Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 321 461
102 online
35 520 VIPy

Gdy wybierasz grę 4 „Wygrywam zdrowie”

Ludzie zdrowi mają wiele celów, ludzie chorzy tylko jeden

To tylko zgrabny skrót, jednak fakt, szlachetne zdrowie jest niezwykłym darem, który doceniamy dopiero gdy go tracimy.
Do tego ogromna ilość rzeczy, które uwielbiamy robić, jeść, pić, folgować sobie, lajfstajlować jest niezdrowa, lub bardzo niezdrowa. Dlatego gra o zdrowie jest jedną z najtrudniejszych. A grając w nią możesz narazić się wręcz na ostracyzm społeczny. Ludzie rozumieją zdrowie i chorobę, ale naturalnej drogi do zdrowia i profilaktyki wręcz nie znoszą.  I wkurza ich nawet u innych. Droga do zdrowia jest aspołeczna.
Nie jesz z nami kolacji? A cioci torcik? A babci kotlecik? A flaszuniaa? Czy ty szpion jesteś?
Dlatego tak dobrze mentalnie przyjmowane są leki, oraz operacje. A za profilaktykę zdrowia uznaje się przykładowo mammografię, co jest szczytem poplątania z pomieszaniem. Zaś leczenie dietą w wielu krajach, w tym w Polsce jest zakazane.  Dlatego nie ma się co dziwić, że twoje przekonania mogą być ambiwalentne, a Twoja podświadomość nie wysyła jasnych intencji. Powiedzenie, że chcesz być zdrowa, nie różni się od chcenia Kowalskiego być bogatym, czy Nowaka mieć wypasioną furę. Ponieważ chcenie jest oznajmieniem, że się nie ma, co przyciąga podobne, i nie masz w dalszym ciągu. Podświadomość utwierdza się, że co byś nie zechciała, tego nie masz.
Inaczej w grze. W grze grasz, ale nie przeżywasz aż tak emocjonalnie, że Twój awatar Kate Wolker złamała nogę. Dostarczasz jej wszystkiego co możesz. Usztywniasz dwa sąsiednie stawy, podajesz kurkumę z C i E na rozrzedzenie krwi, oraz pomagasz szybciej odbudować tkankę łączną podając między innymi kolagen, siarczan chondroityny i glukozaminę. Ba, na przyszłość starasz się wzmocnić, oraz uelastycznić kości w zależności od wieku. Kość 30.latki nie może być kością wzorcową dla 80.latki. Ta druga potrzebuje mniej twardych, jak szło, a bardziej elastycznych, jak drewno, kości. I na tym polega profilaktyka zdrowia.
Zielona wstążeczka, nie różowa stanowi prawdziwą profilaktykę raka piersi.
Dlatego gra w zdrowie przydałaby się wszystkim, również zdrowym.

Życie ci się najczęściej przydarza i wymusza

Gra najczęściej jest dobrowolna i daje oddech, luz i dystans

To oczywiście zabawa, ale bardzo pouczająca i prowadząca do sukcesu.

Jednak roztropnie przystępuj do wyboru gier i ich ilości!

Podświadomość bowiem potrzebuje nawet MIKRO SUKCESIKÓW, gdyż one przyciągną następne. Poczucie przegranej  przyciąga więcej przegrania.

Uważka

Jeśli nie rozumiesz dlaczego miałabyś, czy miał grać w grę, przeczytaj poprzednie wpisy:

Może jednak zagraj i zmień swoje życie na lepsze

Ewolucja mentalna jako gra Kate Walker

Przypominam, że jest 6 gier, wynikłych z 6 słupków mentalnych

GRY
6. Pojmuję i mam miłość

SŁUPKI

Suwaki 6 słupków mentalnych W GÓRĘ!

1. Słupek pieniędzy: Na dole ubóstwo. Na górze dobrobyt

2. Słupek kariery: Na dole bezcelowa praca. Na górze spełnienie w karierze

3. Słupek shape: Na dole przypadkowy kształt ciała (wynikły z sytuacji i trybu życia). Na górze ciało,  które ci się podoba (które tworzysz i pasuje do wysokiego poziomu słupka zdrowia)

4. Słupek zdrowia: Na dole choroba. Na górze całkowite zdrowie

5. Słupek zdolności psychicznych: Na dole blokada, wstyd i lęki. Na górze otwartość, spokój i odwaga (nie mylić z brawurą).

6. Słupek miłości: Na dole samotność i głęboki smutek istnienia. Na górze prawdziwa miłość i radość

 Kolagen TiB na tkankę łączną jelit!


Gdy wybierasz grę 4: Wygrywam zdrowie

Każdy rozpoczyna grę na różnych etapach zdrowia, czy choroby, dlatego oprócz ogólnych zasad gry, musi być jakiś punkt bardzo indywidualny, tylko dla Twojej konkretnej sytuacji. Kate Walker też szuka rozwiązań dla jej konkretnych wyzwań w grze Syberia.

Gra w drogę do zdrowia nie ma końca. Tak naprawdę chodzi o to, aby grając, niejako w zabawie, poprzez powtarzanie, uczenie się na błędach, wyrobić w sobie zdrowe nawyki, które zastąpią te stare niezdrowe.

Niektórzy wierzą, że całe życie polega na cierpieniu i że jest ono nieuniknione. I rzeczywiście na dowód swoich przekonań, cierpią. Wolność od cierpienia jest w ich mniemaniu nieosiągalna, zatem po co w ogóle zawracać gitarę? Jednak w grze są w stanie zmienić takie przekonania, bo gra to gra, nie dzieje się naprawdę (oj dzieje się dzieje).

Niektórzy ludzie boją się, że wolą Boga jest ich choroba, a tym samym obawiają się przeciwstawieniu się woli silniejszego. Przypisują Bogu dobrze znane cechy ludzkie, jak mściwość, chęć ukarania, jaranie się pochwałami i daninami. Ale pomyśl, absolut jest czystą miłością, jakże mógłby testować Ciebie używając bólu, jako sposobu na Twój rozwój. To Ty siebie testujesz.

Niektórzy obawiają się wyzdrowieć, ze zwykłego strachu przed zmianą , długotrwały uraz, czy choroba może stać się sposobem na życie. Rodzajem długoterminowego projektu.

Teraz Cię zaskoczę. A Course in Miracles: Manual for Teatchers (Kurs Cudów: Podręcznik dla Nauczycieli) mówi, że „wszystkie formy chorób, nawet  śmiertelne,  są fizycznym wyrazem strachu przed przebudzeniem”. Co można wytłumaczyć, że choroba utrzymuje umysł tak zajętym, tak nasz pasożyt jest pochłonięty tą sprawą, że nie ma kompletnie ani czasu, ani chęci, ani energii na zajęcie się naszym yyy … życiowym celem, czyli skończeniem z tym głębokim snem.

Jest jeszcze jeden ważny aspekt. Wiele osób gdzieś głęboko hoduje przekonanie, że nie zasługuje na zdrowie, szczęście, dostatek.

Gra pozwala wyzwolić się z tych przekonań, poprzez zrozumienie, że niczyje życie nie jest doskonałe, dlatego jesteśmy cały czas w procesie ewolucji, i tak samo wszyscy jesteśmy Kochani.

I jeszcze to

Ludzie wierzą, że mają jakiś zakodowany defekt genetyczny, że choroba jest nieunikniona, lub, że w niektórych warunkach jest nieuleczalna.

Bardzo często lekarze stawiając swoje diagnozy rzucają na swoich pacjentów „klątwy”.

Wpływ  na nasze zdrowie mogą mieć nawet ogłoszenia i reklamy lekarstw, a co dopiero lekarski wyrok.

No i medialne histerie odnośnie epidemii i innych strasznych rzeczy.

Cytrynian magnezu TiB na lepszy sen, równowagę wapnia i nie nerwujsja:)


Zasady punktacji:

1.

Jasne, że zadbasz z rana o nawodnienie, magnez, i wsparcie wątroby w oczyszczaniu i jelit, dlatego 4 szklanki  na początek dnia bardzo wskazane – 4 punkty

Nawodniona i dotleniona ruszysz ze skrzyżowania w kierunku zdrowia, czyli będziesz skuteczniejszym graczem.

Podpowiedź dla spieszących się:

Dzisiaj odstaw rytuały na bok:

 • Do litra wody wlej sok z 1 cytryny
 • 3/4 wody z cytryną przelej do bidonu i popijaj wykonując czynności poranne
 • Teraz wszystkie składniki, łącznie z octem cydrowym wlej do 4 szklanki i wypij bombę alkalizującą

 

Uważka

Są schorzenia, takie jak SIBO, przy których, dopóki nie wyjałowisz jelita cienkiego, nie możesz jeść błonnika, czy prebiotyków.

Możesz też źle tolerować jakiś składnik 4 szklanek.

Albo nie jesteś w stanie wypić tyle płynów z powodu długoletniego odwodnienia.  

Należy wówczas zmodyfikować skład, czy nawet ilość wody.  Jednak całkowite odejście od porannego nawadniania, po odwodnieniu nocnym, z pewnością nie przyczyni się do zdrowia. Będzie mniej alkalizacji, wzrośnie kwas moczowy, a krew się zagęści. Jest to silnie nieprozdrowotny marker niezdrowia.

Nie jestem lekarzem, nie mogę doradzać chorym. Wskazana konsultacja z lekarzem. 

2.

Wpuść SŁOŃCE! „Dove il sole non extra il dottore”  co oznacza „Gdzie słońce nie dotrze, tam dotrze lekarz”

Owszem nadmiar słońca może być szkodliwy, jednak ogromna ilość ludzi dozna statystycznie znacznie więcej problemów zdrowotnych poprzez jego unikanie. Zbyt niski poziom metabolitu D, poziom 25(OH)D) jest groźny (lista 66 chorób związanych z niskim poziomem witaminy D)

w didaskaliach

Witaminę D3 przyjmuj z witaminą K2, i magnezem

Wykonaj badanie 25(OH)D, a najlepiej badania z  listy podstawowych badań, które pomogą ci ruszyć ze skrzyżowania.

Zapewnij sobie odpowiednią ilość składników odżywczych za pomocą antyzapalnej diety, suplementów diety oraz superfoodów (np 4 szklanki z bardzo bogatą 4 ). Badaj pH moczu – 4 punkty

3.

Codzienne OCZYSZCZAJĄCE prace mentalne (w sumie możesz zdobyć 6 punktów)

A.

W ciągu dnia wielokrotnie trzymaj suwak zdrowia 4 w górze. Totalne zdrowie jest dla Ciebie  – 3 punkty 

Wyobraź sobie, że wlewasz poprzez otwarte czakrę korony (na czubku głowy) do swojego ciała dzbanek białego, spienionego płynu do czyszczenia. Zobacz i poczuj, jak ten płyn wlewa się do każdej czakry. Szybko i głęboko czyści cały tłuszcz, brud, śmieci z wewnątrz i na zewnątrz każdej czakry.

Następnie poproś swojego Anioła Stróża, czyli przykładowo siebie samą grającą z serwerowni, własną duszę, żeby ten Twój Anioł Stróż wlewał do wewnątrz Ciebie przez czakrę korony płynne ZIELONE ŚWIATŁO, które spłucze całą pianę i brud.  Twoje czakry teraz będą lśniąco czyste.

Jeśli masz gdzieś nawijanie o czakrach i tak to zrób. Kate Wolker w grze nie podważa jakości zadań do wykonania. To po prostu gra.

B.

Prace mentalne aby przeciąć struny łączące cię z ludźmi dawnymi urazami – 3 punkty 

Aby Twój Anioł Stróż mógł przeciąć te struny, musisz tego naprawdę chcieć. W życiu bardzo trudno będzie przekabacić podświadomość, że tego chcesz. Jednak w grze może Ci się to udać. Jeśli pozostanie w tobie gniew, nieprzebaczenie za Chiny Ludowe nie przetniesz tych strun.

Spróbuj jeszcze raz. To jest gra, a twoja dusza, świadomość z serwerowni, ten ktoś kto Tobą gra niech spróbuje przeciąć te struny jednocześnie wypowiadając takie słowa:  Wyrażam wolę zmiany całego bólu w spokój. Proszę, by teraz spokój zajął miejsce bólu.

4.

Codzienny post i aktywność fizyczna  (w sumie możesz zdobyć 6 punktów)

A.

Każdego dnia pość, chyba, że schorzenie na to nie pozwala. Np refluks  żółciowy wymaga częstego jedzenia malutkich porcji.

Post przerywany (8/16 to wyjściowa postawa  klucz do totalnego zdrowia: post przerywany z detoksem wątroby) – 3 punkty

A późna kolacja nie jest wskazana zarówno dla Hashimotek, jak i matek karmiących, jak i ciężarnych, pomimo, że te osoby potrzebują dłuższego okna jedzeniowego.

B.

Bieganie w razie możliwości (podskoki w razie możliwości) łamane przez trening, minimum 30 minut. Jeśli aeroby zupełnie nie dla Ciebie, spokojna joga, rozciąganie. Tai Chi! – 3 punkty

Ważne!

Szczególnie w przypadku ćwiczeń aerobowych należy prawidłowo ocenić stan swojego zdrowia!

5.

Powstrzymanie się od jedzenia i picia złomu ze złomowiska w oknie jedzeniowym –  4 punkty

Twoja mantra:

 • Nie jem złomu
 • Nie piję złomu
 • Nie jem raka
 • Nie piję raka
 • Nie jem zapalenia
 • Nie piję zapalenia
 • Nie wyżeram cukiernicy
 • Nie wypijam cukiernicy
 • Jem zielone
 • Gram w zielone

Punktacja

Gra polega na zdobyciu każdego dnia minimum 20 punktówi wygrania dnia!

24 punkty, jesteś MISTRZ i nie ma więcej co gadać.

Mniej niż 19 punktów – wszystko przed Tobą, najlepsze, że bierzesz udział w zabawie!

PS

Każdą pełnię traktuj, jak noc uwolnienia!

Gdy księżyc jest w pełni, oddaj mu to, od czego chcesz się uwolnić. Możesz to zrobić mentalnie, albo przez jakąś czynność, np pisanie o tym co ciesz mu oddać, a następnie spalenie, lub zakopanie papieru w ziemi pod gołym niebem przy świetle księżyca.


Co dalej?

Jeśli nie ma Cię na grupie Nazywam się Smile – Pepsi Eliot na Facebooku (grupa jest otwarta, mając konto na FB w każdym momencie możesz zostać przyjęta, czy przyjęty), codzienne wyniki możesz także wpisywać tutaj.

Jeśli masz z czymś problem, podziel się ze mną i Drogą Socjetą, która się tutaj zbiera, pomożemy:)

owocek

(Visited 4 303 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Sophie 16 marca 2022 o 03:06

  Mam pic dużo płynów , a jaki spożywać posiłek???

  1. avatar Pepsi Eliot 16 marca 2022 o 04:20

   Co normalnie jesz? Czy coś Ci dolega, czy po prostu stawiasz na profilaktykę? Ile masz lat, czy masz nadwagę? Najważniejsze jest czego nie będziesz jeść.

 2. avatar Bo 16 marca 2022 o 19:38

  A co z cytryną, gdy mam refluks? Lekarz przepisała standardowe przy tym leki, nie biorę ich… siemię lniane?

  1. avatar Pepsi Eliot 16 marca 2022 o 19:47

   i tak pewnie trzeba zakwaszać żołądek, jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? piecze Cię jak pojesz wodę z cytryną?

 3. avatar Bo 16 marca 2022 o 20:07

  tak

 4. avatar meg 4 czerwca 2022 o 12:42

  W punkcie 2, po kliknięciu w „4 szklanki” link przenosi do sklepu, do działu Eko Środki czystości. Coś chyba jest nie tak?

  1. avatar Pepsi Eliot 4 czerwca 2022 o 20:30

   dzięki meg, już zmieniłam <3

 5. avatar Giki 10 lipca 2022 o 15:52

  Droga Pepsi, a czy kolejność gier ma znaczenie? Czy da się wszystkie jednocześnie grać? Czy można mieć dobrą pracę i robić własną kasę i w międzyczasie mieć miłość i zdrowie? Jak się nie ma niczego z tego co opisujesz w grach od których gier zacząć?

  1. avatar Pepsi Eliot 10 lipca 2022 o 17:27

   nie ma znaczenia kolejność gier, a przecież każdego dnia działamy na wielu frontach <3 😀 Zacznij może od miłości do siebie?

 6. avatar kigi 18 lipca 2022 o 17:05

  miłość do siebie:) dzięki 🙂 <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecam NAJWYŻSZEJ jakości Witaminę D3+K2 TiB zamkniętą w szklanym słoiczku:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum