Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 582 693
16 online
35 311 VIPy

Jak łatwo pozbyć się metali ciężkich?

Jak łatwo pozbyć się metali ciężkich?

Są takie teorie, że potęga Rzymian przetrwałaby do dziś, gdyby nie bardzo rozpowszechniona ołowica.

Szczególnie wśród możnych, ponieważ to oni mieli największy dostęp do wody z akweduktów, gdzie używano rur ołowianych, ale także dlatego, że bardzo cenna, przez co pożądana w tych czasach przyprawa jaką okazał się pieprz czarny stała się również ważną, o ile nie najistotniejszą przyczyną ołowicy.

Chodziło o nieuczciwy kupiecki proceder, gdyż niezwykle drogi pieprz był mieszany z tańszym i ciężkim ołowiem.

Ołów po zmieleniu niewiele wizualnie różnił się od pieprzu, zaś jego odrobina (i tak musiała być w przyprawie dla przyzwoitości zawarta) całkowicie zaspokajała gusty Rzymian co do smaku, aromatów i kichania na zawołanie.

Właśnie podobno od ołowiu Rzymianie stali się nieludzko rozwiąźli na wielu płaszczyznach, czym zaszkodzili sobie także intelektualnie i wizerunkowo.

Do tego stopnia, że upadli.

Współcześnie okazuje się, że nadal wiele bolączek, takich jak drażliwość, choroby układu sercowo-naczyniowego lub depresja, które dręczą społeczeństwo ma swoje źródło właśnie w nieustającym zatruwaniu ludzi metalami ciężkimi.

Generalnie ogromna ilość ludzi jest zatrutych metalami ciężkimi albowiem metale ciężkie występują w skażonej żywności.

Nawet często tej ekologicznej, gdyż tylko suplementy muszą być badane na obecność metali ciężkich, ale już pożywieniu organik nie stawia się takich wymogów (bo po co?)

Również w produktach kosmetycznych, w lekach, szczepionkach, odpadach przemysłowych i medycznych, oraz w zanieczyszczonym środowisku (w tym rozpylanym z góry) znajdują się metale ciężkie.

Stały się jak za czasów bogatych Rzymian oczywistą częścią codziennego życia, siejąc spustoszenie w umysłach i dobrym samopoczuciu.

Pomimo faktu, że istnieje ponad kilkanaście metali ciężkich, te które faktycznie mogą powodować problemy zdrowotne to:

 • arsen,
 • ołów,
 • kadm,
 • rtęć
 • i aluminium,

gdyż są najbardziej powszechne.

w didaskaliach ważne

W tym wpisie znajdziesz link do badania na temat jabłczanu magnezu i aluminium w mózgu: 4 sposoby, jak radzić sobie z zanieczyszczeniem metalami ciężkimi u dzieci?

Oczywiście można odrazu oddać mocz do analizy na obecność metali ciężkich, ale jest też kilka objawów, które mogą świadczyć, że metale ciężkie podtruwają nasze organizmy.

Każdy też wie, czy w ustach ma plomby z amalgamatu rtęciowego, oraz czy je nieekologiczne ryby.

Nie porzucaj dobrych przyjaciół!:)

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)


Objawy zatrucia metalami ciężkimi

1. Nawracające infekcje

Wszystko dlatego, że metale ciężkie wypierają ważne witaminy i minerały z organizmu.

Zwłaszcza cynk, co osłabia układ odpornościowy, który nie będzie mógł skutecznie odpierać infekcji, a nawet nowotworów i chorób przewlekłych.

Przy tym wielu witarianom, ludziom osłabionym chorobami, niedoczynnością tarczycy, wiekiem, i nie tylko często tak czy siak brakuje tego pierwiastka.

2. Zaburzenia neurologiczne

 • Alzheimer,
 • ADHD,
 • autyzm,
 • agresja,
 • padaczka,
 • utrata pamięci,
 • opóźnienia rozwojowe,
 • depresja,
 • lęk,
 • zaburzenia dwubiegunowe,
 • bezsenność
 • i migreny

Wszystkie te choroby praktycznie mają swoje korzenie w toksyczności metali ciężkich.

3. Zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie krwi i choroby układu krążenia

Badania sugerują, że wysoki poziom ołowiu we krwi przyczynia się do zatykania blaszek tętnicy, co prowadzi do podwyższonego ciśnienia krwi i chorób serca.

Tymczasem, gdy w powietrzu wdychanym znajdują się cząstki rtęci, może to skutkować arytmią serca.

4. Wrażliwość na działanie pól elektromagnetycznych (EMF)

Brian Clement, naturopata z doktoratem w dziedzinie żywienia, wyjaśnia:

…”Jeśli nasze komórki zawierają metal, będą przyciągać i zwiększać częstotliwość pól elektrycznych jak piorunochron, co czyni je bardziej narażonymi na objawy EHS.

W skrócie, im więcej organizm zawiera metali ciężkich, tym większe będzie miał problemy zdrowotne ze szkodliwego działania pól elektromagnetycznych.” …

5. Inne wskaźniki zatrucia, to między innymi:

 • migreny i bóle głowy,
 • ciemne kręgi pod oczami,
 • drżenie mięśni,
 • wrażliwe zęby,
 • niezdolność do utraty wagi,
 • trądzik,
 • PASOŻYTY,
 • niska temperatura ciała,
 • metaliczny smak w ustach
 • i nadwrażliwość na chemiczne zapachy, takie jak dym, opary farb i perfumy.

Jeżeli niepokoją Cię, któreś z podobnych objawów, najlepiej byłoby przeprowadzić odpowiedni test, dając MOCZ DO ANALIZY.

Detoksykacja

Na szczęście istnieje kilka pożytecznych technik, które mogą zmniejszyć obciążenie metalami ciężkimi.

Należy pić dużo wody oczyszczonej, dbać o odpowiedni wypoczynek i szczotkować suchą skórę, co jest niezbędne przy usuwaniu toksycznych metali z organizmu.

Dobrze działają kąpiele z gliny bentonitowej i sauna na podczerwień.

Bardzo pomocne okazują się również:

Chlorella i spirulina

Wiążą rtęć, arsen, kadm i ołów.

Spirulina i chlorella są doskonałym wyborem do usuwania metali ciężkich.

Ponadto Chlorella przyciąga nie tylko szkodliwe metale, lecz także łączy je w toksyny, zapobiegając w ten sposób ponownemu wchłanianiu ich z przewodu pokarmowego.

Należy jednak brać pod uwagę, że wiele organizmów musi się do chlorelli przyzwyczaić i najlepiej zacząć brać chlorellę zaczynając (dorośli) od jednej pół gramowej tabletki.

Dodatkowo, każdy nowy pokarm powinien zostać przez nas przetestowany, gdyż zawsze istnieje jakieś ryzyko, że jesteśmy uczuleni na pierwsze dajmy na to w roku truskawki, albo na ich oprysk.

Uwaga:

Chlorella nie jest utleniaczem, gdyż zalicza się ją do pochłaniaczy, jak spirulina, ziemia okrzemkowa, chlorofil w płynie, czy węgiel aktywowany, ale właśnie to jest powodem, że będzie wiązała/przyciągała do siebie metale ciężkie, aby wyprowadzić je z organizmu drogą przez jelita.

W tym samym czasie, gdy bierzemy duże dawki chlorelli (PODKREŚLAM DUŻE, takie jak przy chelatacjach) podany silny przeciwutleniacz w postaci WIĘKSZEJ ilości witaminy C będzie z kolei starał się rozluźnić wiązanie metali ciężkich, w tym rtęci, które chlorella już przyciągnęła, co grozi tym, że toksyny te mogą z powrotem dostać się do najbardziej wrażliwych tkanek, takich jak wątroba, mózg i nerki.

3 godziny przerwy pomiędzy większą dawką przeciwutleniaczy, a dużymi dawkami chlorelli w celu chelatacji jest słuszne.

Mówiąc trywialnie, to co przyciągnie chlorella w dużych dawkach (zupełnie nie chodzi o ilość chlorelli, którą dodajesz do codziennych 4 szklanek), witamina C może rozrzucić z powrotem po organizmie.

Na pewno nie zaleca się robienie kalibracji witaminą C w bliskim sąsiedztwie chelatacji chlorellą!

Zeolit

Zeolit posiada wyjątkowe cechy magnetyczne i również należy do jednych z najlepszych sposobów eliminacji kłopotliwych metali.

Na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, 11 zdrowych uczestników eksperymentu raczyło się zeolitem przez 30 dni.

Na zakończenie doświadczenia, badacze odnotowali znaczne zmniejszenie stężenie metali ciężkich, bez negatywnego wpływu na elektrolity ciała.

Uwaga 

Łatwo możesz jednak wygooglać, że zeolit nie jest takim cudem!

Kolendra

Dr Yoshiaki Omura, dyrektor badań medycznych w Fundacji Serca, odkrył, że lekko podgotowana kolendra powoduje, że rtęć zostanie usunięta wraz z moczem.

Kolendra chelatuje również aluminium i ołów, chociaż ostatnio pisałam, że ołów nie aż tak spektakularnie jak sądzono.

Wg dr Dietrich Kinghardt, zajmującej się badaniami klinicznymi:

 • 5g (czyli jedna łyżeczka) kolendry dziennie, to dawka minimalna, którą powinniśmy bezwzględnie spożywać.

Herbatkę detoksykującą z kolendry robimy:

 • Co najmniej 8 łyżeczek posiekanej kolendry zalewamy 1 litrem wrzącej wody.
 • Przykrywamy i pozostawiamy na 20 minut do zaparzenia.
 • Oczywiście naczynie, w którym zaparzamy herbatkę, musi być całkowicie obojętne reaktywnie.

Pani doktor nie mówi konkretnie w czym zaparzać, ale chyba mogłoby to być szkło odporne na działanie wysokich temperatur.

 • Dla skutecznej detoksykacji, spożywamy herbatę co najmniej 2 do 3 miesięcy.

owocek

Źródła

dovepress.com

(Visited 55 656 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Izabela Julia 21 stycznia 2014 o 11:55

  Hej piękna wybiegana Szamanko:))Zagłosowali my, a jakże,co by wyrazić swoja dzwiecznosc i radoche z czytania Twoich mądrych esejów:)Dzięki za wpis o przyjaciólce kolendrze-czyli jednak podgotowana lepiej wyszczotkuje trzewia niz surowa?Moze i tak…sa szkoly ze napary sa skuteczniejsze niz surowe silnie uzdrawiające zielonki,hm,sama nie wiem:)Szkoda ze Waćpanu męzowi nie pasuje i nie wiem jak przemycac do soków i koktajli ta niepozorna aczkowliek potęzna roslinke,zeby chłopina nie robił dziwnej twarzy po wypiciu…wyczuje nawet maly listeczek kolendry w hektolitrze szejka lub soku….ehh:)

  1. avatar pepsieliot 21 stycznia 2014 o 12:13

   Izabela no to możemy sobie z mężusiem ręce podać, bo kolendra też mi nie podchodzi, nabrałam się ostatnio sadząc,że kupuję nać pietruszki 🙂

 2. avatar Magdalenka 21 stycznia 2014 o 12:34

  Pepsi pod wpływem czytania Twojego bloga zamówiłam w końcu dwa superfoody spirulinę i chlorellę:) na opakowaniach jest napisane, żeby brać od 5 do 10 piguł a jeszcze gdzieś wyczytałam, że powinno się je jeść w stosunku 2:1, ale, że podchodzę bardzo ostrożnie do nowości to zaczęłam od dwóch tabsów spiruliny i jednej chlorelli dwa razy dziennie. No i czytam dziś, że zalecasz właśnie ostrożność w stosowaniu chlorelli a czy mogłabyś podpowiedzieć ( wiem że nie jesteś lekarzem:) ale czy mogłabyś podpowiedzieć po jakim czasie wg Ciebie mogę zwiększyć ten skład? Będę wdzięczna za odpowiedź:)

  1. avatar SAJAN 21 stycznia 2014 o 13:50

   Byłem nie dawno po za granicą PL, wracałem samolotem a zostało mi trochę i tego i tego. Nie latam często, nie wiem co i jak i bałem się brać to do bagażu więc zjadłem wszystko na raz, około 80 tych tabsów:) Nic mi nie było, żadnego bólu brzucha ani tym podobnych, jedyny efekt uboczny to taki, że prawie w ogóle nie poczułem zmęczenia podróżą, więc polecam:)

   1. avatar pepsieliot 21 stycznia 2014 o 14:15

    Sajan :))

  2. avatar pepsieliot 21 stycznia 2014 o 14:13

   Ze spiruliną powinno być spoko, bo nie ma w sobie tego alergenu, który jest w chlorelli feoforbid (substancja fotouczulająca zawarta w chlorelli) Jeżeli kupiłaś chlorellę przez moją stronę to akurat w tej chlorelli jest najmniejszy z możliwych współczynnik obecności, znacznie poniżej dopuszczalnych norm dla chlorelli organicznych, ale ja i tak radzę uważać. Zaczynasz od jednej, za kilka dni bierzesz 2, potem 3 i dochodzisz do dawki zalecanej 3 g dla dorosłego, dziecko w wieku szkolnym zatrzymuje się na 1,5 – 2g, Nie ma żadnych zależności jedzenia spiruliny względem chlorelli, to są jedzenia i trzeba by komuś powiedzieć, że na 5 pomidorów może zjeść jedno jajo. Po prostu są to pożywienia o niezwykłej intensywności działania, dlatego wystarczy jeść ich na prawdę mało, nawet przy budowaniu masy mięśniowej. Możesz spożywać dziennie 3 g spiruliny i 2 g chlorelli, to będzie w sumie 5 g dziennie alg, a to jest bardzo dobra opcja dla kobiety w wieku rozrodczym

 3. avatar Magdalenka 21 stycznia 2014 o 14:44

  dzięki za pomoc, porównanie z pomidorami i jajkiem brzmi logicznie:) tak, zamawiałam przez Twoją stronkę, ale zrobię tak jak mówisz, a właśnie pisząc ten komentarz dostałam powiadomienie z księgarni, że jest moje kolejne zamówienie: Twoja książka:) biegnę zatem po pracy do księgarni bo muszę;)) i siadam wieczorem do lektury:D

  1. avatar pepsieliot 21 stycznia 2014 o 15:29

   Kagdalenko tylko się nie złość, bo ja już nie będę tak motać w następnych książkach, obiecuję 🙂

   1. avatar Magdalenka 23 stycznia 2014 o 07:38

    Złościć?? Pepsi, urzekłaś mnie już od pierwszej strony:) masz już mój głos:)

    1. avatar pepsieliot 23 stycznia 2014 o 07:53

     Magdalenka THX !!!

 4. avatar Bartek 21 stycznia 2014 o 17:29

  Pepsi czyli kolendra do zaparzania ma być suszona? pijemy tylko wywar czy fusy też? Wydaje mi się, że jesli nie szklo to garnek emaliowany będzie najlepszym wyborem do zaparzenia herbatki.
  Planujesz zrobic arytkul w przyszlosci o pozbywaniu sie pasozytow? wieeeeeeeeeeeeem Peps, ze męcze, ale powiedz mi proszę gdzie dostanę glinke bentonitową to użytku wew?

 5. avatar Aga 21 stycznia 2014 o 20:54

  Pepsonku, jak biegasz to oddychasz ustami czy nosem?

  1. avatar pepsieliot 22 stycznia 2014 o 05:38

   Aga wdycham na dwa nosem jak najgłębiej i odrobinę ustami (staram się nosem bo wtedy automatycznie oddycha się głębiej i przeponowo) , a wydycham ustami

 6. avatar Karolina 21 stycznia 2014 o 22:22

  Może sie przekonam do kolendry…a niech na zdrowie mi wyjdzie 🙂

 7. avatar rokosz 27 marca 2014 o 14:10

  Cóż to za okropne jabłko, rodem GMO, na Twojej tapecie? Czyżbyś promowała GMO??
  Dodam – uwielbiam jabłka, ale coraz rzadziej je jadam, bowiem już z reguły są to odmiany tego samego rody jak te z Twojej tapety – pfeee. Niestety. Pamiętam smak takich jabłuszek jak: Kosztela, Złota Reneta, Malinówka, Koksa, Grochówka, Antonówka, Kronselska, Żeleźniak, Glogierówka, Kalwila – wszystkie pyszne, najpyszniejsze na świecie. „Jedno jabłko z wieczora – nie potrzeba doktora.”. Tak, to prawda, pod warunkiem, że nie jest to kicz i trucizna rodem GMO!!!
  Pozdrawiam.

  1. avatar pepsieliot 27 marca 2014 o 18:01

   Tak rokosz rozgryzłeś mnie jestem człowiekiem Monsanto. Ale tak naprawdę to moja ukochana papierówka, nic nie poradzę, ze wygląda jak sztuczniak 🙂

 8. avatar Rezi 17 kwietnia 2015 o 21:22

  Czy możesz dodać coś więcej o Monsanto i Gmo?

 9. avatar Mała Mi 28 września 2015 o 21:22

  czego to ja juz nie probowalam… chlorelli, cynku, czystka, kolendry… generalnie kazde z nich przynosilo jakis efekt a ja czulam sie lepiej ale ile przy tym bylo prob i bledow… to trzeba naprawde miec zdrowie, zeby chorowac 🙂

 10. avatar Roman 4 października 2016 o 20:55

  A czy można przyjmowac chlorelle i spiruline i za pół godziny pic sok z kapusty chlorelle i spiruline przyjmowałem ze trzy tygodnie przed każdym posiłkiem chwila przerwy i piłem świeży sok z białej kapusty pierwsze dni to czułem sie rewelacyjnie ale póżniej zacząłem odczuwac lekie bóle w okolicach serca po dwóch tygodniach zaprzestałem pic sok z kapusty bo gdzies przeczytałem ze moze upośledzac prace tarczycy ale podobno również swietnie łata nieszczelne jelita a ja raczej na sto procent mam ten problem
  i chyba zawsze miałem problemy z krązeniem bo marzłem bardziej niz inni a teraz to nawet drętwieja mi rece w ciepłym pomieszczeniu a łuszczyca na głowie łokciach i kolanach ma się dobrze nie zauważyłem żadnej poprawy jod podaje przez skóre od ponad miesiąca selen i witamine E też biorę witamineD I K2 właśnie mi się kończy Tak sobie myśle może te wszystkie problemy to przez słabe krążenie Pepsi co bym mógł jeszcze brac zwłaszcza coś co by poprawiło prace układu krążenia Pozdrawiam .

  1. avatar pepsieliot 5 października 2016 o 06:49

   MAGNEZ na 2/3 sposoby i więcej K2

 11. avatar luiza 4 października 2016 o 20:57

  A jeśli się karmi piersią to można zażywać chlorelle i spirulinę?

  1. avatar pepsieliot 5 października 2016 o 06:47

   można, to pokarmy, zacznij od malutkich dawek (nie jestem lekarzem)

 12. avatar Beata Pro 7 października 2016 o 07:38

  Witaj Pepsi,mam pytanie dotyczące odtrucia organizmu z manganu.Czy powyższe metody zadzialają? Czy może polecacie coś jeszcze?

  1. avatar pepsieliot 7 października 2016 o 09:01

   spirulina jest bardzo dobra do kadmu

 13. avatar zlotykredens 7 października 2016 o 07:56

  „Jest to podstawowy powód, aby nie przyjmować witaminy C wraz z chlorellą, należy robić minimum 3 godzinną przerwę.” W takim razie co z suplementem Greens & Fruits w którym występują razem?

  1. avatar pepsieliot 7 października 2016 o 09:00

   nie mówimy o takich ilościach chlorelli i spiruliny, to odnosi się do potężnej kuracji pozbywania się metali ciężkich, taka dawka jak w G&F to idealne uzupełnienie, na podkręcenie aminokwasów z innego pożywienia, oraz dołożenia naturalnych witamin z grupy B

 14. avatar Magda 7 października 2016 o 23:53

  Czy to prawda ze spirulina jest pozywka dla candidy?

  1. avatar pepsieliot 8 października 2016 o 11:29

   nie, candida nie je białka

 15. avatar Angela 9 października 2016 o 14:30

  Hej Pepsi. Mam pytanie, czy 3,5 letnie dziecko może też być zatrute metalami ciężkimi? I czy można takiemu dziecku dawać chlorelle i spiruline. Dodam,że chodzi tu o moją córkę która ma cukrzycę typ 1 i od marca tego roku celiakie. Jeszcze jedno pytanie: jak oprócz diety bezglutenowej pomóc dziecku w regeneracji jelit? Na diecie jest już ponad pół roku a nadal objawy występują. Celiakia była u niej pełnoobjawowa. Część z objawów ustąpiła a część została. Będę wdzięczna za odp. Pozdrawiam.

  1. avatar grzegorzadam 9 października 2016 o 20:30

   Moze, szkoda maluszki, skorzystaj z porad dr LAsta:

   Walter Last
   Jak wyleczyć się z cukrzycy

   1. avatar Angela 10 października 2016 o 20:01

    Dzięki grzegorzadam. A czy dr. Last pisze o cukrzycy typu 1-go? Postaram się kupić tę książkę. Widzę jak moje dziecko cierpi i nie wiem jak jej pomóc.Tak mi jej żal. Nie wiem co zrobić żeby ona w końcu mogła żyć w miarę normalnie i cieszyć się życiem. Niestety teraz większość czasu spędza ona w szpitalu lub w domu bo ciągle łapie jakieś infekcje.

    1. avatar pepsieliot 10 października 2016 o 20:17

     Angelo zobacz może na ten wpis http://www.pepsieliot.com/10-a-wlasciwie-11-roslin-jadalnych-leczacych-cukrzyce-typu-i/ powstał na podstawie opracowania ze stron GreensMedInfo, to poważna strona, może coś Ci się przyda

     1. avatar Angela 10 października 2016 o 20:44

      Poczytam ten wpis. U nas jest też ten problem,że córka ma bardzo wrażliwy żołądek. Często po niektórych pokarmach wymiotuje np. po ogórkach kiszonych, fasolce szparagowej, rybach. Wszystko ma gotowane na parze i w wodzie. Prawie codziennie dostaje awokado. Czasami też olej kokosowy na łyżeczce do buźki. Dziękuję Pepsi że odpisałaś.

    2. avatar grzegorzadam 10 października 2016 o 23:40

     Pisze o wszystkich rodzajach cukrzycy, polecam.

     TYm bardziej teraz można jeszcze wiele zrobić, a nawet doprowadzić do remisji:
     Fragmenty:
     http://docplayer.pl/6996092-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-cukrzycy.html

    3. avatar grzegorzadam 10 października 2016 o 23:48

     Niezbędny jest magnez i wodorowęglan sodu (trzustka)
     dr Mark Sircus Soda – lecznicze właściwości. Kompendium wiedzy o tanim, bezpiecznym i skutecznym środku uzdrawiającym

     Poczytaj w tym temacie o cukrzycy:
     http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

     ==W trzustce wszystkich osób cierpiących na cukrzycę znaleźć można przywry z rodzaju Eurytrema
     pancreaticum, powszechnie występujace u bydła. Prawdopodobnie przedostają się one do organizmu
     człowieka w mięsie oraz produktach nabiałowych spożywanych na surowo. ==
     ==Jeżeli twoje dziecko cierpi na cukrzycę, unikaj
     jakiejkolwiek przetworzonej żywności, a w szczególności tej sprzedawanej w puszkach, kartonach
     i butelkach.==
     Wiele osób może samodzielnie neutralizować zanieczyszczający pożywienie metanol, gdy ich organizmy
     nie zawierają pleśni pokarmowej (kwas Kojica), zawsze obecnej u cukrzyków. Osobiście znalazłam
     ten kwas w kawie i ziemniakach z szarymi fragmentami w środku. Takich odbarwionych ziemniaków
     nie należy spożywać w żadnej postaci. Nawet jeśli czyjś organizm radzi sobie z substancjami trującymi,
     nie powinien ryzykować, albowiem wszystkie trucizny są szkodliwe.==
     Fragmenty.

  2. avatar malgonia 11 października 2016 o 07:02

   Angela, to bardzo trudny i złożony problem. Pewnie nikt nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jak jej pomóc. Musisz czytać i szukać, dużo czytać i szukać i próbować.
   I celiakia i cukrzyca typu 1-go to choroby autoimmunologiczne, czyli nastąpił u Twojej córeczki podwójny atak organizmu na jej własne organy – jelito i trzustkę.
   Przy chorobach autoimmunologicznych na pewno chory jest przede wszystkim układ odpornościowy, więc szczególnie należy o niego zadbać, ale wzmacniając go a nie jeszcze bardziej stymulując. Coś go wyraźnie i mocno zaburzyło.Jaki jest poziom D3? Powinien być wysoki przy tych schorzeniach.
   Warto poszukać przyczyny, dlaczego ten atak nastąpił? Może wywołała go jakaś bakteria, może wirus który siedzi w jej organizmie, może pleśń…może właśnie inne obciążenia, metale np. Cukrzyce na pewno łączyć należy z przywrami. Przy chorobach autoimmunologicznych na pewno jest dysbakterioza, czyli zaburzenie składu flory jelitowej. Jak ją urodziłaś naturalnie czy przez cesarkę?
   Jak udałoby się znaleźć i wyeliminować przyczynę wtedy łatwiej byłoby ogarnąć inne sprawy, a dopóki przyczyna będzie cały czas w niej siedziała, nie ruszysz do przodu.
   Może analiza pierwiastkowa włosa i może dobry biorezonans trzeba by zrobić i wtedy w zależności od wyników spróbować wyeliminować to co stymuluje atak.
   Na blogu masz sporo możliwych sposobów: jak bakteria albo wirus to woda utleniona, w inhalacjach na pewno wskazana, jak pleśń to boraks….Musisz czytać i próbować.
   Przy cukrzycy np. nie należy jednego dnia jeść kilku rodzajów białek zwierzęcych np. jajka i mięsa, to będzie mocno podnosiło cukier. Najlepiej jeść tylko jeden rodzaj białka. Życzę Ci dużo siły i cierpliwości w poszukiwaniu.

 16. avatar Angela 11 października 2016 o 09:18

  Dziękuję za podpowiedzi.Córkę urodziłam naturalnie, urodziła się zdrowa dostała 10 punktów w skali apgar. Ja w ciąży miałam niską hemoglobinę i brałam też antybiotyk . Boję się , że to wpłynęło jakoś na nią.Wit. D3 dostaje codziennie 2 krople. 35,6 ng/ml taki poziom wit d3 był w marcu tego roku.Badania na pasożyty nic nie wykazały.

  1. avatar pepsieliot 11 października 2016 o 09:28

   Angelo nie myśl o tym, nie rozważaj tego co było, a na co teraz nie masz żadnego wpływu. Po prostu wszystko będzie dobrze, dziecko jest zdrowe, a Ty się dokształcasz w odróżnieniu od innych matek, które liczą tylko na lekarzy.

  2. avatar malgonia 11 października 2016 o 10:44

   Angela, możesz się ze mną skontaktować mama2519@op.pl

  3. avatar grzegorzadam 11 października 2016 o 13:57

   Badania laboratoryjne na pasożyty mają ograniczoną dokładność.
   Zrób sobie vegatest, będzie obraz obciążeń, u dziecka również.
   Poziom OH25 warto podwyższyć.

 17. avatar Agnes.L 17 października 2016 o 13:33

  A mnie na pozbycie się metali ktoś polecił ziemię okrzemkową. trzeba pić pół roku.

  1. avatar pepsieliot 17 października 2016 o 15:41

   nie rób tego, to dobre na pasożyty i bardzo ostrożnie ( bardzo silnie odwadnia) i kuracja trwa zwykle tydzień lub góra dwa,

 18. avatar Malgosia 71 5 lutego 2017 o 14:02

  Pepsi napisalas „nie pij tego ” j.w. nie pic wody z Ziemia okrzemkowa na pasozyty? Kurcze….to ja juz nie lapie. W innym poscie wskazujesz min ziemie ok na pasozyty. Mozesz sprecyzowac wskazanie, ilosc,dawki i jak dlugo pic Czy eliminacja cakkowita?
  P.s. chetnie dalabym tzw lajki☺ ale nie mam face buka Chyba ,ze moge w inny sposob to chetnie i poprosze o wskazowke☺

  1. avatar Jarmush 5 lutego 2017 o 14:07

   Chcodzi o to, że ziemia okrzemkowa, to jest kuracja, co to znaczy? Że korzystasz z tego przez pewien określony czas, np 2 tygodnie. Świadomie. Ziemia okrzemkowa bardzo odwadnia narządy, ciało, a ludzie używają ją tygodniami. Są nieświadomi. Tak jest przecież z wieloma naturalnymi lekami , z uva ursi, z miętą, z czarnym bzem, pokrzywą, mogę wymieniać bez końca. Należy poznać skutki uboczne każdego naturalnego leku i podejmować świadome decyzje.

 19. avatar Malgosia 71 5 marca 2017 o 19:23

  Dopiero teraz odczytalam inf. Dxieki bardzo za cenne informacje.

  Wpisalas watek cukrzycy typ 1 ale brak rozwiniecia. Chetnie bym poczytala, szczegolnie czy widzisz wyleczenie? Jest to nielatwa cukrzyca i o ile pamietam ale mogl mi sie juz zrobic kogel mogel to Last albo Moris pisza o wyleczeniu 1. Ale moge sie mylic zaznaczam☺

  I jeszcze jedno Pepsi:gdzies masz napisane w blogu ze spirulina nie jest wskazana przy candidzie. Innym razem pada rada ze wskazana. Bo chlorella to ok. Wiec jesli mozesz to poprosze o ewentualne poprawienie mnie badz sprostowanie☺

  1. avatar Jarmush 5 marca 2017 o 19:50

   był wpis o cukrzycy typu 1, ale jakaś grupa rodziców polskich dzieci z cukrzycą typu 1 kazała i go szantażem usunąć, że niby rodzice po przeczytaniu go zaprzestaną podawać dzieciom insulinę itd. myślałam, że taki wpis z sugestiami, z pokazaniem ewentualnych furtek, szczególnie takich rodziców zaciekawi, zainspiruje do poszukiwań, ale oni odebrali to jako pretekst do awantury, wiec spoko, usunęłam

   1. avatar Malgosia 71 5 marca 2017 o 20:35

    Niestety bywa ze chcemy dobrze to niewlasciwie to zinterpretuja. Ciemnota i ciemnogrod. Chyba wola faszerowac dzieci swinstwami bo po co probowac wyleczac. Moze chodzi o te zasilki ktore biora z tytulu opiek8. Niewazne. Szkoda dzieciakow. Znam taka matke i woli faszerowac dziecko. Szkoda bo cukrzyca jedynka lubi chodzic w parach z innymi chorobami. Ech…

  2. avatar grzegorzadam 5 marca 2017 o 22:46

   Ogromne zasługi na polu walki z grzybami mają preparaty ze stewii, która podawana wraz ze spiruliną
   niweluje jej uboczne działanie.

   Stewia – skondensowany sok – ma właściwości zabijania drożdżaków candida. Jest produktem BIO, rośliną bezkaloryczną i alternatywną wobec cukru i słodzików.

 20. avatar grzegorzadam 5 marca 2017 o 20:24

  wiec spoko, usunęłam”

  Bardzo szkoda, bardzo.

  ”Co należy zrobić
  Krótko mówiąc, w każdym przypadku cukrzycy wystarczy po prostu usunąć jej przyczyny. Ze wszystkich przewlekłych chorób cukrzyca typu 2 jest jedną z najłatwiejszych do wyleczenia należy po prostu przejść na odpowiednią dietę. Dzięki temu można bez trudu przywrócić właściwą regulację poziomu cukru we krwi. Oczywiście znacznie ciężej jest uzdrowić zwyrodnienia oczu, naczyń krwionośnych i innych narządów, ale nawet tutaj poprawa może nastąpić całkiem szybko. Na poparcie powyższego stwierdzenia mogę podać przykład mojej starszej wiekiem pacjentki z pogarszającym się wzrokiem, która była już na skraju ślepoty. Brała leki obniżające poziom cukru. Zaleciłem jej zażywanie wysokich dawek witamin i minerałów niezbędnych dla poprawy stanu oczu oraz niskoziarnistą dietę wolną od słodkich pokarmów. W ciągu trzech tygodni pozbyła się problemów z poziomem cukru we krwi i jej wzrok mocno się poprawił. Istnieje kilka czynników, które należy bezwzględnie skorygować. Całościowy program leczenia cukrzycy składa się z następujących kroków:
  (…)

  http://docplayer.pl/6996092-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-cukrzycy.html

 21. avatar Malgosia 71 6 marca 2017 o 05:23

  Widzisz G4zes…ale Ty glownie opierasz sie o 2 a mi chodzi konkretnie o 1.
  Zgadzam sie iz 2 jest ogolnie do wyleczenia ale z ta 1…..szukalam publikacji nt i tak cienko.
  A do pary jest celiaklia.
  Wnioskuje ze dieta w sumie sie laczy poniekad…ale czy jedna i druga uciazliwosc jest do usuniecia?
  Szkoda mi dzieciaka bo znajoma zdyscyplinowaniw slycha lekarzy – moze i dob4xe ALE TEZEBA KORZYSTAC Z INNEJ,ALTERNATYWNEJ POMOCY)ktorzy to schematycznie podchodza do pacjenta.

  1. avatar Jarmush 6 marca 2017 o 07:24

   Mój tekst dotyczył cukrzycy typu I

   1. avatar Malgosia 71 6 marca 2017 o 15:34

    Wiem Pepsi, nawet masz w tytule….no ale w tym kraju za przyslowiowe pierdniecie mozna miec problemy-sorry za wyrazenie☺ aczkolwiek to tez naturalne…

 22. avatar zibi 6 marca 2017 o 11:04

  Grzegorzuadamie jak skutecznie usunąć ołów z organizmu osoby dorosłej? Dodam,że są już pewne objawy ze strony organizmu(zawroty głowy, nerwowość, anemia).
  Czy EDTA we wlewach dożylnych to jedyne skuteczne działanie?Chodzi o szybkie działanie, chlorella i kolendra nie działają-wypróbowane.Czy kwas alfa liponowy to dobry pomysł?

  1. avatar grzegorzadam 6 marca 2017 o 13:21

   Te leki chemioterapii są analogiem gazu musztardowego i pochodzą z badań broni chemicznej. Instrukcje dotyczące korzystania z nich należą: Rozcieńczyć dobrze działa szybko IVF rozwiązanie spłukiwania.
   Po zakończeniu wlewu, podać bolus energiczny ok. 200 cc IVF w celu przepłukania żyły.

   Podstawowe substancje stosowane w spłuczek IVF są tiosiarczan sodu i wodorowęglan sodu.”

   http://drsircus.com/medicine/sodium-bicarbonate-baking-soda/sodium-bicarbonate-effective-cancer-medicine

  2. avatar grzegorzadam 6 marca 2017 o 13:23

   EDTA + kwas jabłkowy (malic acid) dla aluminium – standard. Nie stosowałbym dużych dawek – 0,5 g jednego i drugiego na dobę.

   Edit: skoro standard, to oczywiście z jedna kapsułką NAC (600 mg).

 23. avatar grzegorzadam 6 marca 2017 o 13:21

  Niedawno pisaliśmy o tym.
  Tu nie ma szybkiego działania, i nie jest takowe wskazane.
  Najpierw oczyszczamy jelita i nerki:
  http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

  EDTA, tiosiarczan sodu, kolendra też, doustniez:

  ”Chelatacja metali:

  Chlorella
  Kolendra
  DMSA (Kwas Dimerkaptobursztynowy)
  EDTA sodowe
  Food Grade węgla aktywowanego
  Shilajit (kwas fulwowy / Kwasy humusowe)
  Kwas alfa liponowy (kwas liponowy)”

  Wg earthclinic.com kwas ALA dopiero po eliminacji rtęci:
  -”One of the problems of Andy Culter’s method is it causes mercury deposition on the brain whenever you take alpha lipoic acid. This makes the mercury deposition permanent. This fact is known in biochemistry and may cause permanent mercury poisoning if mercury is indeed deposited. The other thing is the chemical he used for chelation has a known side effect. EDTA has the least.(..)
  Tłum:
  – „Jednym z problemów sposobu Andy Cutler jest rtęci powoduje osadzanie na mózg, gdy wziąć kwas alfa-liponowy. Sprawia to, że osadzanie się rtęć na stałe. Fakt ten jest znany w dziedzinie biochemii i może spowodować trwałe zatrucie rtęcią, jeśli rtęć jest rzeczywiście złożone. Inną rzeczą jest to, że związek chemiczny stosowany do chelatacji ma znanym skutkiem ubocznym. EDTA ma najmniej. (..)

  ”Tiosiarczanem sodu można usunąć rtęć z innych narządów.
  W połączeniu z DMSO może być również zdolny do usuwania rtęci z mózgu.”

  http://www.health-science-spirit.com/hypercoagulation.htm

 24. avatar Anuszka 22 kwietnia 2017 o 22:15

  Trochę nie na temat ale czytałam u pepsi na blogu o Triptofan i inozitol i nie mogę tego znaleść bo nie wiem czy można brać to razem. Jak ktoś coś podpowie będę wdzięczna

  1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2017 o 06:04

   można brać razem i do tego niacyna dobrze pasuje, to na podreperowanie psyche i nie tylko

   1. avatar Anuszka 23 kwietnia 2017 o 11:36

    A z BComplex też? Dziękuje ślicznie

 25. avatar kamil 6 czerwca 2017 o 11:30

  Dlaczego po spirulinie dostaje rozwolnienia o to jest pytanie 🙂

  1. avatar Jarmush 6 czerwca 2017 o 13:45

   zdarza się 🙂

 26. avatar Celestite 21 listopada 2017 o 13:47

  Odtruwam się z rtęci po usunięciu amalgamatów. Najpierw węgiel. potem przez tydzień spirulina a teraz od ponad miesiąca kolendra.(chlorelli raczej nie mogę bo mam bardzo wysoką ferrytynę) Biorę też selen, cynk, bcomplex, niacynę100, chlorek magnezu,glutation liposomal właśnie mi sie skończył (wszystko z Twojego sklepu) ponadto jod na skórę i silorB do płukania dziąseł oraz ostropest. Chcę dokupić u Ciebie Omega 3 oraz koenzym Q10 G&G – Omega3 to wiadomo po sniadaniu a kiedy najlepiej przyjmować koenzymQ10?
  Czy mam jeszcze dokupić glutation- miałam po nim biegunki, brałam rano na czczo tylko 3ml,
  Nie mam już metalicznego posmaku w ustach, czy dalej muszę katować się tą kolendrą?

  1. avatar Jarmush 21 listopada 2017 o 16:19

   poprzestań na koenzymie Q10, tu masz różne możliwości dawkowania http://www.pepsieliot.com/koenzym-q10-jestes-pewna-ze-go-odpowiednia-ilosc-ciele/, najlepiej brać go w porcjach podzielonych co wyjaśniam w tym arcie, nie musisz się katować kolendrą

   1. avatar Celestite 21 listopada 2017 o 22:31

    Dzięki Pepsi 🙂

 27. avatar Jakub 26 listopada 2017 o 02:41

  Witam, czy zamiast zaparzania kolendry można ją zblendować w szejku? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 26 listopada 2017 o 09:59

   ja tak robię jeśli chodzi o nać, ale korzeń to raczej zaparzać trzeba, chociaż nie wiem tego dokładnie

 28. avatar Katarina 30 listopada 2017 o 13:52

  Witam, być może wiesz: czy można chlorellę przyjmować z zeolitem? Pozdrawiam serdecznie

 29. avatar Ewelina 9 lutego 2018 o 17:45

  Witam, czy możesz polecić zeolit od jakiegoś konkretnego sprzedawcy czy firmy? Pełno tego ale podobno trzeba uważać bo jeżeli jest z nie sprawdzonego źródła można narobić sobie dużo szkody. Myślałam o zeolicie od …..ale mają bardzo drogi. Znasz te firmę ?

  1. avatar Jarmush 9 lutego 2018 o 18:10

   proszę nie spamować

 30. avatar Nastia 16 lutego 2018 o 09:02

  Dzien dobry, czy kolendra mielona (brazowa) bedzie miala podobne wlasciwosci detoksu jak zielone liscie? I czy mozna podawac chlorelle 10 mies. niemowlakowi? Dziekuje

  1. avatar Jarmush 16 lutego 2018 o 10:46

   http://www.pepsieliot.com/kolendra-pewno-chelatuje-metale-ciezkie/
   Nie, dopiero roczne dziecko może brać 1 gram chlorelli, ale należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli This is BIO/

 31. avatar dadaD 8 marca 2018 o 12:04

  Pepsi i Grzegorzuadamie wy potraficie rozwiązywać problemy dlatego zwracam się do was. Mój mąż zrobił biorezonans i test wyszła mu glista i to co zwykle przy metalach ciężkich , klapnięta wątroba i płuca, nerki jeszcze średnio, zniszczona śluzówka żołądka i jelit. Metale ciężkie praktycznie wszystkie na maxa. Ma w buzi mostek amalgamatowy.I jak teraz wziąć się za to. Oczywiście na początek naprawa żołądka i jelit, czyli dieta bez glutenu ,nabiału i cukru. Z tym oczywiście się zgadzam, ale co dalej mimo plomb zaleciła Joalisy , chlorellę i spirulinę bo przy takim obciążeniu metalami wyrwanie grozi śmiercią. Tak stwierdziła. Potem wyrwanie i dopiero ALA. A gdzieś wyczytałam że przy amalgamatach nie można się chelatować. . Na badanie zdecydowaliśmy się bo męża od 3 m-cy boli coś (ni to staw ni to udo czasem kolano z przerwami raz lekko raz mocno) Pani prowadząca doszła do wniosku że są to metale ciężkie w ośrodkowym układzie nerwowym. Pomóżcie nie chcę zaszkodzić mężowi

  1. avatar grzegorzadam 9 marca 2018 o 09:07

   Oczywiście na początek naprawa żołądka i jelit,”

   Przy stałej ekspozycji na rtęć, usuwanie objawów może być problematyczne.
   i nieskuteczne.

   ”przy takim obciążeniu metalami wyrwanie grozi śmiercią. Tak stwierdziła.”

   Trzeba znaleźć specjalistę, który się tym zajmie.
   Trudny temat wśród naszych ”kanałowo-”leczących” dentystów.

   ”Pani prowadząca doszła do wniosku że są to metale ciężkie w ośrodkowym układzie nerwowym. ”

   Bardzo możliwe a rtęć w zębach postanowiła zostawić?

 32. avatar dadaD 9 marca 2018 o 11:23

  A co sądzicie o EDTA w takim przypadku bo ból nogi bardzo mnie niepokoi szczególnie jak czytam o objawach raka kości

  1. avatar grzegorzadam 9 marca 2018 o 17:53

   Są w temacie wzmianki o EDTA, kilkadziesiąt wpisów zniknęło, może powrócą, może nie.

   Nie nakręcaj się rakiem, sprawdź testami organizm:
   http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Analiza włosa i biorezonans.

 33. avatar dadaD 9 marca 2018 o 21:02

  Dziękuje za odpowiedź, macie może wątek o EDTA

  1. avatar grzegorzadam 10 marca 2018 o 08:59

   Był tutaj:

   kilkadziesiąt wpisów zniknęło, może powrócą, może nie.

   1. avatar Jarmush 10 marca 2018 o 10:56

    wrócą, a przynajmniej te, które są skopiowane

 34. avatar grzegorzadam 20 marca 2018 o 11:15

  Dr Sircus : 100% Organic chlorella This is BIO + kolendra , tylko razem:

  http://drsircus.com/detox/essentials-of-natural-chelation-therapy-at-home/

 35. avatar Gandzi 16 kwietnia 2018 o 11:56

  Witam.Robilem pierwiastkowe badanie wlosa i wyszedl mi strasznie wysoki poziom Baru(inne metale w normie).Pare lat temu lykalem bar do badania refluksu i pewnie to dziadostwo zostalo.Moje pytanie brzmi:jak pozbyc sie tego metalu? Dziekuje

  1. avatar grzegorzadam 23 kwietnia 2018 o 04:19

   próbuj metody Sircusa, Cutlera lub podobntych.

 36. avatar rene 23 kwietnia 2018 o 05:59

  Właściwości chelatujące przypisywane są również kolendrze. Prawdą jest, że jest ona chelatorem rtęci, natomiast brakuje badań nad okresem jej rozpadu, co powoduje, że przyjmowanie jej jest ryzykowne. Chelatorem rtęci jest również EDTA (kwas wersenowy). Jest to bardzo popularny chelator często stosowany dożylnie w chorobach krążenia. Jest on jednak głównie chelatorem ołowiu, co powoduje że „wyłapywanie” ołowiu jest priorytetowe ponad „wyłapywanie” rtęci. To również powoduje ryzyko redystrybucji. Chelatorami rtęci nie są zeolite ani witamina C, choć zdarza się, że przedstawiane są jako takowe.https://toxichg.pl/2016/01/16/opis-protokolu-chelatacji-wedlug-andrew-cutlera/

 37. avatar drabina 9 października 2018 o 10:29

  Chciałabym dodawać zeolit do porannych 4 szklanek. Doradź proszę do której i ile?

 38. avatar viktia 20 czerwca 2019 o 13:30

  Dzien dobry, czy kolendra suszona (liście) bedzie miala takie same wlasciwosci detoksu jak zielone liscie? Nasiona jak rozumiem nie? Dziekuje

 39. avatar ella60 7 marca 2021 o 09:54

  Jak szybko usunąć arsen z organizmu?
  Z powodu straszliwie wypadających włosów zrobiłam badanie poziomu arsenu w krwi. Wynik – 1,07 a norma do 0,6 mg/l. Przed badaniem na tydzień odstawiłam produkty ryżowe ( nietolerancja glutenu – Hashimoto, wymusiła rezygnację z produktów zbożowych i od lat jestem na ryżu i jego pochodnych). Jeśli nic nie zrobię – lśniąca czaszka gwarantowana ! Proszę o wskazówki.

  1. avatar Przemko :-) 7 marca 2021 o 16:50

   Przede wszystkim nie jedz już nigdy więcej ryżu.
   A dlaczego nie chcesz zrobić tych wszystkich metod, które są w tym artykule?
   Zeolit jest bardzo polecany do odtruwania z metali ciężkich i również jest opisany w powyższym artykule.
   Co to dla Ciebie znaczy szybko? Szczególnie w zestawieniu z informacją, że od wielu lat się tym arsenem zatruwałaś. Mniej więcej szacuje się, że powroty do zdrowia trwają co najmniej 10% czasu, który przeznaczamy na wpędzanie się w chorobę.

 40. avatar Sprite 5 sierpnia 2022 o 17:30

  dzień dobry 🙂

  obecnie zależy mi na oczyszczeniu jelita grubego dlatego planuję zastosować glinkę bentonitową – terapia 2 tygodniowa
  czy mogę ją brać gdy codziennie stosuję 4 greens do 4 szklanki? czy glinka koliduje jakoś z 4 greens głownie z chlorellą? czy 4 greens przerwać na czas terapii glinką?

  wolałabym brać glinkę na wieczór 2h przed snem (21;00, ostatni posiłek jadam ok 17:00 potem pp), ale czytałam, ze glinkę najlepiej należy brać rano na czczo – czyli wychodzi, ze jako szklankę 0 ?

  1. avatar Pepsi Eliot 5 sierpnia 2022 o 17:50

   nie widzę związku między glinką a chlorellą tym bardzie że będziesz robić kurację glinką wieczorem. Ale nie znam też badań na ten temat. Wiem tylko że bentonit przeszkadza wzrastać chlorelli, ale raczej jeśli chodzi o uprawę. Nie wiem też czy blisko spożyte i glinka i chlorella wchodzą w synergię czy antagonizm. nie ma takich badań. Na wszelki wypadek bierz w różnych odstępach dnia

 41. avatar Ewa 5 marca 2023 o 06:21

  Mój mózg * zaopatrzył się * w rtęć dzięki wstawieniu dziesięciolecia temu 8 plomb amalgamatowych.
  Pamięć z błyskotliwej stała się ….nie wiem co czytam nie wiem co oglądam.no koszmar .
  Teraz plomby nie mam /ale rtęci pewnie więcej bo usunięte tradycyjnie .
  Pozbyć się jej…bariera krew/mózg ..
  Chyba trudna sprawa
  Pepsi a protokół chelatacji Chultera..czy przemawia do Ciebie
  Szukam pomocy by cokolwiek w mózgu mi się poprawiło.
  Chociaż cokolwiek zapamiętać nauczyć się

  1. avatar Pepsi Eliot 5 marca 2023 o 11:05

   ten protokół znam bardzo pobieżnie, robisz codzienne 4 szklanki?

 42. avatar Ewa 5 marca 2023 o 13:56

  Rtęć w mózgu…czy w ogóle się da usunąć jeśli ona tam latami sobie mieszka ..
  4 szklanki wprowadzę

  1. avatar Pepsi Eliot 6 marca 2023 o 07:42

   nic nie będzie mieszkać! nawet tak nie myśl!
   https://www.pepsieliot.com/mgla-umyslowa-mozgowa-przyczyny-objawy-zdrowienie/
   a jakie masz TSH? i przeciwciała tarczycowe?

   <3

 43. avatar Ewa 6 marca 2023 o 19:53

  Tarczyca ok badana dwa tygodnie temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Zagęszczony wysuszeniem i sproszkowaniem organiczny jarmuż, TWOJE MIĘSO ROŚLINNE!

Kale This is BIO Wymiata nie tylko w 4 szklance! Polecam <3 :)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum