logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
95 984 981
423 online
32 620 VIPy
Reklama

MŁODY JĘCZMIEŃ
BARLEY GRASS
This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Gorzki melon, czyli pokarm zaprojektowany przez naturę dla cukrzyka

Gorzki melon to pnąca tropikalna roślina z rodziny dyniowatych, znana także pod nazwą przepękli ogórkowatej. Jego owoce, smakiem przypominające przyprawę curry, uważa się za jedne z najbardziej gorzkich na świecie. Gorzki melon jest źródłem błonnika, a także sodu, żelaza, wapnia i witaminy C.

Naturalnie rośnie on w ciepłym klimacie (w tym w Azji, południowej Ameryce, na Karaibach i we wschodniej Afryce) gdzie ludzie od stuleciu używają go w celach leczniczych.

Zawiera on wiele substancji odżywczych istotnych dla zdrowia, znany jest także z tego, że wspomaga odchudzanie. Dodatkowo obniża on poziom cukru we krwi, co, jak sugerują badania, może być bardzo pomocne w terapii cukrzycy.

Co badania mówią o gorzkim melonie i cukrzycy?

Gorzki melon obniża poziom cukru we krwi. Dzieje się tak, ponieważ gorzki melon ma właściwości działające jak insulina, która pomaga w dostarczaniu glukozy do komórek w celu uzyskania energii.

Spożycie tej rośliny może pomóc twoim komórkom wykorzystać glukozę i przenieść ją do wątroby, mięśni i tłuszczu. Melon może także pomóc twojemu ciału utrzymać składniki odżywcze, blokując ich konwersję do glukozy, która kończy się w twoim krwiobiegu.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ 100% ORGANICZNEGO GORZKIEGO MELONA BITTER MELON This is BIO


Według badań gorzki melon jest doskonały dla cukrzyków!

Badanie w Journal of Ethnopharmacology porównywało skuteczność gorzkiego melona z aktualnym wiodącym lekiem na cukrzycę. W badaniu stwierdzono, że gorzki melon skutecznie obniża poziom fruktozaminy u uczestników badania z cukrzycą typu 2 (jednak na tym etapie badań uznano, że nie powinien on stanowić zamiennika dla leku, ale tu istotną rolę odgrywają inne czynniki, jak dieta, używki i styl życia).

Korzyści odżywcze

To owoc o szerokim profilu odżywczym. Zawiera on między innymi witaminy C, A, E, B1, B2, B3 oraz B9, minerały takie jak potas, wapno, cynk, magnez, fosfor i żelazo oraz przeciwutleniacze, w tym fenole i flawonoidy.

Źródło: 1

uściski:)

(Visited 2 367 times, 2 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. maria Kućka 11 sierpnia 2018 o 17:50

    A czy bedzie ok u kobiety w ciazy?

  2. KasiaK 13 października 2018 o 15:26

    Gorzkość gorzkiego melona jest dla mnie porażająca ! Rano do 4 szklanki odpada, dodaję w następnym koktajlu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *