logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 641 823
178 online
32 910 VIPy
Reklama

TWOJE LIPOSOMALE TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jak działa unikalny system biodostępności Liposomalu C?

20120919_134946

Jak działa unikalny system biodostępności Liposomalu C?

Na początku piguła z info. Jak zapewne wiecie, witamina C jest rozpuszczalna w wodzie. Ale nasze ścianki komórkowe są wykonane z tłuszczów, a tym samym są trudne do penetracji witaminą C, nawet jeśli krew jest nią nasycona. Jako antyoksydant zadziała, ale jako dostarczyciel tlenu do komórek będą duże straty.

TU KUPISZ Witamina C TiB, czyli kwas l-askorbinowy

TU KUPISZ Witamina C TiB, czyli kwas l-askorbinowy

NOWY sposób, który został opracowany jako doustna liposomalna witamina C, polega na mieszaniu proszku kwasu askorbinowego z lecytyną na poziomie nanocząstek. Wynikiem jest gumowata mieszanina C „zamknięta” w tłuszczach.

Kiedyś o tej historii wspomniałam, ale można też było o niej przeczytać na wielu stronach internetowych, mianowicie o pewnym nowozelandzkim rolniku Alanie Smith’u, który zapadł na śpiączkę z powodu powikłań grypowych, obustronnego zapalenia płuc i niezależnie od tego białaczki.

Można było przeczytać i mylnie ocenić sytuację, że rolnik swoje zdrowie zawdzięcza jedynie dożylnym wlewom z witaminy C (IV C)

Na początku rzeczywiście rodzina Alana, usiłowała prawnie wymóc na szpitalu podawanie 50 do 100 g IV C dziennie, po pierwszym bardzo pozytywnym odzewie, ale lekarze byli jednak gotowi wyciągnąć wtyczkę.

Później cynicznie przyznano pacjentowi 2 gramy IV C dziennie, a jest to ilość zupełnie nie wystarczająca. Szacuje się bowiem, że być może tylko 20% objętości z wlewów dożylnych witaminy C dostaje się do komórek.

Wtedy właśnie rodzina Alana zadecydowała, że będzie przynosić codziennie do szpitala właśnie nowo produkowaną witaminę liposomalną C, firmy Livon.

Każdy pakiet zawierał jeden gram witaminy C, a Alan dostawał sześć pakietów dziennie i osiągnął zadziwiające rezultaty, podobne do tych jakie zaczęły mieć miejsce, gdy dostawał od 50 do 100 gramów dziennie IV C.

Wszystko dlatego, że liposomalna postać witaminy C przenika aż w 90% przez tkanki na poziomie komórkowym. 

Można to wyjaśnić w taki sposób, że witamina C jest rozpuszczalna w wodzie, a ścianki komórkowe są tłuszczami. Witamina liposomalna C jest zamknięta tłuszczem na poziomie molekularnym. Cokolwiek to znaczy, okazuje się, że jest o wiele lepiej wchłaniana przez komórki, niż inne postaci witaminy C.

6 gramów Liposomalu C pracowało dla Alana, jakby otrzymywał nadal między 50, a 100 g dziennie dożylnie witaminy C (IVC)

Wkrótce rolnik Alan wyszedł ze szpitala o własnych siłach, a rok później został zbadany i nie było ani śladu białaczki 

Na ten temat nakręcono też godzinny film, który można znaleźć na YouTube.

Inna historia

Po wypadku na Fukushimie, zespół naukowców zajmujący się ortomolekularną medycyną podawał pracownikom porządkowym przed rozpoczęciem pracy, albo 25g dożylnie C na dobę, albo 6 g liposomalnej C, a inne grupy nie dostały witaminy C pod żadną postacią.

Wydaje się to straszne, ale załoga porządkująca, która dostała witaminę C w jakiejkolwiek postaci wróciła bez zatrucia radioaktywnego, a ci, którzy nie dostali byli zatruci.

Na szczęście grupa zatrutych promieniowaniem dostała dawkę liposomalnej C i podobno zostali odtruci.

(Więcej podobno mieści się na tej stronie, podaję za Paulem Fassem) 

Wlewy dożylne mega dawek (1 – 1,5/kilogram ciała) witaminy C są bardzo drogie i wymagają hospitalizacji. Nie są to zresztą popularne zabiegi i przeprowadza się je głównie w wielkich miastach

Liposomal C nie jest tani, ale znacznie tańszy od wlewów dożylnych z witaminy C (askorbinianu sodu, a NIE kwasu askorbinowego)

Bowiem hermetyzacja lipidów granulatu kwasu askorbinowego, dostarcza doustnie znacznie więcej witaminy C do komórek, niż nawet mega-dawki dożylnej (IV) witaminy C

Ekspertem od witaminy C jest dr kardiolog i specjalista medycyny ortomolekularnej Thomas Levy, który wypowiada się w temacie, że trudno w to uwierzyć, jak bardzo pozytywne wyniki kliniczne zostały w tym temacie osiągnięte.

Pomimo, że wlewy z witaminy C dostarczają więcej tej witaminy, to przenikanie przez komórki tkanki jest o wiele lepsze dla liposomalnej postaci witaminy C. Z drugiej strony przyjmuje się jej na tyle mało, że nie przytłacza się możliwości jelit. Normalnie duże dawki witaminy C podanej doustnie działają przeczyszczająco. 

Dr Levy był na początku bardzo sceptyczny. Dotychczas setkom swoich pacjentów podawał wlewy dożylne z witaminy C, jednak liposomalna postać witaminy C przeszła wszelkie jego oczekiwania.

Zdał sobie sprawę, że połączenie witaminy C i niezbędnych fosfolipidów gwałtownie poprawiło komórkową biodostępność

Malutkie cząsteczki witaminy C powleczone fosfolipidami tworzą cząsteczki witaminy C powleczone substancją podobną do ścianek komórek.

Tak więc te powlekane cząsteczki witaminy C można jakby łatwo wsunąć do komórek unikając właśnie również biegunki, którą wywołałaby wkrótce taka duża dawka doustnie podanej witaminy C.

Dr. Levy stwierdził:

„Uświadomiłem sobie, że liposomalna postać witaminy C stworzyła ostateczną biodostępność. Pozwoliła na dostawę wewnątrzkomórkową, w tym do mitochondriów, retikulum endoplazmatycznych, a nawet jądra. (…) 2 do 6 pakietów codziennie zabezpiecza większość osób w większości sytuacji”

LIPOSOMAL C TiB

Inne doświadczenia z liposomalem

Technika liposomalna okazała się na tyle świetnym odkryciem, że zastosowano również enkapsulację glutationu i kurkuminy pozyskiwanej z kurkumy. Przedtem były problemy z dotarciem przez przewód pokarmowy tych substancji w nienaruszonym stanie do komórek i tkanek.

Ostatnie badania przedkliniczne wykazały zdolność liposomalnej postaci Kurkuminy do zabijania komórek nowotworowych trzustki znacznie lepiej niż jakikolwiek tradycyjny farmaceutyk dotychczas stosowany na tego fatalnego raka.

LIPOSOMAL KURKUMINY TiB

Liposomalna postać witaminy C otwiera nowy potencjał w leczeniu wielu ciężkich chorób, w tym nowotworowych, jeżeli oczywiście uzupełnimy jej działanie detoksykacją organizmu i odpowiednią dietą. To są bardzo optymistyczne wieści.

Ludzie sami robią liposomal C, ale nie ma gwarancji, że osiągają właśnie liposomalną postać, a nie po prostu emulsję. Bowiem technologia powstawania Liposomalu C ma duże znaczenie.

Artykuł napisałam w oparciu o publikację Paula Fassy, którego już nie raz cytowałam, wolontariusza i działacza, ostrzegającego ludzi o bieżącej korupcji żywności i leków, oraz o kłamstwach wielkiej farmacji, a także walczącego z ograniczeniami wolności zdrowia.

Napisał też inny artykuł, z którego można dowiedzieć się więcej tutaj 

 owocek 🙂


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 31 610 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. jorek 26 stycznia 2017 o 05:06

  Witam;
  U taty wykryto przerzuty do mózgu;( nie znaleziono źródła pierwotnego . w tej chwili ma naświetlania paliatywne ,następnie powrót do domu I wizyty lekarza I pielęgniarki w domu I to by było na tyle ze strony lekarzy. Czy zacząć podawać mu liposomal ? jak tak od czego zacząć ? dziękuję I pozdrawiam

  1. grzegorzadam 26 stycznia 2017 o 08:25

   Jest poważnie.
   Piołun (Lebiediew) i sodę 3x dziennie.
   http://www.pepsieliot.com/krotka-kuracja-leczenia-raka-prostaty-wg-vernona-johnstona/
   PH do 8.0-8.5, trzeba kupić paski pH 5-9 i dobrą sodę.

   1. Aga 3 lutego 2017 o 21:32

    Pod linkiem jest informacja odnośnie wysokości ph moczu – kilka dni 8,5 później niższe ph, i znowu wyższe. A jak przy dłuższym stosowaniu sody- każdego dnia 2xd rano i wieczor? Przy nowotworze z przerzutami? Tata ma ph powyżej 7, czasami rano i wieczorem przez kilka dni po 8,5, później 7,5 i znów to samo- wysokie ph powyzej 8. Czy to dobrze?

    1. grzegorzadam 4 lutego 2017 o 08:02

     Te poziomy nie sa stałe, nie przekraczamy 8.5, dążymy do tej wielkości.
     Sircus mówi o 2 tyg., potem przerwa (7-14 dni) i powtórka, cyklicznie.

 2. Jorek 27 stycznia 2017 o 23:36

  Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

 3. Adriana Łętowska 10 maja 2017 o 21:22

  Witam. Chciałabym zakupic LIPOSOMAL VITAMIN C – 250ml [TiB], długo juz podaje córce skończyła właśnie 4 lata kwas l-askrobinowy, zreszta za waszą radą. Ma różne alergie spowodowane niedawno wykryta celiakia, która doprowadziła do dysbakteriozy ale pytanie ile mam dawać tej witaminy. Objawy swedzenie i ból nosa, ból czoła, co jakis czas wysokie temperatury, łzawienie oczu musiałam wrócić do podawania opatanolu do oczu ale bronie sie przed sterydem, który ma od kilku miesiecy odstawiony. Zaczęłam robic jej zielone soki, pomagają ale też na kilka godzin. Nie wiem na co ona jest uczulona bo różnie reaguje raz dobrze a raz źle na ten sam produkt. Niestety pylenie babki nas wykońćzy a jej uprzykrza funkcjonowanie, nie chodzi do Przedszkola bo musiałabym jej podawac steryd i lek antyhistaminowy. Kwas l askrobinowy bardzo jej pomaga ale potem objawy wracają a nie moge jej codziennie dawać duzych dawek bo to chyba nie za dobrze na żołądek. Teraz dostaje z soczkiem kilka razy dziennie ale próg jelitowy jeszcze osiągnięty nie został. Jak podawać ta liposomalna? i nie wiem czy nie jest uczulona na słonecznik czy to ma znaczenie?
  dziekuje!

  1. Pepsi Eliot 11 maja 2017 o 07:09

   A jaki ma poziom 25(OH)D? Jak nie badałaś, to według RiodanClinic 1000 jednostek D3 na 11-12 kilogramów dziecka. To sobie wylicz.

 4. Adriana Łętowska 11 maja 2017 o 08:03

  witamine D badałam ma 30.88 ng/ml ale jakie to ma znaczenie do podawania liposomalnej witaminy C?

  1. Pepsi Eliot 11 maja 2017 o 08:37

   takie samo, jak przy każdej, tyle, że liposomalna doskonale się wchłania, prawie wszystko

  2. grzegorzadam 11 maja 2017 o 09:05

   spróbuj podwyższyć w okolice 100 ng/ml.

   1. Adriana Łętowska 11 maja 2017 o 14:19

    a wit b12 ma 452.80 pg/ml to pewnie też za mało? i jak walczyć z takim TSH 3.65, T4 0.995 FT3 2.96 moja dwu i cztero latka maja podobne wyniki TSH lekarz twierdzi że to norma przy celiakii. Czyli oprócz wit c co jeszcze mam tu kupić wit d3 tak? czy coś jeszcze może ja wspomóc? która byłaby najlepsza wit d?

    1. Pepsi Eliot 11 maja 2017 o 14:30

     wprawdzie nasze D3 są dla dorosłych, ale to jest tylko kwestia dawkowania, Liposomal D3+K2 TiB jest bardzo dobrze wchłaniany, wg riodan clinic dawkowanie to 1000 jednostek na 11-12 kilogramów dziecka. nie jestem lekarzem, ale mamy pediatrę na blogu, możesz pogadać, mejl w stopce artykułu

    2. grzegorzadam 11 maja 2017 o 14:30

     i jak walczyć z takim TSH 3.65, T4 0.995 FT3 2.96 moja dwu i cztero latka maja podobne wyniki TSH”

     Nie walcz z tym, odszukaj i zwalcz przyczynę, możecie mieć wszystkie obciążenie tymi samymi patogenami.
     TSH nie ma tu nić do rzeczy, to żaden wskaźnik.
     Mam nadzieje że nie proponował dzieciom hormonów ?

     poczytaj:
     http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

    3. grzegorzadam 11 maja 2017 o 14:31

     Wit.D (hormon) lepiej za dużo niż za mało.

   2. Adriana Łętowska 11 maja 2017 o 14:38

    ok dzieki a b12? wolałabym wszystko zmieścic w jednej wysyłce:)

    1. Pepsi Eliot 11 maja 2017 o 14:41

     jest w połowie normy, mamy duży wybór B12, w tym Liposomal B12 TiB

     1. Adriana Łętowska 11 maja 2017 o 21:05

      d3 liposomal nie ma na stanie:( kiedy bedzie?

     2. Pepsi Eliot 11 maja 2017 o 21:14

      czekamy, wszystko już zamówione i opłacone

 5. husajka 5 lipca 2017 o 16:43

  Przyszla dzisiaj liposomalna wit c, super ze taka szybka wysylka ale moja 4 latka wziela juz 50 ml i poprawa minimalna a pokazała się pokrzywka pod zgieciami kolan. Od dwóch miesięcy bierze duże dawki kwasu l askrobinowego i niestety przegrywam walkę z alergią. Dostaje Wit D ponad 2000 dziennie, pol roku pije zielone soki, nie je glutenu, cukru, laktozy, kazeiny , odrobaczam ja. Ja już nie wiem tracę wiarę w poprawę. Już nie wiem co robić. Zielony b goraczka, gil, kaszel, bóle głowy, brzuszka, wysypki i since. jakieś rady bardzo prosze

  1. Pepsi Eliot 5 lipca 2017 o 21:42

   zrób biorezonans (bicom 2000) i wytęp dziecku pasożyty

 6. Agnieszka Adamowicz 17 września 2017 o 10:46

  Przeczytałam sporo o liposomalnej Vitc w polskich i zagranicznych publikacjach. Postanowiłam ją zakupić, początkowo podchodziłam bardzo ostrożnie i sceptycznie. Nie będę opisywać całego procesu wdrażania. … U jednego dzieci zauważyłam ogromną poprawę jeśli chodzi o przebieg i długość przeziębień.Wcześniej każdy katarek przeradzał się w 2- 3 tygodniowy lejący katar i kaszel często kończący się zapaleniem oskrzeli. Obecnie przechodzi je łagodnie i nie trwa to dłużej niż 3-4 dni bez kaszlu i co nocnych pobudek. Zauważyłam też, że wszyscy w domu przechodzimy przeziębienia łagodniej, szczególnie ja i średni syn mieliśmy z tym problemy. U siebie zauważyłam też ogromną poprawę w szczelności naczyń. Kiedyś siniaki robiły mi się z byle powodu i rozlewały szeroko, do tego stopnia, że lekarz zalecił mi badanie krwi, ale wyniki były OK. Teraz siniaczki robią się rzadko, niewielkie i szybko się wchłaniają, Przez 2 miesiące nie brałam witaminy latem i niestety siniaki zaczęły pojawiać się znowu. Te dwa główne powody są dla mnie wystarczające. Inne rzeczy, które zauważyłam to łatwiej goją się ranki, 18 letni syn często zakażał twarz wyciskając zmiany trądzikowe, które ropiały, obecnie problem trądziku praktycznie nie istnieje. Mam skłonności do opryszczki na ustach. Przy byle okazji czy to kiedy zmarzłam czy w podróży, przy włączonej klimatyzacji zaraz pojawiała się opryszczka i mimo stosowania maści (mam je zawsze przy sobie), zazwyczaj opryszczka i tak powstawała. Obecnie nie pamiętam kiedy miałam ostatnią. Inne rzeczy, które zauważyłam, takie jak poprawa cery czy chęć większej aktywności u całej rodziny, tego niestety nie jestem pewna, czy to zasługa witaminy.

 7. Matylda 3 października 2017 o 12:29

  Zażywam z synem tą liposomalną wit.c ,ale dopiero trzeci dzień więc jeszcze nie wiem jak z efaktami, ale chciałam zapytać kiedy powinno sie zaprzestać zażywanie, jest jakieś maksimum stosowania? I jeszcze jedna rzecz mi dzisiaj wpadła w oko czytając o badaniu profilaktycznym bilansie biologicznym , może ktoś coś wie? Tam jest wypowiedź lekarza zacytuję
  „Suplementy diety stosowane prawidłowo poprawiają odporność organizmu. Jednak czasami stan zdrowia wymaga zmniejszenia podaży niektórych składników. Znamy przykłady nadaktywności układu odpornościowego, spowodowanej intensywną stymulacją witaminami, co doprowadziło do jeszcze większego osłabienia organizmu. Przykładowo, systematyczne zażywanie 500 mg witaminy C nasyca określone receptory błony komórkowej, doprowadzając do braku równowagi, ponieważ pozostałe witaminy nie mogą się wchłaniać. Czyli z jednej strony wygramy walkę z wirusami, ale zestarzejemy się wcześniej, bo żyjemy na ciągłym dopingu. Przyjmowanie suplementów na ślepo prowadzi do rozregulowania organizmu. Dlatego suplementy i terapie związane z modulowaniem układu odpornościowego należy stosować rozważnie w dawkach fizjologicznych, a nie farmakologicznych.”
  Jak to się ma to stosowania wit c liposomal 10ml raz dziennie?

  1. Pepsi Eliot 3 października 2017 o 12:40

   Dlaczego zakładasz, że to co zacytowałaś jest prawdą. Poczytaj Saula, i innych. Nadmiar witamin w ogromnej większości po prostu przez Ciebie przeleci. Należy oczywiście uważać na pierwiastki śladowe, na potas, na interakcje z lekami, owszem. Przecież na tym polega próg jelitowy przy C. Jeśli z kolei takie są Twoje przekonania przyjmuj Greens & Fruits TiB, tam jest wszystko w odpowiednich proporcjach i Twoje ego będzie spokojne. <3.

  2. grzegorzadam 3 października 2017 o 12:53

   Znamy przykłady nadaktywności układu odpornościowego, spowodowanej intensywną stymulacją witaminami, co doprowadziło do jeszcze większego osłabienia organizmu. Przykładowo, systematyczne zażywanie 500 mg witaminy C nasyca określone receptory błony komórkowej, doprowadzając do braku równowagi, ponieważ pozostałe witaminy nie mogą się wchłaniać.”

   Piramidalne bzdury!
   Może coś o sacharynie napisze ” fachmen” ? 😉
   Właśnie pig-farma sponsoruje takie kiepścizny a te pieski posłuszne powtarzają..

   Witamina c zamiast sacharyny !
   80 % ludzi bedzie zdrowych 😀

 8. Matylda 3 października 2017 o 21:49

  dzięki, jak zawsze potraficie wszystko rzeczowo wyjaśnić i rozwiać jakieś niezrozumiałe wątpliwości.

 9. Joanna 18 lutego 2018 o 19:58

  Czytałam kilka postów u Ciebie, gdzie wspominałaś wit C liposomalną w saszetkach, jednakże w sklepie widziałam że macie obecnie tylko w płynie. Czy jest jakaś różnica między nimi, czy forma odgrywa sie na skuteczności? Jestem zielona w tym temacie, także z góry przepraszam.
  Ile mi takiej witaminy w płynie powinna przyjmować osoba z chorobą nowotworową i czy można przyjmować ja razem z ubichinolem oraz innymi lekami? Jest coś, z czym nie można jej łączyć?
  Pytam ponieważ moja mama ma nawrót raka szyjki z licznymi przezutami, lekarze nie dają jej żadnych szans ale również ci, którzy leczą ją paliatywnie, nie chcą odnieść się do łączenia suplementów (np liposomanlnej Wit C) z lekami które obecnie przyjmuje tak jakby nie chcieli w ogóle podejmować się tematu a ja z kolei nie chciałabym namieszać żeby nie zaszkodzić i żeby nie wystąpiły reakcje uboczne. Czy mogłabyś wypowiedzieć się coś w tym temacie?

  1. Pepsi Eliot 18 lutego 2018 o 20:53

   ta w saszetkach też była w płynie, zakłada się, że przy nowotworze jelit należy brać 6 gramów liposomalnej C dziennie, czyli 6 ml Liposomalu C TiB, po 2ml przed głównymi posiłkami.

 10. Bogus 7 marca 2018 o 22:15

  witam.czy możne mi ktoś odpowiedz dlaczego Wit C …jest kwaśna a chyba raczej nie powinna bo jest ponoć liposmalna . pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 7 marca 2018 o 23:32

   pytaj u swojego sprzedawcy, nie powinna być kwaśna, bo kwas ma być schowany w otoczce liposomalnej.

 11. Kamila 24 września 2019 o 03:02

  Witam. Chcę kupić dla 3 letniej córki liposomalna wit C oraz liposomalna d3+k2. W jakich dawkach się je stosuje u dzieci? W takich samych jak w opisie? Czy mniejszych?
  I jakie dawki w trakcie przeziębienia? Czy mozna te wit brac razem czy w jakis odstępach czasu?
  Córka poszła do przedszkola i w ciągu 3 tygodni była w sumie 5 dni w przedszkolu. Skończyło się zapaleniem oskrzeli.
  Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 24 września 2019 o 07:44

   Na razie nie mamy liposomali, a te które są na rynku, raczej nie do końca są legalne, bo jest kwestia akcyzy na alkohol zawarty w liposomalach. Ważna bdzie kalibracja witaminą C, masz link do artykułu jak to zrobić, ale nie częściej niż raz w miesiacu i w uzasadnionym przypadku, na początku infekcji.

   Natomiast podaję Ci rozpiskę dla dziecka 3 letniego, aby córkę uodpornić, odżywić i wzmocnić:

   UODPORNIENIE

   dziecko 3 lata

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1,5 gramy chlorelli This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę ), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO

   Do śniadania 1 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib—5905344040680.html, albo 1/3 tabletki Greens & Fruits TiB, ubite w moździerzu i podane z czymś smacznym

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1/2 tabletki D3+k2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację

   oraz 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci , też po śniadaniu.

   (w razie potrzeby kapsułki i omega 3 można przecinać i wysypywać/wylewać zawartość i mieszać z czymś pysznym)

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
   Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.
   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   I właśnie teraz zrób dziecku kalibrację!

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo.

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie.

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   nie jestem lekarzem

   1. Kamila 24 września 2019 o 17:44

    Dziękuję bardzo.
    A jeszcze odnośnie kalibracji. Córka ma to zapalenie oskrzeli ale do tego ma też biegunkę. Jakiś ohydny wirus…
    Próbujemy wstrzymać te biegunkę bo jest masakra. Nawet przez sen zrobi w majtki. Nie zdąza na nocnik. Dostaje suche jedzenie np suchary, banana, marchwiankę, ziemniaka. Jeśli zrobię jej kalibrację to znów biegunka??

    1. Pepsi Eliot 25 września 2019 o 11:59

     nie możesz jej zrobić kalibracji teraz!, może te probiotyki by zadziałały, podaje się je nawet w warunkach hospitalizacyjnych niemowlakom z biegunką , połowa kapsułki https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyk&results=3, można wysypywać, ale niesmaczne, więc z czymś zmieszać. Podawaj jej po ustąpieniu biegunki Rosehip Thsi is BIO (naturalna C z róży) i Baobab This is BIO, nie jestem lekarzem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *