logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
79 816 918
257 online
30 836 VIPy
Reklama

LUCUMA This is BIO NATURALNY SŁODZIK I ANTYBIOTYK ORAZ PRZECIWUTLENIACZ

lucuma, this is bio

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Jak myślisz, co jest lepsze dla zdrowia kości: ćwiczenia czy odżywianie?

  Zdarzało Ci się zastanawiać co najlepiej wzmocni Twój szkielet?

  Pewnie nie. Zastanawiają się za to entuzjaści fitnessu, naukowcy i parę postronnych osób. Od zawsze zakładano dwa czynniki istotne dla silnych kości: dietę i ćwiczenia. I tak się składa, że finalnie wiemy, która opcja ma przewagę. Nowe badanie opublikowane w magazynie PLOS One wykazuje, że dla silnych kości kluczowa jest dieta!

  Dieta dobra dla kości

  Wyniki ustalono porównując badania myszy, którym podawano żywność bogatą w minerały i/lub poddawano je regularnym, schematycznym ćwiczeniom. Naukowcy z Uniwersytetu w Michigan odkryli, że dieta wzmacnia tę tkankę lepiej niż ćwiczenia. Co więcej, ku ich zaskoczeniu, myszy zachowywały zdrowie kości nawet po zaprzestaniu ćwiczeń, pod warunkiem, że ich dieta była kontynuowana.

  David Kohn, profesor Uniwersytetu w Michigan przyznaje, że te odkrycia mogą mieć wpływ na dalsze badania w zakresie opóźniania procesu starzenia się organizmu.

  Kiedy osłabiają się kości?

  Szczytowa gęstość kości przypada na wiek 20 lat, po którym zaczyna się ona stopniowo obniżać. Kohn uważa, że mogąc zdeterminować jak poprawić ich gęstość przed jej znaczącym obniżeniem można zapobiec wielu chorobom związanym z wiekiem. Mimo że ćwiczyć jest coraz trudniej, dieta jest w tym przypadku obiecującym rozwiązaniem.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ SWOJĄ WITAMINĘ D3 (cholekalcyferol) + K2 (mK7 Z NATTO, Z RENOMOWANEGO LABORATORIUM W GNOSISI) TiB DO SSANIA, WCHŁANIA SIĘ DO KRWIOBIEGU JUŻ Z RECEPTORÓW PODJĘZYKOWYCH!


  Jak zapobiec osłabianiu się kości?

  Chociaż odkrycie sugeruje, że odżywianie jest w tej kwestii ważniejsze niż ćwiczenia, naukowcy podkreślają, że najlepiej działa połączenie zbilansowanej diety i ćwiczeń.

  Jeśli zaś chodzi o samą dietę, eksperci podkreślają, że najistotniejsze jest przyjmowanie kwartetu niezbędnego dla zdrowia kości: witamin D3 i K2, a także magnezu i wapnia. Witamina D pomaga ciału szybciej absorbować wapń, K2 z kolei aktywuje białko zwane osteokalcyną, które stymuluje łączenie się jonów wapnia i minerałów kostnych. Istotnym graczem jest także magnez. Tu jednak dodatkowo warto pamiętać, że nadmiar D3 bez odpowiedniej suplementacji z dodatkiem witaminy K2 może spowodować poważny niedobór magnezu.

  Co wynieść z tej lekcji? To, że chociaż dieta może być doskonałym ratunkiem w każdej sytuacji, ruch wciąż jest niezbędy, a zrównoważony tryb życia to prosta droga do zdrowia.

  uściski:)

  Źródła:
  mindbodygreen.com/articles/nutrition-may-be-more-important-than-exercise-for-your-bones
  journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0204470
  sciencedaily.com/releases/2018/10/181017080802.htm

  (Visited 1 762 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *