Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 851 640
188 online
42 354 VIPy

Jak łatwo wzmocnisz działanie prozdrowotne super algi spiruliny?

Pierwszym warunkiem co do jakości spiruliny, ma być jej organiczność i czystość.

Przypomnę też badanie na Wydziale Mikrobiologii i Immunologii Uniwersytetu Hokkaido w Japonii na temat likwidacji guzów przez ekstrakt spiruliny, który sprawia, że organizm odpowiada NT, czyli sygnałami aktywacji komórek NK, naturalnych zabójców komórek nowotworowych.

Doustna terapia spiruliną dała również podobne efekty powiększające specyficzny szlak MyD88, tworzący immunoterapię przeciwnowotworową.

Naturalne napakowanie spiruliny we wszystkie 8 podstawowych aminokwasów, witamin z grupy B i przeciwutleniaczy, takich jak zeaksantyna i beta-karoten, powoduje, że należy uznać ten pokarm jako silny wzmacniacz systemu odporności. Również niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak kwas linolenowy i szczepy probiotyczne mają niewątpliwy wpływ na to, że nowotwory nie czują się komfortowo w obecności spiruliny.

Do tego wspomniany już chlorofil i fikocyjanina, sprawiają, że spirulina jest również silnym oczyszczaczem krwi, pomaga transportować tlen do komórek, stymuluje wzrost i odnowę komórek krwi. Co możesz wybitnie świadomego zrobić dla ciała, gdy masz spirulinę w proszku?

8 prostych przepisów na synergicznie zdrowotne mieszanki ze spiruliną

1. Spirulina i 4 szklanki

Oczywiście na pierwszym miejscu jest codzienna, oczyszczająca wątrobę i ciało, nawadniająca, dotleniająca komórki i odżywiająca kuracja 4 szklanek, gdzie spirulina idzie do czwartej szklanki, albo solo, albo w doskonałej mieszance 4 Greens, wraz z chlorellą i trawami, pszeniczną i jęczmienną.

2. Spirulina i surowe kakao

Połączeniem silnie prozdrowotnym jest łyżeczka (lub 2) spiruliny w proszku z łyżeczką surowego kakao. Synergia pozytywnych efektów sercowo-naczyniowych, ochrona zaburzeń poznawczych związanych z wiekiem, czy Alzheimerem, poprawa pamięci i działanie przeciwnowotworowe. Oasis of Hope Hospital w Tijuana, w Meksyku przedstawił pogląd oparty na literaturze medycznej, że te 2 pokarmy, zjedzone razem, tworzą hiper mieszankę prozdrowotną. Podstawą hipotezy medycznej Oasis of Hope jest obserwacja Indian Kuna z Panamy, zużywających duże ilości kakao. Indianie ci mają prawie nieistniejący poziom nadciśnienia pomimo obfitego solenia potraw. Oczywiście demonizowanie naturalnej, szarej, soli morskiej z ogromną (90 plus) ilością minerałów śladowych rozmija się z prawdą, bo to zupełnie in na sól niż biała rafinada. Spirulina wraz z surowym kakao do Twojego zielono-owocowego, porannego szejka, szczególnie po treningu to świetna opcja dla ciała.

3. Spirulina i izolat serwatki CFM

Wskazanym połączeniem prozdrowotnym, w tym przy przeroście drożdżaków Candida, jest łyżeczka spiruliny w proszku w połączeniu z dwoma łyżeczkami 100 % izolatu serwatki CFM. O takim właśnie połączeniu czytamy u Waltera Lasta w „Jak wyleczyć się z drożdżaków”.

4. Spirulina i kurkuma

Algi, w tym zarówno spirulina, jak i chlorella, działają synergicznie wraz zorganiczną kurkumą. Silny strzał prozdrowotny to łyżeczka spiruliny, pół łyżeczki kurkumy, odrobina czarnego pieprzu, można dodać 1/4 łyżeczki imbiru (albo/i cynamonu cejlońskiego). Przy okazji info, że w tym tygodniu pojawi się zarówno imbir, jak i cynamon This is BIO. Ten preparat ma wielorakie zastosowanie prozdrowotne i jest w stanie zminimalizować bóle mięśni i stawów, chorobowe, w tym też te po ostrym wysiłku fizycznym. To połączenie jest więc fajną opcją też dla sportowców.


5. Spirulina i żeń-szeń

Spirulina zmieszana z żeń-szeniem (po 1 łyżeczce obu proszków) to wskazane połączenie dla rekonwalescentów w chorobie nowotworowej, w równoważeniu układu nerwowego, też przy cukrzycy.

6. Spirulina i chlorella

Odtruwanie, w tym z metali ciężkich i promieniowania odbywa się synergicznie za pomocą mieszanki spiruliny z chlorellą(łyżeczka spiruliny na 1/2 łyżeczki chlorelli) Dlatego tak dobrze działa organiczny proszek 4 Greens (łyżeczka do 4 szklanki), który oprócz chlorelli i spiruliny zawiera również w identycznych częściach trawy pszeniczną i jęczmienną.

7. Spirulina z tribulusem

Wzrost wytrzymałości, spirulina z tribulusem (po 1 łyżeczce obu proszków) jest opcją szczególnie skierowaną do sportowców, gdzie tribulus naturalnie podnosi własny (danej osoby) testosteron.


8. Spirulina z ashwagandhą

Spirulinę mieszamy z ashwagandhą (po 1 łyżeczce obu proszków) przede wszystkim dla poprawy samopoczucia psychicznego. Smaczne to to nie jest:)

I trochę kontrowersji, żeby nie było, że nie było:

Naukowych badań na temat wspaniałych właściwości spiruliny jest bardzo dużo, no, a gdzie może być mina? Choć to już udowodnione, że spirulina jest niezbędnym i bardzo korzystnym pokarmem/suplementem diety, jak zawsze są przeciwskazania. Oczywiście osoby uczulone na algi, a dokładnie na pewien alergen zawarty zarówno w chlorelli, jak i w spirulinie, dlatego zawsze zaczynaj przygodę z algami od małej dozy i powoli zwiększaj dawkowanie. Chorzy na phenylktonurię nie mogą metabolizować fenyloalaniny, a ten aminokwas zawarty jest w spirulinie. Są jeszcze mikrocystyny, które są toksyną i przyczyną chorób wątroby, a nawet raka, i mogą w śladowych ilościach zawierać się w spirulinie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie źródło tego pokarmu, przebadanego pod kątem zawartości mikrocystyn. 100 % Organic Spirulina This is Bio (tak samo jak Chlorella, czy Ashwagandha, Tribulus, Ginseng, Kurkuma i inne) mają oczywiście certyfikaty czystości, dodatkowo weryfikowane europejskim, wyrywkowym badaniem każdej partii.

owocek

Źródła: en.mr-ginseng.com/spirulina/ „Jak wyleczyć się z drożdżaków” Walter Last „Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko

(Visited 4 302 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Gosia 29 września 2019 o 12:06

  A można dodać surowe kakao do 4 szklanki razem z 4 greens?

  1. avatar Jarmush 29 września 2019 o 17:13

   można

 2. avatar Aga 29 września 2019 o 15:23

  Pepsi ,chce zamówić 4 Greens ale mieszkam za granicą więc chce zamówić więcej sztuk. Moje pytanie na ile wystarcza takie opakowanie? Jestem początkująca, narazie robię 3 szklanki. Jak wprowadzić czwartą? Podpowiedz,proszę, czym zastąpić ocet jabłkowy, bo chyba mi nie służy, nam refluks. Lovciam ?

  1. avatar Jarmush 29 września 2019 o 17:12

   bierzesz 1/4 płaskiej łyżeczki 4 Greens, mieszasz ze szklanką wody, tej bazowej z cytryną, mieszasz i wypijasz. Następnie sukcesywnie zwiększasz dawkowanie, aż dochodzisz do pełnej łyżeczki. Łyżeczka ma średnio 5 gramów, ja biorę bardziej kopiatą, ale jak 5 gramów to starcza na 22 dni. Na razie pij wodę z cytryną, jeśli nie możesz octu, ale on ma zakwaszać żołądek i ma być  zmniejszony refluks. Jak wypada domowy test sodą na zakwaszenie żołądka?https://www.google.com/url?client=internal-uds-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&q=https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/&sa=U&ved=2ahUKEwja1dzAw_bkAhVGCxoKHaNTDI0QFjACegQIARAC&usg=AOvVaw0b2FbDrbag_q1HziEZlWuw

 3. avatar Aga 30 września 2019 o 05:25

  Zrobiłam kochana test sodą, wynik 1min 15 sekund ( nie za dobrze, nie) . To znaczy, że musze dostarczyć żołądkowa kwasu i przy okazji pozbede się refluksu . Lovciam ??

 4. avatar angie 30 września 2019 o 06:19

  Peps bo czytam właśnie, że jest nagonka na ziele Starzec Jakubek, że niby rak i sratytaty ale po tym co się dzieje z internetami w ostatnim czasie to jakoś nie dowierzam i myślę, że to kolejny atak w naturopatów. Jakie masz zdanie na temat tej rośliny? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 30 września 2019 o 06:38

   Nie mam zdania, bo nie siedzę w takich ziołach, ale wiem jedno, z Internetu już nie poznasz obiektywnej prawdy o naturalnych metodach leczenia, jesteśmy niszczeni, nasze strony zostały sztucznym algorytmem obniżone w rankingu, po prostu totalna kontrola i pisanie źle o naturalnych lekach, ale to się może zmienić, są inne wyszukiwarki

   1. avatar ania 30 września 2019 o 08:28

    Peps, a mozna spiruline jak ma sie niedoczynnosc tarczycy ?

    1. avatar Jarmush 30 września 2019 o 10:56

     algi świetnie spraawdzają się przy niedoczynności,chyba, że jest alergia

     1. avatar ania 30 września 2019 o 11:03

      senk ju, to dzisiaj pocisne;)

 5. avatar Sara 30 września 2019 o 08:09

  Droga Pepsi. Przeszukuję Twojego bloga i nie mogę jakoś znaleźć. Podaj jeszcze raz proszę jakie są najlepsze suple na poprawę płodności dla kobiet i mężczyzn. Ja mam problem z polipami i stanami zapalnymi narządów kobiecych na tle hormonalnym, a mąż z produkcją nasienia ( ogólnie całkowity brak spermy pomimo orgazmu) Oboje chcemy nasze wspólne dziecko i była na ten temet szczera rozmowa i tak zadecydowalismy. Mam 32 lata. Chcemy abym urodziła przed 35 rokiem życia. Najpierw próbowałam bez wspomagaczy w postaci supli, ale samo obniżanie ważności, wizualizacje, intencje oraz pozytywne nastawienie i próby lewą nogą do lusterka, w moim przypadku słabo skutkują. Może suple pomogą zwiększyć skuteczność tych sposobów? Poradz proszę, co zażywać

  1. avatar Jarmush 30 września 2019 o 08:15

   Może tak być,że z pustego i Salomon nie naleje, suple suplami, mogę Ci podać całą litanię, którą mam od pewnego mądrego doktora, który zamawiał je u nas dla swoich pacjentek, teraz siedzi w Stanach i ma się świetnie, ale miał bardzo dużo sukcesów również w Polsce, w postaci dzieci w kołyskach. Jednak poprawiała się drożność nasieniowodów, i pracy jajników etc, wtedy jeszcze nie było Maca This is BIO, i nie miałam też takiej wiedzy, że wzmaga ruchliwość plemników, ale sperma musi być. Może być w niej mało plemników, mogą być ospałe, ale sperma to nie tylko plemniki. A taki przezroczysty płyn też mu się nie wylewa? W nim też mogą pojawić się plemniki?

 6. avatar DW 30 września 2019 o 08:12

  Co może oznaczać Pepsi jeśli spotykam i poznaje multum fajnych koleżanek, zero zawiści, cudne i super osoby – naprawde? ALE W OGÓLE nie poznaje żadnych mężczyzn, nic a nic? Wiem, ze mówiłaś, ze to jakie osoby przyciągamy świadczy o nas, ale dlaczego przyciągam osoby jednej płci? Wiem, ze to idiotyczne, ale mam już sporo lat, a nigdy się z nikim nie kochałam i myśli jak to jest przytłaczają moja głowę. Zero mężczyzn na moim polu widzenia, którzy by się mna zainteresowali. Chcialabym wkoncu doświadczyć jakiejś bliskości 🙁

  1. avatar Jarmush 30 września 2019 o 08:19

   „mam już sporo lat, a nigdy się z nikim nie kochałam i myśli jak to jest przytłaczają moja głowę” tutaj jest odpowiedź, przyciągasz dokładnie taką sytuację o której myślisz. Jeśli staniesz prezed lustrem nieuczesana, nie pomyslisz, że lustro kłamie, tylko faktycznie odbija `Twoją rzeczywistość, i z tym jest dokładnie tak, kiedyś po prostu było jak było i mogło się wszystko wydarzyć, a odkąd zaczęła obsesyjnie myśleć że masz brak seksu i faceta, że jesteś niedoborowa to właśnie odbija Twoje lustro rzeczywistości, to Ty to sprawiasz, że faceta nie ma

   1. avatar DW 30 września 2019 o 08:29

    Czyli co mogę zrobić – odpuscic, starać się nie myslec, aktywność fizyczna, robić cokolwiek by nie myslec? Sluchac Sollfeggio? Mam teraz ponad 30, czy jest to mozliwe, ze po 40 ktos się nagle pojawi? Czy to wcielenie jest już stracone?

    Dziękuje slonce za pomoc.

    1. avatar Jarmush 30 września 2019 o 10:55

     Oszalałaś? Oglądaj moje filmiki! Ale jak już będzie facio, to wcześniej przerwij błonę u ginekologa, on ma nic nie wiedzieć, póki śpi, chyba, że poznasz przebudzonego

     1. avatar DW 30 września 2019 o 11:36

      Oglądam, ale muszę nadrobić kilka filmików zaległych. Super, ze się zdecydowałaś dla nas nagrywać, bo dla mnie słuchanie Ciebie i jednoczesne patrzenie napawa mnie pozytywną energią. Dziękuje <3 tak zrobię, ale jeszcze nurtuje mnie pytanie dlaczego facio ma nic nie wiedzieć i lepiej przeciąć błonę u ginekologa? W sensie jak nawet bym nic nie powiedziała, ze jestem „przeterminowaną” dziewicą to on wyczuje to?

     2. avatar Jarmush 30 września 2019 o 14:07

      nie mów, dopóki myślisz, że to coś złego, bo facet nawieje, jak będziesz miała to za sobą, myśli znikną

 7. avatar Sara 30 września 2019 o 09:50

  Dziękuję za odpowiedź na komentarz Pepsi. Właśnie kiedyś miał dużo nasienia. Potem od maja tego roku pojawiała się bardzo mała ilość tego przezroczystego płynu zamiast spermy, a teraz od lipca to już nawet i tego płynu nie ma. Po prostu sucho. Słyszałam o maca i zenszeniu syberyjskim. Czy to wystarczy, czy cos jeszcze powinniśmy zażywać?? Jeśli tak to co polecasz i czy oboje możemy to zastosować.? Ja na plipy, a on na brak spermy….. Pamiętam, że kiedyś w jakimś komentarzu pisałaś komuś o suplach na zajście i polepszenie płodności damskiej i męskiej, ale nie mogę tego znaleźć

  1. avatar Jarmush 30 września 2019 o 10:53

   Saro Droga, poszukam wieczorem i napiszę Wam jutro, to jest szczególny przypadek

 8. avatar Sara 30 września 2019 o 11:29

  Dziękuję. Będę czekać i mam nadzieję że coś wymyślisz. Love :* 🙂

 9. avatar Carolina 1 października 2019 o 16:31

  Pepsi, pije shape shake 3h po obiedzie (jem o 14ej) w celu schuścia? czy jeśli dodam do niego łyżeczkę spiruliny to będzie nadal działał w ten sam odchudzający sposób? Shake jest moim ostatnim jedzeniem, potem do 9 poszcze.

  1. avatar Jarmush 1 października 2019 o 21:22

   tak, spirulina nie doda energii, ale jeszcze podkręci zdrowotnie jakość pokarmu

 10. avatar beetis23 14 listopada 2019 o 08:36

  Czy mogę dawać 5-latkowi spirulinę w tabletkach do pogryzienia? Jeśli tak, to w jakich dawkach?

  1. avatar Jarmush 14 listopada 2019 o 09:16

   Tu masz odpowiedź na to pytanie i przy okazji inne zalecenia ogólne, serdecznie Was ściskam

   Dziecko lat 5,

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 2 gramy chlorelli This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę ), oraz 3 gramy spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib—5905344040680.html

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację

   oraz 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci , też po śniadaniu.

   (w razie potrzeby kapsułki i omega 3 można przecinać i wysypywać/wylewać zawartość i mieszać z czymś pysznym)

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
   Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.
   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   I właśnie teraz zrób dziecku kalibrację, o ile dziecko jest w stanie pić sok z C

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   A tutaj przepis na zupę leczącą jelita, można też dziecku podawać bulion z kości zwierząt z hodowli organicznej.

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   nie jestem lekarzem <3

 11. avatar beetis23 14 listopada 2019 o 09:48

  Bardzo bardzo dziękuję za odpowiedź i poświęcony mi czas 🙂 Właśnie ostatnio dzięki kalibracji kwasem askorbinowym z sokiem pomarańczowym szybciutko wyszliśmy z infekcji. Chlorellę Mały gryzie jak cukierki :), stąd pomysł z podobnym podawaniem spiruliny. Witaminę D3 ma w normie, niestety nie mam w tej chwili przy sobie wyników. Obecnie suplementujemy D3+K2mk7+ekstrakt z kurkumy, ale się kończy i właśnie uzupełniam koszyk w TIB 😉
  Jeszcze raz pięknie dziękuję 🙂

 12. avatar Edyta85 5 marca 2020 o 22:02

  Cześć Pepsi. Mam Twoją spirulinę. Czy mogę ją spożywać karmiąc piersią? Podczas ciąży miałam częste infekcje pęcherza…później infekcje połogową…i były niestety antybiotyki…Chciałabym się trochę oczyścić po ciąży bo też pojawił się guzek w piersi który będzie diagnozowany. Czy spirulina byłaby ok i nie będzie szkodzić dziecku? Pozdrawiam serdecznie

  1. avatar Jarmush 6 marca 2020 o 13:24

   Nie będzie szkodzić dziecku, jest bardzo dobrą opcją,. ale zacznij od malutkiej dawki, i powoli zwiększaj dawkowanie bo ludzie bywają uczuleni

 13. avatar Kasia 15 października 2021 o 18:48

  Witaj Pepsi, a ja mam takie pytanie a propo spiruliny z twojego sklepu którą zakupiłam, w jakiej formie występuje w niej jod, organicznej czy nieorganicznej. ? Bo sama nazwa organiczna spirulina odnosi się jedynie do jej czystości ?
  Pozdrawiam Kasia

  1. avatar Pepsi Eliot 16 października 2021 o 05:35

   Jodu jest tyle co w ziemniaku, to są hodowlane algi słodkowodne. Glony morskie jak Kelp, to potężne źródło jodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum