logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
92 889 111
149 online
32 316 VIPy
Reklama

MOJA REWOLUCYJNA KSIĄŻKA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jak coś masz z minerałami nie halo, wybierz analizę pierwiastkową włosa

Jak coś masz z minerałami nie halo, wybierz analizę pierwiastkową włosa

Czyli Twoja encyklopedia minerałów dobrych i złych

APW zamiast krwi?

Krew to krew, organizm zrobi wszystko aby utrzymać prawidłową kwasowość krwi, a właściwie lekką zasadę około 7,35, czy 7,4 pH. Bowiem nawet lekkie odstępstwo w górę, lub w dół może skutkować zejściem. Natomiast co się w związku z tym wydarzy w innych płynach ustrojowych nie jest w tym momencie najważniejsze, gdyż ciało zawsze wybiera przetrwanie.

Spadek pH limfy do poziomu 6 spowoduje być może tylko przeziębienie, albo inną infekcję, ale zakwaszenie na poziomie 4,5 sprawi, że po prostu zaczniemy pleśnieć.

Taka kwasowość ciała oznacza dla natury rzecz mało nieprzydatną. Niech rzecz zostanie zjedzona przez grzyba.

A więc minerały w Twoim włosie

Minerały są mega ważne, ponieważ między innymi pomagają utrzymać odpowiednią kwasow0ść ciała.

W świecie fizycznym wszystko wykonane jest z elementów mineralnych.

92 znane, stabilne elementy mineralne, według wymyślających różne rzeczy naukowców, powstały miliardy lat temu pod wpływem ciepła i ciśnienia, gdy z chmury gazów Ziemia zbiła się w postaci planety.

Rzeczeni wciąż przekrzykują się w temacie, czym tak naprawdę są minerały?

Niektórzy naukowcy tacy jak dr. Brian Andersen sądzą, że są to elementy częstotliwości światła w skrystalizowanej formie.  Jego książka „Rytmy Natury” zawiera ciekawą hipotezę zgodną z teorią kwantową.

Inni mówią, że składniki mineralne są w rzeczywistości malutkimi stworami w różnych stanach ciśnienia i temperatury.

Bez względu na to, czym są, na pewno stanowią podstawę dla wszelkiej fizycznej materii we Wszechświecie.

Minerały and nasze życie

Życie na naszej planecie zbudowane jest wokół stosunkowo niewielkiej liczby chemicznych pierwiastków. Najważniejsze z nich to wapń, magnez, sód, potas, siarka, chlor, oraz fosfor i jest ich najwięcej w naszym ciele.

Stężenie we krwi tych minerałów pozostaje dość stałe. A jeśli odbiegają nawet trochę od normy, zwłaszcza cztery pierwsze, taka osoba czuje się bardzo źle. I to nie jest dobry znak.

Jednak poziomy tych minerałów w tkance włosów różnią się ogromnie

Dlatego badanie włosa zazwyczaj oferuje znacznie więcej informacji o minerałach w naszym ciele i metabolicznego stanu organizmu.

Jedynym minerałem, którego nie zmierzymy we włosach jest chlor. Byłoby to bardzo trudne i skomplikowane badanie, dlatego nie jest wykonywane.

Wapń

Wapń, jako element konstrukcyjny, znajduje się głównie w kościach. Reguluje także przepuszczalność błon komórkowych, kontroluje transmisję impulsów nerwowych i skurczów mięśni. Jest ważny dla krzepnięcia krwi, reguluje też wydzielanie hormonów i podział komórek.

Dobre źródła wapnia, jak twierdzi wielu dietetyków, to sery i jogurty, chociaż proporcje wapnia do fosforu w mleku krowim nie są odpowiednie dla człowieka. Wapń znajdziesz też w sardynkach, żółtkach, migdałach, nasionach sezamu, wodorosach i ciemnozielonych warzywach.

Jak już, to ser kozi jest lepszy niż ser z mleka krowiego, gdyż jak wiesz krowy są często fatalnie karmione, i wstrzyknięto im sporo antybiotyków, hormonów żeńskich i bywa, że hormonów wzrostu.

Magnez

Magnez jest jasnym i lśniącym minerałem. Jego nazwa pochodzi od greckiego miasta Magnesia, gdzie już wieki temu doceniano duże osady węglanu magnezu.  Ponad 500 enzymów regulujących metabolizm cukru, produkcję energii, przepuszczalność błon komórkowych, przewodzenie nerwów i mięśni, bezwzględnie wymaga obecności magnezu.

Pokarmy bogate w magnez to znowu mleko, migdały, orzechy brazylijskie, orzechy nerkowca, ziarno soi (ale nie tofu, tylko fermentowany tempeh lub białko sojowe), pasternak, otręby pszenne, pełnoziarniste pieczyw, zielone warzywa, owoce morza, algi i melasa.

Wiesz już, że większość ludzi potrzebuje znacznie więcej magnezu niż je, ponieważ rafinacja żywności ruga magnez. Niedobór magnezu powoduje skurcze mięśni, osłabienie, depresję i zmęczenie.

Magnez działa ściśle z potasem i jest antagonistą wapnia.

Sód

Sód jest zmienny i przybiera formy mineralnego rozpuszczalnika. Pomaga w regulacji ciśnienia krwi, równowagi płynów, w transporcie dwutlenku węgla i wpływa na przepuszczalność błon komórkowych i innych funkcji tych błon. Niedobór sodu powoduje zmęczenie i zaburzenia równowagi płynów, takich jak za niskie ciśnienie krwi.

Dobre źródła sodu to sól morska, owoce morza, jaja, buraki, boćwina, oliwki, groszek i masło.

Sól kuchenna jest formą eleganckiego fast-foodu NaCl i została oczyszczona  z minerałów, za to owszem niekiedy dołożono do niej jod, ale również bardzo często aluminium, i fluor, żeby była fajniejsza.

Używaj naturalnej soli morskiej zamiast fast-foodu.

Nadmiar sodu w diecie, to spadek potasu i odwrotnie.

Potas

Potas to minerał serca i następny mineralny rozpuszczalnik. Bardzo ważny do regulacji rytmu serca, bilansu płynów i utrzymania ciśnienia krwi na właściwym poziomie. Jest również niezbędny do buforowania krwi, zdrowia błon komórkowych, transmisji nerwowych i skurczu mięśni.

Niedobór potasu może powodować bóle, zmęczenie i nieprawidłowości pracy serca.

Dobrym źródłem potasu są banany, pomidory, śledzie, sardynki, halibut, gęś, większość orzechów i nasion, rzeżucha, czosnek, soczewica, szpinak, karczochy, fasola lima, boćwina, awokado, gryka, otręby pszenne, melasa, i wodorosty.

Pamiętaj, aby wypić wodę, w której gotowałaś warzywa, uzyskasz potas prosto z warzyw.

Chlor

Chlor jest yyy … fascynującym elementem znajdującym się we wszystkich żywych tkankach. Chlor jest istotny dla funkcji oczyszczania ciała z zanieczyszczeń. Siedzi też w żołądku tworząc kwas solny, który jak wiesz jest kwasem bardzo potrzebnym i niezbędnym do trawienia białek przez ciało.

Chlor, obok fluoru, bromu i jodu jest  członkiem gangu halogenów. Organizm utrzymuje delikatną równowagę pomiędzy wszystkimi tymi elementami. Jednak w dzisiejszym świecie jest tak dużo chloru, bromu i fluoru, że robi się to przytłaczające dla naszego ciała powodując niedobory jodu. Bowiem jod jest antagonistą chloru, bromu i fluoru.

Niedobór tego pierwiastka w ciele nie istnieje, w przeciwieństwie do wszystkich innych elektrolitów.A wszystko dlatego, że chlor stanowi element soli (NaCl). Większość ludzi je o wiele za dużo, niż za mało soli kuchennej, gdyż jest tania, ma właściwości konserwujące i znajduje się prawie we wszystkich przetworzonych produktach żywnościowych. Sól oszukuje też kubki smakowe, dlatego ludzie sądzą, że jedzą coś przepysznie słonego, gdy w tym samym czasie konsumują sztuczną kupę.

Zatem nie skupiaj się na tym elemencie układanki, jeśli chodzi o braki.

Wręcz przeciwnie, nadmierna ekspozycja na działanie chloru jest poważnym problemem.  Zbyt duża ilość soli kuchennej i chlorowana woda są jego głównymi źródłami. Niektóre bielone produkty mączne, zanieczyszczenie środowiska, kosmetyków, żywności, wody i powietrza są stałym źródłem tego pierwiastka, który w tej formie jest silnie toksyczny.

Chlorków nie należy się bać (oczywiście należy też badać ich poziom), o czym pisałam tutaj w kontekście chlorku magnezu.

Siarka

Siarka, ogniście oczyszczająca. Jest to istotny element w procesie trawienia i detoksykacji wątroby. Siarka jest niezbędna dla zdrowia stawów i całej tkanki łącznej. Dotyczy to również włosów, skóry i paznokci.

Większość siarki pochodzi z naszej diety, a dokładnie z aminokwasów zawierających siarkę, a występujących głównie w białku zwierzęcym. Dobrym źródłem są jaja (zwłaszcza żółtka), a także żywność „śmierdząca” jak czosnek i cebula.

Innymi źródłami siarki jest jarmuż, rzeżucha, brukselka, chrzan, kapusta, kalafior i żurawina.

Wegetarianie mogą mieć niedobór siarki, jeśli nie jedzą jajek. Niedobór może wpływać na wygląd włosów, paznokci, skóry, zdrowie stawów, energię i zdolność do detoksykacji trucizn.

W pięknych czasach, w których żyjemy potrzeba nam wielu związków organicznej siarki do przeciwstawienia nadmiarowi miedzi w organizmie. Większość ludzi ma nadmiar miedzi w ciele, a siarka jest potrzebna do usuwania miedzi.

Cynk jest antagonistą miedzi.

Fosfor

Fosfor jest najbardziej ognistą mineralną energią. Wymagany jest do wytwarzania energii, syntezy DNA i syntezy białek.   Konieczny jest także w metabolizmie wapnia (skurcze mięśni i struktura błony komórkowej).

Mięso, jajka, ryby i inne białka zwierzęce są świetnym źródłem fosforu. Wszystkie białka zawierają pewne ilości fosforu. Jednakże, czerwone mięso i białka o wysokiej ilości puryn są najbogatsze w fosfor.  Należą do nich podroby, sardynki i sardele. Podobno sardynki i sardele mają stosunkowo mało rtęci, dlatego mogą być częściej jedzone.

Inne dobre źródła fosforu to orzechy i nasiona, ciecierzyca, czosnek, soczewica, popcorn (:)), soja, i niektóre sery.

Fosfor ze zwierzęcych źródeł często jest lepiej absorbowany niż z ziaren i orzechów, ze względu na fityniany. Są to niezbyt dobrze wchłaniane związki fosforowe, które upośledzają w szczególności wchłanianie wapnia, magnezu i cynku. Fityniany można znaleźć w większości zbóż i fasoli.

Dlatego właściwe przygotowywanie pieczywa, ziaren i innych produktów spożywczych jest niezwykle ważne. Orzechy w zależności od gatunku należy moczyć od 6 (migdały, dobra wiem, że to nie orzechy, ale fityniany mają) nawet do do 24 (orzechy włoskie) w trakcie wylewając wodę i dolewając świeżą.

Pierwiastki śladowe

Chociaż te minerały są potrzebne w małych ilościach (śladowych) są absolutnie niezbędne do życia.

Należą do nich : żelazo, miedź, mangan, cynk, chrom, selen, lit, kobalt, krzem, bor, oraz prawdopodobnie kilkanaście innych, które są słabiej zbadane.

Na przykład braki pierwiastka śladowego molibdenu mogą sprawić, że źle znosimy żywność i suplementy  zawierające siarkę. Według Waltera Lasta molibden przyjmowany w suplemencie w dawce około 5oo mcg może istotnie pomóc w tym zakresie.

TU KUPISZ CHLORELLĘ 100% ORGANIC This is Bio bogatą w żelazo

Żelazo

Żelazo jest nośnikiem tlenu, jak również energii mineralnej. Jego obecność jest wymagana w hemoglobinie do transportu tlenu, do detoksykacji i do wytwarzania energii w komórkach.

Żelazo znajdziesz w chlorelli i spirulinie, w chudym mięsie, wątrobie, podrobach, skorupiakach, w melasie, fasoli, w pełnoziarnistch płatkach i ciemnozielonych warzywach.

Pokarmy z żelazem hemowym (łatwo przyswajalnym) to wątroba i nerki, a także wszystkie czerwone mięsa. Ciemne mięso kurczaka i ciemne mięso indyka zawiera również pewne ilości żelaza hemowego (białe piersi mało). Tuńczyk, małże, ostrygi i inne skorupiaki.

Pokarmy z żelazem niehemowym (trudniej przyswajalnym) to właśnie algi, żółtka, melasa, piwne drożdże, słonecznik, pestki z dyni, ciemnozielone warzywa i soja.

Miesiączkujące kobiety i dzieci na dietach ubogich w żelazo mają najczęściej niedobory tego pierwiastka.

Ale:

Zbyt dużo żelaza w organizmie jest toksyczne

Owa toksyczność żelaza, czyli nadmiar może wynikać z genetycznych skłonności (rzadkie), ale może wynikać z diety zbyt bogatej w żelazo hemowe (odzwierzęce, łatwo przyswajalne). Żelazo zaczyna gromadzić się w organizmie.

Przy czym nabyty w chwili urodzenia nadmiar żelaza, nie jest obecnie rzadkością, gdyż kobiety w ciąży są nagminnie dokarmiane suplementami z żelazem. I o ile w ciąży to jeszcze ma sens, o tyle później należy takie witaminy koniecznie usunąć ze swojej suplementacji.

Branie tabletek z żelazem dłużej niż miesiąc jest dość niebezpieczne. Żelazo jest niezbędnym minerałem w organizmie człowieka.   Przeciążenie żelazem jest jednak zabójcze. Większość lekarzy uważa, że jest to rzecz rzadka i głównie dziedziczna. W rzeczywistości jest znacznie bardziej powszechne i bardziej niebezpieczne niż wielu ludzi sobie wyobraża

Nadmiar żelaza może być czynnikiem prozapalnym i przyczynić się m.in. do cukrzycy, choroby serca, zapalenia stawów, innych stanów zapalnych, uszkodzenia utleniacza, choroby Alzheimera i raka. Inne skutki to przewlekłe infekcje, utrata włosów, niedoczynność tarczycy, nadpobudliwe zachowanie, przemoc, zaburzenia uwagi i inne problemy zdrowotne.

Przeciążenie żelazem wychodzi w wyniku badań poszerzonych żelaza i dlatego nie jest tak często wykonywane. I naprawdę dość rzadko ma związek z genem hemochromatozy.

Jak się pozbyć cholerstwa?

Niestety jest też trudne do leczenia medycznego. Działa tak zwane upuszczanie krwi, ale owa metoda ma poważne minusy, ponieważ powoduje utratę wielu składników odżywczych, pogłębienie niedożywienia, które jest już tak powszechne dla naszej populacji.

Najlepsze rozwiązanie:

Należy po prostu prawidłowo zaprojektować dietę, która pozwoli w sposób naturalny odwrócić toksyczność żelaza.

Dzieje się tak nawet w niektórych zaawansowanych przypadkach osób z rozpoznaniem hemosyderozy i hemochromatozy.  Te dwa ostatnie przypadki (dziedziczne) uważa się za choroby nieuleczalne, ale oczywiście nie jest to prawdą.

Będzie osobny wpis na ten temat, teraz tylko dodam (bo możesz się tego kompletnie nie spodziewać), że istotnym źródłem nadmiaru żelaza mogą być rafinowane produkty z yyy … mąki pszennej, czyli białe pieczywo (bo się je wzbogaca żelazem).

TU KUPISZ silne odżywianie GREENS & FRUITS TiB minerały i witaminy plus 50 warzyw, owoców i ziół

Miedź

Miedź należy do najbardziej emocjonalnych i intuicyjnych minerałów. Nazywa się ją emocjonalnym minerałem, gdyż ma tendencję do intensyfikacji wszelkich uczuć, gdy jest jej zbyt dużo w ciele. Ludzie zdają sobie sprawę z tego, że zatrucie miedzią jest bardzo nieprzyjemne, ale nie wszyscy wiedzą, że braki miedzi mają również wymierne skutki.

Miedź jest niezwykle ważna dla płodności kobiet i funkcji seksualnych, a jej poziom często waha się (góra, dół) w związku z poziomem estrogenów.

Jest również niezbędna dla zdrowia tętnic, pigmentacji skóry, włosów  i tworzenia krwi, w produkcji energii oraz dla neuroprzekaźników, takich jak dopamina.

Bransoletka z miedzi może też być dobrą formą jej suplementacji.

Zbyt dużo miedzi (dzisiaj kolejna powszechna rzecz, też z powodu braków cynku) to szereg objawów typowych zwłaszcza dla kobiet, ale także dla chłopców i mężczyzn. Wśród nich jest depresja, zmęczenie, wysypki, bóle migrenowe, zmienność nastrojów, ADD, ADHD (czyli braki magnezu, okazuje się, że nadmiar miedzi również), autystyczne tendencje u niemowląt i dzieci, bezpłodność, napięcie przedmiesiączkowe i wiele innych.

Źródła miedzi to podroby, orzechy, nasiona, fasola, ziarna, suszone owoce, czekolada.

Osoby z wysokim poziomem miedzi w tkankach często są jasnowłose, młode, porywcze, twórcze i emocjonalne.

Jest to tak zwany typ osobowości miedzi.

Bowiem każdy minerał ma swój typ osobowości i o tym też napiszę. Tak jak można po zachowaniu potwierdzić zatrucie metalami ciężkimi. I tak zatruci kadmem to często „macho”. Z wierzchu niby twardziele, w środku niestabilni. Ołów to każdy wie, rozpustni Rzymianie cierpieli na ołowicę (to podobno spowodowało upadek Rzymskiego Imperium), oczywiście są też inne objawy, obyczajowo mniej kontrowersyjne. Et cetera.

Tak jak napisałam, nadmiar miedzi jest dzisiaj bardziej powszechny niż jej niedobór, ze względu na stosowanie rur miedzianych do wody, pigułki antykoncepcyjnej, wegetariańskich diet i stresu. Sie stresujemy sie.

Wegetarianinie, czy spożyłeś już dzisiaj swoją porcję cynku?

Mangan

Mangan uważa się za samicę wśród minerałów, zwany jest również elementem matek, ponieważ w kilku badaniach okazało się, że zwierzęta pozbawione tego elementu nie pielęgnują swoich młodych.

Mangan jest minerałem niezbędnym rzeczywiście do bardzo skomplikowanych funkcji organizmu. Bierze udział w syntezie cholesterolu i wzrostu kości. Konieczny jest także, dla zdrowych ścięgien i więzadeł, oraz w metabolizmie tłuszczu i cukru.

Źródła manganu to orzechy, orzechy włoskie, zwłaszcza otręby, kukurydza, pietruszka, herbata i kiełki pszenicy.

Większość ludzi ma za mało w diecie biologicznie dostępnego manganu, ale też cynku, selenu, chromu i innych pierwiastków śladowych. Większość ludzi nie jest tego świadoma i to jest spoko. Jednak większość lekarzy, którym ludzie wierzą bezganicznie również, i to nie jest spoko.

TU KUPISZ dobry CYNK CITRATE w dawce 50mg firmy G&G

Cynk

Cynk stanowi delikatną mineralną wytrzymałość i jest bardzo ważnym elementem yyy … duchowym. To dziwne, bo wszystkie Hashimotki łykają cynk, ale tak naprawdę cynk jest jeszcze bardziej istotny dla mężczyzn niż dla kobiet (w pewnym sensie).

Oczywiście jest niezbędny dla setek enzymów w organizmie człowieka. Należą do nich zmysł smaku i węchu, wzroku, wzrostu, rozwoju płciowego, produkcja enzymów pokarmowych, regulacja poziomu cukru we krwi.

Oraz dla męskiej potencji, zdrowia prostaty, i przetwarzania alkoholu (kac wtf?)

Cynk jest też bardzo ważny dla zdrowia stawów, skóry, gojenia się ran, a także zapobiega wadom wrodzonym. Bierze udział w zapobieganiu cukrzycy, trądzikowi, padaczce i dziecięcej nadpobudliwości, a także pomaga w detoksykacji z metali ciężkich.   Odpowiednie poziomy cynku w organizmie mają działanie uspokajające i potrzebny jest do regeneracji wszystkich tkanek Twojego ciała.

Rafinowane, przetworzone jedzenie jest bardzo ubogie w cynk.

Według dr Carla Pfeiffer’a cała populacja ludzka graniczy z niedoborem cynku. Do tego dzisiaj jest dostępnych niewiele doskonałych źródeł cynku. Do najlepszych należy czerwone mięso, podroby i niektóre owoce, jak arbuzy. Pestki z dyni i cukinia  zawierają też sporo cynku.

Inne źródła to mięso kurczaka i indyka, jaja, pszenica, płatki owsiane, dynia i słonecznik, kiełki pszenicy i siara.

Tyle, że współczesna pszenica nie ma już wiele wspólnego ze starymi odmianami, stała się zbyt hybrydyzowana, przez co wciąż powoduje stany zapalne i alergie, w tym na siebie samą.

Wegetarianie mają wysokie ryzyko niedoboru cynku, co często skutkuje zatruciem miedzią. Jednak suplementy cynku są dzisiaj niezbędne wszystkim.

TU KUPISZ dobry CHROM G&G

Chrom

Chrom jest minerałem cukru we krwi, ale ma też wpływ na Twój rozwój duchowy. Jest również minerałem energii.

U gryzoni zwanych szczurami pustyni rozwija się cukrzyca, gdy są karmione dietą laboratoryjną. Gdy wracają na swoją pustynię, cukrzyca wkrótce odchodzi. Rozległe badania wykazały, że problem z żywnością laboratoryjną jest brak chromu.

Chrom jest niezbędny dla metabolizmu insuliny.

Może on również pomagać obniżać poziom cholesterolu. Niedobór chromu jest bardzo powszechny, szczególnie u osób w średnim i starszym wieku.

Źródła chromu to drożdże piwne, wątroba, nerki, mięso wołowe, pieczywo pełnoziarniste, kiełki pszenicy, buraki, grzyby i piwo. Niestety, większość z tych produktów nie są zalecana z różnych powodów.

Chrom można pozyskać z suplementów, i zazwyczaj jest to najlepszy sposób, aby dostarczyć go sobie każdego dnia.

TU KUPISZ dobry SELEN G&G 200 mcg

Selen

Selen to krytyczny minerał dla ducha. Jest wymagany do rozwoju pewnych wyższych ośrodków mózgowych.

Selen doda gładkości, elastyczności i miękkiej jakości do Twojej osobowości, a nawet do tkanek ciała.

Jest niezbędny do detoksykacji i aktywności tarczycy (jedna z wielu funkcji selenu).

Jest również niezbędny do syntezy białka, umożliwia organizmowi pozbycia się toksycznego kadmu, rtęci, i jest potrzebny (obok cynku) do produkcji mega ważnego przeciwutleniacza (peroksydazy glutationowej).

Jako antyutleniacz, pomaga w zapobieganiu raka i wadom wrodzonym.

Dobrym źródłem selenu jest czosnek, drożdże, wątroba, jaja, kiełki pszenicy i orzechy brazylijskie.  Przy czym te ostatnie są także bardzo dobrym źródłem yyy … pleśni. Dlatego zanim zjesz orzecha brazylijskiego kupionego w Polsce, dobrze go obwąchaj (mało pomaga), i z lekka oprósz (jak solą) kwasem askorbinowym TiB (metoda Huldy Clark

Ludzkie mleko zawiera 6 razy więcej selenu niż mleko krowie.

Rafinowana żywność traci dużo selenu (i innych pierwiastków śladowych). Przykładowo, brązowy ryż ma 15 razy więcej selenu niż ryż biały. Pieczywo pełnoziarniste ma 2 razy więcej selenu niż biały chleb.

Jednak to również teoria, gdyż selen powinien znajdować się w ziemi, w której wzrasta roślina na pokarm, a więc już od początku nie ma w jedzeniu selenu, obojętnie, czy naturalnym, czy wysoko przetworzonym.

Dlatego dzisiaj każdy powinien uzupełniać selen.

Lit

Lit jest mineralną ochroną mózgu. Jest to również bardziej zaawansowany duchowo minerał. Ma działanie uspokajające, bilansuje i chroni mózg i cały układ nerwowy.

Lit znajdziesz w wielu naturalnych produktach spożywczych, dlatego w wielu przypadkach nie jest konieczne uzupełnienie go.

Jednak każdy, kto bierze środki antydepresyjne, lub cierpi na lęki, manie, depresje, naturalny suplement litu (np. orotan litu) będzie niezbędny.

Atansją:

Sole litowe stosowane przez lekarzy w chorobie afektywnej dwubiegunowej są bardzo toksyczne, i jak tylko jest możliwe należy ich unikać.

Produkt naturalny owszem, jest znacznie słabszy, a lepiej się wchłania i jest znacznie mniej toksyczny, a może całkowicie nietoksyczny.

Kobalt

Kobalt, czyli minerał witaminy B12. Kobalt jest niezbędny do życia. Wchodzi w skład kobalaminy (witaminy B12). Niedobór kobaltu u ludzi i zwierząt powoduje zaburzenia procesu krzepnięcia krwi.

Witamina B12 jest niezbędna dla układu nerwowego i tworzenia krwi. Pobierasz ją z pokarmów pochodzenia zwierzęcego.   Niedobór tej witaminy powoduje anemię i bardzo ciężką demencję, która może być nieodwracalna.

Braki B12 mają wielki wpływ na upośledzenie mega ważnego cyklu metylacji (za wysoka homocysteina)

Niedobór B12 jest głównie problemem wegan i pacjentów z zaburzeniami trawienia lub zaburzeniami pracy żołądka. W podeszłym wieku często występuje niedobór B12 (a co za tym idzie kobaltu), gdyż ich żołądek słabo absorbuje.

Należy badać poziom witaminy B12 i homocysteiny. Nie należy jednak przekraczać dopuszczalnej normy, szczególnie bez analizy pierwiastkowej włosa. Chodzi o to, żeby włosy nie wykazywały nadmiaru kobaltu, bo chociaż bioniedostępna forma kobaltu ma działanie stymulujące, ale istnieje możliwość odkładania w wątrobie nadmiaru, co oczywiście nie jest wskazane.

Jod

Jod jest minerałem tarczycy (wraz z manganem). Jednak jest wymagany przez wszystkie komórki ciała.  Mimo tego jest trochę bardziej istotny dla kobiet.  Jest niezbędny dla prawidłowej ilości hormonów tarczycy i odpowiada za regulację metabolizmu. Jest również bardzo ważny dla zdrowia kobiecych piersi, w profilaktyce antyrakowej. Wpływa na wiele innych funkcji organizmu w dość tajemniczy sposób.

Dobrym źródłem jodu są ryby, owoce morza, warzywa takie jak wodorosty morskie i inne. Jod dodaje się również do większości soli kuchennej, ale to jest jednak produkt, który powinien wylądować w kuble na śmieci.

Problemem jest dziś nie tyle brak jodu w diecie, chociaż to także, ale najgorzej dzieje się z powodu dużej ilości antagonistów jodu.     Jest to chlor, fluor i brom. Na przykład bardzo często występujące u kobiet mięśniaki macicy w istocie są skutkiem bromizmu, dlatego skutecznym „lekarstwem” jest suplementacja jodem.

Niestety, owe chemikalia są dzisiaj wszędzie. Aby zmniejszyć narażenie się na brom, należy unikać pieczywa i wypieków ze sklepu, unikać wody z kranu (chlor, w niektórych krajach jeszcze fluor), unikać past do zębów i płynów do płukania ust, gdyż prawie zawsze zawierają fluor. Wszelkie wybielacze, ba, nawet pieluchy są wybielane chlorem. Baseny z wodą odkażaną chlorem.

TU KUPISZ ORGANIC KELP G&G

Ponieważ nie jesteśmy w stanie uniknąć wszystkich antagonistów jodu, dlatego kelp, wodorosty, wszelkie naturalne formy jodu są bardzo wskazane w codziennym jadłospisie. W przypadku chorób autoimmunologicznych opcja z naturalnym jodem nie jest wskazana, wówczas pozostaje tylko suplementacja jodem pierwiastkowym (płyn Lugola), najlepiej przez skórę.

Bor

Bor można nazwać minerałem roślin. Jest szczególnie istotny dla roślin, a może w mniejszym stopniu dla istot ludzkich, chociaż te poglądy należy mocno zweryfikować.

Bor pomaga w utrzymaniu prawidłowej produkcji żeńskich hormonów i integralności kości.

Krzem

Krzem wraz z selenem jest ważny dla zdrowia kości i skóry. Zarówno krzem, jak i selen należą do minerałów ducha i są potrzebne do większej aktywności mózgu.

Źródła krzemu obejmują sałatę, pasternak, szparagi, mniszek lekarski, otręby ryżowe, chrzan, cebula, szpinak, ogórki, i zioła, takie jak skrzyp.

Jednak krzem jest bardzo trudno dostarczyć do organizmu w wersji przyswajalnej, i tu jest właśnie problem. Do tego dochodzi dziwna agresja firm farmaceutycznych przeciwko krzemowi.

Suszenie roślin, typu skrzyp, czy pokrzywa i zaparzanie z nich herbatki niestety nie będzie źródłem krzemu dla Ciebie. Substancją, która dostarcza krzem do organizmu jest kwas ortokrzemowy, a problem leży w tym, że jak go odwadniamy (susząc roślinkę pełną krzemu) powstaje piasek, który nie rozpuści się już w ciele. Kwas ortokrzemowy powinien być stabilizowany choliną.

Trojaczki

Trójca krzem, bor i miedź może być świetnym rozwiązaniem prozdrowotnym, ale póki co uważa się te rzeczy za zbyt wywrotowe, więc będzie wpis

Krzem, bor i jod następne trojaczki podbijające serca naturopatów.

No właśnie, minerały śladowe często pracują w parach lub działają jako trojaczki. Interakcja minerałów w organizmie jest skomplikowanym, ale jakże interesującym przedmiotem dociekań.

Istnieje wiele innych pierwiastków śladowych, takich jak molibden (wspomniałam w kontekście alergii na siarkę MSM), wanad, brom, german, cyna, nikiel, cez, rubid, stront, srebro, złoto, tytan, tryt i inne.

Jedynym sposobem na uzyskanie wszystkich tych elementów jest spożywanie naturalnych produktów spożywczych uprawianych na zmineralizowanej glebie.

Sól morska zawiera ponad 90 minerałów, himalajska również.

Dr Weston Price studiował zdrowie najzdrowszych plemion na całym świecie. Ludzie w tych plemion  jedli około 4-10 razy więcej witamin i minerałów niż przeciętny człowiek z kraju wysoko-cywilizowanego, jedzący  rafinady i wysoko przetworzone pokarmy. Nasze ziemie nie zawierają odpowiedniej ilości minerałów, i nawet żywność ekologiczna rośnie na ziemi, która jest niepełnosprawna.

Metale toksyczne

Toksyczne metale są jedną z najgorszych przyczyn problemów zdrowotnych obecnie na Ziemi. Mogą powodować wszelkie możliwe objawy.

To tak jakbyś mieszkała w drewnianym domu, ale z biegiem lat zaczął gnić i rozpadać się, a Ty zamiast zastapić przegniłe deski zdrowymi, dobrze dociętymi, łatałabyś go kawałkami papy, kartonu, gałęziami drzew i liśćmi. Twój dom pewnie postałby jakiś czas, ale z pewnością straci integralność strukturalną. Gdy ciału brakuje istotnych składników mineralnych w diecie takich jak wapń, magnez, potas i cynk pochłania toksyczne minerały z otoczenia, aby jakoś załatać dziury i ciągnąć życie.

Metale toksyczne to ołów, rtęć, kadm, arsen, aluminium, nikiel, fluorki, antymon, beryl i inne. Trochę coś poudają, ale nigdy nie zadziałają jak fizjologiczne minerały. Wszystkie metale toksyczne są także neurotoksyczne.

Przyczyniają się do setek problemów zdrowotnych.

Ołów

Ołów otępia, generalnie to minerał horror. Może przyczynić się do ponad 100 schorzeń, w tym chorób nerwowo-mięśniowych i kostnych, złamań, niedorozwoju umysłowego, nadpobudliwości, niedokrwistości i wiele innych.

Wspominałam już o tym, że niektórzy historycy uważają, że Roman Empire padło z powodu ołowiu w fajkach wodnych, który powoli truł ludzi i zmniejszał ich inteligencję. Źródła ołowiu znajdziesz w starych farbach, w tuszach, pestycydach, farbach do włosów, w lucie i innych wyrobach metalowych.

Kadm

Kadm uosabia pseudo-męską postawę i przemoc mineralną. Może powodować wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, raka, zmęczenie, zapalenie stawów, przemoc, infekcje, bóle pleców i inne. Źródłami kadmu są papierosy lub marihuana (dym), rafinowane pokarmy i woda z kranu.  W większości kaw i herbat znajdziesz kadm.

Spirulina odtruwa z kadmu nawet nienarodzone dzieci.

Merkury, czyli rtęć

Merkury, czyli mineralny Szalony Kapelusznik. To dlatego, że 150 lat temu w Ameryce używano rtęci przy produkcji kapeluszy, a ich twórcy stawali się nieco dziwni, albo źli.

Obecnie jest bardzo powszechne, że większość ludzi ma jakiś stopień zatrucia rtęcią. Głównymi źródłami są srebrne amalgamaty wypełnień stomatologicznych, jedzenie ryb lub owoców morza, zwłaszcza większych ryb, takich jak tuńczyk, miecznik. Ryb takich powinno się unikać, albo na bierząco wyprowadzać rtęć z ciała za pomocą chlorelli.

Skorupiaki również zawierają rtęć i należy ich unikać, albo zaraz się odtruć. Inne źródła rtęci, to soczewki kontaktowe, wiele szczepionek przeciwko grypie, zdjęcia i inne.

Toksyczność rtęci może przyczynić się do niedoczynności tarczycy, zaburzeń układu immunologicznego, problemów trawiennych, takich jak infekcje drożdżami, przerostem Candidy, trudnościami emocjonalnymi, trudnościami w uczeniu się, nadpobudliwością u dzieci i dorosłych i do wielu innych schorzeń.

Garnki typu aluminiowa ruletka

Aluminium

Aluminium, miękki minerał głowy. To dlatego, że ów miękki metal jest toksyczny, co jest związane z zaburzeniami pamięci, demencją, Alzheimerem.

Aluminium jest szeroko stosowane w puszkach z napojami, w foliach aluminiowych, antyperspirantach, preparatach zobojętniających kwasy i naczyniach aluminiowych.

Większość soli kuchennej ma dodatek yyy … aluminium, podobnie jak woda z kranu.

Mięta pieprzowa, i mięta zimozielona są naturalnie bogate w aluminium. Dlatego przy dłuższych kuracjach na obniżenie testosteronu przy PCO należy mieć tego świadomość.

Fluor

Fluorki, pochodne fluoru, to minerał raka.  Jest to niezwykle toksyczny minerał, za wyjątkiem bardzo niewielkich ilości występujących w żywności, takich jak herbata.

W nadmiarze, a w nadmiarze jest prawie wszędzie i w Ameryce i w Wielkiej Brytanii przyczynia się do brązowego zabarwienia zębów, osłabionych kości, złamań szyjki kości udowej, upośledzenia umysłowego, wad wrodzonych i nowotworów.

Związki fluorkowe znajdują się w pestycydach, zanieczyszczonym powietrzu, w pastach do zębów i są dodawane do wielu źródeł wody.

Pokarmy przetworzone z dodatkiem wodym, oraz soki często zawierają zbyt dużo fluoru, do 40 lub 50 razy więcej od zalecanych ilości, które już i tak są zbyt wysokie.

Duże badania na całym świecie wykazują niewielkie lub żadne korzyści z dodatku fluorku do past w celu eliminacji próchnicy zębów. Ale sie dodaje sie.

Arsen

Arsen jest powolną, podstępną śmiercią mineralną. W wielu powieściach Agaty Christi był stosowany jako wygodny środek do popełniania zbrodni. Morderca mógł go dowolnie dozować przez dłuższy czas podtruwając późniejszą denatkę

Dziś jest łatwo wykrywalny na podstawie analizy włosów.

Zbyt dużo arsenu przyczynia się do uszkodzenia wątroby i nerek, osłabienia, biegunki, skurczy mięśni, bólu głowy i inne objawy.   Źródła arsenu to pestycydy, piwo, woda z kranu, sól kuchenna, farby i inne produkty chemiczne.

Rolnictwo ekologiczne jest dużo lepsze, ale nie gwarantuje, że produkt będzie w 100% wolny od arsenu.

Źródła: Dr. Lawrence Wilson „Minerały życia”

Konkludując:

Badanie pierwiastkowe włosa może Ci, jak widzisz, sporo powiedzieć.

Owocek 🙂


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 10 078 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. muszkavip 24 listopada 2017 o 11:12

  „brać z posiłkiem” ale dosypywać do jedzenia czy rozpuszczać w wodzie? wiadomo, że niewskazane picie przy jedzeniu.

  i drugie pytanie: jaki możecie polecić b-complex ?

  1. Pepsi Eliot 24 listopada 2017 o 15:36

   mamy świetny G&G z niacyną, mamy podjęzykowy z B3 w formie nikotynamid, dla tych, którzy źle znoszą rumień.

  2. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 16:49

   wiadomo, że niewskazane picie przy jedzeniu.”

   Możesz połknąć jedząc zupę, a jak musisz popić to trochę wody z solą (nie zmienia pH żołądka)
   możesz sobie łyknąć.

 2. bega 19 grudnia 2017 o 11:12

  Na odwapnienie to szczaw, a jak sie ma niedobory fosforu to czym to uzupelnic?

 3. grzegorzadam 19 grudnia 2017 o 12:23

  Na odwapnienie to szczaw”

  Szczaw? Odwapnienie czego?

 4. Monika 11 stycznia 2018 o 11:33

  Z APW wychodzi mi bardzo duża zawartość germanu. Zakres referencyjny to 0,03- 0,06 a ja mam 0,18 ppm. Co może być tego przyczyną? Na pewno nie nadużywam imbiru czy czosnku:) Poza tym inne pierwiastki również nie mieszczą się w normie. Pozdrawiam serdecznie

  1. grzegorzadam 11 stycznia 2018 o 20:13

   Normy normami, ale ciekawe z tym germanem.
   Coś poszukam, lubię takie zagadki.

   1. Monika 11 stycznia 2018 o 20:53

    Dziękuję grzegorzadam, liczyłam na Twoją odpowiedź. W uwagach napisano jedynie, że ok 95% badanych ma niedobór germanu.

    1. grzegorzadam 12 stycznia 2018 o 06:44

     ok 95% badanych ma niedobór germanu.”
     Właśnie.

 5. Wiktor 2 kwietnia 2018 o 00:27

  I takich rzeczy powinni uczyć w szkołach! Brawo! Nieświadomość ludzi mnie powala. Tak ciężko połączyć fakt chorób z zatruciem metalami albo niedoborami minerałów/witamin. Naprawdę… Pepsi dziękuję ci za ten wpis, to jest kompendium wiedzy o minerałach w nas 😉

  1. grzegorzadam 3 kwietnia 2018 o 09:13

   I takich rzeczy powinni uczyć w szkołach! ”

   PO co? Jeszcze się ktoś wyleczy i co wtedy ? 😉

 6. carolina 24 kwietnia 2018 o 19:44

  Hej Pepsi, Grzegorzadamie, proszę luknijcie na moje wyniki APW, bo trochę się zdołowałam tymi procentami..

  Ca +458%, Na -38%, K -56%
  P +109%, Zn -7%, Mg +118%
  Fe -46%, Cu +80%, Ni -84%
  Mn -72%, Se -4%, Cr -27%
  Mo -59%, Co -86%, Ag -95%
  Si -79%, S +4%, I -8%, V -50%
  Sr +23% B -73%, Li -62%

  Toksyczne wyszły niskie, ale notka że to oznacza że mogą być tak naprawdę, bo mój „wolny typ metabolizmu” słabo je wydala..

  Proporcje też nie halo:

  Ca/P +92%
  Na/K +42%
  Ca/K +961%
  Zn/Cu -14%
  Na/Mg -34%
  Ca/Mg +321%
  Fe/Cu -54%
  Ca/Na +331%
  Cu/Mo +118%
  Fe/Co +203%
  Ca/Sr +224%
  Ca/Fe +627%
  K/Li +17%
  K/Co +217%
  Ca/Si + 2526%
  I/Se -4%

  Dodatkowo wyszło zakwaszenie kwasem moczowym. Hmm i tego nie kumam najbardziej.
  Jestem na diecie roślinnej, w przewadze surowej. Jem dużo owoców, zielonek i warzyw.
  Piję dużo wody. Badam ph paskami – i już tu nawet pisałam kiedyś w tej sprawie, prawie zawsze ph wychodzi mi za wysokie. A tu że za dużo puryn w diecie, i zakwaszenie..
  Czy może być tak, że te wapnie, magnezy i fosfor wyszły wysokie bo właśnie buforują to moje zakwaszenie? Nie bardzo już wiem co o tym myśleć.
  Kumam że musze krzem i bor uzupełnić, lit również. A magnez? wyszedł przecież w nadmiarze, ale reguluje wapń..nie czaję..
  Pomożecie coś?
  pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 24 kwietnia 2018 o 19:47

   jak jesz owoce, czyli fruktozę z orzechami, czy innym tłuszczem, to niestety tak bywa.

   1. carolina 24 kwietnia 2018 o 21:50

    Hej Peps, bardzo na to uważam dzięki Tobie. Rano owoce i zielone liście. Potem posiłek obiadowy warzywa surowe i gotowane, czasem kasza. Okno zywieniowe ok 4h. Kwas moczowy badalam w labie w połowie stycznia i wyszedł ok 3, przy normie 2-5. Stąd moje zdziwienie i rozkimna czy mam zacząć dodatkowo się alkalizowac np soda. Choć moje on rano wynosi niekiedy 7. Buziol

    1. Pepsi Eliot 24 kwietnia 2018 o 21:51

     Kwas moczowy rozcieńcza się wodą. Masz tyle pić,a by oddawać biały mocz 10 razy dziennie. Pić trzeba nawet przed snem i pij sok z bio wiśni.

  2. grzegorzadam 1 maja 2018 o 08:09

   Ca +458%,

   Szukałbym tutaj przyczyny.

   1. carolina 1 maja 2018 o 12:09

    Hej Grzegorzu, odnośnie tego wysokiego Ca, zwiększyłam podaż magnezu. Wprowadzam też krzem i bor. Cały czas biorę d3/k2 od Pepsi. I zaczęłam pić sok z wiśni, oraz wody jeszcze więcej. Miedź też za wysoko więc zwiększyłam też cynk. Czy to jest ok plan? Pozdrawiam

    1. grzegorzadam 1 maja 2018 o 22:35

     próbuj i pisz.

 7. Kwiatulla 27 kwietnia 2018 o 10:26

  Hej , zrobiłem polecany przez Was Apw i chciałbym się oczywiście podzidlic wynikami oraz zasięgnąć rady z suplementacja 😉 otóz : bardzo niski poziom potasu , boru , niski poziom miedzi , kobaltu i manganu i sodu . Stąd może moje problemy z nieradzenie sobie w stresie, proszę Was o sugestie, dzięki Wielkie

  1. Pepsi Eliot 27 kwietnia 2018 o 20:10

   Codzienna kuracja 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, wraz ze szklanką zero soda gaszona https://youtu.be/HcW4esF-2Rk. Noś bransoletkę z miedzi, jedz daktyle, suszone figi, rodzynki i orzechy nerkowce, ale nie wszystko razem ma się rozumieć.
   Zastosuj boraks, jako źródło boru: https://www.pepsieliot.com/kuracja-yyy-boraksem-przy-luszczycy-mykoplazmie-diy3/
   Bierz B12 TiB, tylko nie kupuj jeszcze, bo chyba od poniedziałku będzie mega promka na B12.

   No i koniecznie podaj jaki masz poziom 25(OH)D? D3 z K2 są bardzo istotne

  2. grzegorzadam 30 kwietnia 2018 o 07:04

   proszę Was o sugestie,”

   Masz wyniki ewidentne.
   Jakich sugestii oczekujesz?

 8. Kwiatulla 29 kwietnia 2018 o 16:52

  Super, dziękuję bardzo za informację. Kupiłem sobie chlorek potasu i chce brac 2 g dziennie , a nie moge poprostu zasuplementowac miedzi w tabletkach? Właśnie co do żywności która polecilas nie moge przez nietolerancji histaminy i nerkowcow 🙁 …vit D3 K2 już zacząłem brać i czekam na promocję z vit b 12 :p

  1. Pepsi Eliot 29 kwietnia 2018 o 23:08

   nigdy nie suplemnetuj w ten sposób wyizolowanej miedzi, noś bransoletkę, jedz pokarmy z garnka miedzianego od czasu do czasu.

 9. Kwiatulla 30 kwietnia 2018 o 19:20

  Pepsi a jak dlugo nosić branzoletke?

  1. Pepsi Eliot 30 kwietnia 2018 o 20:01

   codziennie zakładać, szczególnie, przy suplemntacji cynku.

 10. Kwiatulla 4 maja 2018 o 13:18

  Już zakupiłem branzilebra ale mam pytanie bo kupieom”orginalny ” kolor miedziowy a są ładniejsze miedziowe ale w kolorze ” srebrnym” taka też moge nosić? Dziękuje

  1. Pepsi Eliot 4 maja 2018 o 14:45

   nie

 11. chanulka 30 czerwca 2018 o 12:53

  Poszukuję lekarza w Warszawie, który będzie wiedział co zrobić z wynikami analizy pierwiastkowej włosa dwuletniego dziecka. Biomol podaje tylko zawartość procentową i nie wiem jak to ugryźć. Najbardziej zaniepokoił mnie potas przekroczona norma o 1900% ?!? Czy to w ogóle możliwe? Ktoś, coś podpowie?

  1. grzegorzadam 26 września 2018 o 19:56

   Czy to w ogóle możliwe? ”

   możliwe.
   jak z sodem?

 12. martafig 28 listopada 2018 o 10:45

  Pepsi albo Grzegorzuadamie, zrobiłam APW bo od lat mam problem z wypadającymi włosami i lękami (wyniki tarczycowe w normie).
  Kompletnie nie rozumiem wyniku i nie wiem gdzie się z nim udać. Pomożecie?

  wapń +496 (!)
  sód +8
  potas -41
  fosfor +129
  magnez +311
  żelazo miedź, siarka lekko na plusie
  reszta na minusie, ale nie takim wielkim jak wapń
  no i lit -72 powinnam uzupełniać?
  Dodam, ze rano pije kurkumę, biorę G&F i d3.

  Kompletnie nie wiem co mam z tym wynikiem zrobić? Skąd tyle wapnia??

  1. Pepsi Eliot 28 listopada 2018 o 15:25

   no właśnie takie dziwaczne wyniki bywają na analizie pierwiastkowej włosa, potwierdź to w krwi, homocysteina, zwapnienia w ciele, ostrogi piętowe etc. Ile bierzesz K2? Teraz mamy strong 200 mcg G&G, byłaby wskazana. Magnez jest antagonistą wapnia, a Ty masz nadmiary. Martwiący jest potas, jeśli to prawda, jak najszybciej zbadaj potas i sód w krwi. Z wynikami do mnie.

   1. martafig 3 grudnia 2018 o 10:29

    Pepsi to wyniki z krwi:
    homocysteina 8,1
    wapń 2,59 (norma do 2,50)
    potas 4,98 (norma do 5,1)
    sód 143 (norma do 145)
    Dodatkowo TSH 3,3 (reszta badań tarczycowych idealnie w normie). Włosy lecą od lat. Pomożesz coś? Albo podpowiedz kogoś w warszawie kto by mi pomógł

    1. Pepsi Eliot 3 grudnia 2018 o 11:04

     Brakuje bardzo ważnego badania 25(OH)D

     Przed śniadaniem:

     Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
     https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

     Bardzo ważna jest szklanka druga z MAGNEZEM TiB, bo jest antagonistą wapnia,ale nie tylko o to chodzi

     Do śniadania:
     1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletka Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
     cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

     Po śniadaniu:
     Bierz 3 tabletki D3 TiB i 1 K2 G&G (KONIECZNIE, bo Ci ładnie doprowadzi wapń do kości i zębów a nie tkanki miękkiej)
     i 1 Omega 3 TiB (czekamy na dostawę) https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html , ale zamiast tego możesz do 4 szklanki (tych sprzed śniadania) z kuracji 4 szklanek dodać jeszcze kopiatą łyżkę stołową Hemp Protein This is BIO https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-5905344040215.html

     Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB

     Popołudniu:

     Bierz 200 mcg selenu dziennie
     czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
     Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
     i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

     KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
     kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

     Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
     Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB
     Jod
     Przy selenie konieczne jest branie jodu.
     Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
     albo bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
     dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek

     Bierz probiotyki
     https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

     Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

     MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
     np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

     Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
     Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

     Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

     Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku
     WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
     Czasy „odbicia”:
     Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
     Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
     Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
     Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
     Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
     Co robić więc?
     PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
     Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

   2. grzegorzadam 3 grudnia 2018 o 20:39

    no właśnie takie dziwaczne wyniki bywają na analizie pierwiastkowej ”

    wapń ponad normę, nic dziwacznego, brakuje mi poziomu boru, krzemu.

    1. Pepsi Eliot 3 grudnia 2018 o 21:27

     nic? a magnez też ponad normę

     1. grzegorzadam 3 grudnia 2018 o 22:13

      tak, a wapń? 😉

      Pozostałe braki lub nadmiary mogą tu bruzdzić.
      Pierwiastków jest koło setki.
      Nie możemy wyjmować dwóch z nich, całość jest ważna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *