logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
77 159 844
163 online
30 538 VIPy
Reklama

leczenie-dobra-dieta

MOJA REWOLUCYJNA KSIĄŻKA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Ibuprofen zabija tysiące ludzi każdego roku, więc co robić, gdy boli?

  fresh-fruits-vegetables-2419

  Ibuprofen zabija tysiące ludzi każdego roku, więc co robić, gdy boli? 

  Zacząć brać/jeść naturalne środki zaradcze …

  Niedawno Reuters zaczął pewien artykuł od przepięknego zdania.

  Mianowicie:
  „Długotrwałe stosowanie dużych dawek leków przeciwbólowych, takich jak ibuprofen lub diklofenak jest równie niebezpieczne, w zakresie ryzyka zawału serca, jak stosowanie leku Vioxx, który został wycofany ze względu na potencjalne zagrożenia”
  Tak stwierdzili  naukowcy.

  Dla ciekawskich:

  W 2004 roku wyszło szydło z wora, że Vioxx, okazał się być w latach od 1999 do 2003 inspiratorem yyy … 30 000 ponadprogramowych przypadków zawałów serca i nagłych zgonów z powodu incydentów sercowych.

  Pomimo faktu, że badania naukowe już trwały i w 2000 roku były podejrzenia, że jest coś na rzeczy, bowiem liczba ataków serca i udarów mózgu była zastraszająca, to jednak producent leków Merck, ale też FDA, czyli amerykański Food and Drug Administration milczeli jak zaklęci.

  Raport z Reutersa koncentruje się na nowych badaniach opublikowanych w czasopiśmie Lancet (a wiemy przecież, że Lancet, to nie żadne tam pisemko, Lancet to wyrocznia) wskazujących na podwojone ryzyko ataku serca, lub ciężkiej niewydolności serca, które tak istotnie wzrasta wśród częstszych i większych użytkowników leków NLPZ.

  Przypominam, że leki NLZP oznaczają niesteroidowe leki przeciwzapalne.

  Dlaczego tak wielu Możnych przyjmuje leki NLPZ, takie jak ibuprofen?

  Niesteroidowe leki przeciwzapalne, wydają się na gałkę zdecydowanie bezpieczniejsze, bo to przecież nie sterydy.

  Stan zapalny, to to, co nam współcześnie dolega.

  To neo państwo w państwie, zwanym ciałem.

  Świat wysoko uprzemysłowiony sprawia, że stale nas coś boli, a niezdrowe stany zapalne stały się normą.

  Nie zostaliśmy skaleczeni przez dzikiego zwierza, nie dostaliśmy nagle gorączki z powodu zatrutej strzały.

  Tego nie, ale przez cały czas nosimy w sobie przewlekłe zapalenia, które powstają w wyniku tego, co nam robi dentysta, lekarz, i przede wszystkim co sobie sami gwarantujemy dietą, chronicznym niedożywieniem, przy ciągłym obżarstwie, brakiem aktywności i permanentnym odwodnieniem.

  W kuchni, łóżku, toalecie, dosłownie wszędzie, podsycamy osobiste stany zapalne.

  Mądrzy Możni idą po rozum do głowy i likwidują warunki prozapalne, wchodząc na nową drogę życia, zmniejszając stres i ryzyko zagrożeń chemicznych, ale to wymaga czasu i samodyscypliny.

  No i energii, a tej jakby coraz mniej było.

  No jest jeszcze ten ból

  Stale nas coś boli, i chcemy natychmiast powiedzieć mu stop. Te chwile, gdy bierzemy Ibuprofen, czy inny lek NLPZ, często można przyrównać do kompulsywnych zachowań, jak napad wilczego apetytu, a następnie rzyganie.

  Prawdziwym problemem jest to, jak często to robimy i ile tego Ibuprofenu, jakże beztrosko reklamowanego w telewizorze łykamy?

  Gdy robimy to odpowiednio często możemy sobie zafundować wraz z odejściem bólu, przy okazji zgon. Szczególnie, gdy łączymy, albo naprzemiennie przyjmujemy te środki z aspiryną.

  Wymienię kilka dość niekorzystnych sytuacji zdrowotnych, po zażyciu tych leków, chociaż można by wymienić ze dwa tuziny:

  Niedokrwistość
  Uszkodzenie DNA
  Utrata słuchu
  Nadciśnienie tętnicze
  Grypa, zwiększona śmiertelność
  Poronienie

  Nie tylko ibuprofen może być wyjątkowo nieprzyjemny w podnoszeniu ryzyka chorób naczyń wieńcowych, lub śmiertelności. To cała kategoria niesteroidowych leków przeciwzapalnych, wydaje się posiadać tę ciemną stronę księżyca.

  Przy czym właśnie choroby sercowo-naczyniowe i śmiertelność na atak serca zdobyły najwyższą pozycję na liście ponad 100 niezamierzonych negatywnych skutków zdrowotnych związanych z ich stosowaniem.

  Co więc robić?

  Ból jest bólem i znalezienie ulgi w bólu staje się priorytetem.
  Tymczasem ibuprofen odejmuje ból, ale również może zabić i zabija, więc jaką mamy alternatywę?

  Podaję listę badań opublikowanych w National Library of Medicine naturalnych zamienników ibuprofenu:

  Imbir
  Badania w 2009 roku wykazały, że kapsułki imbiru (250 mg cztery razy na dobę) były tak skuteczne, jak dragi kwasu mefenamowego w ibuprofenie w łagodzeniu bólu u kobiet, związanego z cyklem menstruacyjnym (pierwotne bolesne miesiączkowanie).

  Arnica, do leczenia miejscowego
  Badania w 2007 wykazały, że miejscowe leczenie arniką było tak skuteczne, jak ibuprofen. Wcieranie arniki w stawy przy chorobie zwyrodnieniowej, było tak skuteczne w niwelowaniu bólu jak Ibuprofen, ale z o iwle mniejszą częstością występowania działań niepożądanych.

  Kombinacja Astaksantyny, Ginkgo biloba i Witaminy C
  Badanie z 2011 roku na zwierzętach wykazało, że to połączenie jest tak samo skuteczne, albo bardziej niż ibuprofen w zmniejszaniu astmy związanej ze stanami zapalnymi dróg oddechowych.

  Chiński Skullcap (baicalin)
  Badanie w 2003 na zwierzętach potwierdziło, że chińska jarmułka, związek znany jako baicalin, była równoważna z ibuprofenem w zmniejszaniu bólu.

  TU KUPISZ OMEGA 3 TIB (zero transów i metali ciężkich)

  TU KUPISZ OMEGA 3 TIB (zero transów i metali ciężkich)

  Kwasy tłuszczowe Omega-3
  W 2006 roku badania z udziałem ludzi wykazały, że kwasy tłuszczowe omega-3 (podawane w ilościach między 1200-2400 mg na dobę) były tak skuteczne jak ibuprofen w zmniejszaniu bólu stawów, ale z dodatkową korzyścią prawie braku skutków ubocznych.

  Żeń-szeń
  W 2008 roku, badania na zwierzętach stwierdziły, że Panax ginseng wykazywał przeciwbólową i przeciwzapalną aktywność podobną do ibuprofenu, wskazując na właściwości anty-reumatoidalne, przy zapaleniu stawów.

  Dziurawiec
  Badania na zwierzętach z roku 2004 wykazały, że dziurawiec zwyczajny był dwa razy bardziej skuteczny niż ibuprofen jako środek przeciwbólowy

  Anthrocyanins (Antocyjany i Antocyjanidyny) z wiśni/czereśni i malin
  Badania z 2001 roku wykazały, że anthrocyaninsy wydobyte z malin i czereśni były tak skuteczne jak ibuprofen i naproksen w hamowaniu enzymu zapalenia znanego jako cyklooksygenaza.

  Bazylia
  Badanie z 2000 roku wykazało, że bazylia zawiera związki o działaniu przeciwzapalnym porównywalnym do ibuprofenu, naproksenu i ASA.

  Oliwa z oliwek (oleocanthal)
  Związek znaleziony w oliwie zwany oleocanthal posiada właściwości przeciwzapalne podobne do ibuprofenu. W oliwie z oliwek mamy też przeciwzapalne omega-9

  Oczywiście istnieje setki naturalnych substancji, które zostały zbadane pod kątem ich możliwości niwelowania bólu i właściwości przeciwzapalnych, jak chociażby duże dawki Witaminy C.

  Dlatego ile razy chcemy machnąć grabką i jednak szybko wziąć ibuprofen, zawsze przypomnijmy sobie dzień, gdy usiedliśmy na kaktusie, albo oście  i zmieńmy myślenie.

  Dość już jst wszędzie wokół, alopatyczngo, czyli jedynego słusznego modelu leczenia, prowadzącego prostą drogą do opieki paliatywnej.

  Bądźmy na tyle silni, weźmy się w garść i w razie bólu poszukajmy naturalnego remedium, a najlepiej zlikwidujmy stany zapalne też w naturalny sposób.

  Przez zmianę życiowych nawyków?

  Może kwestie związane z yyy … pszenicą, nawet niby zdrowymi całymi ziarnami, nabiałem, a niekiedy ukochanymi warzywami psiankowatymi, trzeba będzie rozpatrzyć na drodze eliminacji?

  Albo rzeczywiście tkwić przy swoim ibupromie.

  Referencje:

  Direct cytotoxicity of non-steroidal anti-inflammatory drugs in acidic media: model study on human erythrocytes with DIDS-inhibited anion exchanger. Pharmazie. 2002 Dec;57(12):848-51. PMID: 12561250
  Genotoxicity of ibuprofen in mouse bone marrow cells in vivo. Drug Chem Toxicol. 2012 Jan 27. Epub 2012 Jan 27. PMID: 22283434
  Analgesic use and the risk of hearing loss in men. Am J Med. 2010 Mar;123(3):231-7. PMID: 20193831
  Effect on blood pressure of lumiracoxib versus ibuprofen in patients with osteoarthritis and controlled hypertension: a randomized trial. J Hypertens. 2008 Aug;26(8):1695-702. PMID: 18622250
  The effect on mortality of antipyretics in the treatment of influenza infection: systematic review and meta-analysis. J R Soc Med. 2010 Oct;103(10):403-11. PMID: 20929891
  Taking non-aspirin NSAIDs in early pregnancy doubles risk of miscarriage, study shows. BMJ. 2011 ;343:d5769. Epub 2011 Sep 9. PMID: 21908536
  Comparison of effects of ginger, mefenamic acid, and ibuprofen on pain in women with primary dysmenorrhea. J Altern Complement Med. 2009 Feb 13. PMID: 19216660
  Choosing between NSAID and arnica for topical treatment of hand osteoarthritis in a randomised, double-blind study. Rheumatol Int. 2007 Apr;27(6):585-91. Epub 2007 Feb 22. PMID: 17318618
  Summative interaction between astaxanthin, Ginkgo biloba extract (EGb761) and vitamin C in suppression of respiratory inflammation: a comparison with ibuprofen. Phytother Res. 2011 Jan;25(1):128-36. PMID: 20632299
  The antiinflammatory and analgesic effects of baicalin in carrageenan-evoked thermal hyperalgesia. Anesth Analg. 2003 Dec;97(6):1724-9. PMID: 14633550
  Omega-3 fatty acids (fish oil) as an anti-inflammatory: an alternative to nonsteroidal anti-inflammatory drugs for discogenic pain. Surg Neurol. 2006 Apr;65(4):326-31. PMID: 16531187
  Potential analgesic and anti-inflammatory activities of Panax ginseng head butanolic fraction in animals. Food Chem Toxicol. 2008 Dec;46(12):3749-52. Epub 2008 Oct 1. PMID: 18930781
  Antinociceptive activity of methanolic extracts of St. John’s Wort (Hypericum perforatum) preparation. Pak J Pharm Sci. 2004 Jul;17(2):13-9. PMID: 16414593
  Cyclooxygenase inhibitory and antioxidant cyanidin glycosides in cherries and berries. Phytomedicine. 2001 Sep;8(5):362-9. PMID: 11695879
  Antioxidant and cyclooxygenase inhibitory phenolic compounds from Ocimum sanctum Linn. Phytomedicine. 2000 Mar;7(1):7-13. PMID: 10782484
  Molecular mechanisms of inflammation. Anti-inflammatory benefits of virgin olive oil and the phenolic compound oleocanthal. Curr Pharm Des. 2011 ;17(8):754-68. PMID: 21443487

  Wpis powstał w oparciu o opracowanie Sayer Ji zwolennika mówienia prawdy, powszechnie uznanego naukowca, pisarza i wykładowcę, doradcę i członka zarządu Krajowej Federacji Zdrowia w Stanach.


  reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:

  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 23 626 times, 2 visits today)

  Powiązane artykuły

  [jetpack-related-posts]
  1. Muflon 21 kwietnia 2015 o 13:46

   A kurkuma?

   1. pepsieliot 21 kwietnia 2015 o 14:03

    też działa, ale o tym już pisałam poprzednio

  2. Maja_72 21 kwietnia 2015 o 14:49

   Na wlasnym cielsku przekonalam sie, ze rewelacyjne dzialanie przeciwzapalne ma olej lniany. Przesiadlam sie na niego, gdy pieronsko mocne tabsy (od dochtora) po 2 godzinach szly na labe, zamiast pracowac przez 12h. Bol wracal, a ja skuczalam, bo łapa miala zapalenie. 2-3 lyzki oleju na raz dawaly ulge na dluzej, a poza tym nie balam sie, ze przeholuje z ilością.

  3. Baba na rowerze 21 kwietnia 2015 o 15:05

   Hmm…nie wiedziałam o kapsułkach z imbirem, na moje comiesięczne (w zasadzie jedyne) dolegliwości byłoby w sam raz, pod warunkiem, że działa. 2 pierwsze dni są u mnie masakrą i tylko nic nierobienie jako-tako łagodzi ból. No ale w pracy nie da się nic nie robić 🙂

   1. marcin 17 lutego 2018 o 11:49

    Potwierdzam przeciwbólowe działanie imbiru. Przez długi czas brałem bardzo często ibuproen, co 2, 3 dni bolała mnie głowa. Od 2 miesiecy nie wzialem ani jednej tabletki, zastąpiłem ibuprofen imbirem, z tym, że ja poprostu pije go w herbacie, starty wcześniej na tarce, powiedzmy, że min. ilośc, która pomaga na ból to 3cm x 3cm x 3cm. Nie zawsze ból znika, ale doskonale jest łagodzony, jeśli nie przejdzie – robie sobie drugą herbatke. Polecam.

  4. Agata 21 kwietnia 2015 o 15:19

   Pepsi a co brać na ból po założeniu aparatu stałego? Syna bardzo boli szczęka, nigdy nie brał żadnych leków i boję się cokolwiek mu dawać

   1. E 21 kwietnia 2015 o 20:12

    Ale przecież to normalne, skoro mu się zeby prostują… Ból mija po jakimś czasie, trzeba przywyknąć i blendować jedzenie-najlepiej owoce (:

   2. Królik 22 kwietnia 2015 o 14:30

    To, że ból w tym wypadku jest normalny nie zmienia faktu, że jest uciążliwy. Ja parę lat temu też miałam aparat i po założeniu przez jeden dzień nawet nie byłam w pracy, ale wolałam się przemęczyć niż brać jakieś świństwa. Pomijając ból warto (chyba?) pamietać, że taki aparat zmusza nasz organizm do dodatkowego wysiłku więc myślę, że warto przez czas noszenia go pamiętać o wit C i D3+K2. Taka moja teoria przynajmniej… ale może ktoś bardziej kompetentny się wypowie?

    1. Agata 22 kwietnia 2015 o 18:45

     Dziękuję Króliczku za „poparcie” i radę. Widać, ze trzeba samemu przejśc przez doświadczenie żeby zrozumieć drugiego człowieka.
     A syn akurat ma w szkole dużo zaliczeń i klasówek, aparat założony wczoraj i czekaliśmy na to miesiąc, więc trudno było przewidzieć , ze tak ciężko będzie w szkole.
     Dałam mu Apap bo pani w aptece powiedziała, ze to najsłabszy środek przeciwbólowy. A u mnie w domu nikt nie używa takich środków, chyba, że właśnie z powodu wyrwania zęba (np 8) albo tak jak teraz założenie aparatu i klasówki w szkole.

     pozdrawiam,
     Agata

  5. Ani 21 kwietnia 2015 o 15:19

   No i masz… Ja na szczęście omijam z daleka chemiczne wynalazki, jakoś tak intuicyjnie się nie lubimy, ale rodzinka namiętnie pochłania tego typu specyfiki. Dzięki za ten wpis, może uda mi się co nieco rozjaśnić. Bo sama jak „trąbie” to olewka ale jak przeczytają w necie to może coś dotrze :). Pozdrawiam cieplutko :).

  6. Kamila 21 kwietnia 2015 o 15:27

   Moje bóle menstruacyjnie nie zniknęły pomimo AIP, jedynie ibuprom pomaga mi na skurcze tak bolesne, że aż uniemożliwiają stanie na nogach. Piszesz, że należy wyeliminować stan zapalny…hm powiem Ci, że nie jest to łatwe, myślałam że na AIP minie, ale jest tak samo intensywny. Kupię te kapsułki z imbirem, zastosuję następnym razem, zobaczę czy pomoże i dam znać. A polecasz jakieś konkretne?

   1. pepsieliot 21 kwietnia 2015 o 16:56

    będziemy mieć na początku przyszłego tygodnia marki Swanson

   2. Letsos 21 kwietnia 2015 o 20:59

    Jeśli pomoże daj koniecznie znać, mam ten sam problem :(((((

    1. Kamila 22 kwietnia 2015 o 12:33

     Dam znać, zobaczymy czy zadziała.

     1. Kasia 22 kwietnia 2015 o 21:36

      ziele angielskie dziala na skurcze mięsni gładkich (tak jak no-spa) 🙂

   3. grzegorzadam 9 listopada 2015 o 10:27

    @Kamila
    Wiem, że na bolesne bóle menstruacyjne pomaga 1/4 łyżeczki chlorku magnezu (cytrynianu)
    + 2 g witC, kilka razy dziennie z płynem.
    Działaja rozkurczowo.

  7. M 21 kwietnia 2015 o 17:12

   A co z migrenami?

   1. pepsieliot 21 kwietnia 2015 o 18:07

    witarianizm

   2. Diana 21 kwietnia 2015 o 19:28

    Zainteresuj się dr Gersonem – on sam siebie wyleczył z migren, a przy okazji jego metoda działa na setki innych chorób 😉

  8. niralamba 21 kwietnia 2015 o 17:48

   A moje wieloletnie bóle zniknęły, gdy zaczęłam jeść z sensem. Co miesiąc cieszę się na nowo, gdy przypomnę sobie, jak to było kiedyś.

  9. Blum 21 kwietnia 2015 o 20:06

   Ja raczej z tych co to ich nic nie boli. Z wyjątkiem menstruacji. Nie zawsze,ale często pierwszy dzień jest masakrą skurczy. Czy to stan zapalny? No chyba nie. Ale boli i czasem się przemęczę, ale czasem muszę coś łyknąć. Wolałabym imbir niż ibuprom.

  10. Gosia 21 kwietnia 2015 o 22:27

   Pepsi, powiedz, jak dostać się na pierwszy Twój post. Im głębiej kopię w Twojej twórczości, tym mocniej poszerzają mi się horyzonty. I to wszystko przez Ciebie! Na przykład to, że od jakiegoś czasu duuuużo rzadziej zaglądam do literatury pięknej niż na Twojego bloga. I jeszcze jedno: trochę mi brakuje Twoich wpisów prezentujących poglądy, jakoś tak ostatnio mniej ich. Wciąż te substancje i pierwiastki – jakże potrzebne – ale pamiętam te zarąbiste posty o wyzysku ludzi w Azji, o schematach, wg których żyjemy i … tęsknię. Chodzi o to, że Twoje wpisy są niebywale świeże, nieszablonowe, świadczą o zajebistej otwartości umysłu. Zbawiasz nas nimi:)
   Cmok.

   1. pepsieliot 22 kwietnia 2015 o 08:10

    Gosiu cieszę się, że napisałaś, bo moje wpisy to odpowiedź na to o co mnie ludzie pytają. Wydawało mi się, że już nikt nie chce czytać o tym co myślę w innych tematach niż Hashimoto

    1. Gosia 22 kwietnia 2015 o 14:19

     Wiesz… Te o zdrowiu też są ekstra, ale nie samym…yyy..
     bananem człowiek żyje. Strawy duchowej nam trzeba i oświecenia. I napisz mi jeszcze, jak przedostać się do początku Twojego bloga, bo naprawdę nie wiem.

     1. pepsieliot 22 kwietnia 2015 o 17:49

      Gosiu, jutro nowa odsłona bloga, a tam na końcu strony, będzie raz, dwa, trzy itd, a n końcu będzie znczek >> i jak go naciśniesz będziesz na samym początku bloga, w kopalni, od której się zaczęło, tylko żżebyś się nie zdziwiła, bo to trochę inne posty, byłam wtedy neofitką

      1. Gosia 22 kwietnia 2015 o 17:51

       Wiadomo, rozwój to proces:) Ale tak bardzo chcę go prześledzić:) A więc od jutra będę miała znacznie mniej czasu:)

    2. Królik 22 kwietnia 2015 o 14:38

     Wiesz jak to jest, jak kogoś męczy choroba to wyleczenie staje się priorytetem, a inne tematy schodzą na bok 😉 ale ja też przyłączam się do Gosi, chętnie poczytam nie tylko o zdrowiu i jeszcze raz przypomne, że o bieganiu 🙂 (to też częściowo zdrowie, ale i znacznie więcej!).

    3. fila 26 kwietnia 2015 o 09:48

     Ja chce czytac! Te inne wpisy!

  11. Olga 21 kwietnia 2015 o 23:23

   ja odkąd zakochałam sie w ziarenkach konopi i chia, i od kiedy pochłaniam je w duzej ilości / do tego jeszcze siemie i olej z orzecha włoskiego do sałatki 🙂 / to praktycznie zniknął mi bół przedmiesiączkowy a i okres jestem bez tabsa w stanie przeżyc, co uważam za grate success 😀 Gorzej jak mnie zatoki rozbolą ani amol, ani olejki tylko ibuprofen, ale może ten imbir podziała… 🙂

   1. pepsieliot 22 kwietnia 2015 o 08:02

    potwierdzam, dlatego nie jem teraz ananasów, tym bardziej że te Kostarykańskie to horror, chociaż ananas należy do szczęśliwej 15 to kostarykański na pewno nie

  12. mifufu 21 kwietnia 2015 o 23:57

   Rzuciłam nabiał..bo mięso to okazjonalnie zawsze było i bóle i wkurw przed okresem, jak ręką ( a raczej owocem hehe ) odjął. No i przeciwbólowców to ja nie jadła a tylko sobie narzekała, teraz nie narzeka a śmiga do robo :). Uściski bo mądrze gadasz.

   1. pepsieliot 22 kwietnia 2015 o 08:01

    Mifufu ściskam2

    1. Corka 22 kwietnia 2015 o 10:17

     Pepsinku, przypomnę sie jeszcze raz- co polecasz na bóle przy podagrze? Bo szwagier faszeruje sie ketonalem:( i co na katar u przedszkolaka? Włączyłam ostatnio za namowa grzegorzaadama za zieba sól fizjolog z woda utleniona i chyba trochę lepiej.

  13. Ewa 22 kwietnia 2015 o 11:40

   Pepsi droga, też mi trochę brakuje Twoich wpisów na inne tematy, które pojawiają się nieraz tak przy okazji kwestii zdrowotnych. Na przykład taki jeden rzucę: kwestia wiarygodności chińskich dostawców, czy producentów. Sprawa wypływa przy okazji zamawiania azjatyckich supli czy kosmetyków. Oni tam podają niestworzone stężenia ekstraktu lub czystości. Tymczasem z technologicznego punktu widzenia jest to niemożliwe. u nich jak to mówią papier wszystko przyjmie, zmieniają tylko cyferki w zależności od zamówienia. Strach się bać co się kupuje. Niezgodności deklarowanej zawartości z rzeczywistą potwierdza choćby i Różański w swoich badaniach. Ja osobiście mając kontakt uczelniany ze studentami z Chin mogę tylko powiedzieć, że normą dla nich było „kreatywne” robienie wyników. Wkurza mnie to, bo chcę kupić jeden preparat niby oryginał chiński i mam wątpliwości. Chińskiego ani w ząb więc risercz odpada 😉
   Pozdrowionka
   Ewa

   1. pepsieliot 22 kwietnia 2015 o 12:16

    Ewo oni robią to, czego od nich oczekują zamawiający. Bardzo obrażasz ten naród, wrzucając wszystko do jednego worka. Dwa składniki ekologiczne naszych produktów są produkowane w Chinach, mają certyfikaty zatwierdzone również przez UE i nie ma żadnych rozbieżności. Pomyśl tylko jak dobra będzie teraz taka szama bio z Hawajów? Gdzie poszła cała fala z Fukushimy. To co, uważasz, że medycyna chińska to wymysł naciągaczy wyników? Oszuści są wszędzie, znajdziesz ich na dziesiątkach stron, w tym polskich.

    1. Gosia 22 kwietnia 2015 o 14:27

     A mnie bardziej chodziło o te tematy społeczne, bo to poszerza naszą świadomość. Często popełniamy błędy z niewiedzy. I z niewiedzy też przyczyniamy się do wyzysku drugiego człowieka. Tu nie chodzi tylko o to by kupić lepsze suple czy tańszy ciuch, ale o prawdę, której Pepsi potrafi się dogrzebać, a ja nie zawsze. Uważam to za najszlachetniejszą formę dziennikarstwa, bo uczciwą i niezależną.

  14. Ewa 22 kwietnia 2015 o 14:11

   Aj Pepsi, rzuciłam temat przykładowy, przykładem też niech będzie mało ekologiczna produkcja np prosa w Polsce, o czym wiem, że często sprzedaje się desykowane proso jako bio z papierami. Desykantem jest preparat oparty na Roundapie. Znaczy się „dosuszane” chemicznie, gdyż w naszym klimacie dojrzewanie tego jest nierównomierne i ziarna nie nadają się do zbioru. Kupuje więc jaglankę raczej z pochodzenia np Ukraina lub Chiny właśnie. Nie napisałam, co sugerujesz. Ot statystyka, produkują najwięcej wszystkiego, to i wtopy są częściej. Nie odnosiłam się też do Twoich dwóch produktów. Kupiłam już wcześniej 4 opakowania 🙂 mając pełne zaufanie do Ciebie i tego co oferujesz. Medycyna chińska to medycyna chińska i mam pełen szacunek, ale widziałam jak pracują na stażach i mam swoją opinię. Mam też wrażenie, że u siebie na swoim terenie są zupełnie w porządku. Ja ostatnio straciłam na zamówieniu, więc teraz jestem bardzo ostrożna. Być może jest tak, że importer zamawia szajs i sprzedaje go potem jako super towar. Żałuję, że nie masz w ofercie więcej produktów (wiem, i tak jest tego sporo), bo zaufany dostawca to podstawa.

   1. pepsieliot 22 kwietnia 2015 o 17:55

    Ewa będzie dużo więcej, tylko o trochę czasu poproszę

  15. Niki 22 kwietnia 2015 o 15:19

   Czosnek niedźwiedzi również ma przeciwbólowe właściwości. I wiele innych cennych typu przeciw pasożytom, metalom ciężkim, pestycydom, anemii itd.itd.

  16. BETA 22 kwietnia 2015 o 15:41

   Pepsi, moja mama (67l.) kaszle od roku, alopaci nic nie wiedzą. Jest też po 3 operacji przepukliny z uwięźnięciem. Chcę ją wzmocnić. Co polecisz z TiB Greens & Fruits czy 4 greens ?

   1. pepsieliot 22 kwietnia 2015 o 17:45

    Kurcja greens & fruits, 3 razy dziennie po 1 tabletce z posiłkiem. Potem przez 3 miesiące po 1. Nie jestem lekarzem.

  17. Kołacka Genowefa 22 kwietnia 2015 o 19:04

   Prosty sposób na bóle stawowe.Skuteczny i wypróbowany .Polecam.Kupić smalec z gęsi (nie solony ) wymieszać z olejem rycynowym .Proporcja na oko.Smarować,robić okłady.Pomaga !!!

  18. BETA 22 kwietnia 2015 o 19:34

   Dziękuję Pepsi za szybką odpowiedź. Na szczęście – nie jesteś lekarzem. Od kilku miesięcy jestem fanką tego bloga, a od kilku dni oczekującą na skok libido po macy.pozdrawiam.

   1. pepsieliot 22 kwietnia 2015 o 19:46

    Tego Ci życzę Beta

  19. JOANNA 27 kwietnia 2015 o 10:55

   Witam – od jakiegoś czasu z radością czytam Twoje rady i tak przy okazji Ibuprofenu – którego niestety łykam spore ilości, ze względu na uporczywe migreny i skutki uboczne brania interferonów (SM) – mam pytanie jak łagodzić takie objawy grypo-podobne. Jest to niestety bardzo męczące – co drugą noc z gorączką.

   1. pepsieliot 27 kwietnia 2015 o 16:17

    Joanno, tak jak napisałam wyżej, o migrenach będzie osobny wpis, a co do objawów grypopodobnych, to może to http://www.pepsieliot.com/diy-czyli-jak-zrobisz-najlepszy-domowy-antybiotyk/

  20. JOANNA 27 kwietnia 2015 o 22:14

   Dziękuję za radę, Jutro przygotuję miksturę – musi zadziałać 😉 Pozdrawiam

  21. zotralinka 28 kwietnia 2015 o 10:19

   Zjadlam duzo wiecej niz cztery razy 250 mg imbiru na bol brzucha przy okresie. Nie pomogło, musialam lyknac apap zeby funkcjonowac. Szkoda, bo mialam wielkie nadzieje, że bede mogla skończyć z chemia co miesiąc 🙁

   1. pepsieliot 28 kwietnia 2015 o 10:35

    wprowadź jeszcze inne zmiany,jak surowa żywność wegańska, jak nawadnianie, jak dużo sportu, robisz to?

    1. Królik 28 kwietnia 2015 o 10:42

     Podpisuje się rękami i nogami pod tym co pisze Pepsi. Kiedyś też co miesiąc musiałam faszerować się chemią, a teraz na 811 zero jakichkolwiek objawów, a okres z 6 dni skrócił się do 3. Jest nawet mała wada tych cudowności, bo kiedyś czułam kiedy okres się zbliża, a teraz mam niespodziankę 😉 bo żadychh dolegliwości nie ma ani przed ani w trakcie.

    2. zotralinka 28 kwietnia 2015 o 12:42

     Robie. Sport to od niedawna. A co sądzisz o bieganiu przy okresie? Bo jak bieglam pierwszego dnia to ból brzucha był nie do zniesienia.

     1. pepsieliot 28 kwietnia 2015 o 19:02

      bieganie rozgrzewa i ból przemija, ale jak ma się mięśniaki, albo inną przyczynę mocnych krwawień, raczej nie powinno się biegać w te najgorsze dni

  22. grzegorzadam 9 listopada 2015 o 10:28

   Peter C. Gøtzsche
   Zabójcze lekarstwa
   i zorganizowana przestępczość, czyli jak koncerny farmaceutyczne niszczą opiekę zdrowotną
   Wydawnictwo Purana

   W swojej najnowszej przełomowej książce Peter C. Gøtzsche odkrywa przed Czytelnikiem oszustwa branży farmaceutycznej, której przedstawiciele – nie licząc się z życiem i zdrowiem pacjentów – fałszują wyniki badań i stosują kłamliwe chwyty marketingowe. Autor w przekonujący sposób porównuje świat farmaceutycznych gigantów ze światem tytoniowych potentatów, wyciągając na światło dzienne szokujące fakty na temat społecznych oszustw i politycznych intryg.
   Zabójcze lekarstwa… to naszpikowana dowodami diagnoza systemu opartego na wszechobecnych przestępstwach, kłamstwie, korupcji i bezsilności agencji regulacyjnych, które wymagają natychmiastowej reformy.

   Głównym powodem zażywania dziś tylu lekarstw jest to, że firmy farmaceutyczne nie sprzedają nam leków, lecz kłamstwa na temat ich działania. To właśnie dlatego leki tak bardzo różnią się od innych reklamowanych produktów. Nasza wiedza o nich bowiem opiera się niemal wyłącznie na przekazie płynącym ze strony firm i lekarzy. Pacjenci przenoszą zaufanie, jakim darzą swoich lekarzy, na środki, które są przez nich ordynowane. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że nawet jeśli ich doktor wie dużo o chorobach, fizjologii i psychologii człowieka, jego wiedza na temat leków jest często bardzo ograniczona i w dużej mierze opiera się na mitach utrwalanych przez przedstawicieli branży farmaceutycznej.
   Jeśli uważasz, że system wcale nie znajduje się poza naszą kontrolą, wyślij mi e-mail i wyjaśnij w nim, dlaczego leki stanowią trzecią najczęstszą przyczynę zgonów. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że jeśli chodziłoby tu nie o leki, a o śmiertelną epidemię wywołaną przez nową bakterię lub wirusa, zrobilibyśmy wszystko, by nad nią zapanować.====

   pozdrawiam

  23. lili s 19 grudnia 2015 o 19:30

   a to dziwne, zawsze uważałam że ibuprofen jest skuteczniejszy niż paracetamol na ból czy przeciwgorączkowo, dlatego podaję swojemu dziecku milifen syropek na bazie ibuprofenu który działa bardzo szybko a przy tym wiem że jest bezpieczny dla maluszków już od trzeciego miesiąca życia, zresztą poleciła mi go nasza pediatra a ufam jej i uwazam że jest dobrym lekarzem

   1. pepsieliot 20 grudnia 2015 o 09:49

    rozwalasz mnie lili s

   2. grzegorzadam 21 grudnia 2015 o 00:20

    Syrop z cebuli z miodem jest równie skuteczny!
    I nie powoduje żadnych skutków ubocznych 😉

  24. didiMa 7 lutego 2016 o 20:51

   Odkąd dowiedziałam się że onkolog mojego brata zabronił mu stosować NLZP( glownie ketonal) ponieważ hamowały tworzenie się przeciwciał i innych składników krwi wyrzucilam wszystkie ibupromy i cudowne syropki dla dzieci zbijajace gorączkę.Już nigdy nie podam tego świństwa dziecku.

   1. pepsieliot 8 lutego 2016 o 08:35

    ale jak my o tym piszemy, to nikt nie chce uwierzyć, dopiero musi jakiś lekarz też to przeczytać 🙂

  25. Jola 8 lutego 2016 o 12:35

   Peps… a co powiesz o korze wierzby białej?… od jakiegoś czasu próbowałam znaleźć alternatywę dla ibuprofenu (ogólnie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych) i trafiłam własnie na korę wierzby białej.
   Można ją kupić w formie tabletek (2 firmy sprzedają, w tym Swanson) oraz do przygotowania naparów… podaję link (pierwszy lepszy) odnośnie tego ‚leku”, ale z sympatii to Twoich wpisów, liczę na kilka słów od Ciebie 🙂
   Pozdrawiam, Jola

   1. grzegorzadam 8 lutego 2016 o 15:35

    Zawsze Last zaleca alkalizację (!) i magnez w większych dawkach na ból.
    W temacie tymjest przy końcu sa recepty Teda:
    http://www.pepsieliot.com/co-mozemy-zrobic-zeby-dochtore-nie-wycielo-migdalkow/

    ZAleca chlorek Mg, ale można inne formy też oczywiście oprócz tlenku Mg (apteki)..
    Nawodnienie (cytryna z wodą lub solą lub OJ) i dotlenienie wodą utlenioną.

   2. grzegorzadam 8 lutego 2016 o 15:39

    @Jola
    To strona farmacji, ostrożnie podchodziłbym do tych parad, jak i do aspiryny, polopiryny i podobnych.
    Tylko doraźnie, powoduje przy nadmiarze krwawienia.
    A już stosowanie tego jako remedium na serce jest nieporozumieniem.

    To już lepszy Balsam Szostakowskiego lub Formułą Schweitzera.
    WU, to oczywiste 😉

   3. grzegorzadam 8 lutego 2016 o 16:11

    Na wszelkie bóle głowy, migreny czesto pomaga woda z solą kamienną.
    Energia i pierwiastki do komórek i po.. Bółu.

    Polecam poradnik Waltera Lasta: ”Proste metody przywracania zdrowia”.

  26. magda 1 czerwca 2016 o 23:03

   hey Pepsi a co z plastrami przeciwbolowymi transtec???? jakie maja skutki uboczne?? czy wplywaja na system immunologiczny??? tata ma raka prostaty z przezutem do kosci, leczy sie niekonwencjonalnie , dieta, jod, nigdy nie mial chemi….zaszkodza mu???

   1. pepsieliot 2 czerwca 2016 o 09:19

    nie znam tych plastrów,ale wiem, że ból trzeba koniecznie ograniczać

  27. Aga 6 czerwca 2016 o 09:57

   Pepsi, w jakiej formie ma być podawana ta bazylia?
   Dzięki z góry za odpowiedź 🙂

  28. magda 15 września 2016 o 01:05

   Grzegorzu à jak radziles sobie z bolem przybyc zabkowaniu? Mi gdzies wspomunales o sodzie i cytrynianie potasu, nie zzpisalam tych informacji i teraz nie wiem co i jak..zreszta nie wiem Czy u malych dzieci tez wolno. Musze zalozyc sobie jakis notatnik.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *