Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 009 150
50 online
39 234 VIPy

Jak najszybciej pozbawić się nieszczelności jelita i umknąć chorobie autoimmunologicznej?

Twoim prostym zadaniem jest codzienne zakwaszanie żołądka, regularne oczyszczanie ciała, kiszonki i probiotyki z bilionami dobrych bakterii, i PP, czyli post przerywany, uszczelnienie jelita, unikanie stresorów, gdy Cię stresują, w tym glutenu, kazeiny i oceniania. I możesz wyjść z choroby autoimmunologicznej.

Banalne przyczyny nieszczelnego jelita

 • Zła dieta
 • Słabo zakwaszony żołądek, czyli źle trawione białko
 • Przewlekły stres
 • Przeciążenie toksynami, w tym przede wszystkim takimi jak metale ciężkie
 • Nierównowaga bakteryjna

Główną przyczyną nieszczelnego jelita jest stan zwany dysbiozą, co oznacza brak równowagi między gatunkami pożytecznych i szkodliwych bakterii w jelitach. Dla wielu ten brak równowagi może się rozpocząć już w momencie yyy… narodzin. Czyli mama bez odpowiedniej flory bakteryjnej w jelitach może przekazać dziecku tę samą ułomność.

Skąd dysbioza?

 • Cesarskie cięcie często również bywa przyczyną dysbiozy u nowo narodzonego człowieka
 • A następnie nadużywanie antybiotyków. Antybiotyki podane niemowlakowi są w stanie wywołać astmę
 • Generalnie nadużywanie leków na receptę, czy w wielu przypadkach w ogóle używanie
 • Woda płynąca z kranu z chlorem i fluorem
 • Braki probiotycznej żywności w diecie prowadzące do nierównowagi flory bakteryjnej

Możesz odczuwać huśtawkę nastrojów tylko z tego powodu, że zjesz kajzerkę i popijesz maślanką, czyli typowe studenckie śniadanie.

Białka przeciekające przez jelita, następnie recylkulując mogą działać na mózg jak leki opioidowe. Z tego też powodu zespół przeciekającego jelita jest związany z innymi zaburzeniami psychicznymi, takimi jak lęki, depresje i zaburzeniem dwubiegunowym, czyli maniakalno-depresyjnym.

Jak wyleczysz nieszczelne jelito?

1. Kwasy żołądkowe

Zaczynasz od domowego testu kwasowości żołądka . Mówi się, że ten test nie jest na pewno miarodajny. Tak zgadzam się, jednak dziwnym trafem, gdy są problemy refluksowe i trawienne test wykazuje niedokwaszenie, a o wiele rzadziej nadkwasotę.

Okazuje się, że można mieć niedokwasotę, nawet gdy pali kogoś zgaga. Nawet wtedy zakwaszenie żołądka stanie się priorytetem, jednocześnie zaleczając błonę żołądka trzeba próbować zakwaszać go.

Picie rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego (patrz 3 szklanka w oczyszczających 4 szklanek), i/lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.

2. Nadwrażliwość na gluten i kuracja glutaminą

Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle są właśnie przyczyną przeciekania jelit.

Zastosuj glutaminę uszczelniając jelita, dawkowanie według protokołu przy celiakii. Zamiast protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy (z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, banana, i/lub garści truskawek.

3. Uszczelniasz jelita kolagenem

Do 4 szklanki dodajesz łyżeczkę kolagenu, 2 gramy kwasu askorbinowego oraz 2 gramy MSM.

O ile nie jesteś nadwrażliwa na któryś ze składników ma się rozumieć.

Pomocna instrukcja obsługi leczącego jelita bulionu w 7 krokach.

4. Probiotyki

Następnie równoważysz przerost złych bakterii probiotykami, doprowadzając do pojawienia się odpowiedniej ilości tych dobrych. Należy brać minimum 50 mld sztuk codziennie, najwcześniej z pierwszym kęsem, czyli nie na czczo.

5. Witamina D

Mając na uwadze, że wiele chorób autoimmunologicznych jest również związanych ze zbyt niskimi poziomami witaminy D, należy wykonać badanie 25(OH)D, a póki co (chyba, że często bierzesz kąpiel słoneczną między 11, a 13 rozebrana do rosołu), powinnaś suplementować witaminy D3 w protokole z witaminą K2 w ilościach takich, aby jak najszybciej twój poziom metabolitu D wzrósł.

6. Enzymy trawienne, kwercetyna i reszta

 • Bierz enzymy trawienne (pepsyna, trypsyna) pomagają rozbijać białko na aminokwasy. A wiadomo, że białko najtrudniej strawisz
 • Kwercetyna (dobra również przy wrzodziejącym zapaleniu okrężnicy) powinna być brana podczas posiłku
 • No i jak zwykle witamina C i magnez. Jeśli robisz 4 szklanki, masz już w pakiecie
 • Należy koniecznie zwrócić uwagę na poziom B12, homocysteiny, B9, czyli kwasu foliowego, i ogólnie witamin z grupy B oraz jak zwykle jod. Możesz dodawać Kelp organiczny do 4 szklanki

7. Ogarnij tarczycę

Niedoczynność tarczycy, w tym najczęstsze Hashimoto to przede wszystkim brak selenu, a jak selenu to też jodu.

W przypadku Hashimoto doustna suplementacja jodu może być kontrowersyjna (ale nie musi).

Dla BEZPIECZEŃSTWA zaleca się suplementację jodem pierwiastkowym (płyn Lugola z apteki) przez skórę, robiąc plamę o średnicy około 3 cm na skórze nadgarstka czy brzucha (może niekiedy podrażniać) i ponawiać suplementację transdermalną jodu gdy poprzednia plama zniknie.

Czego nie możesz jeść?

 • Usuwasz w te pędy cukier z cukiernicy
 • Raczej gluten i kazeina będzie ci szkodzić
 • Wysoko przetworzonego złomu w cynfoliach, co zalega póły hipermarketu
 • Fast foodu wiadomo
 • Konwencjonalnego nabiału i mięsa
 • Zbóż, w tym mąki białej najrychlej nie
 • Smażeniny
 • Transów
 • GMO
 • Pestycydów
 • Antybiotyków

Uwaga antybiotyki, zanim usuniesz je z diety ostatecznie skonsultuj się właśnie w tej sprawie z lekarzem, gdyż nie należy wylewać dziecka z kąpielą. Bywa, że mądrze przeprowadzona kuracja antybiotykowa jest niezbędna. Nie zapominaj jednak o naturalnych antybiotykach.

 • Ibuprofenu i takich tam
 • Aspiryny
 • Wody z kranu
 • Nadmiaru (gdy nie jesz nałogowo fistaszków, i nie chłepczesz olei roślinnych, możesz mieć jednak braki), a więc nadmiaru Omega 6 (są to niezbędne kwasy tłuszczowe podobnie jak Omega 3, ale działają prozapalnie)

Ale:

Daj dziecku jakąś szansę na trochę kontaktów z brudem. Nie można żyć w złych miazmatach, ale trochę mniej septycznego otoczenia z pewnością wpłynęłoby na późniejszą mniejszą ilość alergii i chorób autoimmunologicznych

No i słońce. SŁOŃCE!

No i dziewczyny karmiące też muszą myśleć o probiotykach.

Dieta przy nieszczelnym jelicie

 • Jedz kolagen morski i chlorellę zawierającą zarówno prolinę, jak i glicynę i dodawaj do 4 szklanki

w didaskaliach

Wywar z kości (czujesz, jak drży mi klawiatura?), bo taki rosół zawiera kolagen i aminokwasy prolinę i glicynę, które mogą pomóc uzdrowić uszkodzone ściany komórkowe i to w krótkim czasie. Na szczęście jest pomocna instrukcja obsługi leczącego jelita bulionu w 7 krokach.

 • Surowy pokarm pełny probiotyków i SCFA, czyli kwasów tłuszczowych o krótkim łańcuchu, jak maślan. Kefir, jogurt, Amasaj, organiczne solone masło i wiele serów, ale tylko wtedy, gdy jesteś na diecie wysoko tłuszczowej i dobrze reagujesz na produkty mleczne.
 • Fermentowane warzywa zawierające kwasy organiczne nadające odpowiednie pH dla balansu jelit i probiotyki wspierające ich zdrowie. Kiszona kapusta bywa dobrym wyborem.

w didaskaliach

Chodzą pogłoski (Walter Last), że przy rozbuchanej candidzie należy się przez pewien czas powstrzymać od pokarmów fermentowanych. Najpierw zastosuj pięciodniowe oczyszczanie jelit z przerostu Candidy.

 • Produkty na bazie oleju kokosowego i generalnie olej kokosowy przede wszystkim, oczywiście organiczny i surowy, są szczególnie dobre dla jelit (z tym, że o ile tłoczony z pierwszego tłoczenia na zimno olej jest łatwy do kupienia, o tyle surowy olej, czyli raw nie jest). MCFA (średnio-łańcuchowe kwasy tłuszczowe) w kokosie są łatwiejsze do strawienia niż inne tłuszcze, a więc jest to lepsze dla nieszczelnego jelita. Ponadto kefir kokosowy zawiera probiotyki wspomagające układ trawienny (patrz wyżej)
 • Kiełkujące siemię lniane i nasiona konopi są dobrym źródłem błonnika pomagającego wspierać wzrost pożytecznych bakterii.

Ale

Ale jeśli jelito twoje jest poważnie rozszczelnione może być konieczne bardzo ograniczony kontakt z błonnikiem i tylko w formie rozpuszczalnej, jak w owocach i łatwo trawionych warzywach. W szczególnych przypadkach przez pewien czas dopuszczalne jest picie tylko naturalnych, organicznych i świeżo wyciskanych soków pozbawionych błonnika.

 • Pokarm bogaty w Omega 3, dzikie ryby, dziki łosoś alaskański, lub hodowlany BIO.
 • Wodaaaaaaaa czysta, w sensie piiiiiiiić. Dzieci poić trzeba także.

owocek

Referencje:

 1. “All About The Human Genome Project (HGP)”. All About The Human Genome Project (HGP). N.p., 24 Jan. 2013. Web. 13 Mar. 2014.
 2. Fasana M.D., Alessio. “Leaky Gut and Autoimmune Diseases”. Clinical Reviews in Allergy & Immunology. Volume 42, Issue 1, pp 71-78. February 2012 Referencje dr. Axe: 1. Kiefer D, Ali-Akbarian L (2004). „A brief evidence-based review of two gastrointestinal illnesses: irritable bowel and leaky gut syndromes”. Alternative Therapy Health Medicine 10 (3): 22–30. 2. Pike, M. G.; Heddle, R. J.; Boulton, P.; Turner, M. W.; Atherton, D. J. (1986). „Increased Intestinal Permeability in Atopic Eczema”. Journal of Investigative Dermatology 86 (2): 101–104.
 3. Humbert, P.; Bidet, A.; Treffel, P.; Drobacheff, C.; Agache, P. (1991). „Intestinal permeability in patients with psoriasis”. Journal of dermatological science 2(4): 324–326.
 4. Vaarala O, Atkinson MA, Neu J (2008) 'The „Perfect Storm” for Type 1 Diabetes The Complex Interplay Between Intestinal Microbiota, Gut Permeability, and Mucosal Immunity’, Diabetes Journal, (57)10(2555-2562).
 5. Z Liu, N Li, J Neu (2005) 'Tight junctions, leaky intestines, and pediatric diseases’, Acta Paediatrica, 94(4), pp. 386-393.
 6. Maes M, Leunis JC (2008) 'Normalization of leaky gut in chronic fatigue syndrome (CFS) is accompanied by a clinical improvement: effects of age, duration of illness and the translocation of LPS from gram-negative bacteria’, Journal of Neuro Endocrinology, 29(6), pp. 902-10.

(Visited 18 829 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Asiek 21 października 2018 o 06:54

  Pepsi, a jeśli odbija mi się w trakcie picia wody z sodą, to mam to jakoś leczyć? Widocznie mam nadkwasote, bo po wodzie z octem jabłkowym jest tak samo. Ściskam bardzo mocno ❤❤❤

  1. avatar Jarmush 21 października 2018 o 10:08

   masz objawy nadkwasoty? woda z chlorkiem magnezu

   1. avatar Asiek 21 października 2018 o 10:13

    Nie odczuwam żadnych dolegliwości żołądkowych. Tylko to bardzo szybkie odbijanie po wypiciu sody lub octu. Dziękuję za poradę. Wypróbuję chlorek magnezu

    1. avatar Jarmush 21 października 2018 o 10:22

     tyle, że ocet to jest kwas, a soda to zasada

     1. avatar Asiek 21 października 2018 o 12:48

      Być może problem leży w czymś innym. Dziękuję za wskazówki ❤

 2. avatar pbas4 21 października 2018 o 06:55

  Co podawać niemowlakowi właśnie po cesarskim cięciu, ze skazą białkową? Zaczęliśmy rozszerzać dietę i pojawiły się suche plamy na skórze. A czy znacie jakiś sprawdzony sposób na ciemieniuchę?

  1. avatar Carla 23 października 2018 o 18:33

   Te suche plamy smaruj olejem z czarnuszki, ewentualnie lnianym. A ciemieniuchę potraktuj kokosowym, zostaw aż zmięknie i wyczesz to 🙂

   1. avatar pbas4 24 października 2018 o 10:52

    Spróbuję <3

 3. avatar ela 21 października 2018 o 06:57

  Przepis na ten rosołek poproszę ?

  1. avatar Jarmush 21 października 2018 o 10:02

   ok.tym razem podam przepis na karpia po żydowsku, bierzesz całego karpia, oczyszczasz z wnętrzności, kroisz na grube dzwonka i wraz z głową i ogonem wkładasz do dobrej wody, dodajesz posiekane w kostkę 2 duże cebule, garść bio rodzynek i dużo obranych ze skórki migdałów. Wszystko jest bardzo gęste, mało wody, gotujesz na małym ogniu, aż ryba całkiem zmięknie, możesz dodać łyżeczkę żelatyny wcześniej zamoczonej w zimnej wodzie przez pół godziny. Na końcu dodajesz sól morską szarą i pieprz. Potem zjadasz tę galaretę (możesz ją dosłodzić wcześniej stewią) i mięso, to leczy jelito. Jednak jest to cukier z tłuszczem, więc następnego dnia pość po śniadaniu na wodzie.

   jutro podam przepis na wywar z kości

   1. avatar ela 21 października 2018 o 12:44

    ??

 4. avatar Domiii 21 października 2018 o 07:49

  60 jednostek na kilogram czyli dla dziecka 10 kg tylko 600 jednostek???? Mało jakoś…. czy nie?

  1. avatar Jarmush 21 października 2018 o 09:52

   to jest na już, przed badaniem 25(OH)D, potem okazuje się, że takie dziecko potrzebuje 1/2 tabletki D3+K2 TiB do ssania, czyli 1000 jednostek.

 5. avatar Ela 21 października 2018 o 07:55

  Pepsi Kochana, a jak pić tę wodę morską? Zanurzyć się w morzu i chłeptać?

  1. avatar Jarmush 21 października 2018 o 09:51

   gdy umiesz pływać dobrze, albo masz jakiś sprzęt wypłyń nawet za boje. A jak nie, to poproś swojego chłopaka, oni są najlepsi do dostarczania wody morskiej z dala od brzegu. Morze musi być czyste.

 6. avatar Katarzyna27 21 października 2018 o 08:06

  Następnie równoważysz przerost złych bakterii probiotykami, doprowadzając do pojawienia się odpowiedniej ilości tych dobrych. Należy brać minimum 50mld sztuk codziennie, najpóźniej z pierwszym

  Tu Ci coś uciekło: z pierwszym posiłkiem, stolcem?

  To nie do publikacji komentarz, tylko info dla Ciebie. Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 21 października 2018 o 09:49

   kęsem, i nie najpóźniej, tylko najwcześniej, sorki, czyli probiotyki zawsze z jedzeniem

 7. avatar Ag 21 października 2018 o 11:41

  Bardzo proszę o pomoc. Najprawdopodobniej w trakcie porodu naturalnego doszło do zarażenia mnie i synka bakterią E.coli. U mnie stwierdzono w szyjce macicy, u małego w moczu, czekamy na dalszą diagnostykę. Diagnoza przyszła późno. Zmagałam się z różnymi dolegliwościami w trakcie połogu. Obecnie jestem w trakcie drugiej serii antybiotyków (najpierw dopochowo, teraz domięśniowo, po około 20 latach unikania ich szerokim łukiem). U synka infekcję w moczu stwierdzono dopiero kilka dni temu. Poza płaczliwiścią nie zauważyłam żadnych objawów, sama powiązałam fakty. Jesteśmy 7 tygodni po porodzie. Synkowi od 3 dni podaję doustnie antybiotyk, ponieważ lekarze nastraszyli nas przeróżnymi rzeczami, naturopata też nie widział innego rozwiązania, ew.szpital. Wyniki wskazują poprawę. Rzeczy potoczyly się bardzo szybko. Ze strachu nie wiedziałam co zrobić. Podałam antybiotyk. Jestem przerażona, bo zdaję sobie sprawę, że ten krok zrujnuje mu całą florę bakteryjną. Czy jej odbudowa będzie będzie w ogóle kiedykolwiek możliwa? Boję się również innych konsekwencji. Co robić? Jak mogę pomóc synkowi? Jak pomóc sobie? Karmię piersią. Pozdrawiam, ag.

  1. avatar HM 21 października 2018 o 22:02

   Moja co prawda 9miesieczna corka miala ecoli w moczu. Wyleczylismy wit c (ja bralam i karmilam, jej dawalam szczypte kilka razy dziennie), homeopatia i d-mannoza – ekstrakt z zurawiny, kilka razy dziennie. Nasiadowki w rumianku.
   Ale praktycznie co 2 dzien badalam mocz, zeby miec pewnosc, ze infekcja idzie w dobrym kierunku. I szla. Ale uzyskanie czystych wynikow moczu zajelo nam prawie miesiac. Nerwy straszne. Na szczescie pediatra bardzo wspierajaca. Przez kilka kolejnych miesiecy, jak widzialam jakies zaczerwienienie przy cewce, to wlaczalam powyzsza kuracje.
   Powodzenia.

 8. avatar Anna 21 października 2018 o 14:18

  Pepsi, czy przy kuracji 4 szklanek- 4GREENS można zastąpić czymś tańszym, i czy te cztery szklanki można jakoś połączyć w dwie duże 500 ml- jeśli tak to które. Idąc rano do pracy nie ma kiedy wypić na czczo 4 szklanek, a w pracy nie ma jak?

  1. avatar Jarmush 21 października 2018 o 15:47

   możesz użyć tylko chlorelli w proszku This is BIO, albo spiruliny This is BIO (tańsza od chlorelli).

 9. avatar madziulak 21 października 2018 o 19:01

  No to sobie zrobiłam teściowej z sody…6.34. masakra jak rozumiem totalna. Zrobiłam sobie badania Wit.d, 22, norma od 30. Homocysteina 10, 49. TSH 0,359 – mam wycięty 1 płat tarczycy-rak był, biorę euthyrox 75. Ob 10. Ferrytyna 16,5, hgb 13,5. Trójglicerydy 56. Cholesterol hdl-71, ldl-110, całkowity 192. I łuszczyca od 7 roku życia. Mam 42. Kupiłam sobie Tib D z K2 i omegę. Pije mam z wit.c no i moczę sie w soli Epsom. A ile łykać Wit d przy tym poziomie? Powoli ogarniam wpisy dot. jelit i mojej łuszczycy. Mam nadzieję, że uda mi się poprawić stan skóry, bo jest źle.

  1. avatar Jarmush 21 października 2018 o 21:26

   2 D3+K2 TiB oraz 4 D3 TiB po sniadaniu, dobrze byłoby brać z 1 Omega 3 TiB. Robiłaś badanie bioreznonansem na pasożyty?

   1. avatar madziulak 23 października 2018 o 18:42

    Nie nie robiłam, ale jęzor biały… się załamałam dzisiaj, bo mój ślubny ma trójglicerydy ponad 300…już znalazłam u Ciebie czym go karmić.

 10. avatar Aga 21 października 2018 o 21:56

  Witaj Peps? pijąc 4 szklankę z 4greens i cranberry mogę jeszcze dodać MSM ??? Zawsze gdy przysiadam strzela mi w kolanach stad moje pytanie czy mogę pic z 4 szklanka czy osobno z woda w ciągu dnia.

  1. avatar Jarmush 22 października 2018 o 05:40

   możesz dodać 2 gramy (ok pół płaskiej łyżeczki) oraz łyżeczkę KOlagenu TiB.

 11. avatar Renata 22 października 2018 o 07:04

  Pepsi , czy dziecku 2 lata , można podawać glutaminę?. Ma alergię ( mleko,pszenica) i candidę,to pewnie też nieszczelne jelitka.

  1. avatar Jarmush 22 października 2018 o 08:34

   nie, wywar z kości

 12. avatar nieoświecona 22 października 2018 o 13:03

  Pepsi czytam Twój blog od dłuższego czasu, jednak dopiero od niedawna zaczęło do mnie docierać o co chodzi z ego. Jesteś cudowna robisz dużo dobrego, dzięki Tobie wiele spraw zrozumiałam, przynajmniej tak mi się wydaje. Im więcej tekstów czytam tym mam wrażenie , że wiem jak należy postępować z ego i jak omijać wahadła. Gdy tylko tak pomyślę od razu musi się rypnąć. Ostatnio w niedziele ego triumfowało, a ja nawet się nie zorientowałam o co Kaman, pomimo, że już udawało mi się je zatrzymać. Wiem, że te doświadczenia są potrzebne żeby wzrastać tylko dlaczego nie byłam w stanie zorientować się o co chodzi i powstrzymać tej destrukcji.

 13. avatar Mamaszama1 22 października 2018 o 17:30

  Pepsi, powiedz proszę czy chlorellę jak już dojdę do maksymalnej ilości to mam łykać jednorazowo czy też trzeba to rozkładać przez cały dzień(upierdliwie).
  Na chlorelli od ciebie jest napisane że łykać – ale jak?
  Jednorazowo czy upierdliwie?

  1. avatar Jarmush 22 października 2018 o 19:48

   rano przed śniadaniem 6 tabsów This is BIO, lub przed lanczem

 14. avatar Ag 22 października 2018 o 19:05

  HM. Dziękuję Ci serdecznie. Wiele dobra dla Was.

 15. avatar MamasAma1 22 października 2018 o 20:02

  Czyli jednorazowo? 6 przed śniadaniem i już?

  1. avatar Jarmush 22 października 2018 o 21:29

   Tak, najlepiej z 4 szklanką wtedy bez 4 greensa, albo wziąćbmniej chlorelli

 16. avatar ela 24 października 2018 o 14:08

  Mnie się nie odbiło, znaczy totalnie nie zakwaszony, czyli co przed posiłkiem,
  gorzka ziołowa herbatka? Czy to za mało ? Co robić?

 17. avatar Ulla29 1 listopada 2018 o 07:50

  Wotaj Pepsi,a jak oczyscic organizm zeby nie czuc sie spuchnietym?

  1. avatar Jarmush 1 listopada 2018 o 09:34

   https://www.pepsieliot.com/12-domowych-sposobow-pozbycie-sie-zatrzymanej-wody-buzi/

   ale trzeba się zastanowić dlaczego to się dzieje? masz jakieś badania? TSH, USG tarczycy i narządów rodnych, 25(OH)D?

 18. avatar jelitowa 29 stycznia 2019 o 14:09

  No dobra. Ja nie mogę mleka I pochodnych, gluten. Do tego wyrzucam cukier, mięso (a czytałam, że mięso jest ok). To co mi zostaje? Jajka mogę? do tego warzywa I tłuszcz?

  1. avatar Jarmush 29 stycznia 2019 o 17:01

   ryby dzikie morskie, lub z hodowli ekologicznych, bio jaja, warzywa niesłodkie, zdrowy tłuszcz, jest tego sporo

 19. avatar jelitowa 29 stycznia 2019 o 17:37

  Nie jest tragicznie… a słodkie warzywa to marchew, dynia, pietruszka, buraki? Banany i jabłka ponoć są ok?

  1. avatar Jarmush 29 stycznia 2019 o 20:21

   słodkie warzywa surowe, to zupełnie inny nośnik prozdrowotny niż gotowane, tych drugich raczej się nie je, no może na święta

 20. avatar mateuszozon 25 marca 2019 o 10:05

  Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Ile taki wywar z kości może mieć tłuszczu i białka w litrze? Zwłaszcza o tłuszcz chodzi, w diecie wysokowęglowodanowej.

 21. avatar kasienka hasorek 9 października 2021 o 22:40

  Pepsi, wlasnie lecze i wyleczam (skutkuje) przewlekla egzeme u corki (8 lat) ktora ma od lat okazuje sie zniszczone jelita podejzewam od glutenu mega dawkami (w szejku) glutaminy, kolagenu i probiotykow) i odstawienie glutenu of kors. wynik pierwszy byl juz po kilku h od wypicia 1szej dawki – zero swedzenia a wyprysk byl na calym ciele! lekarz of.kors zapisal masc stedydowa… dzieki 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 10 października 2021 o 06:20

   zdrowiejcie, a jeśli chcesz pomocną rozpiskę dla 8 latki, napisz proszę na mesendżera FB pepsi eliot, przyklejając ten komentarz <3

 22. avatar ChaiMate 19 października 2021 o 21:18

  Droga Pepsi, czy możesz polecić mi książkę – najlepiej powieść, gdzie bohater ma poczucie humoru podobne do Twojego, albo ma takie poczucie humoru, z którym rezonujesz? 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 20 października 2021 o 03:24

   Dorota Masłowska 🙂 Wszystkie książki

   1. avatar ChaiMate 20 października 2021 o 20:49

    Dzięki

 23. avatar Marta 7 stycznia 2022 o 19:18

  Polecisz jaką wodę pić konkretnie? Czy dzbanki filtrujące w ogóle cos dają?

  1. avatar Pepsi Eliot 8 stycznia 2022 o 05:55

   ja kupuję wodę od ponad 30 lat, kiedyś nie było za dużego wyboru, dzisiaj kupuję różne wody o których wiem, że są bardzo dobre, ale wodę i tak powinno się zmieniać, żeby był różny skład minerałów. Kinga pienińska po prostu wymiata, tak dobra woda, ale piję też Żywca bo fajnie gorzkawy, jak francuski volvic. Jest kilka polskich wód doskonałych. Jak poszaleję to kupuję wodę z lodowca. Po prostu woda jest w moim domu najważniejsza i 4 szklanki zawsze na najlepszej wodzie.

 24. avatar Peposha 6 lutego 2023 o 19:37

  A jak dozować kwercetynę lub enzymy trawienne u dzieci 7 i 9 lat?

  1. avatar Pepsi Eliot 7 lutego 2023 o 11:13

   Dawki dla dorosłych kwercetyny wahają się między 300-1000 mg dziennie. Dzieciom zwykle przepisuje się 1/4 do 1/2 dawki dla dorosłych w zależności od ich wieku i wagi. Jednak ilość kwercetyny i jej działanie u dziecka powinno one być monitorowane przez lekarza.
   Enzymy także zgodnie z zaleceniem pediatry, lub z zaleceniem na opakowaniu, gdy produkt jest przeznaczony dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecam NAJWYŻSZEJ jakości Witaminę D3+K2 TiB zamkniętą w szklanym słoiczku:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum