Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 253 651
171 online
35 508 VIPy

Ftalany. Chemikalia w plastiku szczególnie szkodliwe dla mężczyzn!

Według najnowszych badań Uniwersytetu Adelaide w Południowo-Australijskim Ośrodku Zdrowia i Badań Medycznych (SAHMRI), chemikalia znajdujące się w plastiku powiązano z chorobami serca, cukrzycą typu 2 i wysokim ciśnieniem krwi u mężczyzn. Szczegółowe wyniki badań zostały opublikowane w https://dx.doi.org/10.1016/j.envres.2017.06.021 Enviromental Research Badacze szukali zależności między najczęstszymi chronicznymi chorobami mężczyzn a skoncentrowaniem szkodliwych chemikaliów w produktach im dedykowanych, bądź częściej używanych przez mężczyzn. Ftalany są grupą związków chemicznych szeroko użytkowanych w dobrach konsumenckich. Ftalan znajdują się w opakowaniach na gotowe jedzenie, opakowaniach kosmetyków, zabawkach, medykamentach, a nawet sprzęcie medycznym. Naukowcy zbadali ponad 1500 australijskich mężczyzn – ftalany wykryto w moczu 99,6% mężczyzn w wieku od 35 roku życia w górę. Odkryliśmy, że rozpowszechnienie wielu chorób serca, cukrzycy typu 2 i wysokie ciśnienie krwi występują u mężczyzn z wyższym stężeniem ftalanów we krwi.  – mówi jeden z autorów badania – profesor Zumin Shi z Uniwersytetu Medycznego Adelaide i członek Centrum Zdrowia Mężczyzn. Nadal nie rozumiemy dokładnego powodu, dla którego schorzenia te połączone są z tego rodzaju chemikaliami. Wiemy jednak, że wypływają one na układ krwionośny człowieka. Ten z kolei reguluje hormony odpowiedzialne za rozwój, metabolizm oraz popęd i funkcje seksualne. W odniesieniu do przewlekłych chorób, wyższy poziom ftalanów równa się wyższemu poziomowi biomarkerów zapalnych w ciele.


Wiek i zachodnia dieta łączą się oczywiście bezpośrednio z wyższą koncentracją ftalanów. Wcześniejsze badania pokazały, że mężczyźni jedzący mniej świeżych warzyw i owoców i więcej przetworzonej, pakowanej żywności i pijących przetworzone, gazowane napoje, miało znacznie większy poziom ftalanów we krwi. Dla odniesienia, kiedy skupiliśmy się na czynnikach socjalno-ekonomicznych i związanych ze stylem życia, jak palenie papierosów i picie alkoholu, połączenia między poziomem ftalanów i jednostkami chorobowymi pozostały nienaruszone. Chociaż badania skupiły się na mężczyznach, wiele z ich odkryć będzie kluczowymi, także dla zdrowia kobiet.

uściski:)
Źródło: adelaide.edu.au/news/news93422.html

(Visited 1 978 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum