Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 950 079
76 online
38 834 VIPy

Hemp protein, czyli wysoko enzymatyczne białko roślinne

Zatrzymujesz się za Uralem w tajdze, aby wysiąść tylko na chwilę z autokaru i wraz z innymi pasażerami udać się na stronę. Ty jednak weszłaś parę kroków głębiej w tundrę, bo jesteś wstydliwa, w końcu odwracasz się, a tu taka sama tundra, źdźbło w źdźbło identyczna. A inni, całkiem niechcący odjechali, nie żeby chcieli Cię zostawić, po prostu zapomnieli. Tak się przydarzyło mojej dawnej fryzjerce Rosjance, w drodze do rodziny za Ural, czyli do Azji. Fryzjerka Masza w końcu dotarła do szosy i jakimś cudem natknęła się na przyjazny samochód  z rzadka przemieszczający hektary w dziczy.

A Ty co byś zrobiła, żeby przetrwać? 

Wodę masz, bo dziewiczy las jest mokry, ale co byłoby Ci tak naprawdę najbardziej niezbędne do przetrwania: jagoda, grzyb, czy może owad?  Odpowiem: 

Niezbędny do przetrwania będzie pokarm „pierwszy”, czyli yyy … proteina

Będzie trzeba zjeść żuka. Cokolwiek nie powiedzieć musimy dostarczyć sobie odpowiednią ilość białka zawierającego pełną pulę aminokwasów esencjonalnych, czyli takich, które organizm nie umie wytwarzać. Gdy nie połkniesz wkrótce owada, zaczniesz opadać z sił, bowiem organizm będzie póki co wyżerał niezbędne aminokwasy z mięśni. A w pierwszej kolejności pociągnie izoleucynę, leucynę i walinę, słynne BCAski, a potem resztę.  Zacznie się atrofia mięśni i nie pomoże energia z borówki. Inaczej miałaby się sytuacja, gdybyśmy utknęli w górach Ałtaj, Tienszanie, na Zakaukaziu, czy zgoła w Afganistanie wśród męskich konopi.  Można by wtedy zrezygnować z jedzenia miłych żuków? Wysuszone i niekiedy sfermentowane żeńskie kwiatostany konopi zawierające duże ilości kannabinoidów to marihuana, to też mogłoby nie być najgorsze, ale skupmy się na przetrwaniu. Czyli na konopiach męskich, a raczej białku konopnym, czyli Hemp Protein. Korzyści z białka konopi były od tysięcy lat powszechnie znane w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Europie i obu Amerykach. Eksperci uwielbiają fakt, że nasiona konopi stanowią bogate źródło białka bezglutenowego naładowanego niezbędnymi kwasami tłuszczowymi i błonnikiem. Jeśli faktycznie nie chcesz jeść mięsa, ale czujesz, że Twoje mięśnie potrzebują aminokwasów, w tym BCA szczególnie około treningowo, w pewnym momencie sięgniesz po hemp protein, czyli białko z konopi.

Po prostu zrobisz to

Z opracowania Blanche Levine, która od 25 lat ma zaszczyt pracować z największymi umysłami zajmującymi się naturalnym, czytaj nieinwazyjnym, uzdrawianiem i promującymi najzdrowsze żywienie populacji świata, dowiadujemy się między innymi: Białko konopie zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy i równie niezbędne kwasy tłuszczowe, w tym niezbędne składniki odżywcze produkowane przez organizm ludzki. Gdy jesteś tego świadoma podejmiesz właściwą decyzję.

Wiele białek roślinnych nazywa się białkami „niepełnymi”, nie przez złośliwość, ale dlatego, że nie zawierają, lub zawierają bardzo małą ilość jednego, lub więcej z dziewięciu aminokwasów egzogennych. Białka te ostatecznie nie są w stanie spełnić wymagań człowieka, cokolwiek na ten temat usłyszymy od frutarianina.

Tymczasem białko konopne ma wszystko co potrzeba, a szczególnie jest źródłem aminokwasów argininy i histydyny, oraz metioniny i cysteiny, ekstremalnie ważnych aminokwasów zawierających siarkę potrzebną do wytwarzania enzymów

Nie zapominaj, że enzym to życie

Yin-yang pogłoski są takie, że mężczyzna musi oszczędzać nasienie, gdyż w rzeczywistości musi odliczać enzymy.

Białko konopi przyspiesza czas regeneracji i naprawy komórek, czyli działa podobnie jak najlepsza serwatka CFM

Jednak mniej więcej 2/3 białka konopi składa się z edestyny, białka globuliny, które możemy znaleźć tylko w nasionach konopi. Edestyny to bardzo specyficzne białka, bowiem są prawie identyczne z tymi występującymi w ludzkim ciele, dlatego nadaje się wręcz idealnie do naprawy naszych komórek, oraz yyy … DNA. Dzięki temu to białko jest łatwo trawione. Pozostała mniej więcej 1/3 białka konopi jest albuminą o bardzo wysokiej jakości. Białko konopi zbudowane jest z proporcjonalnie wysokiej ilości aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach, czyli wspomnianych już wcześniej BCAsków, bardzo ważnych do naprawy komórek i wzrostu beztłuszczowej masy ciała. A o to powinno chodzić wszystkim, właśnie o naturalnie dużą, beztłuszczową masę ciała. To jest wartość nie do przecenienia i od zawsze namawiam Cię, żebyś przestała bać się mięśni, które trzymają w ryzach ciało, bo w istocie są najlepszym typem ciała.

No i zdrowe tłuszcze w diecie

Białko z konopi zawiera ogółem więcej tłuszczu niż wiele innych białek w proszku. Prawie wszystkie tłuszcze zawarte w konopi pochodzą z podstawowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak omega-6 i omega-3 kwasy. Przy czym Światowa Organizacja Zdrowia uznaje konopie jako posiadające optymalną dla człowieka równowagę omega-6 do omega-3.

Konopie należą do jednego z niewielu pokarmów, innych niż białko zwierzęce, zawierających kwas gamma-linolenowy (GLA), strategiczny tłuszcz chroniący przed chorobami przewlekłymi

Ponadto nasiona konopi zawierają witaminy takie jak C, E, B1, B2, oraz karoten, które są rozpuszczalne w tłuszczu i przez to podane w hempie w bardzo strawnej formie; konopie zawierają również minerały śladowe jak wapń, fosfor, potas i magnez.

Jeżeli ktoś potrzebuje jeszcze jakiejś dodatkowej zachęty do konsumowania białka z konopi, można oprzeć się na marketingu 3.0, bowiem nasionami konopi nie zainteresowało się Monsanto, więc nie są modyfikowane genetycznie. Dodatkowo są tak łatwe w uprawie, że nie potrzebują ani pestycydów, ani herbicydów.

Dodatkowe info: Śliczny, ciemnozielony olej konopny może być podgrzewany, aż do temperatury 300 stopni bez niezdrowych komplikacji w postaci transów. Dlatego oprócz mieszania białka konopi z sokami i szejkami, bo kolejną zaletą tego białka jest fakt, że można go jeść na surowo, można też stosunkowo bezkarnie używać go do wypieków, dodawać do płatków owsianych, czy innych zbóż i jak się ktoś uprze poddawać je obróbką ciepłem. Białko konopi można mieszać z jogurtami, dodawać do sałatek owocowych, czy warzywnych. Oczywiście musimy sobie zdawać sprawę, że zawiera tłuszcz, dlatego w przypadku 811 musimy zadbać o odpowiednie proporcje. Białko konopi ma fajny orzechowy smak, dla mnie dodatkowo trochę słonecznikowy.  Uwaga, za dr.Axe podaję ewentualne miny, które jak wiadomo posiada każdy, nawet najzdrowszy produkt spożywczy: Jak każdy suplement białka, białko konopi w proszku powinno być spożywane w stosunku do ogólnego zapotrzebowania Twojego ciała na białko. Białko konopi może delikatnie rozwalniać, dlatego gdy nie używałaś wcześniej tego białka, zacznij od małej ilości (płaska łyżeczka od herbaty). Jeśli bierzesz leki rozrzedzające krew skonsultuj branie białka konopii z lekarzem. Osoby zakażone wirusem opryszczki powinny ostrożne, ponieważ białko z nasion konopi zawiera znaczący poziom aminokwasu argininy. Arginina jest ważna w procesie gojenia ran, wytwarzania hormonów i dla funkcji układu immunologicznego, lecz wysoki poziom argininy w diecie w praktyce zachęca do replikacji białek wirusowych. Ludzie z powtarzającymi się, przewlekłymi lub ostrymi infekcjami wirusem opryszczki powinni najprawdopodobniej powstrzymać się od codziennego spożywania produktów z nasion konopi. Główne ostrzeżenie powiązane z białkiem z nasion konopi jest dla ludzi cierpiących z powodu chorób autoimmunologicznych. Białko z nasion konopi zawiera do 65 % globuliny edistin, która jest niezbędna do wytwarzania białek krwi i immunologicznych dopalaczy systemowych, takich jak przeciwciała i gamma-globuliny. Dlatego chociaż białko z konopi jest bardzo korzystne dla większości ludzi, to jednak dla chorych na choroby autoimmunologiczne, może być zbyt stymulujące dla układu odpornościowego Nie ma na to powiązanie żadnych badań klinicznych, jednak wiadomo, że kombinacja niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i aminokwasów zwiększa ilość białych krwinek u zwierząt i ludzi. Dlatego, gdy cierpisz z powodu choroby autoimmunologicznej, lub przyjmujesz leki immunosupresyjne, powinnaś używać białka nasion konopi z ostrożnością. Podobnie jak przy problemach z tarczycą należy rozważnie jeść krzyżowe, a jednak nie rezygnować z nich, gdyż przynoszą ogromne korzyści zdrowotne i na przekór wszystkiemu stymulują tarczycę.

owocek:)

Referencje:
www.draxe.com/hemp-protein-powder/
www.regenerativenutrition.com/content.asp?id=64
www.livestrong.com/article/88254-benefits-hemp-protein/
www.manitobaharvest.com/articles_studies/3804/Hemp-Protein-%3D-King-of-the-Plant-Kingdom.html

(Visited 7 490 times, 4 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Paulina 8 stycznia 2018 o 07:39

  Pepsi a czy Ty masz w swojej ofercie tą cudowną roślinkę? Znaczy się białko ofc.

 2. avatar kajooja 8 stycznia 2018 o 08:24

  Hmm czyli przy Hashi to białko 2 razy w tygodniu po lekkim treningu będzie ok?

  1. avatar Jarmush 8 stycznia 2018 o 10:58

   bedzie ok, a goinotrensy 4 razy w tygodniu

   1. avatar kajooja 9 stycznia 2018 o 08:29

    zielona jestem, co to goinotrensy ?

    1. avatar Jarmush 9 stycznia 2018 o 10:34

     w krzyżowych są, czyli w kapuście, czerwonej też oczywiście, brokułach, brukselce, jarmużu etc

 3. avatar Aneta D Falkiewicz 8 stycznia 2018 o 08:44

  Dzięki, mam na liście do kupienia u Ciebie. Ale. Wirus opryszczki, mimo, że usypiany brtem, plus choroba autoimmunologiczna, plus to, że ryby jadam 1-2 do roku, to hmm? Raz, no dwa razy w tygodniu jak zjem lub rzucę do szejka to będzie dobrze, nie? Zresztą ciało samo 'ciągnie’. Bo czasem piekę chleb z bio mąki konopnej. A w ogóle – nie zapomnę afgańskich, kirgiskich i tadżycko-chińskich łąk konopnych – cudny widok, urywałam listki tu i tam, ale dalej już nie wiedziałam co z nimi zrobić 😀

  1. avatar Jarmush 8 stycznia 2018 o 10:58

   obserwuj, wszystko dobrze działa, gdy powiemy TAK

   1. avatar drefet 9 stycznia 2018 o 10:06

    czy podobnie jest z maca? lucuma iinnymi superfoodssami? przy auto i wirusowkach trzeba uwazac?

    1. avatar Jarmush 9 stycznia 2018 o 10:33

     ja w ogóle nie uznaję zasady, że pokarm w odpowiedniej ilości może komuś zaszkodzić, wyłączając uczulenia.

     1. avatar drefet 9 stycznia 2018 o 12:54

      na opakowaniach z lucerna tez zazwyczaj jest info ze przy auto nie stosowac…rozne sa zalecenia…a ja mam ogromna ochote na pomidory od kilku dni, nie jadlam od ponad pol roku…

    2. avatar drefet 9 stycznia 2018 o 10:45

     dość podobnie myślę, zwłaszcza, że u mnie nawet biale krwinki sa w dolnej granicy lub poniżej…czyli nic nie wskazuje na nadaktywna immunologie…chociaz przeciwciala tarczycowe szybuja i ju z koncza mi sie pomysly czym je zbic

 4. avatar Paweł 8 stycznia 2018 o 08:48

  Czy Hemp Protein może zastąpić olej omega 3 TiB lub czy mogę stosować w ramach 4 szklanki Twojej terapii Hemp Protein, a później jeszcze po śniadaniu wziąć razem z D3 i K2 Omega 3 TiB? Czy to nie będzie za dużo tłuszczów?

  1. avatar Jarmush 8 stycznia 2018 o 10:57

   jak bierzesz tylko łyżeczkę hempa, to możesz, a nawet wskazane jest jeszcze brać Omegę 3 TiB,

 5. avatar Aniaa 8 stycznia 2018 o 19:23

  Hej Pepsi jaka witaminę A i E mogłabyś polecić na polepszenie wzroku? W twoim sklepie widziałam ze są dwa rodzaje E natomiast nie ma A i to głównie nad nią się zastanawiam jakiej szukać.

  1. avatar Jarmush 8 stycznia 2018 o 20:08

   Jestem zwolenniczką uzupełniania A poprzez jedzenie B carotenu. Pół litra soku z marchwi daje niesamowite rezultaty. Mamy A w preparacie super złożonym Greens& Fruits TiB, ale dopiero wylatuje do nas ze Stanów.

   1. avatar Aniaa 9 stycznia 2018 o 07:05

    Greens juże biorę. Sok pije od czasu do czasu ale nie mam dostępu do ekologicznej marchwi to nie wiadomo czy mój sok ma super właściwości

    1. avatar Emanuela Urtica 9 stycznia 2018 o 07:43

     Oj, teraz we wszystkich sieciowych marketach jest eko marchew. W Lidlu i Biedronie są zawsze małe paczuszki, w Piotrze i Pawle też, chociaż zawsze wydają się leżeć ciut za długo (ale może to tylko obok mnie, za to w Auchanie są paki chyba po 1,5-2-kg.

 6. avatar PAULINA 9 stycznia 2018 o 00:58

  Ja również bardzo proszę o odpowiedź – mam nietolerancję laktozy, hashi i opryszczkę srednio 2 razy w roku. jakie suplementy na przytycie będą dla mnie najkorzystniejsze ? Spróbować z tym bialkiem ofc ? Jakie mam ewentualnie zdrowe alternatywy ?
  Bardzo dziękuję

  1. avatar Jarmush 9 stycznia 2018 o 08:19

   siłownia, dużo zdrowych węglowodanów i zwiększać ilość białka w stosunku do wzrostu masy. 1,1 grama białka i do tego dużo węglowodanów.

 7. avatar Kasia 23 stycznia 2018 o 00:28

  Pepsi jak moge znalezc Twoja odpowiedz na moje pytanie z 5go grudnia pod tym wpisem?

 8. avatar Kaa 30 czerwca 2018 o 09:09

  Pepsi ja tez na 4 szklanka,d3k2,po kuracji g&f ,wit c tib,magnez przez skore,kupilam dzisiaj wlasnie hemp protein,zeby dozucac do 4 szklanki w ktorej mam tez mace,czyli przy hashi nie moge codziennie?troche przybieram na wadze co jest dla mnie mega frustrujace,odrzucilam tez kofeine i odrazu zaczelam „puchnac” prawie 3 kg w ciagu miesiaca,jem w okienku ale czasami mnie dolapie mega glod,moze wrocic do jednej kofeinowej?
  Czy zamiast hemp dokupic omege?Poradz cos prosze,cale zycie mam taki mega dołek,ze jestem za gruba,przed ciaza wazylam 50kg przy wzroscie 164,czułam sie swietnie,po ciazy bylo takie 52 teraz 55 i juz nie moge na siebie patrzec,zaczynam miec problem z wyjsciem do ludzi (ja wiem,ze to problem psychologiczny,kiedys mi sie trafil w zyciu krettn,ktory przez 5 lat pyszczył na mnie,ze jestem za gruba)ale fakt,ze sie zle z tym czuje…moze przechodze z hashi w niedoczynnosc?

  1. avatar Jarmush 30 czerwca 2018 o 12:09

   hashi to bardzo często właśnie niedoczynność, ale co z tego, dobra dieta i się nie tyje. Kofeina przyspiesza metabolizm, to fakt, ale przy Hashi nie jest wskazana szczególnie. Hemp jest bardzo dobry, potem możesz przejść na Omegę 3 TiB, i tak czekamy na dostawę. Jak Cię dopada głód, wypij 1 porcję shape shake na wodzie. To opcja, chociaż nie każdego oszuka.

 9. avatar Kaa 30 czerwca 2018 o 13:06

  Wczesniej brałam juz omege,zachecilo mnie hemp wiec kupilam,a moge go codziennie do 4 szklanki czy co kilka dni?moze bym zjadla juz to opakowanie i pozniej przejde na omege?zielona herbata tez jest niedozwolona…czym tu ruszyc rowniez braki energi?jak biore sode to czuje sie swietnie ale z tego co czytam to przerwa 2 tygodniowa wskazana?zauwazylam,ze soda musiala zdzialac jakies cuda na moje nerki,widocznie cos bylo nie tak,w dziecinstwie mialam jakies trudne zapalenie nerek,w kazdym badz razie przestalam chodzic w nocy do toalety i poranny mocz nie jest zolty,chociaz w ciagu dnia zawsze wzorowy przezroczysty ale budze sie mocno odwodniona,susza jak na pustyni chociaz wody pije naprawde duzo z dodatkiem soli?biegam oczywiscie ale sa dni,ze w polowie przechodze do marszu bo nie mam sily,kawusia robila robote?
  ?

  1. avatar Jarmush 30 czerwca 2018 o 17:50

   możesz codziennie, chyba,że bierzesz jakieś leki na rozrzedzenie krwi, ja dodaję do 4 szklanki codziennie.

 10. avatar Paweł 27 lipca 2018 o 08:02

  Czy przy wirusie HPV ( brodawczak) można brać Hemp protein?

  1. avatar Jarmush 27 lipca 2018 o 08:28

   chodzi zapewne o argininę, na tej zasadzie nie można by brać żadnego białka z argininą. decyzja należy do Ciebie.

   1. avatar Paweł 27 lipca 2018 o 08:53

    Poczytałem dużo o konopii i dowiedziałem się, o jego właściwościach antyrakowych. Natomiast tutaj przeczytałem, że osoby z opryszczka nie powinny jego brać. Jednak wydaje mi się że HPV to nie to samo co wirus HSV1.
    Zastanawiam się czy nie przerzucić się całkiem na Hemp protein ( np. 2 płaskie łyżki) zamiast 1 Omega 3 TiB.

    1. avatar Jarmush 27 lipca 2018 o 09:51

     możesz, to dobry pomysł, ale nie płaskie tylko lekko kopiate, to zagarniesz też sporo świetnego białka

     1. avatar Robcio 1 maja 2019 o 06:29

      A ja właśnie mam pytanie co do opryszczki – któryś dzien z rzedy na kuracji 4 szklanek, do ostatniej dodaje białko konopne, od wczoraj z opryszczką sie bujam.
      Kupiłem lizyne, przyjmuje dla balansu.

      Ale w takim razie co z ludzmi z opryszczka, nigdy nie powinni przyjmować białka w takiej skondensowanej formie?
      Troche lipa, ale z drugiej strony dokarmia sie/pobudza wirusa.

      Jak sobie z tym radzisz Pepsi, o ile dopadla Cię opryszczka kiedyś, albo znasz patenty innych?

      PoZdrawiam?

     2. avatar Jarmush 1 maja 2019 o 06:59

      arginina może pobudzać, ale jest naprawdę w każdym wysokogatunkowym białku, a może Cię po prostu mocno zawiało, zimny koniec kwietnia, zimny maj

 11. avatar justynat 11 listopada 2018 o 20:53

  Witam.
  Mam pytanie ponieważ nadczynność tarczycy w GB spowodowała wychudzenie 45kg, zalecana dieta wysokobiałkowa. Jakie białko mogę właczyć oprócz mięsa do diety? w książce „boski lekarz” polecane białkp z konopii a opryszczkę miałam kiedyś i jak tu przytyć ??

  1. avatar Jarmush 11 listopada 2018 o 21:36

   dieta wysoko białkowa wychudzi jeszcze bardziej i może zaszkodzić nerkom. Mamy świetne białko Shape Shake TiB, ale odradzam stosowania go większych ilościach, do tego dobrze byłoby w tej sytuacji brać go z mlekiem roślinnym i/lub owocami.

  2. avatar Robcio 1 maja 2019 o 07:37

   wlasnie wiem, a wlasciwie zapomnialem, ze nawet bardziej w wege niz miesnej diecie bedzie jej więcej.

   Jasne, moze wiatr, mozna gdybac, choc raczej nie czulem zmarzniecia a nawet jeśli to balansuje rozgrzewajacymi naparami.
   W sumie, niemal nigdy nie dojdziesz, nie utrafisz co od czego:D
   Czy sen, stres, dieta, wiater.

   Tak czy siak – zeby nie ryzykowac, poki co odstawiam, bo w normalnej diecie troche argininy bedzie samo z siebie, lizyny mniej, a jak sie dowali dodatkowo białko tego typu to mysle, ze mozna troche wywolywac wilka z lasu.
   Dzieki za odp? ciekaw bylem czy masz jakies patenty albo po prostu uznajesz, ze to nie dla ludzi z opryszczka czy innymi pochodnymi

 12. avatar justynat 12 listopada 2018 o 06:41

  dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. no to kupuje może coś pomoże.

 13. avatar Pablo 16 lutego 2019 o 12:42

  Białko konopne jest cudowne, jednak jak się ma ilość tłuszcz z białka konopnego do 811 i nie łączenia cukru z tłuszczem, jeśli jem szejki bananowo – konopne? Jak wygląda sprawa ” prawidłowego” łączenia posiłków, mam na myśli to, że czytałem o tym, że nie powinno się produktów białkowych łączyć z węglowodanowymi (skrobią), będę wdzięczny za informację i wyjaśnienie czy stosowanie tego typu łączenia w diecie nie wpływa negatywnie na trawienie różnych pokarmów. Z góry dziękuję !

  1. avatar Jarmush 16 lutego 2019 o 14:43

   ma też bardzo duzo błonnika, ja jem dla Omega 3, ale bardzo liczę proporcje, po prostu zjadam duuużo węgli 😀 i mi wychodzi 811

 14. avatar Pablo 16 lutego 2019 o 15:46

  Jasne, prostota 811 jest piękna, czy mogłabyś podzielić się wiedzą na ww. temat trawienia ( białka+węglowodany/skrobia)? Jak się ma łączenie np bananów z różnym źródłem tłuszczu typu białko konopne, chia, siemię? ?✌️

  Prawidłowe łączenie pokarmów i w jaki sposób organizm trawi metabolizuje to zacny pomysł na temat ! ?

  1. avatar Jarmush 16 lutego 2019 o 16:53

   nie zajmuję się dietetyką, poszukaj w necie, po prostu jestem na niskotłuszczówce surowej/ roślinnej od wielu lat i jest ok. Jest sporo artów na blogu na ten temat, bo kiedyś mnie to bardziej jarało, obecnie po prostu jestem na 811. Łączyć pokarmy należy tak, żeby nie było śmierdzących gazów, i żeby nic nie przelewało się w brzuchu, cokolwiek ktokolwiek na ten temat powiedział i okazuje się, że podstawą jest tutaj odpowiednia ilość kwasu w żołądku, oraz pepsyny do trawienia białek, i enzymu trzustkowego trypsyny też doi tego samego. Jak dobrze trawisz, masz dobre wyniki krwi, ciesz się, jedz banany, jedz co chcesz i nie zadręczaj się tymi sprawami, bo to prosta droga do ortoreksji. Wiem co mówię.

 15. avatar MłodyGraczz 16 marca 2019 o 13:25

  Zgadzam się, stan układu pokarmowego to jeden z podstawowych kluczy do zdrowia.
  Jak się ma niełączenie cukru z tłuszczem do np. właśnie bananów z białkiem konopnym ?
  Czy generalnie w niełączeniu cukru z tłuszczem chodzi tylko o proporcje 811?
  Jestem dociekliwym szczegół’owcem i potrzebuję mieć zawsze jasność i pewność 😛

  Jeśli chodzi o ortotreksje to nazwałbym to pewną dysfunkcją danej istoty, jednak patrząc na to z mojej perspektywy jak się odżywiam to po prostu nie jem tego, co uważam, że niezdrowe w zgodzie z sobą i wiedzą którą zdobyłem po prostu dbam o zdrowie ciała, którym się opiekuję (tak, to brzmi ortoreksyjnie), po co miałbym jeść coś, co nie jest w naturalnej formie i zdrowe dla organizmu? np. utleniony tłuszcz? (gotuje tylko to co trzeba czyli strączki kasze itd)
  Ortoreksja może być również dobrą etykietką dla śpiących, podejście przekonaniowo – stereotypowe, ktoś dba o swoje zdrowie najlepiej jak potrafi w zgodzie ze sobą, a żyjące zombie dopisze mu etykietę, będzie mógł dać sobie przyzwolenie na robienie tego samego bezrefleksyjne, tak samo wydaje mi się, że do wegan jest podoczepianych sporo etykiet, więc po prostu jak ktoś pyta to odpowiadam o to co jem to odpowiadam – nie jem zwierząt 🙂

  Czy pierwsze trzy szklanki w „terapii 4 szklanek” przerywają PP? , bądź mieszanka babki płesznik i jajowatej ?
  Dziękuję za poświęcony czas na odpowiedź na temat niekoniecznie związany bardzo życiowo 😛

  1. avatar Jarmush 16 marca 2019 o 16:12

   proporcje 811, oraz błonnik
   pierwsze 3 szklanki nie przerywają
   pozdro

 16. avatar Dominika 23 marca 2019 o 06:49

  Pepsi powiedz proszę czy poleciłabys mi jakaś dobra książkę o poście przerywanym? Książkę z przykładowym jadłospisem co jeść ile jeść kiedy jeść.obecnie jestem na etapie przechodzenia na vegetarianizm ale post przerywany dość głęboko siedzi mi w głowie. Jest w Empiku książka … Co myślisz o niej ?Powiedz tez proszę czy jak mam w 4 szklance hemp kelp acai brokuły jarmuz to czy msm mogę tez dodawać? Kiedy go najlepiej brać i czy są jakieś przeciwskazania
  Dziękuje kochana za odpowiedz ❤️

  1. avatar Jarmush 23 marca 2019 o 08:54

   jarmuż do 4 szklanki, jeśli chodzi o książki, to polecam, mój blog i Leczenie dobrą dietą. całkowicie wystarczy w tej kwestii 🙂 <3

 17. avatar Dominika 23 marca 2019 o 13:26

  Pepsi jarmuż już daje do 4 szklanki a co z msm?

  1. avatar Jarmush 23 marca 2019 o 21:03

   też

 18. avatar Dominika 23 marca 2019 o 19:28

  Pepsi chodziło mi o to czy do mojej 4 szklanki w której już mam :acai brokuły jarmuż 4 greens hemp i kelp mogę dodać jeszcze MSM i w jakich dawkach .rozumiem że brać ten zestaw cały czas czy robić przerwy ?

  1. avatar Jarmush 23 marca 2019 o 20:55

   można brać cały czas, potem Ci się kończą, więc robisz trochę przerwy, ale nie musisz, to pokarmy, natomiast siarka to nie pokarm i rób przerwy, 2 gramy, pół płaskiej łyżeczki

 19. avatar Dominika 24 marca 2019 o 06:23

  Dziekuje ❤️❤️

 20. avatar Aga 3 grudnia 2019 o 08:04

  A ja mam kupione Twoje produkty i wszędzie jest napisane stosowanie pół do całej łyżeczki, więc moje pytanie czy taka dawka to zaspokojenie jakiego procenta zapotrzebowania? Czy to dodatek, uzupełnienie diety, czy znacząca ilość mająca wpływ na organizm? Chodzi mi o super foodsy, kurkuma, lukuma, żeńszeń, maca, grzybki oto, wszędzie dawkow pół do łyżeczki, więc jak taką ilość spożywam to jest to ilość wystarczająco do dziennego zapotrzebowania, co dostajemy w tej jednej łyżeczce?

  1. avatar Jarmush 3 grudnia 2019 o 12:50

   piszemy tak jak musimy, hempa trzeba wiecej kopiatą łychę stołową ja osobiście jem, a i tak najbardziej istotne jest jak wchłania sie skałdniki odżywcze, bardzo duży wpływ ma tutaj pH moczu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum