logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
92 754 103
173 online
32 305 VIPy
Reklama

rp_chlorella-550x1024.jpg

TWOJA CHLORELLA 100% ORGANIC

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Gdy jesteś spocony, robisz najlepsze rzeczy dla swojego zdrowia

rp_7-1024x768.jpg

Nawet zbieganie do morza w Eze było detoksem, a co dopiero powrót 🙂 i tak codziennie

Gdy jesteś spocony, robisz najlepsze rzeczy dla swojego zdrowia

Badania potwierdzają, że pocenie się odtruwa ciało z metali ciężkich i chemikaliów

Oczywiście każdy wie, że pocenie się pełni istotną rolę w regulacji temperatury ciała, ale nie wszyscy mają jasność, że pocenie to coś o wiele więcej.

O wiele.

Owszem w saunach ludzie się regenerują, w indiańskich tipi ludzie pocąc się oczyszczają się duchowo, ale tak naprawdę dopiero nie tak dawne badania ujawniły, że pocąc się wyrzucamy z siebie metale ciężkie i petrochemię, zatruwaczy naszych ciał.

TU KUPISZ Białko roślinne i dużo OMEGA 3, czyli HEMP PROTEIN 100% Organic

TU KUPISZ Białko roślinne i dużo OMEGA 3, czyli HEMP PROTEIN 100% Organic

Pot to pot?

Czy też pocenie się jest potężnym mechanizmem ochronnym?

Wnioski z przełomowego badania opublikowanego w 2011 roku w Archives of Environmental and Contamination Toxicology dotyczyły wpływu akumulacji biologicznej elementów toksycznych w organizmie człowieka, oraz metod ich wydalania. Nie będę streszczać całego badania, ale okazało się, że pot jest w stanie wyrzucić wiele toksycznych elementów przechowywanych w tkankach.

Naukowcy dokonali również ważnego spostrzeżenia, co do biomonitoringu pierwiastków toksycznych, które dotychczas badane były poprzez analizę krwi, lub moczu. Czyli, że analizę potu należałoby traktować, jako dodatkowy sposób monitorowania bioakumulacji pierwiastków toksycznych u ludzi.

dochtore

 dla świata medycznego, pot, to pot, ma termoregulować, czyli schładzać ciało

Natomiast jakaś detoksykacja czynników środowiskowych, w tym trucizn, petrochemii, również tej zawartej w lekarstwach oznaczałoby, że medycyna alopatyczna musiałaby zacząć przykładać większą uwagę znaczeniu czynników środowiskowych w zakresie ochrony zdrowia. Do tego wiele z tych szkodliwych toksyn nie jest prawidłowo mierzalnych w badaniu krwi, lub moczu.

Lekarze nie kierują ludzi na badanie włosa, a co dopiero kropli potu.

Analiza krwi i moczu może nie ujawniać problemu?

Wstępne wyniki badań zostały dodatkowo potwierdzone w 2012 w meta-analizie opublikowanej w Journal of Public and Environmental Health i dotyczyły poziomu arsenu, kadmu, ołowiu i rtęci w pocie, na podstawie 24 badań klinicznych.

Spalacz tłuszczu Bikini Burn TiB

Empirycznie stwierdzono

U osób grubszych ilość toksyn w pocie zazwyczaj przekraczała ilości w osoczu krwi i moczu.
Arsenu kilkukrotnie więcej było w pocie niż w osoczu krwi.
Kadm tak samo był bardziej skoncentrowany w pocie niż w osoczu krwi.

Dodatkowo

Ołów posiada wysoką masę cząsteczkową, a w wyniku intensywnego wysiłku okazało się, że jego poziom we krwi obniżył się.

Poziom rtęci w organizmie został znormalizowany w wyniku kilkakrotnego korzystania z sauny.

detox5-person_relaxing_sauna

W końcu badacze doszli do wniosku, że pocenie się zasługuje na miano odtruwacza z toksycznych substancji.

W tym pocenie usuwa również podstępne ftalany

Dwa dodatkowe badania opublikowane w 2012 roku udowodniły jeszcze inny ważny mechanizm detoksykacji, okazało się bowiem, że pocenie się usuwa toksyny petrochemiczne powodujące zaburzenia endokrynologiczne.

Organizm pocąc się natychmiast chce się pozbyć BPA, a także pewnego ftalanu, plastyfikatora ściśle powiązanego z rakiem sutka

rp_DSC00616-1024x768.jpg

na drodze do „Czarnego stawu”

Referencje:

Stephen J Genuis, Detlef Birkholz, Ilia Rodushkin, Sanjay Beesoon. Blood, urine, and sweat (BUS) study: monitoring and elimination of bioaccumulated toxic elements. Arch Environ Contam Toxicol. 2011 Aug ;61(2):344-57. Epub 2010 Nov 6. PMID: 21057782
Margaret E Sears, Kathleen J Kerr, Riina I Bray. Arsenic, cadmium, lead, and mercury in sweat: a systematic review. J Environ Public Health. 2012 ;2012:184745. Epub 2012 Feb 22. PMID: 22505948
Stephen J Genuis, Sanjay Beesoon, Detlef Birkholz, Rebecca A Lobo. Human excretion of bisphenol A: blood, urine, and sweat (BUS) study. J Environ Public Health. 2012 ;2012:185731. Epub 2011 Dec 27. PMID: 22253637
Stephen J Genuis, Sanjay Beesoon, Rebecca A Lobo, Detlef Birkholz. Human elimination of phthalate compounds: blood, urine, and sweat (BUS) study. ScientificWorldJournal. 2012 ;2012:615068. Epub 2012 Oct 31. PMID: 23213291

rp_Bieganie2-1024x942.jpg

Konkluzja

Jest raczej oczywista: pot to nie tylko funkcja chłodzenia ciała.

To nasza potężna tarcza ochronna przed toksynami. Skóra to największy organ do eliminacji, dlatego często problemy skórne odzwierciedlają stan chronicznej toksyczności.

Nie należy jednak zapominać, że również wraz z potem odwadniamy organizm i pozbawiamy go cennych minerałów, dlatego każde pocenie się wymaga natychmiastowego nawadniania i uzupełniania wydalonych elementów odżywczych, jak potas, sód, czy magnez, ale też pierwiastków śladowych.

Każdego dnia powinniśmy spocić się, najlepiej na treningu, a następnie w saunie. To byłoby idealne.

Zachęcam więc wszystkich ludzi, którzy mogą biegać, do biegania. Pocenie się jest zagwarantowane.

Sławny pisarz Edgar Allan Poe powiedział: „najlepsze rzeczy w życiu sprawiają, że stajesz się spocony”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 G. nie przepuści żadnej barierce:)

A pepsi sparafrazowała:

„gdy jesteś spocony, robisz najlepsze rzeczy dla swojego zdrowia”


JA I PSZENICABlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 6 137 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Piotr Kierus 5 lutego 2017 o 11:42

  Nooo… dlatego się kocham…

  1. Pepsi Eliot 5 lutego 2017 o 14:06

   🙂

  2. fantkaazja 5 lutego 2017 o 21:34

   🙂 🙂

 2. Maggie 5 lutego 2017 o 15:28

  W nerwach strasznie mocno się pocę, niestety nie pachnie to ładnie 🙁

  1. grzegorzadam 5 lutego 2017 o 16:20

   Oczyść organizm, pot nie powinien mieć przykrego zapachu.

   1. Fenix Felix 5 lutego 2017 o 17:04

    a ja z innej beczki: mojej znajomej syn lat 22 nagle zaczął zezować, zwłaszcza rano, i wtedy widzi podwójnie. Co to może być? Braki magnezu? bo to mięsień szwankuje, prawda?

    1. grzegorzadam 5 lutego 2017 o 19:00

     Mogą być różne przyczyny.

     ”Toksokaroza

     Wywołują ją glisty kotów i psów. Ich jajami dziecko może się zarazić w piaskownicy albo na placu zabaw, kopiąc w ziemi, do której załatwiają się zwierzęta. Larwy pasożyta osiadają w narządach. Objawy choroby mogą być różne – od bólów brzucha, kaszlu i anemii, po zez i utratę wzroku.
     Toksokarozę wykrywa się za pomocą badania krwi, a czasem punkcji narządów.”

     Zdaiagnozowałbym, musi być przyczyna.

     Braki elementarne też, ale nie w tym przypadku raczej.

     1. Fenix Felix 6 lutego 2017 o 09:15

      czyli biorezonans? czy ta kropla krwi?

     2. grzegorzadam 6 lutego 2017 o 09:28

      To lub to.
      Biorezonans dokładniejszy, ale droższy.

     3. Fenix Felix 6 lutego 2017 o 16:37

      dziękuję 🙂

    2. grzegorzadam 5 lutego 2017 o 19:36

     Pasożyt zniszczył mi oczy!

     Beata kochała zwierzęta. Psy, koty, konie. Nie sądziła, że przez nie straci wzrok…

     Lustro w łazience państwa Golanków* jest jak to z bajki o Królewnie Śnieżce – zawsze mówi prawdę. ”A raczej ją pokazuje – wzdycha 17-letnia Beata. – Widzę w nim, jak powoli tracę wzrok. Ślepnę. Każdego dnia moja twarz jest coraz bardziej nieostra…”. Dziewczyna przechodzi z łazienki do swojego pokoju. Idzie powoli, dotykając mebli, ścian. Otwiera drzwi i pokazuje komputer na biurku. ”Kiedyś spędzałam przy nim całe godziny – opowiada. – Teraz stoi bezczynnie. Obraz na ekranie jest dla mnie zlewającą się plamą barw. – Z szafki przy łóżku wyjmuje jakiś lek, zakrapia go sobie do oczu. – Czuję się jak staruszka – mówi. – Mam wrażenie, że od zakażenia minęło nie dwa lata, a sto. A wszystko zaczęło się tak niegroźnie…”.
     (…)

     Zawsze jest nadzieja
     ”Cały czas czekałam na przełom w leczeniu. Na to, że któregoś dnia lekarz powie, że się udało i teraz już wszystko będzie dobrze. Ale nic takiego się nie stało, więc muszę zadowolić się tym, co mam. Na szczęście, udało się pozbyć pasożyta i opanować te koszmarne stany zapalne, które zżerały mi oczy. A co będzie dalej, zależy podobno już tylko od siły mojego organizmu. Oczy mogą się dalej degenerować albo wszystko zostanie tak, jak jest. A jeśli będę mieć naprawdę dużo szczęścia, coś się zacznie poprawiać. Nie chcę sobie robić niepotrzebnych nadziei, ale po cichu na to liczę… Wolę nie myśleć o tym, co zrobię, jeśli dalej się będzie pogarszać. Jeśli stracę to, co jeszcze mam. Nie wiem, jak wtedy sobie poradzę…”.

     TOKSOKAROZA:
     To choroba zwierzęca, wywołana przez pasożyty, którą zarazić się mogą także ludzie. Źródłem zakażenia może być kontakt człowieka z chorymi zwierzętami (szczególnie groźne są małe, jeszcze nieodrobaczone szczenięta i kocięta), ich odchodami lub po prostu z… ziemią, ponieważ skażenie gleby jajami toksokar jest powszechne na całym świecie. Zakazić się można także jedząc nieumyte owoce lub warzywa. Dlatego właśnie tak ważne jest mycie rąk po każdej zabawie ze zwierzętami, po powrocie do domu i przed jedzeniem! Warto to robić, bo choroba u ludzi może mieć bardzo groźny przebieg. Miniaturowe larwy toksokar wraz z krwią przedostają się do różnych narządów człowieka i mogą osiąść np. w wątrobie, płucach, oczach, a nawet w mózgu. Tam, rozrastając się, wywołują stany zapalne i niszczą zainfekowane tkanki. Toksokaroza jest trudna do wykrycia, a jej objawy są różne w zależności od miejsca osiedlenia się larw. Im później zostanie wykryta, tym mniejsza szansa na cofnięcie się wywołanych przez nią zmian. W Polsce zapada na nią kilkaset osób rocznie, przy czym większość zakażeń przebiega bezobjawowo. Ofiarami nicieni najczęściej padają małe dzieci.

     CENNY WZROK
     Około 200 tysięcy Polaków jest całkiem niewidomych, cztery razy tyle ma bardzo osłabiony wzrok. Co dwunasty z nich nie skończył jeszcze 18 lat! Większość Polaków nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo jest popsuć sobie (lub nawet całkowicie utracić) wzrok. Bardzo szkodliwe dla oczu jest wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem czy telewizorem. Należy też zawsze pamiętać o odpowiednim oświetleniu przy czytaniu, do-brze się odżywiać (dla oczu bardzo ważne są witaminy A i E, które znajdują się m.in. w marchwi, czarnych jagodach oraz… maśle) i porządnie wysypiać!”

    3. grzegorzadam 5 lutego 2017 o 19:37

     Około 200 tysięcy Polaków jest całkiem niewidomych, cztery razy tyle ma bardzo osłabiony wzrok. Co dwunasty z nich nie skończył jeszcze 18 lat!”

     !!

     1. kinga 5 lutego 2017 o 23:08

      grzegorzadamie.Ze wzrokiem ,to nie zarty.W wieku ok.18 wykrylam coraz slabiej widzenie w ciemnosci.Wykonanie badan okulistycznych,twierdzono u mnie zwyrodnienie odbarwien siatkowek(kurza slepota).Czy cos o tym wiecie?W jaki sposob naturalny zatrzyma pogorszenie zdrowia.Caly czas mam wiare,ze metoda naturalna i nastawienie pozytywnie,polepszy.Ostatnio mam czasami zamglenie w oczach(czysby to zacma?)Dodam,ze mam niedosluch od malej.(mam 39 lat)

     2. grzegorzadam 6 lutego 2017 o 09:09

      Nie ma żartów.
      Clark pisze o wzroku dość obszernie.
      Mogą to być j/w zakażenia, albo też niedobory wwitaminowo-mineralne
      Piękne efekty daje niekiedy suplementacja dobrych kwasów tłuszczowych (NKT).
      Omega3 itd. (len, lnianka, konopie, czarnuszka itp.)
      Spróbowałbym.

     3. Pepsi Eliot 6 lutego 2017 o 09:18

      ja bym jeszcze przebadała kręgosłup szyjny, i nadnercza

     4. grzegorzadam 6 lutego 2017 o 09:28

      Dobry pomysł.
      Nadnercza-nerki > wodorowęglan sodu m. inn.

     5. kinga 6 lutego 2017 o 14:41

      Pepsi,dlaczego kregoslup szyjny i nadnercza?I jakie badania?
      Dziekuje za podzielenie Grzegorzu i Pepsi.

     6. Pepsi Eliot 6 lutego 2017 o 15:25

      poczytaj zmęczonych nadnerczach i o kręgosłupie szyjnym, wpisz w szukałkę, o kręgosłupie to byś raczej wiedziała, a co do nadnerczy to badanie kortyzolu i wywiad – przeczytaj wpisy

 3. Margo 5 lutego 2017 o 17:04

  Czy sauna na podczerwień jest ok? Z tego typu sauny, jak czytałam, można korzystać nawet codziennie.

  1. Pepsi Eliot 5 lutego 2017 o 18:13

   dr. Rath twierdzi, że nie jest ok i na pewno, żeby jej nie stosować przy raku

 4. grzegorzadam 5 lutego 2017 o 17:56

  Czyli, że analizę potu należałoby traktować, jako dodatkowy sposób monitorowania bioakumulacji pierwiastków toksycznych u ludzi.”

  Ciekawy wniosek.

 5. Paula 5 lutego 2017 o 20:25

  No właśnie a ja się zastanawiam co z tym fantem zrobić, bo spocić się raz lub dwa dziennie to jest git, problem zaczyna się gdy poty walą 15-20 -30 razy na dobę potem zimno i znów gorąco……od długiego czau czekam na informacje jak w naturalny sposób radzić sobie z menopauzą!! Bo maca , siemię, ziółka ,witaminy, woda…..nic nie pomaga.

  1. Pepsi Eliot 5 lutego 2017 o 20:47

   a więc ciesz się, że się pocisz, bierz częste prysznice, żeby zmyć toksyny, pogadaj z ciałem, o co mu chodzi, ćwicz intensywnie,bądź tu i teraz, śpiewaj, oddychaj. Nie opowiadaj o tym, nie wzmacniaj tego, nie zwracaj uwagi

 6. Saritta 5 lutego 2017 o 21:01

  A co jesli ja niezbyt sie pocę? Zazwyczaj moja wizyta na saunie kończy sie suszeniem ciała niż wypoceniem sie jak u innych. Wchodzę do sauny 3 razy po 8-12 min(więcej nie wytrzymam) i 3 razy „stygnę” tez ok 10 min. Za pierwszym razem cos sie pocę, a kolejne wejścia to tylko suszenie ciała.
  W czasie cwiczen tez sie ze mnie nie leje jak u innych mimo, ze daje z siebie wszystko. Co jest powodem?

  1. Pepsi Eliot 5 lutego 2017 o 21:21

   1. sprawdź TSH i inne hormony tarczycy, oraz przeciwciała, wyklucz chorobę tarczycy
   2. Zespół Sjögrena
   3. Awaria podwzgórza mózgu
   4. Niektóre leki (w tym na przykłąd na Parkonsona, co zapewne Cię nie dotyczy)
   Jakie to jest niepocenie się i co temu towarzyszy:
   Nie pocenie się w ogóle, czyt tylko trochę w niektórych obszarach ciała
   Zawroty głowy przy gorący lub w trakcie ćwiczeń
   Uczucie osłabienia
   Skurcze mięśni

   Należy się dobrze przyjrzeć temu, żebyś się nie przegrzała w pewnych sytuacjach, bo to groźne

   1. Saritta 5 lutego 2017 o 21:57

    Tsh na poziomie 2,6 🙁 kobieta 23 lata. Endokrynolodzy olewaja tarczyce, mówiąc „jest dobrze! Widełki mamy do 4”
    Pocę sie tylko pod pachami, miedzy piersiami i na plecach, wzdłuż kręgosłupa. Jest raczej wilgotno niż mokro 🙂 natomiast nigdy nie mam mokrych rąk, nawet w stresie. Nie czuje żadnych duszności. Z sauny wychodzę otumaniona, ale myślałam, ze tak działa na mnie full relax.skurcze mięśni nie, żadnych zawrotów głowy w czasie cwiczen. Jest mi zawsze zimno niż ciepło.

    1. Pepsi Eliot 6 lutego 2017 o 09:04

     pewnie lekka niedoczynność, zbadaj wszystkie hormony tarczycy, i przeciwciała i zabierz się za siebie, dieta cynk, selen, jod przez skórę, D3+K2, wszystko masz na blogu, tylko porób badania, i USG tarczycy

     1. Saritta 6 lutego 2017 o 11:34

      Ft3: 4.37, ft4: 1,16, przeciwciał nie mam aktualnych, wg usg płat prawy: 16,5×21,3×39 mm lewy: 6,5×15,3×30,2 mm Cieśń grubości ok 3,4 mm
      Płaty o jednorodnym echu, bez widocznych zmian ogniskowych.

      Uważasz, ze suplementy i trzymanie sie diety pomoże? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, Peps uwielbiam Cię!

     2. Pepsi Eliot 6 lutego 2017 o 15:37

      uwielbiam Cię 2

 7. Margo 6 lutego 2017 o 07:51

  Pepsi to jaką saunę polecasz? U mnie w grę wchodzi tylko sucha, w parowej nie dam rady wytrzymać nawet pięciu minut.

  1. Pepsi Eliot 6 lutego 2017 o 08:51

   no to siedź w suchej, jest świetna

 8. Leopold 5 maja 2017 o 21:36

  A co jak bardzo skąpo się pocę przy wysiłku czy wyższych temperaturach,co jest tego przyczyną? Mam podwyższony potas i żelazo. Pije ok.2l płynów.Generalnie sucha skóra ,piekące i łzawiące oczy. Co robić ,jak żyć?

  1. Pepsi Eliot 5 maja 2017 o 22:01

   Podwyższony potas jest przyczyną Twojego odwodnienia, musisz pić wodę z solą morską, himalajską, czy jakąś dobrą szarą kamienną, bo możesz bardzo zaszkodzić swoim nerkom. Każdą szklankę wody zasalaj i dodawaj trochę soku z cytryny, ale mmega ważna jest sól. Sód jest antagonistą potasu.

 9. Leopold 5 maja 2017 o 23:03

  Mam tez nadciśnienie,czy sól nie spowoduje wzrostu ciśnienia.Może jakimś prostym sposobem obniżyć poziom potasu?/ostatni wynik 5.3/

  1. Pepsi Eliot 6 maja 2017 o 12:31

   nawadniaj się, no i woda z solą (sód jest antagonistą potasu) zadziała. Ciśnienie obniżaj naturalnie pokarmami, są wpisy, nie jestem lekarzem

 10. grzegorzadam 6 maja 2017 o 12:55

  Brak soli (naturalnej!) przy nadmiarze potasu i mamy nadciśnienie.
  Jak z magnezem, krzemem, borem, wit.D?

 11. Leopold 6 maja 2017 o 15:16

  Magnez w normie,D3 – 51,krzem i bor nie badany.Codziennie przyjmuję 4000 j wit.D3,200 ug K2MK7 ,wit.A ok.4000j,Niestety potas zawsze mam w okolicach 5-5.3.Lekarz zaleca kilka leków włącznie z diuretykiem na nadciśnienie i tak lecza u mnie tylko objawy i nikt nie doszukuje sie przyczyn stwierdzając ,że to najprawdopodobniej nerki i tak musi być.Dlatego szukam jakichś innych metod pomocy sobie.Dzięki z wszelkie sugestie.

 12. grzegorzadam 6 maja 2017 o 16:08

  Magnezu nie możesz stwierdzić, pobierasz jakoś?
  Krzem i bor warto zbadać – analiza APW, przy okazji pozostałe.

  ”Lekarz zaleca kilka leków włącznie z diuretykiem na nadciśnienie”
  Zły pomysł. Poczytaj Nieumywakina np.
  jakie pH moczu, śliny?
  http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
  http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/
  Bor:
  http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

  Jak z solą naturalną? woda z solą? Hydratacja?:
  http://www.pepsieliot.com/jak-przy-uzyciu-soli-natychmiast-zastopowac-migrene/

  ”że to najprawdopodobniej nerki i tak musi być”
  Na pewno nerki, nie musi tak być.

 13. Leopold 6 maja 2017 o 22:06

  Magnez przyjmuję w postaci tabletek ….. Badanie moczu parę dni temu i wynik Ph – 5.

  1. Pepsi Eliot 6 maja 2017 o 22:15

   bardzo kwaśny

 14. Leopold 7 maja 2017 o 13:03

  Próbowałem oliwki magnezowej w atomizerze pod pachy,niestety dostałem jakichś guzowatych krost i zarzuciłem.Ponieważ przez wiele lat „mądrzy” lekarze ordynowali mi miedzy innymi polprazol /zaprzestałem brac jak sobie uświadomiłem co to mi zrobiło / to od jakiegoś czasu sporadycznie przyjmuję dobry ocet jabłkowy rano przed śniadaniem.Niestety nie czuję sie po tym najlepiej ,czuje pieczenie,dlatego rozcieńczam mocno albo biore krócej przed jedzeniem.Spróbuję jeszcze z sodą odpowiednio sparzoną.Generalnie cały ten organizm wymaga szerszego spojrzenia..

  1. grzegorzadam 7 maja 2017 o 19:56

   Nie musisz psikać pod pachy, mocz stopy, smaruj skórę.

   Soda nie jest do zakwaszania żołądka!

   Sok z selera, kapusty świeżej, sól, gorzkie zioła i inne środki w tym temacie np.:
   http://www.pepsieliot.com/proste-zwiekszenie-liczby-mlodych-komorek-czyli-pierwsza-zasada-zdrowia-wg-bolotowa/

   1. Monika 12 października 2017 o 21:29

    Dziwna sprawa – ja też dostałam takich bolesnych, guzowatych krost. Ale nie od razu, więc nie wiem czy to od oliwki. Jakiś czas smarowałam i było ok. Powiem więcej – było super, bo naprawdę spełniało swoje zadanie. Od kilku dni przyjmuję Para Herbs na pasożyty. Biorezonans nic mi nie pokazał poza lekką candidą, ale odrobaczam dzieci, więc też biorę. Od wczoraj odstawiłam oliwkę, bo nie wiem co powoduje ten problem. A ból jest naprawdę duży, przeszkadza spać, pojawia się nawet przy podnoszeniu rąk. Niepokoi mnie to bardzo. Mam za sobą 4 dni kapsułek – jeszcze 6. Zastanawiam się czy nie przerwać, ale jeśli coś faktycznie walczy to chyba nie powinnam…

    1. grzegorzadam 14 października 2017 o 08:12

     Od wczoraj odstawiłam oliwkę, bo nie wiem co powoduje ten problem.”

     Odstaw i obserwuj, dziwna reakcja.

     1. monika 14 października 2017 o 15:37

      Wczoraj przerwałam też para herbs. Obstawiam, że to jednak to spowodowało dolegliwości. I albo to wywaliła wątroba, albo to jakaś reakcja alergiczna. Mimo wszystko to mocne zioła. Poczekamy, zobaczymy, ale boli okropnie i jak na razie nie ma poprawy.

     2. grzegorzadam 14 października 2017 o 16:34

      Wczoraj przerwałam też para herbs. Obstawiam, że to jednak to spowodowało dolegliwości.”

      Bardzo możliwe, herxy bywają bolesne i uciążliwe.
      Za jakiś czas ponowiłbym, coś atakuje, są efekty.
      Patogeny mocno walczą o istnienie, zaburzając nawet psychikę.
      Cwane bestie.

     3. Monika 15 października 2017 o 13:45

      i wygląda to tak, jakby pod pachami zamieszkało stado małych „obcych”. Dziwi mnie to jednak, ponieważ biorezonans wyłapał tylko nieznaczną candidę.

     4. grzegorzadam 14 października 2017 o 16:36

      Pasożyty wystawiają na pożarcie organizmy w celu zachowania ciągłości rozwoju i rozrodu.
      Niesamowite historie, to są fakty.

 15. Maja Gie 22 maja 2017 o 18:45

  czy można wchodzić do sauny mając egzemę (pęknięcia na dłoniach i małe wykwity na łokciach)?
  i przy niedoczynności tarczycy?

 16. grzegorzadam 22 maja 2017 o 23:55

  mając egzemę (pęknięcia na dłoniach i małe wykwity na łokciach)?”

  Jakoś z tym walczysz?

 17. Maja Gie 24 maja 2017 o 07:25

  akurat egema jest u męża, pije ocet jabłkowy od jakiegoś miesiąca przed posiłkiem żeby zakwasi żołądek (dość nieregularnie – 1-3x dziennie), efekt jest taki że zeszły mu największe zgrubienia na palcach wskazujących ale w tym czasie pojawiły się wykwity na łokciach, których wczesniej nie było, no i efekt „uboczny” – prawie znikła alergia na pyłki, kichnie czasem 3-4 razy dziennie, może raz w nocy ale jest ogromna poprawa w stosunku do tego co było. chociaż teraz sie wystraszył bo wyczytał ze ocet zmiękcza kości i czasem zamiast niego pije rozpuszczoną wit C. poza tym jak ma dezodorant bez soli aluminium, słabszy, to koszulki są prawie do wyrzucenia, przez przepocenie, dlatego pytałam czy może korzystać z sauny, w innym miejscu pisałam w komentarzach właśnie że ma jeszcze tłuszczaki. pilnuje też ok miesiąc wit D3+K2mk7, os poniedziałku cynk i selen. chce zeby zrobił oczyszczanie z robaków, spodobał mu sie sposób z koniakiem ale musi miec wolne 🙂
  pozdrawiam 🙂

  1. grzegorzadam 24 maja 2017 o 07:37

   pilnuje też ok miesiąc wit D3+K2mk7”

   Jakie dawki? Ile waży?

   1. Maja Gie 24 maja 2017 o 11:06

    84kg, d3 – 10 000 IU, K2 – 200mcg

   2. Maja Gie 24 maja 2017 o 13:22

    84 kg, D3 około 10 000 IU, K2 200mcg

    1. grzegorzadam 24 maja 2017 o 14:04

     Dawka ostrożna.
     Jaki poziom przed lub teraz?

     1. Maja Gie 24 maja 2017 o 21:24

      właśnie ostrożna bo coś nie może dotrzeć na to badanie..
      swoją drogą czy przed badaniem musi być jakaś przerwa w suplementacji?
      kiedyś panie w punkcie pobrań mi powiedziały ze 2 tygodnie.. coś nie bardzo w to wierzę 🙂

 18. koala 12 lipca 2017 o 21:04

  Hej Pepsi, wiem, że pot jest super i wgl, ale cierpię z powodu nadmiernej potliwości twarzy, która w lecie przeradza mój żywot w koszmar niszcząc pewność siebie i kontakty międzyludzkie. Tak jakby sprawa rodzinna, moja mama też to ma, moja babcia. Czy da się zniwelować to czymś innym niż botoks? Męczę się z tym strasznie, 5 minut na słońcu i się ze mnie ‚leje’.

  1. grzegorzadam 12 lipca 2017 o 22:48

   Mozecie mieć ”genetyczne” identyczne przyczyny w sobie.
   Zrób biorezonans w zakresie wirusów i grzybów, pasożytów.

   Poziom wit. D?
   Poziom pH moczu, kolor?

   1. koala 12 lipca 2017 o 23:10

    Biorezonans zrobiony, pasożyty wytepione, wirusów nie było, zostały grzyby 🙂 soda jest od jakichś dwóch miesięcy, bo zakwaszenie było, mocz rano mocno żółty potem dużo pije więc sikam na biało. Oczywiście rzeczy typu WU, boraks, msm, woda z solą są, suplementy też. Moja mama stosuje to samo. To jest od urodzenia moja siostra widzę, że też to ma, a jest jeszcze mała 🙂 nie widzę żadnej poprawy po stosowaniu tych wyżej wymienionych, ani moja mama. Wydaje mi się, że to jest coś na całe życie pewnie.. Niezależne od patogenow

    1. grzegorzadam 13 lipca 2017 o 07:56

     Zbadaj ten poziom, może APW?

     ”Wydaje mi się, że to jest coś na całe życie pewnie.. Niezależne od patogenow”
     ciekawa sprawa..

     musi być przyczyna.

     1. koala 13 lipca 2017 o 09:37

      APW robiłam w lutym i wyszło kiepsko, ale to przez moje słabe trawienie miałam niedobory. Muszę teraz sprawdzić jeszcze raz. Wiem, że musi być jakaś przyczyna.. Ale totalnie nie wiem jak się za to zabrać. Może coś z hormonami? Przysadka mozgowa?

   2. koala 12 lipca 2017 o 23:11

    A D3 suplementowana od roku, nie badalam poziomu.

 19. grzegorzadam 13 lipca 2017 o 23:58

  Przysadka mozgowa?”

  ”PROFILAKTYKA I LECZENIE WSZYSTKICH CHORÓB NOWOTWOROWYCH”
  Hulda Clark

  1. koala 14 lipca 2017 o 11:16

   Dzięki, na pewno przeczytam.

 20. Beata 13 maja 2019 o 22:26

  Mojej corce 3.5 letniej czasami poci sie glowka ? Zaczelam dawaj jej witamine D

  1. Pepsi Eliot 13 maja 2019 o 22:47

   bardzo dobra decyzja, bo to jest jeden z objawów niedoborów metabolitu D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *