Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 303 515
193 online
41 798 VIPy

Jedząc dużo tłuszczu i białka rośnie Ci IGF-1 czynnik hormonu wzrostu, SKRACAJĄCY życie

Insulinopodobny czynnik wzrostu 1 (IGF-1) to HORMON o strukturze molekularnej PODOBNEJ DO INSULINY

 • Jest niezbędny do wzrostu w dzieciństwie i pobudza wzrost i proliferację komórek u dorosłych.
 • Jest naturalnie wytwarzany przez wątrobę, a jego produkcja jest stymulowana przez hormony wzrostu.

Poziom IGF-1 jest najwyższy w dzieciństwie i spada w wieku dorosłym

Jednakże IGF-1 PROMUJE TAKŻE KAŻDY Z KLUCZOWYCH ETAPÓW ROZWOJU NOWOTWORU:

 • Wzrost komórek nowotworowych,
 • Unaczynienie tkanki nowotworowej (wzrost naczyń krwionośnych) i przerzuty,
 • Ponadto ZAPOBIEGA również naturalnej śmierci komórek (apoptozie), więc wpływ na komórki z potencjałem nowotworowym może być DRAMATYCZNY
 • Wpływ ten, zastosowany do dużej liczby „zagrożonych” komórek przez wiele lat, może ZAPEWNIĆ PRZEŻYCIE TYCH KOMÓREK i przyspieszyć karcynogenezę.
 • Ponieważ zarówno insulina, jak i IGF-1 są stymulatorami wzrostu, każdy pokarm lub napój STYMULUJĄCY PRODUKCJĘ TYCH DWÓCH HORMONÓW może być potencjalnie szkodliwy dla zdrowia.

A może ubierzesz buciki biegacze i ruszysz z tego skrzyżowania?:)

Biegam bo muszę, czyli historia przypadku pewnej Eliot
oraz, co najważniejsze
PRZEWODNIK dla ABSOLUTNIE POCZĄTKUJĄCYCH BIEGACZY!


Mleko i produkty mleczne powodują wzrost poziomu insuliny, IGF-1 i hormonu wzrostu

Typowa zachodnia dieta bogata w nabiał i cukier (która również STYMULUJE PRODUKCJĘ INSULINY) przesuwa hormon wzrostu i IGF-1 równowagę do NIENORMALNIE WYSOKIEGO POZIOMU.

Analiza Barnarda (2004) jest zgodna z powyższym i podkreśla związek pomiędzy dietą, stylem życia i podwyższonym poziomem IGF-1, insuliny i hormonu wzrostu.

Sugeruje, że dieta bogata w owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, i rośliny strączkowe nie tylko normalizuje poziom tych hormonów, ale także zawiera duże ilości naturalnych przeciwutleniaczy. Te antyoksydanty mogą zapobiegać tworzeniu się wolnych rodników i zmniejszać stres oksydacyjny w organizmie.

Diety wegańskie wiążą się z NIŻSZYM poziomem IGF-1 i wyższym poziomem białek 1 i 2 wiążących IGF (białka te ograniczają dostępność IGF-1) w porównaniu z dietą wszystkożerną lub nawet wegetariańską

 • W porównaniu z osobami jedzącymi mięso i wegetarianami jedzącymi nabiał, weganki miały o 13% NIŻSZY poziom IGF-1 (2)
 • Zaś stężenia obu białek wiążących IGF 1 i 2 były o 20–40% wyższe
 • Weganie mieli poziom IGF-1 o 9% NIŻSZY niż inni i uznano (3), że różnica ta jest wystarczająca, aby ZNACZĄCO OBNIŻYĆ RYZYKO RAKA PROSTATY
 • Spożycie białka zwierzęcego powiązano z podwyższonym poziomem IGF-1, a dieta wyjaśniała większość różnic w stężeniu IGF-1 pomiędzy grupami

IGF-1 nowotwory

Ponieważ  sugeruje się, że spożycie mleka i jego przetworów odgrywa rolę w rozwoju niektórych typów nowotworów (4), szwedzcy naukowcy przeprowadzili badanie populacyjne:

Postanowili sprawdzić, czy OSOBY NIETOLERUJĄCE LAKTOZY RZADZIEJ CHORUJĄ NA RAKA

Rodzaje nowotworów, o których mowa, to płuc, piersi i jajnika.

Naukowcy zidentyfikowali w rejestrach zdrowotnych prawie 23 000 osób z nietolerancją laktozy i porównali zapadalność na raka płuc, piersi i jajnika u nich z częstością występowania raka płuc, piersi i jajnika w populacji ogólnej.

Wyniki pokazały, że ich przewidywania były prawidłowe. Ryzyko raka płuc było o 45% niższe, raka piersi o 21%, a raka jajnika o 39% u osób nietolerujących laktozy.

W badaniu sprawdzono także częstość występowania nowotworów u bliskich członków rodziny uczestników badania, lecz częstość występowania nowotworów u nich była taka sama jak w populacji ogólnej.

NOWOTWORU ZE WZGLĘDU NA DUŻĄ ZAWARTOŚĆ TŁUSZCZÓW, SZCZEGÓLNIE TŁUSZCZÓW NASYCONYCH, i niektórych HORMONÓW WZROSTU, TAKICH JAK IGF-1 (oba czynniki są powiązane z rozwojem raka).

Prawie wszystkie komórki organizmu reagują na IGF-1, a diety zwiększające jego poziom są nie tylko niebezpieczne, ponieważ ułatwiają rozwój nowotworu, ale mogą mieć poważne konsekwencje w przypadku nowotworów hormonozależnych.

Wyeliminowanie białka zwierzęcego z diety w naturalny sposób obniża poziom IGF-1, a tym samym zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

Książka „Leczenie dobrą dietą” autorki bloga Pepsi Eliot, Katarzyny Lewko, tylko w naszym sklepie dostępna z autografem!
Kup na prezent zapakujemy w cenie – daj nam znać w komentarzu do zamówienia

Książka „Leczenie dobrą dietą” prezentuje REWOLUCYJNE SPOJRZENIE na sposób odżywiania się człowieka.
Poradnik napisany przez znaną blogerkę Pepsi Eliot (o mnie mowa :-)) rozprawia się z wieloma mitami dotyczącymi popularnych diet i lansowanych produktów żywnościowych.
Autorka w przystępny sposób opisuje funkcjonowanie organizmu człowieka, chorobotwórcze produkty, a także te, które mają dobroczynny wpływ na organizm.
Czytelnik otrzyma solidną dawkę najnowszej wiedzy, która może pozwolić mu inaczej spojrzeć nie tylko na swoje zdrowie i dietę, ale również na styl życia, a nawet światopogląd.


IGF-1 nowotwory

A obniżenie kalorii posiłków?

U ludzi samo ograniczenie kalorii nie wydaje się znacząco obniżać IGF-I

Wymagane jest również ograniczenie białka

W rzeczywistości mężczyźni i kobiety należący do Towarzystwa Ograniczania Kalorii, którzy spożywają dość duże ilości białka, mieli niższy poziom kilku biomarkerów ryzyka sercowo-naczyniowego, ALE NIE IGF-I (5).

Jednakże IGF-I był znacznie obniżony u wegetarian SPOŻYWAJĄCYCH SUROWĄ ŻYWNOŚĆ, którzy spożywali bardzo niskie spożycie białka (0,9 g/kg masy ciała) (6)

Sześciu członków Towarzystwa Ograniczenia Kalorii zostało przekonanych do zmniejszenia spożycia białka z 24% do około 10% na 3 tygodnie.(7)

Spowodowało to spadek IGF-I w osoczu ze 194 ng/ml do 152 ng/ml. Dlatego ograniczenie białka może być skuteczne w zmniejszaniu IGF-I.

Badania

 • (1)ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6162406/
 • (2) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12433724/
 • (3) /pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10883675/
 • (4) viva.org.uk/materials/white-lies-2/
 • (5) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6162406/#B36-cancers-10-00309
 • (6) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6162406/#B37-cancers-10-00309
 • (7) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6162406/#B38-cancers-10-00309

(Visited 2 213 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Anna Szczęsny 24 stycznia 2024 o 19:28

  Chodzi tylko o bialko zwierzece?

  1. avatar Pepsi Eliot 24 stycznia 2024 o 22:36

   sprawdzę to jeszcze, w podlinkowanych badaniach mówi się o zwierzęcym

 2. avatar Aleksandra 30 stycznia 2024 o 16:45

  a co jeśli mój organizm ciagnie do nabiału? jem dziennie kilka plastrów żółtego sera, mieso 500-600g tygodniowo, jaja ok 10 tygodniowo, ryby mega rzadko, z warzyw- z 2 pomidory, z dwie mandarynki dziennie-mojego orgamiznu kompletnie nie ciagnie do vege, mam grupę 0, czy powinnam zmienić coś czego mój organizm nie chce? jem zawsze to na co w danej chwili organizm ma apetyt, kiss

 3. avatar Aga 4 lutego 2024 o 09:44

  A przyjmowanie Colostrum bez kazeiny i laktozy? Szczerze mówiąc zgłupiałam , albo nie rozumiem 😉 Przyjmuję Colostrum zwłaszcza przy oczyszczaniu i odtruwaniu organizmu i po odkwaszeniu mięśnie wewnętrzne się odbudowują,brak chęci na słodycze, zwiększona produkcja kolagenu,odpornośc i masa innych dobroci. Głownie hormony wzrostu.. Wiec … no cóż… Pozdrawiam 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 4 lutego 2024 o 10:34

   Jakby co, mamy bardzo dobre colostrum https://thisisbio.pl/colostrum-plus-60kaps-gg-/

   1. avatar Aga 4 lutego 2024 o 11:37

    Dziękuję 🙂 A tak w ogóle jesteś niesamowita!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała NAJWIĘCEJ WITAMINY C! Dodaj więc Camu Camu This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Camu Camu This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum