Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 253 158
192 online
35 508 VIPy

Jak leczyć endometriozę według Andrew W. Saula?

Jak leczyć endometriozę według Andrew W. Saula?

Endometrioza to choroba bardzo nieprzyjemna i bolesna. W przebiegu tej przewlekłej choroby błona śluzowa macicy (endometrium), która zgodnie z nazwą powinna się znajdować w macicy, dostaje się poza nią i często jest obecna w całej jamie miednicy. Problem nasila się w czasie menstruacji, w trakcie której dochodzi do wewnętrznych krwawień, stanów zapalnych, silnego bólu i uczucia dyskomfortu. Badania nad bydłem wykazały, że endometrioza u krów może wynikać z niedoborów selenu. Mleczarze wiedzą, że krowa nie da mleka, jeśli wcześniej się nie ocieli, dlatego podają jej selenowe suplementy. Suplementy selenu są podawane szczególnie w rejonach, których gleby są ubogie w ten pierwiastek. Teraz z powodu dewastacji zasobów, nieuprawiania ziemi (uprawia się tylko plony), doszło do tego, że trudno znaleźć gleby bogate w ten pierwiastek. Rolnicy zbankrutowaliby, gdyby krowy nie dostawały selenu i zachorowały na endometriozę. Dokładnie odwrotnie niż u ludzi, gdy kobiety z endometriozą, które powinny suplementować selen, mogłyby przestać być źródłem dochodów dla lekarzy, farmaceutów, i takich tam.

Kluczem do skutecznego leczenia endometriozy jest uznanie jej za to, czym naprawdę jest, czyli skutkiem mineralnego niedożywienia

Rolnicy doskonale widzą pewne prawdy, a lekarze wcale ich nie dostrzegają. Ciekawe dlaczego? Krowy to witarianki na surowej diecie roślinnej pozyskujące minerały z trawy, ziaren i suplementów (lizawki solne) dostarczanych przez inteligentnych mleczarzy. Mimo tak dobrych przykładów lekarze leczą endometriozę dopiero wtedy, gdy się pojawi, i używają do tego konwencjonalnych leków.

Tymczasem endometrioza jak większość (wszystkie?) chorób nie bierze się z niedoborów lekarstw, za to może być skutkiem niedoboru selenu!


Jest też jeszcze inny brak, który z pewnością też ma wpływ na endometriozę, a mianowicie folacyna, czyli kwas foliowy

Niedobór kwasu foliowego prowadzi do niedokrwistości megaloblastycznej (tej z brakami B12) skutkującymi zaburzeniami dojrzewania komórek krwi i szczególnie groźnej na etapie ciąży, niemowlęctwa i dzieciństwa, czyli w okresach związanych ze wzrostem. Wiemy też jak ważną rolę odgrywa kwas foliowy w mega ważnym cyklu metylacji (wysoka homocysteina i jej skutki, depresje, problemy psychiczne), ale to tylko dygresja. Dzięki diecie opartej na liściach i trawie, krowy nie narzekają na braki kwasu foliowego. Kobiety witarianki (szczególnie na diecie 811 – 20 dkg zielonych liści dziennie – też nie).

Reklama

TU ZNAJDZIESZ Zrównoważony COMPLEX – B 50 z NIACYNĄ


Inne składniki odżywcze, które mogą pomagać w zwalczaniu tej choroby, to duże ilości witaminy C, witaminy B Kompleks, nienasycone kwasy tłuszczowe (lecytyna, olej z wiesiołka), żelazo, jod, wapń i magnez. Suplementacja jest więc jak zawsze bardzo dobrym pomysłem. Źródło: „Wylecz się sam. Megadawki witamin” Andrew W. Saul  (tytuł oryg. ” Doctor Yourself”)

owocek:)

(Visited 26 978 times, 2 visits today)

Komentarze

 1. avatar Saga 3 listopada 2016 o 09:15

  Dzień dobry Pepsi. Na początku chce się przywitać i podziękować za Twojego bloga . Czytam i czytam i ciągle mi mało. Twój dzisiejszy wpis zmotywowal mnie do rejestracji. Choruje na endometrioze. Nie potrafię dogadać się z lekarzami, którzy twierdzą, że tego nie da się wyleczyć i proponują tabletki antykoncepcyjne lub sztuczna menopauze. Przeszłam laporoskopie, usunięcie ognisk pomogło mi wrócić do normalności. Bardzo chciałbym mieć dziecko, niestety 3 protokoły in vitro zakończyły się poronieniem. Naturalnie w ciążę nie zachodze. Zaniepokoiło mnie to, że czułam się coraz gorzej po jedzeniu chleba, mleka itp. miałam reakcję alergiczne. Lekarz twierdził, że to nie ma związku z endo. I tak trafiłam do Ciebie. Odstawiłam gluten, nabiał cztery miesiące temu. Wprowadzilam olej kokosowy, zielone szejki, lekkie ćwiczenia. Co mnie dziwi to zaczęło odrzucać mnie od mięsa, obrzydza mnie ?! Suplementuje Wit d 3 4000, witaminy b complex, Wit c 1000, l glutamine, serra enzyme, spiruline oraz enzymy trawienne, brałam też kwas kaprylowy . Selen i witaminą E dołączy do zestawu Jest o niebo lepiej ! Zauważyłam pełno pozytywnych zmian w moim ciele. Staram się patrzeć na mój organizm całościowo. Pepsi proszę doradz mi co mogę jeszcze zrobić aby poprawić swoj stan zdrowia ? Jak ty postrzegasz sprawy płodności ? Co myślisz o serapeptazie ?

  1. avatar grzegorzadam 3 listopada 2016 o 11:48

   ==Metyloetyloketony (MEK) lub metylobutyloketony (MBK) wg. dr Clark powodują, że macica staje się pośrednim żywicielem pasożytów, szczególnie przywr jelitowych. Dorosłe przywry (każda z czterech odmian) w ścianie macicy powodują skurcze i krwawienia poza okresem menstruacji. Jeśli przedostaną się jajowodami do jamy brzusznej, wraz z fragmentami śluzówki macicy, prawdopodobnym rezultatem
   będzie endometrioza – gruczolistość.

   Mogą też być przyczyną mięśniaków. Niekiedy znajdzie się tam owcza motylica wątrobowa, przywra przewodów żółciowych, ludzka motylica wątrobowa, a nawet Eurytrema – przywra trzustkowa. ==

   ZAcząłbym od początku, czyli od badania vegatest-Volla.

   Polecam też opinie dr Lasta:
   http://www.health-science-spirit.com/menstrual.html
   http://www.health-science-spirit.com/urine.html

  2. avatar grzegorzadam 3 listopada 2016 o 11:51

   ==60% tego, co wetrzesz w swoją skórę, wchłania się przez nią i może być wykryte we krwi w ciągu kilku minut?

   Ciała dzieci są małe i dlatego nie posiadają jeszcze takiej zdolności do detoksykacji, jak ciała osób dorosłych. Dzieci pochłaniają proporcjonalnie większą dawkę toksyn na jednostkę masy ciała, co oznacza, że ich narządy mogą doznać poważnych i nieodwracalnych uszkodzeń.

   Substancje chemiczne zawarte w produktach do pielęgnacji ciała mogą mieć związek ze schorzeniami układu rozrodczego u kobiet (np. endometrioza)

   (zbyt wczesne pokwitanie u dziewcząt) i mężczyzn (np. zmniejszona ilość plemników i wrodzone wady narządów rozrodczych). Substancje te mogą również przyczyniać się do powstawania nowotworów.

   Dzieci są dużo bardziej podatne na wchłanianie toksyn niż dorośli. Z tego względu musimy szczególnie zwracać uwagę na to, co wdychają i co wsmarowujemy w ich skórę.==

  3. avatar grzegorzadam 3 listopada 2016 o 11:56

   Pozytywne efekty na endometriozę wykazuje ponoć Taksifolina.
   Ale musi być oryginał.

 2. avatar gonia 3 listopada 2016 o 10:28

  Mam endo i po diagnozie zrobiłam sobie kilka testów: zgadzam się, selen miałam bardzo poniżej normy ale na szczęście witamina B12 i kwas foliowy na wysokim poziomie co znalazło swoje odzwierciedlenie w niskim poziomie homocysteiny. Przy endo faktycznie magnez spełnia rolę tabletki przeciwbólowej więc polecam podobnie jak witC i GLA-ja osobiście wole olej z ogóreczznika, dzięki suplom udało się opanować to choróbsko. Osobiście nie jestem fanem suplementowania wit E, która jest w formie jednego tokoferoluwięc dbam aby w diecie znalazło się jak najwięcej naturalnych produktów z wysoką zawartością wit E. Peps-ostatnio kupiłam u Ciebie chlorellę. Czy ma ona pęknięta ściankę? bo nie znalazłam na etykiecie żadnych info w tym temacie 😉 pozrawiam

  1. avatar Jarmush 3 listopada 2016 o 10:39

   To mity, nie ma na rynku (chyba że do karmienia rybek) produktu bez pękniętych ścianek. Producenci podając tę idiotyczną informację w rzeczywistości odwracają uwagę od faktycznej istotnej sprawy, czyli od poziomu alergenu (feoforbidu), który JEST W KAŻDEJ chlorelli. Ta This is Bio ma sześciokrotnie mniej alergenu od najniższej dopuszczalnej normy, o czym piszemy na stronie.Pozdrawiam 🙂

 3. avatar Jarmush 3 listopada 2016 o 10:33

  można się bez niego (enzymu) obejść w suplemencie, ale widzę, że bierzesz, to spoko, a w kwestii płodności mam listę suplementów sporządzoną przez ginekologa, który „ma na swoim koncie dużo zaciążeń”. Coś już z tego bierzesz jak widzę. Podam Ci pełną listę i ilości, gdy będę miala dostęp do kompa stacjonarnego. Wiem że powinna być na liście arginina.

  1. avatar Ann 3 listopada 2016 o 19:20

   Pepsi a coś na wyciek z piersi? Dodam, że nigdy nie byłam w ciąży i nie mogę zajść. Biorę od Ciebie greens&fruits, D3+K2, Omega 3, dodatkowo wit C, MSM i syntetyczne lekarstwo od ginekologa.

   1. avatar Jarmush 3 listopada 2016 o 21:22

    jaki masz poziom prolaktyny?

    1. avatar Ann 4 listopada 2016 o 05:34

     Podstawowa zawsze w normie, czynnościowa zbita lekami.

  2. avatar Aga 28 stycznia 2017 o 11:11

   Uwielbiam Cię Pepsi, odkąd Cię czytam, stosuje suplementacje i diete czuje się o niebo lepiej. Kochana jaka to lista od lekarza od zaciążeń? Plis.

   1. avatar Jarmush 28 stycznia 2017 o 13:51

    Ciąża

    Podaję suplementację, która pomaga W problemach z zajściem w ciążę, a także związana jest z produkcją plemników. Czyli są to suplementy zarówno dla kobiet jak i mężczyzny.
    Kwas foliowy http://thisisbio.pl/suplementy-diety/2505-folic-acid-400mcg-90kaps-gg–5060040826195.html
    ALA (300 mg) – to  http://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/53-ala-200mg-8594159532830.html lub to http://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/2164-ala-50kaps-scitec–5999100001183.html

    Selen 200 mcg G&G http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html
    Koenzym Q 10 400 mg  http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2175-coq10-100mg-60kaps-gg-5060040820445.html
    Omega 3 TiB http://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html – będzie lada moment , już leci
    Kwas askorbinowy, czyli witamina C TiB (najpierw kalibracja, jest przepis na blogu, a potem codzienna supermentacja witaminą C   http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib–254475917398.html) może być witamina C +1000 TiB http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
    Witamina E, mamy  naturalną NutriOne  http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/136-vitamin-e-60kaps-nutrione-8436035238194.html
    L-karnityna –  mamy z ALA firmy G&G http://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/2171-alpha-lipoic-acid-acetyl-l-carnitine-50kaps-gg-5060040821084.html (i wtedy nie ma potrzeby brać jeszcze ALA), albo solo http://thisisbio.pl/odchudzanie/90-base-l-carnitine-90kaps-fitmax–5908264416757.html
    Cynk http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

    Arginina 5 do 6 g dziennie http://thisisbio.pl/aminokwasy/2188-mega-arginine-120kaps-scitec-.html
    D3 TiB, przede wszystkim należy zrobić badania 25 OHD, a póki co przejmować 2 tabletki http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu razem z 1 kapsułką Omega 3 TiB i 1 kapsułką 100mcg K2 Swanson http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/62-natural-vitamin-k2-100mcg-30kaps-swanson–87614026725.html?search_query=K2+&results=6
     (zaraz będziemy mieli bardzo dobrą TiB)
    Uwaga, na 5 dni przed badaniem przerwać przyjmowanie witaminy D, aby wynik nie był przekłamany

    Nie jestem lekarzem, ale współpracujący z nami dr medycyny Leszek Lachowicz, ginekolog zaleca takie suplementy, 
    I ma bardzo dobre wyniki w postaci dziecka w kołysce 🙂

    1. avatar Aga 29 stycznia 2017 o 10:09

     Dziękuję, napisz mi jeszcze proszę jak i ile stosować. Jak tylko będzie dostawa to zakupie dla mnie i męża. To nasz priorytet 🙂

     1. avatar Jarmush 29 stycznia 2017 o 12:44

      rozpiska po zakupie

     2. avatar Aga 30 stycznia 2017 o 22:14

      Oczywiście, zbieram się do zakupu 🙂

     3. avatar Aga 8 lutego 2017 o 08:00

      Pepsi, napisałam się a komentarz się nie zachował. Dokonałam zakupów supli, których nie posiadam a wskazalas je powyżej, tj Ala, L-karnityna i arginina, wcześniej kupiłam u Was kwas askorbinowego, liposomalna, magnez 6 i omega 3. Inne suple, które stosuje od jakiegoś czasu to folic 100, selen 100 z vit E24, cynk 10, d32000 plus k2mh7 50, kupiłam kiedyś Q10 swansona 60 ale nie stosowalam jeszcze. Napisz mi proszę jak stosować to wszystko. Dziękuję

     4. avatar Jarmush 8 lutego 2017 o 08:17

      Oczywiście: Kwas askorbinowy do kalibracji z sokiem pomarańczowym wg tego przepisu http://www.pepsieliot.com/kwas-askorbinowy-alez-to-chemia-to-trujace/, a następnie codziennie do śniadania witaminę C (liposomal – już wkrótce będziemy mieli nasz liposomal, lub C1000+ TiB) , 1 E i koenzym Q 10, oraz kwas foliowy. Na pusty żołądek ALA, l-karnityna i arginina. Jak jest trening, to przed treningiem w ilościach jak na opakowaniu.
      Selen (200) koło 17 razem z witaminą C i E (czyli C i E 2 x dziennie bierzesz)
      Omeg 3, D3 i K2 tuż po śniadaniu. Nie wiem jaki masz poziom 25(OH)D żebym Ci mogła dobrać bardziej precyzyjnie witaminę D. Zdrówka i bardzo dziękuję, że wspierasz bloga zakupami w naszym sklepie.

     5. avatar Aga 9 lutego 2017 o 15:23

      Dziękuję 😀

     6. avatar Aga 22 lutego 2017 o 16:50

      Pepsi, jak długo zażywać te suple przed staraniem się o dzidziusia, kiedy odłożyć, aha i co na podwyższoną prolaktyne, piersi bolą mnie cały czas 🙁

     7. avatar Jarmush 22 lutego 2017 o 18:26

      http://www.pepsieliot.com/jak-naturalnie-obnizyc-prolaktyne-dieta-i-witamina-c/
      Dziecko w kołysce 🙂
      No dobra można wcześniej, robisz badania i sama decydujesz czy chcesz, czy nie, to są dodatki do diety, a nie leki, co nie znaczy, że należy przesadzać.

 4. avatar Saga 3 listopada 2016 o 10:47

  Czekam z niecierpliwością dziękuję bardzo

 5. avatar Hania 3 listopada 2016 o 13:36

  Jestem w totalnej rozpaczy- taka masa informacji, że już nie wiem sama jak jeść i co brać. może przydałby się taki post uogólniający, co powinien jeść, w jakiej ilości, jak, przeciętny, młody, powiedzmy sobie w miarę jeszcze „zdrowy” człowiek? Czy wszyscy mogą szejki owocowe na śniadanie? czy lepiej warzywne? czy jak dorzucę łyżeczkę wit C to już chlorelli nie mogę do szejka dodać? czy można do szejków dodawać orzechy? czy jeśli ktoś decyduje się żeby jeść płatki owsiane to może lepiej je mielić? czy można łączyć owsianke z mlekiem i owocami i orzechami? pisałaś, ze codziennie powinnismy jeść orzechy/ migdały- czy lepiej je mielić? czy trzeba je prażyć?czy można jeść suszone owoce? czy można jeść ziarna? może tez mielić? co z siemieniem lnianym? mielone ziarenka?prażone czy nie prażone?kto może jeść miód a kto nie? czy można miód na czczo z wodą z cytryną czy podrażni to jelita?czy wolno przeprowadzac tylko łagodne kuracje oczyszczające np wątroby?? i jak często przeprowadzac kuracje oczyszczające z pasożytow?no i w koncu-co suplementować?! wit c, cynk, magnez, selen, zelazo, chlorella, wit D, omega-3,wit E, krzem, przy czym jeszcze tego z tym nie można a tamtego z tamtym ;( tu odczekać, tego nie łączyć, to czego w końcu nie łączyć z czym? jakie pić zioła? czy to wszystko razem nie zaszkodzi? doby nie starczy na łykanie tylu tabletek i wypłaty tez nie starczy…. tyle stron już przeczytalam a stoję w punkcie wyjścia i nie wiem od czego zacząć te wszystkie „dobre zmiany”… jak coś zacznę stosować to zaraz okazuje sie, że to jednak niedobre…postanowiłam jesc kiełki codziennie…teraz podobno niedobre. co robic?!!!!!!

  1. avatar Jarmush 3 listopada 2016 o 18:02

   Zrobić podstawowe badania, pogadać ze sobą, nie histeryzować, tu i teraz być szczęśliwym, ciało poprosi o dietę i suple

 6. avatar Ruda 3 listopada 2016 o 16:49

  Witam ja mam Endo od 2 lat i ostatni rok to masakra! Bóle co miesiąc przez 2 tygodnie.. Staramy się o dziecko, to na razie nic z tym nie robię.. Jedyne co lekarze mówią, to o operacji..innego wyjścia (wg nich) nie ma.. Także zastanawiam się nad operacją, ale boję się nawrotów:(
  Suplementuję się Lizyna, Wit.d, siarka..(tak jak podpowiedział mi grzegorzadam) ale ze względu na HPV, którego również goszczę..
  Pozdrawiam Cię Pepsi serdecznie i dziękuję za wpis, może jeszcze Grzegorz coś doda od siebie:)
  Buźka
  Ruda

  1. avatar grzegorzadam 3 listopada 2016 o 19:53

   A wit,C z MSM?
   Inhalacje systematyczne WU z nebulizatorem?
   http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   A zioła gorzkie, krzem?
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   Bóle to stan zapalny z nieodłącznym udziałem Streptococcus pneumoniae:

   Jedyną bakterią odpowiedzialna za niemal każdy rodzaj bólu jest Streptococcus pneumoniae, podstawowym jego pożywieniem
   jest chrom.. A więc garnki, ozdoby, sztućce, biżuteria, zegarek, bransoletki, metal w stanikach, paskach, czapkach…

   Niektóre środki ziołowe:
   szczaw polny, kora brzozowa, kocimietka, kardamon, imbir, liśc oliwny, korzeń prawoślazu, liść miłorzębu,
   goździki, gałka muszkatołowa, owoce róży, ostropest nasiona

   oraz
   EDTA 500 mg, notobramycyna ( wkroplach), noampicylina (w kroplach), trioktan.

   Na czas bólu ograniczyłbym kontakt z metalowymi przedmiotami.

   1. avatar Ruda 6 listopada 2016 o 19:56

    Grzegorz..
    Moje suple i inne:
    Na pół szklanki soku(np.jabłkowego) poł łyżeczki MSM, pół łyżeczki aceroli i pół łyżeczki kwasu l-askorbinowego..i taką miksturę pije raz dziennie.. Czy ok? Lizyna 2x500g, WU staram się psikać kilka razy dziennie..ale nie ukrywam, ze najzwyczajnie zapominam:-\

    To teraz rozejrzę się gdzie w mazowieckim robi się test Volla;)

    Dziękuję Wam!

    1. avatar grzegorzadam 6 listopada 2016 o 20:25

     To wszystko co stosujesz?

     Napój wzbogaciłbym 1/2 łyżeczką sody, z tymże pozostałe łącznie z sokiem 2x zwiekszył.

     WU psikam.. To znaczy?

     1. avatar Ruda 7 listopada 2016 o 08:06

      Psikam.. Tzn.w buteleczce po soli morskiej zrobiłam roztwór z Wu i wody oczyszczonej..i psikam do gardła..

     2. avatar grzegorzadam 7 listopada 2016 o 09:08

      Musiałabyś włączyć inhalacje nebulizatorem systematyczne.
      Jaki poziom D3?

      Dr Last podaje taki środek mocny:

      Dla poważnych infekcji może być pomocne utlenianie witaminy C do DHA przed spożyciem dla lepszej absorpcji i silniejszego efektu.

      Rozpuścić:
      1. łyżeczkę askorbinian sodu i 1 łyżeczkę MSM w dużej szklance wody.
      2. Dodaj łyżeczkę 3% lub około 10 kropli 35% nadtlenku wodoru
      3. łyżeczkę gliceryny i niewielką ilość związku miedzi.

      Nie przechowujemy, musi być świeże każdego dnia.
      Weź łyk często w ciągu dnia.
      W ten sposób można uzyskać silniejszy efekt przeciwbakteryjny niż z samą witaminą C (15).

      W większości krajów UE, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii (patrz http://www.ebay.co.uk ), askorbinian sodu w proszku w ilościach kilogramowych nie jest dostępny do spożycia przez ludzi, a nawet do użytku weterynaryjnego, jest to bardzo drogie i trudne do uzyskania.
      Ograniczenia te są najbardziej dotkliwe w Niemczech. Kwas askorbinowy jest coraz bardziej oczerniany w niemieckich artykułach internetowych.
      Kwas askorbinowy w kg ilości jest dostępny wyłącznie jako konserwant żywności, a nie jako witamina, a kupujący mogą być sprawdzani, aby upewnić się, że nie mają zamiaru używać go jako witaminy. ( 😀 )
      Nie mam wątpliwości, że ten atak pochodzi od niemieckiego przemysłu farmaceutycznego, który teraz stara się rozszerzyć zakaz niemieckiej i UE w sprawie środków naturalnych na całym świecie zgodnie z przepisami Codex Alimentarius oraz w koordynacji z podobnymi drakońskimi przepisami FDA.
      (…)
      http://www.health-science-spirit.com/morenergy.htm

      http://www.health-science-spirit.com/ul … eanse.html

     3. avatar Ruda 7 listopada 2016 o 11:34

      Lepiej widzę wersje moją +Twoje ulepszenie:) bo soda, taka spożywcza, czy askorbinian?

      Poziom D3 badałam – 19:(

      Tak jak w poście Pepsi zamówię sobie jeszcze Selen i Wit.e..

      A propos testu volla..dużo negatywnych opinii..że to ściema itp.o co chodzi??

     4. avatar grzegorzadam 7 listopada 2016 o 15:56

      ==A propos testu volla..dużo negatywnych opinii..że to ściema itp.o co chodzi?? ==
      A ja Ci mówię, zrób 😉
      Jak zrobisz, będziesz wiedzieć, tylko porządny, profesjonalny gabinet.

      Przy takim poziomie 25OH nic nie będzie postępować…
      Trzeba brać 10 – 15.000 I.U codziennie przez miesiące.
      Jak askorbinian to już niepotrzebna wit.C i soda, bo askorbinian to jest właśnie to i to.
      Askorbinian to wit.C zbuforowana (pozbawiona kwasowości), łagodniejsza dla żołądka, bo ma obojętne pH (7.0)

      Sama soda podnosi alkalizację, jak masz niskie ph polecam.

     5. avatar Ruda 7 listopada 2016 o 20:52

      Jeszcze raz serdeczne dziękuje!!! Dajecie nadzieję, że nie pójdę pod nóż

     6. avatar grzegorzadam 7 listopada 2016 o 22:06

      Weź to za rogi, nie baw się półśrodkami.
      Szkoda czasu i zdrowia.
      Masz 19 (25OH) i kilka kropelek D3?

      Tu trzeba dawek 10-15 tys. I.U. dziennie.
      Kwas krzemowy, sól, inhalacje.
      http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
      A wcześniej oczyszczanie:
      http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

     7. avatar grzegorzadam 7 listopada 2016 o 22:07

      Jod, selen, bor.

      Piołun, rdest, perz, korzenie, trzeba podgotować, szczegóły w 1 linku.

     8. avatar grzegorzadam 7 listopada 2016 o 09:09

      Psikanie buteleczka tez bywa bardzo skuteczne, ale nebulizator jest bardziej
      'intensywny’.

     9. avatar Ruda 10 listopada 2016 o 11:25

      Grzegorzu, jeżeli chodzi o nebulizator, to rozcieńczenie takie jakie mi pisałeś 'kiedys’? 5:1? Woda oczyszczona:WU?

      A bor w suplemencie?

     10. avatar grzegorzadam 10 listopada 2016 o 18:27

      Tak, możesz zacząc nawet 9:1, potem 8,7.6.
      Organizm może lekko wariować przy 0.5%.
      Ostatnio starszej osobie podano 0.5% i były zawroty głowy.
      Przy dużym niedotlenieniu są mozliwe takie reakcje.
      Nie ma sie czego obawiac, ale po co sie forsować.
      Nieumywakin opisywał przypadki , ze 1 kropla 3% na łyżkę wody powodowała omdlenia 😉

      Możesz w suplemencie, osobiście wolę takie proste mieszanki robić sam.

     11. avatar Ruda 7 listopada 2016 o 08:08

      Jeszcze d3 w kroplach..6kropli pod język raz dziennie.. I chyba tyle..

  2. avatar grzegorzadam 3 listopada 2016 o 20:32

   Przy bólach trzeba alkalizować.
   Jak nie zażywasz sody, to cytrynian potasu do posiłków w tabsach albo
   w postaci proszku czystości farmaceutycznej.
   3x po 1 gramie przy posiłkach wystarczająco, w ciele jest bardziej alkalizujący niż soda.

   Magnez też niezbędny.

   Tu jest ładnie rozpisane z dodatkowymi wskazówkami:
   http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

 7. avatar agaga1433 3 listopada 2016 o 16:53

  https://youtu.be/ZZzuPAD0_F8 chciałabym tylko wiedzieć co sądzi Pani na temat tego filmu, czy olej kokosowy jest naprawdę taki zły? Podesłał mi go pan który próbuje wmówić; ze olej kokosowy to zło :/

  1. avatar Jarmush 3 listopada 2016 o 21:25

   nie mam czasu na takie rzeczy

 8. avatar hejka 3 listopada 2016 o 17:34

  Znalazłam przepis na nalewke na winie, która pomaga przy Hashi oraz innych autoimmuno. ale kiedy ja pić aby nie wyrzucić insuliny niepotrzebnie? kieliszek takiej nalewki na czczo będzie dobrym pomysłem,czy jednak podbije juz naturalnie wyrzuconą insuline z rana?

  Mam jeszcze jedno pytanie, jeśli jestem na redukcji i mam węgle 120 g dziennie to mogę czerpać je tylko z owoców czy pójdzie jednak więcej w boczki?

 9. avatar Czytelniczkaa 3 listopada 2016 o 21:18

  Czesc Pepsi Mam pytanie trochę dziwne: Jeśli mam problem dość spory z insulina, to czy mogę brac Probiotyk ? Pytam ponieważ wszystkie maja w składzie sladowe ilości weglowodanow w tym cukry np. 0, 37g …Sa to sladowe ilości a przy hiperinsulinemi byle co ja może pobudzić Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 3 listopada 2016 o 21:20

   czyli masz insulinooporność? I pozbywasz się jej nie jedząc węglowodanów?

   1. avatar Czytelniczkaa 3 listopada 2016 o 22:48

    Tak mam Hiperinsulinizm i tez IGF 1 bardzo wysokie 🙁 Weglowodany jem z warzyw ….Proszę wytłumacz Pepsi z tym probiotykiem

    Proszę Cie o rade druga: Mam tez Pco i powinnam jadac mieso w 2 x tygodniu – Mogę jednak jadac codziennie jajka eko ? Pomoz mi

     1. avatar Czytelniczkaa 3 listopada 2016 o 23:13

      Jestem w punkcie wyjścia…a co przezylam przez moje ostatnie lata (nie jestem mlodziutka nastolatka ale tez nie 40 ) to nie chce mi się nawet wspominać, to była trauma to były objawy choroby. ;-( Stracilam wlosy 99 procent, figure, owlosiona jestem jak malpa i zmeczona ciagle.

      Ale rozumiem ze ten probiotyk można brac ? Mojje 1 pytanie do Ciebie Dobranoc Pepsi do jutra na blogu przy wypatrywaniu nowego wpisu.

 10. avatar Margi 4 listopada 2016 o 08:28

  To jest jedyny blog, na którym czytam też prawie wszystkie komentarze. W ogóle jedyne co czytam od dechy do dechy w internecie. Ostatnio Pepsi szybujesz jeszcze wyżej. Realy cool. Mogłabyś puszczać ze trzy artykuły dziennie?

  1. avatar Jarmush 4 listopada 2016 o 10:06

   sie zrobi sie, tyle, że nie wszystkie będą moje, ale bardzo spoko ludzie tu ze mną robią, ściskam <3

   1. avatar Czytelniczkaa 4 listopada 2016 o 17:07

    Pepsi jak można obnizyc IGF 1 ?

    1. avatar Jarmush 4 listopada 2016 o 17:29

     Zmniejsz, lub całkowiecie wyeliminuj białko zwierzęce z diety i zastąp białkami roślinnymi (hemp protein, białko ryżowe, z groszku, z żurawiny ze słonecznika, chlorella, spirulina – przy algach chodzi treż o naturalny kwas foliowy, zielone warzywa liściaste i inne)
     Bierz glicynę (około 3 gramów przed snem, dodatkowo poprawia sen – uwaga nie jestem lekarzmn, wszystko należy skonsultować z lekarzem)
     Stosuj dietę z postem przerywanym, czyli jesz codziennie w okienku 6 -8 godzinnym, a pozostałe godziny każdego dnia pościsz
     resweratrol, lub inny silny antyutleniacz

     1. avatar Czytelniczkaa 4 listopada 2016 o 19:37

      Dziekuje Pepsi jesteś kochana ! Mam z TIB od niedawna (jeszcze zmkniete lezy) MSM i WIt C czy to może być zamiast Resweratrola ? Piszesz ze bialko zwierzęce odstawić = i tu mam problem Może być przynajmniej 2 razy w tygd ? Co mam jadac zamiast jajek na sniadanie skoro bialko nie ? Jesc same warzywa i bialko roślinne w proszku ? Mam oprócz tego insulinoopornosc

     2. avatar Jarmush 4 listopada 2016 o 20:57

      Ogólnie zmiana stylu życia bardzo by Ci się przydała. Zrobiłabym oczyszczenie sokami warzywnymi i owocowymi przez tydzień. Praktycznie bez tłuszczu.
      Potem dieta roślinna, dużo surowego, uzupełnić wszystko suplementami. C+MSM jest to tandem przeciwzapalny, resweratrol to przede wsystkim przeciwutleniacz, gdy chcesz go podmienić to bym radziłą brać C (najpierw kalibracja) kwas askorbinboiwy i naturalne witamina E, ten duet to bardzo silny przeciwutleniacz, doskonała jest też astaksantyna

     3. avatar Czytelniczkaa 4 listopada 2016 o 21:12

      Dziekuje Pepsi

 11. avatar Maria 4 listopada 2016 o 09:04

  Może to niezbyt na temat ale bardzo ważne, czytałam na blogu ze mamografia jest szkodliwa a dziś dowiedziałam się o urządzeniu braster macie jakaś opinie na ten temat?

 12. avatar Saga 4 listopada 2016 o 10:28

  Grzegorzuadamie dziękuję bardzo za podpowiedzi. Czytałam o współzależności pomiędzy candidą, a endometriozą i na tym się skupiłam. Stosowałam przez miesiąc kwas kaprylowy 1200 mg dziennie i olej kokosowy raw plus dieta, olej z wiesiołka i ostropest, ponieważ po kilku in vitro moja wątroba się buntuje tyle sterydów i hormonów, to musiało się odbić. Kwas kaprylowy odstawiłam bo biorę serra enzyme, który ma też działanie na candidę. Piję ocet jabłkowy przed posiłkami. Myślałam nad pasożytami przestudiowałam blog i myślę o zakupie olejku z oregano, piciu herbaty na pasożyty polecanej przez Pepsi, może ziemia okrzemkowa ? Co myślisz o lewatywie z kawy ? Choć nie wiem jak to razem zgrać ehhh….
  Jeśli chodzi o balsamy i itp. to nie stosuje, a środki do mycia naturalne ze sklepu zielarskiego, czytam skład.
  Czekam na listę supli płodności od Pepsi i zobaczymy 🙂

  1. avatar grzegorzadam 4 listopada 2016 o 19:25

   Nie chodzi tylko o grzyby, są teżmożliwe inne obciążenia.

   Zrobiłbym inaczej, najpierw badanie vegatestem- diagnoza, potem właściwe oczyszczanie, dopiero potem
   odpowiednia suplementacja.
   Nie serrra enzyme, wiesiołki (kolosalna prozapalna przewaga Omega6 nad O3!).
   Trzeba to usystematyzować i uporządkować.
   Poczytaj ”Kurację życia” dokładnie, są tam podobne przypadki omówione przejrzyście,
   http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

   A w domu wykonaj najpierw te orientacyjne nieinwazyjne testy:
   http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu/

 13. avatar Anulek 4 listopada 2016 o 13:33

  Pepsi, na początku trochę „głasków” ;-). Super blog, wiedzy mnóstwo! Podziwiam i polecam komu mogę ;-)! A teraz pytanie – przy adenomiozie, mięśniakach, bardzo, ale to bardzo obfitych miesiączkach, niezwykle częstych (anemia od ponad 20 lat…, wiadomo…), MACA będzie skuteczna? Co jeszcze mogę łykać, pić lub nie, bo się wykończę… :-(. Pozdrawiam cieplutko

  1. avatar Jarmush 4 listopada 2016 o 17:58

   Anulek będzie stosowny wpis, bardzo niedługo <3

 14. avatar Anulek 5 listopada 2016 o 02:05

  Cudnie! :-). Czekam wobec tego – radośnie, a jakże – na wspomniany artykuł 🙂

 15. avatar Kasia 5 listopada 2016 o 08:17

  Droga Pepsi czy mogę 2 letniemu dziecku wsypywać wit K2 do herbaty (roiboss albo pokrzywa) z miodem ??

  1. avatar Jarmush 5 listopada 2016 o 09:21

   na razie nie, gdyż nie znam jeszcze dawkowania dla dzieci

  2. avatar grzegorzadam 5 listopada 2016 o 13:19

   Nie przesadzajcie z K2 dla dzieci!
   To jest przede wszystkim potrzebne ludziom niemłodym z blaszką miażdżycową i osteoporozą.
   Magnez, wit.C, coś z borem, wit.D3..

   1. avatar malgonia 7 listopada 2016 o 09:34

    A 16 latek, który bierze 6000 j. D3 powinien też brać K2, czy sobie darować?

    1. avatar Jarmush 7 listopada 2016 o 10:25

     tak powinien brać K2, w tym wieku już się robią dziewczynom zwapnienia w piersiach, niekiedy ostrogi, też kamień nazębny, nie jestem lekarzem

     1. avatar malgonia 7 listopada 2016 o 11:19

      Dziękuję Pepsi! A że lekarzem nie jesteś wiem doskonale, gdybyś była raczej nie odpowiedziałabyś na moje pytanie. Pozdrawiam owockowo.

    2. avatar grzegorzadam 7 listopada 2016 o 10:36

     Jaki ma poziom 25OH ?
     JUż po podniesieniu do 50 ng/ml wskazane i niezbędne.
     Poza tym magnez, wit.C, bor, krzem. (kwas krzemowy- oczyszcza krew.)
     Nie jestem lekarzem.

     1. avatar malgonia 8 listopada 2016 o 07:05

      25(OH) D3 ma 42ng/ml
      Kolejne badanie za miesiąc i zobaczymy ile się podniosło. Magnez i wit. C dostaje. Boru i krzemu jeszcze nie.

      Moja teściowa, po zawale, 25(OH)D3 wynik 12 ng/ml zapytała LEKARZA KARDIOLOGA ile powinna brać D3 i co z K2. Odpowiedź LEKARZA: „K2 absolutnie nie brać, po co, a co do D3… to jaka jest norma?”

      Pepsi, Grzegorz niech żyje Wasza wiedza, fachowość i bezinteresowność.

     2. avatar grzegorzadam 8 listopada 2016 o 07:57

      Krzem choćby w kąpielach- bardzo skuteczna metoda, podobnie jak magnez.
      Roztwór boraksu zrobisz w domu w 1 dzień.
      1-2 ml dziennie do końca życia powinien brać każdy.

      ==Odpowiedź LEKARZA: …….==

      taka jest smutna rzeczywistość.

     3. avatar malgonia 8 listopada 2016 o 20:19

      Magnezu właśnie w kąpielach używamy, krzemu jakoś nie, ale muszę i to jakoś ogarnąć, natomiast boraks stoi już zrobiony, tylko nie do końca wiem jak go podawać.Mogę np. dodać do jakiegoś picia, np do pokrzywy czy lipy, czy do zupy?

     4. avatar grzegorzadam 8 listopada 2016 o 21:11

      Tak możesz dodać go wszędzie, nie reaguje.
      Ma 'mydlany’ smak, dlatego lepiej częściej a mniej.
      Mi nie przeszkadza, ale mi niewiele rzeczy przeszkadza smakowo 😉

 16. avatar Kasia 5 listopada 2016 o 09:35

  Kurde już dałam pare razy to czekam na info ( dałam trochę mniej niż w kapsułce a wiele sie nie rozpuściło zostało na ściankach szkła itd )

 17. avatar Joanna88 5 listopada 2016 o 16:29

  Cześć. Dziękuję za kolejny świetny post!

  Mam do Ciebie pytanie. Od kilku tygodni biorę macę, która kupiłam u Ciebie. Biorę jedną kopiastą łyżeczkę na dzień, o różnych porach. Chciałam macą wyregulować hormony i poprawić libido.

  Szczerze powiedziawszy nie pomogła jeszcze na nic, poza shotem energii.

  Czy znasz może jakiś inny naturalny sposób na poprawę libido? Może ziele damiany?

  No i plamienia przed okresem. Lekarz oczywiście stwierdził, że to nic i nie warto zwracać na to uwagi. Ja mam oczywiście inne zdanie. Z tym, że wyczerpały mi się już rozwiązania – stosowałam luteinę i było ok, później Castagnus. Obie rzeczy pomogły, ale krótko po odstawieniu wszystko wróciło do stanu poprzedniego.

  Masz może jakąś podpowiedź?

  1. avatar grzegorzadam 5 listopada 2016 o 23:33

   Robiłaś kiedykolwiek biorezonans czyli vegatest?
   Lub inne testy na obciążenia pasożytnicze?

   Jakie masz pH moczu z rana na czczo i po południu, czy masz dysbakteriozę?
   Próbowałaś robić hydratację (poziom nawodnienia- Siemionowa).

   Trzeba znaleźć lub wykluczyć te elementy.
   http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

   1. avatar Joanna88 6 listopada 2016 o 15:06

    Cześć grzegorzadam

    Dzięki za info, niestety nie robiłam żadnych z tych badań, biorę się za to wszystko o czym napisałeś, po uprzednim wygooglowaniu 🙂

    Piłam przez jakiś czas olejek z oregano (kilka kropel dziennie), ale pewnie samym olejkiem problemów nie rozwiążę…

    Pozdrawiam, dzięki za dobrą robotę którą tu robicie.

   2. avatar Joanna88 6 listopada 2016 o 15:18

    Jeszcze jedno szybkie pytanie – czy można mieć pasożyty jedząć codziennie surowy czosnek (1-2 ząbki)?

    1. avatar Jarmush 6 listopada 2016 o 16:13

     nie można jeść czosnku codziennie

     1. avatar Joanna88 6 listopada 2016 o 16:15

      A mogłabyś napisać dlaczego?

    2. avatar grzegorzadam 8 listopada 2016 o 21:12

     Można mieć pomimo czosnku.
     Czosnek nie wszystko usuwa.

     1. avatar Jarmush 9 listopada 2016 o 07:39

      z czosnkiem nie żartować

  2. avatar grzegorzadam 5 listopada 2016 o 23:38

   Zdrowy człowiek ma prawidłowe libido czyli prawidłowy system hormonalny.
   To nie jest kwestia pobrania suplementu.
   Trzeba najpierw oczyścić organizm kompleksowo.

 18. avatar grzegorzadam 5 listopada 2016 o 23:47

  Czyli najpierw diagnozujemy, oczyszczamy się, potem nasączamy się brakującymi elementami, na końcu wszystko powraca
  do homeostazy.

  1. avatar Marzena 1 lutego 2017 o 11:19

   Pepsi czy mogę prosić o zestaw witamin na plodnosc.

   1. avatar Jarmush 1 lutego 2017 o 12:55

    Podaję suplementację, która pomaga W problemach z zajściem w ciążę, a także związana jest z produkcją plemników. Czyli są to suplementy zarówno dla kobiet jak i mężczyzny.
    Kwas foliowy http://thisisbio.pl/suplementy-diety/2505-folic-acid-400mcg-90kaps-gg–5060040826195.html
    ALA (300 mg) – to  http://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/53-ala-200mg-8594159532830.html lub to http://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/2164-ala-50kaps-scitec–5999100001183.html

    Selen 200 mcg G&G http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html
    Koenzym Q 10 400 mg  http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2175-coq10-100mg-60kaps-gg-5060040820445.html
    Omega 3 TiB http://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html – będzie lada moment , już leci
    Kwas askorbinowy, czyli witamina C TiB (najpierw kalibracja, jest przepis na blogu, a potem codzienna supermentacja witaminą C   http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib–254475917398.html) może być witamina C +1000 TiB http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
    Witamina E, mamy  naturalną NutriOne  http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/136-vitamin-e-60kaps-nutrione-8436035238194.html
    L-karnityna –  mamy z ALA firmy G&G http://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/2171-alpha-lipoic-acid-acetyl-l-carnitine-50kaps-gg-5060040821084.html (i wtedy nie ma potrzeby brać jeszcze ALA), albo solo http://thisisbio.pl/odchudzanie/90-base-l-carnitine-90kaps-fitmax–5908264416757.html
    Cynk http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

    Arginina 5 do 6 g dziennie http://thisisbio.pl/aminokwasy/2188-mega-arginine-120kaps-scitec-.html
    D3 TiB, przede wszystkim należy zrobić badania 25 OHD, a póki co przejmować 2 tabletki http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu razem z 1 kapsułką Omega 3 TiB i 1 kapsułką 100mcg K2 Swanson http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/62-natural-vitamin-k2-100mcg-30kaps-swanson–87614026725.html?search_query=K2+&results=6
     (zaraz będziemy mieli bardzo dobrą TiB)
    Uwaga, na 5 dni przed badaniem przerwać przyjmowanie witaminy D, aby wynik nie był przekłamany

    Nie jestem lekarzem, ale współpracujący z nami dr medycyny Leszek Lachowicz, ginekolog zaleca takie suplementy, 
    I ma bardzo dobre wyniki w postaci dziecka w kołysce 🙂

 19. avatar czekająca 19 marca 2017 o 00:14

  A co polecisz dodatkowo dla osób z mutacją MTHFR (endo też niestety mam..)?
  Jestem po stymulacji (3 prawidłowo zapłodnione komórki czekają), ale przed transferem, który się przesunął, bo miałam po stymulacji za duży progesteron, skoczył do 19, a przy transferze powinien być poniżej 1 jedn tradyc…Mam niecały miesiąc do transferu. Naturalnie w ciąże niestety nie udało się zajść, pomimo 3 letnich starań…
  Po stymulacji: pojawiło się liczniejsze i ciemniejsze owłosienie (broda, nawet policzki (!), ramiona, dół pleców), jakiś trądzik na plecach i kl. piersiowej (twarz się jakoś uchowała 🙂 ) Innych odczuwalnych/wizualnych skutków nie widzę.

  1. avatar grzegorzadam 19 marca 2017 o 08:21

   Eksperymenty hormonalne nzawsze sie tak kończą.
   podobnier do IPP.

 20. avatar czekająca 19 marca 2017 o 12:46

  Tak, wiem…. ;/ Teraz jak czytam, przeglądam bloga, to widzę ogrom sprawy… Choć mam kilka znajomych par, które dzięki in vitro doczekały się potomstwa i są szczęśliwymi rodzicami zdrowych dzieci… Taki był i mój zamysł 😀

  A czy mogę coś zrobić, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo prawidłowego zagnieżdżenia się zarodka? W sensie oczyszczania, dodatkowej suplementacji lub innych praktyk? Jestem gotowa na wiele… 😀
  Szkoda że nie trafiłam na tego bloga wcześniej :{, może udałoby się uniknąć wielu nieprzyjemnych procedur i już dawno miałabym małego berbecia 😀

  Lekarze mówią, że pierwsze podejście to do 30% szans, drugie niby 60%, jednak liczę na sukces przy pierwszym, bo mam niskie AMH i już swoje latka, a to byłaby pierwsza ciąża…Lekarz mówi, że po długiej stymulacji progesteron mógł być taki wysoki, więc lepiej odroczyć i próbować za miesiąc, żeby zwiększyć szansę powodzenia z prawidłowym poziomem progesteronu.

  Dodatkowe informacje: jestem po dwóch laparoskopiach-endometrioza, przez rok Danazol i Visanne po pierwszym zabiegu już kilka ładnych lat temu, bo po drugim już zero leków, zaczęliśmy się starać, więc już nigdy nie wróciłam…

  Przygotowanie do punkcji, leki: Medrol, DHEA, Metalonina, Agapurin, D3+K2, Omega 3, B6, a B12 i B9 w postaci zmetylowanej.
  Stymulacja: gonal F i cetrotide, po punkcji łykam antybiotyk, który już kończę.

  Oprócz genu MTHFR ukł homozyg, mam również mutację PAI-1 4g ukł.heterozyg.
  Wiadomo, że owłosienie trochę mi przeszkadza ze względów estetycznych, ale bardziej martwi mnie to, że skoro się pojawiło to może być coś nie „halo” z moimi hormonami, coś co zniweczy/łoby moje rodzicielskie plany.

  Jak teraz na to patrzę… myślę, że może tak miało być z tym przesunięciem, trafiłam tu i mam trochę czasu, żeby się „podregulować” przed premierą 😀

 21. avatar czekająca 23 marca 2017 o 22:06

  Kochani, podpowiecie coś?

 22. avatar Ania33 18 kwietnia 2017 o 16:23

  Witam, mam 47 lat i problem z endometriozą ….. jestem w fazie diagnozowania ( czeka mnie biopsja – robić czy najpierw wypróbować terapię naturalną ziołami?
  Ale to nie jedyny mój problem …. w okolicy łechtaczki zrobiły mi dwa nieduże guzki , jeden z prawej strony a drugi prawie pod nią ….takie bolące, nabrzmiałe….. ginekolog popatrzył i zacząl się zastanawiać czym się one wypełniają – wodą ? i nic z tym nie kazal robić …. może się wchłoną. Są już 2 miesiące, bolą ….. najbardziej przed nocą. Wtedy boli cały wzgórek łonowy o czuję jakbym dostawała temperaturę a pod skórą pulsuje krew jakby w takich torbielikach małych. Błagam o radę ,,,,,, jestem już u skraju wytrzymałości psychicznej …. wykorzystałam już wszystkie znane mi metody walki z bólem, okłady ciepełe i zimne, oklady z liści kapusty, nasiadowki z kory dębu, przemywanie rywanolem…. już nie mam siły…… najgorszy jest ten ból.
  Bardzo proszę o pomoc.

  1. avatar grzegorzadam 18 kwietnia 2017 o 20:33

   Zrób na cito dobry biorezonans.
   Znajdź przyczynę.

   Spróbuj z mieszaniną boraksu z WU (po rozrzedzeniu max 3%)
   http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

   DMSO z jodkiem potasu i aloesem też może pomóc:
   http://www.pepsieliot.com/wlasciwie-nie-znam-nikogo-kto-cieszylby-sie-z-duzych-porow/
   DMSO i aloes pół na pół, do tego odrobina KI.
   Smaruj kilka razy dziennie, jakiś opatrunek na zewnątrz przykładaj, można z tym normalnie się poruszać.

 23. avatar Ania33 19 kwietnia 2017 o 22:11

  Dziękuję! Powiedz mi jeszcze tylko co to jest Kl z ostatniej linijki porady?

 24. avatar grzegorzadam 20 kwietnia 2017 o 05:48

  KI – jodek potasu.

 25. avatar Alicja Ciemnoczołowska 20 kwietnia 2017 o 07:29

  Ja trochę nie na temat….jak zwalczyć łuszczycę pomoże ktoś?

  1. avatar Jarmush 20 kwietnia 2017 o 08:27

   zacznij od vegatestu volla/ biorezonans i pozbądź się pasożytów, czasami to wystarczy

  2. avatar inna 10 maja 2018 o 20:53

   Codziennie do kapieli dodawac wywar ze slomy owsa,, razem z ziarnami owsa

 26. avatar Paulina 20 kwietnia 2017 o 08:18

  Dwa lata temu wykryto u mnie obustronne torbiele. Diagnoza: endometrioza. W trybie pilnym byłam poddana laparaskopi.
  Niestety już po roku po operacji torbiele na obu jajnikach wróciły… Choć nie chciałam, po naleganiach lekarki, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Po ich zażywaniu torbiele trochę się zmniejszyły. Jednak boję się, że będę miała problem z zajściem w ciążę. Niemniej jednak chcę jeszcze czekać trochę z potomstwem i jestem wewnętrznie rozerwana. Może starać się już teraz, bo później przez endometrioze będą problemy?
  Zacznę brać selen, który polecasz. W okresie zimowo-jesiennym biorę witaminę D3. Latem staram się spędzać dużo czasu na słońcu. Mięso jem tylko raz w tygodniu, ograniczam produkty z nabiałem. Nie piję w ogóle mleka.

  1. avatar Jarmush 20 kwietnia 2017 o 08:24

   zbadaj 25(OH)D poziom utrzymuj 80, bierz jod pierwiastkowy przez skórę, selen G&G, witamina C TiB, E G&G, cynk G&G, możesz zrobić kurację odżywaijącą Greens& Fruits TiB

  2. avatar grzegorzadam 20 kwietnia 2017 o 08:29

   badaniem biorezonansowe naq pasożyty również wskazane.

 27. avatar Fenix Felix 7 lutego 2018 o 10:31

  A co można zrobić przy wypadaniu macicy?

  I czy można z tym biegać?

 28. avatar Aga 16 marca 2018 o 09:02

  Pepsi i Grzegorzu mam pytanie chciałabym suplementować bor
  Czy przepis na wykonanie roztworu który znalazłam tutaj na blogu będzie dobry?

  Wsyp 1 łyżeczkę (5-6g) boraksu do 1 litra wody i wymieszaj do całkowitego rozpuszczenia.
  Zaleca się przyjmować 1 łyżeczkę roztworu (5 ml) rozpuszczonego w szklance wody 1-2 razy dziennie.

  Gdzie przechowywać ten roztwór (lodówka czy w temp.pokojowej) i przez ile dni?

  1. avatar grzegorzadam 17 marca 2018 o 10:08

   tu masz lepszy przepis na 30 g do litra:
   https://www.google.com/url?q=https://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/&sa=U&ved=0ahUKEwjahNzMjfPZAhWGvhQKHevaD1kQFggJMAI&client=internal-uds-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&usg=AOvVaw3rmq8Z5e4Y5WBZBWRNre4r
   Przeczytaj dokłądnie całość.

   jest 5 x mocniejszy i nadaje sie do innych celów, również kosmetycznych.
   W tym co podałqś w 5 ml jest 30 mg boraksu, w moim to samo w 1 ml.

   Obecne łyżeczki nie mają już dawno 5 ml, możesz sprawdzić strzykawką.

   Trzymaj w szafce, zwykły minerał z wodą.
   Nie ma gwarancji.

 29. avatar Kika 23 maja 2018 o 18:01

  A jeśli wiadomo z vege testu, że są przywry w macicy to co dalej?

  1. avatar Jarmush 23 maja 2018 o 19:51

   Metyloetyloketony (MEK) lub metylobutyloketony (MBK) wg. dr Clark powodują, że macica staje się pośrednim żywicielem pasożytów, szczególnie przywr jelitowych.
   Dorosłe przywry (każda z czterech odmian) w ścianie macicy powodują skurcze i krwawienia poza okresem menstruacji. Jeśli przedostaną się jajowodami do jamy brzusznej, wraz z fragmentami śluzówki macicy, prawdopodobnym rezultatem będzie endometrioza – gruczolistość. Mogą też być przyczyną mięśniaków. Niekiedy znajdzie się tam owcza motylica wątrobowa, przywra przewodów żółciowych, ludzka motylica wątrobowa, a nawet Eurytrema – przywra trzustkowa.

   Zastosuj kurację ziołową przeciwko przywrom, no i zdaje się, że przydałby się biorezonans. https://www.pepsieliot.com/top-9-najlepszych-naturalnych-sposobow-pasozyty/

  2. avatar grzegorzadam 25 maja 2018 o 05:54

   ”Przepisy i porady zdrowotne doktor Clark”

 30. avatar Ania 3 lutego 2019 o 22:17

  Cześć Pepsi,
  Czy mając niedoczynność tarczycy i endometrioze, oraz torbiel jajnika mogę brać selen i jod? Chodzi mi o to czy mogę brać te tabletki razem, tego samego dnia?

  1. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 07:07

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Do śniadania:
   1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   Bierz 2 tabletki D3 +K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html
   i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html ,

   Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę Ci precyzyjniej D3.

   Popołudniu:

   Bierz 200 mcg selenu dziennie,
   czyli 1 kapsułka  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB.

   Witaminę C TiB oraz naturalną E G&G dobrze jest brać wraz z selenem. Szczególnie przy endometriozie ma to duże znaczenie ozdrowieńcze
   https://www.pepsieliot.com/jak-leczyc-endometrize-wedlug-andrew-w-saula/

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bardzo dobra opcja, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek 

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

   Tu masz jeszcze przepis na zupę solną https://www.pepsieliot.com/endometrioza-rewolucyjne-ale-wybitnie-skuteczne-podejscie-do-tej-choroby/

 31. avatar Ania 4 lutego 2019 o 07:11

  Dziękuję, 4 szklanki już pije od jakiegoś czasu, czekam aż dotrze moje zamówienie od Ciebie, a coś długo bo nie ma Zaraz też zrobię kolejne bo nie mam Kelp ani selenu.
  Dziękuję za suplementacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum