logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 286 308
150 online
32 641 VIPy
Reklama

ashwagandha, PepsiEliot.com, thisisbio.pl

ZRELAKSUJ SIĘ
ASHWAGANDHA This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Guarana, czyli sposób na pobudzenie dla sportowca i naukowca

Guarana to roślina rosnąca w równikowym klimacie, w dolinie Amazonki. Szczególną popularnością cieszy się ona w Brazylli. Jej owoce, niepokojąco podobne do gałek ocznych, używane są od stuleci jako naturalna substancja na pobudzenie. Guarana działa energetyzująco i wyostrzająca umysł.

Tradycyjnie używano jej w kulturze ludów Guarani, gdzie pastę ze zmielonych nasion łączono z gorącą wodą i cukrem.

Jest powszechnie wykorzystywana jako stymulant. Zawiera ona aż cztery razy więcej kofeiny niż ziarna kawy. Zawiera też teobrominę i teofilinę, inne stymulanty mające wpływ na centralny układ nerwowy.

Pobudzenie: czy guarana jest najlepszym przyjacielem sportowca?

Każdy potrzebuje małego kopa energii, czy to w celu przeżycia poniedziałku, czy przeprowadzenia należytego, intensywnego treningu.

Kluczem jest tu wysoka zawartość kofeiny, która już w czasach gladiatorów podnosiła sportowe osiągi atletów. To także najpopularniejsza, najczęściej stosowana używka wszech czasów. Guarana jest natomiast gatunkiem o najwyższej wśród roślin zdolności syntezy kofeiny. Ma jej ona nie tylko cztery razy więcej niż ziarna kawowca, ale także jej działanie utrzymuje się połowę dłużej niż działanie kawy.

Badania wykazały, że guarana zwiększa zarówno fizyczna jak i umysłową wytrzymałość, dodatkowo poprawiając pamięć!

Reklama

Już w najbliższy weekend (22-23.06) wspomożesz swoją równowagę ciała i ducha z Ashwagandhą This is BIO® i Guaraną This is BIO®, które kupisz w promocyjnej cenie niższej o 15%


Czy guarana może pomóc w pracy umysłowej?

Badania na ludziach wykazały, że przyjęcie dawki 75 mg suszonej, sproszkowanej guarany przez 6 godzin pozwala skuteczniej wykonywać powierzone zadania i znacznie lepiej się skupić.

Inne badania dowodzą, że dodanie guarany do kompleksu witamin może pomóc starszym nastolatkom i tak zwanym młodym dorosłym pomóc lepiej wykonywać zadania umysłowe zmniejszając jednocześnie zmęczenie związane z długotrwałą pracą umysłową, jak nauka do egzaminów.

Nie tylko pobudzenie. Co jeszcze potrafi guarana?

Przygotuj się na więcej niż pobudzenie! Do jej właściwości zdrowotnych należy poprawa trawienia, wspieranie zdrowia mentalnego, zmniejszanie poziomu stresu, zwiększanie poziomu energii, wsparcie w odchudzaniu, wsparcie zdrowia serca i układu krwionośnego. Wspiera ona także zdrowie skóry, zmniejsza objawy PMS, redukuje migreny i bóle głowy oraz wspomaga przy walce z problemami skóry głowy takimi jak łupież.

Na co uważać przyjmując guaranę?

Guarana nie jest szkodliwa. Może jednak mieć skutki uboczne. Konkretnie skutki uboczne przyjęcia dużej ilości kofeiny, które mogą obejmować problemy ze snem, zniecierpliwienie i odczuwalny niepokój.

Kobiety w ciąży i dzieci nie mogą przyjmować guarany. Osoby mające problemy z sercem powinny skonsultować się z zaufanym lekarzem lub naturopatą.

uściski:)

Źródła: healthline.com/health/guarana-berry-athletes-best-friend

(Visited 1 154 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *