Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
209 911 597
124 online
33 561 VIPy

Imbir zamiast chemioterapii Taxolem. Czy to naprawdę możliwe?

Jeśli nie doświadczasz komplikacji na poziomie osobistym, lub społecznym, w większości sytuacji nie zaprzątniesz sobie głowy dążeniem do jakichkolwiek zmian. Tak działasz, tak działamy. Każdego dnia możesz doświadczać autofagii, stosując post przerywany, oraz jedząc imbir, ale nie robisz tego, bowiem nie zdarzył się kryzys, i rozczarowanie obowiązującą konwencją, który zainspirowałby Twoją zmianę.

Badanie opublikowane w magazynie naukowym PLOS One wykazało, że 6-szoagol, jeden ze związków zawartych w korzeniu imbiru, może zabijać komórki macierzyste raka piersi nie wpływając na zdrowe komórki.1

Naukowcy z Centrum Biotechnologii Rajiv Gandhi w Indiach odnotowali też, że 6-szoagol może wywołać autofagię. Autofagia dobrze jest znana zwolennikom przerywanego postu, jest to zaprogramowana śmierć komórki, w której uszkodzone elementy komórkowe są rozkładane na czynniki pierwsze.2

Autofagię można nazwać samoleczeniem czy autonaprawą organizmu, dlatego jest wybitnie nie w smak komórkom nowotworowym, które „umykają” autofagii aby móc przeżyć.

Ta niezwykła aktywność wykazana przez 6-szoagol przekonała naukowców, że imbir może w przyszłości stanowić skuteczne, naturalne lekarstwo w zwalczaniu raka piersi.

Imbir kontra nowotwory

Nowotworowe komórki macierzyste

Nie można mówić o przeciwnowotworowej mocy imbiru bez wyjaśnienia czym są nowotworowe komórki macierzyste, pora na szybką lekcję biologii.

Mówże jaśniej, nowotworowe komórki macierzyste to „komórki matki”, które produkują „komórki córki”, z których częściowo zbudowane są guzy nowotworowe.

Jak wynika z obecnej wiedzy medycznej, komórki te są trudne do zneutralizowania i są wyjątkowo oporne na chemioterapię. Co prawda składa się z nich tylko około 1% komórek tworzących guzy, ale ich obecność ma znaczący wpływ na leczenie. Można znaleźć je między innymi w guzach piersi, jajników, głowy, szyi, trzustki i okrężnicy.

W większości przypadków są one odpowiedzialne za PONOWNE POJAWIENIE SIĘ nowotworów i rozprzestrzenianie się komórek rakowych do innych narządów, czyli przerzuty. Z tych powodów jednym z głównych celów badań nad rakiem jest zabijanie tych komórek macierzystych mające na celu zahamowanie dalszych przerzutów.3

Co ma imbir do nowotworów?

Imbir stosowany był jako lecznicze remedium już w tradycyjnych systemach leczniczych Indii. Obecnie badania potwierdzają jego liczne właściwości prozdrowotne, włączając zbawienny wpływ na problemy trawienne i bóle towarzyszące menstruacji.

Swoje działanie przeciwnowotworowe z kolei imbir zawdzięcza szoagolom. Szoagole to grupa aktywnych składników zawartych w suszonym i gotowanym imbirze.4

6-szoagol wspiera wspomniany wcześniej proces autofagii i zapewnia równowagę komórkową.

Co na to naukowcy?

Badacze chcąc zbadać wpływ 6-szoagolu na chemiooporne nowotworowe komórki macierzyste, porównali związek ze stosowanym w chemioterapii nowotworów piersi Taxolem.

Początkowo lek uzyskiwano z kory cisa krótkolistnego i był ekstremalnie drogi. Leczenie jednego pacjenta wymagało wycięcia przynajmniej sześciu 100 letnich drzew. Ze względu na rzadkie występowanie tego gatunku i jego wyjątkowo powolny wzrost, opracowano technologię wytwarzania syntetycznego paklitakselu (30 lat temu wypuszczono lek na rynek, właśnie pod nazwą Taxol) na skalę przemysłową. Metodami inżynierii genetycznej opracowano szczepy bakterii oraz grzybów wytwarzające substancje o podobnej strukturze.

Lek, który jak widać, jest też GMO, może wywoływać skutki uboczne w postaci zahamowania czynności szpiku kostnego, biegunki, nudności i wymiotów, bóli mięśni i stawów, duszności, neuropatii i łysienia. W celu ograniczenia niektórych działań ubocznych przed podaniem leku choremu podaje się kortykosteroidy, też nieobojętne dla zdrowia.

Jeśli więc imbir mógłby zastąpić Taxol?!

Badania wykazały, że 6-szoagol może hamować rozwój sferoidalnych komórek raka piersi podobnych do komórek macierzystych, podczas gdy Taxol nie wywiera na nie znaczącego wpływu. Odkrycie to stanowi ogromny przełom, ponieważ komórki sferoidalne są realistycznym modelem nowotworów i nowotworowych komórek macierzystych.

Naukowcy zauważyli też, że leczenie Taxolem nie przyniosło znaczących wyników nawet przy wykorzystaniu stężeń 10 000 razy wyższych niż w przypadku 6-szogaolu!1

Co więcej, zdrowe komórki zdawały się tolerować wysokie dawki 6-szogaolu, co sugeruje, że związek nie wywołuje takich samych szkodliwych skutków ubocznych jak konwencjonalne leczenie raka i leki chemioterapeutyczne.

Nie tylko szoagol

Imbir może wpłynąć też na zdolność rozmnażania się innych komórek nowotworowych. Inne związki zawarte w imbirze, jak 6-gingerol, wykazują między innymi właściwości w zwalczaniu raka żołądka i jelit!5

Co więcej, imbir może pomóc też zmniejszyć wywołane chemioterapią mdłości i bóle głowy.6

owocek

Źródła:

 1. journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0137614
 2. healthline.com/health/autophagy
 3. nature.com/subjects/cancer-stem-cells
 4. sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0031942215300509
 5. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4369959/
 6. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3703071/

(Visited 13 373 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Karolina 12 lipca 2020 o 15:02

  Czy jest jakaś dawka dzienna imbiru? A jaka forma najbardziej się przyswaja?

  1. avatar Jarmush 12 lipca 2020 o 15:04

   imbir rozrzedza krew, i jest ostry i to trzeba mieć na uwadze

   1. avatar Karolina 13 lipca 2020 o 14:33

    To się dowiedzialam…☺ czyli dobry czy nie za bardzo…

    1. avatar Jarmush 13 lipca 2020 o 16:07

     Wyciągnij wnioski, wszystko co naturalnie zdrowe rozrzedza krew, jak kurkuma, czosnek, omega 3 etc., gęsta krew, to rzecz absolutnie niedobra, jednak ludzie nagminnie biorą leki rozrzedzające krew, w ramach akcji przeciwzakrzepowych i przeciwzaplanych, a co za tym idzie nie mogą już brać w terapeutycznych iloścuach naturalnych ziół, pokarmów i przypraw, bo to grozi krwotokiem. Oboszczeniem są też każde zabiegi, wyrwanie zęba, operacja, gdzie na tydzień wcześniej przerywa się jedzenie takich naturalnych leków. Dlatego nie mogę jednoznacznie Ci powiedzieć, ile można, i jak długo można. Podchodząc do sprawy na poważnie można nawet zbadać krzepliwość krwi.

 2. avatar Ryszard 14 lipca 2020 o 17:48

  Codziennie rano od 6 lat używam po łyżeczce imbiru, cynamonu,kurkumy i odrobiny pieprzu kajeńskiego na zwyrodnienie stawów

 3. avatar OlaS 15 lipca 2020 o 21:13

  Pepsi kochana mama bierze chemie, pojawil sie nowy guz niestety. zalecone diete wysoko bialkowa, mama nie je miesa ani nabialu. co kupic od was ze sklepu? mam 4 greens ale potrzebne jakies bialko

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2020 o 06:23

   Shape Shake TiB, czyste białko, może pić je z wodą, lub miksować z mlekiem migdałowym, oraz z garścią kwaśnych owoców, będzie jej smakowało. Produkt nie ma cukru, laktozy, ani kazeiny. Słodzony zdrową stewią. Mamy też organiczne białka roślinne, może jeść je naprzemiennie, jak białko z zielonego groszku pea protein This is BIO, czy Rice protein This is BIO z brązowego ryżu. Dodatkowo powinna robić kurację Greens & Fruits TiB tam w 1 tabletce ma wszystko. Powinna też brać KOlagen peptan F TiB, co drugi dzień płaską łyżeczkę do 4 greensa i cytryna. Poziom 25(OH)D będzie istotny, czylii D3 z K2 oraz niski fibrynogen, jaki ma?

   1. avatar OlaS 16 lipca 2020 o 09:48

    nie wiem jaki ma, nie robila badan ostatnio. bierze duze dawki d3, kupie te bialko dzieki

    1. avatar Jarmush 16 lipca 2020 o 12:01

     a jak ma się wysokobiałkówka do terapii Gersona? Nijak.

     1. avatar aleksandra1510 16 lipca 2020 o 12:34

      no wlasnie nijak,sama juz nie wiem tonacy chwyta sie brzytwy.

     2. avatar OlaS 16 lipca 2020 o 15:19

      szczerze powiem wolalam te stare opcje na blofu kiedy dostawalam powiadomienia na maila o odpo na komentarz. teraz musze pamietac pod jakim wpisem co pisalam zeby zobaczyc

     3. avatar Jarmush 16 lipca 2020 o 18:27

      no tak, ten blog ma swoje minusy, ale ma też plusy

   2. avatar OlaS 16 lipca 2020 o 10:11

    Pepsi mam pytanie o gersona- mama chce robic soki,jego corka mowila ze najlepsze sa wyciskarki wolnoobrotowe bo sok mie zawiera blonnika, ktory zapycha. i zastanawiam sie skad brac organiczne warzywa i owoce? mama mieszka w dziurze zabitej dechami, w lidlu jest bardzo maly wybor

    1. avatar Jarmush 16 lipca 2020 o 11:58

     Trzeba robić wyprawy do większego miasta, ale przy Gersonie liczy się przede wszystkim ogromna ilość marchwi i jabłek. Niestety jabłka bio muszą być bardzo dobrze przechowywane, bo zaraz łapią rakotwórczą samą w sobie pleśń. Wyciskarka wolnoobrotowa Angel, którą posiadam jest bardzo wymagająca, należy natychmiast ją umyć po zrobieniu soku, bo zaschnięty w mikro otworkach może już nie nadawać się do użytku, nigdy się nie umyje. Robienie świeżego soku co godzinę (12 soków dziennie i przez 2 lata) wydaje się być ponad siły chorego, więc na cały etat zwykle musi być zatrudniona osoba do pomocy. Marchew bio i jabłka można kupować w Internecie, ale jeszcze warzywa są potrzebne na różne sałatki, i cała masa suplementów wchodzi w grę u Gersona.
     Tu jest prostsza technika, ale nikt nie daje gwarancji na nic, genralnie alkalizacja ciała jest priorytetem https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/9161/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum