logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
89 639 299
276 online
31 820 VIPy
Reklama


MACA  This is BIO

ENERGIA I RÓWNOWAGA
HORMONALNA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Gaslighting, czyli jak się zapalić do działania, bez spłonięcia żywym ogniem?

Gaslighting staje się ostatnio bardzo popularny, a jest to najbardziej okrutna, gdyż podstępna forma przemocy.  Manipulacji na oko nie widać.

Twój nastrój gaśnie jak zachodzące coraz wcześniej słońce, jak nadchodzący coraz szybciej zmierzch? Całe szczęście, że dzień już wkrótce zacznie się wydłużać (na nowy rok na barani skok).

Obserwujesz siebie z każdej strony, gmerasz w bebechach i coś Ci nie odpowiada. Nie pasuje sweter, kolor włosów niekoniecznie ten. Nie masz przekonania co do swoich codziennych działań i nawet ta ostatnia kwestia wypowiedziana publicznie, to chyba był błąd. Powoli tracisz zaufanie do siebie, kwestionujesz swoje odczucia i masz wątpliwości co do tego, jak postrzegasz rzeczywistość.

Wiesz o czym mówię?

I po jaką cholerę zostawiłaś teczkę z dokumentami na komodzie, zamiast, jak zwykle, na biurku w gabinecie. Uuuuuuaaaaaaaa. Coś tu nie gra, coś tu śmierdzi, wszystko jest do góry nogami. I jeszcze Twój partner szepcze Ci do uszka, że coś ostatnio się błąkasz, mylisz i potykasz. I do tego, że w zielonych spodniach masz za duży tyłek.

Reklama

Idealna kuracja uodporniająca i silne odżywianie GREENS & FRUITS TIB minerałowo-witaminowy , też bogate źródło B COMPLEX plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków


A może to koleżanka z pracy podpowiada, że zobowiązałaś się podskoczyć na pocztę oraz przygotować prezentację. A Ty niczego takiego nie jarzysz, chodź wczoraj nic nie piłaś, ale ona naciska, że ma rację, że to Ty zawalasz i kit innym wciskasz.

O co chodzi?

Doświadczasz właśnie internalizacji, czyli wprowadzenia do siebie pomysłów, wymysłów i idei innych głów. Łepków, które swoim zamiarem podeszły Cię, by wskazać Ci ścieżkę do wydeptania dla nich samych, celem ułatwienia sobie drogi. Świadomie czy nie, jednak Twoim kosztem.

Podważanie Twojej idei jest dyskretnie zaowalowaną formą emocjonalnej agresji.

Gdy zaczynasz w siebie i swoje kreacje wątpić, możesz doprowadzić się nawet do szaleństwa. A ktoś, kto tego chce, stosuje wobec Ciebie przemoc psychiczną o wdzięcznej nazwie gaslighting. Niby tylko podpalił, ale reszta to Ty.

Wake up!

Czas zagłębić się w sobie. Stanąć ze sobą twarzą w twarz. Spójrz sobie prosto w oczy, przecież już trochę się znasz. Co widzisz?

Masz właśnie na sobie te szmaragdowe spodnie i fiu, fiu… dobre nogi. Nowa fryzura układa się rewelacyjnie sama w taki sposób, że nie musisz już nic robić, w tym łazić po domu w wałkach. I chwila moment, pamiętasz jak dziś, że do projektu zgłosił się ktoś inny a do placówki listowej nie trza było iść, bo przesyłka została anulowana.

O co kaman?

I teraz patrz! Warto mieć własny mózg i też z niego korzystać. A jak czasem nie potrafisz, to konsultuj i weryfikuj swoje „finezyjnie wyhodowane” w głowie pomysły. Rozmawiaj, szukaj i pytaj.

Przypomnij sobie, że osąd jest bardzo jednostkową sprawą. Składamy się z odbioru różnych bodźców, przepracowanych na bazie własnej perspektywy świata. Tak naprawdę wcale nie powinno się osądzać, oceniać, porównywać, ale to prawie utopia. Szczególnie w korporacji, w której pracujesz.

Dlatego nie daj się wodzić za nos, ciągnąć za włosy do jaskini. Nie daj wmówić sobie rzeczy, które nie istnieją. Oddałaś się w najem, więc wykonuj swoją pracę jak umiesz najlepiej, działaj dla dobra zastanego ogółu, ale nie zapominaj o troszczeniu się o siebie.

Twoje życie to prawie Twoja sprawa.

Akceptuj siebie.

Stając z boku w butach obserwatora pozwalasz sobie na odklejenie się różnych karmicznych śmieci.

Wątpienie też jest ok.

Be cool.

Keep calm.

I samodzielnie interpretuj zbierając do kupy wszystkie fakty. A inni (których i tak kochasz już, albo będziesz kochać po przebudzeniu), niech się lepiej zajmą swoimi pośladkami w wielokolorowych gatkach, bez podwózki na Twoich barkach. Za to sercem już wpieraj ich wewnętrzne zamiary, bo to nie tylko zmniejszy piętrzenie Twojej ważności, ale także ogólnie obniży entropię.

Bądź na swojej drodze.

Pomagaj innym być na swojej.

Gaslighting Ciebie już nie dotyczy. Będziesz się zapalać do działania, ale nie spłoniesz żywym ogniem.

I tutaj wschodzi słońce i wydłuża się dzień.

Peace!

(Visited 3 252 times, 1 visits today)
Justyna-Lichtenberg Justyna Lichtenberg analityk rzeczywistości, psycholog z otwartym podejściem do świata. Świadomość pochodzenia wprost z natury popycha ją do działań zgodnych z jej prawami. Wątrobę uważa za najpiękniejszy z narządów.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. informatyk 8 grudnia 2018 o 19:41

    test

  2. iGrażka 13 grudnia 2018 o 10:15

    Świetny tekst. Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *