Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 303 262
96 online
41 798 VIPy

Inwokacja do dzisiejszego wpisu :-)

Kłaniam się Tobie Droga Przyjaciółko i Przyjacielu,

 

Wdzięczność! Tarczyce w niebiańskiej równowadze!

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak to jest być Agathą Christie w laboratorium badań? 🕵️‍♂️🔍

Dzisiaj mam dla Ciebie wyjątkową zagadkę do rozwiązania: dziwny i niejednoznaczny świat badań tarczycy!

Zapraszam Cię do lektury mojego artykułu: „Jak interpretować wszystkie badania tarczycy? I jak się do nich przygotować?”

 

To nie jest zwykły artykuł, raz, że się kiedyś bardzo napracowałam, aby Cię zadowolić, a dwa, że teraz to będzie  Twoja osobista mapa poszukiwacza skarbów (rewelacją główną jest prawidłowa DIAGNOZA) dla tarczycy. 💎

Dzisiaj dołożyłam jeszcze uzupełniający podcast.

 wrzuciłam go jeszcze raz teraz 

Szczególnie, gdy masz TSH w normie, ale czujesz się fatalnie, masz lęki, palpitacje, a nawet bezdech senny.  A Twój lekarz i sąsiadka mówią jednym głosem, że dzisiaj wszyscy zestresowani.

Ale dzisiaj wskocz bez lęku w fascynujący świat tarczycy. Im wcześniej poznasz, jak się czuje Twoja tarczyca, tym łatwiej będzie Ci zadziałać naturalnymi metodami.

Czekam  na Ciebie z niecierpliwością na blogu!

Do zobaczenia na naszej wspólnej ŚCIEŻCE ZDROWIA

 

Twoja Pepsi Eliot

(Visited 1 473 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar continuous 6 lutego 2024 o 22:22

  Pepsi

  Jak odstawić hormony przy Hashimoto? Od lat biorę hormony a od niedawna zaczęłam suplementować selen cynk, jod + oczywiście 4 szklanki od lat. Chciałabym przynajmniej zredukować dawkę. Co Ty na to?

  1. avatar Pepsi Eliot 7 lutego 2024 o 05:26

   Nie zawsze się da, szczególnie, gdy bardzo długo brało się hormony i tarczyca przestała je produkować.
   Jest pytanie zasadnicze, jesz gluten i kazeinę?
   ——————-
   Suplementacja zalecana przy niedoczynności tarczycy i dla Hashimoto – opracowane na podstawie zaleceń dr Westina Childs (specjalisty od problemów z tarczycą)

   ——————

   4 szklanki

   Przed śniadaniem:

   Zaczynamy dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji „4 szklanek”

   https://thisisbio.pl/4-szklanki-silver/

   Jeśli nie brała Pani nigdy alg (4 szklanka z 4GREENS This is BIO) zaczynamy od czubka łyżeczki. Jeśli nie ma Pani dostępu do bio zielonych liści, do czwartej szklanki można dodawać jarmuż (KALE This is BIO), lub szpinak (SPINACH This is BIO). Są też dostępne takie złote zestawy bogatsze i wtedy wychodzi korzystniej cenowo.

   Jeśli wypadają WŁOSY

   Do czwartej szklanki dodatkowo kuracja 1 łyżeczka KOLAGEN TiB https://thisisbio.pl/kolagen-peptan-f-150g-tib-

   CHLOREK MAGNEZU TiB https://thisisbio.pl/chlorek-magnezu-900g-tib- stosowany jako oliwa magnezowa (rozrobiony z wodą) wsmarowywać w nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli.

   Wraz z drugą z czterech szklanek przyjmujemy albo płaską łyżeczkę JABŁCZAN MAGNEZU TiB https://thisisbio.pl/jablczan-magnezu-90g-tib- albo 2 kapsułki MAGNEZ CYTRYNIAN TiB https://thisisbio.pl/magnez-cytrynian-90kaps-tib-

   ———————————
   Selen

   Do śniadania:

   Niedobór selenu upośledza pracę tarczycy! Selen pomaga zwiększyć produkcję T3.

   Przyjmujemy 2 kapsułki (200mcg) SELEN TiB (idealna forma selenometionina) https://thisisbio.pl/selen-60kaps-tib- Należy zbadać poziomu selenu aby określić poziom i potwierdzić potrzebę dalszej suplementacji. Na 5 dni przed badaniem odstawić suplement.

   Wprawdzie w naturze cynk występuje z selenem w pokarmach, jednak w wyizolowanej suplementacji nie łączymy selenu z cynkiem, gdyż są antagonistami.

   ———————————   Witamina C

   Selen przyjmujemy z witaminą C https://thisisbio.pl/vitamin-c-1000-50tabl-tib-/ i naturalną witaminą E https://thisisbio.pl/natural-vitamin-e-400iu-octan-90kaps-gg-
   lub też inną formą naturalnej, witaminy E

   ——————————–   B complex i reszta

   Też do śniadania:

   Do śniadania 1 tabletka GREENS & FRUITS TiB https://thisisbio.pl/greens-fruits-90tabl-tib-/ zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B. (kuracja jednym opakowaniem i przerwa) Wkrótce będzie dostępna metylokobalamina B12 TiB, należy badać B12, kwas foliowy i homocysteinę

   ———————————–


   Jod

   Przy selenie konieczne jest przyjmowanie jodu.

   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola (dostępny w aptece) przez skórę robiąc na nadgarstku plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (gdy zniknie brązowa plama)

   albo (jeśli dobrze toleruje Pani wodorosty) 1/2 łyżeczki KELP This is BIO do czwartej szklanki https://thisisbio.pl/kelp-100-organic-180g-this-is-bio/

   ——————————–   Magnez

   Magnez jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu

   Jeśli nie zdecyduje się Pani na zestaw 4 szklanek to należy przyjmować 2 kapsułki MAGNEZ CYTRYNIAN TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html
   lub JABŁCZAN MAGNEZU TiB https://thisisbio.pl/jablczan-magnezu-90g-tib-/

   rano do śniadania i wieczorem przed snem wraz z 1 kapsułką CYNK TiB (należy zbadać również cynk) https://thisisbio.pl/cynk-60kaps-tib-/

   ———————————-   Uwaga rozwolnienia!

   Jeśli ma Pani częściej rozwolnienia lub normalne wypróżnienia, do drugiej z 4 szklanek przyjmujemy 2 kapsułki MAGNEZ CYTRYNIAN TiB https://thisisbio.pl/magnez-cytrynian-90kaps-tib- lub https://thisisbio.pl/jablczan-magnezu-90g-tib- a chlorek magnezu używamy tylko jako oliwa magnezowa (rozrobić 1:1 z wodą) smarować łydki i nadgarstki albo do kąpieli.


   Uwaga zatwardzenia!

   Jeśli cierpi Pani z powodu zatwardzeń, można przyjmować chlorek magnezu do drugiej z 4 szklanek, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa i Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie. Gdy stosujemy chlorek magnezu do drugiej z 4 szklanek, nie przyjmujemy już doustnie więcej magnezu.

   ————————————   Witaminy D3 z K2

   Po śniadaniu:

   Spożywamy 2 kapsułki WITAMINA D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/vitamin-d3k2-90tabl-tib-

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstawiamy suplementy!    ————————————-   Omega 3

   Po śniadaniu wraz z witaminami D3 i K2

   1 kapsułka OMEGA-3 TiB https://thisisbio.pl/omega-3-60kaps-tib-

   ———————————-   Cynk

   Popołudniu lub pod wieczór

   1 kapsułka CYNK TiB https://thisisbio.pl/cynk-60kaps-tib-

   Cynk dobrze jest przyjmować wieczorem przed snem wraz z kąpielą z dodatkiem chlorku magnezu, lub soli Epsom https://thisisbio.pl/sol-epsom-siarczan-magnezu-900g-tib-/ , lub 1 kapsułką MAGNEZ CYTRYNIAN TiB, ale wtedy rano przyjmujemy tylko 1 kapsułkę cytrynianu magnezu.

   Cynk jest antagonistą miedzi, dla tego suplementując cynk można nosić bransoletkę z miedzi, albo jeść suszone owoce tj. daktyle i rodzynki aby zachować równowagę.

   Zbadać cynk.

   ——————————-

   W czasie podwieczorku ASHWAGANDHA This is BIO https://thisisbio.pl/ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio/ herbata z 1 łyżeczki

   ——————————–   Jeśli nie ma Pani do dyspozycji bio zielonych liści, do 4 szklanki dodajemy jarmuż KALE This is BIO https://thisisbio.pl/kale-jarmuz-100-organic-110g-this-is-bio- lub szpinak SPINACH This is BIO https://thisisbio.pl/spinach-szpinak-100-organic-110g-this-is-bio- . Jeśli obawia się Pani goitrogenes w krzyżowatych, nie należy jeść jarmużu i brokułów surowych, tylko lekko sparowane.
   —————————————–   Nie należy denerwować się byle czym. Można rozważyć jakieś suplementy na nadnercza, dlatego wspominamy o kuracji do śniadania 1 tabletką GREENS & FRUITS TiB https://thisisbio.pl/greens-fruits-90tabl-tib- zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B.

   —————————————–

   Usprawniamy pracę jelit, zero wzdęć (pozbywamy się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaszamy żołądek, bo to zwykle jest główna przyczyna problemów z trawieniem. Paradoksalnie nawet refluksu. Można spróbować zrobić domowy test na zakwaszenie żołądka. Nie jest to dowód naukowy, ale często się sprawdza. https://www.pepsieliot.com/prosty-test-czy-masz-nadkwasote-czy-raczej-niedokwasote/

   —————————————–


   Picie rozwodnionego soku z cytryn lub octu jabłkowego (4 szklanki załatwiają sprawę), lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.

   —————————————–
   Probiotyki

   Przy Hashimoto korzystniej jest przyjmować prebiotyki a nie bakterie probiotyczne. 4 szklanka z 4GREENS This is BIO ma działanie prebiotyczne.

   —————————————–
   Ogólne zalecenia uzupełniające:

   Ograniczamy
   cukier (w tym produkty słodzone),
   kazeinę (mleko i jego przetwory),
   gluten (wszystkie produkty zbożowe).

   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności np. bieganie

   Codziennie dużo chodzenia

   Spożywamy świeżych owoców i warzyw (nie przesadzamy z ilością krzyżowych, ale jemy je)

   Długo śpimy, liczy się bardzo prozdrowotnie sen przed północą, 7-8 godzin, jeśli możemy.

   Całkowicie odstawiamy kofeinę, zamiast tego można pić bardzo dobrą organiczną kawę bezkofeinową This is BIO https://thisisbio.pl/kawa-ziarnista-bezkofeinowa-bio-100-arabica-250g-this-is-bio-

   —————————————–

   Dobór suplementów ma charakter informacyjny, nie zastępuje konsultacji i leczenia proponowanych przez pracowników służby zdrowia i nie jest udzielany przez lekarza/praktyka medycyny akademickiej. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w wiadomości, należy skonsultować się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum