Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 877 390
online
42 358 VIPy

Genisteina, składnik odżywczy wyklętej soi, odstawia na bocznicę leki na mocne kości

Genisteina opinie.

Hmm, co wybrać?

Świadomie zrównoważyć estrogeny, czy otrzymać jako skutek uboczny pewnych mankamentów, och sorki, medykamentów, zespół „zamrożonej kości”, albo syndrom „martwej szczęki”?

Jeśli masz to szczęście mieć ekstremalnie idealny wiek na ten moment swojego życia (bo każdy jest idealny), czyli 51 i wzwyż (czyli gdy przekroczyłaś średni wiek przypisywany naturalnej menopauzie), możesz być nagabywana. Może dociskana do muru, deadly straszona, aby brać hormonalną terapię zastępczą (HTZ) dla zachowania młodzieńczego wigoru i odpędzenia widma kruchych kości i chorób serca.

 • Nie, że „Leczenie Dobrą Dietą”, nie że witaminy i minerały, magnez, betakaroten, D3 w protokole z K2, Omega3
 • Nie że sok z granatów, sezam, dobry miód w rozsądnych ilościach (tylko nie sezamki na miodzie:)
 • Nie że zielonki, nawadnianie, dotlenianie i 4 szklanki, oraz bieganie

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)


Zamiast tego, koniecznie strzał z hormonami rozrodczymi, i dodatkowo pośpiesznie eutyrox, bo włosy lecą z brwi i brzuch rośnie.

Bo w końcu zaczynasz prześwitywać, jak kameleon … ścianą.

Nadchodzi ten piękny dzień, że stajesz się prawdziwie wolna. Przestajesz być obiektem seksualnym i nagabywanym.

Wreszcie możesz spać pod łóżkiem i chodzić bez skarpetków.

Ubierać znienawidzone przez chłopaków baletki, czy Emu. Stajesz się dla chłopaków przezroczysta. Od tej pory widzą bardzo wyraźnie relief na tapecie za Tobą.

Estrogeny mogą być kuszące, owszem. Żyjemy w świecie, gdzie młodość i seks uplasowały się na topie dając nadzieję na osiągnięcie hollywoodzkiego celu, bogactwa i pozycji społecznej.

Estrogeny odmładzają, ale potrafią też podkładać miny, gdyż nakręcają powstawanie wolnych rodników tlenowych, żrą elektrony na ostatniej orbicie, i zakwaszają ciało.

Emocje, emocje, Harlekin, egzaltowana rosyjska kochanka uczepiona owłosionej nogi (jak modela to nieowłosionej), wlokąca się za mężczyzną, który ma dość jej pokopania i estrogenów w nadmiarze. A z kolei jak za mało, to wolałby widzieć je u Lolity.

Nie wierz wahadłom, że ktoś wie lepiej co Ci jest potrzebne do szczęścia, gdyż możesz być idealna, zdrowa, sprawna, rozbiegana (byle nie w gałkach), roześmiana, w tym niezachęcana do seksu ani przez obcych, ani swojaków.Dokładnie taka jaką możesz być dzisiaj, lub jutro Bridget.

estrogeny

Od tej pory widzą bardzo wyraźnie relief na tapecie za Tobą …

Genisteina opinie

Ależeco soja?

Sfermentowana nie zagęszcza krwi, i gdy znasz jej zalety i ciernie, możesz wykorzystać tę roślinę świadomie.

Soja najbardziej ze strączkowych udaje estrogeny (posiada dużo fitoestrogenów), chociaż wszystkie strączkowe to potrafią.

Jednak pewne składniki odżywcze w sfermentowanej żywności sojowej USUWAJĄ W CIEŃ LEKI NA WZMOCNIENIE KOŚCI i klinicznie udowadniają brak negatywnych skutków ubocznych.

Leki, takie jak Fosamax 70, czyli Alendran (alendronian sodu) i Evista (Rraloxifeni hydrochloridum) oraz hormony takie jak estradiol (estrogen) są często przepisywane dla zachowania gęstości kości i uniknięcia problemów związanych z menopauzą. W tym pęknięć w strukturze kości i osteoporozy.

Co jednak najczęściej kryje się za przepisywaniem na receptę tych leków, nawet gdy nie wykazujesz żadnych symptomów choroby i nie zdajesz sobie sprawy z istnienia problemu?

Najbardziej intratną i odżywczą rzeczą dla systemu jest leczenie „braku problemu”.

Wega robi niegrzeczne filmy, niektóre są bardziej paskudne niż inne, ale marketing „szprycowania się lekami jako formy leczenia” to sprawdzony patent. „Budżet promocyjny” (na wina i kolacje dla szaraków, a dla przekupnych szyszek Kanary), następnie fala reklam w telewizorze i wkrótce recepty zalewają rynek. Może też pojawić się wykreowane sztucznie nowe schorzenie, aby zapewnić pigułkom sprzedaż.

National Osteoporosis Foundation: „szacuje się, że ponad połowa wszystkich kobiet rasy kaukaskiej w wieku 50 i więcej lat ma niską masę kostną, co oznacza, że ich kości są osłabione, ale nie mają jeszcze osteoporozy”.

W latach 90. ubiegłego wieku konsorcjum lekarzy zebrało się w ramach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), aby zdecydować, jaki stan chorobowy przypisać tym kobietom.

Genisteina opinie

Nowa wiedza o soi

Hormonozależny rak piersi. Ograniczone badania łączą fitoestrogeny ze zwiększonym ryzykiem raka piersi.

Jednak w niektórych badaniach zaobserwowano coś przeciwnego.

Wysokie spożycie fitoestrogenu MOŻE BYĆ ZWIĄZANE ZE ZMNIEJSZONYM RYZYKIEM! (1)

Jest też nowsza sprawa związana z soją, że może czas ją DOBRĄZOWIĆ, szczególnie tę organiczną i fermentowaną.

Przy PCOS, ale też w profilaktyce raka endometrium, i jajnika soja okazuje się pożywieniem jak najbardziej pożądanym.

Diagnozą stała się osteopenia, stan opisywany jako prekursor osteoporozy

Faktem jest, że nawet zdrowe kobiety stopniowo tracą gęstość kości wraz z wiekiem.

Ten naturalny proces został pod względem medycznym wyolbrzymiany.

Ponad 50% białych kobiet po menopauzie i 35% czarnoskórych kobiet w tym samym wieku została przyporządkowana do diagnostycznej kategorii osteopenii.

Zasadniczo polega to na przekształceniu stanu bezobjawowego, o którym większość kobiet nie ma pojęcia, w „chorobę”.

Utrwala to myślenie, że naturalne przerzedzenie kości związane z procesem starzenia się jest chorobą.

Dyrektor Oregon Osteoporosis Center ujął to trafnie, choć lapidarnie:”umedyczniliśmy nieistniejacy problem”

Co więcej:

Mając gęstsze kości niż adekwatnie dla swojego wieku znacząco zwiększa się ryzyko złośliwego raka piersi u kobiet.

W dekadzie trwającej od narodzin koncepcji osteopenii, na rynku pojawiło się wiele leków zwiększających gęstość kości. Oprócz Fosamax i Evista spopularyzowano stosowanie estrogenów i innych hormonalnych leków zastępczych do przeciwdziałania utracie masy kostnej. Hormonalna terapia zastępcza (HTZ) stała się popularnym sposobem „zwalczania” zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych oznak naturalnego starzenia się ciała u kobiet.W tym utratę gęstości kości.

Ale.

Z początkiem lat 2000, szkodliwość syntetycznych hormonów stawała się coraz bardziej potwierdzana przez naukę.

Według dr Susan Ott, specjalistki w dziedzinie metabolicznej choroby kości na Uniwersytecie w Waszyngtonie:

„Wiele osób uważa, że (wymienione wyżej)  leki te są budulcami kości, ale dowody wskazują, że faktycznie są one UTWARDZACZAMI KOŚCI.”

Genisteina opinie

A kości nadmiernie twarde, to kości bardziej kruche!

Ta klasa leków, znana jako bisfosfoniany, została powiązana z ponad 40 szkodliwymi skutkami dla zdrowia.

Zagrożenia związane z tymi lekami są najbardziej widoczne w przypadku długotrwałego stosowania, przez 10 lat lub dłużej.

Estradiol

Chociaż jest on wytwarzany naturalnie w organizmie, estradiol jako substytut estrogenu może mieć właściwości kardiotoksyczne i rakotwórcze, gdy jego poziomy są zbyt wysokie.

Suplementacja u zdrowych kobiet może niebezpiecznie zawyżyć te poziomy, podobnie jak wszelkie niepowiązane schorzenia, które wpływają na suboptymalne funkcjonowanie szlaków detoksykacji.

Genisteina opinie

Genisteina, czyli naturalna super recepta

Uwaga

Nie zapominaj jednak, że to TAKŻE kuracja hormonalna, tyle, że naturalna.

Dlatego decyduj się na nią świadomie, tylko, gdy naprawdę Twoje ciało i kości tego potrzebują.


Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


Natura zaopatrzyła ludzi w najzdrowszy zbiór leków na długo przed tym, nim American Medical Association (AMA), Watykan i inne korporacje zdecydowały, że tylko farmaceutyki mogą leczyć ludzi.

Jeśli chodzi o utrzymywanie zdrowych kości w późniejszym wieku, istnieje roślinna formuła, która zostawia w tyle HTZ i podobne leki, a jest nią GENISTEINA.

Jako Izoflawon, czyli bioaktywny flawonoid znajdujący się głównie w ziarenkach takich jak soja, fava, garbanzos i kawa.

Genisteina jest fitoestrogenem ze względu na podobieństwo strukturalne do ludzkiego estrogenu.

Stosowaniu diety bogatej w fitoestrogeny przypisuje się łagodzenie objawów menopauzy i działanie zapobiegawcze lub terapeutyczne w przypadkach nowotworów, miażdżycy i osteoporozy.

Genisteina opinie

Ze wszystkich izoflawonów genisteina ma najsilniejszą aktywność estrogenową

Wiedza

Silneywpływ genisteiny na zdrowie kości został zilustrowany w przełomowym badaniu opublikowanym w British Journal of Pharmacology w 2008 roku.

Wykorzystując zwierzęcy model osteoporozy menopauzalnej, naukowcy doszli do wniosku, że leki na receptę alendronian (Fosamax), raloksyfen (Evista), i estradiol (estrogen, E2), są gorsze od fityestrogenu genisteiny w zachowywaniu gęstości mineralnej kości (ilość) i ich siły (jakość).

Przełomowość tego odkrycia można łatwo określić porownując korzyści w stosunku do ryzyka tych czterech różnych form leczenia kondycji kości.

Genisteina jest pochodzenia roślinnego, działa naturalnie i holistycznie na organizm, wzmacniając to, co słabe i nie powodując szkody dla innych części ciała.

Pozostałe trzy leki na receptę są wytwarzane z biologicznie obcych substancji chemicznych (ksenobiotyków), które mogą mieć znaczące, niezamierzone skutki zdrowotne, takie jak „zamrożenie” i kruszejące kości, a także inne dotkliwe skutki.

Genisteina została gruntownie przebadana pod kątem jej potencjalnej roli terapeutycznej w zapobieganiu i leczeniu osteoporozy, a także wielu innych schorzeń. Podczas gdy fitoestrogeny zostały poddane analizie w ramach szerszej oceny HTZ, naturalna biokompatybilność genisteiny wydaje się mieć bardziej pozytywny wpływ na organizm niż syntetyczne hormony.

Dzieje się tak gdy endogennie wytwarzane poziomy estrogenów nie spełniają optymalnych wymagań organizmu. Wysoce selektywna aktywność genisteiny jest zdolna do wiązania i stymulowania receptorów estrogenu kostnego, co skutkuje zwiększoną wytrzymałością i gęstością kości.

Genisteina ma znacznie słabszą aktywność estrogenną w porównaniu z estradiolem, ale jest zdolna do wiązania się z tymi samymi receptorami estrogenu przez znacznie dłuższy czas. Skutkuje to znaczącymi, długoterminowymi pozytywnymi efektami bez ryzyka związanego z wysokim poziomem estrogenu. Ten proces wiązania z receptorami estrogenu zapewnia dodatkową ochronę przed rakiem, zapobiegając wiązaniu estrogenu i inicjujowaniu rozwoju raka.

Oprócz działalności estrogenowej i przeciwnowotworowej genisteina jest silnym przeciwutleniaczem.

Regularne spożywanie genisteiny w diecie pomoże usuwać niebezpieczne wolne rodniki z krwioobiegu, skutecznie spowalniając proces starzenia. Inne badania wskazują na wysoką skuteczność w obniżaniu ciśnienia krwi i poprawy jakości ścian tętnic, potwierdzając właściwości kardioprotekcyjne genisteiny.

Naukowe dowody wskazują na potrzebę zwiększania świadomości ludzi na temat naturalnych, opartych o zdrową żywność alternatyw dla leków farmaceutycznych.

Szczególnie gdy określona substancja ma dobrze rozkminioną historię badań naukowych potwierdzających jej skuteczność.

Genisteina lek

Sfermentowana soja (najsilniejsza forma obecnej w żywności genisteiny) ma bogatą historię jako uzdrawiająca żywność, obejmująca wiele stuleci i kultur

Badania wykazały, że genisteina jest przyswajana głównie w przewodzie pokarmowym, gdzie jest metabolizowana dla całego organizmu.

Dzięki temu żywność jest idealnym sposobem na uzupełnienie tego ważnego składnika odżywczego:

 • Natto to tradycyjna japońska potrawa wytwarzana przez gotowanie sfermentowanych nasion soi. Od dawna przypisuje jej się właściwości niszczenia skrzepów krwi i poprawy przejrzystość krwi.
 • Tempeh, sfermentowane ciasto sojowe o mocnej konsystencji i orzechowym smaku, jest popularnym źródłem białka dla wegan i wegetarian, a także podstawowym składnikiem diety w wielu krajach azjatyckich.
 • Miso, sfermentowana pasta sojowa używana do przygotowania pysznej zupy miso, to prosta metoda na włączenie genisteiny do codziennej diety.

Najlepiej „wyjedz” sobie drogę do zdrowych kości i generalnie do zdrowia.

Miej też na uwadze, że menopauza podobnie, jak starzenie się (bycie dzieckiem też) nie jest chorobą. Dlatego o to, czy wymaga, a jak już, to jakiego leczenia pytaj NIEZALEŻNYCH badaczy!

Źródła:

 • greenmedinfo.com/blog/genistein-soy-nutrient-puts-bone-drugs-shame
 • (1) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23725149/
 • „Leczenie dobrą dietą”Katarzyna Lewko

(Visited 12 125 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar gagatec 29 kwietnia 2018 o 09:31

  Oooożesz 😀 popłakałam się 😀 wstęp wymiata

 2. avatar Kasia 29 kwietnia 2018 o 09:59

  Czy ktos moze dac namiar na porzadny biorezonans na pasozyty w Warszawie?

 3. avatar jx 29 kwietnia 2018 o 10:40

  ten fragment . . . ” jest piękny, może najpiękniejszy . . ” do reklamy, jest dla mnie słowem na niedzielę 😀 😀 ! bym nawet sporo na kolektę wrzuciła :*

 4. avatar Natalia 29 kwietnia 2018 o 10:48

  Nie w temacie ale pilna sprawa. Od rana boli mnie w miejscu lewej nerki. Czuję ból przy poruszaniu, schylaniu i siadaniu. To takie uczucie jakby klucia i rwania, jakby mnie tam skurcz łapal. Dodatkowo dotknęłam te okolice i czuję że to miejsce jest grube jakby spuchniete. Z prawej strony tego nie wyczuwam. Tylko z lewej.. Normalnie tego nie zauważyłam tylko dziś podczas bólu. Na tomografii pokazało że na tej nerce mam 3 torbiele i na prawej chyba 1 i na wątrobie. Czy to może być związane z torbielami? Boję się że to coś poważnego co wymaga pójścia na pogotowie. Bo nikt raczej dziś nie przyjmuje.

  1. avatar Jarmush 29 kwietnia 2018 o 10:58

   to od torbieli zapewne, ale jaki oddajesz mocz? Masz skąpomocz?

   1. avatar Natalia 29 kwietnia 2018 o 11:56

    Oddaje mocz ale faktycznie nie w takiej dużej ilości jak normalnie. Rano wypiłam kubek herbaty i po chyba 3 godzinach oddałam mocz ale nie było to tak dużo

    1. avatar grzegorzadam 1 maja 2018 o 07:18

     odwodnienie z pasożytami prawdopodobnie.

 5. avatar amazonka 29 kwietnia 2018 o 11:44

  Ja też nie w temacie 😀 Pepsi, jaka powinna być przerwa między słodkim a tłustym? Załóżmy, że na śniadanie zjadam surową niepaloną kaszę gryczaną zblendowaną z bananem, to kiedy mogę wziąć D3 z K2 i Omega3? Jaki odstęp czasu zachować dla zdrowia i urody wątróbki?

  1. avatar Jarmush 29 kwietnia 2018 o 21:16

   zaraz po , przecież Omega 3 TiB to tylko 9 kalorii z tłuszczu

 6. avatar Barbara 29 kwietnia 2018 o 12:10

  A ja w sprawie kosci ale chyba to nie osteoporoza mam bole lewego biodra posladka przez udo do lydki gdzie tak od 1,5 miesiaca. Rano po przebudzeniu przez ok 2 godziny pozniej jest lepiej i wieczorem bol sie nasila ale nie tak bardzo jak rano. Suplementowalam lizyne, proline, siarczan hondroityny, msm, wit c zeby wzmocnic kolagen jak zaczelo mi szczelac w biodrze. Po ok 2 miesiacach przeszlam na kolagen w tabletkach i bralam go tez przez 2 miesiace to byl kolagen ze skor ryb morskich NatiCol. No i jak skonczylam te kuracje zaczely sie bole a wczesniej ich nie bylo nigdy. Powoli robi sie to meczace jak sobie z tym poradzic. Co ewentualnie lykac lub w co wzbogadzic diete. Lista suplementow jakie msm, wit c, d3 z k2, spirulina i chlorella, rotacyjnie pau d’arco, ashwagandha. Magnez. B50. Sanprobi. Miedzyczasie 2 tyg mumio. Pylek.

  1. avatar Jarmush 29 kwietnia 2018 o 21:16

   suplementy kupujesz u nas?

 7. avatar Aneta D Falkiewicz 29 kwietnia 2018 o 12:43

  Eh… Mam usunięty trzon macicy ponad 2 lata temu, w biorezonansie ponad pół roku temu wyszła mi osteopenia. Soi nie tykam od kilkunastu lat, ciało i mózg soję odrzucają, miso na bazie alkoholu ponoć jest? jeszcze tempeh nie próbowałam, ale wątpię bym się przekonała. Czy tę osteopenię ochrzcić jako 'nieistniejący problem’?

 8. avatar Mira 29 kwietnia 2018 o 13:09

  Prosze odpowiedzic czy ,fermentowana soje mozna stosowac przy chorobach tarczycy (Graves-Basedov)?

 9. avatar Trini 29 kwietnia 2018 o 15:58

  Super wpis Pepsi, sama ma 50 lat, doskonale sie czuje, ale czy to lekarz rodzinny czy to gonekolog czy w koncu endokrynolog a nawet moja naturoterapeutka nie moga spac w nocy martwiac sie o moją menopauze i komppnujac liste hormonów dla mnie………..bo tak im mowia wyniki badan…….a ja sie czuje doskonale…..halo? O co chodzi?

  1. avatar grzegorzadam 1 maja 2018 o 07:20

   lekarz rodzinny czy to gonekolog czy w koncu endokrynolog a nawet moja naturoterapeutka nie moga spac w nocy”

   Nie mogą, bo żyją z procentu od tego.

 10. avatar Natalia 29 kwietnia 2018 o 20:27

  Pisałam ale nie wyświetla się mój komentarz. Nie wiem czy dotarł. Wydaje mi się że mniej moczu oddaje. Takie wrażenie jakbym chciała oddać więcej moczu a nie można. A potem znowu to samo. No i oprócz tego bolą tak jakby krzyże.

  1. avatar Jarmush 29 kwietnia 2018 o 20:48

   możesz mieć białko w moczu, poszłabym jednak do lekarza koniecznie, trzeba zbadać mocz

 11. avatar Natalia 30 kwietnia 2018 o 03:29

  Tak się złożyło że badania robiłam w tygodniu czyli kilka dni temu i w moczu białka nie było. To możliwe żeby przez kilka dni mogło się to zmienić

  1. avatar Jarmush 30 kwietnia 2018 o 04:53

   tak, może się zmienić w ciągu jednego dnia

 12. avatar Gabi Orchita 1 maja 2018 o 13:04

  „(…) Nie wiedzą że doświadczają i że tylko dzięki doświadczaniu wzrastają.” To mnie wyrwało z butów 🙂 gadam do swojego ego, albo jedna część ego gada z drugą ” jest spoko, doświadczasz bo tutaj po to jesteś i dzięki temu wzrastasz”. Bądź przytomna,, świadoma.

 13. avatar Kolma 27 grudnia 2018 o 18:16

  Mam od kilku miesięcy uderzenia gorąca, zalewa mnie pot, szczególnie w nocy, przez co nie śpię. Jestem tym zmęczona. Jak sobie z tym poradzić. Pomóżcie, proszę.

  1. avatar Jarmush 27 grudnia 2018 o 18:36
 14. avatar Kolma 29 grudnia 2018 o 11:44

  Mam 49 lat. Twój blog bardzo mi pomógł w życiu, wiele się zmieniło. Nie jem mąki pszennej, z nabiału to robię sama jogurt probiotyczny. Dużo suplementów z Twojego sklepu, chlorella, spirulina ,witaminy ,chłopak. magnezu, soda d3k2, 4 gruba,, mnóstwo innych……. ,I tak od 2 lat. Zrobiłam biorezonans, czekam na analizę. Ogólnie dużej inwazji patogenow nie mam, pije od dawna bardzo dobre zioła od toksykolog, . Nie wiem co jest grane z tymi potami. To bardzo męczące.

  1. avatar Jarmush 29 grudnia 2018 o 12:22

   to prawdopodobnie menopauza, wpisz w szukałkę, wprowadź maca This is BIO i ciesz się, miłość <3

   1. avatar Kolma 29 grudnia 2018 o 14:07

    Jest coś z tarczyca, jajnikiem,. Chciałam zamówić Mące i Kelp, ale Kelpu nie ma , więc czas czekam. Mam Twoja książkę i czytam, w ogóle dużo czytam na tematy które tu poruszasz, wciągnęło mnie to, gdy mojemu synowi zaproponowano psychotropy na zapalenie jelit. Tak mną to wstrząsnęło, że postanowiłam sama się za to zabrać. Znalazłam Twojego bloga i nie mogłam się od niego odczepić. Gdy zaczęłam to wszystko czytać, poczułam przypływ radości, wręcz euforii. Chciałam wybiec na ulicę i krzyczeć,,ludzie! to nie tak jak myślicie, jak nam się wmawia! Jest nadzieja!!! . Gdy przeczytałam Twoje motto,,możesz się śmiać ale i tak za kilka godzin zmienisz swoje życie,, pomyślałam,:obyś miała rację, bo bardzo tego potrzebuje,,. No i stało się. Dziękuję że Jesteś, że mogłam Cię znaleźć

    1. avatar Jarmush 29 grudnia 2018 o 18:54

     kelp będzie lada dzień, bo surowiec już nadszedł.

 15. avatar LilithBlack 28 stycznia 2019 o 11:57

  Hej 🙂
  A jak tę Genisteinę zdobyć? Chcę pomóc mamie, bo przepisali jej tabletki, po których czuła się okropnie …

 16. avatar petitkaa 31 marca 2019 o 18:46

  Pepsi, a czy nagły i ostry skurcz szczęki to oznaka niedoboru magnezu ? Co myślisz ?

  1. avatar Jarmush 31 marca 2019 o 20:07

   może być, a jaki poziom potasu?

 17. avatar petitkaa 31 marca 2019 o 20:15

  No idea.. skurcz łapie młodszego brata wiek 17. Badań mu nie robiliśmy 🙁 do tego tak samo ciągle jest zmęczony, po szkole śpi dość długo. Bierze D3 i Twój Greens&Fruits od paru miesięcy <3

  1. avatar Jarmush 31 marca 2019 o 20:18

   D3 mam nadzieję, że z K2, jaki ma poziom B12, kwasu foliowego, żelaza, właśnie 25(OH)D? bierze mgnez? może mu dosypywać sól epsom do kąpieli wieczornej, o ile nie jest nadwrażliwy np na siarkę.

 18. avatar petitkaa 31 marca 2019 o 20:27

  Oh no to widzę że badania trzeba będzie mu zrobić, bo żadnych wyników nie znam. Tak, z k2 🙂 Nie bierze magnezu, ale mama moczy nogi w chlorku magnezu to może on też niech moczy? Bo wanny nie mają

  1. avatar Jarmush 1 kwietnia 2019 o 08:06

   oczywiście niech moczy razem z mamą 🙂

 19. avatar zofija 16 kwietnia 2019 o 23:11

  Pepsi, a co Ty na lecytynę sojową w kosmetykach? Syf to, rzuć okiem:

  simmondsia chinensis (jojoba) oilhelianthus annuus (sunflower) oilrosehip seed oilbutyrospermum parkii (shea) buttercorn starchsodium bicarbonatekaolin clayvegan kosher glycerinlavandula angustifolia (lavender) oilmelaleuca alternifolia (tea tree)citrus sinensis (sweet orange)mentha piperita (peppermint)citrus aurantium bergamiasoy lecithinvitamin e

  Jestem po raku piersi, unikam soi jak ognia, a także syfiastych dezodorantów pod pachę, Cały czas używałam dezo: olej koko, soda i mąka ziemn, ale coś mi się ostatnio wydaje, że szybko po użyciu potem wali. Więc kupiłam ten, ze składem, jak wyżej. No i patrzę a tu ta lecytyna. Co Ty na to?

  1. avatar Jarmush 17 kwietnia 2019 o 05:41

   dezo robisz tak, trochę chlorku magnezu, trochę oleju kokosowego, trochę olejku organicznego, na który nie jesteś uczulona, ja dodaję bio paczuli

   1. avatar zofija 17 kwietnia 2019 o 21:16

    słońce, ale Ty nie przeczytałaś raczej tego, co napisałam… 🙁

    1. avatar Jarmush 18 kwietnia 2019 o 05:40

     przeczytałam, wyrzuć dezodorant, napisałam Ci jaki masz mieć

  2. avatar romajan 26 października 2021 o 10:21

   przecieram pachy wodą utlenioną , wystarczy.

 20. avatar Anula 21 czerwca 2020 o 07:10

  Dzień dobry, mam pytanie czy może Pani podpowiedzieć który suplement z genisteiną zakupić? Czy w okresie menopauzy przyjmować zwiększone dawki? Pozdrawiam.

  1. avatar Jarmush 21 czerwca 2020 o 12:16

   Nie kupuj suplementu, tylko jedz sobie zupę miso, tempeh, trochę sera tofu nie zaszkodzi, natomiast z suplementów radzę Ci pokarm Inkaskich kobiet (i nie tylko, bo mężczyźni też korzystają) Maca This is BIO, https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html
   https://www.pepsieliot.com/czego-lekarz-nie-powie/16907/5-sposobow-na-menopauze-yyy-co-to-jest-menopauza-bez-uzycia-alopacji.html

 21. avatar Izabela 23 października 2021 o 15:48

  Mam osteoporozę, zaawansowaną(od paru lat postępuje-robię regularnie densytometrię). Mam przepisaną Prolię (jest w lodówce od półtora roku), ale nie chcę jej brać. Nie Wit D3zK2MK7, Niacynę, Kolagen, Wit’, Magne B6. Jem mielone siemie lniane i mielony sezam. Mam stałe bóle pleców i bóle opasujące na wysokości talii. Czasem nic mi nie pomaga, ani Egzysta, ani przeciwbólowe tabletki. Miałam 8 lat temu kompresyjne złamanie Th11,a 3 lata temu wieloodłamowe złamanie kości ramiennej(przewróciłam się). Nie wiem już co mam robić, moje życie to JEDEN WIELKI BÓL. Proszę Pepsi pomóż mi!

 22. avatar Izabela 24 października 2021 o 09:00

  Dodam, że włączę do diety polecane przez Ciebie produkty i Macę, ale czy to wystarczy? Co z tym bólem?

  1. avatar Przemko :-) 24 października 2021 o 16:23

   Kochana Izabelo! Możesz do diety spróbować włączyć jeszcze to co w tym artykule:
   https://www.pepsieliot.com/diety/11313/czy-mozna-naturalnie-zastapic-popularne-srodki-przeciwbolowe-mozna.html

   1. avatar Izabela 25 października 2021 o 07:37

    Dziękuję bardzo za odpowiedź. A czy mogę prosić jeszcze o wskazówki, jak suplementować się i czym-jakie twoje produkty i w jakich dawkach byłyby dobre w przypadku osteoporozy, trochę się w informacjach gubię. Pozdrawiam serdecznie♥️

    1. avatar Pepsi Eliot 25 października 2021 o 08:09

     Co zalecił lekarz? Jaki stopień osteoporozy? W jakim jesteś wieku Kochana ? <3

 23. avatar Barbi 19 września 2023 o 13:04

  Witam wszystkich, chciałabym się poradzić co do dziecka (chłopiec 11lat), zdiagnozowanu mu osteoporozę zaawansowaną, przepisano osteogenon 830mg. Wykupiłam, ale liczę, że odradzisz mi mu to podawać…

  1. avatar Pepsi Eliot 19 września 2023 o 14:41

   Miał bóle nóg? Gwałtownie urósł?

   Dziecko lat 11
   —————–
   Podaję trochę więcej informacji, które mogą okazać się przydatne, w tym przepis na oczyszczanie z pasożytów za pomocą pestek z dyni
   ————————–
   Odporność

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 2 gramy chlorelli This is BIO https://thisisbio.pl/chlorella-100-organic-230tabl-this-is-bio/(należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę też od małej dawki), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO https://thisisbio.pl/spirulina-100-organic-230tabl-this-is-bio/?fast_search=fs

   W południe możesz podać dziecku jeszcze HyperFoods This is BIO https://thisisbio.pl/hyperfood-100-organic-110g-this-is-bio/ łyżka stołowa zmiksowana z bananem, mlekiem migdałowym bio i garstką jakichś owoców kwaskowych (jagody, maliny, teraz mogą być mrożone)

   Jednak HyperFood również zawiera algi, które mają alergen (feoforbid) dlatego ZAWSZE należy zaczynać przygodę z nowym pokarmem od mikro dawki i powolnego zwiększania dawkowania.
   ——————————————-
   UWAGA!
   Żadna chlorella (ani roślina) nie może być źródłem witaminy B12. Witamina B12 zawarta w każdej chlorelli to analog nieprzydatny dla człowieka.*
   ——————————————-
   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/szukaj?s=vitek

   *Vitek TiB zawiera odpowiednią Witaminę B12
   —————————————

   Po śniadaniu dziecko 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację https://thisisbio.pl/vitamin-d3k2-90tabl-tib-/?fast_search=fs

   oraz też po śniadaniu 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/kids-omega-3-120kaps-tib-/?fast_search=fs

   W razie potrzeby kapsułki Vitek i Omega 3 można przecinać i wysypywać/wylewać zawartość i mieszać z czymś pysznym.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
   Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa

   Zalecenia dziennego spożycia magnezu w sumie, czyli z pokarmami:
   Od narodzin do 6 miesięcy 30 mg
   Niemowlęta w wieku 7–12 miesięcy 75 mg
   Dzieci 1–3 lata 80 mg
   Dzieci w wieku 4–8 lat 130 mg
   Dzieci w wieku 9–13 lat 240 mg
   Nastolatki 14–18 lat 360 mg
   Nastolatkowie 14–18 lat 410 mg
   Kobiety 310–320 mg
   Mężczyźni 400–420 mg
   Nastolatki w ciąży 400 mg
   Kobiety w ciąży 350–360 mg
   Nastolatki karmiące piersią 360 mg
   Kobiety karmiące piersią 310–320 mg
   ————————————————————————–
   Czyli 11 latek powinien zjadać już 240 mg magnezu
   ————————————————————————

   Uwaga przy problemach z wypróżnieniem u dziecka 11 lat
   ————————————————————————–
   Można zastosować płaską łyżeczkę chlorku magnezu na szklankę wody z cytryną i niech wypija 3/4 szklanki.
   ———————————
   Przy unormowanych stolcach sól Epsom TiB, czy chlorek magnezu TiB tylko do kąpieli stóp lub do wanny, nie należy zostawiać dziecka samego w wannie.
   ———————-
   W przypadku suplementacji doustnej, płaska łyżeczka Jabłczanu magnezu TiB na szklankę wody z cytryną https://thisisbio.pl/jablczan-magnezu-90g-tib-/?fast_search=fs
   —————————–
   Jednak nie jestem lekarzem, dlatego wszystko należy konsultować z lekarzem prowadzącym.

   PROBIOTYKI!!!!

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy. Doskonały probiotyk opatentowany Probiotic This is BIO, niech zjada codziennie tuż przed śniadaniem 1 żelkę. https://thisisbio.pl/kids-probiotic-30-zelek-this-is-bio-/?fast_search=fs

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.

   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   WITAMINA C naturalnie

   Na codzień dziecko powinno przyjmować do koktajlu płaską łyżeczkę Acerola This is BIO https://thisisbio.pl/acerola-100-organic-110g-this-is-bio/, albo Camu camu This is BIO, albo witaminę C z róży Rosehip This is BIO.

   BAŃKI

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   ——————————————-

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Można odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:

   DOROŚLI

   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.

   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   DZIECI

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:

   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   WZDĘCIA u dzieci

   Należy dziecku podawać bulion z kości zwierząt z hodowli organicznej, albo bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit z dodatkiem kolagenu TiB https://thisisbio.pl/kolagen-peptan-f-150g-tib-/ już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   Przygotowując tę listę sugerowałam się również tym badaniem https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4625766/

   Nie jestem lekarzem, dlatego zawsze należy skonsultować się z pediatrą. Takie jest prawo.
   Pozdrawiam

   1. avatar Barbi 5 października 2023 o 10:25

    Kochana, dzięki za szczegółową rozpiskę, zaraz zaczynam wszystko kompletować. Syn nie urósł za szybko, w ogóle jest drobny. Bolą go pięty i w środkowym odc. kręgosłup. Vitek, Omegę i Spirulinę Tib już od lat dzieciom suplementuję, chlorelli jeszcze nie. Magnez (cytrynian) z b6 ok 80mg mu podawałam ze wzgledu na mega stres w szkole a d3+k2 2000 …. Zmienić na TiB? Od maluszka boryka się z zaparciami to pewnie jabłczan mg TiB będzie dobry. Tego roku zdiagnozowano u niego też Sibo, miał antybiotyk <3

    1. avatar Pepsi Eliot 5 października 2023 o 11:49

     Ile ma lat, to podam Ci metodę Sircusa na zaparcia u dzieci, z chlorkiem magnezu
     Mamy bardzo dobre Probiotyki dla Dzieci organiczne, i 1 żelkę dziennie przed śniadaniem
     D3+K2 TiB do ssania po śniadaniu (gdy skończysz swoje), wraz z 2 Omega 3 kids TiB
     Jaki ma poziom 25(OH)D?

 24. avatar Barbi 5 października 2023 o 11:58

  11 lat. Badania 25(OH)D nie miał robionego, nawet w szpitalu, zrobię mu na dniach.

  1. avatar Pepsi Eliot 5 października 2023 o 20:32

   Płaska łyżeczka chlorku magnezu na szklankę (250 ml) czystej wody (może być z cytryną) w temperaturze pokojowej, i niech wypije najpierw pół szklanki, gdy następnego dnia, albo tego samego dnia wieczorem się nie wypróżni, to następnego dnia 3/4 szklanki. Tego dnia nie podaj mu więcej magnezu. Niestety chlorek jest gorzki, możesz mu przygotować zaraz coś pysznego do wypicia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum