logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 239 558
285 online
32 888 VIPy
Reklama

TWOJE ODTRUWANIE Z METALI CIĘŻKICH
CHLORELLA THIS IS BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Eliminacja metali ciężkich i dlaczego akurat weganie powinni się odtruwać?

gruszki

Czyli o naturalnym detoksie

Część pierwsza – odtruwanie chlorellą

Dlaczego na takich stronach, jak ten blogasek, mówi się często o konieczności odtruwania organizmu z neurotoksyn, w tym metali ciężkich?

Czy to naprawdę potrzebne? Czy cielsko nie wyeliminuje tych toksyn na własną rękę?

Okazuje się, że w wielu przypadkach nie.

Podaję krótką listę niezależnych czynników ryzyka, gdy w całkiem zdrowym ciele, jednak nagromadzą się metale ciężkie:

No i jak zwykle, genetyka
Narażenie zawodowe na toksyczne materiały
Wcześniej przebyte choroby
Zabiegi chirurgiczne
Leki, lub „rekreacja narkotykowa”
Emocjonalne urazy, zwłaszcza we wczesnym dzieciństwie
Status socjalny (kurde flaczek, nażarł się rtęci z kadmem, bo nie miał kaski?)
Yyy … wysokie spożycie węglowodanów w połączeniu z niedożywieniem białkowym (zwłaszcza u wegan i roślinożerców)
Stosowanie rtęci w lekach homeopatycznych
Alergie pokarmowe
Środowisko elektromagnetyczne (używanie telefonu komórkowego, dom blisko linii energetycznych itp)
Zaparcia
Problemy z okolicami głowy, szyją i drenażem limfatycznym (zapalenie zatok, migdałków, słaby zgryz)
Ilość wypełnień stomatologicznych amalgamatem u pacjenta
Ilość wypełnień amalgamatowych matki pacjenta

chlorella, this is bio, pepsi eliot

TU KUPISZ Chlorella 100% Organic This is Bio (o szczególnie niskiej zawartości alergenu, który jest w każdej chlorelli)

Yyy … a cóż to za nieprzyjemny punkcik? – wysokie spożycie węglowodanów w połączeniu z niedożywieniem białkowym (zwłaszcza u wegan i roślinożerców)

Przecież wiele osób zgromadzonych na tym blogasku, to roślinożercy. I bardzo dobrze. Ale jednocześnie jest to jedna z przyczyn gorszego wydalania metali ciężkich przez nasze organizmy.

Bowiem podstawowy program eliminacji metali ciężkich idzie w parze z wyższym spożyciem białka, minerałów, kwasów tłuszczowych i płynów.

Takie, między innymi, info zostało zawarte w wykładzie doktora medycyny Dietricha Klinghardt’a na Wydziale Jeana Piageta na Uniwersytecie w Genewie, Szwajcaria w październiku 2002 do lekarzy i lekarzy dentystów z Europy, Izraela, kilku krajów arabskich i Azji.

Ów wykład bynajmniej się współcześnie nie zestarzał, a wtedy został zatwierdzony przez:
Amerykańską Akademię Terapii i Neurobiologii
Instytut Neurobiologii (Bellevue, WA, Stany Zjednoczone)
Instytut Neurobiologii (Stuttgart, Niemcy)
Akademię Zrównoważonej Neurobiologii Ltd (Londyn, Wielka Brytania)

Tutaj ów protokół

Doktor Klinghardt powiedział na wstępie swojego wykładu, co niewątpliwie zadziwiło lekarzy, w tym dentystów, że omówi tylko te środki eliminacji metali ciężkich, które są naturalne, bezpieczne, a także okazały się tak skuteczne, a często bardziej skuteczne od kilku dostępnych środków farmaceutycznych.

Ponieważ produkty, o których mówi nie mogą być opatentowane, europejscy i północnoamerykańscy badacze nie poświęcają im należytej uwagi. Najlepsze i najpełniejsze badania naukowe na ten temat pochodzą z krajów azjatyckich.
Co to za produkty?

Już doktor Klinghardt mówi:
– Chlorella, kolendra, czosnek i olej rybi

No i mamy to istotne pytanie

Dlaczego podstawowy program eliminacji metali ciężkich idzie w parze z wyższym spożyciem białka, minerałów, kwasów tłuszczowych i płynów?

Doktor Klinghardt uzasadnia:

Białka

Białka dostarczają ważnych prekursorów do endogennego detoksu. Rozgałęzione łańcuchy aminokwasów zawarte w serwatce mleka krowiego i koziego serwatki mają cenne działanie niezależnego odtruwania.

Każdy z nas słyszał historię, że przy zatruciach neurotoksynami trzeba napić się mleka. Tyle, że nie o to chodzi, żeby wprowadzić mleko krowie wraz z tym co się w nim znajduje obecnie. Mleko do kupienia w sklepie jest trucizną, nawet dla tych, którzy potrafią go strawić.

Minerały

Metale przyczepiają się tylko w miejscach, które są zaprogramowane są do mocowania jonów metali. Niedobory minerałów ułatwiają możliwość, aby toksyczne metale wskakiwały na wolne miejsca, gdzie można się związać.

Zdrowa baza mineralna jest warunkiem wstępnym dla wszystkich prób detoksu metali. Dlatego podstawowe minerały same z siebie działają odtruwając organizm.

Należą do nich: selen, cynk, mangan, german, molibden itp.

Tak samo ważne są elektrolity, czyli sód, potas, wapń i magnez, które przyczyniają się do transportu odpadów toksycznych, aby można było je wydalić.

Lipidy

Lipidy z kwasami tłuszczowymi stanowią 60-80% ośrodkowego układu nerwowego i muszą być ciągle uzupełniane.

Niedobór czyni system nerwowy podatny na atak metali rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak rtęć. Na przykład uchodzącą bezwonnymi, niewidocznymi oparami z wypełnień amalgamatowych.

Płyny

Bez wystarczającej ilości płynów nerki mogą zostać skażone metalami, bowiem nie mogą skutecznie filtrować toksyn.

Dobrym rozwiązaniem jest dodawanie do wody niewielkiej ilości elektrolitów, co przywraca równowagę płynów wewnątrz i zewnątrzkomórkowych.

Odtruwanie organizmu z metali ciężkich

Część pierwsza

Chlorella

Dawkowanie:

Zaczynamy od 1 grama 3 – 4 razy / dobę. Jest to standardowa dawka dla dorosłych przez okres 6 do 24 miesięcy aktywnego odtruwania.

Podczas bardziej aktywnej fazy detoksykacji (co 2 – 4 tygodnie przez 1 tydzień), gdy również jest podawana kolędra*, dawkę można zwiększyć do 3 g, 3 – 4 razy dziennie, (po 1 tygodniu wrócić do 2-4 tygodni z powrotem do dawki podtrzymującej).

Chlorellę przyjmujemy 30 minut przed głównymi posiłkami i przed snem. W ten sposób chlorella znajdzie się dokładnie w tej części jelita cienkiego, gdzie tryśnie żółć na początku posiłku, aby mogła wyprowadzić ze sobą toksyczne metale i inne odpady.

Gdy usuwane są plomby amalgamatowe, wyższa dawka chlorelli powinna być podana na 2 dni przed i 2 do 5 dni po zabiegu (im więcej plomb jest usuwanych, tym powinno się przyjąć wyższą dawkę chlorelli) W tym okresie nie przyjmujemy kolendry.

Uwaga, dla wszystkich odtruwających się z metali ciężkich!

Jeżeli podczas naszego programu detoksykacyjnego przyjmujemy witaminę C, należy brać ją najdalej jak tylko możliwe od chlorelli i po posiłkach.

Minimum 3 godziny odstępu pomiędzy chlorellą, a witaminą C.

Dlaczego?

Doktor Klinghardt w swoim wykładzie, tego nie tłumaczy, ale doszukałam się, że prawdopodobnie chodzi o to, że witamina C, jako super silny antyoksydant z powrotem może rozprowadzić po organizmie, to co chlorella już prawie usunęła.

Efekty uboczne oczyszczania chlorellą

Jeżeli nie jesteśmy uczuleni na chlorellę, to większość skutków ubocznych stosowania terapii oczyszczającej odzwierciedla toksyczne działanie uruchomionych metali.

Tego problemu można natychmiast uniknąć znacznie zwiększając dawki chlorelli, nie redukując jej.

Gdybyśmy w tym momencie zredukowali dawki chlorelli, to jeszcze pogorszylibyśmy problem. Bowiem małe dawki chlorelli mobilizują więcej metali niż jest możliwość związania ich w jelitach. Natomiast duże dawki chlorelli wiążą więcej toksyn niż zostało zmobilizowanych do aktywności.

Niektórzy ludzie mają problemy z trawieniem nawet rozbitej błony komórkowej chlorelli. Dobrym środkiem pomocnym jest enzym Celulaza, który rozwiązuje problem.

Wprawdzie Mike Adams stworzył (cudzymi grabkami) w 2014 unikalny na skalę światową model narządów trawiennych człowieka w realistycznych zależnościach, i stwierdził, o czym pisałam między innymi tutaj – Pozbawić się rtęci za pomocą truskawek , że kolendra nie odtruwa z rtęci lepiej niż truskawki, i, no może odrobinkę lepiej niż liście maliny, ale i tak siedzi w pierwszej piątce, po chlorelli (99%sic!), białku konopnym, maśle orzechowym, właśnie na poziomie truskawek (95%).

Tak czy siak w tym tygodniu dostanie Burżuazja następną część odtruwania z metali ciężkich, a więc odtruwanie kolendrą, czosnkiem i olejem rybim.


owoc/ścisk:)

Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Jaką wybrać chlorellę?

Kadm, spirulina i jeszcze nie narodzone, seria dla przyszłych matek

Czy spirulina odwraca trwałe uszkodzenie nerek indukowane rtęcią?

4 kroki jak usunąć metale ciężkie za pomocą chlorelli

(Visited 24 230 times, 6 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Anett 15 kwietnia 2019 o 13:52

  Pepsi jak odtruć 5latka? Zrobiłam badanie włosa i oto co wyszło.
  Rtęć – 0,021 (norma 0,5),
  ołów 1.1 (norma 4.0),
  Kadm- 0.06 (norma 0,3)
  Arsen 0.092(norma 0.5),
  aluminium 2.07(norma 10.0).
  Od miesiąca dostaje łyżeczkę jabłczanu magnezu. Ołów podobno dobrze usuwa kwas askorbinowy czy to prawda? Co mu podawac.? Najbardziej bałam się że będzie miał dużo rtęci a okazało się że ma najmniej za wszystkich metali.

  1. Pepsi Eliot 15 kwietnia 2019 o 14:20

   5 latek
   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 2 gramy chlorella This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę ), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib–5905344040680.html

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania, lub 2 porcje Liposomal D3+K2 TiB, dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację,

   oraz 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci , też po śniadaniu.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj mu do kąpieli kieliszek (100 mililitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.
   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo.

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie.

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   nie jestem lekarzem

 2. viktia 20 czerwca 2019 o 15:24

  „Chlorellę przyjmujemy 30 minut przed głównymi posiłkami i przed snem. W ten sposób chlorella znajdzie się dokładnie w tej części jelita cienkiego, gdzie tryśnie żółć na początku posiłku, aby mogła wyprowadzić ze sobą toksyczne metale i inne odpady.”
  Pepsi, dlaczego w takim razie radzisz aby chlorelle spożywać po zjedzeniu posiłku zawierającym metale ciężkie (np. śledź) gdzie nie ma to żadnego uzasadnienia? Zaś przyjmowanie przed lub w trakcie jest uzasadnione jak widać. Dlaczego?

  1. Pepsi Eliot 20 czerwca 2019 o 15:31

   zwykle radzę przed posiłkiem (4 szklanki zawierają algi), ale gdy zje się coś z rtęcią, radzę wziąć jeszcze dodatkowo zaraz po: stary wpis, ale o to chodzi https://www.pepsieliot.com/pozbawic-sie-rteci-za-pomoca-truskawek/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *