Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 878 042
51 online
42 358 VIPy

Jak dostarczyć sobie niezbędny magnez, bez pływania w oceanie, bo się nie ma czasu?

Jak dostarczyć sobie niezbędny magnez, bez pływania w oceanie, bo się nie ma czasu?

Ocean jest doskonałym źródłem minerałów, ale nie każdy nawet umie pływać. Zobacz co i jak z magnezem, bo żarty się skończyły

Dlaczego magnez jest dla nas arcyważny?, dobrze jest wszystkim czytelnikom tego bloga wiadomo. Nie wchłoniesz wapnia, możesz zaszkodzić sobie nawet witaminą D i nawet, gdy pamiętasz o K2, gdy nie będziesz miał dostatecznej ilości magnezu. Będzie o tym wpis. Generalnie obecnie, bujamy się po kuli ziemskiej z niedoborami magnezu. Nawet dzieci, z którymi oszalałe, też od braków magnezu matki nie mogą sobie dać rady, mają te dzieci braki magnezu, a nie zmyślone ADHD, pisałam o tym  tutaj – ADHD, czy po prostu brak magnezu?

Co do magnezu

Dr. Sarah Myhill twierdzi, że magnez jest słabo wchłaniany doustnie i dlatego pani doktor jest zwolenniczką zastrzyków z magnezu. Do tego wiele form magnezu powoduje rozwolnienie. W tym czasie dr. Garry Gordon i masa innych lekarzy, jak najbardziej zgadzała się z dr. Sarah, ale wtedy, gdy zachwalali iniekcje, nie słyszeli jeszcze o odkryciu naturalnej postaci chlorku magnezu, pochodzącego ze starożytnej wody morskiej.

Czyli oleju magnezowego

Olej magnezowy, to nie jest sensu stricte olejek, ale jest to płynna substancja, która nadaje poślizgu, co natychmiast zostało wykorzystane przez masażystów, szczególnie tych sportowych. Masaż sam w sobie mający działanie regenerujące po treningu, a do tego zapobieganie skurczom i usuwanie bóli mięśniowych za pomocą oleju magnezowego. Dwa, a nawet pięć w jednym, po prostu rzecz perfekcyjna. Na szczęście nie potrzeba recepty od lekarza, żeby móc posmarować sobie skórę przed snem i uniknąć skurczu łydek, słabo współgrających z onirycznymi marzeniami. Cokolwiek powiedzieć, okazuje się, że przezskórne aplikowanie organizmowi chlorku magnezu jest bardzo dobrym systemem dostarczania świadczeń medycznych z magnezu, bezpieczniejszym, bardziej wydajnym i łagodniejszym niż zastrzyki, czy IV (wlewy dożylne). Można olej magnezowy dodać również do kąpieli. Olej magnezowy można sobie robić samemu, ale ten DIY nie będzie być może niósł ze sobą walorów oryginalnego minerału sprzed milionów lat. Większość lekarzy stosuje również chlorek magnezu jako poważny lek, który powinien być wstrzykiwany pacjentom podczas zawału serca i udaru mózgu, jeżeli można to zrobić jak najszybciej.

No widzi Burżuazja, jak to wszystko się zmienia?

To nie tylko felczerzy miotają się jak w ukropie, alopacja też zmienia zdanie, kiedyś potencjalnym zawałowcom zalecano nosić przy sobie aspirynę, a teraz mają walnąć sobie natychmiast magnez. Nie ma cudownego lekarstwa, nawet jeśli skupimy się na naturze, ale wiele osób dramatycznie może poprawić swój stan zdrowia, byle tylko skutecznie podniósł sobie magnez, do prawidłowego poziomu.

Są takie momenty w życiu, że komuś może się wydawać, że umiera, że już po nim, nic się nie chce, mięśnie drżą i bolą, serce bije byle jak, a tu okazuje się, że to wszystko rozbija się o magnez.

Gdy masz skórę atopową, nie radziłabym Ci jednak tej formy magnezu, czyli oleju magnezowego stosować bez żadnych prób na małym fragmencie ciała, albo oparłabym się od razu na chelacie magnezu.

Dr Linda Rapson, która specjalizuje się w leczeniu przewlekłego bólu, i prowadzi dedykowaną anty bólowi klinikę w Toronto, uważa, że około 70% jej pacjentów, narzekających na bóle, skurcze mięśni i zmęczenie mają oznaki niedoboru magnezu. „Praktycznie wszyscy moi pacjenci czują się znacznie lepiej, gdy tylko aplikuję im magnez,”- mówi dr. Rapson – „Dotyczy to nie tylko sportowców, ludzi po urazach, z fibromyalgią, czy migrenami, ale także cierpiących na chroniczne zaparcia”. Dr. Rapson dziwi się, że społeczność naukowa nie patrzy jeszcze na ludzi cierpiących pod tym kontem. Daniel Reid, autor „Tao Detox” mówi: „Używanie oleju magnezu jest najszybszym i najwygodniejszym sposobem przekazywania chlorku magnezu do komórek i tkanek przez skórę. 2-3 spraye (yyy … ) pod pachę jako bardzo skuteczny dezodorant, podczas gdy w tym samym czasie magnez szybko dociera przez cienką skórę do gruczołów, kanałów limfatycznych i krwiobiegu, przeznaczony do dystrybucji dla całego organizmu. Można rozpylać olejek na grzbiecie ręki lub na górnej części stopy o dowolnej porze dnia i nocy, aby zapewnić sobie ciągłą absorpcję magnezu. Niezależnie od tego, na której części zastosujesz „oprysk”, gdy magnez wniknie w powierzchnię skóry, korpus przetransportuje go do niższych tkanek, tych potrzebujących magnezu najbardziej. Jak dajmy na to mięśnie łydek”

Olej magnezowy i medycyna sportowa

Tak jak pisałam to idealne połączenie, tym bardziej, że miejscowe stosowanie chlorku magnezu zwiększa elastyczność, co pomaga uniknąć obrażeń. Zwiększa również siłę i wytrzymałość. Dlatego terapia przezskórna magnezu jest dobrodziejstwem dla sportowców, trenerów i lekarzy praktykujących medycynę sportową. Dr Jeff Schutt mówi, że urazy ścięgna można uniknąć poprzez wsparcie żywieniowe, ponieważ skurcze i rozkurcze ścięgien są uzależnione od odpowiedniego poziomu magnezu w komórkach. „Skrócone ścięgno jest wynikiem braków dostępnego magnezu” – mówi dr. Schutt. Chlorek magnezu w postaci cieczy, może być użyty do spryskania i wtarcia w bolące ścięgno Achillesa, aby zmniejszyć obrzęk. Moczenie stóp w wanience z dodatkiem chlorku magnezu jest jedną z najlepszych rzeczy – oprócz ćwiczeń rozciągających -, które możesz zrobić dla siebie, aby chronić przed zerwaniem, czy innymi urazami swoje ścięgna.

Dlatego jednym z najbardziej luksusowych zabiegów medycznych na ziemi, są masaże z użyciem oleju magnezowego. Gdy taki masaż zaaplikuje Ci osoba, która Cię wielbi, korzyści z niego będą z niczym nie porównywalne. Ten masaż jest w stanie uleczyć Burżuazję i ukoić Jej nerwy. Generalnie, w przypadku większości dorosłych, natryskuje się ciało gramem (sic!) magnezu (dzienne RDA mówi o 300 do 400 mg), wmasowuje w ciało, każdego dnia, przez sześć miesięcy w celu odzyskania właściwego poziomu komórkowego magnezu. Dozowanie dzieciom, odpowiednio obniża się w zależności od wieku i kształtu dziecka, czyli jego wielkości. W przypadku dorosłych, dobrze jest łączyć smarowanie  (oliwą magnezową, którą robi się minutę mieszając chlorek magnezu z ciepłą wodą, przepis wkrótce) i doustną suplementację (również można chlorek magnezu zgodnie z zaleceniami dr. Sircusa, czy Waltera Lasta). Dr Dean główny autor przełomowej książki wydanej w 2003 roku „Śmierć przez Medycynę” pokazując w niej, że współczesna medycyna jest w rzeczywistości jedną z głównych przyczyn śmierci w Stanach Zjednoczonych i zapewne nie tylko tam. Ten sam dr. Dean pisze o magnezie i studiuje magnez od 15 lat, aż w końcu Brytyjczycy uhonorowali go wyróżnieniem za wkład w sprawy arytmii i innych chorób serca związanych właśnie z niedostatkami magnezu. A edycja książki „Cud magnezu” jest zbiorem mega info, o których dzisiaj wspomniałam.


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba. Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 24 775 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar madame fut 28 stycznia 2015 o 12:49

  No no no, to naprawde zajebiaszczy news 🙂 A ma ten olejek jakiekolwiek skutki uboczne/ niepozadane, bo nie widze?

  1. avatar pepsieliot 28 stycznia 2015 o 16:50

   no zawsze trzeba zrobić próbkę na kawałku skóry, czy nie ma jakiejś reakcji alergicznej,

 2. avatar Ani 28 stycznia 2015 o 14:00

  Pepsi, Słonko bo albo coś źle sprawdzam, ale nie widziałam chlorelli, bo ja bym sobie chętnie ten magnezik z chlorellą zapodała. I dla współmałżonka mego też magnezik jak znalazł, strasznie ta moja bida ostatnio nerwowa się zrobiła, wiec go magnezikiem chętnie bym potraktowała ;-).

  1. avatar pepsieliot 28 stycznia 2015 o 16:43

   Chlorella już leci, w tym tygodniu będzie

   1. avatar Ani 28 stycznia 2015 o 18:39

    Super 🙂

 3. avatar Iza 28 stycznia 2015 o 15:55

  Tak z innej beczki, czy wiadomo coś może kiedy przybędzie vitaminka D3 + K2?

  1. avatar pepsieliot 28 stycznia 2015 o 16:41

   Iza powinna już być na stanie w ten poniedziałek

 4. avatar Agik 28 stycznia 2015 o 17:14

  Dear Pepsi… ciekawy wpis. i nadzieja dla mnie. do tej pory łykałam magnez z apteki ale to chyba wiele nie pomogło. zapytam wprost..czy taki olejek magnezowy to szansa na moje permanentne zaparcia? czy to naprawdę działa zewnętrznie?? a może masz jakiś inny pomysł poradzisz cos?proszę… i owocek dla Ciebie:* wypiję/zjem wszystko co mi dopomoże[ mój problem to efekt stresów,problemów z tarczyca.. ]

  1. avatar pepsieliot 28 stycznia 2015 o 19:20

   Kochana Agik, chlorella This is Bio i magnez, i dodałabym jeszcze wielką witaminę C TiB, i powinno być spoko, aż za bardzo niekiedy, no i bieganko, ono poprawia perystaltykę jelit też zdarza się, że za bardzo.

 5. avatar Mirek 28 stycznia 2015 o 17:43

  Jest jeszcze ważna sprawa- czyli jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach -chlorek magnezu czy inną sól magnezową łykamy powoli , przez cały dzień . Duża ilość związków magnezowych powoduje miejscową denaturację ścianki nabłonkowej jelita i dlatego jest słabo przyswajany.Dlatego jeśli ktoś łyka tabletki to one miejscowo się rozpuszczają tworząc duże stężenie i organizm nie wchłania .W taki sposób można dostać tylko /przepraszam/ sraczki.Ja rozpuszczam 6 łyżeczek chlorku magnezu w litrze wody i wypijam powoli przez cały dzień 200 ml.Podaję tą informację na podstawie wytycznych lek. Jana Pokrywki.

  1. avatar Niki 28 stycznia 2015 o 21:03

   o dzięki wielce! Przyda mi się ta recepta.

  2. avatar Karola 29 stycznia 2015 o 06:07

   Też próbowałam tak pić,ale ten smak…mieszasz to z czymś czy dajesz radę tak pić?

   1. avatar Mirek 29 stycznia 2015 o 12:24

    Kwestia przyzwyczajenia…smakowo gorsze rzeczy pijam – piołun

  3. avatar grzegorzadam 25 czerwca 2017 o 05:59

   Brazylijczycy tak robią z Delbetem (jest 2x mocniejszy od chlorku, ale to nie ma znaczenia).
   33 gramy do litrowej butelki i popijają.

 6. avatar kasia 28 stycznia 2015 o 17:49

  Super informacje-muszę wypróbować przez skórę.Mam pytanie po suplementacji magnezem dostaje skurczy łydek….powinno być odwrtonie-może Ty Kochana znasz odpowiedz?pozdrawiam serdecznie

  1. avatar pepsieliot 28 stycznia 2015 o 19:17

   kasiu badałaś sobie poziom magnezu? Może wcale go nie potrzebujesz, tacy też są, a tu pisałam taki artykuł http://www.pepsieliot.com/czy-na-pewno-kawa-magnez-wyplukuje/ Twoje reakcja pasowałaby jak ulał

 7. avatar Dorota Dutkiewicz-Furmanek 28 stycznia 2015 o 18:46

  gdzie można to kupić ?

   1. avatar Dorota Dutkiewicz-Furmanek 29 stycznia 2015 o 16:16

    dziękuję pięknie 🙂

 8. avatar Lena 28 stycznia 2015 o 18:54

  Jestem nieszczęśliwą posiadaczką skóry atopowej, która względnie umiarkownie znosi olejek magnezowy.Więc śmiało można próbować, polecam. A jeśli chodzi o natryskiwanie gramem dziennie to można w przybliżeniu okreslić ile to? Suplemetuję też doustnie, nie chciałabym przesadzić;)

  1. avatar pepsieliot 28 stycznia 2015 o 19:14

   Lena musisz mieć świadomość że to więcej niż zalecenia „odgórne” Na olejku, który polecam jest określenie jaka doza to jeden pstryk, więc można to łatwo obliczyć.

   1. avatar Lena 28 stycznia 2015 o 19:17

    Ok, mam mam:)Dziekuję

 9. avatar Gosia 28 stycznia 2015 o 19:13

  Pepsi, może potrafilabyś wysnuć jakieś przypuszczenie? Do tej pory czułam, że jestem okazem zdrowia, a Twój blog odwiedzam z pasji, ale od jakiegoś czasu odczuwam ból w kościach i bardzo marzą mi dłonie. Co może być przyczyną? Zbliżają się ferie, więc będę miała czas zrobić sobie badania, tylko o jakie molestować lekarza? Od kiedy moja przyjaciółka zachorowała na raka oka, przerażają mnie nawet drobne dolegliwości. Pozdrowienia:-)

  1. avatar pepsieliot 28 stycznia 2015 o 20:19

   Gosiu to mogą być bardzo banalne przyczyny, jak przykładowo zbyt długie siedzenie przy kompie w złej pozycji. W których kościach szczególnie Cię boli? A stawy? Odczuwasz sztywność stawów z rana? Miewasz uczucie suchych oczu? Robiłaś badania 25(OH)D? To bardzo ważne żeby to zbadać i zacząć ewentualnie przyjmować wielką piątkę dla zdrowia kości i stawów: wapń, magnez, D3, K2 i witaminę C.
   Ręce zimne tylko, czy mrowią?

   1. avatar Gosia 29 stycznia 2015 o 05:53

    No właśnie sztywności nie odczuwam, mrowienia też, tylko zimno i takie bolesne łupanie. Magnez biorę systematycznie i od dawna, wit D od listopada, ale wcześniej nie doczytałam o jednoczesnym suplementowaniu K2. Wskoczę do TiB po nią, a swoją drogą zrobię morfologię i to badanie, o którym mówisz. Dzięki.

 10. avatar Kinga Piątkowska 28 stycznia 2015 o 19:59

  Hej Pepsi, takie pytanko. Czym myjesz włosy?

  1. avatar pepsieliot 28 stycznia 2015 o 20:33

   Tym http://www.ayanature.com/en/organic-shampoos-hair-care/233-shampooing-bio-cheveux-secs-abimes-et-cassants-so-bio-etic.html, i też postaram się mieć te kosmetyki, których używam w sklepie Thisisbio

   1. avatar Kinga Piątkowska 28 stycznia 2015 o 21:12

    dzieki za odpowiedz 🙂

   2. avatar Niki 28 stycznia 2015 o 21:21

    O. ten szampon składniki myjąco-odżywcze ma zbliżone do migdałowego „marsylczyka” kremo-emulsji p/p którym traktuję z powodzeniem włosy (i wreszcie nie swędzi mnie po myciu skóra głowy) i też ma ALS. No ale lepsze ALS czyli rozrzedzony silny detergent z rodziny sulfatów drażniących niż SLS i SLeS, po którym swędzi skalp jakby się wściekł

 11. avatar Karola 29 stycznia 2015 o 06:02

  A co myślisz Pepsi o dostępnym bez problemu sześciowodnym chlorkiem magnezu czda?Stosuję od jakiegoś czasu i sama robię taką oliwkę 🙂

  1. avatar pepsieliot 29 stycznia 2015 o 07:03

   nic nie myślę,nie koniecznie robisz to o czym ja mówię

   1. avatar Karola 29 stycznia 2015 o 14:34

    słusznie 🙂

  2. avatar Magdika 29 stycznia 2015 o 15:45

   Też tak przez jakiś czas robiłam, ale potem powróciły skurcze nóg. Teraz ten sam chlorek magnezu rozpuszczam w wodzie, w której moczę nogi. Po minimum 15 minutach płuczę nogi, żeby nie została nawet odrobina chlorku. I od tego czasu nie mam skurczy, a taką kąpiel robię 3-4 razy w tygodniu.

   1. avatar Ojanna 28 września 2018 o 18:57

    Jak to, nie jest to o czym ja mówię? Naczytalam się dużo o suplementacji magnezu, zrobiłam sobie oliwę magnezową zamówiłam ze sklepu chlorek magnezu, aplikuję na skórę… Czyli co robię nie tak? Bo już mam totalny mętlik w głowie

 12. avatar anawib 29 stycznia 2015 o 10:57

  Ja, jako wierny czytelnik (od jakiegos czasu dopiero) wczytalam sie w posta o najlepszych i najgorszych formach magnezu i zgodnie z zaleceniem 😉 kupilam cytrynian magnezu 150mg. Polknelam najpierw rozne inne, ktore mialam w domu (pewnie z wrodzonej oszczednosci a raczej popelniania grzechu, jezeli cos sie marnuje ;)) i polykam teraz ten ostatni. Piszesz, ze cytrynian wchlania sie w 90% ale moze jeszcze tabletke podzielic na awie dawki? Tak sie zastanawiam…. ile wlasciwie trzeba go zjadac, zeby bylo ok? …..
  Wdzieczna za Twoj, Pepsi, wklad w moja przyjemnosc czytania internetu………… :))

 13. avatar jahanna 29 stycznia 2015 o 15:48

  Witam, piszesz w którymś poście powyżej o uczuciu suchych oczy, męczy mnie takie coś i co mam o tym mysleć, wiesz może czego mi brak? pozdrawiam serdecznie

  1. avatar pepsieliot 29 stycznia 2015 o 15:57

   Jahanna, a tylko to jest Twoim kłopotem? No I czy używałaś kiedyś kropel do oczu,typu vizin?

   1. avatar jahanna 29 stycznia 2015 o 21:16

    nie tylko to jest moim kłopotem, tez bóle kosci i kregosłupa, podobno też fibromialgia. używam kropli nawilżajcych.

    1. avatar pepsieliot 30 stycznia 2015 o 07:07

     Johanna, skutek uboczny stosowania kropli do oczu, jest po ich odstawieniu suchość oczu. Ale objawy, które opisujesz pasują też do początkowego stadium RZS, ale faktycznie jest to choroba, którą dość trudno na początku uchwycić, więc dobrze jest ją wyeliminować jako pierwszą, pozdrawiam

     1. avatar jahanna 30 stycznia 2015 o 08:35

      Dziękuję Pepsi za podpowiedz, pozdrawiam cieplutko.

 14. avatar Agik 5 lutego 2015 o 19:16

  yeaaa…działa ta oliwka magnezow! nie zebym była zaskoczona bo tak pisalas ale b fajna sprawa. wspomnienie kapiel w morzu martwym – odobny efekt powłoczki na skórze. pozdrawiam .i selerek naciowy na kolacje;;)

  1. avatar pepsieliot 6 lutego 2015 o 07:41

   Agik już Cię kocham, że nie piszesz o moim długopisie a’la faja

 15. avatar ka 28 marca 2015 o 16:17

  Czy chlorek magnezu mogę popijać, czy tylko się w nim chlaptać i pod pachę psikać?

  1. avatar pepsieliot 28 marca 2015 o 16:50

   nie pij

   1. avatar ka 28 marca 2015 o 18:18

    Dziękuję, to poszukam jakiś dobry doustny.

    1. avatar pepsieliot 28 marca 2015 o 19:07
 16. avatar Misiasta 12 kwietnia 2015 o 16:44

  hmm a co sadzisz o chelacie Chela-Mag B6?? Warto z niego korzystac czy nie? Opinie ma naprawde pozytywne, takze wsrod moich znajomych?

  1. avatar pepsieliot 12 kwietnia 2015 o 18:26

   Nic nie myślę, jest ta firma w ofercie naszego sklepu, nie przepadam za nią, forma chelatu jest spoko, ale wydaje mi się, że tam dołożyli też tlenek, ale nie jestem pewna, sprawdź, bo wtedy już nie będzie tak dobrze.

 17. avatar hebe 18 czerwca 2015 o 14:27

  Hej Pepsi, poradź pliska coś. Cały dzień jest gites majonez, a jak tylko wieczorkiem zakładam adiki do biegania i zaczynam szybciej maszerować w celu rozgrzania ciałka, to dostaję skurczu w lewej łydce. Idę dalej, biegam nawet z tym skurczem, w domu moczę się w ciepłej kąpieli, ale skurcz nie mija, masaż łydki też nie pomaga, dopiero w nocy jak usnę to skurcz odpuszcza. I tak właśnie od 3 dni mam. Czy to może wskazywać na niedobór magnezu? Olejek mam zakupić?

  1. avatar pepsieliot 18 czerwca 2015 o 17:47

   zakup i wmasuj

 18. avatar Agnieszka 27 kwietnia 2016 o 10:49

  Chciałam odpowiedzieć na suchość oczu. Kupić masło ghee indyjskie, lekko podgrzać, wkroplić do oczu, poleżeć chwilkę, pierwszy raz może szczypać ale jest to sposób, który mi polecił lekarz ajurwedy i w necie jest to oferta wielu salonów SPA jako zabieg połączony z masażem twarzy. Polecany na oczy zmęczone, podpuchnięte, suche, dla ludzi, którzy siedzą długo przy komputerze.

 19. avatar Zotralinka 28 września 2016 o 15:37

  Czy do oliwy magnezowej można dodać jakiś olejek eteryczny?

 20. avatar natalia 8 grudnia 2016 o 20:11

  Wydaję mi się, że mam niedobór magnezu(i to dość duży) bo czuję taki jakby 'ucisk’ w gardle i to od jakiegoś czasu..Czy to, aby brak magnezu? Pozdrawiam :*

  1. avatar Jarmush 8 grudnia 2016 o 20:13

   owszem, ale dobrze byłoby też zbadać TSH i inne hormony tarczycy na wszelki wypadek, no i kręgosłup szyjny

 21. avatar marta 23 marca 2017 o 18:08

  Hej Pepsi, czy można użyć wody demineralizowanej do zrobienia oliwki magnezowej?
  czy musi być destylowana czy to to samo

  Pozderki

  1. avatar Jarmush 23 marca 2017 o 20:38

   zagotuj, skropl parę wodną i będziesz miała, albo idź na stację benzynową i kup 🙂

 22. avatar julita 19 września 2017 o 11:26

  Jak to jest w koncu z tym chlorkiem magnezu. Otoz dzisiaj dotarla do mnie wiadomosc o jego watpliwym dzialaniu. Osoba ta twierdzi,ze jak sama nazwa mowi,chlorek magnezu zawiera jony chlorowe,ktore w znacznym stopniu przyczyniaja sie do kwasicy organizmu,co za tym idzie duze zakwaszenie organizmu. Jest on tez niewskazany ze wzgledu na swoje dzialanie drazniace scian zoladka I jelit. I w koncu dochodzi do tego,ze duzo go tracimy,gdyz organizm zaczyna pobierac magnez z kosci,serca itp. Obawiam sie,czy to prawda,poniewaz polecilam go wielu osobom I sama stosuje chlorek magnezu. I mam teraz powiedziec,ze sie pomylilam I zakupcie jablczan magnezu u Pepsi,bo ten jest nie teges. Moze ktos sie odniesie do tego komentarza I napisze jak to jest z chlorkiem magnezu. Nie moge podac linku do bloga na ktorym jest to szeroko opisane I brzmi wiarygodnie,bo bedzie spam. I powiem wam,ze ludzie w to wierza :-). Pepsi masz jakas wierna fanke,bo na kilku blogach wpisuje wciaz w komentarzach-zapraszam na blog Pepsi Eliot :-).

  1. avatar grzegorzadam 19 września 2017 o 18:05

   Osoba ta twierdzi,ze jak sama nazwa mowi,chlorek magnezu zawiera jony chlorowe,ktore w znacznym stopniu przyczyniaja sie do kwasicy organizmu,co za tym idzie duze zakwaszenie organizmu.”

   Kompletna bzdura.

   ”Nie moge podac linku do bloga na ktorym jest to szeroko opisane I brzmi wiarygodnie”
   Szszkoda, chętnie pogadabym z autorem tych ”rewelacji”.

 23. avatar Alice 7 października 2017 o 06:25

  To ile szklanek chlorku magnezu na kapiel dla osoby wazacej ok 60 kilo? I jak dlugo trzeba siedziec w wannie???

 24. avatar Olak 11 marca 2019 o 16:08

  Droga Pepsi, czytałam wpisy i mam w zaleceniu kąpiel dziecka w chlorku/epsom, ale też są opcje z solą kamienną czy sodą I w związku z tym jeśli dziecko ma rok lub mniej (nie rozumie że tylko się moczymy)napije się wody z tym wszystkim to są jakieś konsekwencje? czy może moczyć tylko stópki?

  druga rzecz o omega 3. Czy na układ nerwowy mogę dawać już kapsułkę? chodzi oczywiście o TIB
  prawdopodobnie mały ma też mutacje MTHFR i jest mocno pobudliwy.

  1. avatar Jarmush 11 marca 2019 o 17:10

   generalnie woda z wanny nie jest do picia bardziej niż rozcieńczony chlorek magnezu. Mocz stopy dziecka w miednicy z dodatkiem 50 ml chlorku magnezu TiB

   1. avatar Olak 11 marca 2019 o 18:39

    a omega 3 TIB warto dawać jak nie ma roczku? na mleku kozim modyf.

    1. avatar Jarmush 11 marca 2019 o 21:48

     Omega 3 Kids TiB jest dla trochę starszych dzieci, je tran?

 25. avatar Olak 12 marca 2019 o 08:56

  dostaje tylko D3. Chce włączyć chlorelle jeszcze, ale ostrożnie, bo dostał nie wiadomo czemu wypryski i mocno rumiane policzki- chyba AZS. Kupić jakiś tran??

  1. avatar Jarmush 12 marca 2019 o 10:53

   oczywiście, pediatra nie zalecił? zadzwoń do tej pediatry 604 534 002

 26. avatar Olak 12 marca 2019 o 11:33

  dobrze skontaktuje się. Tylko czy tran to nie omega 3?

  1. avatar Jarmush 12 marca 2019 o 11:45

   Będziemy mieli Omegę 3 TiB Kids lada momemt, czekamy na dostawę, możesz jej podawać 1 kapsułkę, można ją przecinać i wyciskać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum