Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 568 252
30 online
35 307 VIPy

Jak działa „Jem i chudnę z przerywanym postem” z dietą ketogeniczną?

Program „Jem i chudnę z przerywanym postem” działa w korelacji z każdą dietą, z każdym sposobem odżywiania, byleby tylko był konsumowany pokarm, który karmi, pożywienie, które żywi. Wprawdzie nie jesteśmy Włochami, ani Francuzami i nie wypijamy z mlekiem matki ogromnego przywiązania do wspólnego, wieczornego biesiadowania, czyli późnej obiadu-kolacji, jednak taki rytm dobowy stał się również w Polsce bardzo popularny. Wiąże się też z tym, że tak naprawdę lubimy jeść wieczorem, wyciszając się psychicznie po długim i stresującym dniu. Żeby na takiej diecie móc prosperować w jak najlepszym zdrowiu powinniśmy właściwie obowiązkowo wprowadzić post przerywany, a w przypadku problemów z wagą program „Jem i chudnę z przerywanym postem”. Będąc w ciągu dnia na etapie wyzwań, we władaniu układu współczulnego przygotowującego ciało do pokonywania poprzeczek, stajemy się gotowi albo do walki, albo do ucieczki. Co dziwniejsze ów układ aktywizuje się zarówno, gdy uprawiamy sport, w sytuacjach faktycznego zagrożenia, jak i wymyślonych zagrożeń. Efektami działania  układu współczulnego może być przyspieszony oddech, szybsze tętno, wzrost ciśnienia krwi, oraz napięcie mięśni. Taki mechanizm reagowania rozwijał się przez setki tysięcy lat ewolucji i nie sprzyjał jedzeniu w tym czasie. Wręcz przeciwnie, gdy ciało w stresie poczuje się pełne, w jednej chwili Wydaje się więc logiczne, że w ciągu dnia, gdy stres goni stres, może rzeczywiście lepiej nic nie jeść. Natomiast po całodziennej ketozie, wieczorem zaczynamy ucztować z użyciem właściwych tłuszczy, oraz z odpowiednią dozą pełnowartościowego białka i niewielką, dopuszczalną ilością węglowodanów (maksymalnie 10% udziału kalorycznego, a jeszcze lepiej mniej), które na tyle podniosą poziom cukru w naszej krwi, że wywołają reakcję tym razem przywspółczulnego układu nerwowego, promującego  relaks i spokojny sen.

Duży wieczorny posiłek informuje również organizm, że nie ma mowy o żadnym głodzie, dlatego ciało nie ma potrzeby zatrzymywać kurczowo swoich zapasów tłuszczu. Taki posiłek wręcz inspiruje do spalania tłuszczu zamiast przechowywania go w postaci zapasów energii. Ale gdy jesteś już w programie „Jem i chudnę z przerywanym postem” i jesz wieczorem, jednak ze strachu, że przytyjesz nie pozwalasz sobie na duży posiłek, wówczas ciało pozostanie w trybie układu współczulnego, co nie pozwoli Ci się zrelaksować, a także nie dostarczysz sobie odpowiedniej ilości żywności do przetrwania w zdrowiu. Ciało będzie dręczyło nadnercza, będzie się kurczowo czepiało każdej kalorii, możesz  zacząć tracić mięśnie i obrastać tłuszczem podobnie jak na zwykłych, wysokokalorycznych dietach. Dlatego Twoja kolacja powinna obfitować w jak najlepsze tłuszcze, doskonałe masło, trochę warzyw bez GMO, i ograniczone ilości organicznych owoców o niewielkiej ilości cukru, co wiąże się z założeniami diety zdrowo-komórkowej. Aby w ciągu całego dnia nie doznawać spadków, czyli huśtawek cukru, do organicznej kawy, lub herbaty wypijanej z rana, możesz dodać łyżeczkę bio oleju kokosowego raw, albo śmietany kremówki. Wprawdzie proces autofagii w trakcie przerywanego postu zostanie właśnie przerwany, ale nie przerwiesz ketozy, gdyż ketoza nadal będzie miała miejsce jak to na diecie wysoko tłuszczowej. Żywność dostarcza ciału dwóch głównych paliw, glukozy i tłuszczu, zaś białko jest budulcem. W wyniku spalania tłuszczu we krwi pojawiają się ketony, inaczej ciała ketonowe. Ale, jak metabolizować, czyli spalić tłuszcz? Aby to zrobić, organizm musi wcześniej zużyć swoje zapasy glukozy. Będąc na tak zwanej „normalnej diecie” nigdy nie doświadczasz ketozy, która jak zapewniają propagatorzy diety ketogenicznej jest błogosławieństwem, działając wybitnie prozdrowotnie. Procentowe proporcje makroskładników na diecie ketogenicznej to 70% – 75% kalorii z tłuszczu, 5% –  maksimum10%  kalorii z węglowodanów, i 20 % kalorii z białka. Uważka Jeśli stosujesz w tej opcji żywieniowej oczyszczającą i tak naprawdę ozdrowieńczą „kurację 4 szklanek” przesuwasz ją z godzin poranych, na znacznie później, czyli przed wieczorną kolacją. Pomiędzy 3 a 4 szklanką możesz pójść pobiegać, kolacja będzie Ci jeszcze bardziej smakowała.


Gdy jednak na diecie ketogenicznej stosujesz zasady programu „Jem i chudnę z przerywanym postem”, a wciąż nie chudniesz z powodu słabej informacji od Twoich hormonów,  rozwiązaniem może okazać się przejście na dietę 511, o której już pisałam, a teraz szybko przypomnę.

 Na czym polega technika zmienności diety 511?

Przez 5 dni z rzędu stosujesz klasyczny program „jem i chudnę z przerywanym postem” na bazie keto. Następnie pościsz przez 1 dzień tylko na wodzie. I kolejny dzień stosujesz dla odmiany dietę wysoko węglowodanową i niskotłuszczową, maksimum  10% tłuszczu w diecie, lub dietę wysokobiałkową. Po czym wracasz do 5 dni na diecie wysoko tłuszczowej z dużą kolacją i poszczeniem w ciągu dnia. Stąd nazwa 511. Piękno programu „Jem i chudnę z przerywanym postem” tkwi w jego prostocie zmniejszania stanów zapalnych komórek, gdyż jest to dieta komórkowa. Jednak zbyt silne pragnienie uniknięcia czegoś jest logiczną kontynuacją niezadowolenia z otaczającego Cię świata. Im bardziej nie chcesz mieć nadwagi, tym większe prawdopodobieństwo tego zdarzenia. Zaakceptuj więc ten stan, w którym się znalazłaś i spokojnie, metodycznie stosuj technikę zmienności diety 511, aż ciało w pewnym momencie zareaguje i zacznie chudnąć. Tak jest zawsze.

owocek

(Visited 8 788 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar da-kota 5 lipca 2019 o 06:50

  Keto wege? To chyba trudne… Orzechy, avocado, kokos… I tak w kółko??
  Pepsi, napisz coś o bieganiu, dawno nie było… Ja w koło słyszę same negatywy: cooo biegasz? To szkodzi na kręgosłup… Cooo biegasz, zwariowalaś? Chcesz sobie doszczętnie zrujnować kolana? Dramat…? Wiem że to nie prawda, ale potrzebuję fachowych argumentów nieco….
  Dużo Ci jeszcze zostało do ukończenia książki? Pierwszej niestety nie mam i czekam… ?

  1. avatar Jarmush 5 lipca 2019 o 07:26

   Powiedz komuś tak, pewna pepsi jest stara jak matuzalem, była do dupy laską, po czym biegała 16 lat i się wyrobiła na fajniejszą i teraz kocha mnie i Ciebie <3
   Oczywiście, że wkrótce napiszę, będzie też spotkanie ze mną, warsztaty i wspólna przebieżka 🙂

 2. avatar Ania 5 lipca 2019 o 08:14

  Hej Pepsi. Podpowiedz mi co zrobić przy zatruciu gorzka cukinią? U mojej mamy jedyny objaw to silna biegunka. Czytałam że po tygodniu mogą wypaść wszystkie włosy. Jak tego uniknąć ?

  1. avatar Jarmush 5 lipca 2019 o 08:26

   węgiel aktywowany chroni wątrobę absorbując toksyny, co 2 godziny 2 tabletki, aż kał będzie czarny
   potem kalibracja witaminą C, ale jak minie biegunka, ale być może trzeba będzie udać się do lekarza

 3. avatar Ania 5 lipca 2019 o 09:41

  Dzięki ☺

 4. avatar Ola 5 lipca 2019 o 15:25

  Super że akurat wpadł ten artykuł, czy 511 nie można zastosować odwrotnie? Na wysoko węglowodanowej na codzień, post i tłuszczów-białkowa jeden dzień? Czyli odwrotnie do tradycyjnego „ładowania węgli” przy wysokotluszczowce.
  Jeśli nie, to dlaczego nie? 🙂
  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, loweczki ??

  1. avatar Jarmush 5 lipca 2019 o 17:14

   Niestety w ten deseń nie działa, ale program jem i chudnę z przerywanym postem działa zawsze przy raw i nie tylko 🙂

 5. avatar KasiaM 5 lipca 2019 o 16:02

  Ja na PP jestem rano 7:00-15:00.

  1. avatar Jarmush 5 lipca 2019 o 16:54

   świetnie

 6. avatar Dorota 5 lipca 2019 o 19:44

  Pepsi kochana, stosuję post przerywany od 16.30 do 7.00, to znaczy wtedy nie jem.
  Godzin posiłków nie zminię, bo jem razem z dziećmi. Biegam po 21. Czy po treningu nie powinnam czegoś zjeść? I co, żeby jednak nie przerwać postu. Do tej pory wypijałam szklankę wody z wit. C, msm i kolagenem, zagryzając to czymś zielonym.

  1. avatar Jarmush 5 lipca 2019 o 20:36

   nie musisz nic jeść, pij wodę, pokrzywę, etc i idź wcześnie spać, bo zaraz po bieganiu nie czuje się głodu

 7. avatar Gabi Orchita 6 lipca 2019 o 03:50

  Czy nie zrobimy sobie kuku mieszając dwa rodzaje paliw regularnie? Wracając do keto po jednym dniu jedzenia węgli minie troszkę czasu zanim wyczerpiemy poziom glukozy a tu, po pięciu dniach na keto I jednodniowym poście znów high carb? Czy coś w ten deseń byłoby lepsze ? 5 dni keto, 24h/post, 1 dzień węgli, 24h/post i znów nowy cykl: 5 dni keto etc…

  1. avatar Jarmush 6 lipca 2019 o 08:10

   To jest pomysł pewnego amerykańskiego lekarza od odżywiania komórkowego, który to bada, okazuje się, że taki impuls może działać, odchudzał w ten sposób nawet swojego otyłego młodocianego syna i teraz dziecko ma się dobrze i ma prawidłową wagę. Z punktu widzenia mojego rozumienia cukru i tłuszczu, też się nie kłóci, gdyż 1 dzień postu usuwa już ten film z naczyń krwionośnych , który pozostawia po sobie tłuszcz, potem dzień węgli, które szybko się trawią, i potem znowu tłuszcz, do tego dopiero wieczorem następnego dnia. Uważam, że to ma sens, a hormony rzeczywiście mogą ładnie odpowiedzieć, i ruszymy z wagą.

 8. avatar Anemonne 26 lipca 2019 o 21:21

  Pepsi a podaj proszę kilka przykładów takich keto dobrych kolacji z pominięciem mięsa (ryby ok) jakoś nie potrafię tego ogarnąć. Jaja ok? Tluste ryby -śledź?

  1. avatar Jarmush 27 lipca 2019 o 09:49

   dieta sródziemnomorska jest idealna, możesz zmniejszyć ilość węgli z pieczywa, a gdy jesteś na wysokotłuszczówce, to pieczywo zero.

 9. avatar Anna 6 sierpnia 2019 o 20:30

  Czy można pic szejka białkowego w diecie keto? Nie dostarczę za dużo białka?
  Czy 1 szklankę z wit C i octem jabłkowym mogę wypić rano i nie zakłóci to postu?

  1. avatar Jarmush 7 sierpnia 2019 o 06:50

   Dieta keto jest prawie zawsze wysoko białkowa (oczywiście nie tak jak Paleo, nie mówiąc o Dukanie), ale je się zwykle 20% białka, chyba, że zjadasz głównie wyizolowane tłuszcze zwierzęce, jak smalec, czy łój. Jeśli jesz na przykład bekon i jaja, to moim zdaniem nie masz braków aminokwasów, nie ma potrzeby zjadać Shape Shake, który jest czystym białkiem pozbawionym nie tylko laktozy (cukru mlecznego), kleistej kazeiny (białka mlecznego), ale także nie ma tam tłuszczu. Raczej odradzam, w Twojej diecie nie brakuje Ci aminokwasów.

 10. […] W sytuacji, gdy chudnięcie spowolni, albo Cię nie zadowala, zastosuj technikę zmienności diety 511 […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum