logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
79 829 427
267 online
30 837 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Hipoalbuminemia, czyli dlaczego nie należy lekceważyć puchnących nóg

  Możesz się zdziwić.

  Powodów puchnięcia nóg i stóp może być wiele – od trywialnych, jak zbyt długie siedzenie w miejscu, przez urazy, problemy z krążeniem i krzepliwością krwi po rozmaite jednostki chorobowe.

  Trochę dla Was nie pisałem, ale nie żebym z redakcji zniknął na amen:) (wręcz przeciwnie), tylko jak wiecie jestem też człowiekiem Lex patriae, dlatego matrix na chwilę wciągnął mnie w swoje sprawy.

  A więc opuchlizna.

  Jeśli opuchlizna wynika z urazu, najczęściej łączy się z bólem, dyskomfortem i napięciem mięśni i stawów. Urazy ścięgna Achillesa, poza opuchlizną, mogą powodować ucisk i drętwienie mięśni.

  Częstą przyczyną opuchlizny są też stany zapalne kości i stawów oraz tzw. „stopa atlety”, czyli grzybica stóp. Opuchlizna stopy może wiązać się także z problemami z krążeniem i krzepliwością krwi.

  Powodem mogą być również braki witamin i minerałów, takich jak chociażby żelazo, magnez, wapno, witaminy B12, K2 i D3.

  Jednym z powodów puchnięcia nóg może być… Białko!

  60% białka znajdującego się w Twoim ciele to albuminy. Albuminy działają natomiast jak czynnik wiążący wiele leków, hormonów, minerałów i substancji odżywczych w organizmie.

  Albuminy są syntezowane w wątrobie. Jeśli wątroba nie jest w dobrym stanie, w rezultacie może dojść do obniżenia jej poziomu

  TU KUPISZ BIAŁKO SERWATKOWE 100% IZOLAT CFM
  bez cukru, kazeiny!, tłuszczu i laktozy TiB (słodzony stewią) z dużą ilością glutaminy i wszystkimi aminokwasami egzogennymi DZISIAJ PRZYLATUJE!

  Niski poziom albumin, nazywany hipoproteinemią lub hipoalbuminemią (łamacz języka), wynika z nadmiaru białka w moczu, co z kolei jest oznaką zespołu nerczycowego, czyli grupy nieprawidłowości w badaniach laboratoryjnych, będących powikłaniem chorób nerek, w których dochodzi do dużej utraty białka z moczem (białkomocz).

  Hipoalbuminemia powoduje obniżenie ciśnienia osocza, a co za tym idzie obrzęk tkanek. Często jednym z pierwszych widocznych symptomów zewnętrznych choroby jest opuchlizna.

  Jak radzić sobie z hipoproteinemią?

  Przy obrzęku (zarówno jedno- jak i obustronnym) konieczne jest badanie krwi, wątroby i nerek.

  Jeśli obrzęk jest spowodowany niedożywieniem, można go skorygować poprzez odpowiednie uzupełnienie białek w żywności. W takich przypadkach można również zalecić suplementację wzbogacającą dietę o białko.

  Warto pamiętać, że mleko i jego produkty oraz mięso zakwaszają. Warto postawić na izolaty serwatki CFM (bez laktozy i kazeiny, jako jedyne białko zwierzęce, które nie zakwasza wg. dr Mercoli) i dobrej jakości roślinne proteiny, np. białko konopne.

  Dodatkowo należy regularnie i kompleksowo oczyszczać wątrobę (na przykład z pomocą genialnej terapii 4 szklanek) i zadbać o odpowiednią dietę korzystną dla nerek.

  TU KUPISZ świetny KOLAGEN morski PEPTAN F TiB z opatentowaną formułą, bardzo łatwo rozpuszczalny

  Zespół nerczycowy to stan, który wynika z uszkodzenia tkanek i zaburzenia funkcji nefronu. Ma to związek nie tylko z samym białkiem, ale także z kolagenem (reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, itp.) i wynika z niedoborów witaminy C (i jej pomocników – bioflawanoidów). Naczynia krwionośne ulegają nieszczelności w przypadku braku odpowiedniej ilości witaminy C.

  Z tego wpisu dowiesz się wszystkiego o leczeniu nerek.

  Źródła: 1,2

  Piona:)
  Twój Przemysław vel Pompa

   

   

  (Visited 5 005 times, 6 visits today)
  Przemysław vel dr Pompa - wyznawca treningu w starym, dobrym stylu. Oddany sztuce kształtowania ciała, ducha i umysłu.Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania sportowiec, zwolennik filozofii harmonijnego rozwoju, adept wschodnich sztuk walki.Na blogu Pepsi zmierzy się z problemami współczesnego samca (i nie tylko;).
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Komentarze

  1. Natalia 13 grudnia 2017 o 14:36

   Czym można wyleczyć przepuchline pepkowa i pachwinowa ? Pachwinowa była operowana ale pojawiła się znowu. Przepuchline pepkowa ma kobieta a pachwinowa mężczyzna.

   1. Pepsi Eliot 13 grudnia 2017 o 15:27

    ”PRZEPUKLINA BRZUSZNA
    Przepuklinę brzuszną – nieprawidłowe przemieszczenie całości lub części narządu poprzez błonę otaczającą jamę brzuszną – ogólnie uznaje się za chorobę wrodzoną lub nabytą z powodu nadwagi, nadmiernego wysiłku albo powikłań pooperacyjnych. Edgar Cayce udzielił pacjentom cierpiącym na przepuklinę brzuszną dwudziestu jeden odczytów. Wyjaśniał w nich, w jaki sposób złożona seria czynników związanych z nieprawidłowym traktowaniem organizmu, może prowadzić do osłabienia błon w jamie brzusznej. Cayce uważał, że pierwotne osłabienie ścian jamy brzusznej spowodowane było stopniowym odkładaniem się toksyn w ustroju.
    Twierdził, że zatrucie organizmu było wynikiem osłabienia wydalania oraz urazów w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Powodowało ono zaburzenia równowagi w obiegu krwi i limfy, oraz brak koordynacji pomiędzy
    ośrodkowym a autonomicznym układem nerwowym. Ze względu na zahamowanie przepływu impulsów nerwowych, następowało osłabienie procesów trawiennych oraz zaburzenie wydzielania hormonów. Jeśli występowały powyższe czynniki, zdaniem Cayce’a, nie trzeba było nawet szczególnie dużego wysiłku fizycznego, by nastąpiło przerwanie ściany otaczającej jamę brzuszną i by pojawiła się przepuklina. Tylko w przypadku kilku pacjentów, którym Cayce udzielił odczytów, przepuklina była wynikiem wysiłku lub przemęczenia.
    LECZENIE
    Jak zwykle kuracja Cayce’a miała na celu przywrócenie równowagi pomiędzy poszczególnymi układami organizmu oraz stworzenie optymalnych warunków powrotu do zdrowia. Podkreślał wagę pozytywnych postaw i emocji.
    W większości przypadków Cayce zalecał pacjentom noszenie pasa przepuklinowego ułatwiającego stopniowy proces powrotu do zdrowia. Cayce uważał, że prawidłowa kwasowo-zasadowa dieta odgrywa ważną rolę w leczeniu przepukliny. Posiłki zawierać miały niewielkie ilości mięsa lub być go zupełnie pozbawione.
    Cayce polecał natomiast warzywa pomagające zrekonstruować osłabione tkanki.
    Polecał też nastawianie kręgosłupa, szczególnie w okolicy kręgów lędźwiowych, lub w odcinku znajdującym się na wysokości jamy brzusznej. Doradzał wykonywanie płukania okrężnicy i lewatyw w celu oczyszczenia organizmu z toksyn. Zalecał masaże i inne rodzaje fizjoterapii wspomagające wydalanie toksyn i ogólnie przygotowujące ciało, dzięki czemu nastawianie kręgosłupa mogło być najbardziej efektywne.”
    Czyli mogą być (są ) przyczyny w zanieczyszczeniu toksynami.

    1. grzegorzadam 14 grudnia 2017 o 11:25

     Problem z tkanką łączną, czyli niedobory, jak zwykle.

  2. Miki 13 grudnia 2017 o 17:05

   Witam, Pepsi, a co można brać z suplementów właśnie aby zapobiegać puchnięciu nóg, głównie łydek, nawet po 4 cm.

   1. Pepsi Eliot 13 grudnia 2017 o 20:29

    Zrób sobie kurację Shape Shake TiB, jutro już chyba będzie na stanie. Ważne, żebyś zbadała też 25(OH)D i mocz, oraz kreatyninę, kwas moczowy i mocznik.

   2. grzegorzadam 14 grudnia 2017 o 11:27

    Zbadałbym sód i potas w badaniu włosa, oczyszczanie jelit i nerek zawsze wskazane:
    http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/

  3. Agga 13 grudnia 2017 o 18:54

   Czyli to uciekanie białka z moczem plus opuchlizna (znaczna) nóg w ciąży ma takie samo podłoże??? jak przy typowej gestozie? tylko tam jest podwyższone ciśnienie, a tu mowa o obniżonym… Wszędzie szukam przyczyn tego stanu rzeczy (u ciężarnych) i nic zadowalającego nie mogę znaleźć. Jak ktoś coś wie, będę wdzięczna za pomoc.

  4. Róż 13 grudnia 2017 o 22:10

   Te buty śnią mi się po nocach.

  5. Asia 14 grudnia 2017 o 10:53

   Jak zwalczyć opuchliznę jednej nogi (prawej)? Byłam na badaniach w szpitalu i nie jest to zakrzepica, badania krwi pokazały ze mam tylko cholesterol całkowity podwyższony 192 mgl/dl. Reszta w normie. Próbowałam samych soków warzywnych, diety owocowej ale opuchlizna nie schodzi 🙁 najbardziej opuchnięta nogę mam po pracy (pracuje fizycznie), najmniej po wstaniu z łóżka

   1. Pepsi Eliot 14 grudnia 2017 o 11:26

    badałaś nerki? czyli kwas moczowy, kreatynina, mocznik, analiza moczu?

   2. grzegorzadam 16 grudnia 2017 o 15:03

    mam tylko cholesterol całkowity podwyższony 192 mgl/dl. Reszta w normie. ”

    Też w normie.
    Zrób 7-14 dni okłady na noc z oleju rycynowego.
    Opaski solne też mogą pomóc, na noc.

  6. PannaAnna 9 października 2018 o 19:02

   Grzegorzadamie bądź Pepsieliot, proszę o pomoc. Na przelomie dwóch lat miałam dwa upadki, jeden wpadłam w dziure na strychu i zawislam jedną nogą, w maju tego roku upadłam na rowerze na lewą stronę (180 cm wzrostu, 80 kg), w czerwcu po dwóch seriach biegania, zaczęło boleć mnie lewe kolano(rozpieranie i niemożność zgięcia kolana). Ratowałam się Voltarenem i smaganiem się pokrzywą, trochę pomagało, ale obecnie bolą mnie obydwie nogi, mam wrażenie, że puchną, mimo że tego nie widać, skóra na nich jest napięta i świecąca. Mam poczucie, że są nabite i nie mam w nich siły. Jak chodzę to czuję, jakbym nie miala stabilizacji w kolanach, sa jakby plynne. Pod koniec dnia, chodzeniestaje się bardzo uciążliwe, nogi odmawiaja posluszenstwa. Z chwila gdy poloze sie na podlodze i cwicze (izometryczne) ból przechodzi i nawet nogi sa jakby sprawniejsze. Trwa to juz dobre 3 miesiace. Moj chod przypomina chod kaczki. Lewa noga jest cieplejsza niz prawa. Jestem wszystkożerna, mam 54 lata. Wyniki badań pod kątem RZS są prawidłowe(mocz, kwas moczowy, OB z rozmazem, CRP, RF) tylko monocyty są lekko podwyższone. Prosilabym o poradę, nie jestem w stanie pracować:(

   1. grzegorzadam 28 października 2018 o 18:42

    jaki masz poziom wit. D?

  7. PannaAnna 9 października 2018 o 19:10

   Dodam jeszcze, że mam podejrzenie torbieli Bakera (usg lewego kolana wykazało wysięk nieznaczny), lekarz niezakwalifikował tego jednak, bo sądzi, że jestza mały, lekarze nie są w stanie mi pomóc. Teraz sobie przypomniałam, że lekarz ortopeda przypisał mi Sirdalut 7mg i jakiś preciwzapalne i zastanawiam się czy niemoc nóg może być związana z braniem tego leku.

   1. grzegorzadam 28 października 2018 o 18:41

    ”Możliwe skutki uboczne

    Często: senność, uczucie zmęczenia, zawroty głowy, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, suchość błony śluzowej jamy ustnej. W przypadku stosowania większych dawek, stosowanych w leczeniu zwiększonego napięcia mięśni mogą ponadto wystąpić niedociśnienie i zwolnienie akcji serca. Rzadko osłabienie mięśni, bezsenność, zaburzenia mowy, omamy, zaburzenia funkcji wątroby.

    W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.

    Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. uczucie senności, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.”

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *