Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 303 160
81 online
41 798 VIPy

Hipoalbuminemia, czyli dlaczego nie należy lekceważyć puchnących nóg?

Możesz się zdziwić.

A więc opuchlizna

Jeśli opuchlizna wynika z urazu, najczęściej łączy się z bólem, dyskomfortem i napięciem mięśni i stawów. Urazy ścięgna Achillesa, poza opuchlizną, mogą powodować ucisk i drętwienie mięśni. Częstą przyczyną opuchlizny są też stany zapalne kości i stawów oraz tzw. „stopa atlety”, czyli grzybica stóp. Opuchlizna stopy może wiązać się także z problemami z krążeniem i krzepliwością krwi. Powodem mogą być również braki witamin i minerałów, takich jak chociażby żelazo, magnez, wapno, witaminy B12, D3 i K2. Każdy przypadek obrzęku należy rozpatrywać indywidualnie, upewniając się, że nie mamy do czynienia z potencjalnym zagrożeniem. Trzeba umieć odróżnić nieszkodliwy obrzęk od faktycznego problemu zdrowotnego. W przypadku obrzęku, jeśli naciśniemy na obszar podpuchnięty, to pozostaje on zabielony jeszcze przez kilka sekund później. To może być objawem niewydolności serca, wątroby lub nerek. Rzeczywiście, jakby doszło do poważnych obrzmień, obok złowieszczych znaków w postaci duszności, gorączki, niebieskawej skóry (sinica) i bóli w klatce piersiowej należy szybko wzywać pogotowie. Nie jest też dobrze, gdy jedna noga jest bardziej spuchnięta niż druga, gdyż może to być oznaką zakrzepicy żył głębokich. Niektóre leki na receptę również mogą powodować obrzęki, w tym pigułki antykoncepcyjne, leki przeciwdepresyjne i na obniżanie ciśnienia krwi.


Ale jednym z powodów puchnięcia nóg może być … białko!

60% białka znajdującego się w Twoim ciele to albuminy. Albuminy działają natomiast jak czynnik wiążący wiele leków, hormonów, minerałów i substancji odżywczych w organizmie. Albuminy są syntezowane w wątrobie, a jeśli wątroba nie jest w dobrym stanie, w rezultacie może dojść do obniżenia poziomu albumin. Niski poziom albumin, nazywany hipoproteinemią lub hipoalbuminemią (łamacz języka), wynika z nadmiaru białka w moczu, co z kolei jest oznaką zespołu nerczycowego, czyli grupy nieprawidłowości w badaniach laboratoryjnych, będących powikłaniem chorób nerek, w których dochodzi do dużej utraty białka z moczem (białkomocz). Hipoalbuminemia powoduje obniżenie ciśnienia osocza, a co za tym idzie obrzęk tkanek. Często jednym z pierwszych widocznych symptomów zewnętrznych choroby jest opuchlizna nóg.

Jak sobie radzić z hipoproteinemią?

Przy obrzęku (zarówno jedno jak i obustronnym) konieczne jest badanie krwi, wątroby i nerek. Jeśli obrzęk jest spowodowany niedożywieniem, można go skorygować poprzez odpowiednie uzupełnienie białek w żywności. W takich przypadkach można również zalecić suplementację wzbogacającą dietę o białko, jednak ilość białka jaką należy dostarczać przeciętnemu człowiekowi (nie dziecku, nie atlecie, nie starcowi) nie powinna przekraczać 1,1 grama na kilogram beztłuszczowej masy ciała. Warto pamiętać też, że mleko i jego produkty oraz mięso zakwaszają. Dobrze byłoby postawić na najwyższej klasy izolat serwatki CFM (bez laktozy i kazeiny, jako jedyne białko zwierzęce, które nie zakwasza wg. dr Mercoli) i/albo dobrej jakości roślinne proteiny, np. białko konopne, ryżowe, czy z zielonego groszku.

Dodatkowo należy regularnie i kompleksowo oczyszczać wątrobę i ciało, najlepiej za pomocą terapii 4 szklanek i zadbać o odpowiednią dietę korzystną dla nerek. Zespół nerczycowy to stan, który wynika z uszkodzenia tkanek i zaburzenia funkcji nefronu. Ma to związek nie tylko z samym białkiem, ale także z kolagenem (reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, itp.) i wynika z niedoborów witaminy C (i jej pomocników – bioflawanoidów). Naczynia krwionośne ulegają nieszczelności w przypadku braku odpowiedniej ilości witaminy C. Z tego wpisu dowiesz się sporo o problemach z nerkami, tutaj jak zrobić herbatkę oczyszczającą nerki.

owocek

Źródła: www.simple-remedies.com/health-tips/swelling-of-legs-and-feet.html

(Visited 11 284 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Natalia 13 grudnia 2017 o 13:36

  Czym można wyleczyć przepuchline pepkowa i pachwinowa ? Pachwinowa była operowana ale pojawiła się znowu. Przepuchline pepkowa ma kobieta a pachwinowa mężczyzna.

  1. avatar Jarmush 13 grudnia 2017 o 14:27

   ”PRZEPUKLINA BRZUSZNA
   Przepuklinę brzuszną – nieprawidłowe przemieszczenie całości lub części narządu poprzez błonę otaczającą jamę brzuszną – ogólnie uznaje się za chorobę wrodzoną lub nabytą z powodu nadwagi, nadmiernego wysiłku albo powikłań pooperacyjnych. Edgar Cayce udzielił pacjentom cierpiącym na przepuklinę brzuszną dwudziestu jeden odczytów. Wyjaśniał w nich, w jaki sposób złożona seria czynników związanych z nieprawidłowym traktowaniem organizmu, może prowadzić do osłabienia błon w jamie brzusznej. Cayce uważał, że pierwotne osłabienie ścian jamy brzusznej spowodowane było stopniowym odkładaniem się toksyn w ustroju.
   Twierdził, że zatrucie organizmu było wynikiem osłabienia wydalania oraz urazów w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Powodowało ono zaburzenia równowagi w obiegu krwi i limfy, oraz brak koordynacji pomiędzy
   ośrodkowym a autonomicznym układem nerwowym. Ze względu na zahamowanie przepływu impulsów nerwowych, następowało osłabienie procesów trawiennych oraz zaburzenie wydzielania hormonów. Jeśli występowały powyższe czynniki, zdaniem Cayce’a, nie trzeba było nawet szczególnie dużego wysiłku fizycznego, by nastąpiło przerwanie ściany otaczającej jamę brzuszną i by pojawiła się przepuklina. Tylko w przypadku kilku pacjentów, którym Cayce udzielił odczytów, przepuklina była wynikiem wysiłku lub przemęczenia.
   LECZENIE
   Jak zwykle kuracja Cayce’a miała na celu przywrócenie równowagi pomiędzy poszczególnymi układami organizmu oraz stworzenie optymalnych warunków powrotu do zdrowia. Podkreślał wagę pozytywnych postaw i emocji.
   W większości przypadków Cayce zalecał pacjentom noszenie pasa przepuklinowego ułatwiającego stopniowy proces powrotu do zdrowia. Cayce uważał, że prawidłowa kwasowo-zasadowa dieta odgrywa ważną rolę w leczeniu przepukliny. Posiłki zawierać miały niewielkie ilości mięsa lub być go zupełnie pozbawione.
   Cayce polecał natomiast warzywa pomagające zrekonstruować osłabione tkanki.
   Polecał też nastawianie kręgosłupa, szczególnie w okolicy kręgów lędźwiowych, lub w odcinku znajdującym się na wysokości jamy brzusznej. Doradzał wykonywanie płukania okrężnicy i lewatyw w celu oczyszczenia organizmu z toksyn. Zalecał masaże i inne rodzaje fizjoterapii wspomagające wydalanie toksyn i ogólnie przygotowujące ciało, dzięki czemu nastawianie kręgosłupa mogło być najbardziej efektywne.”
   Czyli mogą być (są ) przyczyny w zanieczyszczeniu toksynami.

   1. avatar grzegorzadam 14 grudnia 2017 o 10:25

    Problem z tkanką łączną, czyli niedobory, jak zwykle.

 2. avatar Miki 13 grudnia 2017 o 16:05

  Witam, Pepsi, a co można brać z suplementów właśnie aby zapobiegać puchnięciu nóg, głównie łydek, nawet po 4 cm.

  1. avatar Jarmush 13 grudnia 2017 o 19:29

   Zrób sobie kurację Shape Shake TiB, jutro już chyba będzie na stanie. Ważne, żebyś zbadała też 25(OH)D i mocz, oraz kreatyninę, kwas moczowy i mocznik.

  2. avatar grzegorzadam 14 grudnia 2017 o 10:27

   Zbadałbym sód i potas w badaniu włosa, oczyszczanie jelit i nerek zawsze wskazane:
   http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/

 3. avatar Agga 13 grudnia 2017 o 17:54

  Czyli to uciekanie białka z moczem plus opuchlizna (znaczna) nóg w ciąży ma takie samo podłoże??? jak przy typowej gestozie? tylko tam jest podwyższone ciśnienie, a tu mowa o obniżonym… Wszędzie szukam przyczyn tego stanu rzeczy (u ciężarnych) i nic zadowalającego nie mogę znaleźć. Jak ktoś coś wie, będę wdzięczna za pomoc.

 4. avatar Róż 13 grudnia 2017 o 21:10

  Te buty śnią mi się po nocach.

 5. avatar Asia 14 grudnia 2017 o 09:53

  Jak zwalczyć opuchliznę jednej nogi (prawej)? Byłam na badaniach w szpitalu i nie jest to zakrzepica, badania krwi pokazały ze mam tylko cholesterol całkowity podwyższony 192 mgl/dl. Reszta w normie. Próbowałam samych soków warzywnych, diety owocowej ale opuchlizna nie schodzi 🙁 najbardziej opuchnięta nogę mam po pracy (pracuje fizycznie), najmniej po wstaniu z łóżka

  1. avatar Jarmush 14 grudnia 2017 o 10:26

   badałaś nerki? czyli kwas moczowy, kreatynina, mocznik, analiza moczu?

  2. avatar grzegorzadam 16 grudnia 2017 o 14:03

   mam tylko cholesterol całkowity podwyższony 192 mgl/dl. Reszta w normie. ”

   Też w normie.
   Zrób 7-14 dni okłady na noc z oleju rycynowego.
   Opaski solne też mogą pomóc, na noc.

 6. avatar PannaAnna 9 października 2018 o 17:02

  Grzegorzadamie bądź Pepsieliot, proszę o pomoc. Na przelomie dwóch lat miałam dwa upadki, jeden wpadłam w dziure na strychu i zawislam jedną nogą, w maju tego roku upadłam na rowerze na lewą stronę (180 cm wzrostu, 80 kg), w czerwcu po dwóch seriach biegania, zaczęło boleć mnie lewe kolano(rozpieranie i niemożność zgięcia kolana). Ratowałam się Voltarenem i smaganiem się pokrzywą, trochę pomagało, ale obecnie bolą mnie obydwie nogi, mam wrażenie, że puchną, mimo że tego nie widać, skóra na nich jest napięta i świecąca. Mam poczucie, że są nabite i nie mam w nich siły. Jak chodzę to czuję, jakbym nie miala stabilizacji w kolanach, sa jakby plynne. Pod koniec dnia, chodzeniestaje się bardzo uciążliwe, nogi odmawiaja posluszenstwa. Z chwila gdy poloze sie na podlodze i cwicze (izometryczne) ból przechodzi i nawet nogi sa jakby sprawniejsze. Trwa to juz dobre 3 miesiace. Moj chod przypomina chod kaczki. Lewa noga jest cieplejsza niz prawa. Jestem wszystkożerna, mam 54 lata. Wyniki badań pod kątem RZS są prawidłowe(mocz, kwas moczowy, OB z rozmazem, CRP, RF) tylko monocyty są lekko podwyższone. Prosilabym o poradę, nie jestem w stanie pracować:(

  1. avatar grzegorzadam 28 października 2018 o 17:42

   jaki masz poziom wit. D?

 7. avatar PannaAnna 9 października 2018 o 17:10

  Dodam jeszcze, że mam podejrzenie torbieli Bakera (usg lewego kolana wykazało wysięk nieznaczny), lekarz niezakwalifikował tego jednak, bo sądzi, że jestza mały, lekarze nie są w stanie mi pomóc. Teraz sobie przypomniałam, że lekarz ortopeda przypisał mi Sirdalut 7mg i jakiś preciwzapalne i zastanawiam się czy niemoc nóg może być związana z braniem tego leku.

  1. avatar grzegorzadam 28 października 2018 o 17:41

   ”Możliwe skutki uboczne

   Często: senność, uczucie zmęczenia, zawroty głowy, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, suchość błony śluzowej jamy ustnej. W przypadku stosowania większych dawek, stosowanych w leczeniu zwiększonego napięcia mięśni mogą ponadto wystąpić niedociśnienie i zwolnienie akcji serca. Rzadko osłabienie mięśni, bezsenność, zaburzenia mowy, omamy, zaburzenia funkcji wątroby.

   W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.

   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. uczucie senności, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.”

 8. avatar szczesciara 31 maja 2019 o 10:15

  Witam 🙂
  moje cialo jest od dziecka nieprawidlowo odzywiane i (przypuszczam) jest to powodem moich rozlicznych dolegliwosci, chorób. Jest tego duuuuuuuuuzo: operacje (wyrostek, zylaki, cesarka, 2x przepuklina pepkowa, 2 x sciany brzucha, pomniejszenie piersi, kamienie na obu nerkach, kamienie na woreczku zólciowym, lyzeczkowanie macicy), do tego whiplash po wypadku, parokrotny zator pluc, CTS obie rece, fibromyalgia, niedokwasota, nadwaga, krwawienie po 10 latach menopauzy, rwa kulszowa (lewa strona) a do tego od paru miesiecy puchnie mi lewa kostka (w dzien i w nocy) i mam skurcze w lydce. To jakby mi waz oplatal noge – i boli i cisnie. Biore od paru tygodni wita-min …, do tego extra D3 5000 ale nie pomaga. Jestem pozytywnie nastawiona do zycia i ogólnie zadowolona ale marzy mi sie zdrowe cialo. Nie mam juz ochoty robic zadnych badan i operowac sie tez nie pozwole – to bez sensu i bez pozytywnych rezultatów w moim przypadku. Nie wiem gdzie i jak zaczac zdrowe zycie

  1. avatar Jarmush 31 maja 2019 o 10:37

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6, oraz łyżeczkę kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html?search_query=kolagen&results=27 i ok 2 gramy MSM TiB (mniej niż połowa płaskiej łyżeczki od herbaty) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–5905344040260.html?search_query=MSM&results=9

   do 4 szklanki łyżeczka Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html, naturalnie reguluje hormony.

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 3 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html, oraz 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   Dieta roślinna, organiczna w miarę możliwości, oraz surowa w 80 % (witarianizm niweluje bóle od fibromialgii), nie jedz dużo tłuszczu, dość mało orzechów, mało awokado, ostatni posiłek o 18 maksymalnie, im wcześniej, tym lepiej.

   Nie jestem lekarzem. Pozdrawiam

 9. avatar szczesciara 31 maja 2019 o 14:18

  Pieknie dziekuje za reakcje. Mysle, ze w tym momencie powinnam cos zrobic z niedokwasota (rano po sodzie odbija mi sie w ciagu 30sekund do minuty ale wieczorem nieraz nie odbija sie wcale). Jest mi mdlo od zoladka – z napojow smakuje mi woda z ogórkow kiszonych.
  Mam problem z wypiciem 4 szklanek rano. Pije sode a potem herbatke z kurkumy. Woda z cytryna powoduje mdlosci na sama mysl. Nie potrafie wypic nawet soku z buraka ( wlasnorecznie wycisniety). Potrzeba mi kwasu. Powalcze z 4 szklankami. Doczytam o suplementach – mam calkowity odrzut od jakichkolwiek tabletek czy suplementów (od zawsze) ale moze sie jakos zmobilizuje.
  Wiem, ze nie jestes lekarzem ale po poczytaniu Twojego bloga stwierdzilam, ze warto sie poradzic. Mamy podobne spojrzenie na swiat 🙂
  Jeszcze raz dziekuje. Pozdrawiam

 10. avatar lubiechrupac 5 sierpnia 2019 o 09:14

  Droga Pepsi,

  Jakie badania wykonać przy takich objawach jak mięśniaki i wypadanie włosów? To drugie pojawiło się po przejściu na surowe ( bez suplementowania czegokolwiek) i trwa bardzo długo. Przeszłam na surowe po informacji o mięśniakach i po drodze doszedł ogromny ubytek włosów. Jakie badania i na jakie ewentualne niedobory zwrócić szczególną uwagę? Aktualna dieta w większości surowa + post czasowy + plus shape shake.

  1. avatar Jarmush 5 sierpnia 2019 o 10:13

   to pewnie będzie anemia, lub anemia i niedoczynność tarczycy. Te badania zrób http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   1. avatar lubiechrupac 13 sierpnia 2019 o 13:40

    Droga Pepsi,
    Wykonałam wskazane przez Ciebie badania. Moje objawy to wypadanie włosów, mięśniaki. Do tej pory dieta surowa bez suplementacji.
    Doradź proszę jak ułożyć sobie suplementację i co włączyć do jedzonka, żeby dojść do równowagi, uzupełnić niedobory żelaza i wyrównać inne nieprawidłowości. W pierwszeństwie chciałabym zrobić to produktami roślinnymi, ale jeśli nie dadzą poprawy to wtedy mogę włączyć każdy rodzaj pokarmu.
    Jeśli chodzi o ph moczu przed rozpoczęciem przerywanego postu był rano i w południe głównie 7,4-7,7, ale gdy zaczęłam stosować przerywany post to jest teraz głównie 5,9.
    Stosuję rano 4 szklanki i post przerywany.

    Posiadam sporo produktow TiB ( Chlorella, Spirulina, Trawa Pszeniczna, Kolagen, MSM, Jabłczan Magnezu, Wit b 12, Witaminę E, B Complex, Enzymy, Shape Shake, Kelp, Omegę 3, witaminę D3+K2, ocet jabłkowy).
    Wynik witaminy D będzie niebawem.
    Doradź proszę jak sobie to wszystko ułożyć.
    Najpierw wyniki, które wg norm nie są ok:

    Leukocyty 3,60 tys/µl (4,0 10,0 )
    RDW-CV 14,6 % ( 11,7 14,4)
    Neutrofile 1,95 tys/µl (2,00 7,00)
    Mocz: Ketony 80,00 mg/dl (0,00 5,00)
    Potas 6,55 mmol/l (3,50 5,10)
    Żelazo 20,70 µg/dl (60,0 145,0)
    Cholesterol HDL 44,20 mg/dl ( 65,00- )

    Pozostałe:
    Erytrocyty 4,8 mln/µl (3,93 5,22 )
    Hemoglobina 12,9 g/dl (11,2 15,7)
    Hematokryt 38,3 % ( 34 45)
    MCV 79,6 fl (79 95)
    MCH 26,8 pg ( 26 32)
    MCHC 33,7 g/dl (32,2 35,5)
    Płytki krwi 269 tys/µl ( 150 400)
    PDW 15,9 fl ( 9,8 16,2)
    MPV 11,9 (9,4 12,5)
    P-LCR 43,6 % ( 19,1 46,6)
    PCT 0,3
    Limfocyty 1,24 tys/µl (1,00 3,00)
    Monocyty 0,30 tys/µl (0,20 1,00)
    Eozynofile 0,09 tys/µl ( 0,02 0,50)
    Bazofile 0,02 tys/µl (0,0 0,1)
    Neutrofile 54,2 % ( 40,0 80,0)
    Limfocyty 34,4 % (20,0 40,0)
    Monocyty 8,3 % ( 2,0 10,0)
    Eozynofile 2,5 % (1,0 6,0)
    Bazofile 0,6 % (0,0 2,0)
    OB 13 mm/h (0 20)

    Sód 138,30 mmol/l (136 145)

    Witamina B12 Witamina B12 439,00 pg/ml (197,00 771,00)
    Kwas foliowy Kwas foliowy 18,40 ng/ml (3,89 26,80)

    Ferrytyna 13,80 ng/ml (13,00 150,00)
    Mocznik 27,00 mg/dl (17,00 43,00)
    Kreatynina 0,72 mg/dl ( 0,60 1,10)
    Kwas moczowy 3,17 mg/dl ( 2,6 6,0)
    Glukoza 87,00 mg/dl ( 70,00 99,00)
    Lipidogram Cholesterol całkowity 121,00 mg/dl (0,00 200,00)

    Fibrynogen 323,73 mg/dl (200,00 400,00)
    CRP, ilościowo CRP <0,17 mg/l (0,00 5,00)

    TSH 2,34 µIU/ml (0,270 4,200)
    FT3 2,70 pg/ml ( 2,04 4,40)
    FT4 1,09 ng/dl (0,93 1,71)
    anty-TPO <9,00 IU/ml (0,00 34,00)
    anty-TG <10,00 IU/ml (0,00 10,00)
    Insulina 4,52 µIU/ml (2,6 24,9)

    P.s. Dziękuję, że jesteś.

    1. avatar Jarmush 13 sierpnia 2019 o 16:19

     Zalecania suplementacja, wprowadź to co masz do takiej rozpiski:

     Przed śniadaniem:
     Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
     https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

     Ciebie to raczej nie dotyczy, ale jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

     do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6, oraz łyżeczkę kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html?search_query=kolagen&results=27 i ok 2 gramy MSM TiB (mniej niż połowa płaskiej łyżeczki od herbaty) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–5905344040260.html?search_query=MSM&results=9

     Do 4 szklanki kopiatą łyżeczkę Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html?search_query=maca&results=13

     Do śniadania:
     1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
     cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

     Po śniadaniu:
     Bierz na razie 4000-6000 jednostek D3 (lada moment będzie nasza, póki co możesz kupić w aptece cholekarcyferol) i 1 K2 G&G
     oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib—5905344040048.html, ale ona jest z ryb, więc zamiast tego dodaj do 4 szklanki Kopiatą łyżkę Hempo Protein This is BIO.

     Popołudniu:

     Bierz100 mcg selenu dziennie,
     czyli 1/2 kapsułki  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

     Dopóki nie zbadasz poziomu selenu, bo raczej napewno trzeba będzie brać całą.

     Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
     i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

     KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
     kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
     Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
     Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

     Jod
     Przy selenie konieczne jest branie jodu.
     Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
     albo bardzo dobra opcja, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
     dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek 

     Bierz probiotyki
     https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3
     Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

     Magnez
     MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
     np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

     Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
     Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

     Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

     Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, jak wypada prosty domowy test na ilość kwasu w żołądku?

     PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
     Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.
     Jest jeszcze sprawa za wysokiego potasu, to nie jest bezpieczne, zrób 2 tygodniową kurację szklanki zero z sodą gaszoną.
     Do szklanki drugiej dodaj pół łyżeczki soli szarej morskiej.
     Pokazałabym wyniki krwi i potasu lekarzowi, zrób USG brzucha i nerek, czy wszystko w porządku.
     Nie jestem lekarzem
     serdecznie Cię ściskam
     <3

     1. avatar lubiechrupac 14 sierpnia 2019 o 07:31

      Doszedł wynik wit D: 34,20 ng/ml

     2. avatar Jarmush 14 sierpnia 2019 o 08:30

      no to przez 2 miesiące 8000 tysięcy jednostek i 1 K2 G&G do tego, i badanie, na 5 dni przed badaniem przerwij

     3. avatar lubiechrupac 14 sierpnia 2019 o 13:45

      A czy ze swojej strony mogę coś zrobić by obniżyć poziom potasu?
      Jak przeanalizuję pokarmy, które do tej pory jadłam to rzeczywiście prawie wszystkie mają bardzo dużo potasu, z drugiej strony w roślinnej diecie chyba większość produktów go ma. Hm…
      Przyczyną zbyt wysokiego poziomu może być nadmiar potasu w diecie czy bardziej problem z jego wydalaniem, bez względu na to ile go jest w jedzeniu?
      Co samemu można zrobić, by go obniżyć?

     4. avatar Jarmush 14 sierpnia 2019 o 17:19

      do drugiej szklanki, w codziennej kuracji 4 szklanek dodawaj pół łyżeczki szarej soli, a szklanka 3 niech będzie tylko z sokiem z cytryny. Możesz też przez 2 tygodnie robić szklankę zero z sodą gaszoną. Albo robić 3 szklankę i zamiast kwasu askorbinowego szczypty, dodawać szczyptę askorbinianu sodu, a octu zdecydowanie mniej niż w rozpisce. Czy badałaś nerki? USG brzucha z nerkami, kreatyninę, kwas moczowy, mocznik i mocz?

     5. avatar lubiechrupac 14 sierpnia 2019 o 17:44

      Nie robiłam Usg, nie badałam nerek. Badania moczu mam:
      Mocznik 27,0 mg/dl (17,0 – 43,0)
      Kwas moczowy 3,2 mg/dl (2,6 – 6,0)
      Kreatynina 0,72mg/dl (0,60 – 1,10)
      eGFR >90 ml/min/1,73m2
      Ketony 80,00 mg/dl (0,00 5,00)

      Ferrytyna 13,80 ng/ml (13,00 150,00)

 11. avatar lubiechrupac 5 sierpnia 2019 o 11:06

  Dziękuję : )

 12. avatar egrom9 5 sierpnia 2019 o 16:34

  Czy obrzęki nóg po wielogodzinnym locie samolotem (np. 14 godz.) świadczą o jakiejś dysfunkcji?

  1. avatar Jarmush 5 sierpnia 2019 o 21:10

   nie, ale to bywa niebezpieczne, trzeba wstawać, witamia E i C, imbir, czosnek

 13. avatar egrom9 6 sierpnia 2019 o 05:47

  Dzięki, jakie dawki wit. E i C polecałabyś wziąć przed lotem. Na co dzień bierzemy wit. E 400 iu. Czy zakładanie uciskowych podkolanówek ma jakiś sens – mnie się wydaje, że jest to dodatkowy ucisk i ogranicza krążenie, ale nie znam się i może się mylę.

  1. avatar Jarmush 6 sierpnia 2019 o 06:09

   żadnych podkolanówek, i wstawać do toalety

 14. avatar egrom9 6 sierpnia 2019 o 06:31

  Dzięki, tak myślałam. Czy wziąć przed lotem większa dawkę wit. E i C – jaką?

  1. avatar Jarmush 6 sierpnia 2019 o 07:03

   nie większą, normalnie

 15. avatar olala 7 sierpnia 2019 o 03:30

  Pepsi, ja od prawie roku mam obrzęk pod żuchwą. Czasem do tego dziwnie mrowi i swędzi. Największy rano, od razu po przebudzeniu, potem trochę mija. Myślałam, że to alergia pokarmowa i zrobiłam podstawowe testy – nic nie wykryło. Przez 2 tyg jadłam same warzywa i niektóre owoce, żeby wyeliminować to, co mnie być może uczula. Miałam wrażenie, że przez chwilę było trochę lepiej, ale to chyba tylko placebo. Tarczyca w porządku (tylko podczas ciąży miałam podwyższone tsh), usg całej szyi i węzłów chłonnych nic nie wykazało. Lekarze uwazaja, że przesadzam, bo tego tak naprawdę jakoś bardzo mocno nie widać, ale ja to czuję i w tych najgorszych momentach mam ochotę zaszyć się pod kołdrą i nie wychodzić, dopóki to się nie skończy. Totalny brak energii do życia mnie wtedy dopada. A należę do tych aktywnych, biegających, cwiczacych i dobrze się odzywiam. Masz jakiś pomysł? Help plis…

  1. avatar Jarmush 7 sierpnia 2019 o 06:18

   jakie TSH teraz? Jak u Ciebie z kręgosłupem szyjnym? Robiłaś biorezonans?
   Na już:
   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6,

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Czy masz może wynik badania 25(OH)D? To dobrałabym Ci witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

 16. avatar Stefanek 17 października 2019 o 11:35

  Mam pytanie, jak można zmniejszyć ilość białka w moczu. W badaniu DUB wyszło /1000mg /4L. Nie mam opuchlizn. Kreatynina podwyższona 1.8. Zdiagnozowane przewlekłe GN.

 17. avatar Stefanek 17 października 2019 o 12:48

  Mocz PH 6.0-6.5, mocznik 63mg/dl/ /za wysoki/, potas 5.10, sód 142mmol/l /w normie/,chlorki 102 mmol/l /ok/
  D3 25/OH/ – 51
  Co zamiast sterydów?Biorę kurkuminę ,wit d3 4000J ,wit C 1gr,kwas alfaliponowy,ale dalej mocz się pieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum