Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 363 188
22 online
42 277 VIPy

Ibuprofen a męska bezpłodność, czyli poznaj skutki uboczne popularnych leków

Panowie, uwaga: częste przyjmowanie leków z ibuprofenem negatywnie wpływa na płodność!

Zespół duńsko-francuskich naukowców odkrył tę zależność podczas prowadzenia badań dotyczących wpływu leków przeciwbólowych na narządy rozrodcze u noworodków płci męskiej. W związku z niepokojącymi wynikami badacze postanowili przeanalizować co ibuprofen potrafi zrobić dorosłym.

Na potrzeby badań zespół zrekrutował 31 mężczyzn w wieku pomiędzy 18 a 35 rokiem życia

14 z panów podawano dwa razy dziennie 600 mg ibuprofenu, podczas gdy reszta dostawała placebo. Dawka ta to zarówno ilość zalecana przez producentów, jak i dawka, którą atleci przyjmują w celach prewencyjnych. Po 14 dniach, czyli po upływie 1/3 planowanego czasu badań, mężczyźni przyjmujący ibuprfen mieli rosnące zaburzenia hormonalne. Lek podniósł u nich ilość hormonów odpowiedzialnych za pracę narządów rozrodczych przy jednoczesnym znacznym spadku produkcji testosteronu.

Jak napisano w DailyMail, zatrzymanie produkcji testosteronu to początek hipogonadyzmu, czyli obniżonego poziomu testosteronu zwyczajowo zauważalnego u nałogowych palaczy i starszych mężczyzn. Schorzenie charakteryzuje się objawami takimi jak zmniejszenie libido, zmniejszenie masy mięśniowej i siły, oraz obniżony nastrój i zmęczenie.

Szczęśliwie dla uczestników badania, po odstawieniu leków z ibuprofenem poziom hormonów wraca do normy. Naukowcy ostrzegają jednak, że długotrwałe zażywanie leków przeciwbólowych prowadzi do trwałych uszkodzeń. Nie zbadano tej zależności u kobiet, ale autorzy badania mimo wszystko sugerują, że bez względu na płeć ibuprofen wyrządza w organizmie ogromne szkody. Dlatego zamiast krótkotrwale zwalczać ból, należałoby skupić się na działaniach długofalowych i wpływać bezpośrednio na źródło bólu! W końcu nie chodzi o to, żeby przez chwilę lepiej się poczuć, tylko o to żeby być zdrowym. Źródła: 1

uściski:)

(Visited 3 192 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Magda 15 stycznia 2018 o 22:50

  Szok, u pepsi ten sam news co na mainstreamowych portalach! ?

  1. avatar Emanuela Urtica 16 stycznia 2018 o 07:14

   Nie wiedziałam, nie czytam mainstreamowych portali, na dole jest podane źródło. 😉

 2. avatar liza 16 stycznia 2018 o 08:21

  dwa razy dziennie po 600 mg?? Toż to szok… kto tyle bierze? Przecież wystarczy przy silnym bólu przyjąć jednorazowo 400mg i po zawodach….

  1. avatar Emanuela Urtica 16 stycznia 2018 o 09:12

   Oj, można się zdziwić. Ja do tej pory pamiętam laskę z moich studiów, która zawsze miała w torebce puszkę tabletek przeciwbólowych i łykała co najmniej po 2-3 sztuki jednorazowo popijając je jakimś redbulopodobnym szitem, bo „jedna tabletka nie zadziała, a ona źle się czuje/ma kaca/niskie ciśnienie/etc.”

  2. avatar grzegorzadam 17 stycznia 2018 o 07:53

   Przecież wystarczy przy silnym bólu przyjąć jednorazowo 400mg i po zawodach….”

   To jest raczej początek późniejszego wieloboju w zwalczaniu skutków niezdiagnozowanego bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum