Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 022 158
55 online
39 305 VIPy

Historia kobiety, która pokonała nowotwór jedną, naturalną substancją

Nowy raport opublikowany w British Medical Journal (Brytyjski Przegląd Medyczny) ilustruje historię kobiety, która pokonała nowotwór krwi – czyli białaczkę, z pomocą kurkumy, a konkretniej jednego z jej składników – kurkuminy.

Właściwości kurkumy

Kurkuma jest wyjątkowo trwałą rośliną, która stanowi źródło naturalnych antyoksydantów. Ma także właściwości przeciwbólowe. Wykazano, że może blokować rozwój kilku rodzajów komórek nowotworowych. Poza nowotworami może wpływać pozytywnie na inne schorzenia – infekcje wszelkiego rodzaju, demencję, depresję i choroby serca. W badaniach z 2016 roku, opublikowanych w Journal of Medicinal Food (Przegląd Leczniczej Żywności), zaznaczono jej potencjał w leczeniu artretyzmu. Powszechnie znane są jej właściwości przeciwzapalne.

Badania wykazały, że może pomóc niszczyć komórki guza nowotworowego, co daje ogromne szanse na skuteczne wsparcie leczenia nowotworów u noworodków i nowotworów we wczesnych stadiach.

Jak kurkuma uratowała pozbawioną nadziei kobietę?

W 2007 roku 67-letnia Dienke Ferguson została zdiagnozowana z białaczką szpikową i osiągnęła 3 stadium nowotworu w przeciągu zaledwie 15 miesięcy. Przeszła 3 bezowocne chemioterapie i 4 przeszczepy komórek macierzystych. Lekarze powiedzieli jej, że nie zostało dużo nadziei.

Jak powiedziała w wywiadzie dla brytyjskiego Daily Mail: Brałam wszelkiego rodzaju toksyczne leki, a ich efekty uboczne były porażające.

Raz straciła pamięć na 3 dni, miała też poważne problemy z kręgosłupem, które skończyły się na stole operacyjnym. Cztery lata po pierwotnej diagnozie Dienke wzięła sprawy w swoje ręce. Zaczęła poszukiwać mniej inwazyjnych metod leczenia i tak trafiła na nowatorskie badania dotyczące kurkuminy, kluczowego składnika kurkumy. Co wieczór brała 8g specyfiku na pusty żołądek. Od tego czasu jej stan się ustabilizował, a jej wyniki krwi wróciły do normy. Poprawiła się też znacząco jakość jej życia. Kobieta powiedziała swojemu onkologowi o kurkumie. Opowiadając o tym zaznacza, że lekarz był zachwycony ogromną poprawą jej stanu zdrowia.

Szpiczak

Szpiczak jest drugim najpopularniejszym rodzajem nowotworu, którego istnienie rozpoczyna się w komórkach plazmowych w szpiku kostnym. Kiedy komórki się mutują i zaczynają się mnożyć, powodują uszkodzenia nerwów i kości, przyczyniają się do znacznie zwiększonego zmęczenia i silnych bóli. Leczenie polega najczęściej na kontrolowaniu symptomów choroby, na którą nie ma lekarstwa. Chorzy zazwyczaj nie żyją dłużej niż 5 lat po diagnozie.

Nie ma właściwie medycznego wytłumaczenia dla poprawy stanu zdrowia Dienke

Współautor badania, Jamie Cavenagh, powiedział, że pierwszy raz spotyka się z tak skutecznym i szybkim działaniem suplementu i że dla niego, przed przebadaniem tematu, było to właściwie nie do wyjaśnienia. Dienke kontynuuje swoją kurkuminoterapię do dziś. Naukowcy sugerują prowadzenie prób klinicznych, które doprowadzą do wprowadzenia kurkuminy jako oficjalnego sposobu terapii. W innym wypadku lekarze nie mogą jej przepisywać (a jedynie polecać ją), dopóki nie zostanie przebadana na bardzo szeroką skalę, co kosztuje miliony. Chociaż Ferguson mówiła, że przyjmowała kurkuminę na pusty żołądek, zazwyczaj rekomenduje się jej użycie w połączeniu z tłuszczem, co zwiększa jej przyswajalność.

Kurkuminę w kurkumie aktywuje połączenie jej z czarnym pieprzem i odrobiną dobrej jakości surowego oleju

Nie wszyscy odniosą ten sam sukces co Dienke Ferguson, jednak jest ona wspaniałym dowodem na to, że nawet w krytycznych sytuacjach, kiedy medycynie brakuje rozwiązań, warto poszukać wsparcia w naturze.

Źródła: 1,2

(Visited 14 585 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica Kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Wieloletnia autorka na blogu Pepsi Eliot.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Kacha 9 września 2017 o 09:30

  Dzięki za dobre wieści przy sobocie ?
  Pozdrawiam piękna imądrą Emanulelę!?

 2. avatar Natalia 9 września 2017 o 10:34

  Wierze ze natura prędzej wyleczy człowieka niż leki zapisywane przez lekarzy. W naturze cała nadzieja. I tutaj mam pytanie czy Maca zadziała na nadmierne owłosienie i tradzik u kobiety, głównie chodzi o twarz, a trądzik jest tez na dekolcie i plecach. I czy jest złoty środek na torbiel tzw łojową? Coś takiego mam już od dawna i siedzi głęboko pod skóra, nie da rady tego wycisnąć. Często wychodziły mi takie guzki na brodzie, nie do wycisniecia bolące. Niektóre zazwyczaj po jakimś czasie się wchłaniają a te zostały. Brzydko to wyglada bo miejsce to jest wypukłe, przypomina guzek bądź kulkę pod skora. Żadne środki na trądzik nie zlikwidowaly tego. Podejrzewam ze jest tam masa bakterii i łoju które siedzą głęboko. Czasem nawet coś się tam dzieje bo miejsce to tak jakby się powiększa (napuchnie). Ogólnie nie boli, czuć tylko zgrubienie. Dermatolog zdiagnozował to jako torbiel o której pisze i ze jedynie wyjście to naciąc skore i oczyścić.

  1. avatar grzegorzadam 9 września 2017 o 17:29

   Żadne środki na trądzik nie zlikwidowaly tego.
   Podejrzewam ze jest tam masa bakterii i łoju które siedzą głęboko”

   Słuszny kierunek, poczytaj:
   http://www.pepsieliot.com/tradzik-rozowaty-czyli-6-sposobow-zdrowa-cere/
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   ”i ze jedynie wyjście to naciąc skore i oczyścić.”
   w związku z powyższym nielogiczne i niecelowe.
   Nie można wyciąć bakterii ani wirusów.

  2. avatar Carrie 9 września 2017 o 21:43

   Nie nacinać, jak uspokojona krostka to kupić Juvit w aptece, pomieszać kilka kropel oleju z kilkoma kroplami Juvitu i zamiast kremu na noc. I tak przez co najmniej 3 miesiące. Jak krostka boli ale nie da se jej wycisnac kupic ichtiolową w aptece i przysmarować na 2-3 h nie polecam na noc bo brudzi ta masc posciel. Mozna sprobowac ze smarowaniem mascia tranowa, ale primo smierdzi secundo ma krotki okres zdatnosci do uzycia. Można popijać bratek, pięknie czysci, choc najpierw wyrzuca i przez miesiąc może byc wysyp

   Najwazniejsze wywalic wszelkie rzeczy do mycia ciała oparte na parafinie, SLS i SLES.

   1. avatar Natalia 12 września 2017 o 10:12

    Dziękuję bardzo za udzielone odpowiedzi 🙂

 3. avatar Kinga 9 września 2017 o 11:17

  A pieprz ziołowy też da radę, czy tylko czarny?

  1. avatar Jarmush 9 września 2017 o 14:14

   czarny

 4. avatar kryastyna 9 września 2017 o 16:12

  Dzieki za wspaniale wiadomosci pozdrawiam

 5. avatar Aga 10 września 2017 o 06:54

  Hej. Od kilku dni mam okropny ból głowy z tylu tam gdzie łączy się z szyja. Pije wodę z solą himalajska ale niestety nie chce przejść. Jest to ból tski ze nie mogę funkcjonować. Mam wrażenie ze nasila się jak więcej pochodzę. I w ogóle nie przechodzi noc-dzień – noc – dzień. Proszę o radę.
  Aga

  1. avatar Jarmush 10 września 2017 o 11:24

   udać się na prześwietlenie.

   1. avatar Aga 10 września 2017 o 13:29

    Omg. Aż tak? Boje się..

  2. avatar Pszczolisia 11 września 2017 o 07:54

   polecam terapie krzyżowo-czaszkową…

  3. avatar grzegorzadam 16 października 2017 o 15:56

   próbuj smarować DMSo, olejem rycynowym, H2o2 i oliwką magnezową, na zmianę.
   Zrobiłbym biorezonans i badanie fluoru (APW)

 6. avatar Ligia73 11 września 2017 o 12:23

  Witam, , co dla dzieci (2 i 3 lata ) żeby pozbyć się gronkowca i paciorkowca, bardzo proszę o pomoc, lekarze oferują antybiotyki. Pepsi, Grzegorzuadamie.

 7. avatar ola-pola1 23 listopada 2017 o 15:12

  Pepsi, grzegorzadam, potrzebuję pomocy. Bliska mi osoba zamierza usunąć operacyjnie guzka tarczycy (podejrzenie złośliwości – biopsja). Chciałabym, żeby przed podjęciem decyzji miała świadomość możliwych powikłań po operacji. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o Waszą opinię na temat wpływu operacyjnego leczenia nowotworów na śmiertelność. Czy moglibyście podać też jakieś wiarygodne badania i źródła dotyczące rozsiewania zmian nowotworowych przy ingerencji operacyjnej, na inne tkanki organizmu). Znalazłam dotychczas artykuł w Nexusie na ten temat, ale on mnie nie do końca przekonuje. Szukam pozycji naukowych (mogą być anglojęzyczne). Chciałabym pokazać je tej osobie, żeby jej decyzja była w pełni świadoma. Dziękuję!:)

  1. avatar Jarmush 23 listopada 2017 o 15:43

   to tak nie działa, żadnego nacisku,nie ma takich danych, jak możesz chcieć kogoś teraz straszyć, zrobi to z czym rezonuje, sama może sobie poszukać, ale znam kilka osób w świetnej kondycji bez tarczycy, to się też dzieje w głowie. Czy uważasz się za pokrzywdzoną i chorą, czy nie. Po każdej operacji mogą być powikłania.

 8. avatar no_one 4 grudnia 2017 o 16:09

  Witam serdecznie i proszę o poradę Ciebie Pepsi jak również inne osoby mające doświadczenie w naturalnym wspomaganiu leczenia trzustki! W styczniu br mój tata przeszedł operację guza trzustki (całkowicie usunięty), później chemioterapię, która przeszedł bardzo łagodnie, nawet bez wypadania włosów, jak tłumaczono zapobiegawczo przed przeniesieniem się na inny organy. Po tym wydarzeniu dużo czytam na temat naturalnych metod leczenia jak również o zmianie nawyków żywieniowych. Jak można pomóc takiej osobie w wyzdrowieniu? Witamina C, woda utleniona, dieta? Co jest najskuteczniejsze waszym zdaniem, jestem dopiero „raczkująca” w temacie dlatego wszystkie rady, linki będą bardzo pomocne!

  1. avatar Jarmush 4 grudnia 2017 o 16:43

   liposomal Kurkuminy, liposomal glutationu, poziom 25(OH)D ma być 100, czyli D3 w protokole z K2, witamina C, witamina E http://www.pepsieliot.com/wiesz-ze-witamina-e-zmniejsza-ryzyko-raka-trzustki/ antyoksydanty, magnez, jod, likopen, selen, cynk, chlorella, sok z gorzkiego melona http://www.pepsieliot.com/sok-z-gorzkiego-melona-oraz-co-jesc-aby-zapobiec-rakowi-trzustki-albo-jak-sie-go-juz-ma/,

   trzeba też zrobić dobry biorezonans i pozbyć się pasożytów.

 9. avatar Elżbieta Rykaczewska 28 lutego 2018 o 10:50

  Dzień dobry !!! Umojej cioci wykryli szpiczaka mnogiego czy mogłaby zażyć kurkuminę jeżeli tak to w jakiej ilości i z czym skojarzoną?

 10. avatar Elżbieta Rykaczewska 28 lutego 2018 o 10:52

  dziękuję bardzo za szybką odpowiedź

 11. avatar Harry 11 kwietnia 2018 o 19:36

  Jak przyjmować ta kurkuminę? Tata ma szpiczaka.

  1. avatar Jarmush 11 kwietnia 2018 o 21:32

   Co do kurkuminy nie ma takich dokładnych przepisów jak przy lipozomalu C. Może niech bierze po 2 porcje raz, góra 2 razy dziennie. Ale niech zacznie od 1 raz 2 miarki, Pamiętajcie że kurkuma rozcieńcza krew, więc jak już bierze coś na rozcieńczanie krwi, nalezy się powstrzymać i brać tylko 1, albo w ogóle nie. Lekarz powinien zadecydować,

 12. avatar Harry 11 kwietnia 2018 o 21:40

  A ileto jest porcja? Tata miał wcześniej przeszczep komórek macierzystych i po roku szpiczak wraca, spadają wyniki krwi oraz robi się słaby. Na razie co miesiąc dajamud tylko zoledron.

  1. avatar Jarmush 12 kwietnia 2018 o 05:24

   porcja liposomalu kurkuminy TiB, a jak masz inną, to nie wiem

 13. avatar Annia 18 sierpnia 2020 o 07:27

  Pepsi, pije kukrukume od 8 miesiecy w pierwszej szklance, jednak trafilam dzis na artykul w niemieckim czasopismie ze tak na prawde ani pieprz ( ktory moze podrazniac blone jelita, stosowany do rozcienczenia kurkumy), ani olej, (ktory tak na prawde nie moze byc tylko dodany ale podgrzany razem z kurkuma) nie maja podstawowego parcia na nasz organizm. I nie zebym ja nie wyczuwala zadnych zmian (czyt popraw), bo mysle ze teraz nic nie musze odczuwac,bo samo sie tam w tym moim organizmie wszystko uporzadkuje a ja dozyje pieknej poznej starosci, ale tak na prawde wchlanialnosc kurkumy jest minimialna czy ja zazyje 2 lyzki albo 2 kg ! Oni proponuja rozpuszczanei kurkumy w Mizellen, znasz cos takiego? Cyt frag:”Naukowcom z Uniwersytetu Hohenheim udało się zbadać jeszcze wyższą postać dawkowania kurkumy bez dodatku piperyny: kurkumę w postaci micelarnej. Micele to małe, rozpuszczalne w wodzie muszelki, które pokrywają rozpuszczalny w tłuszczach ekstrakt z kurkumy i zapewniają w ten sposób lepsze wchłanianie kurkumy w jelicie i delikatne dostanie się do organizmu człowieka. Tutaj osiąga się wartość około 185 razy wyższą od rodzimej kurkumy i nie są znane żadne skutki uboczne.” Co o tym myslisz? Podr

  1. avatar Jarmush 18 sierpnia 2020 o 11:00

   Polecam Ci produkt, który może spełnić oczekiwania, to jest Liposomal Kurkuminy TiB, sama kurkumina, czyli aktywny czynnik kurkumy zamknięta w liposomalnej otoczce, co jeszcze bardziej ułatwia wchłanianie https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2516-liposomal-curcumin-100ml-tib–5905344040369.html przez co można brać mniej substancji aktywnej, podobnie jak Liposomal C zamiast wlewów dożylnych.

 14. avatar Katarzyna 3 kwietnia 2022 o 17:13

  Witam.Jestem tu nowa.U mojego męża wykryto raka jelita grubego.Czekamy na wynik biopsji.Bardzo się boje i chciałabym mu pomóc.Co najlepsze żeby mu podawać aby uporać się z tym dziadostwem.Dziękuje

  1. avatar Pepsi Eliot 4 kwietnia 2022 o 06:24

   Jakie zaproponowano leczenie? Operacja?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum