Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 561 119
194 online
35 305 VIPy

Ocet jabłkowy na hemoroidy

Jednym z najbardziej popularnych i medialnych trendów „zdrowotnych” w ostatnich latach są hemoroidy. Masowo reklamuje się kremy, czopki i inne utensylia, które mają przywrócić uśmiech na twarzy właścicielom obolałych, no wiecie czego.

Szacuje się, że 50% populacji krajów wysoko rozwiniętych będzie miało jakieś doświadczenie z hemoroidami w wieku pięćdziesięciu lat, ale też wcześniej, ponieważ jest to przypadłość, która dopada często również kobiety w ciąży. No i przysłowiowo „biednemu wiatr w oczy”, ludziom otyłym też bardziej hemoroidy prawdopodobne.

Co to są hemoroidy?

Są to żylaki odbytu, powstałe w wyniku procesu zapalnego i obrzęku żył w odbytnicy, albo odbycie. Dlatego mogą tworzyć się zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.

Hemoroidy dotykają zarówno mężczyzn jak i kobiet.

Najczęściej owa nieprzyjemna przypadłość jest wynikiem wysiłku przy wypróżnieniach, z tego powodu jest szczególnie ukierunkowana na osoby cierpiące na zaparcia, osoby starsze, sportowców siłowych i kobiety w ciąży, z naciskiem na te rodzące siłami natury.

Na szczęście dla wszystkich, hemoroidy zwykle nie są szczególnie szkodliwe zdrowotnie i są bardziej uciążliwe niż cokolwiek innego, więc raczej nie martwmy się, ale pewna dawka czujności nigdy nie zaszkodzi.

Jednak kłopot powinien być rozwiązany w taki czy inny sposób, ponieważ w dłuższej perspektywie hemoroidy mogą spowodować znacznie więcej problemów, jak anemia, czy znieczulenie „uważności” co do krwi w kale, która może być objawem o wiele poważniejszej choroby jelita.

Objawy hemoroidów

Najczęstszym objawem hemoroidów jest obecność krwi. Jeśli hemoroidy są wewnętrzne, to na stolcu, lub papierze toaletowym pojawić się może krew w kolorze jasno czerwonym. Jeśli są zewnętrzne, może wystąpić zakrzep wokół odbytu, lub obrzęk.

Częste objawy to:

 • Krwawienie
 • Obrzęk
 • Świąd
 • Podrażnienie
 • Skrzepy krwi, lub guzki w okolicach odbytu
 • Ból analny

Wiadomo, że hemoroidy są głównie wynikiem złej diety i fatalnej postawy przy wypróżnianiu

Każdy powinien przyjmować taką postawę na sedesie, jak dziecko na nocniczku, albo podczas wypróżniania w lesie, czyli mamy kucać. Dlatego w każdej toalecie powinien znaleźć się mały/niski taboret, na którym moglibyśmy postawić stopy przy wypróżnianiu, bo stawanie na misce klozetowej nie jest do końca bezpieczne.

Wracając do diety, to dowiedzieliśmy się z mojego kolejnego dobrego wpisu o kupach zatwardzenia czy pływaki, tłuste i lepkie, o tych kupach się raczej nie marzy, jak ma wyglądać prawidłowe wypróżnianie.

Wysiłek wkładany nie powinien być bardziej intensywny, niż przy oddawaniu moczu. Tymczasem ludzie wytężają się aby wypuścić z siebie chropowate i twarde grudki, gdyż ich pożywienie zawiera za mało błonnika rozpuszczalnego, łagodnego i balsamicznego dla jelit.

No i ruch, bowiem perystaltyka jelit jest ściśle powiązana z aktywnością fizyczną. Kupa maratończyka to również pewien problem, tyle, że odwrotny.

Co najlepiej na hemoroidy?

Nie znam lepszego środka na łagodzenie, i zapobieganie hemoroidom niż 4 szklanki i to z wielu powodów:

 1. Nade wszystko codzienny rytuał nawadniania ciała po odwodnieniu nocnym
 2. Duża ilość dobrego błonnika w czwartej szklance
 3. Druga szklanka z chlorkiem magnezu może dowolnie regulować wypróżnienia w przypadku zatwardzeń. Przy rozwolnieniach polecam albo cytrynian magnezu w kapsułkach, albo jabłczany magnezu.
 4. Kurkumina w kurkumie z pierwszej szklanki, generalnie bardzo wskazana dla jelit
 5. O dodatkach Omega 3!!! w postaci organicznego Hemp Protein do rozbudowanej 4 szklanki
 6. No i ocet jabłkowy w trzeciej szklance

Kup ocet jabłkowy

Korzystanie z dobrego octu jabłkowego jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów naturalnych na hemoroidy.

Wystarczy namoczyć wacik lub miękki papier toaletowy w organicznym, najlepiej niepasteryzowanym occie jabłkowym ACV i zastosować ów kompresik na obszarze hemoroidalnym.

A następnie należy powtarzać ten proces, aż zapalenie zniknie i ustąpią nieprzyjemne objawy. Stosując ocet jabłkowy powinieneś zobaczyć poprawę natychmiast.

Alternatywnie, możesz dodać pół szklanki octu jabłkowego i zrobić sobie ciepłą, kojącą nasiadówkę.

Rutyna

Znajduje się w wielu roślinach takich jak gryka, pomarańcze, grejpfruty, cytryny, żurawina i szparagi, że wymienię tylko tych kilka. Kupienie rutyny w formie dodatku do diety, również może być najlepszym rozwiązaniem.

Jakaś osoba na popularnym amerykańskim forum zdrowotnym zaświadcza:

Miałem hemoroidy przez prawie cały rok. W zeszłym tygodniu zacząłem brać rutynę 500 mg dwa razy dziennie, rano i jedną przed pójściem do łóżka. Tylko tydzień wystarczył, że przeszło zapalenie, a moje hemoroidy przestały mi dokuczać i zmniejszyły się do wielkości grochu.

w didaskaliach

W Witaminie C 1000+ TiB mamy dodatek rutyny a dodatkowo witamina C w sporej dawce zwykle pozwala się lepiej wypróżnić, więc można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Olej kokosowy

Stosowanie organicznego surowego oleju kokosowego bezpośrednio na hemoroidy, a następnie spłukanie i ponowne powtórzenie, sprawia, że hemoroidy mogą przestać dokuczać, a stan zapalny powinien znikać.

Oczar wirginijski

Witch Hazel. Ściągające i uzdrawiające właściwości drzewa oczaru wirginijskiego są jednym z najstarszych znanych naturalnych środków na hemoroidy.

Wystarczy namoczyć miękki papier toaletowy, lub wacik oczarem wirginijskim i zastosować go bezpośrednio na hemoroidy. Podobno działa.

Aloe Vera

Radzę hodowanie estetycznego sukulenta agawy w swoim domu. Hodowla jest o tyle wygodna, że o ile nie nadziejemy się na kolec, o roślinie można zapomnieć, ponieważ nieczęsto się ją podlewa. Na zachodzie Europy w sklepach ze zdrową żywnością można takie liście po prostu kupować.

Żel wyciśnięty z przekrojonego liścia może stać się świetnym lekarstwem na oparzenia, ale też łagodzi objawy hemoroidów w bezpośrednim kontakcie ze skórą.

Przyczyny hemoroidów

Tak jak napisałam, najbardziej powszechną przyczyną hemoroidów jest wysiłek podczas wypróżnień, oraz otyłość. Bowiem otyłość bardzo często jest skutkiem problemów trawiennych, co nikogo nie zdziwi.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem dla hemoroidów jest, owszem zgadłaś, nie mieć ich w ogóle, ale jest to filozofia nie do końca realna, bo być może wymagałaby wykluczenia porodów siłami natury, nie mówiąc już o tym, że moglibyśmy przestać spotykać kulturystów i ciężarowców. Ale dość tych płaskich żarcików.

Hemoroidy to jest element Twojego stylu życia

Wykładnik potęgi, do której trzeba podnieść podstawę, aby otrzymać liczbę logarytmowaną. Nie mówiłam, że przy tych jesiennych szarugach świruję?

Gdy godzimy się na życie jak z reklam na hemoroidy w telewizorze, to musimy liczyć się z wieloma skutkami ubocznymi, jak obolała wątroba, spuchnięta trzustka, palpitacje po posiłku, czy właśnie piekące odwłoki.

Przyczyny hemoroidów

 • O nadwagę,
 • O otyłość brzuszną,
 • O brak ruchu,
 • O słabe nawadnianie,
 • O braki omega-3 w diecie,
 • O awitaminozę przy jednoczesnym dużym obżarstwie,
 • O braki innych składników odżywczych w czymś, co trudno nazwać pożywieniem,
 • O nierozpoczynanie dnia od 4 szklanek

Dlatego dobrze byłoby robić te 4 szklanki, biegać i jeść sporo surowych owoców i warzyw. Zwiększysz też prawdopodobieństwo, że wiele problemów Cię ominie.

 • Owszem błonnik rozpuszczalny jest niezbędny, taki błonnik pomaga zmiękczyć stolce, ale też probiotyki są równie ważne dla zdrowego przewodu pokarmowego. Powinieneś jeść kiszoną kapustę, wpadać do koreańskiej knajpy na kimchi i pić zdrowe fermentowane napoje. Nie bądź przeciwna suplementacji jakimś dobrym preparatem probiotycznym.
 • No i pijżesz wodę! Róbżesz te 4 szklanki. Oczyścisz ciało, nawilżysz od środka i wraz z błonnikiem zmiękczysz stolec, który wyjdzie bez specjalnego wysiłku.
 • Możesz robić ciepłe/letnie nasiadówki 10-15 minutowe właśnie z połową szklanki octu. Ale nie stosuj mydła, bo prawdopodobnie tylko rozdrażnisz hemoroidy.
 • W momentach największego obrzęku można zrobić zimny okład, albo wręcz z lodu. Uwaga na zimne oparzenie!
 • Używaj tylko wilgotnego papieru toaletowego, żeby zmniejszyć tarcie.

Hemoroidy możesz zmniejszyć, zniknąć (jak zniknęli Dunbara, ktoś wie skąd ten Dunbar?:) naturalnymi metodami i zmianą stylu życia i po prostu zrób to, zanim proktolog skieruje Cię na zabieg ich wycięcia.

Z drugiej strony, gdy rzecz wymknęła się spod kontroli i włączy się silna anemia, oraz strach przed wypróżnianiem, zabieg usunięcia być może okaże się najszybszym i najskuteczniejszym remedium.

Na pocieszenie dla wielu cierpiących z powodu hemoroidów dodam, że główny bohater kultowej powieści Maxa Frisha „Homo Faber” pan Walter, typ nowoczesnej osobowości, czyli racjonalnej, naukowej i zorientowanej na cel, oczywiście już z definicji musiał borykać się z hemoroidami i nie tylko. Dla Waltera nie wszystko dobrze się skończyło, ale my wiemy, że naturalne metody rządzą.

owocek

Dodatkowe źródło mądrości:

 • ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0001337/

Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

(Visited 55 215 times, 6 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Katerina 6 lipca 2015 o 09:16

  Mi wystarczyło przejść na dietę 811 i po 2 dniach się wchłonęło – walczę jeszcze z nadciśnieniem, najpierw spadło, a teraz znowu wzrosło, ale myślę że jak zrzucę wagę będzie Ok. Pytanko jak sobie radzicie z bólem zębów – od tej ilości owoców strasznie mi się uwrażliwiły

  1. avatar pepsieliot 6 lipca 2015 o 09:41

   na szczęścuie nie znam tego problemu, ale poszukam

   1. avatar Fiona 9 czerwca 2021 o 00:34

    Na hemoroidy najlepsze są …pijawki…

 2. avatar Kulka 6 lipca 2015 o 10:24

  Droga Pepsi a co zrobić jeśli na pośladkach uporczywie wychodzą krosty a skóra ma nieciekawy sinawy odcień? Wcinam owoce, warzywa a pryszczate dupsko jak było tak jest 🙁 Dodam, że borykam się z tym od kilku lat. Szczotkowanie na sucho tez nic nie daje 🙁

  1. avatar KasiaR 2 lipca 2019 o 12:57

   Kulka zrób oczyszczanie wątroby metodą Clark. Miałam taki sam problem co Ty. Oczyszczanie zrobiłam żeby pozbyć się kamieni. Po pierwszym oczyszczaniu kamieni widocznych na USG nie wydaliłam ale zauważyłam że pozbyłam się ropnych syfów na pośladkach, które nie powróciły do dnia dzisiejszego a to już 4 lata. Powodzenia

 3. avatar Inka 6 lipca 2015 o 13:21

  Wpis trafiony w punkt. Wydrukowałam i podrzucę tacie do poczytania, bo ciągle faszeruje się jakimś czymś aptecznym na odwłokowy problem, zamiast skorzystać z najprostszych sposobów.
  P.S. Pepsi, bardzo chciałabym poznać Twoje zdanie na temat picia herbatki/naparu z czystka. Jakieś szaleństwo zapanowało wokół mnie, dosłownie wszystkie dziewczyny to piją, nie wiem, czy to dobrze czy źle? Warto to pić czy kolejna moda nastała?

 4. avatar Hubert 6 lipca 2015 o 15:06

  Wszystkie złote rady i proponowane przez radzących metody i preparaty na hemoroidy (a czytałem już chyba wszystkie możliwe) są może i dobre, ale dla pierwszego stopnia tej dolegliwości, może drugiego. Na bardziej zaawansowane etapy nie pomaga chyba nic i pozostaje albo operacja, albo nauczenie się z tym żyć. Oczywiście nie twierdzę, że rzeczone metody nie mogą pomóc w złagodzeniu bólu, krwawień itp. atrakcji, nawet w czwartym stopniu zaawansowania. Ale zmniejszyć, a co dopiero zlikwidować guzków nie-po-tra-fią. Ja jestem o tyle dziwnym przypadkiem, że mimo zaawansowanego stadium nie cierpię w ogóle z powodu bólu, pieczenia, krwawienia itd. Po prostu nie mam, i prawie nigdy nie miałem, typowego stanu zapalnego, całe zresztą szczęście. Jedynie kiedyś, jeszcze na śmieciożerstwie, ale za to przy mniejszych hemoroidach, doświadczałem obfitych krwawień po wypróżnieniu. Teraz co najwyżej raz na bardzo długi czas pojawi się nieco krwi na papierze, i to zwykle wtedy, gdy wypróżnienie wiązało się z dużym parciem, co zdarza się rzadko, bo nawet jeśli pojawia się zaparcie, to wolę poczekać, aż jelita same się obudzą i – luźny dzięki diecie – stolec przyjdzie na świat bez przymusu.

  1. avatar Hubert 23 sierpnia 2015 o 15:24

   No i się doigrałem: od wczoraj krew się ze mnie leje jak nigdy dotąd. Nie wiem, co jest przyczyną, do głowy przychodzi mi tylko: a) branie od trzech dni Greens&Fruits, b) dodanie wczoraj nieco imbiru do wody z cytryną i potem do śniadania, bo było mi zimno. Imbir z tego co pamiętam działał na moje hemoroidy dość agresywnie zawsze, to może i teraz, ale żeby aż tak? Smaruję/czopkuję olejem kokosowym, przykładam waciki z wywarem z kory dębu i innymi ziołami, ale jak tylko dłużej postoję (nie mówiąc już o wypróżnieniach!), to zaczynają skubańce (chyba głównie jeden, ale to akurat szczegół) krwawić. Boję się jutro wychodzić z domu, choć i tak na wszelki wypadek stosuję podpaskę (śmierdzi to zresztą jakąś chemią, ale już trudno). Może spróbuję tego octu, o ile jeszcze mam. Co za cholerstwo no!

 5. avatar Makana 6 lipca 2015 o 19:31

  Zdrowe fermentowane napoje to znaczy jakie? Bo oprocz kapusty i kiszonych nie wiem gdzie jeszcze szukac probiotykow.

  1. avatar babcia 10 października 2021 o 18:06

   buraki kiszone są super,kalafior,pomidory zielone.Wszystko można kisić.

 6. avatar dargoth1 7 lipca 2015 o 04:27

  Podobno doskonałe efekty przynosi smarowanie hemoroidów płynem Lugola. Do łyżki stołowej wlewamy trochę oleju, a następnie dodajemy kilka kropel płynu Lugola i smarujemy.

 7. avatar lara kopf 8 lipca 2015 o 11:13

  potwierdzam OLEJ KOKOSOWY nierafinowany, wkładamy najpierw do buźki i zjadamy a później do dupki, byle nie tą samą rączką… szkoda że nie wiadziałam o tym po porodzie… eh

 8. avatar Magdalena D 13 lipca 2015 o 10:16

  Pytanie mam troszkę wokół tematu: czy przyjmowanie któregoś z poniższych suplementów moze dawać działanie zapierające? A są to: witamina d3 + k2, siarka, omega 3, spirulina? Wszystkie pochodzą z Twojego sklepu. Pozdrawiam 🙂

  1. avatar pepsieliot 13 lipca 2015 o 10:51

   nie mają takich właściwości, ale jak zjesz trochę chlorelli, albo witaminy C, to Cię puści, tak czy siak

 9. avatar Hubert 1 sierpnia 2015 o 15:53

  Hmm. A gdyby tak kupić witaminę E w płynie (w tekście niewspomniana, a ponoć dobra) i zmieszawszy z olejem kokosowym zrobić z niej czopki? Co Pepsi na to?

 10. avatar Sherlock 28 grudnia 2015 o 16:44

  Hemoroidy (mówię o zaawansowanych stopniach) podobno całkowicie likwiduje (całe, a nie tylko dolegliwości z nimi związane) głodówka lecznicza, taka do 40 dni. Reszta rzeczy tylko usunie objawy. I nie zgodzę się co do przyczyn, tzn. powyższe przedstawione w artykule przyczyny wywołują hemoroidy, ale główną przyczyną nie są zaparcia, u każdego co innego. Ja prawie nigdy nie miałam problemów z zaparciami (prawie to może z 2 razy na rok) i może przez wiele lat nie jadłam całkiem zdrowo, ale też nie było to śmieciowe żarcie, zawsze min. 50% mojego pożywienia stanowiły surowe owoce i warzywa. A od kilku lat idę w stronę propagowanej tu diety 811 – zdrowa dieta jest w stanie usuwać toksyny na bieżąco, uodpornić, wzmocnić serce i inne organy, ale niestety nie usunie wieloletnich złogów. W moim przypadku odegrały rolę 2 czynniki – siedząca praca (mimo regularnej aktywności poza pracą), no i niestety branie przez wiele lat hormonów na trądzik. I coraz zdrowszą dietą pozbyłam się kilku problemów zdrowotnych, ale hemoroidów niestety nie.
  Planuję taką głodówkę pod kontrolą lekarza, ale musiałabym mieć te 40 dni urlopu, by wytrzymać, a na razie jest to niemożliwe.

  1. avatar Fasolka 8 listopada 2018 o 10:59

   Z tą głodówką leczniczą to nie tak do końca… Bo za hemoroidy odpowiada też śledziona- jej osłabienie. A głodówka mocno wychładza i osłabia organizm. Mi po trzech tyg głodówki Dąbrowskiej wywaliło wszystko- od tarczycy po zatwardzenie od miesiąca (jem warzywa i błonnik, nie jem cukru) i do tego doszły hemoroidy i ból jelita. Żeby potwierdzić tezę o śledzionie zrobiłam badania i mam obniżony poziom monocytów (które produkuje śledziona). Z głodówkami osoby, które mają zmeczone nadnercza powinny UWAŻAĆ!!!

   1. avatar Jarmush 8 listopada 2018 o 11:35

    a dzisiaj ogromna ilość ludzi z niedoczynnością tarczycy ma tez jakiś problem ze zmęczeniem nadnerczy, dlatego nie jestęm orędownczką dłuższych postów, natomiast codzienne poszczenie, czy nawet 1 dzień w tygodniu na wodzie dodatkowo to zupełnie inna sprawa.

 11. avatar natala 2 stycznia 2016 o 17:13

  Hemoroidy zwykle są też efektem długotrwałych zaparć, które są wynikiem złego żywienia, pierwsze kroki to zmiana diety i dicopeg na regulację wypróżnień, podstawa to zapobiegać a nie leczyć. 😉

  1. avatar pepsieliot 2 stycznia 2016 o 22:21

   plus ciąże, a raczej naturalne porody

 12. avatar Pszczoła 6 maja 2016 o 17:41

  Witam, stronka świetna, podczytuję od dawna 🙂 Pomyślałam, że poradzę się w sprawie mojego problemu, a nuż ktoś wie…
  Otóż wszędzie czytam, że ocet jabłkowy tak super robi na zaparcia i wszyscy piszą, że im super podziałał. Zastanawiam się, dlaczego u mnie jest inaczej? Odkąd piję ocet jelita spowolniły i za potrzebą nie chodzę już codziennie. Stosuję ocet Ojca Mateusza, wcześniej miałam inny i było to samo. Jeszcze wcześniej zakwaszałam żołądek sokiem z cytryny rozcieńczonym z wodą i ten problem już wtedy był. Ponadto stolec zmienił się na bardziej płynny i przyklejający się do muszli. A że borykam się z hipochondrią, to od razu drżę na myśl o niewydolnej trzustce. No ale wszędzie czytam, że ocet świetny jest na trzustkę…

 13. avatar IJK 15 listopada 2016 o 21:08

  Kurczę, urodziłam 3 dorodnych chłopów SN i żadnych hemoroidów ani żylaków nie mam. Przynajmniej tego problemu mój układ pokarmowy mi oszczędził, bo wcześniejsze jego partie po porodach zwariowały. A mąż biedny boryka się z hemoroidami, nie bolą, ale krwawią, żadna apteka nie pomogła. Może było lepiej, jak go karmiłam dużą ilością cebuli. Szkoda mi go, nie wiem, jak mu pomóc, żeby obyło się bez ironicznego uśmieszku.

 14. avatar Malgosia 71 10 lutego 2017 o 16:50

  Pszczola…nie chce tutaj kwestionowac autentycznosci octu jablkowego… jednakze uwazam,ze lepiej owy ocet zrobic samej czy samemu. Wtedy masz pewnosc co do skladu. Ja warzywa bardzo lubie tkj i owoce. Hemoroidy chodza za mna jak cien od nastoletnich lat a po porodach to juz standard. Bawia sie ze mna w chowanego. Teraz bylam na diecie warzywno owocowej a hemoroidy mi az 3 wylazly. Na szczescie nie pekaja ani nie bola . Czopki chyba wszystkie z apteki przerobilam. Mialam kiedys z kitem pszczelim i te troche pomogly. Niestety sklep zlikwidowany. Zatwardzen nie mam i zaparc raczej tez.
  Pepsi ratuj nasze tyleczki:))))

  1. avatar grzegorzadam 10 lutego 2017 o 18:17

   Hemoroidy:
   http://www.pepsieliot.com/najlepsza-medycyna-zdzialac-najwiecej-jak-to-mozliwe-nie-robiac-nic/
   http://www.pepsieliot.com/doktor-eliot-leczy-hemoroidy/
   Jest tu trochę przepisów, musi być krzem, może DMSO, SSKI i podobne

   Hemoroidy mogą być wynikiem rzęsistka w części odbytniczej, lubią sie tam skurczybyki schować.
   Herbatka nerkowa i zioła krzemowe wskazane, Bołotow doradza sól i inne sposoby.

   1. avatar Malgosia 71 11 lutego 2017 o 06:43

    Dzieku wielkie Grzegorzu….:) ksiazki dr. Clark i Bolotowa wlasnie zamowilam w EMPiK -u.

    1. avatar Telimena 23 grudnia 2019 o 16:14

     Ja z kolei krzem zażywam od dawna ale mi nie pomaga. Grzegorzu jeśli chodzi o dmso to chodzi o zażywanie doustne czy nadupne? Właśnie szukałam info czy można dmso smarować tam albo robić okłady.

   2. avatar Telimena 23 grudnia 2019 o 16:21

    Grzegorz co to jest SSKI

 15. avatar Malgosia 71 11 lutego 2017 o 07:26

  Mam jeszcze jedno pytanie:gdzies w blogu Pepsi wyczytalam tzw recepture na wylepienie:) czopkow z jodu oleju kokosowego….i jeszcze czegos na hemoroidy. Zgubilam to. Czy mozesz napisac jeszcze raz Grzegorzu ale prosciej bo jak czytalam to bylo to troche zagmartwane:)
  A odbiegajac od tematu zeby nie skakac po stronach: alkalizuje sie soda oczywiscie z woda ciepla. Kiedy robilam testy na zakwaszenie zoladka z soda ale chlodna woda zero odbicia. Zrobilam jw a tu odbicie. Czyzby woda ciepla miala wplyw badz moze ma byc zimna do testu na zakwaszenie????

  1. avatar grzegorzadam 11 lutego 2017 o 09:58

   Podałem linki do hemoroidów, tam znajdziesz.
   Wcale nie jest skomplikowane, zwykła mieszanina.

   Może jeszcze tu:
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

   http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/
   grzegorzadam
   13 WRZEŚNIA 2015 @ 01:14
   grzegorzadam
   3 SIERPNIA 2016 @ 17:01

 16. avatar Anika 16 lutego 2017 o 23:07

  Hemoro.. mozna tez dostac w gratisie po ciazy…

 17. avatar Malgosia 71 19 lutego 2017 o 14:14

  Grzegorz….od momentu zapytania Cie o ten ” przepis” w formie czopkow na hemoroidy przeszukuje linki ktore podales i nie moge znalezc…..szukam i szukam….wiem ze byl tam olej kokosowy i lugola ale dalej nie wiem co i jak
  ,ile. Bardzo Cie prosze o wskazowke.
  Nie mam problemow z zaparciami czy zatwardzeniami. Nie dzwigam i nie mam nadwagi bo na 169cm wzrostu waga 61kg to normalna waga. Zero cukru. Jem warzywa,owoce. Przyjmuje pro i prebiotyki. Teraz doszly kuracje z soda. Wody pije srednio 1.5 rzadziej 2 l. Sol czy ziemia okrzemkowa to norma. Kiszonki etc tez jem. Nie wiem jakie jeszcze warunki stwarzam zeby powstawaly hemoroidy. Ja zmagam sie z tym juz bedac nastolatka. Fakt -nie pekaja. Rzadziej bola. I badz tu madry i pisz wiersze….. wspomniales o rzestku. Hm…wtedy wymaz pozostaje. Czytam Siemionowa. Pewnie….moze i jest to przyczyna. Licho wie. Ale nie potrafie juz sobie z tym poradzic. A do lekarza -niewolnika koncernow farmaceutycznych nie pojde bo mi nie pomoze . Oczywista -oczywistosc w tym kraju.

   1. avatar Malgosia 71 20 lutego 2017 o 12:05

    Bardzo…bardzo….bardzo DZIĘKUJĘ☺

 18. avatar Ann 18 czerwca 2017 o 17:18

  Pepsi ale hemoroidy są również wewnętrzne i takich przecież niczym nie nasmarujesz i nie zrobisz nasiadówki.

  1. avatar Jarmush 18 czerwca 2017 o 17:20

   dieta zielona, roślinna, surowa, organiczna

  2. avatar grzegorzadam 18 czerwca 2017 o 17:21

   Na nośniku DMSO dojdzie wszędzie.
   Stosuj krzem, bor i sól.

   1. avatar hec 6 lipca 2017 o 18:27

    W komentarzu o DMSO było podane, że nie można stosować w okolicach odbytu. Czy w takim razie nie powinno się stosować maści (olej kokosowy, jod, DMSO) na hemoroidy?

    1. avatar grzegorzadam 8 lipca 2017 o 11:28

     Wszędzie można, podawałem maść na hemoroidy wg naturopatów z Usa.

 19. avatar JamJest74 30 listopada 2017 o 18:20

  Dla tych posiadaczy hemoroidow, ktorzy tak jak ja, nie maja zaparc, ruszaja sie, pija, zdrowo czyli roslinnie odzywiaja sie od zawsze, maja takie przypadki w rodzinie i maja hemoroidy od dziecka proponuje przestudiowanie pod tym katem Germanskiej Nowej Medycyny. To co pisze w artykule Pepsi, z calym szacunkiem, to jest tylko powielanie informacji wszedzie dostepnych, ktore z tematem hemoroidow nie maja niczego wspolnego, bo takich ludzi jak ja, ktorzy nijak nie wpisuja sie w schemat jest bardzo wielu. Trzeba szukac glebiej, w psychice i nie tylko.

  1. avatar Jarmush 30 listopada 2017 o 20:29

   hemoroidy mają wszyscy, ale rzeczywiście problem został tylko przeze mnie dotknięty, jednak u bardzo wielu osób to po prostu działa

   1. avatar Fasolka 8 listopada 2018 o 11:03

    Ale tym się różni blog Pepsi od innych, że ja do Pepsi mam zaufanie, a do innych to już nie bardzo. Ot co. Nawet jak Pepsi tylko liźnie temat to i tak warto się temu przyjrzeć i pójść samemu dalej.

 20. avatar JamJest74 1 grudnia 2017 o 12:18

  A najsmieszniejsze lub najstraszniejsze? jest to, ze kiedy bola i krwawia sa wtedy w fazie zdrowienia, zreszta to dotyczy kazdego narzadu wg GNM, a ludzie wtedy mysla, ze to jakas ostra faza, sa przerazeni, ze zaraz umra i ida sie „leczyc”, do tych co im bardziej rozwalaja system! Warto zglebic temat, bo wiadomo, ze kazde niedomaganie zaczyna sie w glowie, albo chorej duszy. Trzeba ufac swojemu cialu, ono jest madrzejsze niz wszyscy profesorowie tego swiata! Pozdrawiam

  1. avatar grzegorzadam 1 grudnia 2017 o 12:45

   ze kazde niedomaganie zaczyna sie w glowie, albo chorej duszy.”

   Nieprawda, są też zatrucia, infekcje, GNM tego nie tłumaczy.
   Od zatruć możemy zachorować na raka w krótkim czasie, umrzeć również.

   To działa w obie strony psycho-somatycznie.

 21. avatar JamJest74 1 grudnia 2017 o 12:20

  Ps. Ci co rozwalaja ludziom system to oczywiscie doktory, nie Ty Pepsi, ale przeciez Ty to wiesz ?

  1. avatar grzegorzadam 1 grudnia 2017 o 12:42

   ”Ci co rozwalaja ludziom system to oczywiscie doktory,”

   To oni mają system, tkwią w systemie, po uszy, psując nam zdrowie
   na tysiące sposobów.

 22. avatar JamJest74 1 grudnia 2017 o 13:06

  Hej, chodzilo mi o system w naszym ciele, chociazby energetyczny, moze powinnam napisac uklady, ale tak, masz calkowita racje. Sprawdz na YT film Wirus mania – prawda o chorobach infekcyjnych wg GNM. Pozdrawiam

  1. avatar grzegorzadam 1 grudnia 2017 o 14:24

   Oglądałem, miałem na myśli fluor, rtęć, aluminium, ksenoestrogeny,
   i wiele innych.

   1. avatar Telimena 23 grudnia 2019 o 16:09

    Jednej rzeczy nie rozumiem w totalnej biologii. Gdy występuje konflikt wewnętrzny to powoduje chorobę a potem jest faza zdrowienia. Tylko że czasem wywołuje taką chorobę która uśmierca człowieka więc co to za ratunek? Ratuje organizm przed śmiercią czasem go uśmiercając.

 23. avatar Lamat 17 czerwca 2019 o 18:34

  Droga Pepsi, czy wymienione w tym wpisie metody na hemoroidy można zastosować w odniesieniu do żylaków sromu? Będę wdzięczna za krótkie słówko.

  1. avatar Jarmush 17 czerwca 2019 o 19:33

   w sumie hemoroidy to żylaki

 24. avatar Lamat 17 czerwca 2019 o 20:15

  Dzięki serdeczne 🙂

 25. avatar Ant 8 grudnia 2019 o 17:59

  Hemorend ziołowy lek, wzmacnia śledzionę i pomaga na hemoroidy

 26. avatar jarzab1922 10 lutego 2020 o 00:15

  Czy ocet jabłkowy na hemoroidy bezpośrednio na wacik mogą stosować kobiety w ciąży? Tak jak i nasiadówki z octu jabłkowego?

  1. avatar Jarmush 10 lutego 2020 o 07:46

   od tej strony myślę, że ocet nie zaszkodzi

 27. avatar Anka 16 lutego 2020 o 23:57

  A pęknięcie odbytu+hemoroidy można potraktować dmso? rozcieńczyć?

  1. avatar Jarmush 17 lutego 2020 o 06:27

   Nie mogę odpowiedzieć bo nie wiem, nie wiem też czy Fischer (bo wszelkie informacje na blogu o tym preparacie siarkowym zaczerpnęłam z jego książki) w swojej książce porusza taką historię przypadku.

   1. avatar Anka 17 lutego 2020 o 15:25

    Pepsi Eliot a czym wyleczyć pęknięcie +hemoroidy. Ocet jabłkowy próbować, czy coś mocniejszego? stan zapalny jest w tym pęknięciu, tak wyszło na kolonoskopii.

    1. avatar Anka n 20 lutego 2020 o 21:15

     Nikomu nie polecam octu jabłkowego na hemoroidy!!! Spróbowałam dwa dni i masakra teraz. Rozogniło się i boli.
     Teraz spróbuję sokiem z aloesu. Dam wam znać jakie efekty.

     1. avatar Regina Kluczborska 10 października 2021 o 19:54

      Mój wujek miał rozdrażnione hemoroidy jak przysłowiowe kalafiory. Jakoś lekarze nie potrafili mu pomóc i pomogła zakonnica zielarka (chyba juz nie żyje, bo to było dawno). Zaleciła zaparzać rumianek i te dość ciepłe kwiatki z rumianku wkładać do odbytu. Po jakimś czasie hemoroidy zniknęły i już nigdy nie wróciły. Koleżanka natomiast stosowała tamponiki waty nasączone mlekiem, ale one pomagały tylko doraźnie. A co do octu jabłkowego, to raczej trzeba doustnie stosować, bo on przykładany na śluzówkę może być za ostry.

     2. avatar Pepsi Eliot 11 października 2021 o 09:43

      może ktoś probował, kwas obkurcza natychmiast i można zrobić roztwór jak do picia nawet przy wrzodach

     3. avatar Barcza 11 października 2021 o 19:23

      Dokladnie, jak po porodzie posmarowalam hemoroidy octem to myslalam ze zejde. Pieczenie niesamowite…

 28. avatar Marts 8 kwietnia 2020 o 09:54

  Dziękuję za ten artykuł! Po porodzie miałam problem i zaczęłam stosować ocet jabłkowy i maść z oczaru. Po jedej dobie (3 smarowania) widzę ogromną różnice. Żylaki już prawie są niewidoczne! Czekam na maść z apteki internetowej na hemoroidy, którą zamówiłam jakiś czas temu, ale chyba już mi nie będzie potrzebna. Jednak domowe naturalne sposoby są najlepsze! Jeszcze raz dziękuję! 🙂

 29. avatar Barcza 10 października 2021 o 08:55

  Zapomnialas Pepsi o oleju rycynowym. To to dopiero sztos na wypierdki.

  1. avatar Pepsi Eliot 10 października 2021 o 09:36

   raczej na rozwolnienie

 30. avatar Kasiadavies 10 października 2021 o 10:36

  U mnie problem się pojawił wraz z menopauzą. Od czasu do czasu bolało, piekło itd.
  Wszystko wróciło do normy, kiedy zaczęłam pić regularnie krwawnik z nagietkiem. Hemoroidy po prostu wchłonęły sie, znikneły.

 31. avatar skuwka 16 października 2021 o 05:38

  Pepsi, dwukrotne badania wykryły krew utajoną w kale – jaka może być przyczyna? Robić kolonoskopię??

  1. avatar Pepsi Eliot 16 października 2021 o 17:50

   w jakim jesteś wieku? masz uchyłki? albo hemoroidy? Zrób kalprotektynę z kału

   1. avatar skuwka 17 października 2021 o 02:20

    55 lat, hemoroidy małe i niekrwawiące – tak mi się wydaje 😉 O uchyłkach nic nie wiem. Zrobię to badanie, o którym piszesz.

    1. avatar Pepsi Eliot 17 października 2021 o 06:15

     Zrób kalprotektynę

 32. avatar Sol 10 października 2022 o 20:12

  Pepsi a co polecisz w przypadku gdy się porządnie odmroziło cztery litery? 🙂 Zimą o 6 rano w cienkich spodniach śpiesząc się do pracy wsiadłem do samochodu stojącego na dworze przy jakichś –8 c, akurat wtedy na fotelu nie miałem ochronnego pokrowca, który izolował od zimna. Na początku było nie najgorzej, ale później mnie dosłownie przymroziło, mocno zmarzłem, a jechałem około 40 minut. Po tym zacząłem odczuwać mega nadwrażliwość, nie mogłem usiąść na chłodniejsze miejsce bo czułem się nieprzyjemnie. Wyjście na dwór w normalnych spodniach gdy było chłodniej też powodował, że było mi zimno i nieprzyjemnie. Nie było żadnego bólu, żadnej krwi czy zatwardzeń tylko to uczucie mega nadwrażliwości na zimno, które mi zostało do teraz. Nie wiem czy to hemoroidy czy bardziej jakiś stan zapalny.
  Myślałem, że mi to przejdzie, bo gdy przyszło lato i zrobiło się cieplej to nie miałem z tym kłopotu, praktycznie nie odczuwałem tego. Jednak gdy zrobiło się trochę chłodniej problem powrócił jak bumerang. Dodatkowo niedawno przez 2 dni pracowałem silniej fizycznie przy rąbaniu drewna, i to była moja najcięższa fizyczna praca od dawna (i od tej jazdy w samochodzie) a po tym też spałem w chłodniejszej pościeli i nie wiem czy te 2 czynniki się nałożyły czy nie, jednak fakt faktem, że pojawił się dodatkowo ból. Lekarz przepisał mi czopki Diclac 100 mg i antybiotyk Cipronex. Jako, że do antybiotyków, a szczególnie do tego nie mam zaufania i unikam ich jak ognia (nie brałem antybiotyku od jakichś 25 lat, gdy byłem małym dzieckiem) to wziąłem tylko czopki. Po 7 dniach ból minął, jednak nadwrażliwość pozostała i jest jeszcze większa niż wcześniej.
  Próbowałem nasiadówki z 4 cebul gotowanych w mleku, czopka z soku z cebuli wraz z olejem z czarnuszki, a wczoraj zrobiłem nasiadówkę z dodatkiem octu jabłkowego (pół szklanki do miski). Po tym wszystkim czułem się dobrze, jednak żaden z tych sposobów nie spowodował większego polepszenia. Chociaż fakt, faktem brakowało mi wytrwałości w stosowaniu bo robiłem to przez 1-2 dni i przerwa. Trochę lepiej czułem się również przy stosowaniu maści z konopii z ekstraktem drzewa herbacianego. Spróbuję jeszcze oleju kokosowego. Co jeszcze mogę zrobić? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum