logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
87 900 924
147 online
31 714 VIPy
Reklama

TWÓJ REGULATOR HORMONÓW
ORAZ ENERGIA
MACA This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Hashimoto, wszystko zebrane do jednego tygla, czyli z lekka podsumowanie

sinus/ pepsieliot.com

Nie wyleczysz Hashimoto eutyroksem, czy innym syntetykiem, bowiem Hashimoto to nie jest choroba tarczycy.

Wpis uaktualniony w kilku kategoriach, co wynika z mojej najnowszej i poszerzonej wiedzy.

To jest wynik zanieczyszczonego ciała, niedokwaszonego żołądka, przeciekających jelit i przede wszystkim zanieczyszczonej wątroby. Wyleczyć Cię z Hashimoto może tylko oczyszczenie ciała, z naciskiem na oczyszczenie wątroby.

Gdy problem nie był tłumiony latami masz ogromne szanse na wyleczenie choroby w ciągu roku, tylko poprzez dobre zakwaszenie żołądka, wyleczenie wyściółki jelit i oczyszczenie wątroby.

Głównymi produktami tarczycy są dwa hormony, tyroksyna (T4) i trójjodotyronina (T3). Tyroksyny jest 85 %, a T3 15%. Owe hormony sensu stricte są niczym, po prostu wodą, gdy dostaną się do krwi. Dopiero w wątrobie dzięki specjalnym enzymom aktywują się. Tymczasem u 90% ludzi, to wątroba jest problemem.

Przede wszystkim ludzie jedzą złom, który ich zakwasza. Naturopaci enigmatycznie nawijają o tym co sami jedzą, jednak wystarczy spojrzeć na człowieka i już się wie. Czysta wątroba, odpowiednie pH moczu jest widoczne na twarzy. To jest energia ciała, to jest żwawość, skoczność, łatwa kucliwość (wymyśliłam to mega słówko:), kreacja.

Hashimoto to nie jest choroba tarczycy, dlatego nie wyleczy jej endokrynolog eutyroksem. Chorujesz na Hashimoto nie dlatego, że brakuje Ci jakiegokolwiek leku.

matcha/pepsieliot.com

Na co masz więc zwrócić szczególną uwagę?

Na złe trawienie przede wszystkim białek, czyli najczęściej zbyt małą ilość kwasu żołądkowego (oraz enzymów pepsyny i trypsyny)
Na przeciekanie jelit co wynika z powyższego
Na zatrute toksynami ciało, przede wszystkim wątrobę!
Na alergie i antygeny co często wynika ze złego trawienia, czyli zapętlenie w obie strony
Na nierównowagę jelitową (dysbioza, czyli zaburzona flora bakteryjna i grzyby w jelitach, SIBO, Small Intestinal Bacterial Overgrowth, czyli  pojawienie się i rozrost w jelicie cienkim bakterii, które normalnie bytują w jelicie grubym, infekcje jelit, no i wiadomo, że nieszczelne jelita)
Na fizyczne, emocjonalne i fizjologiczne stresory
Na toksyny chemiczne zaburzające gospodarkę hormonalną
Na niedobory substancji odżywczych
Na styl życia, w tym przede wszystkim słaby, albo tylko zbyt krótki sen i brak aktywności fizycznej

Łatwiej radzić, niż wykonać, przecież to, co wymieniłam może wyleczyć Cię z każdej choroby przewlekłej, na którą zapadłaś, w tym wszystkich autoimmunologicznych.

Dieta przy Hashimoto jest kwestią indywidualną, a jednocześnie stanowi najważniejszy klucz do wyzdrowienia

Najczęstsze alergeny to gluten i kazeina, ale również soja, jaja, ryby, owoce morza, orzeszki ziemne (tak naprawdę strąki) i inne.

Reklama

Tu znajdziesz przeciwzapalne kwasy tłuszczowe OMEGA3 TiB w dużych dozach, bez transów i metali ciężkich


Dieta bezglutenowa, a choroba Hashimoto

Gluten są to białka zawarte w pszenicy (najwięcej), życie i jęczmieniu.

Pacjenci wrażliwi na gluten doznają zapaleń, przepuszczalności jelit i autoagresji, ale objawy zależą od indywidualnych właściwości organizmu i ci pacjenci mają tendencję, aby przez znacznie dłuższy czasu nie rozpoznać u siebie nietolerancji na gluten.

Przy celiakii raczej od razu wszystko jest jasne, że gluten wykańcza.

Dieta bezglutenowa powinna usunąć wszystkie źródła glutenu z żywności i produktów, nawet z pasty do zębów

Istotne jest również usunięcie pokarmów, które zawierają białka podobne do glutenu, chociaż nie są glutenem, czyli nie jesz oczywiście pszenicy, żyta, jęczmienia, ale unikasz też owsa, kukurydzy, prosa, ryżu, sorga i co tam jeszcze jest.

Przebadano 2200 osób z Hashimoto:

Na diecie bezglutenowej 88% ludzi z Hashimoto poczuło się lepiej, tylko 0,73% osób poczuło się gorzej, a u 33% nastąpiło zmniejszenie przeciwciał tarczycowych.

Wadą tej diety jest niestety fakt, że gluten, lub podobne do glutenu białka dosłownie ukrywają się wszędzie. Tak czy inaczej dieta bezglutenowa dla wielu chorych z Hashimoto nie będzie wystarczająca. Jednak jest to niezbędny pierwszy krok.

Należy oczywiście wyeliminować również inne alergeny obok glutenu, czyli kazeinę, soję i orzeszki ziemne. Być może jaja, najlepiej sprawdzić metodą eliminacji.

kale/ pepsieliot.com

Co to są goitrogeny i czy można je jeść przy Hashimoto?

Goitrogeny, czyli substancje antyodżywcze są to związki, które ograniczają tarczycę w przyswajaniu jodu i mogące prowadzić do obniżenia funkcji tarczycy. Standardowy punkt widzenia jest taki, że jeśli masz problemy z tarczycą, należy unikać tych produktów.

W rzeczywistości zalety tych pokarmów są wielkie, posiadają bowiem silne działanie antyzapalne, a ilośc goitrogenów jest na tyle mała, że trzeba by zjadać kilogramami takie rośliny, aby sobie zaszkodzić. Jednak kiedy masz wole tarczycowe możesz ograniczyć te pokarmy do 6, a nawet 8 porcji tygodniowo i jeść je po obróbce na parze, bowiem gotowanie jeszcze zmniejsza ilość tych składników antyodżywczych.

Pokarmy bogate w goitrogeny, to warzywa takie jak Bok Choy (coraz częściej do kupienia w sklepach ze zdrową żywnością), brokuły, brukselka, kapusta, kalafior oraz niektóre inne pokarmy takie jak brzoskwinie, orzechy piniowe, gruszki.

Prawda jest taka, że bardzo dużo produktów o doskonałej zawartości odżywczej może wywierać wpływ na pracę tarczycy, a jednak niedobrze byłoby pozbywać się ich z Twojego jadłospisu, tym bardziej, że gotowanie tych produktów jeszcze minimalizuje i tak niewielkie ilości goitrogenów.

Ogranicz się do 6-8 porcji tych pokarmów tygodniowo i większość jedz przygotowanych na parze

Reklama

Tu znajdziesz szkocki 100% organiczny KELP This is BIO, świetne źródło jodu, reguluje działanie tarczycy, pomaga chudnąć i upiększa dermę, dobry dodatek do oczyszczającej z toksyn 4 szklanki


Do tego jedz pokarmy bogate w selen i jod

Zaleca się kelp (zawierający szczególnie dużo jodu, należy więc kontrolować przeciwciała i hormony tarczycy), kombu, dorsze, szarą sól morską z jodem, wakame, krewetki, jaja, tuńczyk, nori, śliwki, banany.

A także bogate w selen orzechy brazylijskie (uwaga na pleśń), tuńczyk, halibut, sardynki, indyki, kurczaki zagrodowe, jajka, i szpinak. Gdy jesteś na diecie paleo pewnie sięgniesz po wołowinę, a tam też jest selen.

Podstawowa suplementacja przy Hashimoto:

Tutaj pomocny wpis o podstawowej i takiej trochej większej suplementacji przy Hashimoto.

Witamina D3 (w protokole z K2)

Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy). D3 przyjmujemy w protokole z K2.

Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować po śniadaniu  3-4 (w zależności od ilości masy tłuszczowej) tabletek witaminy D3 wraz z  1 witaminą K2. W przypadku, gdy przyjmujesz warfarynę, lub inny lek przeciwzakrzepowy, pomimo tego, że to witamina K1zawiaduje krzepliwością krwi,  nie powinno się przyjmować więcej witaminy K2 (odpowiedzialnej za kościec) niż 40 mcg dziennie. Na podstawie wyników 25(OH)D lekarz  naturopata dobierze dawkowanie bardziej precyzyjnie.

mushroom/ pepsieliot.com

Selen

Niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. Przy niedoczynności tarczycy amerykańscy lekarze naturopaci zalecają aż 400 mcg selenu dziennie, a przy raku nawet 600 mcg. Moja rada jest jednak taka, aby po prostu zbadać poziom selenu, a doraźnie brać 200 mcg.

Cynk

Zaleca się nawet 50 – 60 mg cynku dziennie.

Jaki pokarm zawiera cynk?

Przykładowo, miska sałatki z cukinii to około 33% dziennego RDA zapotrzebowania na cynk. Jak dodasz do tego trochę pasty sezamowej (tahini), to masz RDA jeszcze wyższe, a to tylko jeden posiłek. Tylko licz kalorie z tłuszczu i nie dodawaj go do słodkich owoców. Cukier zawsze przed tłuszczem. No i pamiętaj, że mały stresik i już po cynku.

Ale w didaskaliach:

Gdy jesteś przy wieku, rób próby wątrobowe, bo bywa, że na cynk trzeba uważać. Szczególnie mam tu na myśli podwyższoną fosfatazę alkaliczną.

Należy mieć jednak na uwadze, że cynk jest antagonistą miedzi, a więc noś bransoletkę z miedzi, jedz od czasu do czasu z naczyń miedzianych, jedz też daktyle i figi.

Zwiększenie spożycia miedzi może odgrywać kluczową rolę w zmniejszeniu aktywności fosfatazy zasadowej. Orzechy nerkowca są szczególnie bogate w miedź, 1/4 kubka dostarcza 38% dziennej wartości. Z tym, że to sporo tłuszczu i bywa, że bolesne trawienie. Ciągłe wybory przed Tobą.

Tutaj odkrywczy i pomocny artykuł o miedzi, paciorkowcach i nie tylko, czyli MRSA, jak prosto i naturalnie wyleczyć się z każdej choroby?

Jod

Przy selenie konieczne jest dostarczanie sobie jodu.

Dla bezpieczeństwa należy podawać płyn Lugola przez skórę robiąc plamę na brzuchu, lub nadgarstku o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić suplementację przez skórę po całkowitym wchłonięciu poprzedniej plamy, czyli gdy tamta zniknie.

Magnez

Magnez jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu

Zewnętrznie oliwa magnezowa do zrobienia z chlorku magnezu TiB, a wewnętrznie albochlorek magnezu, lub jabłczan (tak jak do drugiej szklanki), albo cytrynian magnezu.

B Complex

Witaminy z grupy B niezbędne dla Twojego zdrowia, w tym ekstremalnie ważnego cyklu metylacji. Jeśli obawiasz się flesza po niacynie, wybieraj suplement z nikotynamidem, albo wysypuj z kapsułki zawartość i dziel na mniejsze dozy, przyjmując 1 kapsułkę w kilku porcjach dziennie. Jeszcze tego brakowało, żebyś się stresowała jakąś niacyną.

Nieszczelność jelita

Domowy test kwasowości żołądka:

Wypijasz na czczo (ostatni posiłek dzień wcześniej o 18) 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej

Czasy „odbicia”:
Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Dość rzadkie prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.

Co robić więc? Tutaj wpis 10 sposobów naturalnego zakwaszania żołądka wraz z pomocnymi (w nim) linkami.

Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

Glutamina

1 opcja

Dawkowanie według protokołu przy celiakii. Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie.
Jeśli jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
Poniżej podaję przykład protokołu testowania glutaminy opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia, SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych

TEST:
Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

Jak widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

2 opcja

Zamiast protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo można dodawać 1 miarkę glutaminy w proszku (którą testujemy powoli, najpierw zaczynając przykładowo od 1/4 miarki tego aminokwasu), oraz garści truskawek, porzeczek, czy malin i opcjonalnie 1 banana.

Reklama

Tu znajdziesz skuteczny KOLAGEN morski PEPTAN F TiB wraz  ze 100% organicznym jarmużem KALE This is BIO, idealnymi dodatkami do oczyszczającej wątrobę 4 szklanki


Kolagen

Tutaj prosty przepis leczący jelita, na alternatywny bulion z kości yyy … wegańskich

Okazuje się, że najkorzystniejsze składniki odżywcze i elektrolity w bulionie kostnym można znaleźć w źródłach jak najbardziej przyjaznych roślinożercom, a jedyną rzeczą, która się różni jest kolagen. Niestety nie ma takiej możliwości, aby znaleźć zamiennik kolagenu w warzywach. I z tym należy się pogodzić, że do swojego bulionu dodasz wybitnie dobrze rozpuszczalny Kolagen morski Peptan F TiB

w didaskaliach dla zainteresowanych lewatywami przy przeciekających jelitach

2 lewatywy, jedna po drugiej 

Według zaleceń prof. Siergieja Batieczko, działanie raczej jednorazowe (można po pewnym czasie w razie potrzeby powtórzyć)

1.

3 łyżki stołowe sody zmieszaj w 800 ml letniej wody, temp pokojowa ok 25 stopni. Zrób sobie lewatywę i zatrzymaj płyn 15 do 30 minut. Im trudniej zatrzymać tym stan jelit jest gorszy.

2.

Następnie 3 stołowe łyżki Kolagenu zmieszaj z 500 ml też letniej wody i zrób lewatywę , tym razem wytrzymaj 10 minut. Wielka poprawa dla jelit

Reklama

pepsieliot.com, this is bio

Tu znajdziesz idealne białko serwatkowe 100% izolat CFM bez cukru, tłuszczu i laktozy SHAPE SHAKE TiB (słodzony stewią) z dużą ilością glutaminy i wszystkimi aminokwasami egzogennymi
Jak to działa?
1 porcja (30g) Shape Shake TiB zawiera:
26 gramów białka dostarczy 26 x 4 = 96 kalorii
26 gramów czystego białka potrzebuje do strawienia  30% (w przypadku izolatu serwatki można nawet uznać 50%, ale pozostańmy przy wersji mniej optymistycznej) tych kalorii, czyli 29 kalorii
96-29 = 67 kalorii faktycznie dostarczy porcja białka
Jednak to nie wszystko, taka porcja zwiększy wydatnie metabolizm ciała w ciągu następnych 3 godzin. Zapotrzebowanie  energetyczne  ciała  w ciągu 3 godzin to średnio 375 kalorii, natomiast, w przypadku zwiększonej termogenezy poposiłkowej po zjedzeniu czystego białka (bez węglowodanów i tłuszczu), oraz przyspieszonego metabolizmu, zapotrzebowanie kaloryczne może wzrosnąć nawet dwukrotnie.
Gdy przyjmiemy, że w ciągu 3 godzin po spożyciu białka nie zjesz nic, a 3 godziny wcześniej również nic nie jadłaś, bo takie są zalecenia programu „jem i  … chudnę” można założyć, że ciało będzie na minusie około 450 kalorii, a nawet 500 i więcej kalorii, w przypadku, gdy masz dużą masę mięśniową. 
Gdybyś z kolei zastosowała tylko głodówkę, wówczas metabolizm jest spowolniony, a mięśnie stają się zabiedzone, czyli nieodżywione, wiotkie, obwisłe.
-450 kalorii!!!
Czyli tyle ile spalasz na godzinnym, intensywnym treningu aerobowym.


Białko izolat serwatki CFM

Szczególnie jeśli masz nadwagę, stosujesz jem i chudnę z postem przerywanym, albo gdy pomimo aktywności masz wciąż za mało tkanki mięśniowej, zamień jeden posiłek dziennie na szejk białkowy Shape Shake.

Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne, w tym Hashimoto

Witamina C (kalibracja i suplementacja)

Kalibracja na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.

Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB wystarczy raz dziennie.

Chlorella 100% Organik This is Bio

3 gramy dziennie (zaczynasz od pół tabletki i sukcesywnie zwiększasz minimalne dawkowanie co tydzień, chyba, że Twój organizm zna już ten pokarm i dobrze na niego reaguje), a gdybyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce.

Kurkuma

Pół płaskiej łyżeczki dziennie z czarnym organicznym pieprzem (m0że być z cayenne), albo z olejem kokosowym (możesz dodać jeszcze ocet balsamiczny bio, lub sok z cytryny, oraz czosnek i trochę soli szarej morskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)

Reklama

Tu znajdziesz dobry olej kokosowy bio, surowy i z pierwszego tłoczenia na zimno, oraz KURKUMĘ This is BIO idealną do 1 szklanki, lub do łączenia jej z olejem kokosowym


Olej kokosowy

Używaj surowy bio olej kokosowy. Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

Siarka organiczna MSM

MSM można stosować wraz z witaminą C (kwasem askorbinowym), zgodnie z protokołem Waltera Lasta:

Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę.

Omega 3 

1 kapsułka po śniadaniu wraz z witaminą D3 w protokole z K2.

Ashwaghandha

Wieczorem łyżeczka do słabej herbaty, ten odżywczy i wyciszający adaptogen prosto z Ajurwedy bywa bardzo przydatny przy Hashimoto.

Witamina E

Tylko naturalna wchodzi w grę, bardzo wskazana przy selenie, a z witaminą C tworzy wybitnie silne działanie pozbawiania wolnych rodników tlenowych niszczycielskiej siły.

Glutation

Opcjonalnie, wspomaga własną produkcję tego antyoksydantu.

Ogólne zalecenia uzupełniające:

Zero cukru z cukiernicy
Zero kazeiny
Zero glutenu
Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
Codziennie 10 000 kroków (wybiega się je szybciej niż wychodzi)
Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
Długo śpij
Całkowicie odstaw kofeinę

rumors/ pepsieliot.com

Pozostałe artykuły na temat Hashimoto:
https://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
https://www.pepsieliot.com/jak-mam-schudnac-z-hashimoto-czyli-4-glowne-powody-upartej-nadwagi-cz-ii/
https://www.pepsieliot.com/podstawowa-suplementacja-przy-hashimoto-i-taka-troche-wieksza-cz-iii/

owocek

(Visited 72 450 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Teśka 30 czerwca 2016 o 17:45

  Pepsi, mój wnuczek ma 6 m-cy,w karmieniu nie stosujemy kaszy manny ze względu na gluten właśnie, je natomiast kaszę jaglaną i bardzo mu smakuje 🙂 ale czy można zacząć podawać mu płatki owsiane?!

  1. pepsieliot 30 czerwca 2016 o 18:26

   Jak macie dobre bio i z certyfikatem , ze nie kontaktowały się z glutenem

 2. BeataaaLi 30 czerwca 2016 o 17:55

  Droga Pepsi,
  A co ze strączkami?

  1. pepsieliot 30 czerwca 2016 o 18:24

   Ja generalnie nie zalecam zbytnio strączków nikomu, ale troszkę …

 3. iwi 30 czerwca 2016 o 17:55

  Wpis jak na zamówienie dla mojego mężusia 😉 dzięki Papsiku 🙂

 4. joanna 30 czerwca 2016 o 18:08

  Droga Pepsi,
  zaczelam prac glutamine, teraz jestem przy 25 gramach nach dzien, do tej pory bylo wszystko dobrze, ale przez ostanie 3 dni mocne bole glowy. Ja mam chroniczne bole glowy od lat, wiec bardzo trudno mi powiedziec czy to moze byc reakcja na glutamine czy nie. Zastanawiam sie czy odstawic czy poprostu zejsc np do 20g na dzien. Jak dlugo bierze sie ta glutamine gdy sie dojdzie do dawki maksymalnej.
  Jeszcze na temat kalibracji, zrobilam no i po 40g jeszcze nic sie niedzialo tylko mialam brzuch jak balon i poszlam spac, wzielo mnie dopiero nad ranem i teraz nie mam pojecia, jaka dawka jest mi potrzebna. Dziekuje, dziekuje, dziekuje

  1. pepsieliot 30 czerwca 2016 o 18:23

   to nie o to chodzi z kalibracją, po prostu wysyciłaś ciało witaminą C i teraz bierz sobie po 2 gramy dziennie na przykład. Glutaminę bierzemy aż zaleczy się jelita. Można dołączyć kolagen. Jak bym na wszelki wypadek zjechała z dawki glutaminy i zobaczyła, czy to zwykła migrena

 5. ozzie 30 czerwca 2016 o 18:10

  a dlaczego chlorelli nie łączy się z wit C ?, do tej pory tak włanie robiłam…

   1. ozzie 30 czerwca 2016 o 20:41

    o nie!!! tak to jest jak sie działa po omacku ….czyli nadal jestem pełna rtęci buuu, nic to, lepiej późno sie dowiedziec niz wcale…teraz podziałam juz samą chlorellą , ja mam taka w proszku i pije to z woda plus wit C (piłam hehe)

    1. grzegorzadam 1 lipca 2016 o 09:15

     Liscie kolendry świeże dodaj, najlepiej założyć sobie ogródek na balkonie.

 6. marta 30 czerwca 2016 o 18:52

  Mam pytanie, nie na temat, ale zgodne z porą roku: czy nosić okulary przeciwsłoneczne, czy nie? Jeśli tak, to jakie?

  1. pepsieliot 30 czerwca 2016 o 18:58

   Ja noszę tylko do prowadzenia auta, bo jestem krótkowidzem

 7. marta 30 czerwca 2016 o 19:15

  Ale na zdjęciach często występujesz w przeciwsłonecznych 🙂 Warto je nosić, czy to ściema taka, jak filtry na skórę?

  1. pepsieliot 30 czerwca 2016 o 20:21

   ale to są szkła optyczne, wtedy widzę dobrze z daleka

 8. sPrzemek 30 czerwca 2016 o 21:24

  Witaj Pepsi, właśnie w sprawie krótkowzroczności może jakiś temacik w przyszłości. Na razie jakoś mało wiadomości w tym temacie. I dodatkowo może coś, jak walczyć z nią, z jaskrą, zaćmą – takie cholerstwa się poczepiały. Twój blog jest prima sort, serdecznie pozdrawiam.

  1. pepsieliot 30 czerwca 2016 o 22:49

   nie walczę, uwielbiam to, mam od dziecka, lubię ten świat niezbyt wyraźny z daleka, z bliska nie muszę nosić okularów, na przykład do czytania, albo do kompa

  2. grzegorzadam 1 lipca 2016 o 09:25

   Trzeba oczyszczać nerki, pozbyć się pasożytow (najpierw diagnoza), utrzymywać ćisnienie na właściwym poziomie.
   I zrobić porządek z zębami, nie wolno tego lekceważyć.

 9. nika 1 lipca 2016 o 00:27

  WAŻNE 🙁
  Peps wybacz ze nie na ten temat, ale to bardzo ważne i pilne – czy sa jakies sposoby na pecherz nadreaktywny u osoby z SM? W nocy trzeba wstawac co chwile, nie mozna sie wyspac NIGDY, a wiadomo ze nie wyspanie tez nie wpływa na nas dobrze, lekarze rozkladaja rece i jedyne co zalecaja to botoks na pecherz …
  czy jak zostanie uszczelnione jelito i zmieniona dieta i razem z tym powinny sie zmniejszyc/cofnac objawy SM, to pecherz tez sie automatycznie wyleczy, czy na niego trzeba coś innego?

  odpisz(cie) prosze ładnie, pozdrawiam 🙂

  1. grzegorzadam 1 lipca 2016 o 09:39

   Zrób sobie badanie biorezonansem.
   Oprócz tego poczytaj o alkalizacji i DMSO i MSM:
   http://www.pepsieliot.com/wlasciwie-nie-znam-nikogo-kto-cieszylby-sie-z-duzych-porow/

   Nerki i nadnercza ładnie ‚rozpisuje’ H. Clark.
   MAsz pewno stan zapalny, wieloletni.
   Likwidacja pasożytów, plesni, grzybów i bakterii może temu zapobiec.

 10. Hancia 1 lipca 2016 o 01:01

  witaj. Zastanawia mnie bardzo temat jesc czy nie jesc Jajka. wystepuja w wiekszosci publikacji jako niezle and I jedniczesnie zalecane. A w sumie to co jesc na sniadanie bo nawet chlebek ryzowy odpada. Mozecie poradzic co przy restrykcyjnej diecie jecie na sniadanie? 🙂 ja dopiero zaczynam I Mam wiecej pytan niz odpowiedzi…

 11. graza 1 lipca 2016 o 08:25

  Pepsi Ty naprawdę nie pijesz kawy? Co zamiast pijesz? Co polecasz zamiast przy ciśnieniu 90/60

  1. pepsieliot 1 lipca 2016 o 09:26

   Ja mam takie ciśnienie, do biegania wymarzone

 12. bronksik 1 lipca 2016 o 08:40

  Pepsi, jesteś niesamowita… właśnie tego potrzebowałam wszystkich rzetelnych informacji w jednym miejscu.Robię listę co muszę kupić. Mam jeszcze pytanie, bo nie znalazłam w sklepie this is bio, co myślisz o świńskiej tarczycy i czy będzie w przyszłości w This is bio? W internecie jest dosyć dużo pozytywnych opinii na ten temat.

  1. pepsieliot 1 lipca 2016 o 09:25

   myślę że to może być bardzo dobra opcja, piszę o tym w e-booku darmowym (ale dla VIP) jest na stronie

 13. Kamiś 1 lipca 2016 o 09:29

  Droga Pepsi, apropo suplementów – czy mogłabyć zrobić jakiś wpisik mówiący o tym w jakiej porze dnia brać daną witaminę i z czym której nie łączyć? Taka ściągawka 🙂

  1. pepsieliot 1 lipca 2016 o 09:51

   Kamiś każdy klient, który kupuje w naszym sklepie może do mnie napisać i dostaje plan suplementacji 🙂

 14. madrid_princess 1 lipca 2016 o 09:52

  Pepsi, a co z psiankowatymi? Pomidory, papryka…? mozna?

 15. grzegorzadam 1 lipca 2016 o 09:53

  Był też wpis Twój o tym, o łączeniu pochłaniaczy, utleniaczy i antyutleniaczy.

 16. grzegorzadam 1 lipca 2016 o 10:48

  Droga do zdrowia H. Clark:

  ==Podsumujmy nowe zrozumienie zdrowia i choroby:

  – Mamy dwa problemy: pasożyty i polutanty. Pasożyty żerują na nas, trawią nasz pokarm i wydalają
  swoje produkty przemiany materii. Polutanty są substancjami toksycznymi, które gromadząc się w organizmie
  zaburzają pracę narzadów. Te dwa czynniki odpowiadajà za reszte problemów.

  – Organizm próbuje bronić nas przed pasozytami i zanieczyszczeniami tworzàc kamienie, wydzieliny,
  obrzęki, stany zapalne i nowotwory łagodne. Powstajà też niedobory i nieprawidłowości.

  – W końcu dochodzi do trwałych uszkodzeń. Siwiejà włosy, rozwija się zaćma, wyrodnieje kręgosłup,
  obumierają mięśnie i nerwy. Organizm słabnie.

  Nasza strategia, aby cofnąć te objawy, jest logiczna:

  Po pierwsze: zabijemy wszystkie pasożyty, bakterie, wirusy i grzyby.

  Po drugie: wyeliminujemy szkodliwe pleśnie, metale i chemikalia z pożywienia i kosmetyków.

  Po trzecie: oczyścimy i wypłuczemy z organizmu już wytworzone kamienie, wydzieliny i resztki, które
  hamują proces leczenia.

  Po czwarte: będziemy stosować zioła i specjalne żywienie, starannie dobierając nieskażone produkty,
  aby przyspieszyć terapię.

  Po piąte: w przypadku zabiegów wykraczajàcych poza nasze możliwości, będziemy korzystać z pomocy
  profesjonalnej medycyny.==

 17. ja.lilasta 1 lipca 2016 o 12:48

  A co z gryka? Płatki gryczane I kasza gryczana?

  1. pepsieliot 1 lipca 2016 o 13:17

   kasze mogą być skażone glutenem, ale w sumie gryczana to masa aminokwasów

   1. grzegorzadam 1 lipca 2016 o 13:19

    Myślę, że śmiało, tego glutenu są tam śladowe ilości jeśli już, gorsze jest
    ‚suszenie’ roun-dupem.

 18. Piotr 1 lipca 2016 o 15:12

  Na nieszczelne jelita – kwas masłowy (maślan sodu) – podobno skuteczniejszy niż glutamina. Ktoś zaprzeczy, potwierdzi?

  1. konfitura 1 lipca 2016 o 22:44

   stosowałam, oceniam go jako bardzo skuteczny

 19. mała 1 lipca 2016 o 23:27

  A co z guzkami tarczycy.Nie mam hashimoto ale mam guzki do biopsji .nie wiem co robić.Help plis

  1. pepsieliot 2 lipca 2016 o 08:09

   to jest stan zapalny tarczycy, pewnie masz wyższe CRP, może być z kolei nadczynność

 20. Iwotlen 2 lipca 2016 o 08:23

  A kasza jaglana?

 21. zzz 3 lipca 2016 o 12:32

  Pepsi, a co polecasz osobom, które tarczycy już nie mają (Hashimoto zdiagnozowane 13 lat temu, tarczyca zanikła)? Mimo przyjmowania tyroksyny dalej mam większość objawów jak osoby, które dopiero zaczynają się diagnozować. Goitrogenów przecież nie muszę się obawiać, przyjmowanie jodu chyba też mnie nie obowiązuje?

 22. grzegorzadam 3 lipca 2016 o 15:44
  1. malgonia 8 lipca 2016 o 12:31

   Hashimoto to przede wszystkim chory układ odpornościowy, który zaatakował tarczycę, a skoro już ją zniszczył to znajdzie sobie inny cel (albo już znalazł, a Ty jeszcze o tym nie wiesz). I musisz wziąć to sobie bardzo do serca, jeżeli nie chcesz mieć na karku kolejnej choroby autoimmunologicznej, one uwielbiają chodzić w parze. Przy Hashimoto nie do końca należy skupiać się na tarczycy, a raczej na układzie odpornościowym.

   Jeżeli przyjmujesz syntetyczną tyroksynę, może być tak że Twojemu organizmowi ona po prostu nie służy. Jest to przecież samo T4, które organizm musi przekształcić do T3, więc jeżeli masz zaburzoną konwersję (która zachodzi głównie w jelitach i wątrobie, czyli jeżeli te organy źle funkcjonują to konwersja będzie zaburzona), to Twój organizm i tak nie korzysta z tego hormonu. Pomóc może opcja z naturalną tarczycą, która w swoim składzie ma i T3 i T4, jest też syntetyczny lek, który ma w składzie i T3 i T4, niektórzy endokrynolodzy go przepisują. Konwersja może być też zaburzona przez nieodpowiednią dietę, która zaburza florę bakteryjną w jelitach (dużo kiszonek codziennie i odpowiednio dobrane probiotyki mogą być pomocne).

   Jakie masz konkretnie objawy, co jesz i pijesz, jaką aktywność uprawiasz? Jakie masz w tej chwili wyniki „trójki tarczycowej” i jakie są przeciwciała?

   Czyli reasumując, i tak i tak musisz znaleźć przyczynę, która spowodowała, że Twój układ odpornościowy zaczął atakować tarczycę (wcale to nie jest takie proste) i musisz ją wyeliminować. Albo musisz próbować powoli i konsekwentnie różnych rzeczy, aż trafisz na to co Tobie konkretnie pomoże. Np. WU, która wybije bakterie, a bakterie mogą być właśnie przyczyną, np. yersinia.

   A dlaczego uważasz że nie musisz obawiać się goitrogenów?

   1. zzz 6 sierpnia 2016 o 12:26

    skoro goitrogeny „zakłócają pracę tarczycy”, to na czym polega zakłócanie pracy organu, którego już nie ma? (proszę nie odbierać tego jako ataku, to szczera chęć zrozumienia mechanizmu)

    1. pepsieliot 6 sierpnia 2016 o 15:36

     na niczym

 23. grzegorzadam 10 lipca 2016 o 18:09

  ==Np. WU, która wybije bakterie, a bakterie mogą być właśnie przyczyną, np. yersinia.==

  ==ATAK BAKTERYJNY
  Z rozrostem drobnoustrojów chorobotwórczych związana
  jest oprócz grzybicy także dysbioza. Określone rodzaje
  tych drobnoustrojów powodują bądź przyczyniają się do
  powstawania chorób autoimmunologicznych. Na przykład
  jedna z odmian bakterii coli produkuje cząsteczki bardzo
  podobne do insuliny. Gdy układ odpornościowy uaktywnia
  się w reakcji na te cząsteczki, może również zaatakować komórki
  beta w trzustce, co może prowadzić do rozwoju cukrzycy
  typu 1.

  Inny rodzaj bakterii, Yersinia enterocolitica, sprawia, że układ
  odpornościowy atakuje tarczycę, prowadząc do choroby
  Gravesa-Basedowa, która charakteryzuje się nadmiernym wytwarzaniem
  hormonów tarczycy.==

 24. Wolska Katarzyna 13 lipca 2016 o 22:41

  A przy zapaleniu tarczycy jaką diete stosować bo tyje?

  1. pepsieliot 13 lipca 2016 o 22:47

   no jak tyjesz, to pewnie Hashimoto, a nie nadczynność

 25. Wolska Katarzyna 13 lipca 2016 o 23:32

  Dziękuję

 26. Kasia 16 lipca 2016 o 21:08

  Choruję na hashimoto od około 10 lat. Obecna dawka Euthyroxu, naprzemiennie 25 i 50.
  Moje wyniki pokazują, że tsh rośnie:
  Wyniki z czerwca 2015:
  TSH 2,546 qLU/ml (norma 0,550-4,78)
  FT4 1,30 ng/dl (norma 0,89-1,76)

  Wyniki z czerwca 2016:
  TSH 3,781 qLU/ml (norma 0,550-4,78)
  FT4 1,17 ng/dl (norma 0,89 -1,76)
  FT3 2,34 pg/ml (norma 2,30 -4,20)

  Od roku niemal bez glutenu i bez nabiału. Martwi mnie moja coraz mniejsza tarczyca. Co roku robię usg i ewidentnie zanika…
  Cp robić?

  1. malgonia 28 lipca 2016 o 10:16

   Kasiu, taka jest właśnie konsekwencja Hashimoto, że tarczyca zanika. Zniknie zupełnie jeżeli nie powstrzymasz ataku układu immunologicznego na tarczycę. Czy przeciwciała zmniejszyły się po odstawieniu glutenu?
   Grzegorzadam ma rację musisz znaleźć przyczynę i ją wyeliminować (niedobór jodu – tu ostrożnie, bakteria, wirus, mykotoksyna itd.). Spróbuj WU, MSM z askorbinianem i boraksu.
   Ale po twoich wynikach widać, że konwersja jest kiepściutka więc zacznij od jelit (nie drażnij ich nieodpowiednim jedzeniem, włącz codziennie rosół długo gotowany na kościach, glutaminę, kiszonki, bardzo dobry probiotyk) i wątroby (ostropest, karczoch). Bo to właśnie w jelitach i wątrobie dochodzi do konwersji T4 w T3.
   Włącz koniecznie selen koniecznie solo wieczorem, bo bez niego tarczyca nie będzie produkować hormonów.
   I dużo czytaj im więcej będziesz czytała, tym bardziej będzie się to wszystko układało. Powodzenia.

   1. grzegorzadam 28 lipca 2016 o 12:13

    ==wątroby (ostropest, karczoch)==

    Dołączyłbym do kwas ALA lub R-ALA.
    Działają synergistycznie z ostropestem.

 27. grzegorzadam 17 lipca 2016 o 22:23

  Zdiagnozuj i zlikwiduj bakterię:

  ==Orion Truss i syndrom antybiotykowy 29 Inny rodzaj bakterii, Yersinia enterocolitica, sprawia, że układ odpornościowy atakuje tarczycę, prowadząc do choroby Gravesa-Basedowa, która charakteryzuje się nadmiernym wytwarzaniem hormonów tarczycy. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego łączy się z przerostem drobnoustrojów chorobotwórczych, podobnie jak w przypadku choroby Leśniowskiego-Crohna, osteoporozy i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, w którym kręgi zespalają się ze sobą, powodując zesztywnienie i ból. Z czasem może ono objąć także inne stawy. Kolejny rodzaj bakterii, Klebsiella, wytwarza cząsteczki podobne do tkanki znajdującej się u ludzi z zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa. Gdy w jelicie zmniejsza się ilość tych bakterii, wówczas we krwi zmniejsza się także ilość odpowiadających im przeciwciał i stan chorego poprawia się. Z kolei reumatoidalne zapalenie stawów powoduje bakteria nosząca nazwę Proteus, która jest także powszechną przyczyną zakażenia dróg moczowych. Kobiety dwa razy częściej niż mężczyźni cierpią na zakażenie dróg moczowych i reumatoidalne zapalenie stawów, natomiast u mężczyzn znacznie częściej występują bakterie Klebsiella i trzykrotnie częściej zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Ponadto nadmiar drobnoustrojów uszkadza ściany jelita, wskutek czego do krwiobiegu przedostają się jedynie częściowo strawione cząstki jedzenia, powodując alergie. Wszystkie choroby autoimmunologiczne mają bowiem związek z uczuleniami pokarmowymi wywoływanymi przez dysbiozę. Jest to szczególnie wyraźne w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów. Inne choroby autoimmunologiczne łączone ostatnimi czasy z dysbiozą i alergiami to łuszczyca, toczeń rumieniowaty układowy i zapalenie trzustki. ==
  http://docplayer.pl/5158934-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-drozdzakow.html

  Pozbądź się dysbakteriozy,

 28. Misia 21 lipca 2016 o 11:29

  jak to odstawic kawe??… Jak wstaje rano I czuje sie jak bym przepracowala 100 godzin. Bol miesni, zly humor. A po wypiciu kawy mam lepszy nastruj. Jestem bardziej produktywna. Nie jem gluten. Duzo wazyw. suplementuje cynk, selen, vitamide d3, ashwagandha, l-tyrosine. zero slodyczy . Bylam na detoksach oczyszczajacych. Poscie Ewy Dabrowskiej I tylko podczas tego sie czulam super, zero zmeczenia, zero kawy. A po wszystko wrocilo do normy.

 29. hanio 27 lipca 2016 o 09:02

  Witam, mam pytanie – tsh 2,28 ft3 3,08 ft4 1,06 anty tpo 80,16. Czy to już hashimoto ? czy można jeszcze przed tym uciec?

  1. malgonia 27 lipca 2016 o 17:58

   Oczywiście że można, czytaj i próbuj po kolei systematycznie i cierpliwie. Masz tu ogrom wiedzy. Spróbuj znaleźć przyczynę (bakteria, wirus, może brak jodu itd.) i ją wyeliminować, żeby nie pobudzać układu immunologicznego do ataku.
   Ja próbuję od 4 lat. Jest różnie, ale ja mam już tylko 1/4 swojej tarczycy. Dziś po wielu doświadczeniach zaczęłabym jednak od jelit przede wszystkim. Powodzenia

 30. sun 2 sierpnia 2016 o 00:09

  Witaj Pepsi
  Co sądzisz o urynoterapii w chorobach immunologicznych.np Haszimoto
  cukrzycy i mastocytosis cutaneous które mnie dopadły i wykańczają fizycznie i psychicznie.

  1. pepsieliot 2 sierpnia 2016 o 00:24

   stosowała ją dr.Ewa Hankiewicz (już nie żyje, pisałam o niej 4 lata temu tutaj:http://www.pepsieliot.com/wp-admin/post.php?post=950&action=edit ) podobno z bardzo dobrym skutkiem. Czytałam też opracowanie o lewatywach z uryny, podobno bardzo dobre.

 31. anddro 28 sierpnia 2016 o 11:33

  Kochana Pepsi. Mozesz mi doradzic czy wskazana suplementacja przy hashimoto moze byc stosowana w ciazy ? Jestem w 5 tyg i nie wiem co mam robic:(

  1. pepsieliot 28 sierpnia 2016 o 13:00

   tylko lekarz o tym może zadecydować

 32. Takajaka 8 września 2016 o 14:19

  Pokłon niziutki Szanownej Pani.
  Dzisiaj robiłam kolejne USG mojej kochanej tarczycy i o mało z leżanki nie spadłam. Z 4 guzów ze wskazaniem do biopsji (której nie zrobiłam) ostał mi się jeden malutki. Ogólny obraz USG wskazuje na przebyty stan zapalny (w marcowym badaniu cała tarczyca płonęła).
  Brka mi słów uznania dla Ciebie Pepsi. Fajnie się czyta Twoje posty a zastosowane rady na prawdę działają.

  1. pepsieliot 8 września 2016 o 18:10

   cieszę się Takajaka, zdrowia

 33. Ewa Kubicka 3 października 2016 o 14:43

  Poszukuję, czytam, robię rewolucję w kuchni. Mam Hashimoto. Diagnozę otrzymałam 2 tygodnie temu. Odstawiłam gluten. Widzę, że nie jestem sama, chętnie skorzystam z Twoich doświadczeń.

  1. grzegorzadam 3 października 2016 o 16:10

   Zróbiłbym test biorezonsowy, żeby wykluczyć borelię i mikotoksyny.

 34. kasia_inna 2 listopada 2016 o 14:40

  Witajcie, mam dopiero co stwierdzone Hashimoto. poszłam do endo właśnie dlatego że przytyłam 6 kg w miesiąc. Endo twierdzi że w moim przypadku to nie przez Hashi (powyżej 216 Anty TG reszta ok). dziś trafiłam na tego bloga. po godzinie czytania uważam że jestem głupsza niż na początku i nie wiem co mam robić. od czego zacząć? odstawić gluten ok? ale co w takim razie zostaje. proszę o pomoc

  1. Pepsi Eliot 2 listopada 2016 o 18:20

   czytać, czytać wszystkie wpisy po prawej, zaczynając od pierwszego i jeszcze inne na blogu http://www.pepsieliot.com/4-proste-kroki-jak-leczyc-niedoczynnosc-tarczycy/http://www.pepsieliot.com/nie-mysl-ze-gdy-twoje-tsh-jest-w-normie-to-na-pewno-nie-masz-problemow-z-tarczyca/http://www.pepsieliot.com/wystarczy-brak-muffiny-sniadanie-czyli-15-istotnych-spraw-przy-niedoczynnosci-tarczycy/http://www.pepsieliot.com/co-najlepiej-jesc-i-pic-przy-niedoczynnosci-tarczycy-zajawka-1/

   powinnaś wiedzieć o swojej chorobie jak najwięcej i szukać po kolei najlepszego rozwiązania, powinnaś zostać ekspertem od Hashimoto

   Nie da się badziej podsumować tego co powinnaś robić, po prosrtu jest to obszerny temat. To Ty musisz się wszystkiego po kolei dowiedzieć

 35. berbla 6 listopada 2016 o 11:20

  Witaj, Pepsi! Nie wiem, jak mam siebie „zakwalifikować” – jestem Hashi czy nie? Kilka lat temu przy okazji częstoskurczów serca zrobiono mi badanie anty TPO i miałam powyżej 1500. Wykryto guzki oksyfilne, ale reszta wyników tarczycowych była i jest do tej pory w normie. Jestem bez leków, ale ostatnio endo zalecił jeszcze raz biopsję i ewentualne wdrożenie leków. Nie tyję, wręcz schudłam ostatnio, ale zaczęłam ćwiczyć i zmieniłam dietę na rozdzielną (nie łączę białek z węglowodanami). Dobrze się czuję z tą wagą (55-56), bo to moja wyjściowa sprzed lat. A dlatego pytam o Hashi, bo takie obostrzenia dietetyczne że hej! Endo w rozpoznaniu pisze AZT, to prowadzi do Hashi czy jak? Bo już głupia jestem. Może rozwiejesz moje wątpliwości, pliiis 🙂

 36. elami 6 lutego 2017 o 12:53

  Hej Pepsi. Czy mogę Cię prosić o pomoc w kwestii suplementacji? Jestem Hashi od 5 lat na Letroxie (teraz1/2 tabletki 125). Kamień 17 mm na woreczku żółciowym.Mało piszę do Ciebie ale na razie czytam, analizuję i staram się wprowadzać w życie. Raz się kalibrowałam . wit. C. Nie było to miłe doświadczenie (mega wzdęcie, coś na kształt ucisku na woreczek, a w końcowej fazie i góra i dół). Śmieci nie jem już dawno, ale z glutenem i kawą idzie ciężko. Się staram. Dotychczas zjadłam już jedno opakowanie Greens&Fruits i D3+K2 (te rozpuszczalne). Teraz zamówiłam Greens,a dodatkowo jeszcze Ashwagandha,selen,cynk G&G. Myślisz, że mogę to wszystko brać bez testowania na pasożyty? Mój dochtore daje mi skierowanie na badania raz na pół roku (standard TSH i zamiennie morfologia, wapń lub cukier). Będę wdzięczna za wskazówki bo jestem na drodze do rezygnacji z Letroxu i dochtore. Dzieki za Twój blog. Pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 6 lutego 2017 o 15:34

   Elami jestem w drodze, odpowiem później, ale jakbym się zakręciła, podbij jeszcze raz pytanie

 37. elami 7 lutego 2017 o 00:06

  Dzięki za szybki odzew. Suple jeszcze nie doszły więc mogę poczekać.Pozdrawiam.

 38. elami 9 lutego 2017 o 10:56

  Hej Pepsi. Czy mogę Cię prosić o pomoc w kwestii suplementacji? Jestem Hashi od 5 lat na Letroxie (teraz1/2 tabletki 125). Kamień 17 mm na woreczku żółciowym.Bolą stawy.Mało piszę do Ciebie ale na razie czytam, analizuję i staram się wprowadzać w życie. Raz się kalibrowałam . wit. C. Nie było to miłe doświadczenie (mega wzdęcie, coś na kształt ucisku na woreczek, a w końcowej fazie i góra i dół). Śmieci nie jem już dawno, ale z glutenem i kawą (1x dz.)idzie ciężko. Się staram. Dotychczas zjadłam już jedno opakowanie Greens&Fruits i D3+K2 (te rozpuszczalne). Teraz zamówiłam Greens,a dodatkowo jeszcze Ashwagandha,selen,cynk G&G. D3+K2 na razie biorę z MyVita bo u Ciebie nie było tego rozpuszczalnego.Myślisz, że mogę to wszystko brać bez testowania na pasożyty? Mój dochtore daje mi skierowanie na badania raz na pół roku (standard TSH i zamiennie morfologia, wapń lub cukier). Będę wdzięczna za wskazówki bo jestem na drodze do rezygnacji z Letroxu i dochtore.
  Moje przedśniadanie to woda z cytryną 1szt na 1/2 litra + L-askrobinowy 1/2 łyżeczki i MSM na czubek noża. Potem śniadanie zwykle płatki owsiane,banan,cynamon cejloński, jogurt naturalny (opcjonalnie rodzynki, wiórki kokosowe, ziarno słonecznika lub dyni) bio.Dzieki za Twój blog. Pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 9 lutego 2017 o 16:13

   najpierw zbadaj pasożyty, wynik jest zaraz

 39. elami 15 lutego 2017 o 23:04

  Pepsi. Jestem po badaniu biorezonansem. Pasożytów brak, candida jest, nietolerancje pokarmowe. Mogę Cię prosić o dalsze wskazówki? Mam Greens&Fruit, selen,cynk G&G i Ashwagandha. Mogę Twoim zdaniem brać wszystko w dawkach jak na opakowaniu? Czy muszę się pozbyć tego grzyba najpierw, a te suplementy mają czekać? Dzięki. Pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 16 lutego 2017 o 08:45

   dziwne że są nietolerancje pokarmowe, a nie ma pasożytów. Możesz brać suple G&F 1 do śniadania + 1 cynk, koło 17 1 selen, 1 E, 1 C i jod przez skórę, ashwaghanda na wieczór tak jak na opakowaniu, i jednocześnie likwidować przerost drozdżaków, pozdro

 40. elami 17 lutego 2017 o 23:40

  Dzięki. 1E to rozumiem witamina E. Tej nie mam ale nabędę. A C to może być kwas l-ascorbinowy ? Biorę rano z wodą z cytryną 1/2 łyżeczki i MSM na czubek? Pozdr.

  1. Pepsi Eliot 18 lutego 2017 o 13:49

   tak

 41. A-ta 8 marca 2017 o 11:41

  Witam.
  0) łuszczyca łamana przez AZS – jednoznaczności nikt nie umie znaleźć
  pojawiła się po porodzie (22 lata temu); nie ma sensu pisać o leczeniu; dieta sprawiła, że nie sypie mocniej, ale bez sterydów franca nadal jest;
  1) refluks; był;
  – wyleczyłam/zaleczyłam dietą; milczy od 2008/2009; odstawiłam wtedy owocki do minimum;
  2) hipertriglicemia; była;
  – straszyli tabletkami do konca zycia po 2 stówy opakowanie na 28 dni – triglicerydy mają się ok odkąd jem wiecej ryb i okresowo wciągam tran – kalendarzowo podobnie 2008/2009 diagnozowali
  3) „grubość” od lat
  – 2010r ruszyła w końcu na dukanie, ale całkiem nie, dukana olałam, nawyki żywieniowe przejęłam, czyli duuużo warzyw, mięsko, ale i sporo nabiału, zero owocków, chlebków, makaronów, kasz itd; oczywiście bez faszyzmu – się zdarzały odstępstwa krótkie, bo po tygodniu z glutenkiem i owockami to i 2 kg potrafiło się „zgrubnąć”, a zgubić toto niemożliwe nawet i w 2-3 miesiące; ponowne podejścia do dukana z uderzeniówkami po 4-5 dni dawały np minus pół kilo; a było nei było nadwagi mam z 20 kg;
  4) alergie wszelakie 2014 plus diagnoza że bardziej AZS niż łuszczyca
  – w końcu wyżebrałam skierowanie do alergologa: alergie wziewne – wszystkie z testów skórnych/drapanych. Pokarmowe – wszystkie z testów poza rumiankiem. Nawet jabłuszko oberwało 1 punktem. Psiankowate, krzyżowe, strączkowe, zboża itd. Dużo do jedzenia mi nie zostało gdybym miała ściśle trzymać się diety eliminacyjnej (próbowałam – po 2 m-cach dziennych 800-900kalorii przytyłam 2 kg), drogą prób i błędów nie tykam więc tego, co czuję i widzę również po skórze, że be; resztę ograniczam (te malutkie);
  5) astma na tle alergicznym rok 2015 – bez komentarza; 4 lata poprzednie leczyli mnie antybiotykami na zapalenie oskrzeli,a raz to nawet końcówkę zapalenia płuc mi zdiagnozowano;
  6) hashimoto diagnoza 2015
  – sama sobie zdiagnozowałam, zanim trafiłam do endo na fundusz, oblecialam dwóch prywatnie, wybitni ponoć, nie wracałam bo niby po co :/; po eutyrox dozowany spod grubego palca bez jakichkolwiek dalszych badań? tak więc odstawienie glutenu – ale od czasu do czasu (raz w tygodniu) chuda wędlina drobiowa, suplementy też z nim zapewne, lecz: reiki,mieszkanki ziołowe własne wg przepisów o.Klimuszki, nalewka z jarzębiny – efekt —> po ponad roku od diagnozy u prywatnego endo i bez leków typu eutyrox, wg endo na fundusz wyniki wskazują, że moja tarczyca nie wymaga obecnie leczenia (zapewne mam czekać cierpliwie, aż mi się niedoczynność na stałe zainstaluje); biję sie w piersi – dukan zapewne ma duży wkład w rozwój hashimoto, bo jednak to zero tłuszczy od 2010 mogło sporo tarczycy zaszkodzić; ale głaskam się myślą, że ziółka itd jednak powoli, powoli poprawiają mi wyniki i przy okazji moje samopoczucie, chociaż nadal aktywność życiowa na pół gwizdka;
  7) anno domini 2017 diagnoza sprzed tygodnia:
  lipedema (obrzęk tłuszczowy nóg)
  i insulinooporność,
  co sama ofkors podejrzewałam, lekarze olewali, 2 stówy na krzywą insulinową z wyrzutem żal mi było itd można, ale po co; jest i tyle; profesor ją stwierdził, bo poniżej profesora to ja już chyba do specjalisty wolę w ogóle nie iść; pomijam awersję do przychodni ogólną;

  W podsumowaniu: w mózgu zaczęło mi stykać przy zagrzebywaniu się odnośnie łuszczycy. Tylko że im głębiej w las, tym bardziej durniałam i durnieję nadal. Nie mam umysłu wielce analitycznego. Jednak moje spontaniczne akty rozpaczliwych prób pokonywania dolegliwości – nooooo, coś dają. W teorii – hohohooooooooooo – normalnie łeb jak koń, jak tu czytam cię Pepsi, to tylko; no tak, no wiem, no tak no racja, nooo właśnie dokładnie też tak uważam, no tak i tak w każdym temacie. Ale ja nie umiem tego wszystkiego ogarnąć do jednej, mojej indywidualnej osobistej kuwety, by zacząć jakiś sensowny protokół tępienia tych paskudztw osobistych.

  Skrucha w pierś – odrobaczałam się vermoksem. Być może za mało. 3 serie co 2 tyg. Jednak nie rok w rok. WU z apteki do wanny lałam, bo bałam się pić. Zaprzestałam, bo sodę sypię do wanny okresowo. Gluten też do bani wykluczyłam – wędlina i suplementy, teraz taka bardziej „uważająca” jestem w tej kwestii. Sukcesywnie odstawiam od kilku miesięcy nabiał, poza jajkami. Od kilku tygodni nie tykam go już całkowicie.
  Ale obecny mój stan przerasta mnie powoli psychicznie i robi mi mega pianę z mózgu.
  3 lata temu pociągnęłam jakieś 3 miesiące dukana plus cynacholin nalewka plus wit d3 8 tys jednostek dziennie – zeszło jakieś 4-5 kg. Cd diety odpuściłam. Po latach praktyki olałam jogę w akcie samoumartwiania (bo po co, bo efektów nie ma fizycznych w sensie poprawy figury /od pasa w dół – nie wiedziałam, że ta zwalistość to kolejna choroba/, a się duchowo rozwijam bez jogi że cho chooo, to foch na jogę).
  Profesor angiologii od diagnozy lipedemy i insulinooporności powiada: musi pani schudnąć. No ja to wiem. Już lecę z kg w oczach na zyczenie /sarkazm. Tydzień już żrę glucophage 750, zapewne do czasu, zanim podrążę jak bez leków przy mojej diecie mogę się jeszcze z insulinoopornością bardziej dogadać.

  Generalnie szukam mózgowca, który umie ogarnąć moją kuwetę swoim analitycznym umysłem i podpowiedzieć mi jakiś protokół od punktu zero do finiszu.
  Ja dziś po kolejnej kilkugodzinnej porcji twoich artykułów Pepsi – umysłowo wysiadłam. Wielokrotnie próbowałam wszystko zapisywać i zrobić z tego jakiś sensowny plan i za każdym razem wychodzi mi, żebym olała wszystko, bo sobie przepalę zwoje mózgowe, a jakoś zarabiać na rachunki nimi muszę :/.

  1. Pepsi Eliot 8 marca 2017 o 13:28

   to zacznij od vegatestu Volla na pasożyty, później pójdzie już łatwo 🙂

  2. A-ta 8 marca 2017 o 14:37

   Zaufałam. Znalazłam gabinet w sąsiednim mieście. Jutro wizyta – rejestracja przez znanylekarz. Czy mam odstawić na dziś i jutro do badania wszystko co łykam? Suple, witaminy, glucophage?

 42. annjan 23 kwietnia 2017 o 15:44

  Witam serdecznie, mam na imię Ania, 46 lat i trafiłam tu, ponieważ tydzień temu zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Moja historia jest taka:
  – 1994 zdiagnozowana egzema ;
  – 1997 zdiagnozowana i operowana torbiel czekoladowa 5x6cm – endometrioz;
  – 2006 helikobacterpyroli i zapalenie błony śluzowej żołądka;
  – 2013 przy kolejnej gastroskopii wyeliminowana helikobacter ale pozostało zapalenie żołądka;
  – 01/2015 po wykonaniu kalibracji kwasu L-askorbinowego (czystego do analizy) zaczęłam przyjmować codziennie dawki, po ok 2 tyg. poczułam się naprawdę super ;
  – 03/2015 testy alergologiczne – wynik uczulenie na sierść kota7, psa4, kurz i roztocza 2, lipa 2; brak uczulenia na pokarmy, chemia z 30 plastrów wyszło 16 pozytywnych, z czego największy nikiel na ++++; diagnoza uczulenie pokarmowe na nikiel i lista produktów, których nie mogę spożywać;
  W tym czasie towarzyszyły mi następujące objawy:
  – b.duże zaparcia, puchnięcie dłoni, silne bóle głowy, bardzo silne bóle żoładka, mrowienie w nogach, obolałe stawy kolanowe, silna potliwość, wysoki puls (jestem niedociśnieniowcem, moje normalne ciśnie to 90/60 a puls był w pewnym dość długim czasie na poziome 120)
  Powyższe objawy w mniejszym lub większym stopniu ustąpiły po zmianie diety, wprowadzeniu codziennie świeżo wyciskanych soków z warzyw i owoców (w niewielkim stopniu). Przez większą cześć życia miałam ciągle problem z utrzymaniem w organizmie minerałów: magnez, potas, żelazo- te które badałam. Na chwilę obecną są w normie po wprowadzeniu soków warzywnych.
  Kolejny przełom nastąpił we 09/2016, kiedy nagle zaczęło mi huczeć w głowie z prawej strony, następnie pojawiło się obolałe całe ciało, drętwiejące palce u stóp i rąk, zmęczenie, brak koncentracji, kłopoty ze snem, zimne stopy i dłonie, wypadające włosy, krwawiące dziąsła, przy niewielkim wysiłku bardzo szybkie bicie serca (jakby miało wyskoczyć z ramek, nie mogę wejść na 2 piętro, aby nie mieć tego stanu; dopowiem tutaj, że dziennie spaceruje ok 2godz), 30.03 doszło dziwne zaburzenie wzroku jednorazowo- w oczach pojawiły się dwa okręgi zawężając pole widzenia, a poza tymi okręgami był efekt płynącego obrazu i jednocześnie silny ból głowy; opadające powieki – widzę własne rzęsy, pogorszenie wzroku, bóle w klatce piersiowej i kłucie w prawej łopatce-czasem.
  Wykonałam następujące badania: badanie słuchu, rezonans głowy z naczyniami i całego kręgosłupa ( zmiany w odcinku szyjnym przepuklina, zniesienie lordozy szyjnej); bolerioza- antygen Flagellin (p41)+ 152 i IgG p 19 +/- 18 wynik ogólnie negatywny, FT3 2,88; FT4 0,96; TSH-3,95 (cofnęłam się do wyników wcześniejszych i już w 2003 miałam 3,21, a potem już wyniki były w okolicy 4), ALT 16, AST 15; żelazo 14,2; RF <20; anty-TG 25,05; anty-TPO 63,59; wit. D3 34,6; C-3c 1,1; C-4 0,2; PPJ (ANA3) 15 antygenów –Kontrola (WS)+++,pozostałe -; morfologia i mocz OK; sód 136; potas 4,06; CRP 1,52; CK 2,43; Proteinogram białek surowicy – jedyny podwyższony Beat1 7,30%; Immunoglobuliny – wszystkie w normie; P/c. przeciw kardiolipinie – w normie; IgE całkowite <25 IU/ml i USG tarczycy, gdzie są ponoć jakieś niewielkie guzki.
  Nigdy wcześniej nie miałam robionych większości z tych badań, endokrynolog stwierdził Hashimoto ale powiedział, że większość z tych objawów, które mnie dot. nie mają nic wspólnego z hashi. Bardzo źle całe życie reagowałam na hormony, boję się i nie chcę ich brać. Proszę i błagam Pepsi i Grzegorz o pomoc, co mam zrobić, jakie badania i czy te wszystkie objawy mogą być związane z inną chorobą. Przepraszam za zbyt długi wpis ale nie wiedziałam jak go skrucić, a wydają mi się te wszystkie informacje istotne.

  1. Pepsi Eliot 23 kwietnia 2017 o 16:00

   Przede wszystkim zrób vegatest volla/ biorezonans na pasożyty/ wirusy etc i usuń, a następnie, a nawet jednocześnie wyeliminuj alergeny z diety i kuruj się supelemntami,w tym artykule masz wszystko co masz zrobić. Jakbyś chciała potem tylko samą listę suplementów, to Ci podam.

   1. annjan 23 kwietnia 2017 o 19:03

    Pepsi, chyba zamieściłam źle odpowiedź do Ciebie i wpisałam nowy wątek. Proszę o odpowiedź:) Pozdrawiam 🙂

  2. grzegorzadam 23 kwietnia 2017 o 19:07

   Pepsi i Grzegorz o pomoc, co mam zrobić, jakie badania i czy te wszystkie objawy mogą być związane z inną chorobą.”

   Są tylko 3 przyczyny chorób:
   1. toksyny
   2. pasożyty
   3. niedobory witaminowo mineralne, czesto wynikaąa z 2 poprzednich.

 43. annjan 23 kwietnia 2017 o 16:18

  Bardzo dziękuję za szybką odpowiedz, ale proszę podpowiedz mi, czy to są testy z krwi…przepraszam ale jestem na początku drogi i nie bardzo wiem, co to jest? Czy Twoim zdaniem, te wszystkie objawy mogą świadczyć o czymś więcej w moim organizmie, czy mogą być tylko związane z hashi? Już od momentu wykrycia alergii na nikiel, zmieniłam dietę i wyeliminowałam bardzo dużo produktów, nie jem białego pieczywa, nie stosuję cukru (czasem kawałek ciasta domowego:)). Jednak wyeliminowanie tego co przy hashi i tego co przy niklu spowoduje, że nie będę miała co jeść…nie wiem, co z tym zrobić.

  1. grzegorzadam 23 kwietnia 2017 o 19:05
   1. annjan 24 kwietnia 2017 o 14:56

    Bardzo dziękuję, poczytałam i już się zapisałam na biorezonans na pasożyty, ale termin dopiero na 16 maja. Szanuję wasz wkład w pomoc nam wszystkim i wielki szacunek, że wam się chce…super i dzięki:) Powiedz mi proszę, czym mam się suplementować, bo dotychczas biorę tylko codziennie kwas L-askorbinowy, pół łyzeczki i witaminę D w dawce od niedawna 4000IU. Co jeszcze może pozytywnie wpłynąć na moje samopoczucie. Jest tylko problem, że mój żołądek nie wszystko wytrzyma, ale może coś zaproponujesz. Dzięki:)

    1. Pepsi Eliot 24 kwietnia 2017 o 16:45

     Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

     Witamina D3 (w protokole z K2)
     Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy). D3 przyjmujemy w protokole z K2.
     Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować 3 tabletki D3 TiB + 1K2 TiB po śniadaniu. Po wynikach dobierze się precyzyjnie dawkowanie.
     https://thisisbio.pl/glowna/2509-pakiet-vitamin-d3-vitamin-k2-tib-.html

     Selen
     SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy.

     Bierz póki 1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C)
     https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

     Cynk
     1 kapsułka ( nie łącz go z selenem)
     https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

     cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

     Jod
     Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
     Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

     Magnez
     MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
     np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB
     https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

     B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
     a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rymień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html

     Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
     (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB, albo Liposomal C TiB , każda będzie świet=nym wyborem

     Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

     jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

     Nieszczelność jelita:

     Domowy test kwasowości żołądka:
     WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
     Czasy „odbicia”:
     Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
     Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
     Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
     Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
     Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
     Co robić więc?
     PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
     Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

     Glutamina
     Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
     albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

     1 opcja

     Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
     JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
     Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
     TEST:
     Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

     JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
     Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

     2 opcja

     ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
     https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

     GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

     Kolagen
     https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

     Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
     Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

     Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
     Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

     Kwas askorbinowy TiB

     KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
     Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
     Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie

     Chlorella 100% Organik This is Bio
     https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

     Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

     3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

     Kurkuma
     Kurkuma 100% Organik This is Bio
     https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
      
     1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
     Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
     Używamy bio olej kokosowy surowy

     Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

     Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
     https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

     Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
     Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

     Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
     1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

     Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

     Witamina E (naturalna) jw

     Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

     Ogólne zalecenia uzupełniające:
     Zero cukru z cukiernicy
     Zero kazeiny
     Zero glutenu
     Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
     Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
     Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
     Długo śpij
     Całkowicie odstaw kofeinę

     1. annjan 11 maja 2017 o 01:02

      Witaj Pepsi, mam pytanko, bo czym więcej czytam, tym więcej zamieszania w głowie:( Zaproponowałaś wykonanie rezonansu na pasożyty i tak jak napisałam, już się zapisałam. Proszę powiedz, na ile wiarygodne jest to badanie i czy wyniki zawsze są wiarygodne. Nie mam przekonania, czy w moim mieście są na tyle dobrzy fachowcy, którzy potrafią wykonać to badanie w sposób prawidłowy. Jak mam się o tym przekonać? Czy sądzisz, że jest sens wykonania badania laboratoryjnego na obecność pasożytów, bo się nad tym zastanawiam. Moja koleżanka robiła w laboratorium i wyszły jej pasożyty….więc nie wiem, które badanie będzie wiarygodne i prawidłowo wykonane. Zakupiłam Twoją książkę i biorę się do czytania, mam nadzieję, że dużo mi to wyjaśni. Mam jeszcze pytanko odnoście przyjmowania wit.D, czy mogę brać jednorazowo 8000 jedn.wit.D. Wyczytałam, że max przyswajalna dawka, to 4000…jak z tym jest? Pozdrawiam cieplutko i dzięki:)

     2. Pepsi Eliot 11 maja 2017 o 07:05

      jaki masz poziom 25(OH)D, to Ci pomogę dobrać suplementację? można nawet brać 10000 i więcej jednostek dziennie.

     3. annjan 11 maja 2017 o 10:25

      34, badane miesiąc temu.

     4. Pepsi Eliot 11 maja 2017 o 10:38

      2 tabletki D3+K2 TiB po śniadaniu wraz z 4 tabletkami D3 TiB , zrób badanie za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy, dąż do 60-70

     5. grzegorzadam 11 maja 2017 o 08:59

      Proszę powiedz, na ile wiarygodne jest to badanie i czy wyniki zawsze są wiarygodne. ”

      Może być bardzo wiarygodne, i takim być nie musi.
      Aparatura to nie wszystko.
      Zacząć trzeba zawsze od wirusów, potem pozostałe pasożyty, bakterie i na końcu grzyby.

      ”jest sens wykonania badania laboratoryjnego na obecność pasożytów”

      Przy prawidłowym wykonaniu powyższego jest zbyteczne, ale często potwierdza
      biotest, choć technicznie nie jest w stanie wszystkiego wychwycić, o dokładności
      parazytolodzy są cytowani tutaj:
      http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
      o biorezonansie również.

     6. annjan 16 maja 2017 o 18:38

      Witajcie Pepsi i Grzegorz, byłam dzisiaj na badaniu biorezonansu i chciałabym się z Wami podzielić wynikami. Mam dużo wątpliwości i znaków zapytanie, a najważniejsze co teraz? Kiedy już w głowie ogarnęłam, że wyleczę się z Hashi, to teraz popadłam w rozpacz;( Jeśli wyniki są prawdziwe, to co mnie teraz czeka, może mi coś podpowiecie. Zastanawiam się, czy wykonać badania LTT na boleriozę, aby to potwierdzić, czy wierzyć temu wynikowi. Może pomożecie mi odnaleźć ścieżkę, bo jestem teraz w kropce. Podaję wyniki:

      PASOŻYTY: Schistosoma japonicum; Schistosoma mansonii; PA 3 76 Dirofilaria Immitis; PA 3 85 Schistosoma Japonicum miracidium; PA 3 86 Schistosoma Japonicum sporocysts, ELP 012 Pasożyty 4 wątroba

      BAKTERIE: B017 Enteric Bacteria; BCT 83 Serratia Mercedens; BCT 39 Streprococcus pyogenes; BCT 85 Streprococcus Muscilagionosis; BCT 40 Streprococcus viridans; BCT 45 bacillus cereus; BCT 27 Neisseria; BCT 04 Bacillus Megaterium; BCT 72 Mycoplasma Fermantans; BCT 96 Actinomyces; Ureaplasma urelyt.

      Borrelia recurrent; LY 58 Borrelia valsaviana; LY 56 Borellia Tillae; LY 43 Borellia carteri; LY 19 Bartonella Berkhoffii; LY 32 Bartonella Quintana; LY 29 Bartonella Mlophagi; LY 37 Bartonella Tribocorum; B 007 Borellia; B 047 Yersinia

      WIRUSY: VI 09 Herpes; VI 67 Tick Borne;

      GRZYBY: VF 029 Absidia Mix; VF 033 Blastomycete Mix; VF 044 Microsopre Mix

      METALE CIĘŻKIE: Miedź

      Proszę wytłumaczcie mi, co to wszystko znaczy i co dalej?
      Pozdrawiam cieplutko:)

     7. grzegorzadam 17 maja 2017 o 09:12

      Długa lista do likwidacji, kwestia czasu dobrym aparatem z dobrym terapeutą.
      Jaka metodą było robione? Leczą aparatem? Jak?

     8. annjan 17 maja 2017 o 15:20

      Robiłam biorezonans, aparatem Bicom Optima. Pani mi proponowała jakieś zabiegi na bolerioze, ale szczerze mówiąc, nie przekonała mnie jakoś do siebie.Nie jestem w stanie ocenić, czy Pani jest dobrym terapeutą, czy nie. A jeśli NIE, to co….szkoda czasu i energii. Przecież czas tu odgrywa największą rolę, bo ciągle pojawiają się nowe objawy. Podpowiedz mi proszę, czy powinnam zrobić test LTT na boleriozę. Bo jeśli nie jestem chora na boleriozę, to chyba sposób leczenia byłby jednak dużo łatwiejszy. Czego jeszcze powinnam się bać z tych wyników, co jest trudne do usunięcia i czy jest szansa zrobić to metodą naturalną. Proszę o pomoc, bo nawet nie wiem co dalej i jak postępować. Dzięki

     9. grzegorzadam 17 maja 2017 o 16:05

      A jeśli NIE, to co….szkoda czasu i energii.”
      Racja, trzeba by dotrzeć do stosujących i efektów.

      ”czy powinnam zrobić test LTT na boleriozę.”
      Mam większe zaufanie do dobrze wykonanego biorezonansu.

      ”co jest trudne do usunięcia i czy jest szansa zrobić to metodą naturalną.”
      W tym przypadku połączyłbym obie metody.

 44. elami 3 maja 2017 o 14:53

  Hej Pepsi. Muszę uzupełnić suple bo niektóre się pokończyły. Z G&G widzę dwie wit. E (tańszy bursztynian i droższy octan), którą radzisz? Niezbyt dobrze znoszę kalibrację więc piję do granicy dyskomfortu żołądkowego.Chcę zamówić wit C TiB. Poza tym biorę G&F, Zn,Selen, D3+K2( którą radzisz? -na razie na szybko kupiłam … 2000; mój poziom wit.D to 30,9). Dołożyłabyś jeszcze coś?
  Inne wyniki to:
  cholesterol 300 HDL 66 LDL 226 trójglic. 80
  TSH 2,4 (5 lat na letroxie teraz 62,5 niestety, odstawiłabym ale nie wiem czy od razu czy zmniejszając dawki,może odezwie się Ktoś z doświadczeniem odstawienia)
  potas 4,2
  wapń całkowity 2,23
  magnez 0,88
  Nie chcę zanudzać. morfologia raczej w normie (limfocyty trochę powyżej a neutrofile i bazofile trochę poniżej – cokolwiek by to nie znaczyło)
  Dzięki.

  1. Pepsi Eliot 3 maja 2017 o 15:09

   Możesz dokupić D3 +K2 TiB mamy wciąż promocyjną cenę: https://thisisbio.pl/glowna/2509-pakiet-vitamin-d3-vitamin-k2-tib-.html, wkrótce pojawi się nowy produkt D3+K2 TiB i jeszcze osobno nowa K2 TiB.
   Przy Twoim poziomie biez 5 tabletek d3 TiB po śniadaniu i 1 K2 tiB, zbadaj 25(OH)D za 2 miesiące, a na 5 dni przed odstaw suplementy. Dobrze byłoby dodać do tego jeszcze 1 kapsułkę Omega 3 TiB. Do śniadania bierz 1 tab. Greens & Fruits, i 1 cynk G&G, 1 C i 1 E. Obie świetne, różnią się ceną, bo koszty pozyskania są inne, obie są naturalne. Nie obawiaj się o miedź (antagonista cynku), bo w G&F masz dodaną miedź. Nie zaszkodzi jednak zjadać trochę suszonych daktyli, rodzynek. fig, albo nosić bransoletkę z miedzi. Zatrucie miedzią jest koszmarne, ale do braków miedzi też nie powinno się dopuszczać.

   Powinnaś zbadać dodatkowo B12, kwas foliowy i homocysteinę.

   Jod pierwiastkowy (płyn Lugola do kupienia w aptece) przez skórę. Robisz plamę3 cm na wewnętrznej stronie nadgarstka i ponawiasz suplemnetację przz skórę, gdy plama znika.

   Selen nigdy nie łączysz z cynkiem. Selen 1 kapsułka G&G bierzesz z 1 C i 1 E koło podwieczorku.

   Robiłaś USG tarczycy i narządów rodnych?

 45. elami 3 maja 2017 o 17:55

  USG tarczycy z listopada 2015:płat pr. 13x12x33 płat lewy 9x12x33 (echogeniczność miąższu obniżona z kilkoma drobnymi hypoechogennymi obszarami w płacie prawym unaczynienie w CD wzmożone,całość obrazu USG przemawia za AZT.)
  Jestem 10 lat po operacji gin.usuniecia trzonu macicy bez przydatków (co rok badanie USG jest OK)
  Nie mogę kupić Lugola w aptece. Tylko na receptę mówią. Jest tylko jodyna.
  Cynk rano a selen po południu z E
  Zbadam B12 homocysteinę i kwas foliowy. Dzięki:)

  1. Pepsi Eliot 3 maja 2017 o 18:27

   jodyna jest z alko, może w innej Ci sprzedadzą, selen z E i C (tworzy mega zestaw)

 46. elami 3 maja 2017 o 18:08

  Niestety nie ma w sklepie D 3 i K2. Poczekać czy zamawiać bez? 🙂

  1. Pepsi Eliot 3 maja 2017 o 18:24

   Możesz wziąć D3 TiB i lada moment (jutro?) będzie już nowa K2 naprawdę najwyższa światowa półka, też z Gnosis (to najlpesze laboratorium) i będzie też D3+K2 TiB w jednej kapsułce. (są już w magazynie, tylko sklep musi wrócić z wywczasów :))

 47. elami 3 maja 2017 o 19:13

  Dzięki. Zaczekam z zamówieniem. Rozumiem, że D3 i K2 wziąć oddzielnie bo mam brać 5 x D3 i 1 K2. Chyba, że wezmę tę nową w jednej kapsułce to jak brać?
  Szkoda,że nie można zapisać jakoś koszyka. Albo ja nie umiem.

  1. Pepsi Eliot 3 maja 2017 o 19:19

   ja nie wiem jak się ten sklep obsługuje, więc Ci nie powiem, ale jutro od rana wszyscy w pracy 🙂

 48. elami 3 maja 2017 o 20:24

  Ok. Dzięki za wszystko 🙂

 49. InesssCa 30 maja 2017 o 22:36

  Witam, Proszę mi doradzić. pół roku temu robiłam Badania hormonów tarczycy wyszło tsh 3,3 ( norma 0.27-4.7) ft3 3,24 ( norma 3,5 – 8,3) ft4 12,8 ( norma 9,0-22,0), przeciwciał wtedy nie robiłam. Tutaj troche zaczełam Was czytać, włączyłam do diety selen, sporadycznie cynk i d3+k2, jod przez skóre. W kwietniu z ciekawosci zrobiłam ponownie badania i wyszło tsh 2,3 ft3 4,1, ft4 12,5 Anty Tg 65,6 ( norma ponizej 18) Anty TPO 182 ( norma ponizej 8) Wyniki w sumie sie lekko poprawily przy suplementacji z doskoku, ale gdy zobaczyłam ze mam przeciwciała to zaczełam bardziej przykładac sie do suplementacji i przez miesiac codziennie brałam wit d3+k2, selen, cynk, b complex, jod przez skóre ( średnio 3x w tyg), w duzym stopniu ograniczyłam nabiał ( wczesniej jadłam praktycznie codziennie) i gluten. Po miesiacu takiej suplementacji i diety powtórzyłam badania, o ile przeciwciala ni eznacznie spadły anty tg 58,8, anty tpo 153,8 o tyle wynik tsh 2,7, ft3 3,8, ft4 11,58 się pogorszyły. FT4 w porównaniu z pierwszymi badaniami ciągle mi spada. Co zrobić zeby poprawić jego parametry? Mysłam ze wyniki mi się poprawią po systematycznym uzupełnianiu witamin, a tu poszło w drugą strone. Chciałabym poprawić wyniki bez włączenia leków.
  Jeżeli chodzi o samopoczucie to aktualnie jest ok, poza lecacymi włosami i zaparciami.
  Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam

  ps badania robione w tym samym laboratorium.

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2017 o 08:01

   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy).
   Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2543-vitamin-d3k2-60kaps-tib–254475917497.html

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy.

   Bierz póki 1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C)
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

   Cynk
   1 kapsułka ( nie łącz go z selenem)
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
   a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rymień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB, albo Liposomal C TiB , każda będzie świet=nym wyborem

   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Nieszczelność jelita:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   Kwas askorbinowy TiB

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    
   1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używamy bio olej kokosowy surowy

   Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Witamina E (naturalna) jw

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę

   Na zaparcia: chlorek magnezu TiB, bierz troszkę więcej niż w zaleceniach

 50. InesssCa 31 maja 2017 o 14:31

  sporo tego wszystkiego, kiedy to brać?:) a czy ten chlorek nie rozleniwi mi bardziej jelit ? i kiedyś czytałam że w problemach z tarczyca lepiej starczan magnezu ze względu że chlor wyplukuje jod? to który lepiej brać?

  1. grzegorzadam 31 maja 2017 o 16:01

   Chlorki magnezu, sodu, potasu wspaniale generują kwas żołądkowy i mnóstwo innych parametrów.

   Siarczan Mg bardzo szybko opuszcza organizm, nie dorównuje chlorkowi absolutnie.

   ”kiedyś czytałam że w problemach z tarczyca”
   Przy tym najpewniej zlokalizować przyczynę niedomagań tarczycy, czyli wirusy, dopiero potem reszta:
   http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *