Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 866 966
47 online
38 292 VIPy

Imbir niby niepozorny, a jednak super korzystny dla zdrowia

Imbir to wspaniała roślina, którą znamy głównie ze względu na właściwości jej korzenia. Ten jest nie tylko pysznie ostry i aromatyczny, ale także naładowany substancjami wspierającymi zdrowie na dziesiątki sposobów. To właściwie taki hipster wśród superpokarmów: był superfoodsem zanim to było modne. I ma ku temu powody! Ze względu na swoje liczne właściwości kulinarne i lecznicze znany jest nie mniej niż jego super zdrowa, przeciwzapalna kuzynka, kurkuma.

Co robi imbir?

Superprzyśpieszenie dla Twojego trawienia

Znasz to uczucie, które następuje po zjedzeniu ciężkiego posiłku, który jak cegła zalega w żołądku? Zdaje się wówczas, że organizm prowadzi strajk włoski i będzie trawił spożyty godzinę temu obiad już do końca świata. Do tego dochodzi uczucie niestrawności, zgaga, odbijanie i refluks. Nic przyjemnego. W takich sytuacjach nie możesz zrobić dla siebie nic lepszego niż zaprzyjaźnić się z imbirem! Dyspepsja czynnościowa jest terminem klinicznym stosowanym do opisania dyskomfortu w górnej części brzucha, takiego jak refluks, który uważa się za związany ze spowolnieniem pracy układu pokarmowego. Imbir okazuje się być pomocny w tych problemach! Imbir pomaga przyśpieszyć proces opuszczania pokarmu z żołądka. Przy tej zwiększonej ruchliwości w układzie trawiennym mniej prawdopodobne jest zgaga lub niestrawność. Jedno z badań przeprowadzonych na zdrowych uczestnikach wykazało, że przyjmowanie imbiru w kapsułkach (1200 mg) z posiłkiem stymuluje trawienie tak bardzo, że szybkość opróżniania żołądka zostaje podwojona! Co więcej, im bardziej wydajne będzie Twoje trawienie, tym więcej będziesz mieć energii! Wynika to z prostego faktu, że nawet 60% zasobów energii jest wykorzystywane na funkcje metaboliczne.

Książkowe ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi jest znakiem rozpoznawczym modelowego człowieka zachodu na szybkiej, przetworzonej diecie. Nadciśnienia nie należy ignorować, ponieważ może prowadzić do uszkodzenia zdrowia serca, mózgu, nerek, oczu i tętnic. Stan ten oczywiście leczy się zwyczajowo z pomocą chemicznych pastylek, ale pomocny może być też stary, dobry imbir. Wykazano, że imbir reguluje ciśnienie krwi, ponieważ rozszerza naczynia krwionośne. Jest to pomocne w zwiększaniu krążenia w ciele, co zmniejsza ogólne ciśnienie krwi. Imbir zawiera również potas, czyli minerał, który, jak wykazały badania, może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Imbir zawiera 415 mg potasu na 100 gramów. To więcej niż znany z wysokiej zawartości potasu banan, która zawiera go 358 mg na 100 gramów.


Mdłości precz

Czy to mdłości ciążowe, choroba lokomocyjna lub morska, efekt leczenia albo farmakoterapii, nudności to nie przelewki. Dobrze, że istnieje imbir, który zdaje się być stworzony przez naturę żeby im zapobiegać. Jego przeciwwymiotne właściwości udowodniono właściwie na każdym polu. Szczególnie cenne są one jednak w warunkach szpitalnych, kiedy naturalna substancja może zastąpić kolejne farmaceutyki. Naukowcy dowiedli, że imbir jest skutecznym środkiem zmniejszającym nudności i wymioty pooperacyjne. Nie tylko łagodzi nudności pooperacyjne, ale może także pomóc pacjentom chorym na raka. W badaniu zarówno dorosłych, jak i dzieci poddawanych chemioterapii, imbir okazał się skuteczny w łagodzeniu nudności towarzyszących zabiegom.

Hokus pokus, czary mary, stany zapalne znikają, to nie do wiary

Stany zapalne generalnie są potrzebne i pojawiają się nawet u najzdrowszych osób. Mówiąc prosto, jeśli zatniesz się kartką papieru w pracy, komórki odpornościowe Twojego organizmu wkroczą aby chronić Cię przed patogenami i leczyć rany. To nazywa się ostrym stanem zapalnym. Tak to już jest, białe krwinki zajmują się swoją robotą w uszkodzonym miejscu, a później odchodzą. Takie stany zapalne są w porządku i nie są groźne dla Twojego organizmu. O ile przebiegają prawidłowo, nie ma potrzeby ich demonizowania, bo nie są one same z siebie szkodliwe ani niebezpieczne dla organizmu. Inaczej jest z chronicznymi stanami zapalnymi, czyli takimi, które czasem rozwijają się przez lata zanim dostrzeżesz ich pierwsze objawy. Nie biorą się one znikąd: prozapalna dieta, stres oksydacyjny, niedotleniony, zakwaszony organizm, szczególnie w komplecie z innymi chorobami, to zapalenie instant. Dochodzą do tego leki na receptę (i nie tylko), chroniczny stres, antybiotyki, w tym te w żywności i brak snu. Stany zapalne mogą być przyczyną chorób jelit i serca, chorób autoimmunologicznych, nowotworów i wielu innych, równie nieprzyjemnych, dolegliwości. Na szczęście jest imbir. Zawarty w nim aktywne substancje, czyli gingerol, paradol i szoagol odpowiedzialne są za liczne przeciwzapalne właściwości tego korzenia. I tak też wykazano między innymi, że imbir hamuje produkcję prozapalnych cytokin. Brzmi prosto, ale to wielka sprawa!

Pożegnanie z bakteriami

Jeśli poprzednie dowody nie sprawiły, że zapłonęła w Twoim sercu miłość do tego niezwykłego korzenia, teraz lepiej usiądź, bo padniesz. Naukowcy odkryli, że imbir jest skutecznym środkiem przeciwbakteryjnym dla wielu bakterii lekoopornych w zastosowaniach klinicznych. Badacze stwierdzili, że imbir ma ogromny potencjał w leczeniu wielu chorób drobnoustrojowych [takich jak Bacillus i E. coli]. Korzyści antybakteryjne nie kończą się jednak tutaj. Sięgają one aż jamy ustnej, gdzie hamują wzrost patogenów, które przyczyniają się do zapalenia przyzębia (to bakteryjne zapalenie dziąseł). Właściwości przeciwbakteryjne jakie wykazuje imbir są dowodem na to, że pożywienie naprawdę jest lekarstwem!

Bóle menstruacyjne odchodzą do lamusa

Wykazano, że imbir jest równie efektywny co ibuprofen jeśli chodzi o redukowanie bóli menstruacyjnych! Wiele kobiet wie co oznaczają silne skurcze w jamie brzusznej i dolnej części pleców. Te nieraz są nieznośne, a normalne funkcjonowanie w ich towarzystwie wydaje się niewykonalne. Następnym razem, gdy poczujesz skurcze podczas cyklu miesiączkowego, zamiast leków przeciwbólowych wypróbuj imbir.

uściski:)

Źródła: ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3016669/ ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18403946 sciencelearn.org.nz/resources/1835-energy-requirements-of-the-body ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4818021/ ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9815340 ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3492709/ ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3665023/ ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3609356/ ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18814211

(Visited 5 115 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Ewa 17 października 2019 o 08:11

  A gdzie można dostać dobry imbir i z jakiego kraju imbir jest najlepszy? Czym się kierować przy wyborze takiego świeżego? Bo w tej chwili wszędzie głównie króluje ten z Chin..

  1. avatar Emanuela Urtica 17 października 2019 o 10:32

   Tu znajdziesz świetny, organiczny Imbir z Nigerii: https://thisisbio.pl/suplementy-diety/3928-imbir-100-organic-60g-this-is-bio–5905344040710.html

   Imbir uprawiany jest głównie na obszarze Chin, Nepalu, Indii, Tajwanu, Bangladeszu i Nigerii, znany jest też imbir z Jamajki. Największym producentem na świecie są oczywiście Indie, ale ze względu na gorący, nigeryjski klimat, uprawa i późniejsze suszenie na słońcuna dają temu korzeniowi charakterystyczny słodko-ostry smak. Mówi się zresztą, że znany na cały świat imbir z Kwoi w Nigerii jest nieporównywalnie bardziej aromatyczny niż korzenie z innych części świata.

 2. avatar Natalia 17 października 2019 o 12:15

  Jak jeść imbir? Na surowo? Jako napar? W jakich ilościach? Proszę o przepisy ?

 3. avatar Tomek 18 października 2019 o 09:22

  Droga Pepsi, czy jest jakieś lekarstwo na chorobę Peyroniego ale inne niż proponują lekarze (czyli operację lub zastrzyki w to delikatne miejsce) czy już tak musi zostać. Mam 27 lat, o chorobie dowiedziałem się mając 19 lat i szok. Chciałbym założyć rodzinę ale z tą chorobą nie za bardzo się da, czy już tak ma być?
  Nie widziałem u Ciebie wpisu na ten temat a może jest więcej takich poszkodowanych jak ja którzy też skorzystają.
  Dziękuję za odpowiedź

 4. avatar Karolina 18 października 2019 o 14:02

  A jak przyjmować imbir i kurkuma przy zylakach? Czy maja jakis wpływ ?

  1. avatar Jarmush 18 października 2019 o 21:27

   moim zdaniem pozytywny, ale nie jestem lekarzem

 5. avatar Viola 22 grudnia 2019 o 15:49

  Proszę o pomoc, zmagam się z migrenami od kilku ładnych lat. Miałam juz biorezonans oczyszczanie, odrobaczanie biorę suple green&fruits – sa super daja wiele energii- i wit c i magnez od pepsi. Od miesiąca nie jadam przetworzonej żywności żadnych zbóż i nabiału oraz kawy. I właśnie od wczoraj mam taki atak, ze moje tryptany nie wyrabiaja. Do tego podczas bólu stan depresyjny, wkurw na wszystkich i wszystko. Za to nawet, że ktos jest zdrowy a ja mam bóle.
  Zostalo mi jeszcze oczyszczanie z metali ciężkich bo to cały czas wychodzi na biorezonansie.
  Proszę doradzcie co powinnam zrobić? Co stosować, czy rzeczywiście dieta bez glutenu ma sens czy miesiąc to za mało żeby zaobserwować efekty?
  Mam już jakieś efekty bo jednak miesiąc mialam bez bolu co wcześniej się nie zdarzało.
  Proszę o wszelkie rady i za wszystkie z góry dziękuję.

 6. avatar Viola 22 grudnia 2019 o 18:32

  Dziękuję sól i woda niestety nie działa na mnie ale wypróbuję 4 szklanki
  Dziękuję

  1. avatar Jarmush 22 grudnia 2019 o 22:03

   dieta prawie całkowicie roślinna i w 80 % surowa niskotłuszczowa i organiczna, i znikają migreny

 7. avatar Viola 22 grudnia 2019 o 22:08

  Wypróbuję dziękuję ? jesteś kochana
  Właśnie wypilam 2szkl wody z wycisnietymi 3 cytrynami solą i imbirem i odpuszcza ?
  Kiedyś byłam na jedzeniu bez mięsa 2m-ce nie bardzo były efekty
  Ile trzeba czekać na efekty po zmianie nawyków zywieniowych?

  1. avatar Jarmush 22 grudnia 2019 o 22:17

   z pół roku, bo najpeirw to głównie jest zimno i potężny detoks

 8. avatar Viola 23 grudnia 2019 o 10:33

  O to dobrze bo ja dopiero miesiąc i już załamana że nie działa że to jednak nie gluten a tak mam nadzieję więc jadę dalej ?
  Dziękuję Ci Pepsi i życzę Tobie i całemu Waszemu zespołowi zdrowych i radosnych Świąt ????

  1. avatar Jarmush 23 grudnia 2019 o 14:56

   miłość ślemy

 9. avatar viola 23 grudnia 2019 o 18:49

  love you 🙂

 10. avatar Magdalena Matejkowska 27 kwietnia 2020 o 06:14

  Pepsi,
  Czy do której z 3pierwszych szklanek można dodać imbir tary czy to przerywa post?

  1. avatar Jarmush 28 kwietnia 2020 o 06:05

   trochę dostarczy kalorii, ale mało, do pierwszej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum