logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 314 728
254 online
32 713 VIPy
Reklama

TWÓJ REGULATOR HORMONÓW
ORAZ ENERGIA
MACA This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Hashimoto, wszystko zebrane do jednego tygla, czyli z lekka podsumowanie

sinus/ pepsieliot.com

Nie wyleczysz Hashimoto eutyroksem, czy innym syntetykiem, bowiem Hashimoto to nie jest choroba tarczycy.

Wpis uaktualniony w kilku kategoriach, co wynika z mojej najnowszej i poszerzonej wiedzy.

To jest wynik zanieczyszczonego ciała, niedokwaszonego żołądka, przeciekających jelit i przede wszystkim zanieczyszczonej wątroby. Wyleczyć Cię z Hashimoto może tylko oczyszczenie ciała, z naciskiem na oczyszczenie wątroby.

Gdy problem nie był tłumiony latami masz ogromne szanse na wyleczenie choroby w ciągu roku, tylko poprzez dobre zakwaszenie żołądka, wyleczenie wyściółki jelit i oczyszczenie wątroby.

Głównymi produktami tarczycy są dwa hormony, tyroksyna (T4) i trójjodotyronina (T3). Tyroksyny jest 85 %, a T3 15%. Owe hormony sensu stricte są niczym, po prostu wodą, gdy dostaną się do krwi. Dopiero w wątrobie dzięki specjalnym enzymom aktywują się. Tymczasem u 90% ludzi, to wątroba jest problemem.

Przede wszystkim ludzie jedzą złom, który ich zakwasza. Naturopaci enigmatycznie nawijają o tym co sami jedzą, jednak wystarczy spojrzeć na człowieka i już się wie. Czysta wątroba, odpowiednie pH moczu jest widoczne na twarzy. To jest energia ciała, to jest żwawość, skoczność, łatwa kucliwość (wymyśliłam to mega słówko:), kreacja.

Hashimoto to nie jest choroba tarczycy, dlatego nie wyleczy jej endokrynolog eutyroksem. Chorujesz na Hashimoto nie dlatego, że brakuje Ci jakiegokolwiek leku.

matcha/pepsieliot.com

Na co masz więc zwrócić szczególną uwagę?

Na złe trawienie przede wszystkim białek, czyli najczęściej zbyt małą ilość kwasu żołądkowego (oraz enzymów pepsyny i trypsyny)
Na przeciekanie jelit co wynika z powyższego
Na zatrute toksynami ciało, przede wszystkim wątrobę!
Na alergie i antygeny co często wynika ze złego trawienia, czyli zapętlenie w obie strony
Na nierównowagę jelitową (dysbioza, czyli zaburzona flora bakteryjna i grzyby w jelitach, SIBO, Small Intestinal Bacterial Overgrowth, czyli  pojawienie się i rozrost w jelicie cienkim bakterii, które normalnie bytują w jelicie grubym, infekcje jelit, no i wiadomo, że nieszczelne jelita)
Na fizyczne, emocjonalne i fizjologiczne stresory
Na toksyny chemiczne zaburzające gospodarkę hormonalną
Na niedobory substancji odżywczych
Na styl życia, w tym przede wszystkim słaby, albo tylko zbyt krótki sen i brak aktywności fizycznej

Łatwiej radzić, niż wykonać, przecież to, co wymieniłam może wyleczyć Cię z każdej choroby przewlekłej, na którą zapadłaś, w tym wszystkich autoimmunologicznych.

Dieta przy Hashimoto jest kwestią indywidualną, a jednocześnie stanowi najważniejszy klucz do wyzdrowienia

Najczęstsze alergeny to gluten i kazeina, ale również soja, jaja, ryby, owoce morza, orzeszki ziemne (tak naprawdę strąki) i inne.

Reklama

Tu znajdziesz przeciwzapalne kwasy tłuszczowe OMEGA3 TiB w dużych dozach, bez transów i metali ciężkich


Dieta bezglutenowa, a choroba Hashimoto

Gluten są to białka zawarte w pszenicy (najwięcej), życie i jęczmieniu.

Pacjenci wrażliwi na gluten doznają zapaleń, przepuszczalności jelit i autoagresji, ale objawy zależą od indywidualnych właściwości organizmu i ci pacjenci mają tendencję, aby przez znacznie dłuższy czasu nie rozpoznać u siebie nietolerancji na gluten.

Przy celiakii raczej od razu wszystko jest jasne, że gluten wykańcza.

Dieta bezglutenowa powinna usunąć wszystkie źródła glutenu z żywności i produktów, nawet z pasty do zębów

Istotne jest również usunięcie pokarmów, które zawierają białka podobne do glutenu, chociaż nie są glutenem, czyli nie jesz oczywiście pszenicy, żyta, jęczmienia, ale unikasz też owsa, kukurydzy, prosa, ryżu, sorga i co tam jeszcze jest.

Przebadano 2200 osób z Hashimoto:

Na diecie bezglutenowej 88% ludzi z Hashimoto poczuło się lepiej, tylko 0,73% osób poczuło się gorzej, a u 33% nastąpiło zmniejszenie przeciwciał tarczycowych.

Wadą tej diety jest niestety fakt, że gluten, lub podobne do glutenu białka dosłownie ukrywają się wszędzie. Tak czy inaczej dieta bezglutenowa dla wielu chorych z Hashimoto nie będzie wystarczająca. Jednak jest to niezbędny pierwszy krok.

Należy oczywiście wyeliminować również inne alergeny obok glutenu, czyli kazeinę, soję i orzeszki ziemne. Być może jaja, najlepiej sprawdzić metodą eliminacji.

kale/ pepsieliot.com

Co to są goitrogeny i czy można je jeść przy Hashimoto?

Goitrogeny, czyli substancje antyodżywcze są to związki, które ograniczają tarczycę w przyswajaniu jodu i mogące prowadzić do obniżenia funkcji tarczycy. Standardowy punkt widzenia jest taki, że jeśli masz problemy z tarczycą, należy unikać tych produktów.

W rzeczywistości zalety tych pokarmów są wielkie, posiadają bowiem silne działanie antyzapalne, a ilośc goitrogenów jest na tyle mała, że trzeba by zjadać kilogramami takie rośliny, aby sobie zaszkodzić. Jednak kiedy masz wole tarczycowe możesz ograniczyć te pokarmy do 6, a nawet 8 porcji tygodniowo i jeść je po obróbce na parze, bowiem gotowanie jeszcze zmniejsza ilość tych składników antyodżywczych.

Pokarmy bogate w goitrogeny, to warzywa takie jak Bok Choy (coraz częściej do kupienia w sklepach ze zdrową żywnością), brokuły, brukselka, kapusta, kalafior oraz niektóre inne pokarmy takie jak brzoskwinie, orzechy piniowe, gruszki.

Prawda jest taka, że bardzo dużo produktów o doskonałej zawartości odżywczej może wywierać wpływ na pracę tarczycy, a jednak niedobrze byłoby pozbywać się ich z Twojego jadłospisu, tym bardziej, że gotowanie tych produktów jeszcze minimalizuje i tak niewielkie ilości goitrogenów.

Ogranicz się do 6-8 porcji tych pokarmów tygodniowo i większość jedz przygotowanych na parze

Reklama

Tu znajdziesz szkocki 100% organiczny KELP This is BIO, świetne źródło jodu, reguluje działanie tarczycy, pomaga chudnąć i upiększa dermę, dobry dodatek do oczyszczającej z toksyn 4 szklanki


Do tego jedz pokarmy bogate w selen i jod

Zaleca się kelp (zawierający szczególnie dużo jodu, należy więc kontrolować przeciwciała i hormony tarczycy), kombu, dorsze, szarą sól morską z jodem, wakame, krewetki, jaja, tuńczyk, nori, śliwki, banany.

A także bogate w selen orzechy brazylijskie (uwaga na pleśń), tuńczyk, halibut, sardynki, indyki, kurczaki zagrodowe, jajka, i szpinak. Gdy jesteś na diecie paleo pewnie sięgniesz po wołowinę, a tam też jest selen.

Podstawowa suplementacja przy Hashimoto:

Tutaj pomocny wpis o podstawowej i takiej trochej większej suplementacji przy Hashimoto.

Witamina D3 (w protokole z K2)

Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy). D3 przyjmujemy w protokole z K2.

Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować po śniadaniu  3-4 (w zależności od ilości masy tłuszczowej) tabletek witaminy D3 wraz z  1 witaminą K2. W przypadku, gdy przyjmujesz warfarynę, lub inny lek przeciwzakrzepowy, pomimo tego, że to witamina K1zawiaduje krzepliwością krwi,  nie powinno się przyjmować więcej witaminy K2 (odpowiedzialnej za kościec) niż 40 mcg dziennie. Na podstawie wyników 25(OH)D lekarz  naturopata dobierze dawkowanie bardziej precyzyjnie.

mushroom/ pepsieliot.com

Selen

Niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. Przy niedoczynności tarczycy amerykańscy lekarze naturopaci zalecają aż 400 mcg selenu dziennie, a przy raku nawet 600 mcg. Moja rada jest jednak taka, aby po prostu zbadać poziom selenu, a doraźnie brać 200 mcg.

Cynk

Zaleca się nawet 50 – 60 mg cynku dziennie.

Jaki pokarm zawiera cynk?

Przykładowo, miska sałatki z cukinii to około 33% dziennego RDA zapotrzebowania na cynk. Jak dodasz do tego trochę pasty sezamowej (tahini), to masz RDA jeszcze wyższe, a to tylko jeden posiłek. Tylko licz kalorie z tłuszczu i nie dodawaj go do słodkich owoców. Cukier zawsze przed tłuszczem. No i pamiętaj, że mały stresik i już po cynku.

Ale w didaskaliach:

Gdy jesteś przy wieku, rób próby wątrobowe, bo bywa, że na cynk trzeba uważać. Szczególnie mam tu na myśli podwyższoną fosfatazę alkaliczną.

Należy mieć jednak na uwadze, że cynk jest antagonistą miedzi, a więc noś bransoletkę z miedzi, jedz od czasu do czasu z naczyń miedzianych, jedz też daktyle i figi.

Zwiększenie spożycia miedzi może odgrywać kluczową rolę w zmniejszeniu aktywności fosfatazy zasadowej. Orzechy nerkowca są szczególnie bogate w miedź, 1/4 kubka dostarcza 38% dziennej wartości. Z tym, że to sporo tłuszczu i bywa, że bolesne trawienie. Ciągłe wybory przed Tobą.

Tutaj odkrywczy i pomocny artykuł o miedzi, paciorkowcach i nie tylko, czyli MRSA, jak prosto i naturalnie wyleczyć się z każdej choroby?

Jod

Przy selenie konieczne jest dostarczanie sobie jodu.

Dla bezpieczeństwa należy podawać płyn Lugola przez skórę robiąc plamę na brzuchu, lub nadgarstku o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić suplementację przez skórę po całkowitym wchłonięciu poprzedniej plamy, czyli gdy tamta zniknie.

Magnez

Magnez jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu

Zewnętrznie oliwa magnezowa do zrobienia z chlorku magnezu TiB, a wewnętrznie albochlorek magnezu, lub jabłczan (tak jak do drugiej szklanki), albo cytrynian magnezu.

B Complex

Witaminy z grupy B niezbędne dla Twojego zdrowia, w tym ekstremalnie ważnego cyklu metylacji. Jeśli obawiasz się flesza po niacynie, wybieraj suplement z nikotynamidem, albo wysypuj z kapsułki zawartość i dziel na mniejsze dozy, przyjmując 1 kapsułkę w kilku porcjach dziennie. Jeszcze tego brakowało, żebyś się stresowała jakąś niacyną.

Nieszczelność jelita

Domowy test kwasowości żołądka:

Wypijasz na czczo (ostatni posiłek dzień wcześniej o 18) 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej

Czasy „odbicia”:
Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Dość rzadkie prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.

Co robić więc? Tutaj wpis 10 sposobów naturalnego zakwaszania żołądka wraz z pomocnymi (w nim) linkami.

Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

Glutamina

1 opcja

Dawkowanie według protokołu przy celiakii. Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie.
Jeśli jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
Poniżej podaję przykład protokołu testowania glutaminy opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia, SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych

TEST:
Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

Jak widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

2 opcja

Zamiast protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo można dodawać 1 miarkę glutaminy w proszku (którą testujemy powoli, najpierw zaczynając przykładowo od 1/4 miarki tego aminokwasu), oraz garści truskawek, porzeczek, czy malin i opcjonalnie 1 banana.

Reklama

Tu znajdziesz skuteczny KOLAGEN morski PEPTAN F TiB wraz  ze 100% organicznym jarmużem KALE This is BIO, idealnymi dodatkami do oczyszczającej wątrobę 4 szklanki


Kolagen

Tutaj prosty przepis leczący jelita, na alternatywny bulion z kości yyy … wegańskich

Okazuje się, że najkorzystniejsze składniki odżywcze i elektrolity w bulionie kostnym można znaleźć w źródłach jak najbardziej przyjaznych roślinożercom, a jedyną rzeczą, która się różni jest kolagen. Niestety nie ma takiej możliwości, aby znaleźć zamiennik kolagenu w warzywach. I z tym należy się pogodzić, że do swojego bulionu dodasz wybitnie dobrze rozpuszczalny Kolagen morski Peptan F TiB

w didaskaliach dla zainteresowanych lewatywami przy przeciekających jelitach

2 lewatywy, jedna po drugiej 

Według zaleceń prof. Siergieja Batieczko, działanie raczej jednorazowe (można po pewnym czasie w razie potrzeby powtórzyć)

1.

3 łyżki stołowe sody zmieszaj w 800 ml letniej wody, temp pokojowa ok 25 stopni. Zrób sobie lewatywę i zatrzymaj płyn 15 do 30 minut. Im trudniej zatrzymać tym stan jelit jest gorszy.

2.

Następnie 3 stołowe łyżki Kolagenu zmieszaj z 500 ml też letniej wody i zrób lewatywę , tym razem wytrzymaj 10 minut. Wielka poprawa dla jelit

Reklama

pepsieliot.com, this is bio

Tu znajdziesz idealne białko serwatkowe 100% izolat CFM bez cukru, tłuszczu i laktozy SHAPE SHAKE TiB (słodzony stewią) z dużą ilością glutaminy i wszystkimi aminokwasami egzogennymi
Jak to działa?
1 porcja (30g) Shape Shake TiB zawiera:
26 gramów białka dostarczy 26 x 4 = 96 kalorii
26 gramów czystego białka potrzebuje do strawienia  30% (w przypadku izolatu serwatki można nawet uznać 50%, ale pozostańmy przy wersji mniej optymistycznej) tych kalorii, czyli 29 kalorii
96-29 = 67 kalorii faktycznie dostarczy porcja białka
Jednak to nie wszystko, taka porcja zwiększy wydatnie metabolizm ciała w ciągu następnych 3 godzin. Zapotrzebowanie  energetyczne  ciała  w ciągu 3 godzin to średnio 375 kalorii, natomiast, w przypadku zwiększonej termogenezy poposiłkowej po zjedzeniu czystego białka (bez węglowodanów i tłuszczu), oraz przyspieszonego metabolizmu, zapotrzebowanie kaloryczne może wzrosnąć nawet dwukrotnie.
Gdy przyjmiemy, że w ciągu 3 godzin po spożyciu białka nie zjesz nic, a 3 godziny wcześniej również nic nie jadłaś, bo takie są zalecenia programu „jem i  … chudnę” można założyć, że ciało będzie na minusie około 450 kalorii, a nawet 500 i więcej kalorii, w przypadku, gdy masz dużą masę mięśniową. 
Gdybyś z kolei zastosowała tylko głodówkę, wówczas metabolizm jest spowolniony, a mięśnie stają się zabiedzone, czyli nieodżywione, wiotkie, obwisłe.
-450 kalorii!!!
Czyli tyle ile spalasz na godzinnym, intensywnym treningu aerobowym.


Białko izolat serwatki CFM

Szczególnie jeśli masz nadwagę, stosujesz jem i chudnę z postem przerywanym, albo gdy pomimo aktywności masz wciąż za mało tkanki mięśniowej, zamień jeden posiłek dziennie na szejk białkowy Shape Shake.

Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne, w tym Hashimoto

Witamina C (kalibracja i suplementacja)

Kalibracja na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.

Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB wystarczy raz dziennie.

Chlorella 100% Organik This is Bio

3 gramy dziennie (zaczynasz od pół tabletki i sukcesywnie zwiększasz minimalne dawkowanie co tydzień, chyba, że Twój organizm zna już ten pokarm i dobrze na niego reaguje), a gdybyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce.

Kurkuma

Pół płaskiej łyżeczki dziennie z czarnym organicznym pieprzem (m0że być z cayenne), albo z olejem kokosowym (możesz dodać jeszcze ocet balsamiczny bio, lub sok z cytryny, oraz czosnek i trochę soli szarej morskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)

Reklama

Tu znajdziesz dobry olej kokosowy bio, surowy i z pierwszego tłoczenia na zimno, oraz KURKUMĘ This is BIO idealną do 1 szklanki, lub do łączenia jej z olejem kokosowym


Olej kokosowy

Używaj surowy bio olej kokosowy. Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

Siarka organiczna MSM

MSM można stosować wraz z witaminą C (kwasem askorbinowym), zgodnie z protokołem Waltera Lasta:

Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę.

Omega 3 

1 kapsułka po śniadaniu wraz z witaminą D3 w protokole z K2.

Ashwaghandha

Wieczorem łyżeczka do słabej herbaty, ten odżywczy i wyciszający adaptogen prosto z Ajurwedy bywa bardzo przydatny przy Hashimoto.

Witamina E

Tylko naturalna wchodzi w grę, bardzo wskazana przy selenie, a z witaminą C tworzy wybitnie silne działanie pozbawiania wolnych rodników tlenowych niszczycielskiej siły.

Glutation

Opcjonalnie, wspomaga własną produkcję tego antyoksydantu.

Ogólne zalecenia uzupełniające:

Zero cukru z cukiernicy
Zero kazeiny
Zero glutenu
Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
Codziennie 10 000 kroków (wybiega się je szybciej niż wychodzi)
Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
Długo śpij
Całkowicie odstaw kofeinę

rumors/ pepsieliot.com

Pozostałe artykuły na temat Hashimoto:
https://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
https://www.pepsieliot.com/jak-mam-schudnac-z-hashimoto-czyli-4-glowne-powody-upartej-nadwagi-cz-ii/
https://www.pepsieliot.com/podstawowa-suplementacja-przy-hashimoto-i-taka-troche-wieksza-cz-iii/

owocek

(Visited 74 875 times, 7 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. InesssCa 1 czerwca 2017 o 22:00

  dziekuje za podesłane linki, teraz wszystko jasne jezeli chodzi o chlorek magnezu. Robiłam test sody, w ogóle mi się nie odbiło ;( Gdzieś sie natknęłam na informacje, że najpierw musze nawodnić organizm ( woda + sól himalajska) dopiero zakwaszać np octem jabłkowym? Jak często pić ten ocet? przed każdym posiłkiem? I jak mam rozpoznać ze mój organizm jest dobrze nawodniony?

  A czy Ty Pepsi albo Grzegorzuadamie możecie coś poleci na opuchlizne nóg? teraz jak robi sie cieplej to częściej zacczynam mieć z tym problem…

 2. InesssCa 4 czerwca 2017 o 20:10

  Dzięki Grzegorzu;) chlorek magnezu zakupiony, zaczelam stosowanie osctu jabłkowego i wit C.. Zobaczymy za jakiś czas jak efekty stosowania;). W piątek byłam na pierwszej wizycie u endo, dla spokoju ducha, chociaz domyslałam sie ze da mi leki. Przypisał eutyrox, ale póki co chce próbować samą dietą wpłynąć na wyniki.Chyba ze do końca roku nie będą lepsze to wtedy włącze eutyrox z racji, ze razem z męzem chcemy zacząć starać się o dziecko.
  Jeszcze mam pytanie odnośnie jodu? jak to z nim jest w Hashi? stosować czy nie? endo zakazłał ze względu na to ze moze potegować zapalenie tarczycy?
  Pozdrawiam serdecznie

  1. Pepsi Eliot 4 czerwca 2017 o 21:45

   stosować pierwiastkowy (płyn lugola) przez skórę

  2. grzegorzadam 4 czerwca 2017 o 22:35

   Przypisał eutyrox, ale póki co chce próbować samą dietą wpłynąć na wyniki.”

   Poczytaj, szukaj przyczyny:
   http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

 3. kasia86 14 czerwca 2017 o 11:12

  Proszę o poradę: Jestem wizycie u endokrynologa, który stwierdził Hashimoto i niedoczynność, a USG wykazało guza, który zajmuje prawie cały płat lewy, w prawym guz jest mniejszy. PP – 9,7 ml, PL 12 mm, C 4 mm. PP 13x11x14 mm, PL 20x23x24 mm. . Badania TSH 5,380, FT3 5,11 (3,1-6,8) FT4 15,51 (12,0-22,0) ATPO 255, 0 ( <34) ATG 20,7 (<115). Poziom wi.t D3 poniżej normy, ferrytyna też nisko Lekarz zalecił biopsję i brać Letrox plus wit. D3, cynk i żelazo. Stwierdził. że leki będe brała do końca życia, podobnie w przypadku usunięcia tarczycy, co pewnie zaleci chirurg.

  Czy jest szansa żeby te guzy się wchłonęły? Czy dieta i witaminy tutaj pomogą?
  Będę wdzięczna za pomoc.
  Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 14 czerwca 2017 o 14:17

   tak czy inaczej przegladnij to:

   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy).
   Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2543-vitamin-d3k2-60kaps-tib–254475917497.html

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy.

   Bierz póki 1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C)
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

   Cynk
   1 kapsułka ( nie łącz go z selenem)
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
   a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rymień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB, albo Liposomal C TiB , każda będzie świet=nym wyborem

   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Nieszczelność jelita:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   Kwas askorbinowy TiB

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    
   1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używamy bio olej kokosowy surowy

   Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Witamina E (naturalna) jw

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę

   1. kasia86 14 czerwca 2017 o 19:44

    @ pepsi i grzegorzadam dziękuję za szybką odpowiedź.
    Kilka dni temu trafiłam na bloga Pespi i nie mogę się nadziwić ile tutaj jest wiedzy i jak wiele chorób można wyleczyć naturalnie. Do tej pory naiwnie wierzyłam lekarzom, ufając że mnie wyleczą.
    @grzegorzadam
    Szukania przyczyny mojej choroby zaczełabym od powiązania jej z problemami żołądkowymi, które mam od jakiegoś czasu. Mianowicie chodzi o ból brzucha (czasem bardzo ostry) pojawiący się zawsze w tym samym miejscu, tzn. kilka cm pod mostkiem. Może to wydawać się dziwne i śmieszne, ale zawsze ustępował gdy się położyłam (w pozycji leżącej). Początkowo ból ten wiązałam ze stresem gdyż najczęsciej pojawiał się w okresach bardzo stresujacych, np dawniej sesja (chociaż nie zawsze) mimo to poszłam do gastrologa, który zlecił kilka badań w tym gastrostkopię. Wynik badania histopatologicznego żołądka to gastritis chronica (+) non activa, Signa infectionis HP (-). Z kolei badania kału nie wykazały pasożytów Giardia lamblia oraz innych pasożytów przewodu pokarmowego. Wymaz z gardła to : candida albicans. Gastrolog przepisał Nystatynę, trioxal i cholestil. Póżniej i obecnie bóle brzucha pojawiały i pojawiają się rzadko., nie jestem w stanie stwierdzić kiedy, jedynie obserwuję że czasem w sytuacjach stresowych ale nie zawsze.
    No i teraz wyszły problemy z tarczycą.
    Domyślam się, ze jedno z drugim się wiąże. Dlatego od czego powinnam zacząć? Czy zrobić biorezonas czy vege test? na candide, EBV czy może jeszcze bolierozę? Jak się się pozbyć Candidy? Wiem, że pojawiło sie pewnie to na blogu, ale jestem tu nowa(tak się cieszę,że tu trafiłam) nie do końca się jeszcze odnalazłam, a poza tym trochę pogubiłam sie od nadmiaru informacji.
    A czy mogę stosować sodę albo wodę utlenioną?Czy to może pomóc w przypadku guza?
    I jeszcze jedno
    @pepsi piszesz, ze przy Hashimoto oprócz glutenu wykluczyć też inne zboża. A co z warzywami psiankowatymi? Gdzieś czytałam, ze dobrze ich też unikać, w takim razie co jesć? Jakie węglowodany jeść skoro tak naprawdę po wykluczeniu wszytskich zbóż i ziemniaków nic nie zostaje… Glutenu i nabiału już od dawna nie jem.

    1. Pepsi Eliot 14 czerwca 2017 o 21:01

     nie musisz unikać, wręcz przeciwnie Ashwagandha jest doskonałym adaptogenem przy Hashi, ale gdy jesteś nadwrażliwa na psiankowate, wówczas faktycznie będą Ci szkodzić, zrób więc 3 miesięczne wyzwanie http://www.pepsieliot.com/czy-zdrowe-pomidory-i-jagody-niszcza-twoje-stawy-zrob-3-miesieczne-wyzwanie/

    2. grzegorzadam 15 czerwca 2017 o 06:50

     Czy zrobić biorezonas czy vege test? na candide, EBV czy może jeszcze bolierozę? Jak się się pozbyć Candidy?”

     Zrób, tamte badania bywają niemiarodajne, poczytaj:
     http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

     ”A czy mogę stosować sodę albo wodę utlenioną?Czy to może pomóc w przypadku guza?”
     Tak, ale przed musisz wiedzieć o aplikacji dużo, są warunki:
     http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/
     http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
     http://www.pepsieliot.com/krotka-kuracja-leczenia-raka-prostaty-wg-vernona-johnstona/

     ”Jakie węglowodany jeść skoro tak naprawdę po wykluczeniu wszytskich zbóż i ziemniaków nic nie zostaje”
     Jest gryka, proso, ryż.

 4. berbla 29 czerwca 2017 o 22:31

  Witaj, Pepsi i grzegorzuadamie! Ostatnio po biopsji guzka tarczycy wykryto zmianę pęcherzykową bliżej nieokreśloną, czy mam się bać? Stosuję „podstawową suplementację przy Hashimoto i taką trochę większą” wg Pepsi – przesłałaś mi rozpiskę:) P/ciała ATPO spadły mi z 1500 do 210, reszta hormonów w normie (zresztą zawsze była), jestem oczywiście bez leków. Guzek się nie zmienia od kilku lat. Zmieniłam też swoje odżywianie na bardziej świadome, dzięki Tobie zresztą. Dostałam skierowanie na onkologię, pojadę, zobaczę co mi powiedzą, może jeszcze jakieś badania zrobią, ale trochę się martwię tą zmianą pęcherzykową. Co Wy na to?

  1. Pepsi Eliot 30 czerwca 2017 o 07:45

   wszystko będzie dobrze, idziesz w dobrym kierunku, nie zapominaj o jodzie

  2. grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 08:26

   po biopsji guzka tarczycy wykryto zmianę pęcherzykową bliżej nieokreśloną, czy mam się bać?”
   Czego? Znajdź przyczynę, zlikwiduj problem i bądź zdrowa.

   ”Guzek się nie zmienia od kilku lat.”
   Coś spowodowało ten rozrost..
   Braki jodu, selenu, boru, czyli nadmiar chlorowców (brom, fluor, chlor)…. zakwaszenie, odwodnienie, potem wirus być może (EBV), Yersinia, zdiagnozuj biorezonansem:
   http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

  3. grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 08:34

   zmianę pęcherzykową bliżej nieokreśloną, czy mam się bać? ”
   Nie, czego, znajdź przyczynę, zlikwiduj i bądź zdrowa.
   Uważaj na diagnozy onkologów.. Lecznicze jody promienotwórcze i inne wynalazki.

   ”Guzek się nie zmienia od kilku lat.”
   Powstał z jakichś przyczyn.
   Niedobory, jodu, boru, selenu, wtedy nadmiary chlorowców, odwodnienie, zakwaszenie,
   potem wirusy (EBV, Herpes) i grzyby, Yersinia, wyklucz te przyczyny lub z nimi powalcz, jeżeli są- biorezonans
   http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

   1. berbla 30 czerwca 2017 o 14:49

    Dziękuję pepsi i grzegorzu za odpowiedź. Tak, staram się bardzo, jod przez skórę, w styczniu robiłam vegatest i od razu zabrałam się za wytrzebienie wszystkiego, co było niechcianym lokatorem. Rankiem na czczo 2 szklani wody z odrobiną soli kuchennej, po ok. godzinie szklanka wody z sodą oczyszczoną i OJ, a po przyjściu do pracy pół godziny przed śniadaniem szklanka letniej wody z połówką cytryny. Jeżeli coś nie tak z tymi płynami z rana to, proszę, skorygujcie.

    1. grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 20:31

     po ok. godzinie szklanka wody z sodą oczyszczoną i OJ”

     Już po kwadransie możesz sodę, nie przeszkadzają sobie.
     Pozostałe też nie muszą tyle czekać.

    2. grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 20:34

     Przed śniadaniem do tej szklanki dodaj łyżeczkę chlorku magnezu w płynie.

     1. berbla 1 lipca 2017 o 16:11

      Ale do śniadania w postaci płatków owsianych z kaszą jaglaną i owocami sezonowymi dodaję łyżeczkę jabłczanu magnezu, więc będzie chyba za dużo magnezu. Chyba, że lepszym rozwiązaniem będzie tylko to pierwsze. 😉

      O, jak to dobrze, że mogą być krótsze przerwy między płynami, szczególnie w wolne dni od pracy, kiedy na śniadanie musiałam dłuuugo czekać. W powszednie dni nie było problemu, bo wstawałam, łykałam wodę, ogarniałam się w łazience, robiłam „oko”, piłam sodę z OJ, wychodziłam do pracy, piłam cytrynę, zaparzałam płatki, i … jadłam śniadanko mistrza.

      Grzegorzu, to ja może zrezygnuję z tej onkologii, skoro i tak nie zgodzę się na żaden jod czy operację, a naczekam się pewnie w kilometrowej kolejce i naoglądam nieszczęścia naokoło…? Co nowego mogę się od nich dowiedzieć? – z całym szacunkiem zresztą do medycyny w ogóle i ludzi, którzy pomagają jak mogą i potrafią.

     2. grzegorzadam 11 lipca 2017 o 13:53

      Grzegorzu, to ja może zrezygnuję z tej onkologii, ”

      To jest Twoje życie i zdrowie, tylko Ty decydujesz co z nim zrobisz.
      Może zabiegi nie będą potrzebne, nie ma paniki.

 5. Beksa 10 lipca 2017 o 23:23

  Pepsi jaka wiedza…ach..Może i mnie coś doradzisz….pare już lat mnie swędzi ucho…po tej samej stronie węzły powìekszone w granicach normy z usg…jaka moze byc przyczyna?
  Po tej samej stronie twarzy nawracajacy „liszaj”?- swedzi-zbite krosteczki koło nosa.
  Mnie rece opadaja już, bo to diabelstwo uciażliwe?

  Od dzieciństwa mam guzki na tarczycy, Hashimoto, teraz insulinoopornosć, na diecie BG, BN, BC, Euthyrox-chociaz od 2 tygodni nie.
  Przyjmuje codziennie witC, d3+k2.
  Ogolnie b.zdrowe odzywianie.

  1. Pepsi Eliot 11 lipca 2017 o 06:52

   To wszystko od tarczycy. Zastosuj porady z tych artykułów. Ale jeszcze wcześniej zrób biorezonans i pozbądź się pasożytów i grzybów. Popraw trawienie, zakwaś żołądek, wylecz przeciekające jelita. Jaka to dieta? Zrozumiałam, że bez glutenu i nabiału,a co to jest BC ? Ale jaka to dieta? wysoko przetworzona? Masz nadwagę? Uprawiasz sport?

   1. Beksa 18 września 2017 o 22:25

    Dobrze zrozumialas…bez glutenu nabialu i cukru. Sport kiepsko, ale duzo zajec meczacych w ciagu dnia i nazwalabym to lekkim aerobikiem;) rower tak. Zywnosc wogole nieprzetworzona. Jestem swiadoma co jem, chemi w domu i na sobie prawie nic.

  2. grzegorzadam 11 lipca 2017 o 07:47
 6. Beksa 18 września 2017 o 22:18

  Nie znam odpowiedzi…co z takim przypadkiem…skad to choróbsko i jak do tego przypadku podchodzic. Dziedziczona choroba tarczycy po Tacie, jego Siostrach, Rodzicach-nie wiem? Już od ok 8 roku zycia wszyscy my: gózki tarczycy, klopoty z cerą, IO, a niektorzy w pozniejszym wieku cukrzyca itp.
  Jak powinno wygladac leczenie? Mam wrazenie, ze taki przypadek, to tylko zaleczanie…
  Jaki czynnik mogl wywolac juz chyba od urodzenia naszą chorobe tarczycy?
  Genetyka? A moze jakis czynnik wywoluje chorobe????

  1. Pepsi Eliot 19 września 2017 o 08:27

   braki selenu, braki jodu, pasożyty, wrażliwość na gluten

   1. Beksa 19 września 2017 o 14:00

    Być może…ale marzę o tym, żeby znalezc ospowiedz. Rizumiem z roznych powidow nabyć tę chorobe, ale otrzymac? Skad? Jak ? I ci jest powodem. Poszukam;) dzueki Pepsi???

   2. Beksa 19 września 2017 o 14:02

    Przepraszam za błedy?

 7. Kaziol 29 stycznia 2018 o 23:25

  a czy suplementacja mumio by pomogła?

  1. Pepsi Eliot 30 stycznia 2018 o 09:48

   Nie wiem, ja polecam to:
   Ten art warto byłoby przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
   Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2543-vitamin-d3k2-60kaps-tib, lub teraz promocja na pakiet https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3294-pakiet-2x-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib.html
   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. 
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

   Cynk
   1 kapsułka ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
   a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rumień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Nieszczelność jelita:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   Kwas askorbinowy TiB

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    
   1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używamy bio olej kokosowy surowy

   Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Witamina E (naturalna) jw

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę

 8. alicja71 13 lutego 2018 o 12:11

  Jestem nowa (nowozalogowana, bo czytam was od dawna). Przeczytałam już wszystko na tym blogu (łącznie z tysiącem komentarzy). Moje odczucia: chyba wszyscy skończyli tu chemię oraz chyba jestem głupia? Poważne za dużo danych, trudno się połapać. Chcę jednego- zrezygnować z letroxu i wyleczyć się sama. Listę KUP mam już tak długą, że nawet pożyczka w banku nie pomoże. Ale do sedna. Czy mogłabym prosić by zrobić zestaw MUST HAVE dla niedoczynności, i jako taki (zestaw) sprzedawać go w sklepie?

  Wracam właśnie ze sklepu, połowy składników nie ma 🙁

  Lugola zrobię sama, ok, ale w takim zestawie mógłby być Selen, wit A, C, D3+K2, B2, B3, Cynk, Magnez. To wszystko. Tylko podstawa. Chętnie kupiłabym taki zestaw 1x miesiacu/lub na 2 miesiace. To by mi naprawdę pomogło.

  A tak, ręce mi opadają, jak i chęci. Za dużo rodzajów, wracam więc doczytuję i znowu głupieję. Co lepsze co kupić (a raczej zamówić bo wielu nie ma).

  Czy tylko ja mam taki problem?

  1. Pepsi Eliot 13 lutego 2018 o 15:09

   dobrze, dostawa części przyleciała dzisiej (D3+K2 do ssania TiB), a reszta do końca miesiąca.W grudniu już nikt niczego nie produkował 🙂

 9. beata2018 25 kwietnia 2018 o 21:49

  Witaj Pepsi
  Świetne miejsce! Akurat dla mnie. Miesiąc temu dowiedziałam się przypadkowo, ze cos jest ze mną nie tak. Przy okazji kontrolnego USG piersi radiolog zasugerował wizytę u endokrynologa. Zrobiłam badanie TSH (4,739), ft4 (1,12), p/c anty TPO (0,9 IU/ml), p/c anty TG (50 IU/ml). Endokrynolog stwierdził lekką nadczynność tarczycy i zalecił Letrox 50. Za nic w świecie nie wezmę hormonu do ust! Oprócz hormonu otrzymałam zalecenia dietetyczne:
  – odrzucić gluten i nabiał (odrzuciłam i czuję się super, nie jestem „napompowana”)
  – ograniczyć mięso i wprowadzić więcej białek roślinnych
  – śniadania oprzeć na węglowodanach
  Od listopada ubiegłego roku suplementuję się wit. D z k2, biorę selen.
  Ogólnie czuję się świetnie (szczególnie od momentu kiedy zaczęłam brać wit. D), jedyny mankament to wypadające włosy, które zawsze były moją chlubą. Od czasu do czasu drżą mi ręce i mam nogi z „waty”. To są wszystkie moje dolegliwości.Miesiączkuję normalnie, bez żadnych zaburzeń.
  Szczerze przyznam, że mam mętlik w głowie czytając o niedoczynności tarczycy. Słucham na YT wykładów … Zaczęłam kontrolować poranną temperaturę- jest obniżona. Zatem symptom „zmęczonych nadnerczy”. Chcę odnaleźć pierwotną przyczynę swojej dolegliwości aby się jej pozbyć. Nie wiem od czego zacząć. Myślałam o teście ImuPro w kierunku alergii pokarmowej opóźnionej. Jestem jak dziecko we mgle bo nie wiem od czego zacząć…gdzie znaleźć przyczynę. będę wdzięczna za wskazówkę. Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 26 kwietnia 2018 o 07:39

   masz lekką niedoczynność tarczycy i powinnaś doprowadzić do równowagi, włosy przestaną wylatywać.
   ZWYKŁA NIEDOCZYNNOŚĆ:
   Zero cukru z cukiernicy

   Zero kazeiny

   Zero glutenu

   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności

   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)

   Dużo surowych owoców i warzyw ( jedz krzyżowe, nie bój się)

   Długo śpij

   Całkowicie odstaw kofeinę

   Bierz 50mg cynku dziennie

   1 kapsułka ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Bierz 400* mcg selenu dziennie,

   *ja zwykle zalecam 200 mcg czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20 natomiast specjalista od niedoczynności tarczycy dr. Childs zaleca 400, decyzja należy do Ciebie, ja nie jestem lekarzem
   Selenu nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z 1 witaminą E G&G i 1 C TiB około 17.

   Bierz witaminę C

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

    i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5

   Bierz D3 w protokole z K2
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 80, a nawet wyżej, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
   Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

   Oczyść wątrobę
   https://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/
   tam są namiary na bardzo dobrą, codzienną terapię 4 szklanek

   Bierz magnez
   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, właśnie możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html, zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy  i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek – tu prosty test na ilość kwasu w żołądku
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

   Schudnij

   Zbadaj poziom kortyzolu, a najlepiej wykonaj te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Nie jestem lekarzem

 10. beata2018 25 kwietnia 2018 o 21:52

  oczywiście strzeliłam „byka” … stwierdzono u mnie lekką niedoczynność….

 11. sandra-821 16 maja 2018 o 13:54

  Alicja71 nie tylko Ty masz taki problem ? ja narazie idę małymi kroczkami ale problem z zamówieniem podstawowych rzeczy mam i ja – bo tak naprawdę wydaje mi się, że wszystko jest ważne ?.

  Czy mogłabym prosić o podpowiedź, jak długo trzeba brać glutaminę? Jestem przy 13 dniu.
  Pozdrawiam
  Ps. Drogi Pepsi jakiś czas temu napisałam wiadomość do Ciebie na fb. Czy mam gdzieś indziej ją napisać?, bo właśnie mnie powoli za wiele tu informacji przerasta ?

  1. Pepsi Eliot 16 maja 2018 o 16:42

   pisz na mejla, ale mam długą kolejkę, ludzie już się zorientowali i piszą w różnych miejscach 🙂

 12. kristof.arex 25 lipca 2018 o 02:56

  Witaj Pepsi.
  Spróbuję napisać jak najkrócej żeby nie marnować Twojego cennego czasu. Bardzo proszę o pomoc w sprawie mojej córki, która nota bene kupiła mi Twoją książkę pod choinkę i w sumie w ciągu pół roku odmieniła diametralnie moje życie. Książka jest rewelacyjna i gorąco polecam tym którzy nie przeczytali i nie mają na własność. To jedna z tych książek które trzeba mieć cały czas pod ręką !
  Ale do rzeczy i o mojej córce.
  Urodziła piękną córeczkę pięć miesięcy temu i wszystko było super. ?
  Ale od pewnego czasu zaczęła narzekać na bóle szyi, więc poradziliśmy żeby jak najszybciej udała się do lekarza i na badania.
  Wyniki badań są druzgocące ?
  Nie wiem czy mam podawać je wszystkie ,ale teraz napiszę tylko że TSH wynosi 162.60! Przy czym górna granica to ponoć 4.20
  Od razu skierowanie do endokrynologa a ten stwierdził że niedoczynność tarczycy i Hashimoto .
  Przepisał Euthynox N50 i Euthynox N70 i kazał brać po jednej tabletce.
  Powiedział że trzeba te tabletki brać do końca życia?
  Wiem, że to raczej ona powinna do Ciebie pisać ,a nie ja. Ale na razie stoi załamana i w szoku na środku skrzyżowania i nie wie w którą stronę się udać? Bo coś tam słyszała od swojego starego, że można takie rzeczy leczyć zdrową dietą , a perspektywa wcinania tabletek do końca życia ją przeraża. Natomiast ja chciałbym jakoś jej pomóc ale sam do końca nie wiem jak .
  Czy mogłabyś poradzić jakie pierwsze kroki poczynić? Dziękuję z góry za jakąkolwiek poradę i serdecznie pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 25 lipca 2018 o 10:39

   Ten art warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
   Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować na już 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html
   Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (czekamy na dostawę), zamiast tego można do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek dodawać łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO
   Jeśli nie brałaś wcześniej alg, zacznij 4 Greensa do 4 szklanki, od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie, powolutku zwiększaj dawkowanie

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
   1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem

  2. grzegorzadam 25 lipca 2018 o 23:29

   Przepisał Euthynox N50 i Euthynox N70 i kazał brać po jednej tabletce.
   Powiedział że trzeba te tabletki brać do końca życia? ”

   I zaczęła się karuzela..

   Czy zbadali poziom tyrozyny, jodu, selenu i innych elementów?
   A jeżeli nie, to dlaczego?

 13. kristof.arex 25 lipca 2018 o 13:32

  Oj bardzo bardzo Ci dziękuję! Właśnie o coś takiego mi chodziło, ale nawet nie śmiałem marzyć o tak wielkiej i wyczerpującej odpowiedzi .? No i głównie chodzi o to, że nasze dzieci przeważnie nie słuchają rad rodziców ? dlatego myślę, że Twoja odpowiedź zadziała! Niektóre rzeczy już mam od Ciebie także od razu jej podaruję a resztę sobie zamówię.
  Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam serdecznie.

 14. kristof.arex 25 lipca 2018 o 14:32

  A .. Zapytam jeszcze o kelp. Bo był ostatnio chyba nawet wpis , a nie widzę go w Twojej rozpisce. Czy też mogłaby brać czy nie bardzo?

  1. Pepsi Eliot 25 lipca 2018 o 16:59

   przy hashimoto zaczyna od suplemntacji przezskórnej, ludzie nie zawsze dobrze znoszą jod, niektórzy muszą się nawet wyprowadzić znad morza.

 15. kristof.arex 25 lipca 2018 o 18:06

  Ok. Bardzo bardzo dziękuję.

 16. kristof.arex 26 lipca 2018 o 11:53

  Czy zbadali poziom tyrozyny, jodu, selenu i innych elementów?
  A jeżeli nie, to dlaczego?
  Witam Grzegorzuadamie.
  Oczywiście tych rzeczy endokrynolog nie zbadał.
  Nasza rodzinna homeopatka zleciła morfologię i cukier, TSH, FT3, FT4, anty-TPO
  Ja może podam :
  TSH 162.60
  FT3 – 2.32
  FT4 – 2.64
  anty-TPO – >600
  Glukoza 89

  Leukocyty 7.5
  Neutrofile 49%
  Limfocyty 42%
  Erytrocyty 4.77
  Hemoglobina 13.8
  Hematokryt 41.0
  MCV 86,0
  MCH 28,9
  MCHC 33,7
  RDW-CW 14
  Płytki krwi 261
  PDW 13
  MPV 10,50
  P-LCR 29
  Z tymi wynikami córka udała się do endokrynologa. Ten stwierdził niedoczynność. Zrobił USG i stwierdził Hashimoto. Przepisał te tabletki które wcześniej wypisałem. Córka próbowała rozmawiać na temat diety to odpowiedział że nie trzeba żadnej diety stosować tylko te tabletki brać wystarczy.
  Córka nie wykupiła recepty i w następnym kroku napisaliśmy do Was .Zapisała się też do innego endokrynologa. Trzeba oczywiście czekać na termin dwa tygodnie . Także tak się sprawa przedstawia. Pozdrawiam serdecznie .

  1. Pepsi Eliot 26 lipca 2018 o 13:48

   Nie pamiętam, czy to Tobie już wkleiłam tę rozpiskę, czy komuś innemu, jak Tobie, to sorki, z kokpitu nie widzę ciągłości
   Ten art warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
   Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować na już 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html
   Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (czekamy na dostawę), zamiast tego można do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek dodawać łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO
   Jeśli nie brałaś wcześniej alg, zacznij 4 Greensa do 4 szklanki, od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie, powolutku zwiększaj dawkowanie

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
   1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem

  2. grzegorzadam 28 lipca 2018 o 16:33

   Oczywiście tych rzeczy endokrynolog nie zbadał.”

   To zbadaj na własną rękę+ poziom D3.

 17. kristof.arex 26 lipca 2018 o 17:21

  Dzięki wielkie jeszcze raz no i bierzemy się za ogarnianie tego wszystkiego bo troszkę tego jest. ?
  Pozdrawiam .

 18. KasiaBM 7 sierpnia 2018 o 19:32

  Pepsi, właśnie wróciłam od endokrynologa, który stwierdził, że jestem zdrowa, bo wyniki są w normie. Nieważne, że czuję się źle, mam uderzenia gorąca 20-30 razy na dobę, nerwy w strzępach, pękające dłonie i stopy, ból oczu, spuchniętą gębę jak pijus. TSH 2,52, czyli super, bo norma do …..4,2.

  1. Pepsi Eliot 7 sierpnia 2018 o 19:58

   Najlepiej byłoby zacząć od tych badań: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/, TSH możesz pominąć, ale pozostałe hormony tarczycy, i przeciwciała, oraz USG tarczycy zrób.

   Zalecania suplementacja

   Przed śniadaniem:

   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Do śniadania:

   1 cynk https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31 do śniadania wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Bierz 200 mcg selenu dziennie, 
   czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Po śniadaniu:

   Bierz D3 w protokole z K2
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom 60- 80, a w uzasadnionych przypadkach, jeszcze wyżej).

   Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html

   i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html , ale zamiast tego możesz do 4 szklanki (tych sprzed śniadania) z kuracji 4 szklanek dodać jeszcze kopiatą łyżkę Hemp Protein This is BIO https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-5905344040215.html

   Popołudniu:

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   Zamiast witaminy A, polecam Betacaroten, bezpieczniejszy, a jak wiesz jest to prowitamina witaminy A , mamy naturalny firmy G&G https://thisisbio.pl/antyoksydanty/3598-natural-beta-carotene-15mg-120kaps-gg–5060040826027.html

   Jeśli decydujesz się na Greens & Fruits to już zawiera witaminę A w obu formach.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)

   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.

   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5, lub w postaci sproszkowanego Kelpu This is BIO, wtedy dodajesz płaską łyżeczkę do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio–5905344040581.html

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tam powinnaś brać magnez.
   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

   Zbadaj poziom kortyzolu

   1. KasiaBM 7 sierpnia 2018 o 20:14

    Wit. D 54 . Jest nieźle, w czerwcu było 39. USG z dzisiaj, płat prawy dwa guzki, płat lewy 4 guzki. FT3 3,92 (norma 2,63-5,7), FT4 12,11 (norma 9-19). ATG 12,18 (norma do 4,11), ATPO 0,91 (norma poniżej 5,61). W roku bodajże 2013 ATPO było 20 przy normie do 34.

    1. Pepsi Eliot 7 sierpnia 2018 o 20:19

     jaka jest diagnoza

     1. KasiaBM 7 sierpnia 2018 o 20:20

      Ze jestem zdrowa…… No i właśnie to jest problem, bo czuję się źle.

     2. KasiaBM 7 sierpnia 2018 o 20:33

      Lekarka powiedziała, że nic się dzieje, bo wyniki są w normie. Po czym przepisała mi Euthyrox 25. Rzekomo ma to zapobiec rozwinięciu się w przyszłości Hashimoto. Wiem, że to wszystko bzdury, ale jestem zaniepokojona. Od kilku dni jestem na diecie bezglutenowej i bezmlecznej. Jem jeden posiłek z Twojego szejka waniliowego.

     3. Pepsi Eliot 7 sierpnia 2018 o 22:06

      hashimoto jest wynikiem przeciekania jelit, źle pracującej wątroby, zalecam codzienną kurację 4 szklanek jako wyjściówkę

     4. KasiaBM 7 sierpnia 2018 o 22:15

      Dziękuję za odpowiedź, zastosuję się do Twoich zaleceń i suplementacji. Trochę potrwa zanim to ogarnę, postaram się za jakiś moment złożyć zamówienie na suple. Sądzę, że jest to początek Hashi, tylko jeszcze badania tego nie widzą. Natomiast ja czuję się bardzo niedobrze. Najgorsze to uderzenia gorąca, jakieś 30 razy na dobę. To już trwa 7 lat, a lekarz bredzi o menopauzie. No ile można?? Całuję, K.

     5. KasiaBM 8 sierpnia 2018 o 11:08

      Pepsi, przepraszam, że Ci truję. Ale jestem kretynką, która zapomniała, że w zeszłym roku poprzez biorezonans wykryto u mnie boreliozę. Następnie przeszłam leczenie biorezonansowe i suplementacyjne. Podobno nie mam już bakterii boreliozy w sobie – info z kwietnia. Ale może jestem na tyle zniszczona przez boreliozę, że organizm nie funkcjonuje normalnie?

     6. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2018 o 12:21

      tylko tarcie jest przemianą nieodwracalną 🙂 każda komórka może zamienić się w macierzystą, może się odnowić, biegaj i masuj harę (bieganie samo z siebie to robi) to czakra życia, tam (okolice) odnawiają się komórki, jak twierdzi Bołotow

  2. grzegorzadam 13 sierpnia 2018 o 06:51

   nie jesteś zdrowa, co widać po objawach.

   Jak wyniki tych testów?
   https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

   ”Wit. D 54 . Jest nieźle, w czerwcu było 39. ”

   spróbuj ponieść wyżej, niczym nie ryzykujesz.

   1. KasiaBM 21 sierpnia 2018 o 16:41

    Właśnie odebrałam wyniki badań.
    Erytrocyty 4,63 mln/ul (norma 3,7-5,1)
    Hemoglobina 13,9g/dl (12-16)
    Hematokryt % 41,8% (37-47)
    MCV 90,3 fl (80-99)
    MCH 30 pg (27-35)
    MCHC 33 g/dl (32-37)
    RDV-CV 13,3 % (11-16)
    Płytki krwi 258 tys/ul (140-440)
    MPV 8,6 fl (9-13) ———————- za mało
    PDW 10 fl (9-17)
    P-LCR 16,7% (13-43)
    WBC 5,8 tys/ul (4-10)
    LYM % 45,8 (20-45)——————za dużo
    MXD 6,4% (2-12)
    NEU 47,8% (40-70)
    Mocz PH 5,5, ciężar 1,020, nie ma w nim żadnych bakterii, krwi itp.
    Glukoza 83 (70-99)
    Cholesterol 348 mg/dl (115-190) ————————- za dużo???
    TSH 2,56 uU/ml (0,25-5)
    FT3 4,10 pmol/l (3,6-8)
    FT4 12,97 pmol/l (9-20)
    Czy pomożecie mi zinterpretować te wyniki? Widzę, że coś z płytkami, małopłytkowość?, oraz stan zapalny chyba wynika z tych leukocytów? A co z tarczycą? Czy TSH 2,56 to już niedoczynność?
    Zaczęłam stosować, tak jak pisałam 4 szklanki od kilku dni, z 4greensem od Pepsi. Biorę wit. D3 2000. Od kilku dni Ashwagandha od Pepsi. Kupiłam w czerwcu i zapomniałam. W zeszłym roku miałam zdiagnozowaną boreliozę, przeszłam leczenie biorezonansem i suplementacją. W kwietniu było OK, brak bakterii ponoć. Cały czas od siedmiu lat mam uderzenia gorąca. Rzekomo menopauza, ale to już za długo? Nawracajace od siedmiu lat rany na dłoniach. Mam 54 lata. A teraz od miesiąca źle się znowu czuję, nerwica, lęki, dziś zauważyłam ból stóp rano – to był bardzo specyficzny objaw w boreliozie. Biorę leki nasenne, bo w ogóle nie śpię. Usiłowałam odstawić leki nasenne, ale po trzech nieprzespanych nocach miałam dość, więc biorę znowu.

    1. grzegorzadam 21 sierpnia 2018 o 21:28

     W zeszłym roku miałam zdiagnozowaną boreliozę, przeszłam leczenie biorezonansem i suplementacją. W kwietniu było OK, brak bakterii ponoć.”

     ponoć, choć jak widać może być nawrót.

     Jak wyglądało to leczenie bioR?

     ”Usiłowałam odstawić leki nasenne, ale po trzech nieprzespanych nocach miałam dość, więc biorę znowu.”

     ta bezsenność jest związana z działaniem mikroorganizmów.
     Poczytaj o bezsenności:
     https://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto- zgladzic-plesn-2/

     1. KasiaBM 22 sierpnia 2018 o 12:37

      Biorezonans – wyglądało to tak – metalowe „bransoletki” na nadgarstkach, podłączone do jakiegoś elektronicznego urządzenia, 8 sesji po około 40 minut, w odstępach co 3-4 tygodnie.

    2. grzegorzadam 24 sierpnia 2018 o 00:54

     Aparat Imedis?
     Długie przerwy pomiędzy, terapia celowana?
     Za mało danych.

     1. KasiaBM 28 sierpnia 2018 o 11:12

      Grzegorzuadamie, w sumie to nie wiem, jaki to aparat. Terapia celowana, tzn. mająca usunąć patogeny, które wykrył bioR. Poszłam ponownie do naturopaty 2 dni temu, zrobił mi ponownie test i stwierdził, że mam stan zapalny całego układu hormonalnego. Nie bardzo wiedział, jak to zinterpretować.Powiedział:dziwne to. Zalecił pewien preparat i teraz muszę się spytać Pepsi czy zamiast tego co on zalecił mogę po prostu brać 4greens, które mam w czwartej szklance.

    3. grzegorzadam 29 sierpnia 2018 o 08:11

     Terapia celowana, tzn. mająca usunąć patogeny, które wykrył bioR. ”

     mój terapeuta dawno odszedł od terapii celowanej.
     Jest na etapie pomiarów fali, niestety nie ma fachowców doświadczonych w tej materii.
     Siła sygnału wychodzącego z urządzenia może mieć bardzo różne parametry, a jest
     to podstawa terapii.

     1. KasiaBM 29 sierpnia 2018 o 10:48

      Tak naprawdę to nie wiem jaka jest zasada leczenia. Celowane czy nie. Zawsze na początku jest badanie na jednym aparacie, a potem zabieg na innym. Ostatnio tylko mnie zbadał i stwierdził, że nie ma potrzeby robić zabiegu, bo problem nie wymaga „impulsacji”. Nie wziął pieniędzy za wizytę, bo nie było zabiegu. tylko sprawdzenie. Ma dużą wiedzę, odpowiada na wszelkie pytania.

     2. grzegorzadam 31 sierpnia 2018 o 07:18

      jak widać terapeuta ma swoją metodykę i jest profesjonalny.

      Z czym się borykasz ostatnio?

     3. KasiaBM 31 sierpnia 2018 o 12:02

      Bezsenność (od lutego biorę tabletki nasenne, bo już nie miałam siły do normalnego funkcjonowania z powodu braku snu od wielu miesięcy), napady agresji, uderzenia gorąca (20 razy na dobę), po których jest mi słabo, arytmia oraz niegojące się rany na dłoniach i teraz od kilku miesięcy stopach – taka sucha pękająca skóra, którą nie mogę niczym zagoić, goi się samoistnie co kilka tygodni i znowu wracają krwawiące pęknięcia po 2-3 tygodniach. Lekarz wszystko zakwalifikował jako menopauzę, ale to już trwa od 7 lat. Obecnie mam 54 lata. Nie biorę żadnych hormonów.

     4. Pepsi Eliot 31 sierpnia 2018 o 12:14
     5. grzegorzadam 6 września 2018 o 07:40

      niegojące się rany na dłoniach i teraz od kilku miesięcy stopach – taka sucha pękająca skóra, którą nie mogę niczym zagoić, goi się samoistnie co kilka tygodni i znowu wracają krwawiące pęknięcia po 2-3 tygodniach”

      to może być grzybica, wykonałaś jakieś badania w tym kierunku?

     6. grzegorzadam 6 września 2018 o 07:42

      próbowałaś naturalnych środków na bezsenność z linku, który podałem?

      To ma swoją przyczynę, trzeba to ustalić i zwalczyć skutecznie.

     7. KasiaBM 31 sierpnia 2018 o 12:17

      Erytrocyty 4,63 mln/ul (norma 3,7-5,1)
      Hemoglobina 13,9g/dl (12-16)
      Hematokryt % 41,8% (37-47)
      MCV 90,3 fl (80-99)
      MCH 30 pg (27-35)
      MCHC 33 g/dl (32-37)
      RDV-CV 13,3 % (11-16)
      Płytki krwi 258 tys/ul (140-440)
      MPV 8,6 fl (9-13) ———————- za mało
      PDW 10 fl (9-17)
      P-LCR 16,7% (13-43)
      WBC 5,8 tys/ul (4-10)
      LYM % 45,8 (20-45)——————za dużo
      MXD 6,4% (2-12)
      NEU 47,8% (40-70)
      Mocz PH 5,5, ciężar 1,020, nie ma w nim żadnych bakterii, krwi itp.
      Glukoza 83 (70-99)
      Cholesterol 348 mg/dl (115-190) ————————- za dużo???
      TSH 2,56 uU/ml (0,25-5)
      FT3 4,10 pmol/l (3,6-8)
      FT4 12,97 pmol/l (9-20)

      OB 11 (norma do 20)

     8. KasiaBM 6 września 2018 o 09:55

      Grzegorzuadamie, w tym podanym przez Ciebie linku nie znajduję nic o bezsenności, przepraszam, może nie wiem, gdzie mam szukać. Co do badania ran na rękach to nie robiłam takich badań, mimo, że robiłam prywatnie badania w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi, lekarka stwierdziła, że powodem tych ran jest menopauza, a właściwie za niski poziom estrogenów. Generalnie wszyscy lekarze moje objawy diagnozują jako nietypowy przypadek menopauzy. I nie zalecają żadnego leczenia, tylko przeczekanie….. To trwa już 7 lat, czasem mam ochotę strzelić sobie w łeb, żeby się dłużej nie męczyć, na szczęście nie mam pistoletu. 🙂 Depresja, bezsenność, nerwowość, ataki wściekłości, a tu trzeba mieć cierpliwość, bo mam aspergerowe dziecko, które wyciągam z dobrym skutkiem z prawdopodobnie NOP-u. Całe moje siły od 12 lat szły w tym kierunku.

    4. grzegorzadam 6 września 2018 o 20:59

     Grzegorzuadamie, w tym podanym przez Ciebie linku nie znajduję nic o bezsenności, ”

     ”grzegorzadam 15 września 2016 o 11:13
     ODPOWIEDZ LINK
     Dr Clark:

     Bezsenność
     =========
     powoduje działania bakterii E.coli i salmonella.
     Poleca 6 kapsułek kurkumy i 6 kaps. kopru włoskiego,
     Przed kolacją, potem dodatkowo przed snem.

     Szyszynka (melatonina) kontroluje sen:
     9 kapsułek piołunu 3x dziennie przez 2 dni.

     Są jeszcze krople szyszynki i krople wyciągające metale z szyszynki.
     Jeżeli budzisz się po kilku godzinach, powtarzaj dawkę kurkumy i kopru w nocy.

     W skrócie z książki:
     PROFILAKTYKA I LECZENIE WSZYSTKICH CHORÓB NOWOTWOROWYCH
     Hulda Clark.

     Dobrze przed snem wypić szklanke ciepłej wody z 1/2 płaskiej łyżeczki rozpuszczonej soli.

     Oprócz tego ornityna- obniża amoniak w mózgu oraz z arginina z rana.

     ==Zacznij od dwóch kapsułek ornityny (po 500 mg) pierwszej nocy. Zażyj cztery drugiej nocy,
     sześć następnej, a póżniej według własnego uznania. Czasem potrzeba pięciu dni, aby mózg
     „zaskoczył” i pozwolił ci normalnie zasnąć. W momencie kiedy zlikwidujesz pasożyty, skończysz
     z bezsennością w najbardziej efektywny sposób.
     Na sen pomóc mogą niektóre zioła np.: waleriana i jarmułka. Mechanizm ich działania nie
     jest do końca wyjaśniony, a efekty różne. Niektórzy śpią po nich dobrze, inni nie. Należy jednak
     spróbować. Metabolizm poszczególnych osób jest zróżnicowany, i dlatego reagują one
     odmiennie na zioła. Jednak to, iż mechanizm ich działania nie jest jasny okazuje się błogosławieństwem.

     Ziołolecznictwo – tradycja, która poprzedza współczesną cywilizację, powinna zostać
     na zawsze poza ograniczeniami narzucanymi przez agencje rządowe.
     Tryptofan, inny aminokwas około dwa razy silniejszy w działaniu niż ornityna wycofano
     z rynku dwa lata temu.==

     Szczegóły w ”Kuracji życia””

    5. grzegorzadam 6 września 2018 o 21:00

     ”grzegorzadam 15 września 2016 o 16:22
     ODPOWIEDZ LINK
     DR Clark:

     Bezsenność
     =========

     zawsze łaczy się z poważną inwazją pasożytów i bakterii. Można wyciągnąć
     wniosek, że bezsenność jest spowodowana przez produkty ich metabolizmu – konkretnie
     amoniak.
     Nic tak nie regeneruje jak mocny sen- w nocy przynosi więcej korzyści niż w dzień. Jeśli twój
     podopieczny nie może spać w nocy, nie pozwalaj mu na drzemki w ciągu dnia. Magnez pomaga
     zasnąć, podobnie jak waleriana (6 kapsułek) i ornityna, podawane z gorącym mlekiem.
     (…)
     Zażywaj ornitynę na bezsenność, która może się pojawić, kiedy pasożyty znikną.
     (…)
     Bezsenność
     Innym zaburzeniem snu jest budzenie się w nocy i niemożność powrotu do snu przez długie
     godziny albo niezdolność do zaśnięcia w ogóle.
     Sadzę, że problemy te powoduje wysokie stężenie amoniaku w mózgu. Przekonanie to
     oparte jest na dwóch obserwacjach. Ornityna, reduktor amoniaku, wywołuje sen u osób cierpiących
     na bezsenność. Zaobserwowano też, że po usunięciu pasożytów, które wytwarzają
     amoniak, sen znacznie się poprawia. Nasz organizm nie produkuje amoniaku. Wytwarzamy
     mocznik, który wraz z wodą wydalają nerki i wtedy nazywa się moczem. W przypadku parazytozy
     (choroby pasożytniczej), metabolizm organizmu zostaje zaburzony przez amoniak wydzielany
     przez pasożyty. Musimy zamienić go w mocznik w watrobie i nerkach, ażeby można
     go było wydalić. Ale to nie może mieć miejsca w mózgu! Brakuje tam podstawowego enzymu,
     jakim jest transferaza karbomailowo-ornitynowa. Mózg nie został zaprogramowany do
     walki z inwazją pasożytniczą czy bakteryjną i nie posiada odpowiedniego mechanizmu obronnego.

     Większość pasożytów pochodzi od zwierząt, z którymi przebywamy.
     Nie zostaliśmy przystosowani do wspólnego życia z końmi, krowami, owcami, świniami, małpami, świnkami
     morskimi, kotami, psami i kurami, ani do kontaktu z wieloma innymi w ZOO.
     Czynimy to nawłasne ryzyko.
     Wiadomo, że amoniak silnie drażni korę mózgową. W praktyce, człowiek może zostać obudzony
     z omdlenia, kiedy da się mu powąchać amoniakowe sole trzeźwiące. Ornityna reaguje
     z amoniakiem, nasączajàc mózg jak gąbkę. Arginina, inny aminokwas, również wchodzi w reakcję
     z amoniakiem, lecz nie powoduje zasypiania. Tak więc powodem bezsenności jest coś
     więcej niż tylko niezdolność do obniżenia poziomu amoniaku. Arginina wzmaga stan czuwania
     i dlatego powinna być stosowana rano w razie potrzeby. Ornityna, podana przed snem,
     może zadziałać w ciągu pół godziny. Oba zwiazki są zupełnie bezpieczne i naturalne dla
     ustroju i wchodzą w skład pożywienia.

     Tryptofan, inny aminokwas około dwa razy silniejszy w działaniu niż ornityna wycofano
     z rynku dwa lata temu. Przy codziennym dozowaniu u niektórych osób występowały niepożadane
     skutki uboczne, łącznie z wypadkami śmiertelnymi. Skoro tryptofan był w poprzednich
     latach stosowany bez zauważalnych efektów toksycznych, nalezałoby rozwazyć jednostkowy
     czynnik, który do nich doprowadził. Moje testy wykazały wyjątkowe skażenie kapsułek z tryptofanem.
     Zawierały dwufenyle polichlorowane (PCB), rtęć, ruten, stront, prazeodym i benzalkonium.

     Mogę tylko spekulować, że kadź lekiem pękła, a cenna zawartość rozlała się na posadzkę
     i została zebrana, bądź też kadzi dostatecznie nie wyczyszczono po poprzednim użyciu.
     U osób chorujazcych z powodu zażywania tryptofanu testy wykazały niezwykle wysoki poziom
     granulocytów eozynochłonnych we krwi, co również wskazuje na chorobę pasozytniczą.
     Choroba ta może w pierwszym rzędzie prowadzić do bezsenności! Czy ci niefortunni pacjenci
     byli ofiarami przyczyn, czy skutków używania tryptofanu? Ten tragiczny przypadek powinien
     był doprowadzić do wykrycia poważnego skażenia, wyjawienia procesu produkcyjnego
     i ochrony przed podobnymi sytuacjami. Tak się jednak nie stało.
     Procesy produkcyjne w innych krajach [poza USA – przyp. red.] nie podlegaja amerykańskiej
     jurysdykcji, chociaż niektóre importowane produkty muszą przejść testy. Nie mamy gwarancji,
     że sytuacja z tryptofanem się nie powtórzy. Powinniśmy więc usilnie domagać się bezpiecznych
     leków i preparatów. To nie lista składników leku naprawdę nas informuje – dopiero
     wyrywkowa analiza całej ich partii po zapakowaniu dałaby nam pewność. Zanieczyszczenia
     brudem i toksynami nie da się całkowicie uniknąć, ale konsument ma możliwość świadomego
     wyboru, jeżeli o tym wie. Ujawnianie takich informacji jest oczywiście bolączka producentów.
     Takie istotne sprawy nie mogą zostać pozostawione samym sobie: konsumenci musza
     po prostu domagać się informacji na temat tego, co konsumują.

     -Ruby Adair, lat 14, była cała obolała, miała problemy z zatokami, dzwoniło jej w uszach
     i ciągle czuła się wyczerpana. W ogóle nie mogła zasnąć. Od pól roku nie uczęszczała do
     szkoły. Miała przywry jelitowe w żołądku. W ciągu 3 tygodni zlikwidowała je ziołami odrobaczającymi
     i wreszcie mogła naturalnie zasnąć.==

    6. grzegorzadam 6 września 2018 o 21:02

     jest tam jeszcze o talu i innych toksynach.

     Czytamy nie tylko artykuł główny , ale też komentarze.

     1. KasiaBM 16 września 2018 o 11:23

      Grzegorzuadamie, bardzo dziękuję za pomoc. Zamówiłam sobie książkę H. Clark, zagłębię się w temacie. Kupię też inne, polecane tu książki, ale po kolei. Dociera do mnie powoli, że jedyną osobą, która ma zadbać o moje zdrowie jestem ja sama. Więc trzeba się dokształcać, czytać i uczyć własnego organizmu. Dziękuję Ci jeszcze raz i pozdrawiam.

    7. grzegorzadam 16 września 2018 o 23:52

     Dociera do mnie powoli, że jedyną osobą, która ma zadbać o moje zdrowie jestem ja sama.”

     to jest ten kierunek właśnie 😉

 19. Lurituri 11 sierpnia 2018 o 15:32

  Hej! Mam pytanie odnośnie greens&fruits. W którymś z artykułów tutaj pojawiła się informacja, że nie wszyscy z hashimoto mogą suplementować, ale nie znalazłam szczegółów (może źle szukałam), mogę prosić o info w jakich przypadkach nie można?

  1. Pepsi Eliot 11 sierpnia 2018 o 18:06

   ma owies, to białko glutenopodobne

   1. Lurituri 11 sierpnia 2018 o 18:07

    aaaaaaa, rozumiem, dzięki 🙂

 20. dominika.szwarc 25 sierpnia 2018 o 11:12

  Hej 🙂

  napisałaś, że nie wolno łaczyc chlorelli z witaminą C, ale w terapii 4 szklanek w szklance numer 4 jest chlorella, a we wcześniejszej witamina c.

  1. Pepsi Eliot 25 sierpnia 2018 o 14:08

   nieeee, to było totalne niezrozumienie, w każdym pokarmie zielonym to naturalnie się łączy. Tylko przy dużych chelatacjach, gdy używasz kilkanaście, a nawet ponad 20 gram chlorelli, należy powstrzymać się z C i innymi antyoksydantami. Tutaj wręcz przeciwnie.

 21. Aneteczka122 12 września 2018 o 22:21

  Pepsi a kiedy brać witaminę b complex z Wit C ? Na czczo? Selen można łączyć z witamina d3 i Omega?

  1. Pepsi Eliot 12 września 2018 o 22:37

   B complex do śniadania, czyli z jedzeniem. Selen w innym czasie, łączysz go z witaminami E i C. W tym czasie możesz zrobić plamę z jodu (płyn Lugola ) na nadgarstku. D3 +K2 TiB po śniadaniu wraz z Omega 3 TiB.

 22. juls 29 września 2018 o 13:01

  Kochana Pepsi, a co jeśli jestem weganką?
  Nie chce wracać do mięsa z wielu przyczyn, jestem nią od 6 miesięcy i czuję się świetnie. Czy przy hashimoto mięso jest konieczne?
  I drugie pytanie czy witaminę d i b mogę łykać razem do śniadania?

  1. Pepsi Eliot 29 września 2018 o 15:30

   zupełnie nie jest konieczne mięso, ale kilka witamin niewegańskich będzie potrzebnych

 23. Chmurka 5 kwietnia 2019 o 15:16

  Pepsi z czym można mieszać kelp, żeby zabić ten smak?

  1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2019 o 18:01

   pęczek pietruszki zmiksuj

 24. Ania 5 kwietnia 2019 o 15:19

  Tak się zastanawiam…. wszędzie jest też podkreślane jak duże znaczenie ma stres. Znam osoby, u których restrykcyjne trzymianie diety nie przynosi efektu – jest powodem napiecia całego organizmu, braku luzu… Życie kręci się wokół wcinania supli, układania diety, ciagła napina, sprawdzanie poziomów, szukanie produktów bezglutenowych, potem wychodzą kolejne i kolejne nietolerancje… i szukanie, szukanie nowych powodów, bo przeciez ciągle coś jest nie tak. A może oczyścić organizm jakąś delikatną dla układu pokarmowego dietą, wprowadzać w małych ilościach gluten, starać się jeść z dobrych źródeł jedzenie, mieć ruch i żyć… by jedzenie było po to by żyć, a nie na odwrot i wszystko sie wokół niego kręciło….

  1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2019 o 18:00

   próbuj 🙂 ale o 4 szklankach nie zapominaj, bo to luzik

 25. Patrycja 5 kwietnia 2019 o 16:26

  Pepsi proszę o poradę.
  Mam hashi i endometrioze ( wykryta 3 miesięcy temu- operacja usunięcia jajnika, jajowodu i miesniaka ).Teraz mam okropne bóle w miejscu wycięcia do kręgosłupa!! Co mi doradzisz z suplementami, jakie brać?? Pozdrawiam Patrycja

  1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2019 o 17:51

   Masz podaną suplemntację i zalecenia, tutaj jest taka większa https://www.pepsieliot.com/podstawowa-suplementacja-przy-hashimoto-i-taka-troche-wieksza/ i sporo się pokrywa z endometriozą, w arcie też link do mojego filmiku https://www.pepsieliot.com/co-ma-wspolnego-endometrioza-marchewka-i-nadmiar-estrogenow/

 26. renata 5 kwietnia 2019 o 17:07

  Pepsi kochana,Grzegorzuadamie bardzo proszę o podpowiedz.Dwójka dzieci 2,5 roku i drugie roczek,od niedzieli z jelitówką,na początku były wymioty, biegunka i temperatura do 39,teraz biegunka i starszy narzeka na ból brzucha(bóle skurczowe).Robię co mogę-kobylak,suszone jagody,probiotyk,jak głodni to coś z ryżem lub sam ryż.Czy mogę zrobić,podać coś więcej.Od niedzieli to trochę długo,tracę zimną krew i pomysły.Proszę,może jest coś o czym nie wiem ,a skuteczne.

  1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2019 o 17:46

   węgiel z apteki pomoże

 27. Zosia 6 kwietnia 2019 o 17:05

  Witam,

  W art o Hashimoto zabrakło mi info o jeszcze jednym winowajcy wirusie Epsteina-Barr.
  Pozdrawiam

 28. Poeutyroxja 9 kwietnia 2019 o 08:41

  Pepsi, jak poradzić sobie z początkującym hirsutyzmem? Suplementuję się i jem dobrze, hasimoto wyciszone, a ciemnych włosków na brodzie coraz więcej. Po macy czuję się bardzo źle, czy wchodzą w grę jakieś inne suplementy?

 29. Poeutyroxja 9 kwietnia 2019 o 09:19

  Pepsi, jak poradzić sobie z początkującym hirsutyzmem? Suplementuję się i jem dobrze, hasimoto wyciszone, a ciemnych włosków na brodzie coraz więcej

  1. Pepsi Eliot 9 kwietnia 2019 o 13:30

   Maca This i BIO, mięta, sav palmeto i przeczytaj co piszę na blogu wpisz w szukałkę np PCOS

   1. Poeutyroxja 10 kwietnia 2019 o 08:17

    Bardzo dziękuję 🙂

 30. Malgoska111 11 lipca 2019 o 23:11

  Witaj Pepsi, jak to jest dokladnie z jodem i Hashimoto? W powyzszym artykule jest zalecany Kelp (zawiera jod) ale na stronie z opisem Greens & Fruits jest napisane: „Czy istnieją jakieś wskazania przed przyjmowaniem Greens&Fruits? Produktu nie możesz używać jeśli masz alergię na którykolwiek z jego składników. Greens&Fruits nie jest także suplementem dla osób z Hashimoto. Ma w składzie między innymi jod nie wskazany przy tym schorzeniu”. Akurat zamówiłam G&F dla siebie i córki, dodatkowo chlorellę i spirulinę, które też zawierają jod. Mialam TSH 1.09 mlU/l przy dawce Letrox 100 mcg, próbowałam wrócić do wcześniejszej dawki 75 mcg, stosując spiruline i 4 greens ale TSH wzrosło do 2.06 mlU/l, ft4 16.39 pmol/l. Więc chyba na razie pozostanę przy Letrox 100 mcg. Czy myślisz że przyjmując preparaty z jodem można zaktywizować tarczycę do lepszej pracy? Czy lepiej nie kombinować? Nie zapytam endokrynologa bo mi powie żebym nie kombinowała i nie leczyła się na własną rękę… W badaniu pierwiastkowym włosa wyszedł mi jod -28% zalecanego poziomu, we krwi nigdy nie badałam. Dzięki za wyjaśnienie. Pozdrawiam 😊

  1. Pepsi Eliot 12 lipca 2019 o 07:38

   Niektóre osoby z hashimoto źle tolerują algi i kelp, ale większość czuje się doskonale. A w przypadku płynu lugola tylko przez skórę, nie doustnie.

   1. Malgoska111 12 lipca 2019 o 09:21

    Ok, biore teraz 4 greens codziennie w terapii 4 szklanek (od 2 mies) i co 2-3 dni dodatkowo 3-4 tabletki spiruliny. Czuje sie dobrze. Jeslibym chciala wlaczyc jeszczesz Greens&Fruits i chlorelle dodatkowo (poza 4 greens) to jaka dawke bys sugerowala na poczatek? Czy jakos rotacyjnie co kilka dni. Wiem ze to wszystko sprawa indywidualna ale nie chce przegiac z algami i z jodem. Dziekuje z info 🙂

    1. Pepsi Eliot 12 lipca 2019 o 11:24

     Kuracja 3 miesięczna G&F TiB po 1 do śniadania, wtedy nie bierzesz B complex G&G. Możesz sobie dołożyć 1,5 grama chlorelki This is BIO, ale zacznij od 1/2 tabletki. Wszystko w godzinach wczesnych, chyba, że zjesz wieczorem coś potencjalnie z rtęcią, jak rybę, to dodatwkowo 1 tabletkę po posiłku. <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *