Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 010 411
89 online
39 239 VIPy

Grzyby obniżające poziom PSA, czyli sprawy z nowotworem prostaty

Grzyby stanowią smaczny dodatek do wielu dań. Takimi je znamy. Mają jednak znacznie więcej zalet niż nam się wydaje. Najnowsze badania kliniczne dowodzą, że niektóre rodzaje grzybów zmniejszają poziom PSA u mężczyzn.

Okazuje się, że mogą również zapobiegać zachorowaniu na raka prostaty oraz jego nawrotowi

Co z lekami?

Owszem istnieją leki, które mogą hamować produkcję PSA, jednak niektóre z nich mogą przysporzyć wielu skutków ubocznych, między innymi: zawrotów głowy, zaczerwienień, uczucia zmęczenia, problemów trawiennych, bóli głowy i obniżenia ciśnienia.  Co więcej, mogą prowadzić do zaburzeń wzwodu, a nawet impotencji. U niektórych chorych może pojawić się depresja, stany lękowe, a także reakcje alergiczne.

Ponadto leki mogą fałszować wyniki badania poziomu PSA

Więc co zamiast leków?

Znów z pomocą przychodzi nam niezastąpiona Matka Ziemia, oferując zdrową alternatywę. Badanie Instytutu Badań Beckmana i Departamentu Onkologii Medycznej i Terapii Doświadczalnej w Miejskim Centrum Medycznym City of Hope z siedzibą w Duarte w Kalifornii: Badanie zostało przeprowadzone na 36 mężczyznach chorych na raka prostaty. Podzielono ich na 6 grup. Każda grupa przyjmowała ekstrakty z grzybów zaczynając od 8 g dziennie, a kończąc na 14 g. Terapia trwała 3 miesiące. Wyniki mierzono na podstawie reakcji na podawaną dawkę.

 • u 36% pacjentów poziom PSA zmniejszył się w porównaniu do poziomu sprzed 3 miesięcy
 • u niektórych pacjentów PSA był nawet niewykrywalny, taki stan utrzymywał się u jednego z pacjentów nawet przez 49 miesięcy
 • pacjenci, którzy nie odnotowali zmniejszenia poziomu PSA, zauważyli wzmocnienie układu odpornościowego

Jaki grzyb zdziałał takie cuda?

Pieczarka!

Starożytni Egipcjanie uważali, że może dawać nieśmiertelność. W starożytnym Rzymie określana była „potrawą dla bogów”. W Rosji, Chinach czy Meksyku uważano, że nadaje nadludzkiej siły.

Po tylu latach umniejszania wartości pieczarek, świat nauki wreszcie je docenił. A nawet określił mianem „nowego superfoodu”, przypisując grzybom duży potencjał zdrowotny. Grzyby zawierają składniki, których organizm potrzebuje do wytwarzania energii i naprawiania komórek, w tym: enzymy trawienne, szerokie spektrum witamin z grupy B, białka i witaminę D2.

Działanie prozdrowotne grzybów jest niezwykłe

Okazuje się, że poprawiają: wzrok, słuch, krążenie, wspomagają leczenie impotencji, migrenowych bóli głowy oraz różnych infekcji i wreszcie – mają właściwości przeciwnowotworowe Grzyby zawierają biologicznie aktywne substancje, które zapobiegają powstawaniu i rozmnażaniu się komórek nowotworowych. Badania potwierdzają, że regularne spożywanie grzybów przez dłuższy czas może zmniejszać liczbę komórek nowotworowych w organizmie. Grzyby zapewniają niesamowitą ochronę przed stanami zapalnymi. A jak wiadomo, chroniczne zapalenie zwiększa ryzyko problemów zdrowotnych, w tym raka. Pieczarki są źródłem potężnego antyoksydantu, który usuwa wolne rodniki i chroni DNA przed uszkodzeniami. Badania na Uniwersytecie Stanowym w Pensylwanii wykazały, że garść pieczarek dostarcza około 12 razy więcej antyoksydantów niż kiełki pszenicy! Pieczarki powinny być bio i trochę inaczej wyglądają, są brązowawe i pachną zdecydowanie bardziej „prawdziwkowo”  

Grzyby mają też inne właściwości:

 • zwiększają poziom energii, eliminując zmęczenie
 • równoważą skutki stresu
 • dbają o zdrową skórę i włosy
 • oczyszczają wątrobę i pomagają wyprowadzać toksyny
 • poprawiają funkcjonowanie mózgu, w tym koncentrację i pamięć

Rak prostaty rozwija się bardzo długo, co działa na Twoją korzyść. Masz możliwość podjęcia wielu świadomych decyzji, które bezpośrednio wpływają na stan Twojego zdrowia. Duży wpływ na rozwój raka prostaty mają bowiem: sposób odżywiania, styl życia, Twoje nastawienie do siebie i świata.

Co się dzieje na płaszczyźnie duchowej?

Zwróć się ku czakrze sakralnej. To ta, która odpowiada za seksualność, Twoją radość życia, poczucie spełnienia. Czy masz problem z poczuciem własnej męskości? Może zbyt surowo siebie oceniasz, za dużo wymagasz? Czujesz jakiś lęk, masz poczucie winy? Wybacz sobie, zaakceptuj to jaki jesteś. Bądź. Daj sobie i innym więcej Miłości, poczuj się silny i młody bez względu na wiek. Bo taki w istocie jesteś. Tak naprawdę ponadczasowy i nieśmiertelny. Żyj zdrowo, bądź aktywny, myśl pozytywnie i nie żałuj sobie pieczarek:) Źródło: 1, 2

Namaste

Lyda


Lyda, pasjonatka zdrowia, zainteresowana naturalnymi metodami leczenia, z doświadczeniem w pracy w holistycznym centrum leczenia nowotworów. Mama RB, uziemiona idealistka, wegetarianka, ufająca intuicji i mocy Wszechświata.


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba. Rzuć też gałką na to: Dobre suplementy, pokarmy i kosmetyki  znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 9 940 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar Sel-ena 21 kwietnia 2017 o 12:59

  troszke nietypowo ujety temat leczenia prostaty. mozna by bylo dodac ze najlepiej aby te pieczarki byly organic…. fajnie zaczete ale dobrze by bylo rozwinac ten temat i dodac o wplywie metali ciezkich (kadm), glutenu, infekcji (grzyby), zbawiennego wplywu witaminy D3 z K2, cynku, selenu, beta-sitosterolu, odkwaszenia (soda) itp… na stan chorej prostaty. Slowem: temat rzeka a tu dochtore lecza tak aby wyciac organ…..

  1. avatar Jarmush 21 kwietnia 2017 o 13:19

   jest napisane kursywą, że powinny być bio

  2. avatar Lyda Je 21 kwietnia 2017 o 13:20

   Sel-ena będzie więcej, pozdrawiam 🙂

  3. avatar grzegorzadam 21 kwietnia 2017 o 22:18

   ”Badanie PSA, masowo zalecanie w Polsce od 20 lat, jest tylko historyczną pozostałością reklamy producentów. Nie ma żadnej wartości diagnostycznej. jest doskonałym sposoben na wyciąganie pieniedzy z kieszeni przestraszonego pacjenta.

   W internecie na hasło prostata pojawia sie ponad 400 000 rekordów reklamowych, żaden nie podaje prostego badania i sposobu leczenia. Wszystkie chcą twoich pieniędzy.”

   ”Otóż okazuje się, że odpowiednia dawka witaminy D-3 jest w stanie zapobiegać rozwojowi raka prostaty, a nawet w przypadku już istniejących zmian spowodować jego zahamowanie.

   Uniwersytet Medyczny w Karolinie 23 marca 2015 roku opublikował wyniki badań dotyczące raka prostaty. Wcześniejsze badania wykazały, że u 55% mężczyzn biorących odpowiednie dawki witaminy D-3 przez okres roku, rak prostaty stawał się mniej agresywny. Nowe badania przeprowadzono na grupie mężczyzn zakwalifikowanych do operacji, czyli wg klasyfikacji Gleasona powyżej 7.

   Na 60 dni przed zabiegiem podawano chorym 4000 j witaminy D-3. Po operacji badano masę nowotworu i stopień złośliwości. Drugą grupę stanowili mężczyźni, którym nie podawano witaminy D-3. Okazało się, że w tzw. grupie kontrolnej wyniki uległy pogorszeniu, nowotwór powiększył się. W grupie otrzymującej witaminę D-3 wyniki poprawiły się, masa guza uległa zmniejszeniu w 60% przypadków. Zmniejszyły się także parametry stanu zapalnego. Podobne wynik poprawy stanu zdrowia obserwowano u ludzi opalających się co najmniej przez 15 minut, dziennie. Ludzie o karnacji ciemniejszej muszą się opalać 3 razy dłużej. Opalanie ma sens tylko pomiędzy godziną 11.00, a 13.00. Poddana działaniu promieni słonecznych musi być skóra tułowia, lub pleców. Tak jak nie można się wyspać na zapas, czy najeść, tak nie można się opalać na zapas.

   Moim zdaniem.

   W warunkach Polski od września do maja należy przyjmować około 5000 j witaminy D-3 oraz co najmniej 100 mcg witaminy K-2, by się przyswoiły – z posiłkiem zawierającym tłuszcz. NIE WOLNO PRZYJMOWAĆ SAMEJ WITAMINY D-3. Witamina K-2 znajduje się w brokułach, brukselce i kalafiorze, ale jedzonych w formie surowej sałatki, a nie gotowanej. Da się to jeść z oliwą i czym tam kto lubi.

   Nie wolno zjadać kukurydzy. Praktycznie cała kukurydza na rynku polskim jest GMO, a to powoduje liczne choroby z rakiem włącznie. Macie więc wybór panowie: chcecie mieć raka, jedzcie GMO. Dodatkową atrakcją jest dodanie do przygotowującej nalewki przeciwwrzodowej pociętych kłączy pokrzywy, doskonale radzą sobie z przerostem prostaty.

   Bez sensu jest wykonywanie badań PSA. Wiadomo o tym od początku lat 90. Innymi słowy, jeżeli lekarz przepisuje TOBIE BADANIE PSA, A NIE WYKONANIE POZIOMU 25 OHD, TO LEPIEJ ZMIEŃ LEKARZA, bo trafiłeś na urzędnika NFZ.”
   Dr J. Jaśkowski

 2. avatar stach 21 kwietnia 2017 o 13:10

  lubię pieczarki,używam sos pieczarkowy własnej roboty z ziołami do kasz i makaronu 5 razy w tygodniu’

 3. avatar ewa18 21 kwietnia 2017 o 13:50

  gdzie kupujecie ascorbinian potasu?

  1. avatar grzegorzadam 21 kwietnia 2017 o 22:54

   Zrób sobie w domu:

   ”Dla askorbinianu potasu:
   100 g witaminy C + 42 g węglanu potasu (lub 62 g wodorowęglanu potasu)”

   Jeszcze lepszy:
   ”askorbinian zrównoważony> sód-potas:
   100 g witaminy C + 32 g sody (wodorowęglanu sodu) + 15 g węglanu potasu (lub 22 g wodorowęglanu potasu).

 4. avatar grzegorzadam 21 kwietnia 2017 o 17:14

  Wszystkie pieczarki są bio.
  Nie dajcie się nabierać.

 5. avatar Bio pomidore 21 kwietnia 2017 o 20:09

  dzieki za info, tego nie wiedzialam, mam wlsnie takie bio pieczarki

 6. avatar Iwona9 21 kwietnia 2017 o 20:43

  A jak to możliwe ze wszystkie pieczarki są Bio w czasach gdzie wszystko się jakaś chemia pryska..

  1. avatar Jarmush 22 kwietnia 2017 o 06:22

   o czym Ty mówisz? Trzeba kupić bio pieczarki w sklepie ze zdrowym jedzeniem

  2. avatar grzegorzadam 22 kwietnia 2017 o 06:46

   Bo to prosta uprawa pod dachem, jest grzybnia, rośnie, zbierają i koniec.
   Ćhyba, że ktoś celowo pryskałby czymś, to już odchyłka psychiatryczna.

   1. avatar grzegorzadam 22 kwietnia 2017 o 06:54

    ”Zagrzybione podłoże pieczarki -opakowanie ok. 5kg /5litrów/
    Oferujemy kultury białych pieczarek

    Do uprawy domowej –własne pieczarki przez 4 miesiące
    hodowla całoroczna
    Do tak przygotowanego zestawu potrzebujesz tylko wody !!!
    Czas trwania zbiorów: 3-4 miesiące”

    Można sobie w piwnicy swoje bio zrobić 🙂

 7. avatar Fenix Felix 22 kwietnia 2017 o 09:42

  Ale czy powinny być pochłaniane surowe?

 8. avatar Paula 23 kwietnia 2017 o 07:45

  Teraz do którego marketu nie wejdziesz to wszędzie nagle pojawiły się produkty „Bio”.

  1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2017 o 07:58

   i bardzo dobrze

 9. avatar Dziadzio 15 maja 2017 o 15:43

  No i pojawił się kłopot. Jeszcze do końca marca uważałem się za zdrowego (pomijając astmę), aż tu nagle po sprawdzeniu PSA całk. (5,700) i wykonaniu USG (gruczoł krokowy 53ml, powiększony, przerost prostaty) dostałem skierowanie do urologa. Urolog skierował mnie na biopsję. Biopsja wykonana została 10 kwietnia z wynikiem – łagodny przerost guzkowy prostaty, w jednym z wycinków stwierdzono niewielkie ognisko (średnica 1 mm) atypowych gruczołów. Po ponownym zbadaniu tego ogniska (z zabarwieniem próbki AMAKR) i konsultacji wyników, otrzymałem nowy uściślony wynik – rak gruczołowy naciekający G1 C61,9 M-8140/31. Urolog podjął leczenie, i otrzymałem lek (pastylki) APO-FLUTAM 250 mg (180 tabletek) do zażywania 3xdziennie po 1 tabl. oraz zastrzyk Diphereline SR 11,25 mg. Od połowy marca profilaktycznie zacząłem brać pestki moreli (6 dziennie), piłem herbatkę z wierzbownicy (1 raz dziennie), odkwaszałem się sodą (1 łyżeczka dziennie z wodą i miodem), odstawiłem słodycze, zmniejszyłem ilość białego pieczywa i mięsa, zwiększyłem ilość jarzyn i owoców, oraz piłem 3xdziennie wodę z cytryną i miodem. Pomóżcie jak teraz ustawić to wszystko co mam do zażywania. Czy całkowicie odstawić suplementy, a tylko brać pigułki. A może należy oprócz pigułek brać któreś z tych suplementów. Bo boję się o wątrobę. Tylko które z nich można zostawić, lub które jeszcze dodatkowo włączyć aby ochraniać wątrobę. Mam 71 lat i na razie zdrową wątrobę. A na ulotce pigułek, piszą że możliwe jest wystąpienie żółtaczki, zapalenia wątroby, martwicy wątroby, a nawet zejście z tego świata. Czekam na Wasze zdanie, bo kurację mam rozpocząć już od jutra.

 10. avatar Dziadzio 16 maja 2017 o 22:20

  Grzegorzadam; dziekuję bardzo za linki. Zapoznałem się z tymi informacjami. Trochę mnie przygniotły, bo wylazła na wierzch moja niewiedza o biopsjach oraz moja ignorancja w sprawach żywieniowych, i brak jakiegokolwiek działania w kierunku stworzenia dla swojego organizmu warunków umożliwiających prawidłowe jego działanie. Za odrobaczanie się wezmę (dotychczas myślałem że olej z pestek dyni jest wystarczający). Ale co do biobsji, to mleko się już rozlało (jestem podziurawiony). Rozumiem ze krzem by tu pomógł w zasklepianiu tych dziur. Tylko co jeść aby dało to najlepsze efekty, i co jeść aby uzyskać najlepszy efekt ochrony wątroby? Jak na razie zwiększyłem dawkę witaminy C (jedna cytryna dziennie), pozostawiam wierzbownicę (1 szklanka dziennie), odstawiam pestki moreli (bo biorę przepisane przez urologa tabletki), no i odrobaczanie (jeszcze wczytuję się w sposoby podane w linkach). Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam.
  Robicie tu wspaniałą robotę.

 11. avatar grzegorzadam 17 maja 2017 o 06:18

  Tylko co jeść aby dało to najlepsze efekty, i co jeść aby uzyskać najlepszy efekt ochrony wątroby?”

  Pozbądź się patogenów, wątroba sama się odbuduje.

  ”dotychczas myślałem że olej z pestek dyni jest wystarczający”
  Niestety nie zawsze, czasami trzeba likwidować to kompleksowo z zastosowaniem aparatów biorezonansowych z bardzo
  dobrymi terapeutami.

 12. avatar Dziadzio 17 maja 2017 o 21:14

  Grzegorzadam. Zgadzam się z tym co piszesz. Znalazłem jeszcze herbatkę ze skrzypu. Dołączę ja do mojej kuracji jako element dostarczający krzem, i będę pił co drugi dzień, na przemian z wierzbownicą.

 13. avatar grzegorzadam 18 maja 2017 o 07:05

  Skrzyp musi być zmielony i gotowany, żadnych gotowych herbatek.

  1. avatar jang 31 sierpnia 2017 o 11:00

   @grzegorzadam – susz skrzypu który kupiłem firmy „FloS” to kawałeczki do 4 mm i dużo pyłu. Czy takie drobiazgi też jeszcze mielić ?
   Gotuję toto nawet 30 min i póżniej mieszam z naparem z dzikiej róży.

   Dlaczego emotikony są tutaj wyłączone i zamiast nich pokazują się prostokąciki …

   1. avatar grzegorzadam 31 sierpnia 2017 o 20:20

    nie znam tej firmy, nie wiem.
    Pyłu raczej nie zmielisz 🙂

 14. avatar Edyta 28 września 2017 o 05:23

  Pepsi, co sądzisz o pleśni w grzybach? Tzn czy jak ktoś ma Candide i inne grzybki w sobie, to czy jedzenie grzybów może być niebezpieczne, pod względem rozwoju pleśni?

  Z góry dziękuję za odp

  1. avatar grzegorzadam 28 września 2017 o 18:02

   MASZ na myśli grzyby leśne?
   To nie ma związku.
   Candida jest naturalnym grzybowym drobnoustrojem, problem pojawia się przy jej przeroście.

 15. avatar Romam 8 czerwca 2018 o 11:24

  Ja zmniejszyłem z 4,42 do 2,66 w ciągu około 2 miesiace , rano na czco ziele wierzbownicy łyzeczka zioła damiana 1/4 lyzeczki i zielona herbata tez 1/4 łyzeczki , potem sniadanie i 1 tabletka prostamol uno, na biada zioła sliwka afrykańska pokrzywa i zielona herbara , czarna pozeczka, i na noc tabletka ziołowa sam palmetto , pozatym nie jest wieprzowiny a w te miejsce duzo warzyw i owoców, drób mozna jesc, dotego olej lniany pestki dyni , olej z dyni,

 16. avatar Romam 8 czerwca 2018 o 11:28

  dodam do tego jeszcze trzeba duzo się ruszać i stosować ćwiczenia Prof. Stephen Thomas Chang, rano i wieczorem po poł godziny

 17. avatar Romam 8 czerwca 2018 o 11:30

  Dodam jeszcze ze mi to pomogło, systematyczość i jeszcze raz systematyczność

 18. avatar Romam 8 czerwca 2018 o 11:32

  wiem ze to sporo ale niema nic za darmo, będę robił to nadal s sprawdzę za kilka miesięcy efekty, czy dalej będzie spadało

 19. avatar Romam 8 czerwca 2018 o 11:43

  Piszę na gorąco dlatego co by tu pomoc innym ,każdy jest inny ale jesteśmy tak samo zbudowani skoro mi pomogło to innym też uważam że może pomóc,moje śniadanie kasza jaglana 4 łyżki, borówki amerykańskie garść zmielony ostropest plamisty 1 łyżka, olej lniany zmielony 1 łyzka, 2 łyżki oleju lnianego eko, 1 łyżka dyni zmielone,j banan i zalewam jogurtem , dodaje jeszcze 2 ząbki czosnku

  1. avatar Jarmush 8 czerwca 2018 o 14:46

   to raczej słaby przepis, tłuszcz z węglami

 20. avatar grzegorzadam 26 października 2018 o 16:59

  ”U mężczyzn, którzy wykonują popularny test PSA w kierunku raka prostaty ryzyko poważnych zakażeń krwi wzrasta czterokrotnie

  W skrócie

  Wykazano, że zalety badania przesiewowego w kierunku raka prostaty (testu PSA) są w najlepszym przypadku minimalne, a w najgorszym – test szkodzi zdrowiu.

  Ogólnie rzecz biorąc, test PSA nie ma żadnego wpływu na wskaźniki umieralności z powodu raka prostaty (!!!)

  Według naukowców z Uniwersytetu Stanford, test PSA nie określa niczego więcej niż wielkość gruczołu krokowego. Fałszywie dodatni wynik jest dość częsty, a większość szkód wynika z kolejnych, niepotrzebnych terapii

  Dieta może znacząco wpłynąć na zdrowie prostaty i pomóc w zapobieganiu powiększania się gruczołu krokowego i rozwojowi raka prostaty

  Spożywaj jak najwięcej żywności ekologicznej, ogranicz spożycie cukru/fruktozy i ziaren. Wysoko przetworzone lub grillowane mięso, pasteryzowane produkty mleczne i tłuszcze trans są skorelowane ze zwiększonym ryzykiem rozwoju raka prostaty, dlatego należy ich unikać”

 21. avatar Krystian 20 września 2019 o 08:31

  Prostata u facetów jest chyba najbardziej podatnym „elementem”. Nie mogę uwierzyć, że tak mało osób bada się na obecność raka, a co dopiero jakichś infekcji. Zmiany nowotworowe często mają podłoże wirusowe, które często jest bezobjawowe, dlatego sam regularnie robię sobie test HPV dla mężczyzn. Dzięki temu mogę być choć trochę spokojniejszy.

  1. avatar Jarmush 20 września 2019 o 12:38

   lepiej jest po prostu zyć zdrowo i fajnie, niż często myśleć o raku, i się go obawiać. To Ty tworzysz swoją rzeczywistość, masz to co myślisz, że masz, jesteś tym czym myślisz że jesteś.

 22. avatar Małgorzata Pomes 14 marca 2022 o 10:02

  Witaj Pepsi 😘
  Piszę w sprawie mojego męża.
  Od roku mąż ma problemy z oddawaniem moczu.Słaby strumień moczu ,uczucie zalegającego moczu.
  USG- Nerki po obu stronach prawidłowe pod względem kształtu,położenia i rozmiaru.Bez przekrwienia,kamieni i objawów chłoniaka.TRUS Ok.55m1
  Labor :- Mocz Ph 5 , PSA 3,46ng/ml
  Zalecana Tumsulozina.
  Bierze ten lek i nie widzi poprawy.
  Jest Diabetes Typ2 z zapotrzebowaniem na insulinė i jeszcze bierze rano Metforminę.
  Ma niedoczynność Tarczycy ,bierze
  Hormon Euthyrox 100mg.
  Po rozmowie z mężem chce spròbować Phyllanthus amarus.
  Poradź mi proszę czy może te zioła wprowadzić ?
  Trochę mnie niepokoi stan zdrowia mojego męża i dlatego zwròciłam się do Ciebie o pomoc.
  Z góry dziękuję za pomoc 🙏❤

  Małgosia .

  1. avatar Pepsi Eliot 14 marca 2022 o 12:28

   Mąż jest bardzo zakwaszony. Jaki ma poziom 25(OH)D? Magnez, sód, potas, wapń, badanie moczu, kreatynina, kwas moczowy, mocznik. Przy okazji jak taki schorowany B12, kwas foliowy i homocysteina. Ile wypija wody dziennie? Nie herbaty, czy soku. I na jakiej jest diecie mniej więcej co je?

 23. avatar Janek Hash 27 stycznia 2023 o 13:58

  Masaż prostaty przez wiele osób uważany jest wyłącznie za jeden ze sposobów na urozmaicenie swojego życia erotycznego. Jego wykonywanie może mieć jednak zastosowanie również w medycynie. Jak się bowiem okazuje, część specjalistów uważa, że masowanie prostaty daje pozytywne rezultaty w leczeniu schorzeń gruczołu krokowego, takich jak zapalenie stercza.

 24. avatar Janek Hash 27 stycznia 2023 o 14:00

  Dzięki takiemu masażowi z przewodów prostaty może zostać uwolniona zalegająca w nich wydzielina stercza, czyli płyn nasienny stanowiący znaczącą część płynu wydalanego podczas wytrysku. Stąd też na technikę tę potocznie mówi się dojenie prostaty. W pewnym stopniu masaż stercza oddziałuje też na okoliczne drogi moczowe. Zmniejszając nacisk wywierany na nie przez powiększającą się prostatę.

  Wizualizacja masowanego stercza

  Masaż prostaty jest chętnie stosowany przez lekarzy jako metoda diagnostyczna, ponieważ jest ona bezinwazyjna i szybka. Bardzo ważne jest jednak również to, iż takie masowanie stercza może pozytywnie wpłynąć na leczenie schorzeń prostaty, m.in. przerost gruczołu krokowego oraz jego zapalenie. Masaż może też ułatwić oddawanie moczu oraz złagodzić zaburzenia erekcji. Przez niektóre osoby jest on także wykorzystywany do stymulacji seksualnej.

  Jakie zdrowotne korzyści może przynieść masowanie prostaty?
  Masowanie gruczołu krokowego pozwala oczyścić przewód prostaty z nadmiaru płynu sterczowego, co może złagodzić nieprzyjemne dolegliwości związane ze schorzeniami stercza, takimi jak jego zapalenie. Taki zabieg zmniejsza również ciśnienie w samym gruczole i poprawia jego ukrwienie oraz przepływ krwi. To natomiast sprawia, że objęty stanem chorobowym gruczoł lepiej przyswaja antybiotyki.

  Masaż może też przynieść potencjalne korzyści w leczeniu mężczyzn, którzy mają problem z oddawaniem moczu, spowodowany powiększeniem się gruczołu krokowego [1]. Prostata oplata cewkę moczową, dlatego zmniejszenie jej obrzęku poprzez wykonanie masażu, może zmniejszyć nacisk wywierany przez stercz na cewkę i tym samym ułatwić przepływ moczu.

  Należy podkreślić, że masaż stercza nie powinien być stosowany jako samodzielna forma leczenia schorzeń w jego obrębie. Z powodzeniem jest ona jednak wykorzystywana jako uzupełnienie antybiotykoterapii, np. w zapaleniu prostaty [2]. Jak już wspomniano masaż poprawia przepływ krwi, co zwiększa przyswajalność leków.
  Jak podaje Dr Jaskowki do lat 80 była to standardowa procedura leczenia w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum