Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 364 677
66 online
42 277 VIPy

Hashimoto, czyli kolejna ściema i dlaczego wciąż zakwaszasz się jedzeniem?

Pomimo tego, że Hashimoto to zapalenie tarczycy, to jednak nie jest choroba tarczycy, dlatego nie wyleczy jej endokrynolog eutyroksem. Chorujesz na Hashimoto nie dlatego, że brakuje ci jakiegokolwiek leku.

Wprawdzie przyjmuje się, że jest nawet i 8 przyczyn łamane przez typów Hashimoto, choroby autoimmunologicznej, jednak przyczyny powiązane praktycznie z każdym z typów, leżą w zdrowiu jelit i wątroby. Wątroby i jelit, oraz nerek.

Wątroba, nerki, 4 szklanki plus szklanka zero, oraz koniec z dietą lwa, to przepis na nowe narodziny?

Już tłumaczę tę enigmę

Hashimoto to nie jest sensu stricte choroba tarczycy?

To jest wynik zanieczyszczonego ciała, przeciekających jelit i przede wszystkim zanieczyszczonej wątroby. Wyleczyć cię z Hashimoto może tylko oczyszczenie ciała, z ogromnym naciskiem na oczyszczenie wątroby.

Gdy problem nie był tłumiony latami masz ogromne szanse na wyleczenie choroby w ciągu roku, tylko poprzez oczyszczenie wątroby, a przy okazji jelit i nerek.

Głównymi produktami tarczycy są dwa hormony, tyroksyna (T4) i trójjodotyronina (T3). Tyroksyny jest 85 %, a T3 15%.

 • Owe hormony, gdy dostaną się do krwi  w sensie ścisłym są yyy … niczym, po prostu wodą
 • Dopiero w wątrobie dzięki specjalnym enzymom aktywują się
 • Tymczasem u 90% ludzi, to wątroba jest problemem

Przede wszystkim ludzie jedzą żarcie, które ich zakwasza. Naturopaci enigmatycznie nawijają o tym co sami jedzą. Jednak wystarczy spojrzeć na człowieka i w sumie wiadomo. Czysta wątroba, ale też pH moczu, które odpowiada pH limfy jest widoczne na twarzy. To jest energia ciała, to jest żwawość, skoczność, łatwa kucliwość (mój neologizm:-), kreacja.

A jakie jedzenie pomaga oczyszczać wątrobę?

Lubisz sok jabłkowy?

Pamiętasz Andreasa Moritza? Wybitnego lekarza Hindusa, już nieżyjącego (zmarł przedwcześnie na raka płuc, ale ogólnie bardzo schorowanego człowieka), któremu inne dochtore mogłoby lizać klapki od spodu.

No dobra przesadziłam, nie po łażeniu po Dehli.

Powiem szczerze, że metoda Moritza oczyszczania wątroby jest jak dla mnie zbyt szokowa, brakuje mi tu klinicznych zapewnień, ale podobno działała.

Jestem zwolenniczką  spokojnego, konsekwentnego, codziennego dotleniania komórek, co jest synonimem oczyszczania ciała, oraz alkalizacji.

Bywa jednak, że skoro latami zatruwało się ciało i nie wspierało wątroby, przychodzi moment, że trzeba się bardziej pospieszyć.

Metody dr Moiritza znajdziesz w necie w jego książce, lub na innych stronach.

Tak czy siak, pomimo, że to wątroba czyści krew, endokrynolog raczej nie będzie się zajmował wątrobą.

Za Chiny Ludowe, bo żółci (na twarzy i z białek, raczej żółtek) wątrobiarze, to nie jego target.

On ma swoje ładnie utyte (często, ale to nie reguła)  Hashimotki.

I im więcej będzie omijał kwestie zdrowej wątroby, tym więcej constans będzie miał pacjentek, a farmaceuta syntetyków do podania z półki.

Jaki kurde flaczek sok jabłkowy?

Wątroba jest zaliczana do układu pokarmowego, ale pomimo swej niezwykle homogenicznej budowy, spełnia tak wiele funkcji, że nie sposób jej zakwalifikować do pojedynczego układu w organizmie.

Trudno też wymienić wszystkie zadania wątroby, a niektóre mechanizmy w niej zachodzące wciąż czekają na pełne rozwikłanie.

Wątroba posiada wiele unikalnych cech stanowiących o jej wyjątkowości.

My wiemy jedno, że trzeba ją oczyszczać. Dlatego Moritza kochają za sposób na oczyszczenie jej ze skamieniałych fragmentów żółci, zwanych kamykami.

U jednego był nawet wielkości piłeczki do pingponga i to był rekord. U innych są znacznie mniejsze.

w didaskaliach

To samo jest z oczami. Oczy są czujnikami wątroby. Katarakta, żółte gały, odklejanie się siatkówki, to wszystko dzieje się również z powodu słabo pracującej wątroby.

Okulista w życiu nie będzie leczył oprócz oka również wątroby. Zaprze się jak dwulatek.

Podobnie jest z nadciśnieniem.

W 100% przypadków nadciśnienia należy leczyć oczyszczając wątrobę, oraz jelita łamane przez oczyszczać nerki.

Przepis na prostą herbatkę pomagającą oczyszczać nerki.

Skończyłaś 30 lat?

 • Trzeba skończyć z zabawą i zaprzestać, albo istotnie ograniczyć, jedzenia nieżywych ssaków. Żarty skończone. Lew owszem je mięso, ale żywe.

Zresztą po zjedzeniu 3 dni śpi regenerując się
Krowa z kolei je aminokwasy zawarte w trawie.
Dlaczego Ty zjadasz krowę, aby uzyskać aminokwasy, które krowa wzięła z trawy?
Ktoś cię przydusza, walnął metalową sztabką cię ktoś?

 • Świni w ogóle nie można jeść, bo zbyt przypomina ludzkie mięso, to praktycznie kanibalizm
 • Dziecko rodzi się i jest alkaliczne. Dziecko pachnie. Jest ssakiem, dlatego każdego dnia trochę się zakwasza, ale jest w idealnej równowadze, a więc pachnie
 • Już starsze dziecko, które je to co dorosły zaczyna wonieć
 • Ciało zakwaszone śmierdzi.
 • Limfa oczyszczająca nas ze śmieci musi być lekko zasadowa, troszkę bardziej niż krew. PH moczu mniej więcej odpowiada pH limfy.

A co się dzieje, gdy pH moczu masz 5? A to przecież niejako w normie.

 • Używaj pasków wskaźnikowych rano na czczo i w porze lanczu.
 • Dobrze byłoby jeść 80% pokarmów roślinnych i chociaż ponad 51% surowych (chodzi o to, aby nie występowało zjawisko leukocytozy trawiennej)
 • 4 szklanki są doskonałą opcją zdrowotną.
 • A gdy dodasz jeszcze OKRESOWO szklankę zero z organiczną sodą (nigdy nie gaś sody w żołądku, tylko wrzątkiem w szklance), otrzymasz idealny przepis na nowe życie na czysto.

Naturalne jedzenie zawiera odpowiednie ilości składników fitochemicznych niezbędnych do naszego odżywiania.

To jest jasne.

Mamy wszelkie podstawy sądzić, że normalny świat jest nas w stanie idealnie wyżywić.

Tyle, że świat jest yyy … nienormalny, a raczej my zrobiliśmy się nienormalni.

Gdy idiotycznie hedonistycznie przechylamy szalę w stronę nadpodaży tłuszczu, białek czy cukrów rafinad, oraz syntetycznych substancji chemicznych, nie mówiąc już o baterii lekarstw, w tym wielu nieuzasadnionych, wybijamy ciało z równowagi.

Idziesz z kilkoma dolegliwościami do koniecznie różnych specjalistów i wkrótce okazuje się, że masz łykać 50 lekarstw, a w każdym pudełku jest długa lista możliwych skutków ubocznych.

A ludzie w to idą, jak w dym.

Łykają to.

A brak równowagi jest tak naprawdę równią pochyłą w kierunku niezdrowej masy ciała, najczęściej otyłości, ale też braku mięśni, nadmiernej chudości, cukrzycy, i innych choróbsk, jak wieńcówka, czy rak.

I to wszystko rośnie, a na cmentarzu nie uświadczysz epitafia: ślicznie odłożył widelec ze starości.

Obecnie zobaczyć prawidłowo zbudowane jelito grube można tylko w podręczniku anatomii.

Pogięty i powykręcany kształt, torbiele wypełnione zbitym śluzem i zalegającym kałem, pokurczone i obumarłe fragmenty, które uległy całkowitej degradacji.

Niestety takie jelito to niekiedy wyrok.

Post, najlepiej przerywany, soki owocowe i warzywne, w gorszych przypadkach lewatywy z kawy, to wszystko oczyszcza jelito.

Co ci więc jeszcze potrzeba do szczęścia? Dotarcie do siebie samej jest o wiele łatwiejsze, gdy ciało nie stawia oporu.

Ego wiadomo, zawsze będzie na NIE, ale ciało jak najbardziej może być dla ciebie na TAK.

Prosty sposób jak zdrowieć w chorobie autoimmunologicznej, w tym … otyłości

(Visited 91 735 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Anna 12 marca 2018 o 14:07

  Czy przedy oczyszczaniem wątroby, nie powinno się najpierw oczyscic innych organów? Dziękuję z góry za odpowiedź. Ściskam

 2. avatar Paweł 12 marca 2018 o 14:49

  Pepsi powiedz jak brać tą sodę. Ja przeważnie biorę 1 łyżeczkę z gorącą wodą przed Twoją Terapią 4 szklanek co drugi dzień, bo jak biorę dwa dni pod rząd to mam pH więcej niż 8,0 ( biorąc sodę badań mocz paskami, żeby nie przekroczyć 8,0 jak piszesz w komentarzach, np. O terapii 4 szklanek). Raz brałem trzy, czy cztery dni pod rząd. Według tego artykułu mam rozumieć, że spowodowałem wzrost komórek nowotworowych, zamiast je osłabić, czyli zrobiłem coś złego dla organizmu.

  1. avatar Jarmush 12 marca 2018 o 18:32

   dokładnie tak, szklanka zero

  2. avatar grzegorzadam 13 marca 2018 o 11:14

   mam rozumieć, że spowodowałem wzrost komórek nowotworowych, ”

   Nie, dlaczego?

   1. avatar pawlo772 13 marca 2018 o 15:07

    Chodzi mi o ten fragment w artykule „Należy zwrócić też uwagę na to, że pomiędzy 3 i 4 dniem następuje szybki rozwój komórek rakowych, ale następnie pomiędzy 4 i 5 dniem następuje ich obumieranie. Tak więc leczenie powinno trwać minimum 6 dni.” Natomiast ja przeważnie brałem sodę co drugi dzień, nieraz dwa dni pod rząd ( już tak dwa miesiące). Jedynie na początku stycznia brałem sodę przez około dwa tygodnie. Chodzi o to , że jak biorę codziennie to szybko idzie ph do góry.

    1. avatar grzegorzadam 13 marca 2018 o 15:52

     Brałem sodę non stop przez rok.
     musi być zachowana pewna ciągłość, poczytaj książki
     Nieumywakina lub Sircusa o sodzie.

     Przy kuracjach, 2 tygodnie na tydzień przerwy np.

     1. avatar Gość 18 marca 2018 o 17:36

      Soda oczyszczona to zabójstwo, jak można odkwaszać żołądek jak trzeba zakwaszać, a raka leczą sodą bezpośrednio w komórkę, naczytałem się takich głupot i tez piłem długi czas i teraz sobie pluje w brodę, teraz pije ocet jabłkowy i czuje się zajebiście, zgaga znikneła po 15latach, schudłem i w ogóle, nie jestem lekarzem nie znam się, ale sody nie wezmę do ust nigdy więcej!

     2. avatar grzegorzadam 18 marca 2018 o 18:00

      To pluj sobie dalej.
      piszesz nieprawdę celowo, albo nie umiałeś pić.

      Sodę można łączyć śmiało z octem, polecam earthclinic
      I protokół biochemika Ted’a Napathalunga.

      żołądek załatwia IPP nei soda, nie dezinformuj.
      Poza tym niekt nikogo do niczego nie zmusza.

      Królowa angielska lat 92 codziennei pije gaszoną sodę.
      Więc albo jest idiotką albo jej rosyjski lekarz jest durniem- wybieraj.

     3. avatar grzegorzadam 18 marca 2018 o 18:06

      soda służy do alkalizacji organizmu wraz z potasem,
      nie do odkwaszania żołądka, co jest wierutną BZDURĄ!

      Stosuję sodę od 5 lat, mam taki kwas w żołądku, że mogę śruby trawić.
      Czytaj, nabywaj wiedzy od mądrych lekarzy, a nie mędrków z internetu,
      anonimowych, czyli np, mnie :
      http://vitalni24.pl/index.php?controller=attachment&id_attachment=450

    2. avatar grzegorzadam 13 marca 2018 o 15:55

     Badaj krzywą pH wg Young’a:
     http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

     żeby stosować cokolwiek , musisz wiedzieć o tym praktycznie wszystko.

 3. avatar Magda 12 marca 2018 o 15:59

  Chcę dodać sodę gaszoną do mojego zestawu pro-zdrowotnego.
  Mam tylko wątpliwości co do pory przyjmowania. Mówi się że należy przed jedzeiem zakwaszać żoładek a soda jest przecież zasadowa. Słyszałam ze najlepiej na czczo rano.
  Po jakim więc czasie można zjeść śniadanie i czy po sodzie wypić ocet jabłkowy?
  Po jakim czasie ? Będę wdzięczna za odp. Słoneczne pozdrowienia dla wszystkich.

  1. avatar Jarmush 12 marca 2018 o 18:31

   zrób tak jak napisałam, soda, szklanka zero, a potem 4

 4. avatar Zyraffa 12 marca 2018 o 17:38

  Pomocy ludziska, koleżaneczkami moja własna pojechała na wywczasy do Azji ,piękna pogoda, szamka extra, widoki ze hoho i wszystko by było pieeeknie gdyby nie okazało się ze przywiozła se pasażera na gapę – tęgoryjec amerykański draństwo się nazywa, jeżeli chodzi o to żeby gada dobić to jakoś dajemy radę ( zentel ,alinia itp) problem polega na tym ze tęgoryjec narobił nietegich blizn, jak po biczowaniu jakims?czy ktoś ma jakieś doświadczenie , pomysł lub cokolwiek innego jak to wygoić, najlepiej bez śladu, narazie aloes,propolis i rojnik jest grany ,ale będę wdzięczna za dodatkowe wskazówki , fenks?

  1. avatar Jakub 13 marca 2018 o 09:24

   Balsam Szostakowskiego jest świetny na gojenie, podobno także „spłaszcza” blizny i sprawia, że są mniej widoczne.

   1. avatar grzegorzadam 13 marca 2018 o 11:16

    Balsam, olej rycynowy, DMSO.

  2. avatar Mango 14 marca 2018 o 09:28

   Peeling aktywny (nie scrub), rozmiękczający tkanki na 10-15 min, potem kolagen naturalny, zwilżać wodą aż się wchłoną peptydy; na koniec oliwa dla natłuszczenia; nawet stare blizny ustępują 🙂

  3. avatar Zyraffa 14 marca 2018 o 11:17

   Dzięki ludziska?

 5. avatar Joannsa 12 marca 2018 o 18:38

  Pepsi poradz prosze jaka wyciskarka do warzyw i owoców najlepsza w budżecie do 500 PLN?

  1. avatar Jarmush 12 marca 2018 o 20:07

   w tym budżecie nie znajdziesz wyciskarki, tylko sokowirówkę

 6. avatar Paweł 12 marca 2018 o 18:40

  Czyli mogę brać sodę co drugi dzień jako szklankę zero, czy muszę brać ciągiem minimum 6 dni.

  1. avatar Jarmush 12 marca 2018 o 20:06

   możesz brać co drugi dzień, ale to Twoja koncepcja

 7. avatar informatyk 12 marca 2018 o 20:51

  test

 8. avatar informatyk 12 marca 2018 o 20:53

  test2

 9. avatar Paweł 12 marca 2018 o 21:02

  Czyli nie zrobię sobie tym krzywdy( nie wywołam raka)pijąc co drugi dzień sodę?
  Rozumiem, że tą szklankę zero z sodą mogę pić cały czas ( codziennie), czy kontrolować ph paskami i gdy będzie 7,5 przestać.

  1. avatar Maja Łobaszewska 13 marca 2018 o 12:41

   Dwóch członków mojej rodziny zmarło na raka, jeden żołądka, druga osoba bodajże na gardła. Obydwoje z tego co mi mówiono przyjmowali sodę regularnie. Brat mojej babci (ten od żołądka) zmarł przed 40tką, a były to czasy gdzie nie stosowano jeszcze tylu chemikaliów, a ludzie nie byli tak zanieczyszczenia jak dzisiaj. Stosował sodę na ból brzucha regularnie. Moja babcia jest przekonana, że to ona go zabiła. Nie jestem chemikiem, piszę by zachować zdrowy rozsądek i dokładnie sprawdzić czy opisywana metoda faktycznie pomaga, a nie szkodzi.

   1. avatar grzegorzadam 13 marca 2018 o 17:30

    ”Moja babcia jest przekonana, że to ona go zabiła.”

    Przekonanie babci to trochę za mało.
    Proszę podać jakąś biochemiczną zależność czy przyczynę, pomiędzy spożywaniem sody
    a śmiercią od niej.
    Nie znam takiej.
    Jak ta soda była spożywana?
    Czy była chemioterapia lub inne metody konwencjonalnego zabijania raka, raczej guzów.

    ”dokładnie sprawdzić czy opisywana metoda faktycznie pomaga, a nie szkodzi.”

    Sprawdzam to na sobie od lat, zapewniam , że nie szkodzi a wręcz przeciwnie.

   2. avatar grzegorzadam 13 marca 2018 o 17:32

    Stosował sodę na ból brzucha regularnie. ”

    Tak się sody nie stosuje niestety, ani na zgagi po posiłku.
    to są tzw. błędy kardynalne.
    Nieznajomość zasad może szkodzić.

    1. avatar Jarmush 13 marca 2018 o 19:16

     Grzgorzu wysłałam Ci pilnego mejla, nie wiem czy doszedł, bo nic nie odpisałeś

 10. avatar pawlo772 13 marca 2018 o 07:25

  Pepsi ponawiam pytanie bo się przestraszyłem,że sobie mogłem zrobić kuku.

  Czyli nie zrobię sobie tym krzywdy( nie wywołam raka)pijąc co drugi dzień sodę?
  Rozumiem, że tą szklankę zero z sodą mogę pić cały czas ( codziennie), czy kontrolować ph paskami i gdy będzie 7,5 przestać.
  P.S.
  Coś się dzieje złego z Twoją stroną, jakieś problemy z komentarzami itp.

  1. avatar Jarmush 13 marca 2018 o 08:53

   Już działamy ze stroną. A co do sody niczego Ci nie powiem,kup książkę Nieumywakina o sodzie, przeczytaj i samemu wyciągnij wnioski.

  2. avatar grzegorzadam 13 marca 2018 o 11:18

   Nie bój się sody, nie zrobi krzywdy.

   1. avatar pawlo772 13 marca 2018 o 15:02

    Dzięki za odpowiedź. Teraz już wiem że mogę ją przyjmować bez obaw. Rozumiem, że jak ph przekroczy 8,0 to zrobic przerwę.

    1. avatar grzegorzadam 13 marca 2018 o 17:25

     Granicą bezpieczną dla nerek jest teoretycznie jest 8.5.
     Podałem, wylicz krzywą.

     1. avatar pawlo772 13 marca 2018 o 17:57

      Ok, bardzo dziękuję.

 11. avatar mstasal 13 marca 2018 o 08:21

  Pepsi kochana. Od jakiegoś czasu leczę moją tarczyce suplementami – od Ciebie. Do tego biegam, dobrze się odżywiam tylko warzywa i owoce, rytuały tybetańskie, joga, medytacja, terapia 4 szklanek, jod,. …..Czuję się wspaniale, chyba ostatni raz jak sobie przypomnę byłam w takiej formie w liceum . Nie choruje w ogóle, nawet problemy z kręgosłupem się skończyły…. Cieszyłam się, że wszystko już wraca do normy. A tu od jakiegoś czasu mam lekkie zawroty, najczęściej przy szybkim wstawaniu i wczoraj tak mi się rano zaczęło kołować w głowie, oblały mnie poty i zemdlałam. Poobijałam się i boli mnie głowa. Przy okazji bardzo się przestraszyłam. Czy może wiesz Pepsi albo Grzegorzadam co to ze mną się dzieję? Z góry dziękuje za pomoc, i za to wszystko Pepsi kochana co robisz dla nas

  1. avatar Jarmush 13 marca 2018 o 08:42

   Jakie masz ciśnienie? Jak z kręgosłupem szyjnym? Ile masz lat?

  2. avatar grzegorzadam 13 marca 2018 o 11:20

   Trudno powiedzieć.
   Jakie bierzesz suple?

  3. avatar grzegorzadam 13 marca 2018 o 11:21

   Jakie masz pH moczu?
   Poziom wit.D ?

 12. avatar em. 13 marca 2018 o 08:41

  a soda jakaś zwykła? możesz jakąś polecić? do terapii 4 szklanek – pojemność 200 ml czy większa? 🙂

  1. avatar Jarmush 13 marca 2018 o 08:43

   wystarczy, bo ostatnia 4 szklanka bywa naprawdę duża, liście + zielonki, a niekiedy nawet robią się z niej dwie.

  2. avatar Niki 14 marca 2018 o 10:08

   em. i inni – dla własnego dobra uważnie czytajcie treść, tam jest wyjaśnienie jaka soda i dlaczego nie wolno do takich celów leczniczych wewnętrznych używać zwykłej ze spożywczaka

   1. avatar em. 14 marca 2018 o 12:59

    dzięki. tak to jest jak się czyta na szybko w pracy 😀

 13. avatar Roman Adam Wawrzyniak 13 marca 2018 o 09:06

  Pepsi ,spodnie mi pekly jak czekalem na autobus 😀

  1. avatar Jarmush 13 marca 2018 o 09:08

   w którym miejscu? 😀

 14. avatar mstasal 13 marca 2018 o 09:12

  Mam 39 lat. Kręgosłup szyjny jest w porządku, ciśnienie miałam zawsze dobre 130X80

  1. avatar Jarmush 13 marca 2018 o 10:30

   a teraz jakie masz?

 15. avatar suchar 13 marca 2018 o 10:14

  tu-suchar- Pepsi…kurde to wszystko prawda…aż boli…stosuje to wszystko od dawna,po części instynktownie,może nie świadomie ,ale póżniej układa się w całość, jak teraz po tym artykule … cholera ,że ja wcześniej tego nie powiązałem…dzięki peps…

  1. avatar Jarmush 13 marca 2018 o 10:28

   będzie dobrze Suchar

 16. avatar mstasal 13 marca 2018 o 12:37

  ciśnienie miałam 130X80 jak zawsze. Byłam u lekarza właśnie wróciłam. Zlecił mi badania morfologia, sód, potas, żelazo, kreatynina, glukoza, cholesterol,ths. …Powiedział, że to przez moją tarczycę prawdopodobnie….Ja myślę, że mogłam się sama tak załatwić. Odstawiłam kawę i trochę chodzę otępiała, a jeszcze popijam sobie herbatki ziołowe wyciszające jak głóg, melisa i walerianę. Robiłam sobie testy na niedobory komórkowe i faktycznie D3 mam niskie, ale ciągle biorę

  1. avatar grzegorzadam 13 marca 2018 o 17:36

   faktycznie D3 mam niskie, ale ciągle biorę”

   I za wysoki relokowany wapń. przy niedoborze magnezu.
   Choroba cywilizacyjna.
   Jesteśmy zawapnieni już przed 40-tką często, już nawet dzieci.
   Zwapnienia to główna przyczyna chorób nie tylko tarczycy.

   Wystarczy niedobór kilku składników i klops na całej linii.

  2. avatar Maria 18 marca 2018 o 17:49

   Witaj miałam to samo zawroty głowy rano i w nocy ,silne pocenie się, atak paniki i mdłości.Po latach leczenia okazało się że to zapalenie nerwu przedsionkowego.Lubi się przyplatac przy hasimoto i wysokich przeciwciałach antyTPO.Przeszlo samo ale utrudnia życie.

 17. avatar asia 13 marca 2018 o 13:06

  hej hej
  zaczynam swoją przygodę z warzywami i owocami:-)
  zastanawiam się nad kupnem tej „anielskiej: wyciskarki Rolls-royca….za kupę forsy niestety
  błagam, niech ktoś pomoże….bo czytam już o tym wszystkim i nie mam pojęcia która jest najlepsza dla osób pijących codziennie soki.
  Czy faktycznie usuwa pestycydy, czy to ściema?
  czy ta stal chirurgiczna musi być, czy wystarczy nierdzewna ( tysiąc taniej)
  błagam…help
  szukam kogoś kto stosuje i może polecić z czystym sercem….Ty Pepsi wyciskasz też tym?
  czy da się kupić to gdzieś za granicą taniej?
  bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi.
  Joanna

  1. avatar Jarmush 13 marca 2018 o 16:33

   Tak, mam ją, tę najbardziej wypasiony Angel, jest naprawdę świetny sok, ale robię tylko z bio produktów

   1. avatar Tara 3 kwietnia 2018 o 10:39

    oświećcie mnie, proszę.. czy rzeczywiście metale ciężkie i wszelkie paskudztwa znajdują się we włoknach, a w soku nie? „. W trakcie procesu wyciskania soku wraz z miąższem usuwane są też szkodliwe metale ciężkie i środki chemiczne stosowane w rolnictwie , które znajdowały się w skórce wyciskanych warzyw czy owoców. ” – tak się chwalą producenci wyciskarki.. Czyli sok jest od nich wolny? Prawda to?

    1. avatar Jarmush 3 kwietnia 2018 o 12:03

     owoce i warzywa z parszywej dwunastki mają być bio i tego się trzymam

 18. avatar Maggie 14 marca 2018 o 12:47

  Hej. Chcę kupić wyciskarkę do warzyw i owoców. Co polecacie. mój budżet – max. do 2000 tyś zł.

 19. avatar ryba 14 marca 2018 o 19:49

  ok, powiedzcie proszę o co chodzi z tymi 4 szklankami i szklanką zero?? lub jakiś odnośnik bo w powyższym kompletnie nie doczytałam się dokładnej instrukcji i procedury spożywania. chętnie zamówię te 4 greens ale tam tylko pisze 1/2-1 łyżeczki natomiast chciałabym wiedzieć jaka pora, naczczo, po jedzeniu ile razy dziennie i przez jaki czas??? proszę o odpowiedź. dzięki 🙂

  1. avatar Jarmush 14 marca 2018 o 20:29

   dokładnie jest opisane, że kuracja 4 szklanek odbywa się na czczo, jest to oczyszczanie z metali ciężkich i pasożytów, nawadnianie i odżywianie. Można wprowadzić, szczególnie przy problemach z nerkami, zakwaszeniem ciała, jeszcze szklankę zero, czyli 5, wypitą jako pierwszą z gaszoną sodą.https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

 20. avatar Kaya 14 marca 2018 o 19:52

  hej hej 🙂
  co do tematu wyciskarek do soku , jaka polecacie tak do 2000 zl?
  szukam juz od 3 miesiecy i nie moge sie zdecydowac :/
  pozdrawiam

 21. avatar Pablos 14 marca 2018 o 19:54

  Polecam kuvings wyciskarka bardzo dobra no i najlepiej bio warzywa

 22. avatar fila 14 marca 2018 o 20:41

  Jaki super wpis!

 23. avatar ryba 14 marca 2018 o 20:45

  dziękuję za odpowiedź, jeszcze tylko chciałbym się dowiedzieć przez ile dni pić i jak często powtarzać kurację?

 24. avatar Grzegorz 15 marca 2018 o 07:31

  wyciskarki ręczne są w tej cenie. HIT
  np Ręczna wyciskarka soku „KOJU KJ02 GW BPA Free” w puregreen tak na szybko poszukaj wiecej znajdziesz pewnie wiecej. Pozdrawiam

 25. avatar BJW 15 marca 2018 o 08:01

  A jak się ma hashimoto, niedoczynność tarczycy do boreliozy i prawidłowego żywienia oraz suplementacja selen, cynk, magnez wit D3 + K2,probiotyki, abx. Bo mętlik w głowie co kiedy i po/przed czym…

  1. avatar Jarmush 15 marca 2018 o 09:08

   Zobacz co i kiedy na poniższym zestawieniu zbiorczym przy Hashi.
   A co do borelki https://www.pepsieliot.com/biblia-protokol-sc-czyli-soli-i-witaminy-c-w-leczeniu-boreliozy/
   https://www.pepsieliot.com/13-prostych-krokow-naturalnie-leczacych-borelioze/

   Ten art warto byłoby przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
   Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. 
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

   Cynk
   1 kapsułka ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
   a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rumień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Nieszczelność jelita:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   Kwas askorbinowy TiB 

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    
   1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używamy bio olej kokosowy surowy 

   Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Witamina E (naturalna) jw

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę

   Nie jestem lekarzem

   1. avatar Ewa Byra 16 marca 2018 o 01:21

    Witam,Ja bylam u lekarza naturopety i Kazan mi brac na moje Hashimoto 25 mg jodu,powiedzial ze kropleki na skore niewiele pomagaja bo bardzo szybko sie ulatniają.Wiec teraz juz ńie wiem….

 26. avatar Martit 15 marca 2018 o 13:18

  Hej Pepsi co sądzisz o diecie protokół autoimmunologiczny dla hashimotek?

  1. avatar Jarmush 15 marca 2018 o 19:30
 27. avatar AleS 15 marca 2018 o 14:30

  Pepsi kocham Ciebie. Dzięki ???

  1. avatar Jarmush 15 marca 2018 o 19:28

   <3

 28. avatar Lucia 15 marca 2018 o 21:24

  Gdzie kupić dobrej jakości sodę? Ta ze sklepu ma masę fajnych dodatków. 😉

 29. avatar grzegorzadam 17 marca 2018 o 07:25

  ”Ten artykuł to jedna wielka ściema!!!! Jak dwuletnie dziecko może mieć zanieszyszczona wątrobę i przeciekajace jelita?!! Hashimoto to choroba! Nie leczysz – chorujesz- umierasz. Nie pojmuje jak ludzie mogą być tak głupi i naiwni żeby w to wierzyć.’

  Hashi się leczy i to skutecznie!
  To nie jest choroba a objaw zanieczyszczenia organizmu, konkretnie gruczołów dokrewnych, braku jodu i innych minerałów.

  ”Jak dwuletnie dziecko może mieć zanieszyszczona wątrobę i przeciekajace jelita?!!”
  Całkiem normalnie, wystarczy odpowiednio często szczepić np.

  Dzieci rodzą się z boreliozą i rzęsistkowicą a nawet tzw. ”HIV”- wirus..
  Co to może wywołać, można poczytać.

 30. avatar Liliana 17 marca 2018 o 11:20

  Kochani! Czy do szklanki porannej z jabłczanem magnezu, nie toleruję chlorku magnezu, można dodać MSM i kwas L-askorbinowy? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 17 marca 2018 o 11:51

   można

 31. avatar Agatha 18 marca 2018 o 22:01

  A czy będąc w ciazy można stosować te metodę? Jestem w 12 tyg i lekarz stwierdził niedoczynnosc tarczycy. Dostałam euthyrox, jodid… moje samopoczucie jest masakryczne i do tej pory przybralam już Ok 7 kg, przy bardzo niskim apetycie. lekarz zapewnił mnie, ze ta niedoczynnosc nie jest aż tak duża i ze dziecko na tym etapie napewno dostało to co było potrzebne

 32. avatar Mania 24 marca 2018 o 15:25

  Pepsi ,piszesz Tak enigmatycznie ”
  zrób tak jak napisałam, soda, szklanka zero, a potem 4″ ,ze nie wiem o co halo ,a naprawde nie jestem teraz w stanie wszystkiego przeczytac ,mozesz nam ,(bo widze po komentarzach że nie tylko ja nie wiem o co chodzi) wyjasnic.Z gory dziekuje

  1. avatar Jarmush 24 marca 2018 o 17:52

   Terapia 4 szklanek opisana jest tutaj https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do tej terapii wprowadź szklankę zero, czyli na czczo jako pierwsze wypijasz szklankę wody z sodą oczyszczoną. Robisz ją tak: zalewasz łyżeczkę sody prawie że wrzątkiem ok 80 stopni, czekasz aż się soda zgasi, dolewasz zimnje wody i wypijasz jako szklankę zero, czyli przed wszystkimi, dopiero potem robisz kurację 4 szklanek

 33. avatar Mania 25 marca 2018 o 22:10

  Dzięki wielkie.Pozdrawiam

 34. avatar Małgorzata Borgula 29 marca 2018 o 17:29

  Super artykuł! Czekam na ten o metodzie Moritza. Świetne też komentarze: grzegorzadam-jak zwykle wysoki poziom. Mnóstwo się od Was uczę.
  Mam pytanie dotyczące tego fragmentu: „Na wszelkie nowotwory skóry włoski doktor zaleca stosowanie 0,7% roztworu jodyny poprzez wcieranie go w skórę 20-30 razy dziennie. Po takim zabiegu rak już nie powraca.” Mam właśnie raka podstawnokomórkowego skóry, ale chcą mi albo uciąć pół nosa (dosłownie :(), albo radioterapia. To mi się nie podoba.
  Pytanie: chodzi o spirytusowy roztwór jodyny? Czy o płyn Lugola, czyli wodny roztwór?

  1. avatar Jarmush 29 marca 2018 o 19:42

   Niestety to jest metoda tego włoskiego doktora, nie znam jej w całości, podałam tylko zajawkę, ale raczej nie roztwór spirytusowy.

   1. avatar Ewella 13 lutego 2019 o 18:30

    Cześć Małgosiu, nie wiem czy tu czasem zaglądasz ale jestem ciekawa czy poradziłaś sobie z tym rakiem podstawnokomorkowym. Jestem bardzo zainteresowana czy próbowałaś 7% jodyny bo tez mam ten typ raka tylko na policzku. Smarowałam maścią konopną z zawarto THC 3% ale niestety tylko podrażniłam i trochę mi to urosło. Jestem już zrezygnowana i będę się pewnie cięła ale przeczytałam o tym sposobie z jodyną i jakbym wiedziała ze komuś pomogło to też bym podjęła próbę choć trochę się obawiam że znowu urośnie. A może ktoś się zgłosi kto ma jakieś doświadczenia z tym typem raka. Cieplutkie pozdrowienia.

  2. avatar grzegorzadam 29 marca 2018 o 20:37

   0,7% roztworu jodyny ”

   7% roztwór, może być Lugola na wodzie, może być jodyna spirytusowa.

   ”Przezskórne metody walki z rakiem piersi
   Jeśli wykorzystamy jod w postaci mgiełki aerozolowej i zaaplikujemy go bezpośrednio
   na błonę śluzową pochwy, w ciągu 5 minut substancja ulegnie wchłonięciu i wywoła obniżenie napięcia piersi;
   równocześnie nastąpi rozluźnienie i stopień drażliwości mięśni jelitowych (!)

   Dr Simoncini stwierdza, że
   ”każdy nowotworowy guz skóry można usunąć całkowicie przy pomocy 7 % roztworu jodu;
   powierzchnię zmienioną należy pędzlować raz dziennie, pamiętając o wielokrotnym (10-20 razy)
   pociągnięciu pędzelka.
   Gdy po pewnym czasie zaobserwujemy pojawienie się skorupowatego strupa, nie należy go zrywać ani
   traktować niczym innym jak tylko wspomnianym roztworem jodu.
   Strup musi odpaść sam – po czym cykl terapeutyczny należy powtórzyć jeszcze 2 razy.
   Po trzykrotnym odpadnięciu strupa pacjenta należy uważać za wyleczonego.

   W przypadku aplikowania jodu na skórę piersi należy pamiętać, że środek ten może wywołać podrażnienia
   ze względu na żrący charakter, jednak miejmy na uwadze przede wszystkim ogromną korzyść w postaci wysycenia tkanek piersi tą substancją mineralną.
   Jednak dr Simoncini nigdy nie przekonał się do alternatywnej możliwości dostarczenia jodu w postaci dawek ustnych – i to tak wysokich, że są one w stanie poradzić sobie z nowotworem i towarzyszącymi mu infekcjami.

   W momencie, gdy jod aplikowany na skórę wyschnie, należy delikatnie miejscowo wsmarować maść kannabinoidową, która wchłania się do ustroju i działa przeciwrakowo.

   Ja sam używam balsamu z oleju konopnego. ”
   Dr Sircus.

 35. avatar Małgorzata Borgula 30 marca 2018 o 12:40

  grzegorzadam, bardzo dziękuję. Czyli nie 0,7% tylko 7% roztwór jodu? A czy może być olej RSO? Nie wiem, jaki balsam ma dr Sircus na myśli i czy jest dostępny w Polsce. Z jakiej to książki dra Sircus’a cytat? Mam jego książki o magnezie i o sodzie.

  1. avatar grzegorzadam 30 marca 2018 o 15:21

   Wyraznie 7%.
   ”Filary zdrowia”.

 36. avatar Kaa 30 maja 2018 o 12:43

  Hej Pepsi,czy ta szklanka zero ma byc w końcu z dodatkiem soli czy nie musi?w różnych artykułach pisze inaczej…jeśli moze byc sama zgaszona soda to pytanie czy moge ja traktowac przy okazji jako test zakwaszenia żołądka?
  I takie jeszcze pytanie odnosnie 4greens,podaje mojemu 2.5 latkowi chlorelle tak jak zaleciłas,a czy nie fajniej byłoby mu dorzucać 1g 4greens zamiast samej chlorelli?czy jest za mały??

  1. avatar Jarmush 30 maja 2018 o 12:54

   brał już trawy kiedyś?

 37. avatar Kaa 30 maja 2018 o 15:32

  Nie,dopiero weszlismy na chlorelle,zaczelam od 1/4 teraz jestesmy na gramie,nic sie nie dzieje,nie widze skutków ubocznych…Pepsi,a co z ta szklaneczka zero,mozna sama sode i moge na jej podstawie obliczac czas odbicia/zakwaszenia??

  1. avatar Jarmush 30 maja 2018 o 22:02

   możesz

 38. avatar Anna 30 czerwca 2018 o 17:12

  Pepsi, naczytalam sie u ciebie artykulow, napisalam komentarz do artykulu z torbielami ( poki co nie zatwierdzony) i zastanawiam sie od czego ja mam zaczac??? Mam 2 torbiele, mam niedoczynnosc tarczycy, wieczna anemie i chyba problemy z krazeniem bo zawsze zimno mi w dlonie az do lokci a pod pachami i plecy spocone. Nie wiem co najpierw zaczac oczyszczac? Jakie badania zrobic? Mieszkam w Anglii a tu w ogóle nie lecza. Prosze podpowiedz cos? Mam 37lat
  Pozdrawiam
  AG

  1. avatar Jarmush 30 czerwca 2018 o 17:47

   to od niedoczynnosci tarczycy, zacznij od tych badań https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/, a z pewnością obok przeciwciał tarczycowych i USG tarczycy, od 25(OH)D, B12, kwas foliowy, homocysteina, lipidy,m cukier i insulina na czczo, pH moczu rano na czczo i o 12 w południe. Na jakiej jesteś diecie?

   1. avatar Anna 30 czerwca 2018 o 18:56

    Dziekuje ci za odpowiedz. Poki co na zadnej diecie bo nie wiem jak zaczac. Jest tyle informacji ze potrzebuje przewodnika.
    Od lekarzy w UK dostalam i przyjmuje B12 raz na 3 miesiace w zastrzyku, kwas foliowy, Ferrous sulfate 200mg, Levothyroxine 50mg po jednej tabletce codziennie naczczo.
    Teraz bylam w Polsce dwa dni. Ginekolog skierowala mnie na TSH FT4 25(OH)D oraz Estradiol FSH LH AMH cokolwiek to znaczy.
    W Anglii bede robic badania krwii w tym tygodniu w prywatnej polskiej klinice. Czy ph moczu mozna badac w domu? Jesli tak to jak sie nazywaja takie testy? Pewnie w angielskiej aptece nie kupie ale moze bedzie na eBay? Dziekuje za wsparcie. Ania

    1. avatar Jarmush 30 czerwca 2018 o 19:21

     tak, kupuje się paseczki pH

     1. avatar Anna 30 czerwca 2018 o 19:24

      Dziekuje, a powiedz mi jaka diete stosować ? Tyle dzis sie naczytalam ze juz nie wiem co jest wsakazniem. Czy najpierw zrobic badania krwi i napisac wyniki a potem zajmiemy sie dieta i oczyszczaniem? Ania

     2. avatar Jarmush 30 czerwca 2018 o 19:27

      Dieta musi rezonować z Tobą. Co innego je osoba zdrowa, co innego taka, która leczy się dietą.

  2. avatar grzegorzadam 14 lipca 2018 o 19:35

   kuracja niacyną i jod na początek, do tego magnez na 3 sposoby.
   Poziom wit. D ?

   1. avatar Anna 16 lipca 2018 o 05:31

    Czesc, dziekuje za odpowiedz. Gdzie znajde na czym polega kuracja niacyna i w jakie 3 sposoby magnez? Witaminy D jeszcze nie sprawdzalam, jak bede w Pl to zrobie wymienione przez Pepsi badania.

    1. avatar Jarmush 16 lipca 2018 o 05:47

     oliwa magnezowa z chlorku magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html przez skórę, smarując kostki, łydki, etc
     Chlorek magnezu TiB lub sól Epsom TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2166-sol-epsom-siarczan-magnezu-900g-tib-5905344040253.html do kapieli pół szklanki
     i doustnie łyżeczka płaska chlorku magnezu TiB lub jak masz tendencję do rozwolnień jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-5905344040277.html, tak jak w drugiej szklance bardzo wskazanej dla Ciebie codziennej kuracji oczyszczającej 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

     Niacynę https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2523-vitamin-b3-niacin-100mg-120kaps-gg-5060040820179.html niestety trzeba przyjmować w trochę większych ilościach, a nie wszyscy lubią flesza, do tego jest alergenem, więc trzeba zawsze zaczynać od malutkiej dawki i obserwować reakcje.

     1. avatar Anna 16 lipca 2018 o 05:53

      Dziekuje, kuracje 4 szklanek juz u ciebie zamowilam czekam na paczke z PL

     2. avatar Anna 16 lipca 2018 o 14:05

      Dziekuje. Ostatnie pytanie, czy kuracje 4 szklanek moge polaczyc z dieta dr Dabrowskiej?

     3. avatar Jarmush 16 lipca 2018 o 14:15

      4 szklanki można łączyć ze wszystkim, to oczyszczanie na poziomie komórkowym.

 39. avatar Anna 30 czerwca 2018 o 19:28

  Tak wiem, ale skad mam wiedziec co mam jesc?

  1. avatar Jarmush 1 lipca 2018 o 07:42

   Ten art warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 60-80). 
   Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB 
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
   Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić D3 i Greens & Fruits TiB
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (czekamy na dostawę), zamiast tego można do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek dodawać łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO

   Jeśli nie brałaś wcześniej alg, zacznij 4 Greensa do 4 szklanki, od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie, powolutku zwiększaj dawkowanie

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 tabletki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/32-zinc-100tabl-scitec–728633108961.html?search_query=cynk&results=32

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
   a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rumień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem

   1. avatar Anna 1 lipca 2018 o 07:55

    Dziekuje ci za tak obszerny opis. Raczej nie mam hashimoto, a badania bede robic w tygodniu wiec nie zdaze zamowic z twojego sklepu produktow. (Mieszkam w Anglii)Zrobie badanie i dam znac jakie sa wyniki a w diecie odstawie kofeine i zwieksze ilość owocow i warzyw.
    Pozdrawiam

    1. avatar Jarmush 1 lipca 2018 o 09:36

     i nie bój się krzyżowych,

     1. avatar hillviewroad 1 lipca 2018 o 16:01

      Pepsi, jestem zalogowana a mimo wszystko nie mogę przeczytać całego artykułu dotyczącego diet na haschimoto 🙁

     2. avatar Jarmush 1 lipca 2018 o 21:08

      napisz proszę do informatyk@pepsieliot.com

     3. avatar hillviewroad 1 lipca 2018 o 18:16

      już wszystko działa, przeczytałam całą rozpiskę dotyczącą diet i nie uważam żebym na coś była wyjątkowo uczulona. Pisałam wcześniej jako Anna. Poczekam na wyniki badań i wtedy chyba będzie najlepszy moment nad zastanowieniem się co robić, jak wyleczyć się z torbieli???

 40. avatar Anna 20 lipca 2018 o 17:13

  Czesc Pepsi
  Wlasnie dostalam paczke z Pl z produktami niezbednymi do kuracji 4 szklanek. Powiedz mi tylko czy te 4 szklanki pijemy od razu? Ha dopiero zaczynam, czy 1 tydzien 1 szkl 2 tydzien 2 szklanki 3 tydzien 3 szklanki i 4 tydzien 4 szklanki i codziennie 4 szklanki?

  1. avatar Jarmush 20 lipca 2018 o 17:51

   nie żartuj,zaraz pijesz wszystkie, tylko w 4 szklance tam gdzie są algi (4 greens, albo chlorella, czy spirulina) dodajesz minimalną ilość i przyzwyczajasz ciało do nowegom pokarmu, o ile nie brałaś wcześniej alg. I powolutku zwiększasz dawkę.

 41. avatar Anna 20 lipca 2018 o 18:15

  🙂 bralam chlorelle w tabletkach przez jakies pol roku ale to bylo dawno, 2 lata temu…

  1. avatar Jarmush 20 lipca 2018 o 18:23

   ale i tak zacznij delikatnie

   1. avatar Anna 25 lipca 2018 o 06:03

    Czesc Pepsi, czy 4 sklanki mozna pic w ciazy ? Jak juz ci pisalam zaczelam kuracje ale chyba jestem w ciazy 🙂 jeszcze musze potwierdzic tego newsa bo cos mi sie nie chce wierzyc, ze przy tak duzej torbieli mogl stac sie ten cud. Poki co spoznia mi sie tydzien, test robilam wczoraj i ta druga kreska wyszla strasznie blada dlatego nie wiem. Ide dzis po kolejny test 🙂

    1. avatar Jarmush 25 lipca 2018 o 08:26

     szklanka z magnezem musi zostać przeanalizowana pod kątem ciąży, bowiem magnez wypłukuje wapń, a wapń nie może zostać wydalony z moczem, tylko ma się dostać do kości dziecka. Dlatego w ciąży trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do suplementacji magnezu, są określone ilości magnezu dzienne dla ciężarnych i dotyczy to całości, czyli też magnezu w pokarmach.

 42. avatar Anna 20 lipca 2018 o 19:28

  Ok, dziekuje. Jutro startuje

 43. avatar Anna 27 września 2018 o 19:14

  Czesc Pepsi,
  Wracam do ciebie bo badaniach i rezonansie. Jak juz wczesniej pisalam zdiagnozowali mi torbiel. Jak tylko dostalam produkty zaczelam pic codziennie 4 szklanki, do tego oklady z oleju rycynowego i kapiele w ziolach ( krwawnik, skrzyp, macierzanka na zmiane) wszystko stosowalam regularnie prze miesiac. Dwa tygodnie temu mialam rezonans, wczoraj odebralam wyniki i wielkosc torbieli nie zmienila sie ani o milimetr. Nie wiem, moze inna droga bedzie dla mnie skuteczna, a moze za krotki czas stosuje to wszystko. Lekarze w tym kraju chca mi juz teraz wyciac wszystko w srodku bo to moja 5 torbiel w zyciu. Ma ona 65mm. Sama juz sie zaczelam zastanawiac co dalej. Wyslalam ci moje wyniki badan na maila jakies 2 mc temu, czekam cierpliwie na konsultacje. Moze wkleje je jeszcze tutaj, nie wiem co robic…

  TSH 3 4,51mlU/l 0.27-4.20
  FT4 1.27ng/dl 0.93-1.70
  FSH 38.0mlU/ml f.folikularna 3.5-12.5
  f.owulacyjna 4.7-21.5
  f.lutealna 1.7-7.7
  postmenopauza 25.8-134.8
  LH luteotropina 19.2mlU/ml f.folikularna 2.4-12.6
  f.owulacyjna 15.0-95.6
  f.lutealna 1.0-11.4
  po menopauzie 7.7-58.5
  Estradiol (E2) 96.89pg/ml faza folikularna 12.4-233
  faza owulacyjna 41-398
  faza lutealna 22.3-341
  postmenopauza <5-138
  Insulina 6.1 2.6-24.9
  Nie HDL 71.6mg/dl <145 – zakres docelowy u osob z umiarkowanym lub malym ryzykiem
  Zelazo 134.90 37-145
  B12 2000pg/ml 191-663
  D3 (25-OH) 23ng/ml
  niedobor 45
  LDL 57mg/dl. <115 zakres docelowy u osob z umiarkowanym lub malym ryzykiem
  Triglicerydy 74.9mg/dl 35.0-150.0
  Kwas foliowy 30.9ng/ml 4.4-31.0
  AMH 0.085ng/ml 0.405-6.960
  Gluten (gliadyna) (F79) – IgE <0.1 KU/l
  Klasa 0: 100 b.wysokie miano p/c

  Mam tez zrobione IgG cala lista ktora mnie uczula

  Pozdrawiam
  Ania

  1. avatar Jarmush 27 września 2018 o 20:07

   2 miesiące? to niemożliwe, staram się nie dłużej niż 14 dni, no może 2 dni obsuwy jak jest masa zapytań, nie mam tego mejla.
   Masz niedoczynność tarczycy, niski poziom metabolitu D, to nie pomyłka z tym B12?

   1. avatar Anna 27 września 2018 o 20:21

    Przepraszam, zle napisalam. Miesiac. Dokladnie 21.08 wyslalam scany badan. Odpisałaś mi 09.09 zebym podala ci w mailu wyniki wraz z referencyjnymi i od tamtego czasu czekam.

    B12 nie pomylka. Bylam wczoraj u lekarza i powiedziala ze ci ktorzy biora B12 w zastrzyku jak ja maja taki wynik. Ja biore od 2014r i pokazala mi poprzednie wyniki krwi to B12 mialam na poziomie 1800. Biore jeden zastrzyk raz na 3 miesiace. Dostalam teraz tez Vit.D w ampulkach. Mam brac przez 6 tygodni po jednej ampulce na tydzien. Potem mam sobie kupic vit d na poziomie 80-1000 jednostek.

    Takze nie wiem co dalej robic. Czy dalej stosowac to co do tej pory ? Czy co innego ? Kolejna kontrole u ginekologa mam w listopadzie.

    1. avatar Jarmush 27 września 2018 o 20:24

     stwierdzono hashimoto?

     1. avatar Anna 27 września 2018 o 20:27

      Nikt mi nic takiego nie powiedzial. Z polskim lekarzem nie konsultowalam wynikow bo zanim byly wyniki to ja juz bylam w UK. A tutaj maja inne wartosci referencyjne i tez nie bardzo chciala na wyniki patrzec. Poza tym w tym kraju jak nie umierasz to oni nie widza wskazan do leczenia.

     2. avatar Jarmush 28 września 2018 o 08:17

      i to nie jest takie złe

     3. avatar Anna 28 września 2018 o 08:34

      Owszem, nie jest takie zle. Ale ja nie wiem co robic? Czy dalej isc ta droga: 4szkl + olej + kapiele? Czy cos zmienic?

     4. avatar Jarmush 28 września 2018 o 10:18

      to jest dobra droga, przypomnij mi co za olej i jak?

     5. avatar Anna 28 września 2018 o 10:35

      Gdzies w sieci wyczytalam i ktos juz w komentarzach tez wspominal o tym. Olej rycynowy co drugi dzien oklad z termoforem lezec 1.5h a do tego codziennie kapiel 30min w ziolach (krwawnik, macierzanka, skrzyp). Tyle ze po miesiacu (moze to za krotko, ta osoba co pisala o tej kuracji stosowala ja 3 miesiace i torbiel sie wchlonela) ja nie widze zeby torbiel sie zmniejszyla. Jest ona najwieksza z tych wszystkich co mialam. Kiedys jedna 5.5cm pekla i w ostatniej chwili wyladowalam na stole operacyjnym. Zrobili mi wtedy operacje bo na laparoskopie bylo za pozno. Dlatego teraz boje sie tylko jednego, ze ona peknie a ja jestem sama w domu z 7 letnim synem, w obcym kraju.

     6. avatar Jarmush 29 września 2018 o 09:59

      jeśli masz takie obawy, to usuń torbiel i postaraj się zadziałać dietą i stylem życia, żeby się nie pojawiały następne,

     7. avatar Anna 29 września 2018 o 10:15

      Wlasnie tak sie zaczelam zastanawiac. Kolejna wizyte u gin mam w listopadzie. Jesli powie mi ze rozmiar torbieli sie nie zmienił mimo moich zabiegów to zdecyduje sie na zabieg a potem tak jak mowisz.
      A czy z moich wynikow badan wynika ze mam hashimoto?

     8. avatar Jarmush 29 września 2018 o 10:16

      jakie masz przeciwciała tarczycowe

     9. avatar Anna 29 września 2018 o 10:49

      Nie wiem, a gdzie to sprawdze? Wyslalam ci wszystkie wyniki badan na maila, w komentarzu wyzej tez podalam wszystkie wyniki, ale nie dostalam odpowiedzi jak wyglada sytuacja.

 44. avatar Anna 28 września 2018 o 19:19

  Kurcze, pisalam komentarz ale nie widze zeby sie dodal, moze cos zle wyslalam. Uzywam oleju rycynowego. Oklad z goracym termoforem co dwa dni po 1.5h. Do tego codzienne kapiele w ziolach (30min)

 45. avatar Evinette 14 lutego 2019 o 07:49

  Witam Was kochani serdecznie. Pepsi jesteś wspaniała w tym co robisz. Ja eksperymentuje już od 4 lat, Może nie mam spektakularnych efektów ale się nie poddaje. Teraz zabieram się za podstawokomórkowego na policzku. Próbowałam z maścią konopna z THC 3%. Zrobił się strupek, odpadł ale tylko guzek urósł. Trudno. Zdecydowałam się że spróbuje z jodyna 7%, tylko musza taką zdobyć. Chciałam się tylko dopytać żeby wszystko zrobić zgodnie ze sztuką – czyli smarujemy co dzień ale raz dziennie pociągając pędzelkiem do 30 razy i tak smarujemy co dzień (raz dziennie) aż zrobi się strupek. Potem czekamy aż opadnie i znowu smarujemy – tak do 3 razy z odpadnięciem strupka. Trochę boje się żeby znowu nie podrażniać guzka żeby nie rósł bo czeka mnie wycięcie więc blizna będzie duża.
  I jednocześnie wybiegając już w przyszłość chciałam zapytać co robić jak wytnę zmianę żeby ta blizna była jak najmniej widoczna. Spotkałam się że pomaga smarowaniem lugola i olejem kokosowym ale nie wiem czy tak faktycznie jest. Buziaki dla Ciebie I Grzegorza.

  c

  1. avatar Jarmush 14 lutego 2019 o 17:20

   nie mogę Ci doradzić w tej kwestii, nie znam takich badań

 46. avatar zieloOna 25 marca 2019 o 12:54

  hej, można robić szklankę zero mając nadżerki, stan zapalny błony śluzowej?

  1. avatar Jarmush 25 marca 2019 o 14:41

   zawsze należy zacząć od jednoczesnego leczenia nadżerki, a zaraz potem zakwaszanie żołądka, dlatego szklanka zero tak, ale szklanka 3 dopiero jak już będzie śluzówka zaleczona https://www.pepsieliot.com/kuracja-marchewka-i-4-inne-proste-metody-naturalnego-leczenia-wrzodow-zoladka/

 47. avatar Darek 21 listopada 2019 o 20:07

  Woda utleniona przed szklanką zero czy po, dziękuję za odpowiedź. Napotkałem się ztym w komentarzach, jednak nie mogę znaleźć. Może warto umieścić w artykule ” 4 szklanki”.

  1. avatar Jarmush 21 listopada 2019 o 20:20

   Ja bym tego nie mieszała, bo to może być za dużo tlenu. Jak już to przed, podobnie jak soda gaszona. Nie jestem lekarzem naturopatą, ani żadnym.

 48. avatar Katarzyna Mużecka 7 października 2021 o 10:43

  Dzięki za ten post Pepsi. U mnie własnie chyba zaczęła szwankować tarczyca. Dołączę szklankę 0 do porannego rytuału i ….. wątroba. Mam pić sok jabłkowy? Mam nadmiar fosforu i wapnia.

  1. avatar Przemko :-) 7 października 2021 o 19:06

   Katarzyno wg mnie chyba to za mało. Możesz zrobić piątkę tarczycową plus usg i się przekonać o stanie tarczycy. Normy laboratoryjne są trochę przekłamane zatem z wynikami zgłoś się po właściwą interpretację do Pepsi na messangera.
   Szklanka zero nie może być stale. Gdzieś 2 tygodnie. W każdym bądź razie badaj ph moczu paskami aby nie podnieść za bardzo. Jeśli jesteś mocno zakwaszona, to możliwe, że nie będzie to początkowo trwały efekt. Zależy też od Twojej diety.
   Na wątrobę sok jabłkowy, marchwiowy, z pomarańczy. Czytaj tu:
   https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/7475/jak-szybko-i-naturalnie-oczyscic-watrobe-z-toksyn.html
   https://www.pepsieliot.com/oczyszczanie-ciala/18439/tylko-5-krokow-trzeba-zrobic-by-szybko-uzdrowic-watrobe.html
   https://www.pepsieliot.com/diety/11931/klucz-do-totalnego-zdrowia-post-przerywany-z-detoksem-watroby.html
   https://www.pepsieliot.com/zdrowie/17862/szukasz-najlepszej-metody-na-pomoc-w-detoksie-swojej-watroby.html
   site:pepsieliot.com wątroba
   🙂

 49. avatar Ania 8 sierpnia 2022 o 22:01

  Pepsi co sądzisz o braniu maślanu sodu jako wspomaganie jelit ? Czy to ma sens przy leczeniu zapalenia przy Hashimoto? Aktualnie biorę probiotyki i zastanawiałam się czy dodatkowo nie zacząć brać i tego.

  1. avatar Pepsi Eliot 9 sierpnia 2022 o 11:07

   możesz wziąć, ale najważniejszą teraz rzeczą jest dieta antyzapalna i uzupełnienie braków odżywczych

 50. avatar Iza 28 sierpnia 2022 o 11:01

  Byłam na USG i lekarz zbadał mi również tarczycę. Okazało się że mam dużo torbieli na tarczycy. Leczę się na niepłodność.
  Wyniki jednak mam w normie ale zauważyłam że mam problemy z przytyciem.
  AntyTPO 11 IU/ml
  DHEAS 157 UG/dla
  Testosteron 1,00 nmol/l
  SHGB 133 nmol/l
  TSH 1,82 uU/ml
  Prolaktyna 331 mIU/l
  Homocysteina 6,4 qmol/l
  ATG 1,27 iu/mL
  FT3 5,17 pmol/l
  FT4 13,52 pmol/l
  Moje mieć nadczynność ?

  1. avatar Pepsi Eliot 28 sierpnia 2022 o 21:33

   nie masz nadczynności , szybka przemiana materii ma wiele przyczyn, jedną z nich jest młodość 🙂

   1. avatar Iza 28 sierpnia 2022 o 22:50

    Tylko skąd te torbiele ? Może mają jakiś wpływ na niepłodność. Jak się ich pozbyć ?

 51. avatar B.S. 21 maja 2023 o 07:10

  moj s.p. pil sodę i zmarł na raka żołądka, uważałabym z takimi metodami

  1. avatar Pepsi Eliot 21 maja 2023 o 14:39

   Nie można pić sody do woli, góra 2 tygodnie i sprawdzając pH moczu. Poza tym prawdopodobnie mąż nie zachorował na raka żołądka z powodu picia wody z sodą. Nikt też nie twierdzi, że soda to lek na nieśmiertelność, może oprócz prof Nieumywakina, który zmarł niedawno po 90. Jest też zapewne spora ilość zgonów po lekach, jak np ipp blokujących powstawanie soków żołądkowych/kwasów, o czym się mało kto dowie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Ta piękna blond koafiuren od czego proszę Pani?

A jelita?

A pozostała tkanka łączna?:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum