Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 386 606
17 online
42 282 VIPy

Historia przypadku pozbycia się wąsików za pomocą peruwiańskiego pokarmu

Czy Tosha nie przesadza?

Gdy Tosha Nichole, cierpiąca na zespół policystycznych jajników (PCOS) przez 8 miesięcy nie miała miesiączki, za to pojawił jej się zarost na twarzy zrobiła dosłownie wszystko, żeby poprawić swoją sytuację zdrowotną i co tu dużo mówić słabą psychicznie. Brała zioła, lekarstwa w tabletkach i nic nie było w stanie wyregulować jej rozchwianego systemu hormonalnego. W końcu doradzono jej peruwiańską Macę (wymawiaj maka).

Zaczęła przyjmować, dodając 4 do 5 łyżeczek od herbaty sproszkowanej macy do miksu banana z wodą.

Tosha z powrotem zaczęła miesiączkować, ustąpiła depresja i czując się zdecydowanie lepiej zaczęła namawiać inne kobiety do tego prostego i naturalnego sposobu bilansowania hormonów. Miesza też apetyczną i przyjemnie pachnącą macę z bananem i wodą kokosową, albo mlekiem migdałowym. Maca nie tylko uregulowała jej menstruacje, ale również dodała Toshe energii i radości życia.

Doskonałą opcją jest wprowadzenie codziennych 4 szklanek  i dodawanie 100% Organic Maca This is BIO do 4 szklanki


 Co to w ogóle jest Maca?

Maca jest warzywem korzeniowym uprawianym w peruwiańskich górach, tak napakowanym składnikami odżywczymi, że może skupić się na uzdrawianiu konkretnych słabości ciała. Maca potrafi uzdrawiać coś od czego wszystko zależy, bowiem uzdrawia spadki energii, w tym szwankujące libido. Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Nie podnosząc testosteronu potrafi sprawić, nie że niewiadomo kiedy, nie że być może, nie że odnoszę wrażenie, ale po prostu zaraz. Komuś nie chciało się uprawiać coitus nigdy, po macy ma na to ochotę JUŻ.

Tekst z rodziny Adamsów:

– Będę rodzić.

– Kiedy?

– Teraz

Doskonale pasuje do możliwości macy. To jest afrodyzjak, ale ową energię można przekuć na świetne samopoczucie po prostu. Surowy proszek maca zawiera ponad 50 różnych fitochemicznych substancji, które przyczyniają się do przywrócenia równowagi hormonalnej niezbędnej dla osób z PCOS.

Kobieta z PCOS nie jest w stanie prawidłowo wchłonąć minerałów niezbędnych, aby miesiączkować, dlatego tak dobrym połączeniem jest 4 Greens w 4 szklance właśnie z Maca.

Wykazano badaniami, że maca wyrównuje te nieprawidłowości, a należy zapoznać się z faktem, że zespół policystycznych jajników jest najczęstszą przyczyną niepłodności kobiet. W dzisiejszym świecie powszechnego zanieczyszczenia środowiska, BPA w plastikach, które na co dzień używamy trudno jest utrzymać hormony w równowadze. Nawet najbardziej dbający o zdrowie ze zdziwieniem obserwują chaos w osobistym systemie endokrynologicznym.

Ludzie w związku z tym podejmują ryzykowne decyzje faszerowania się hormonami. Tymczasem natura ma dla nas kilka okazów, które potrafią równoważyć burzę hormonalną. Być może najsilniejszym z tych pokarmów jest właśnie maca.

Maca pomocna do równoważenia żeńskich hormonów

Duża ilość badań pokazuje, że maca może ustabilizować i wzmocnić żeńskie hormony. Na przykład badanie, z podwójnie ślepą próbą, oraz placebo, a są to najpoważniejsze wymogi, aby badania uznać za poważne, a więc badania opublikowane w International Journal of Biomedical Sciences wykazały, że organiczna maca stymuluje produkcję estrogenów, tłumi hormon folikulotropowy i zmniejsza nasilenie objawów menopauzy (szczególnie uderzeń gorąca i nocnych potów) u kobiet po menopauzie.

Wyniki te doprowadziły naukowców do wniosku, że maca powinna być oferowana jako „atrakcyjną niehormonalną alternatywę” dla hormonalnej terapii zastępczej HTZ. Inne badanie metodą podwójnie ślepej próby i kontrolowanego placebo opublikowane w Menopause w listopadzie 2008 roku ujawniło, że maca „zmniejsza objawy psychologiczne, w tym lęki i depresje, oraz łagodzi zaburzenia seksualne u kobiet po menopauzie, zarówno na płaszczyźnie estrogennej, jak i androgennej.” Innymi słowy maca poprawia nastrój i libido, ale bez negatywnego wpływu na hormony płciowe kobiety.

Maca pomocna do równoważenia hormonów męskich

Badania również ujawniają, że maca może zrównoważyć i zwiększyć ilość męskich hormonów, choć większość z tych badań ogranicz się do kwestii zdrowia seksualnego. Na przykład, badanie opisywane w Andrologia w październiku 2006 roku wykazały, że wyciągi z Macy (tym razem badanie dotyczyło czarnej) mogą zwiększyć liczbę plemników na poziomie najądrzy już po jednym dniu stosowania.

Maca zwiększa też wzrost liczby plemników w nasieniowodów już po trzech dniach leczenia. Naukowcy zaobserwowali wzrost dziennej produkcji plemników po tygodniu leczenia, choć testosteron w jądrach pozostał nienaruszony.

Maca wpływa na liczbę plemników już w pierwszym dniu

Badanie opublikowane w Journal of Andrologii Azji w grudniu 2001 również ujawniło, że Maca może zwiększyć produkcję spermy i plemników u dorosłych mężczyzn. W szczególności, leczenie macą spowodowało zwiększenie objętości nasienia, liczby plemników podczas ejakulacji, oraz liczbę i ruchliwość plemników.

Jednocześnie naukowcy zauważyli, że w surowicy krwi, poziomy hormonów nie zostały zmienione i nie było korelacji, pomiędzy ilością macy, a większym wzrostem ilości plemników.

Maca i depresja

Według badań opublikowanych w czasopismach dotyczących zagadnień medycyny komplementarnej i alternatywnej spożywanie macy jest w stanie zmniejszyć uczucie beznadziejności związanego z depresją. Naukowcy uważają, że to ze względu na stężenia fitoestrogenów, pomagających osiąganie równowagi hormonalnej zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Ponadto maca jest związana z polepszoną funkcją pracy mózgu i pamięci, a także okazała się naturalnym aktywatorem. To sprawia, że maca jest szczególnie doskonałym wyborem dla osób z letargiem spowodowanym depresją. Maca dosłownie zmusza do większej aktywności!

Korzyści zdrowotne z jedzenia sproszkowanego korzenia Macy

To, że poprawia libido zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet już sobie wyjaśniliśmy. Szczególnie kobiety z problemami psychicznymi, zażywające leki przeciwdepresyjne doznają poważnych spadków libido. Na szczęście jest Maca. O tym mówi badanie opublikowane w 2008 w OUN Neuroscience & Therapeutics.

O leczeniu zaburzeń erekcji, o plemnikach, ich obfitości, ruchliwości, a co za tym idzie wzmożonej płodności, też już mówiliśmy, w związku ze spożywaniem Macy ze względu na jej wysoki poziom glukozynolanów. Maca daje nam energetycznego kopa, ale zwiększa też wytrzymałość.

Wytrzymałość i Maca

Jeżeli masz jakieś wątpliwości przeleć się do Peru i zobacz niebiańskie miasto Matchu Picchu, to od razu pojmiesz o czym się tu mówi. Jest to genialne pożywienie dla ludzi czynu. Maca zapewnia niezwykłą, naturalną energię, dlatego korzeń macy powinien być jedzony przez wszystkich komu energia jest potrzebna, jak powietrze.

W tym oczywiście sportowcom

Maca zastępuje steroidy anaboliczne, bowiem wysoka zawartość białka, obok odpowiedniej ilości węglowodanów, które dają energię, aby budować i naprawiać/regenerować tkankę białkiem. W macy jest sporo jodu. Chociaż warzywa morskie zawierają więcej jodu, to jednak maca też może stanowić dobrą alternatywę, a na pewno o wiele lepszą niż inne rośliny lądowe, ubogie w jod. Chociażby w powodu wyjałowionej ziemi.

Maca zawiera szereg steroli roślinnych, takich jak sitosterol, campestrol, ergosterolu, brasykasterolu i ergostadienol. Sterole roślinne w macy, są to naturalnie występujące cząsteczki, które ściśle przypominają cholesterol i mogą obniżyć poziom „złego” cholesterolu LDL przez zakłócanie wchłaniania cholesterolu w jelicie cienkim.

Niby nikomu już nie zależy na obniżaniu poziomu całkowitego cholesterolu, ale myślę, że nie zaszkodzi mieć mniej tego „złego”. Maca jest też delikatnym, naturalnym środkiem przeczyszczającym, bowiem zawiera 9% błonnika.

Maca oprócz jodu, błonnika, i sporej puli aminokwasów, jest też dobrym źródłem minerałów śladowych, takich jak żelazo, potas, magnez i wapń. Zawiera też kilka ważnych kwasów tłuszczowych, takich jak kwas linolowy, kwas palmitynowy i kwas oleinowy, bardzo przydatnych do funkcjonowania mózgu.

Uwaga

W przypadku skłonności do wysokiego ciśnienia, należy się z macą obchodzić ostrożnie. Z Viagrą też.

Uwaga

Jeśli jesteś na diecie niskoestrogenowej, peruwiańska maca nie jest dla Ciebie!

owocek

Sporo z tych informacji wzięłam od przedstawianego już wielokrotnie niezależnego pisarza, znawcy medycyny alternatywnej i zdrowego odżywiania Michael’a Ravensthorpe

(Visited 4 452 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Monika 4 czerwca 2020 o 11:12

  Pepsi, jak mogę oczyścić organizm
  Po trzech zdjęciach rtg zęba? Najbardziej boje się o tarczyce. To żel aloesowy i węgiel plus 4greens wystarczy?

  1. avatar Jarmush 4 czerwca 2020 o 12:57

   żel aloesowy i węgiel nie wiem, Natomiast codzienna kuracja 4 szklanek, dieta antyzapalna, mogę Ci podać rozpiskę dla niedoczynności tarczycy

   1. avatar Monika 5 czerwca 2020 o 06:31

    Poproszę. Pije codziennie 3 z 4 szklanek, mijam ta z wit C i octem jabłkowym od 3 miesięcy.

 2. avatar Natalia 4 czerwca 2020 o 12:59

  Przepraszam za dziwne pytanie ale nie wiem kogo zapytać. Zjadłam w niewiedzy prawdopodobnie mszyce na sałacie. Poprostu nie wiedziałam ze tam są. Zdążyłam zjeść już polowe drugiej kanapki i przez przypadek zauważyłam zielonego robaka i się okazało ze nie był jeden. Resztę wyrzuciłam a kanapki nie robiłam ja. Czy może mi coś grozić ? Czy mogę żyć spokojnie i to się przetrawi?

  1. avatar Jarmush 4 czerwca 2020 o 13:03

   to nie są ludzkie pasożyty

 3. avatar coco.nut 4 czerwca 2020 o 16:38

  1. Jeżeli jest się kobietą w wieku prawie menopauzalnym (47), zażywającą 4 szklanki jakieś dwa lata z górką, to ile macy najlepiej dodawać do 4 szklanki?
  2. Czy mogę dodawać kwas ascorbinowy w ilości ok. 1/2 do 3/4 łyżeczki do 3 szklanki (z octem jabłkowym)?

  1. avatar Jarmush 4 czerwca 2020 o 19:11

   2 łyżeczki do herbaty.
   1/2 łyżeczki to 2,5 grama kwasu naraz, możesz osiągnąć próg jelitowy. Lepiej wziąć 2 razy dziennie po 1 gramie.

   1. avatar coco.nut 5 czerwca 2020 o 06:10

    Ale próg jelitowy odczułabym natychmiast, prawda? Czyli jeżeli nie mam po tym sensacji jelitowych, to nie ma przeciwwskazań?

    1. avatar Jarmush 5 czerwca 2020 o 08:32

     Prog jelitowy powinnaś osiągnąć, jesli to się nie dzieje świadczy o zmęczonych nadnerczach. https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/9846/dlaczego-nie-dostajesz-biegunki-podczas-kalibracji-witamina-c.html
     badasz pH moczu?

     1. avatar coco.nut 5 czerwca 2020 o 18:56

      Nie badam pH ☹️

      Ale w zalinkowanym artykule w przepisie kalibracji dodaje się 1 łyżeczkę kwasu askorbinowego co pół godziny i spodziewamy się reakcji jelitowej po kilku dawkach. Czy w takim razie pół łyżeczki jednorazowo do szklanki z octem jabłkowym ma dawać taki sam efekt?

     2. avatar Jarmush 6 czerwca 2020 o 07:35

      nie, ale to 2,5 grama, po co tyle na raz?

     3. avatar coco.nut 6 czerwca 2020 o 08:42

      Nie mogę odpowiedzieć na to ostatnie pytanie pod nim, bo nie pojawia mi się opcja komentowania, więc odpowiem tu(po co tyle na raz): bo potem zapominam najczęściej niestety ☹️

     4. avatar Jarmush 6 czerwca 2020 o 09:59

      To inny paradygmat, to nie są lekarstwa, to uzupełnienie braków odżywczych, witaminowych i minerałowych, aby ciało mogło się samoleczyć. Witamina niczego nie leczy, ona pozwala na wyleczenie.

     5. avatar coco.nut 6 czerwca 2020 o 08:43

      Nie mogę odpowiedzieć na to ostatnie pytanie pod nim, bo nie pojawia mi się opcja komentowania, więc odpowiem tu(po co tyle na raz): bo potem zapominam najczęściej niestety ☹️

  2. avatar Przemko :-) 6 czerwca 2020 o 11:49

   Przeczytaj proszę artykuł z poniższego linku:
   https://www.pepsieliot.com/witaminy-i-suplementy/14270/czy-liposomalna-forma-witaminy-c-rzeczywiscie-moze-zastapic-wlewy-iv.html
   W jednym ze środkowych akapitów jest wytłumaczone jak najlepiej zażywać witaminę C doustnie. I dlaczego lepiej brać kilka mniejszych dawek zamiast jednej dużej.
   Próg jelitowy, to jest jeden efekt, na który należy zwrócić uwagę. Ale każdy ma inny próg jelitowy. Dlatego jest to bardzo indywidualna sprawa, której nie da się każdemu podać poprzez komentarz. I zapewne zresztą sama wiesz najlepiej. Natomiast jest jedna wspólna dla wszystkich cecha witaminy C. I jest ona opisana w ww. artykule. Po zaznajomieniu się z nią będziesz już mogła samodzielnie podjąć decyzję ile i kiedy. Oczywiście tak jak bierzesz, to tak możesz brać (z uwzględnieniem własnego progu), z tym, że jest to pewne hmm… marnotrawstwo.

   Miłego dnia i miłego czytania 🙂

 4. avatar Regina Kluczborska 5 maja 2021 o 03:20

  Nadciśnieniowcy mogą stosować zamiast maci/macy kobiety niepokalanek, a mężczyźni buzdyganek – zioła stabilizujące hormony. Z przerwami oczywiście, aby zioła działały.

  1. avatar Pepsi Eliot 5 maja 2021 o 04:23
 5. avatar Gosia Mielech 5 maja 2021 o 06:37

  Hej Pepsi,
  Co mogę dodać do 4 szklanki, co wciąż nie otworzy okna? Szklanki piję ok. 8, a okno otwieram o 13.00. Dziękuje za sugestie.

  1. avatar Pepsi Eliot 5 maja 2021 o 19:51

   łyżeczka 4 greens i to jest praktycznie sam błonnik. <3

 6. avatar Natii 8 maja 2021 o 09:53

  Czy jak mam torbiele i guzki w piersiach to mogę Mace stosować ? Mam 31 lat

  1. avatar Pepsi Eliot 8 maja 2021 o 15:50

   Na razie nie, odradzam, musimy się temu przyjrzeć. Napisz coś więcej. Rodzinna historia piersi. jaki masz poziom 25(OH)D, czy robisz 4 szklanki, a kelp/jod?

   1. avatar Natii 9 maja 2021 o 18:05

    Niestety nie mam wyniku wit D ale kiedyś robiłam i była to niska liczba chyba nawet nie 30. A mało przebywam na słońcu i nie jem wit D. Jeśli chodzi o rodzine to nie było żadnych przypadków chyba ze nie wiedza o tym. Szkoda bo chciałam stosować Mace na podskórne gule na brodzie. Niestety nadal mam problemy skórne, pryszcze, zaskórniki i gule. Nie robię 4 szklanek a jod czasem przez skore w płynie lugola.

     1. avatar Natii 10 maja 2021 o 03:43

      Zacznę wiec brać. Mam D3 i k2 Tib tylko poprostu zapominam brać. Czytam ile chorób z tym związanych. Muszę się wziasc i systematycznie suplementowac. A jak zaradzić na te torbiele w piersiach i gule na twarzy jeśli nie mogę Macy

     2. avatar Pepsi Eliot 10 maja 2021 o 04:29

      Dieta, możesz zacząć od 10 dniowego detoksu hormonalnego, teraz pora roku idealna, (ale w e-booku znajdziesz przepisy na wszystkie 4 pory roku dla naszego klimatu) https://thisisbio.pl/e-book/4107-e-book-surowy-detoks-hormonalny-pepsi-eliot.html , a potem zmienić sporo, witaminy minerały,
      Tu masz artykuł z zaleceniami dla Ciebie https://www.pepsieliot.com/diety/4273/dwie-przyczyny-powstawiania-torbieli-w-piersiach-i-jak-sie-ich-pozbyc.html

 7. avatar Hania 8 lipca 2022 o 10:12

  Maca z bananem super – przez lata jej nie jadłam bo np. do owsianki zupełnie mi nie smakowała, za to z mlekiem migdałowym i bananem – pyszny szejk! Dzięki za wskazówkę 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 8 lipca 2022 o 13:54

   mniam <3 🙂

 8. avatar aples 9 lipca 2022 o 12:01

  Czy przy torbieli czekoladowej moge stosowac mace? Jesli tak to w jakiej dziennej dawce?

 9. avatar Anna 13 kwietnia 2023 o 20:23

  czy maca w tabletce ma taki sam efekt jak ta w proszku?

  1. avatar Pepsi Eliot 13 kwietnia 2023 o 20:53

   Maca to pokarm, trzeba go zjadać odpowiednio więcej dostosowując do konkretnych potrzeb dlatego preferujemy Maca This is BIO w proszku,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum