logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 805 053
292 online
32 924 VIPy
Reklama

 

POLECANA WITAMINA C
o przedłużonym działaniu
z dodatkiem KWERCETYNY i
bioflawonoidów z cytrusów

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jak najszybciej pozbawić się nieszczelności jelita i umknąć chorobie autoimmunologicznej?

Powiem krótko w języku jidysz, pozbędziesz się przeciekających jelit, jednocześnie pozbędziesz się ogromnego zagrożenia dla Twojego awatara.

Twoim prostym zadaniem jest codzienne zakwaszanie żołądka, regularne oczyszczanie ciała, kiszonki i probiotyki z bilionami dobrych bakterii, i PP, czyli post przerywany, unikanie stresorów, gdy Cię stresują, w tym glutenu, kazeiny i oceniania, czyli porównywania Twojego ego i możesz wyjść z każdej choroby autoimmunologicznej.

Banalne przyczyny nieszczelnego jelita

Zła dieta
Przewlekły stres
Przeciążenie toksynami, w tym przede wszystkim takimi jak metale ciężkie
Nierównowaga bakteryjna

Główną przyczyną nieszczelnego jelita jest stan zwany dysbiozą, co oznacza brak równowagi między gatunkami pożytecznych i szkodliwych bakterii w jelitach. Dla wielu ten brak równowagi może się rozpocząć już w momencie yyy …  narodzin. Czyli mama bez odpowiedniej flory bakteryjnej w jelitach może przekazać dziecku tę samą ułomność.

Cesarskie cięcie często również bywa przyczyną dysbiozy u nowo narodzonego człowieka. A następnie nadużywanie antybiotyków. Antybiotyki podane niemowlakowi są w stanie wywołać astmę. Generalnie nadużywanie leków na receptę, czy w wielu przypadkach w ogóle używanie, woda płynąca z kranu z chlorem i fluorem, braki probiotycznej żywności w diecie prowadzące do nierównowagi flory bakteryjnej.

natura jest w stanie sprawić, że Twoje ego zamilknie choć na chwilę, usłyszysz wtedy gracza i otrzymasz strumień danych

Możesz odczuwać huśtawkę nastrojów tylko z tego powodu, że zjesz kajzerkę i popijesz maślanką, czyli typowe studenckie śniadanie. Białka przeciekające przez jelita, następnie recylkulując mogą działać na mózg jak leki opioidowe.

Z tego też powodu zespół przeciekającego jelita jest związany z innymi zaburzeniami psychicznymi, takimi jak lęki, depresje i zaburzeniem dwubiegunowym, czyli maniakalno-depresyjnym.

Jak wyleczysz nieszczelne jelito?

Zaczynasz od domowego testu kwasowości żołądka

Wypijasz 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej:

Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.

Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)

Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka

Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)

Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.

pozbycie się przeciekania jelita naprawdę nie musi być tak trudne, dobrze, że już skumałaś, że coś takiego jest

Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że będziesz miała niedokwasotę, nawet gdy pali Cię zgaga. Nawet wtedy zakwaszenie żołądka stanie się priorytetem, jednocześnie zaleczając błonę żołądka.

Picie rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego (patrz 3 szklanka w oczyszczającej kuracji 4 szklanek), i/lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.

Jakie suplementy brać przy nieszczelności jelit?

Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle są właśnie przyczyną przeciekania jelit.

Zastosuj Glutaminę czy tę z B6dawkowanie według protokołu przy celiakii

Zamiast protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy (z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, banana, i/lub garści truskawek.

Do 4 szklanki oczyszczającej dodajesz łyżeczkę kolagenu2 gramy kwasu askorbinowego oraz 2 gramy MSM. O ile nie jesteś nadwrażliwa na któryś ze składników ma się rozumieć.

picie wody morskiej czyni cuda dla układu trawiennego awatara

Następnie równoważysz przerost złych bakterii probiotykami, doprowadzając do pojawienia się odpowiedniej ilości tych dobrych. Należy brać minimum 50mld sztuk codziennie, najwcześniej z pierwszym kęsem, czyli nie na czczo.

Mając na uwadze, że wiele chorób autoimmunologicznych jest również związanych ze zbyt niskimi poziomami witaminy D, należy wykonać badanie 25(OH)D, a póki co, chyba, że często bierzesz kąpiel słoneczną między 11, a 13 rozebrana do rosołu, powinnaś suplementować witaminy D3 + K2 w ilościach minimum 40 do 60 jednostek D3 na kilogram masy ciała.

Generalnie bierz 2 tabletki po śniadaniu pod język i ssij, a na 5 dni przed badaniem przerwij suplementację.

Enzymy trawienne  1 lub 2 kapsułki przed każdym posiłkiem

Kwercetyna (dobra również przy wrzodziejącym zapaleniu okrężnicy) brać 3 x 500 mg na dzień podczas posiłku.

No i jak zwykle witamina C i magnez, ale ten zapewnia 2 szklanka w codziennej oczyszczającej kuracji 4 szklanek.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ czysty sproszkowany KELP This is BIO, świetne źródło jodu, idealny dodatek do 4 SZKLANKI,  a przy okazji wraz ze sproszkowaną żurawinę BEZ CUKRU CRANBERRY This is BIO, jeśli masz problemy z pęcherzem, a Twój mocz jest zasadowy.


Należy koniecznie zwrócić też uwagę na poziom B12, homocysteiny, B9, czyli kwasu foliowego, i ogólnie witamin z grupy B oraz jak zwykle jod.

Pamiętaj również, że niedoczynność tarczycy, w tym najczęstsze Hashimoto to przede wszystkim brak selenu, a jak selenu to też jodu.

W przypadku Hashimoto doustna suplementacja jodu może być kontrowersyjna, ale nie musi, dlatego zaleca się suplementację jodem pierwiastkowym (płyn Lugola z apteki) przez skórę, robiąc plamę o średnicy ok. 3 cm na skórze nadgarstka czy brzucha (może niekiedy podrażniać) i ponawiać suplementację transdermalną jodu gdy poprzednia plama zniknie.

Czego nie możesz jeść, żeby jelita nie przeciekały?

Usuwasz w te pędy cukier, wysoko przetworzony złom, fast food wiadomo, konwencjonalny nabiał i mięso, zboża, smażeninę, transy, GMO, pestycydy, antybiotyki, ibuprofen i takie tam, aspirynę, wodę z kranu, nadmiar (jak nie jesz nałogowo fistaszków, i nie chłepczesz olei roślinnych, możesz mieć jednak braki), a więc nadmiar Omega-6 z diety (są to niezbędne kwasy tłuszczowe podobnie jak Omega 3, ale działają prozapalnie).

Uwaga antybiotyki, zanim usuniesz je z diety ostatecznie skonsultuj się właśnie w tej sprawie z pracownikiem służby zdrowia, gdyż nie należy wylewać dziecka z kąpielą. Czasami mądrze przeprowadzona kuracja jest niezbędna. Nie zapominaj jednak o naturalnych antybiotykach.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ świetny KOLAGEN morski PEPTAN F TiB z opatentowaną formułą, bardzo łatwo rozpuszczalny, idealny do 4 SZKLANKI przy nieszczelnym jelicie, lub innych problemach z tkanką łączną, dosyp jeszcze 2 gramy MSM TiB


Ale:

Daj dziecku jakąś szansę na trochę kontaktów z brudem. Nie można żyć w złych miazmatach, ale trochę mniej septycznego otoczenia z pewnością wpłynęłoby na późniejszą mniejszą ilość alergii i chorób autoimmunologicznych, no i słońce. No i dziewczyny karmiące też muszą myśleć o probiotykach.

Co jeść leczącego przy nieszczelnym jelicie?

Jedz kolagen morski i chlorellę zawierającą zarówno prolinę, jak i glicynę i dodawaj do 4 szklanki, bo oczyszczająca kuracja 4 szklanek zaczynająca każdy dzień na czczo, to także Twój pokarm.

Wywar z kości (czujesz, jak drży mi klawiatura?), bo taki rosół zawiera kolagen i aminokwasy prolinę i glicynę, które mogą pomóc uzdrowić uszkodzone ściany komórkowe i to w krótkim czasie.

Surowy pokarm pełny probiotyków i SCFA, czyli kwasów tłuszczowych o krótkim łańcuchu, jak maślan. Kefir, jogurt, Amasaj, organiczne solone masło i wiele serów, ale tylko wtedy, gdy jesteś na diecie wysoko tłuszczowej i dobrze reagujesz na produkty mleczne.

Fermentowane warzywa zawierające kwasy organiczne nadające odpowiednie pH dla balansu jelit i probiotyki wspierające ich zdrowie. Kiszona kapusta jest wspaniałym wyborem.

w didaskaliach:

Chodzą pogłoski (Walter Last), że przy rozbuchanej candidzie należy się przez pewien czas powstrzymać od pokarmów fermentowanych. Najpierw zastosuj pięciodniowe oczyszczanie jelit z candidy.

Reklama

100% ORGANICZNA BABKA PŁESZNIK, czyli PSYLLIUM HUSK This is BIO idealna do pięciodniowego oczyszczania jelit z Candidy metodą Waltera Lasta Uważka, stosując babkę płesznik używaj dużo wody!


Produkty na bazie oleju kokosowego i generalnie olej kokosowy przede wszystkim, oczywiście organiczny i surowy, są szczególnie dobre dla jelit. MCFA (średnio-łańcuchowe kwasy tłuszczowe) w kokosie są łatwiejsze do strawienia niż inne tłuszcze, a więc jest to lepsze dla nieszczelnego jelita.

Ponadto kefir kokosowy zawiera probiotyki wspomagające układ trawienny (patrz wyżej)

Kiełkujące siemię lniane i nasiona konopi są dobrym źródłem błonnika pomagającego wspierać wzrost pożytecznych bakterii. Ale jeśli jelito Twoje jest poważnie rozszczelnione może być konieczne bardzo ograniczony kontakt z błonnikiem i tylko w formie rozpuszczalnej, jak w owocach i łatwo trawionych warzywach.

W szczególnych przypadkach przez pewien czas dopuszczalne jest picie tylko naturalnych, organicznych i świeżo wyciskanych soków pozbawionych błonnika.

Pokarm bogaty w Omega-3, dzikie ryby, dziki łosoś alaskański, lub hodowlany BIO.

Wodaaaaaaaa czysta, w sensie piiiiiiiić. Dzieci poić trzeba także.

to zawsze możesz jeść, byle grule nie były zielone, no i bez tłuszczu za to al dente

owocek

Referencje dr. Pompa:
1. “All About The Human Genome Project (HGP).” All About The Human Genome Project (HGP).
N.p., 24 Jan. 2013. Web. 13 Mar. 2014.
2. Fasana M.D., Alessio. “Leaky Gut and Autoimmune Diseases.” Clinical Reviews in Allergy & Immunology.
Volume 42, Issue 1, pp 71-78. February 2012

Referencje dr. Axe:

1. Kiefer D, Ali-Akbarian L (2004). „A brief evidence-based review of two gastrointestinal illnesses: irritable bowel and leaky gut syndromes”. Alternative Therapy Health Medicine 10 (3): 22–30.
2. Pike, M. G.; Heddle, R. J.; Boulton, P.; Turner, M. W.; Atherton, D. J. (1986). „Increased Intestinal Permeability in Atopic Eczema”. Journal of Investigative Dermatology 86 (2): 101–104.
3. Humbert, P.; Bidet, A.; Treffel, P.; Drobacheff, C.; Agache, P. (1991). „Intestinal permeability in patients with psoriasis”. Journal of dermatological science 2(4): 324–326.
4. Vaarala O, Atkinson MA, Neu J (2008) ‚The „Perfect Storm” for Type 1 Diabetes The Complex Interplay Between Intestinal Microbiota, Gut Permeability, and Mucosal Immunity’, Diabetes Journal,  (57)10(2555-2562).
5. Z Liu, N Li, J Neu (2005) ‚Tight junctions, leaky intestines, and pediatric diseases’, Acta Paediatrica , 94(4), pp. 386-393.
6. Maes M, Leunis JC (2008) ‚Normalization of leaky gut in chronic fatigue syndrome (CFS) is accompanied by a clinical improvement: effects of age, duration of illness and the translocation of LPS from gram-negative bacteria’, Journal of Neuro Endocrinology, 29(6), pp. 902-10.

(Visited 11 515 times, 6 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Asiek 21 października 2018 o 08:54

  Pepsi, a jeśli odbija mi się w trakcie picia wody z sodą, to mam to jakoś leczyć? Widocznie mam nadkwasote, bo po wodzie z octem jabłkowym jest tak samo. Ściskam bardzo mocno ❤❤❤

  1. Pepsi Eliot 21 października 2018 o 12:08

   masz objawy nadkwasoty? woda z chlorkiem magnezu

   1. Asiek 21 października 2018 o 12:13

    Nie odczuwam żadnych dolegliwości żołądkowych. Tylko to bardzo szybkie odbijanie po wypiciu sody lub octu. Dziękuję za poradę. Wypróbuję chlorek magnezu

    1. Pepsi Eliot 21 października 2018 o 12:22

     tyle, że ocet to jest kwas, a soda to zasada

     1. Asiek 21 października 2018 o 14:48

      Być może problem leży w czymś innym. Dziękuję za wskazówki ❤

 2. pbas4 21 października 2018 o 08:55

  Co podawać niemowlakowi właśnie po cesarskim cięciu, ze skazą białkową? Zaczęliśmy rozszerzać dietę i pojawiły się suche plamy na skórze. A czy znacie jakiś sprawdzony sposób na ciemieniuchę?

  1. Carla 23 października 2018 o 20:33

   Te suche plamy smaruj olejem z czarnuszki, ewentualnie lnianym. A ciemieniuchę potraktuj kokosowym, zostaw aż zmięknie i wyczesz to 🙂

   1. pbas4 24 października 2018 o 12:52

    Spróbuję <3

 3. ela 21 października 2018 o 08:57

  Przepis na ten rosołek poproszę ?

  1. Pepsi Eliot 21 października 2018 o 12:02

   ok.tym razem podam przepis na karpia po żydowsku, bierzesz całego karpia, oczyszczasz z wnętrzności, kroisz na grube dzwonka i wraz z głową i ogonem wkładasz do dobrej wody, dodajesz posiekane w kostkę 2 duże cebule, garść bio rodzynek i dużo obranych ze skórki migdałów. Wszystko jest bardzo gęste, mało wody, gotujesz na małym ogniu, aż ryba całkiem zmięknie, możesz dodać łyżeczkę żelatyny wcześniej zamoczonej w zimnej wodzie przez pół godziny. Na końcu dodajesz sól morską szarą i pieprz. Potem zjadasz tę galaretę (możesz ją dosłodzić wcześniej stewią) i mięso, to leczy jelito. Jednak jest to cukier z tłuszczem, więc następnego dnia pość po śniadaniu na wodzie.

   jutro podam przepis na wywar z kości

   1. ela 21 października 2018 o 14:44

    ??

 4. Domiii 21 października 2018 o 09:49

  60 jednostek na kilogram czyli dla dziecka 10 kg tylko 600 jednostek???? Mało jakoś…. czy nie?

  1. Pepsi Eliot 21 października 2018 o 11:52

   to jest na już, przed badaniem 25(OH)D, potem okazuje się, że takie dziecko potrzebuje 1/2 tabletki D3+K2 TiB do ssania, czyli 1000 jednostek.

 5. Ela 21 października 2018 o 09:55

  Pepsi Kochana, a jak pić tę wodę morską? Zanurzyć się w morzu i chłeptać?

  1. Pepsi Eliot 21 października 2018 o 11:51

   gdy umiesz pływać dobrze, albo masz jakiś sprzęt wypłyń nawet za boje. A jak nie, to poproś swojego chłopaka, oni są najlepsi do dostarczania wody morskiej z dala od brzegu. Morze musi być czyste.

 6. Katarzyna27 21 października 2018 o 10:06

  Następnie równoważysz przerost złych bakterii probiotykami, doprowadzając do pojawienia się odpowiedniej ilości tych dobrych. Należy brać minimum 50mld sztuk codziennie, najpóźniej z pierwszym

  Tu Ci coś uciekło: z pierwszym posiłkiem, stolcem?

  To nie do publikacji komentarz, tylko info dla Ciebie. Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 21 października 2018 o 11:49

   kęsem, i nie najpóźniej, tylko najwcześniej, sorki, czyli probiotyki zawsze z jedzeniem

 7. Ag 21 października 2018 o 13:41

  Bardzo proszę o pomoc. Najprawdopodobniej w trakcie porodu naturalnego doszło do zarażenia mnie i synka bakterią E.coli. U mnie stwierdzono w szyjce macicy, u małego w moczu, czekamy na dalszą diagnostykę. Diagnoza przyszła późno. Zmagałam się z różnymi dolegliwościami w trakcie połogu. Obecnie jestem w trakcie drugiej serii antybiotyków (najpierw dopochowo, teraz domięśniowo, po około 20 latach unikania ich szerokim łukiem). U synka infekcję w moczu stwierdzono dopiero kilka dni temu. Poza płaczliwiścią nie zauważyłam żadnych objawów, sama powiązałam fakty. Jesteśmy 7 tygodni po porodzie. Synkowi od 3 dni podaję doustnie antybiotyk, ponieważ lekarze nastraszyli nas przeróżnymi rzeczami, naturopata też nie widział innego rozwiązania, ew.szpital. Wyniki wskazują poprawę. Rzeczy potoczyly się bardzo szybko. Ze strachu nie wiedziałam co zrobić. Podałam antybiotyk. Jestem przerażona, bo zdaję sobie sprawę, że ten krok zrujnuje mu całą florę bakteryjną. Czy jej odbudowa będzie będzie w ogóle kiedykolwiek możliwa? Boję się również innych konsekwencji. Co robić? Jak mogę pomóc synkowi? Jak pomóc sobie? Karmię piersią. Pozdrawiam, ag.

  1. HM 22 października 2018 o 00:02

   Moja co prawda 9miesieczna corka miala ecoli w moczu. Wyleczylismy wit c (ja bralam i karmilam, jej dawalam szczypte kilka razy dziennie), homeopatia i d-mannoza – ekstrakt z zurawiny, kilka razy dziennie. Nasiadowki w rumianku.
   Ale praktycznie co 2 dzien badalam mocz, zeby miec pewnosc, ze infekcja idzie w dobrym kierunku. I szla. Ale uzyskanie czystych wynikow moczu zajelo nam prawie miesiac. Nerwy straszne. Na szczescie pediatra bardzo wspierajaca. Przez kilka kolejnych miesiecy, jak widzialam jakies zaczerwienienie przy cewce, to wlaczalam powyzsza kuracje.
   Powodzenia.

 8. Anna 21 października 2018 o 16:18

  Pepsi, czy przy kuracji 4 szklanek- 4GREENS można zastąpić czymś tańszym, i czy te cztery szklanki można jakoś połączyć w dwie duże 500 ml- jeśli tak to które. Idąc rano do pracy nie ma kiedy wypić na czczo 4 szklanek, a w pracy nie ma jak?

  1. Pepsi Eliot 21 października 2018 o 17:47

   możesz użyć tylko chlorelli w proszku This is BIO, albo spiruliny This is BIO (tańsza od chlorelli).

 9. madziulak 21 października 2018 o 21:01

  No to sobie zrobiłam teściowej z sody…6.34. masakra jak rozumiem totalna. Zrobiłam sobie badania Wit.d, 22, norma od 30. Homocysteina 10, 49. TSH 0,359 – mam wycięty 1 płat tarczycy-rak był, biorę euthyrox 75. Ob 10. Ferrytyna 16,5, hgb 13,5. Trójglicerydy 56. Cholesterol hdl-71, ldl-110, całkowity 192. I łuszczyca od 7 roku życia. Mam 42. Kupiłam sobie Tib D z K2 i omegę. Pije mam z wit.c no i moczę sie w soli Epsom. A ile łykać Wit d przy tym poziomie? Powoli ogarniam wpisy dot. jelit i mojej łuszczycy. Mam nadzieję, że uda mi się poprawić stan skóry, bo jest źle.

  1. Pepsi Eliot 21 października 2018 o 23:26

   2 D3+K2 TiB oraz 4 D3 TiB po sniadaniu, dobrze byłoby brać z 1 Omega 3 TiB. Robiłaś badanie bioreznonansem na pasożyty?

   1. madziulak 23 października 2018 o 20:42

    Nie nie robiłam, ale jęzor biały… się załamałam dzisiaj, bo mój ślubny ma trójglicerydy ponad 300…już znalazłam u Ciebie czym go karmić.

 10. Aga 21 października 2018 o 23:56

  Witaj Peps? pijąc 4 szklankę z 4greens i cranberry mogę jeszcze dodać MSM ??? Zawsze gdy przysiadam strzela mi w kolanach stad moje pytanie czy mogę pic z 4 szklanka czy osobno z woda w ciągu dnia.

  1. Pepsi Eliot 22 października 2018 o 07:40

   możesz dodać 2 gramy (ok pół płaskiej łyżeczki) oraz łyżeczkę KOlagenu TiB.

 11. Renata 22 października 2018 o 09:04

  Pepsi , czy dziecku 2 lata , można podawać glutaminę?. Ma alergię ( mleko,pszenica) i candidę,to pewnie też nieszczelne jelitka.

  1. Pepsi Eliot 22 października 2018 o 10:34

   nie, wywar z kości

 12. nieoświecona 22 października 2018 o 15:03

  Pepsi czytam Twój blog od dłuższego czasu, jednak dopiero od niedawna zaczęło do mnie docierać o co chodzi z ego. Jesteś cudowna robisz dużo dobrego, dzięki Tobie wiele spraw zrozumiałam, przynajmniej tak mi się wydaje. Im więcej tekstów czytam tym mam wrażenie , że wiem jak należy postępować z ego i jak omijać wahadła. Gdy tylko tak pomyślę od razu musi się rypnąć. Ostatnio w niedziele ego triumfowało, a ja nawet się nie zorientowałam o co Kaman, pomimo, że już udawało mi się je zatrzymać. Wiem, że te doświadczenia są potrzebne żeby wzrastać tylko dlaczego nie byłam w stanie zorientować się o co chodzi i powstrzymać tej destrukcji.

 13. Mamaszama1 22 października 2018 o 19:30

  Pepsi, powiedz proszę czy chlorellę jak już dojdę do maksymalnej ilości to mam łykać jednorazowo czy też trzeba to rozkładać przez cały dzień(upierdliwie).
  Na chlorelli od ciebie jest napisane że łykać – ale jak?
  Jednorazowo czy upierdliwie?

  1. Pepsi Eliot 22 października 2018 o 21:48

   rano przed śniadaniem 6 tabsów This is BIO, lub przed lanczem

 14. Ag 22 października 2018 o 21:05

  HM. Dziękuję Ci serdecznie. Wiele dobra dla Was.

 15. MamasAma1 22 października 2018 o 22:02

  Czyli jednorazowo? 6 przed śniadaniem i już?

  1. Pepsi Eliot 22 października 2018 o 23:29

   Tak, najlepiej z 4 szklanką wtedy bez 4 greensa, albo wziąćbmniej chlorelli

 16. ela 24 października 2018 o 16:08

  Mnie się nie odbiło, znaczy totalnie nie zakwaszony, czyli co przed posiłkiem,
  gorzka ziołowa herbatka? Czy to za mało ? Co robić?

 17. Ulla29 1 listopada 2018 o 08:50

  Wotaj Pepsi,a jak oczyscic organizm zeby nie czuc sie spuchnietym?

  1. Pepsi Eliot 1 listopada 2018 o 10:34

   https://www.pepsieliot.com/12-domowych-sposobow-pozbycie-sie-zatrzymanej-wody-buzi/

   ale trzeba się zastanowić dlaczego to się dzieje? masz jakieś badania? TSH, USG tarczycy i narządów rodnych, 25(OH)D?

 18. jelitowa 29 stycznia 2019 o 15:09

  No dobra. Ja nie mogę mleka I pochodnych, gluten. Do tego wyrzucam cukier, mięso (a czytałam, że mięso jest ok). To co mi zostaje? Jajka mogę? do tego warzywa I tłuszcz?

  1. Pepsi Eliot 29 stycznia 2019 o 18:01

   ryby dzikie morskie, lub z hodowli ekologicznych, bio jaja, warzywa niesłodkie, zdrowy tłuszcz, jest tego sporo

 19. jelitowa 29 stycznia 2019 o 18:37

  Nie jest tragicznie… a słodkie warzywa to marchew, dynia, pietruszka, buraki? Banany i jabłka ponoć są ok?

  1. Pepsi Eliot 29 stycznia 2019 o 21:21

   słodkie warzywa surowe, to zupełnie inny nośnik prozdrowotny niż gotowane, tych drugich raczej się nie je, no może na święta

 20. mateuszozon 25 marca 2019 o 11:05

  Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Ile taki wywar z kości może mieć tłuszczu i białka w litrze? Zwłaszcza o tłuszcz chodzi, w diecie wysokowęglowodanowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *