Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
204 761 804
61 online
30 639 VIPy

Jak często słyszysz zdanie, popraw swój metabolizm? A zielona herbata?

Ale, że zaraz odchudza?

… Stała na ganku z ciałem bezczelnie wyatlasowanym, oraz wybieżniowanym niemal do perfekcji. Zabrakło jej tylko tej szczypty zdrowego rozsądku w postaci… zielonej herbaty…

(Szekspir:)

Rzecz umownie smaczna, od dawna stosowana w rytuałach wschodnich, w tradycyjnej medycynie chińskiej w leczeniu wielu schorzeń, od bólów głowy po gojenie się ran. Obniża utleniony cholesterol, poprawa pracę serca, zmniejsza ryzyko Alzheimera, pomaga w cukrzycy 2, ale.

Czy zielona herbata przyspiesza metabolizm?

Zielona herbata na odchudzanie?

A dowody?

Okazuje się, że niby jakieś są. Dzięki bogatemu składowi odżywczemu i przeciwutleniającemu tego napoju, możesz szybciej pozbyć się nadwagi.

w didaskaliach

Zieloną herbatę wytwarza się przez parowanie liści rośliny Camellia sinensis. Nie przechodzi przez ten sam proces fermentacji, co oolong lub czarna, dzięki czemu zachowuje więcej przeciwutleniaczy i składników odżywczych w liściach.

Zielona herbata a metabolizm

Uważa się, że rzeczona pomaga w utracie wagi poprzez zwiększenie metabolizmu.

Procesy, które pozwalają organizmowi przekształcać jedzenie i picie w użyteczną energię, zbiorczo nazywa się metabolizmem. A ten czarodziejski blado zielony napój podkręca wydajność twojego metabolizmu.

Czarodziejski popitek zawiera kofeinę oraz rodzaj flawonoidu zwanego katechiną, mocnego przeciwutleniacza. Badania sugerują, że oba te związki mogą przyspieszyć metabolizm. Katechina ma zdolność rozbijania tłuszczu, podczas gdy zarówno katechina, jak i kofeina napędzają energię zużywaną przez ciało.

Przegląd opublikowany w 2010 Trusted Source wykazał, że suplementy zielonej herbaty, zawierające katechiny lub kofeinę, miały niewielki (ożesz), ale pozytywny wpływ na utratę wagi i kontrolę wagi.

I jeszcze to

W nowszym przeglądzie Trusted Source zbadano kliniczne zastosowanie zielonej herbaty w celu stymulowania utraty wagi u osób z nadwagą lub otyłością. Chociaż stwierdzono, że zielona herbata ma pozytywny wpływ na utratę wagi, wynik nie był znaczący, a autorzy doszli do wniosku, że jest mało prawdopodobne, aby zielony popitek miał znaczenie kliniczne. Kolejne ożesz.

Teoria jedno, a praktyka drugie

Zielona herbata – odchudzanie – ile pić?

Ile tego pić?

Możesz żłopać hektolitry (uważa się ją za bezpieczną do spożycia, ale przy wariackich ilościach uwaga na kofeinę sercowcy i ciśnieniowcy, oraz yyy… fluor, o czym kiedy indziej), ale jest ostrzeżenie, że wszelkie korzyści płynące z zielonej herbaty w kontekście utraty wagi są prawdopodobnie małe. Wpływ zielonej herbaty nie jest tak korzystny, jak inne zdrowe metody odchudzania, takie jak 4 szklanki, zdrowe jem i chudnę z postem przerywanym i biegajżesz.

Zobacz taż: 11 sposobów przyspieszania Twojego metabolizmu

Natomiast zielona herbata stosowana razem z tymi metodami może zwiększyć ich pozytywne rezultaty.

Zielona herbata odchudzanie!

Pytam po raz ostatni! Więc jął potrząsać starca ciałem, chwytając go za szyję. Powiedz mi starcze z czego żyjesz?

Owszem, picie gorącej zielonej herbaty, od 2 do 3 filiżanek w ciągu dnia, może pomóc w odchudzaniu. Jednak konkretne ilości, jeśli chodzi o efekt redukcji ciastobrzucha będzie się różnić w zależności od ilości kofeiny w herbacie, oraz naturalnego metabolizmu danej osoby.

Na szczęście pomimo, że zielone herbaty występują w wielu odmianach, to jeśli chodzi o skutek odchudzania jest mało prawdopodobne, aby istniały między nimi znaczące różnice. Za to im mniej przetworzona, będzie miała bogatszą zawartość odżywczą.

Zielona herbata na noc, odchudzanie?

I średnio o ile kalorii?

Nie zadawaj takich pytań, bo nawet Sfinks nie zna odpowiedzi. W nagrodę podpowiem ci metodę na zieloną herbatę z sodą.

owocek

Źródło

  • medicalnewstoday.com/articles/320540

Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i się tego trzymajmy.

(Visited 58 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum