logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 084 652
293 online
32 888 VIPy
Reklama

MOJA REWOLUCYJNA KSIĄŻKA
„LECZENIE DOBRĄ DIETĄ”
z autografem:)

i w nowej odsłonie!

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jak naturalnie pozbyć się torbieli jajników bez operacji?

Czyli co bidne dochtore myślało, jak wszystko wycinało?

Oraz fajny reportaż „Styl Véronique Tristram”.

Torbiele jajników są workowatym powiększonym tworem wypełnionym płynem w kobiecych jajnikach. Rozwój torbieli jajników (potocznie tzw. cysty) może wystąpić w jednym lub w obu jajnikach. Zwykle torbiele są nieszkodliwe i samoczynnie ustępują, ale czasami mogą stać się na tyle duże, że pękają lub powodują uszkodzenie jajnika.

Bardzo duże torbiele jajników mogą spowodować przemieszczenie się narządów rozrodczych. Uszkodzenie wywołane pęknięciem cysty może powodować gromadzenie się tkanki bliznowatej lub tworzenie się zrostów pomiędzy jajnikiem a częścią ciała wewnętrznego.

Torbiele jajników występują najczęściej u kobiet w latach płodności, rzadko rozwijają się u kobiet po menopauzie.

Kobiece jajniki są wielkości i kształtu migdałów. To zdumiewające, że coś tak niewielkiego i delikatnego może rozwinąć w sobie cystę. Na szczęście istnieją naturalne środki, które mogą wspomóc ciało w pozbyciu się torbieli, bez konieczności operacji.

Jest kilka rodzajów torbieli jajników

miękki, nonszalancki płaszcz (chyba Sonia Rykiel, bo widziałam coś podobnego u niej w sklepie), cudnie noszona torebka, włoskie okulary i spodnie obcięte szczypcami kraba 

Funkcjonalne torbiele jajników, związane z okresem:

Jajniki zawierają tysiące pęcherzyków jajnikowych, które mieszczą w sobie niedojrzałe jaja. W cyklu miesiączkowym, w miarę zbliżania się owulacji, wybrana liczba pęcherzyków otrzymuje sygnał do wzrostu (dojrzewania). Cysta jajników, która powstaje wskutek nieprawidłowego wzrostu pęcherzyków, jest określana jako funkcjonalna torbiel jajników.

Są 2 typy funkcjonalnych torbieli:

1. Torbiel folikularna

Występuje, gdy pęcherzyk nie przerywa się i nie uwalnia jaja w czasie owulacji, ale wciąż rośnie, formując cystę.

2. Torbiel Corpus Luteum

Po owulacji, kiedy jajo zostało uwolnione, pęcherzyk zmienia się w ciało zwyczajne (corpus luteum). Rozwój cysty corpus luteum następuje wtedy, gdy otwór w pęcherzyku jajnikowym, z którego uwalniane jest jajo, uszczelnia się, a następnie powoduje, że corpus luteum gromadzi w sobie płyn i rozrasta się do torbielu.

dwie histerycznie dobrze ubrane panny, zielony trenczyk wymiata

Inne typy torbieli jajników tworzące się na jajnikach, ale niezwiązane z cyklem menstruacyjnym:

1. Torbiel Dermoid (potworniak)

Te cysty są uważane za złożone i rozwijają się z komórek produkujących jaja. Z tego powodu mogą zawierać w sobie włosy, zęby lub skórę. Rzadko są złośliwe.

2. Cystadenomas:

Ten typ torbiela rozwija się z tkanki jajnika i jest wypełniony płynem lub śluzem.

3. Endometriomas:

Ten rodzaj cysty tworzy się, gdy przemieszczona komórka endometrium (błony śluzowej macicy) przyczepia się do jajnika i formułuje wzrost (endometriozę). Ten typ torbieli jajników jest powszechnie nazywany torbielą czekoladową.

Powyższe 3 typy torbieli jajników mogą powodować uszkodzenie jajników, w tym skręcanie, bliznowacenie i tworzenie się adhezji. Zarówno Dermoid jak i Cystadenoma mogą powodować, że jajnik stanie się bardzo duży i przesunięty. Dlatego te typy torbieli są uważane za bardziej skomplikowane i zwykle nie reagują pozytywnie na terapie naturalne. Najlepiej współpracować z lekarzem w odniesieniu do tego typu torbieli.

Policystyczne jajniki:

Policystyczne jajniki są związane z zespołem policystycznych jajników (PCOS). Policystyczny jajnik wykształca wiele mniejszych cyst pod rząd, na powierzchni jajnika, które wyglądają jak sznur pereł. Jajniki mogą się powiększać, zazwyczaj dwukrotnie niż normalne jajniki. PCOS szybko staje się wiodącym zaburzeniem endokrynologicznym wśród kobiet. Jednak nie wszystkie kobiety zdiagnozowane z PCOS mają jajniki z takim typem torbieli.

płaszczyk  ściągnięty i jest kostium z przypiętym pasem (w kolorze sieny palonej) rękawem, aż przechodzą ciary, gdy ktoś z tym rezonuje

Co powoduje cysty jajników?

Nieregularne cykle menstruacyjne
Brak równowagi hormonalnej
Niedoczynność tarczycy
Darcie faj
Wczesna miesiączka (w wieku 11 lat lub wcześniej)
BMI powyżej 30, czyli otyłość
Leczenie bezpłodności gonadotropinami powoduje powstawanie wielu dużych torbielów jajników u niektórych kobiet
Stosowanie Klomifenu (Clomiphene) zwiększa ryzyko rozwoju torbieli Corpus Luteum
Stosowanie Tamoksyfenu (Tamoxifen) w leczeniu raka piersi

Objawy i symptomy torbieli jajników

Większość kobiet mających torbiele jajników nie zdaje sobie nawet z tego sprawy, gdyż zazwyczaj nie ma żadnych objawów ani symptomów. Większość torbieli jajników jest wykrywana podczas rutynowego badania fizycznego. Im większa cysta tym bardziej prawdopodobnym jest, że będzie powodować objawy.

Objawami mogą być:

Ból brzucha, zwykle po tej stronie, po której znajduje się torbiel. Ból może być ostry, nagły lub przychodzący i odchodzący w ciągu cyklu.
Nieregularne cykle menstruacyjne
Cykle anowulacyjne (brak jajeczkowania) mogą być oznaką cyst pęcherzykowych, monitorowanie cyklu może pomóc w określeniu, czy występuje anowulacja
Ból brzucha po stosunku lub wysiłku fizycznym
Nudności i wymioty, zwykle występują po pęknięciu torbiela
Ból pochwy z krwawieniem w połowie cyklu
Nacisk i / lub wzdęcie brzucha, może być widoczne z jednej strony lub z drugiej
Ból lub nacisk w jamie brzusznej podczas oddawania moczu lub przemieszczenia się jelit
Bezpłodność

Uwaga: natychmiast skontaktuj się z lekarzem, jeśli odczuwasz rozdzierający ból, nudności, wymioty i / lub krwawienie z pochwy w którymkolwiek momencie cyklu.

dobrze że zgniły zachód ma takie czyste trotuary i można zakładać na siebie dzieła sztuki

Jak zdiagnozować torbiel jajników?

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć torbiel jajników zrób badanie ultrasonograficzne narządów rodnych przy użyciu sondy ultrasonograficznej włożonej do pochwy. Ten typ ultrasonografu zapewnia lepszy obraz torbieli jajników niż zewnętrzne badanie USG ściany brzucha.

Chirurgia laparoskopowa może być przeprowadzona w celu określenia rodzaju torbieli i wykonania biopsji. Jednak kwestia biopsji jest zawsze kontrowersyjna szczególnie, gdy faktycznie mamy do czynienia z nowotworem.

W przypadku dalszych obaw można zastosować tomografię komputerową, która jest silnym promieniowaniem rentgenowskim i nigdy nie powinna być stosowana „prewencyjnie”, podobnie jak mammografia. Bo to nie jest prewencja.

Test antygenu nowotworowego, czyli marker  CA-125 to badanie krwi w celu określenia, czy torbiel jest rakotwórcza. Ten test nie zawsze jest dokładny, ponieważ podwyższone poziomy CA-125 mogą również sygnalizować obecność mięśniaków macicy, adenomiozę lub endometriozę. Również tuż po bardzo obfitej miesiączce poziom CA-125 może być podwyższony.

Opcje medyczne leczenia torbieli jajników

Najczęstszym sposobem leczenia funkcjonalnych torbieli jajników jest przepisywanie pigułek antykoncepcyjnych. Co zapobiega owulacji i dlatego tworzenie się funkcjonalnych torbieli jajników nie występuje. Stosowanie pigułki antykoncepcyjnej jest oczywiście mocno problematyczne, chociaż zapobiega ciąży powoduje długotrwałe zaburzenia równowagi hormonalnej i nie stanowi rozwiązania źródła problemu.

Jeśli zaś torbiel jajnika:

– staje się zbyt duża
– podejrzewa się ryzyko jej pęknięcia
– jest skomplikowaną cystą
– jest skręcona lub złączyła z innymi częściami ciała wewnętrznego,

lekarz może zdecydować się na jej chirurgiczne usunięcie i takie rozwiązanie powinnaś wziąć pod rozwagę.

styl miejski, niby zwykła czerń, ale zderzenie faktur i fasonów wymiatają, a na głowie fajna dżokejka. 

Naturalne terapie mogą pomóc przy torbielach jajników?

Na szczęście są naturalne i bardzo skuteczne sposoby radzenia sobie z funkcjonalnymi torbielami jajników. Możemy wyróżnić profilaktykę na dwóch różnych płaszczyznach, czyli usuwanie i zapobieganie.

Zaraz dowiesz się, jak usunąć nadmiar estrogenu i torbieli, zapobiegając równocześnie tworzeniu się przyszłych.

Terapia daje zazwyczaj rezultaty w ciągu 3 miesięcy, ale powinna być przeprowadzana przed próbą zajścia w ciążę

Jakie korzyści możesz wyciągnąć z naturalnej terapii przy torbielach jajników?

Redukują nadmiar estrogenu
Promują równowagę hormonalną
Zmniejszają rozmiar i wzrost torbieli
Są najmniej inwazyjne
Są bardzo efektywne
Nie powodują efektów ubocznych

niby zwyczajnie, ale jakże miejsko i szykownie, chociaż w trampeczkach

Krok pierwszy: zredukuj estrogen

Nadmiar estrogenu jest jednym z najczęstszych typów zaburzeń równowagi hormonalnej, które mogą powodować zaburzenia owulacji. Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się nadmiaru estrogenu jest zminimalizowanie ekspozycji na ksenobiotyczne hormony i rozpoczęcie suplementowania DIM (Diindolilometan), albo (o tym za moment).

Unikaj ekspozycji na estrogeny i ksenoestrogeny

Przestań spożywać potrawy zawierające soję, należy też ograniczyć inne strączkowe oraz len

Jak już musisz, to jedz tylko organiczne mięso i nabiał

Jednak najlepszą prewencją jest przejście na witarianizm niskotłuszczowy, z dużą ilością zielonych liści, w tym pełnego Indolo-3-karbinol (I3C), oraz 3,3’-diindolilometan (DIM) naturalnie występujących w warzywach krzyżowych.

Nie podgrzewaj żywności w mikrofali w plastiku

Nie pij wody z plastikowych butelek, które nie mają odpowiednich atestów.

W didaskaliach

Do najbardziej niebezpiecznych z nich należą utwardzacze plastiku bisfenol A bisfenol B oraz nonylfenol obecne np. w wielu plastikach, wnętrzu puszek, detergentach. W butelkach plastikowych na wodę używanych w Unii nie ma bisfenolu.

Unikaj olejów mineralnych i parabenów w produktach do pielęgnacji skóry

W didaskaliach

Ksenoestrogeny znajdują się w pestycydach i środkach ochrony roślin, niektórych farmaceutykach jak np. pigułki antykoncepcyjne, leki hormonalne, mięsie niektórych zwierząt hodowlanych (dodawane do pasz i zastrzyków), rybach z zatrutych wód oraz w ponad 700 000 produktach codziennego użytku np: detergenty, kosmetyki, środki higieny osobistej, kremy, szampony, mydła, antyperspiranty, plastikowe pojemniki na żywność, opakowania, butelki, zabawki, butelki do karmienia niemowląt itd.

Przy czym, ksenoestrogeny wchłaniane przez skórę działają dziesięciokrotnie silniej niż przyjmowane doustnie, ponieważ kontakt przezskórny powoduje natychmiastowe wchłanianie i przedostanie się toksyn bezpośrednio do tkanek, bez ich wcześniejszego metabolizmu w wątrobie.

Używaj naturalnych detergentów
Suplementuj DIM, albo.

DIM pomaga oczyścić ciało z nadmiaru estrogenu, wspomagając równowagę hormonalną i zmniejszając możliwość wzrostu torbieli jajników. DIM należy przyjmować codziennie przez co najmniej 3 miesiące wraz z wprowadzeniem zmian w stylu życia, obejmujących unikanie ksenoestrogenów występujących w produktach, żywności i środowisku.

no i ślicznie, ulubione buty na kilka sposobów

Ale co to jest ten DIM?

3,3’-diindolilometan (DIM), związek powstający w organizmie po spożyciu roślin krzyżowych, np. kapusty, jarmużu, brokułów, brukselki, czy kalafiora, jest silnie przeciwnowotworowy, ale też chroni przed skutkami kontaktu ze śmiertelnymi dawkami promieniowania gamma.

Autorzy artykułu z pisma PNAS podkreślają, że wcześniej wiedziano o przeciwnowotworowej aktywności 3,3’-diindolilometanu.

Od lat badano DIM jako czynnik prewencyjny w przypadku choroby nowotworowej, ale to pierwsza wskazówka, że 3,3’-diindolilometan może także działać jako substancja chroniąca przed promieniowaniem – podkreśla prof. Eliot Rosen.

Krok drugi: zwiększenie progesteronu i zbalansowanie hormonów

Naturalny progesteron

Gdy występuje nadmiar estrogenu w organizmie, zazwyczaj występuje również niedobór progesteronu. Równoważenie stężenia estrogenu i progesteronu przy użyciu naturalnego kremu progesteronowego pomoże zmniejszyć torbiele jajników jak i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia ich w przyszłości. Zastosowanie naturalnego kremu progesteronowego pomaga zwiększyć poziomy progesteronu.

Dr John Lee uważa, że naturalny progesteron jest jedną z najlepszych metod leczenia cyst jajników. Jedną z metod użycia naturalnego progesteronu w celu wyeliminowania torbieli jajników było stosowanie go od 10-26 dnia cyklu. To sprawia że ciało myśli że jest w ciąży, co hamuje owulację. Jeśli nie występuje owulacja, funkcjonalne torbiele jajników nie mogą się wytworzyć.

Czyli widzisz, że kombinowanie z hormonami, nawet tymi naturalnymi, to zawsze kuracja hormonalna, i zawsze będzie miała wpływ na Twoje naturalne hormony

Uwaga:

Jest to kuracja krótkotrwała, najlepiej wykonywana w połączeniu z innymi suplementami wspomagającymi. Pamiętaj, jeśli zdecydujesz się zastosować naturalny protokół progesteronowy Dr. Lee, możesz nie owulować w tym czasie, co oznacza, że możesz nie być w stanie zajść w ciążę.

piękny klasyczny płaszcz (teraz należy powłóczyć rękawami, więc Weronika powłóczy, mi2) w połączeniu z luzackim hip hopem, stonowana kolorystyka, z czerwono oranżadowymi akcentami, bardzo spoko.

Zioła wspierające przy cystach jajników

Etap „oczyszczania” masz już za sobą (szczególnie, jako uzupełnienie polecam poranną 4 szklanki) , skupmy się teraz na zbalansowaniu ciała, aby zapobiec przyszłym cystom. Weźmy pod uwagę ziołowy program zapobiegania tworzeniu się torbieli jajników.

Używamy ziół w celu odżywiania systemu endokrynologicznego, wspierania równowagi hormonalnej, regularnej owulacji i właściwego krążenia do narządów rozrodczych. Używamy też ziół detoksykacyjnych dla wątroby w celu poprawy równowagi hormonalnej i metabolizmu estrogenu.

Torbiele jajników są uważane za stan stagnacji w ciele, zarówno w odniesieniu do wątroby, jak i prawidłowego krążenia do narządów rozrodczych.

Maca (Lepidium meyenii) jest znakomitym ziołem płodności, który pomaga organizmowi wytwarzać progesteron i równoważyć gospodarkę hormonalną, sama nie zawierając w sobie żadnych hormonów. Maca pomaga naturalnemu progesteronowi w lepszym funkcjonowaniu przez odżywienie układu endokrynologicznego. Macę najlepiej przyjmować dziennie w ilości 1000-3000 mg (np ta Maca This is BIO).

Czarny korzeń Cohosh (Actaea racemosa): To ziele wspomagające regulację całego cyklu menstruacyjnego. Czarny cohosh jest jednym z najlepszych ziół łagodzących bóle jajników.

Dzięgiel chiński korzeń (Angelica sinensis): To tradycyjne chińskie ziele wspomaga równowagę hormonalną i jest używane przy problematycznych kwestiach związanych z płodnością. Dong Quai wspiera także zdrową cyrkulację do narządów rozrodczych i uśmierza ból związany z różnymi problemami płodności.

Nasiona Ostropestu plamistego (Silybum marianum): To zioło wspomaga równowagę hormonalną przez wspieranie wątroby. Ostropest plamisty pomaga wątrobie oczyścić się i zregenerować. Wątroba może normalnie filtrować toksyny z organizmu, w tym nadmiar hormonów.

Tribulus, czyli buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris)stosowany przed owulacją normalizuje jej przebieg. Badanie przeprowadzone na 36 kobietach, u których nie zachodziła owulacja, wykazało, że u 67% stwierdzono prawidłową owulację po zaledwie 2-3 miesiącach konsekwentnego stosowania. Uważa się również Tribulus za odżywczy tonik dla kobiecego układu rozrodczego jako całości, szczególnie w odniesieniu do jajników (np. ten Tribulus Terrrestis This is BIO)

Vitex, Niepokalanek pospolity (Vitex agnus-castus): Vitex pomaga w regulowaniu równowagi hormonalnej, sprzyja owulacji i poprawia funkcjonowanie całego cyklu menstruacyjnego.

Pochrzyn dziki korzeń (Dioscorea villosa): Wild Yam wspiera zdrowy cykl menstruacyjny i równowagę hormonalną. Jest również doskonałym lekarstwem na zmniejszenie bólu jajników.

Krwawnik pospolity (Achillea millefolium): Yarrow zmniejsza przekrwienie miednicy poprzez poprawę krążenia do narządów rozrodczych.

Krok trzeci: rozpuszczenie i zmniejszanie torbieli

Znane są 2 naturalne terapie wspomagające organizm w uporaniu się z cystami, zmniejszeniem ich rozmiaru i pomagające w całkowitym zniknięciu.

1. Terapia enzymatyczna:

Ciało ma wiele enzymów. Enzymy są katalizatorami reakcji chemicznych niezbędnych do niezliczonych procesów, które utrzymują prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Podklasa enzymów znana jako Enzymy Systemowe pomaga organizmowi rozbijać nadmiar obcych tkanek i redukować stany zapalne. Suplementacja wysokiej jakości mieszanką enzymów systemowych, taką jak Wobenzym N, może pomóc organizmowi zmniejszyć rozmiar cysty jajników lub z biegiem czasu ją wyeliminować.

2. Okłady z oleju rycynowego:

Okłady z użyciem oleju rycynowego to starożytna terapia, która pomaga oczyścić i wyleczyć obszar ciała, na którym okład jest umieszczany. Olej rycynowy ma właściwości ściągające, które pomagają organizmowi oczyścić się z nadmiaru tkanek i toksyn. Okłady z oleju rycynowego stymulują układ limfatyczny i krążenia. Układ limfatyczny usuwa toksyny z tego obszaru, na którym stosowany jest olej.

Okłady wpływają również na poprawę krążenia, co pomaga w dostarczaniu bogatej w świeży tlen i składniki odżywcze krwi do narządów rozrodczych, w tym jajników. Jest to świetna kuracja pomagająca organizmowi zmniejszyć i pozbyć się torbieli jajników.

Uwaga: nie należy stosować okładów w czasie miesiączki.

Konklużyn

Główną przyczyną powstawania funkcjonalnych torbieli jest brak równowagi hormonalnej, który zakłóca naturalny cykl menstruacyjny i może prowadzić do formowania się cyst jajników. Ważnym jest, aby przywrócić ciału stan równowagi i zapobiec tworzeniu się torbieli.

1. Zredukuj nadmiar estrogenu w organizmie, unikając ekspozycji na ksenoestrogeny i naturalnie wspomagając metabolizm estrogenu poprzez właściwą, czyli surową dietę roślinną pełną zielonych szejków z warzyw krzyżowych, dobrze, gdy zawierającą oczyszczającą ( w tym wątrobę) kurację 4 szklanek.

2. Zwiększ poziom progesteronu i wspieraj ogólną równowagę hormonalną. Weź pod uwagę korzyści płynące z naturalnej suplementacji progesteronem i ziołami dla równowagi hormonalnej i zmniejszenia możliwości formowania się cyst.

3. Rozpuszczanie i zmniejszanie torbieli jajników poprzez terapię enzymatyczną i stosowanie okładów z oleju rycynowego.

Uważka i jeszcze taki koment news z dnia 02.08. 2019

Pewna Babka (wnuczka szeptuchy z Ukrainy) kazała mojej córce z torbielami na jajnikach (potwierdzone u dwóch lekarzy), jeść garść suszonej żurawiny (świetna będzie ta Cranberry This is BIO organiczna bez cukru), pic herbatkę z krwawnika 1-2 szt i ocet jabłkowy łyżkę dziennie. Po dwóch tygodniach, dwoje lekarzy (nie ufam lekarzom, a co dopiero jednemu) podczas badania się zdziwiło, bo torbiele zniknęły.
Ponadto Babka powiedziała, że gdyby kobiety piły krwawnik regularnie (nie podczas miesiączki), to nie miałyby problemów żadnych kobiecych.
U mnie były bardzo bolesne miesiączki, teraz zero bólu. W litrowym dzbanku zaparzamy miętę, krwawnik i co tam wpadnie mi w rękę, czyli: skrzyp, mniszek lekarski, babka lancetowa, melisa, liść maliny, pokrzywa itp. Raz z tym, raz z innym. Takich dzbanków rodzinnie wypijamy kilka dziennie, zamiast napojów.

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczną, sproszkowaną żurawinę CRANBERRY This is BIO®, idealny dodatek do 4 SZKLANKI, gdy chesz zakwasić mocz w związku z powracającymi zapaleniami pęcherza, i jak widać z relacji czytelniczki, może pomóc również w przypadku torbieli jajnika.


Naturalna Terapia torbieli jajników:

1. Codziennie:

DIM – 1 kapsułka, 1 do 4 razy dziennie z posiłkiem, lub 2 szejki z dużego pęku BIO jarmużu, brokułów, lub rzymskiej kapusty.

2. Maca BIO – 5 gramów (łyżeczka od herbaty) dziennie (polecamy Maca This is BIO)
3. Terapia enzymatyczna – 3 tabletki 2 razy dziennie na czczo co najmniej 45 minut przed posiłkiem z wodą.

2. 10 -26 dzień cyklu miesiączkowego:

Zastosuj 40mg kremu progesteronowego dziennie – 20 mg 2 razy na dobę: jedną dawkę 20 mg rano i jedną 20mg na noc, w sumie 40 mg naturalnego progesteronu dziennie. Ta metoda terapii progesteronowej najlepiej, żeby wykonywać ją przez 3 miesiące, a następnie powinna zostać przerwana.

Taki rodzaj kuracji ma na celu zahamowanie owulacji, więc nie stosuj progesteronu w ten sposób, gdy próbujesz zajść w ciążę.

3. 6 razy w miesiącu przez okres 3 miesięcy:

Okłady z oleju rycynowego – stosuj okłady po 30 minut dziennie przez conajmniej 6 dni w ciągu miesiąca, w dowolnym momencie po menstruacji. Kontynuuj przez 3 miesiące.

Uwaga:

Pomiędzy terapią pozbycia się torbieli jajników a podjęciem próby zajścia w ciążę powinno upłynąć przynajmniej 3 miesiące. Jeśli próbujesz zajść w ciążę podczas stosowania okładów z oleju rycynowego, stosuj je tylko przed owulacją.

Oczywiście tak jak zawsze należy zadbać o odpowiedni poziom 25(OH)D, i w razie potrzeby brać suplementy D3 +K2 TiB,  B complex G&G, selen G&G z witaminą C TiB  i E G&G, oraz przyjmować jod pierwiastkowy (płyn Lugola) przez skórę.

owocek

Reportaż zdjęciowy „Styl Véronique Tristram” od Kasi Poni 

(Visited 80 761 times, 84 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. xxx 22 lipca 2019 o 11:56

  Witam !
  ostatnio miałam ngły silny ból brzucha, nie mogłam siedziec, lezec. Nawet podkurczone nogi powodowały silny ból. W całodobowce dostałam zastrzyk i wysłano mnie do domu. W USG u gin. wyszło ze mam cysty . i po kilku tygodnich znowu ta sama sytuacja, Czy to mozliwe ze doszło do pękniecia cysty? Chodzenie sprawia mi ból i caly brzuch boli w momencie gdy nacisne…

  1. Pepsi Eliot 22 lipca 2019 o 12:54

   cysty na jajnikach? powtórzyłaś badanie USG?

   1. Xxx 22 lipca 2019 o 12:58

    Tak, nie nie powtarzałam badania usg. Miałam Dokładnie 19 maja milam usg . I po tym czasie znowu ta sama sytuacja …

    1. Pepsi Eliot 22 lipca 2019 o 13:09

     ale jeśli obawiasz się tak poważnej rzeczy, jak pęknięcie torbieli, to natychmiast byłabym na nowym USG, poznasz w ten sposób swoje ciało, zrozumiesz, może trafisz na fajniejszą osobę, w Krakowie bym, Ci poleciła kogoś naprawdę dobrego.

     1. xxx 22 lipca 2019 o 13:40

      czyli zalecano by zrobic ponowne USG? kurcze akurat mieszkam 150 km od Krakowa wiec odpda, czas urlopowy-Praca …

   2. xxx 22 lipca 2019 o 13:26

    dokładnie 19 maja mialam robione usg od razu po ataku bólu, a wczoraj powtórzyła się sytaucja i nie robiłam jescze usg.

 2. Anka 31 lipca 2019 o 20:35

  Cześć Pepsi
  Czy biorezonans wyleczy z torbieli jajników?

  1. Pepsi Eliot 31 lipca 2019 o 20:45

   nie słyszałam o takim przypadku

   1. Anka 31 lipca 2019 o 20:52

    Zrobiłam test vega i naturopata uważa że terapia biorezonansem zlikwiduje wirusa, który wywołuje u mnie powstawanie torbieli

    1. Pepsi Eliot 1 sierpnia 2019 o 07:54

     wirusy generalnie mają ogromny wpływ na zdrowie, człowiek cały czas się uczy, trzymam więc kciuki <3

 3. Marktoa 28 sierpnia 2019 o 16:15

  Ja w grudniu miałam wycinaną torbiel (10cm). W marcu pojawiły się dwie(6cm i 4cm)z czego jedna z podejrzeniem endometrialnej. Piłam ziółka. Po 3tygodniavh wizyta u ginekologa torbieli brak. Jakie to było szczescie:) kolejna wizyta kontrolna 3 torbiele z czego jedna z podejrzeniem endometrialnej. Termin operacji na 16/10/19 do której oczywiście nie dojdzie bo znowu pije swoje ziółka:)

  1. AsiaW 5 września 2019 o 22:39

   Jakie ziółka?

  2. M. 6 września 2019 o 14:47

   Będę bardzo wdzięczna za nazwę tych ziół na torbiele, potrzebuję dla córki, aby uniknąć operacji.

   1. Marktoa 6 września 2019 o 17:37

    Najlepiej jakbyście podany mi maila bo niestety tu nie mogę załączyć zdjęcia.Pozdrawiam serdecznie

    1. M. 7 września 2019 o 13:10

     Dziękuję,że odpisałaś. Już znalazłam w internecie, nie wiem czy to takie zioła stosowałaś, ale czytałam,że mieszanka tych ziół podanych niżej rozpuszcza polipy.
     SKŁAD:
     Liść brzozy -Betulae folium …………………………………………………….15,oo gram
     Kwiatostany nagietka Calendule anthodium………………………………….10,oo g
     Kwiatostany kocanekHelichrysi anthodium……………………………………5,00 g
     Kora kaliny koralowej- Viburni corteX…………………………………………10,00 g
     Nasienie lnu – lini semen………………………………………………………….10,00 g
     Ziele bylicy -Artemisiae vulg.herba……………………………………………..10,00 g
     Ziele krwawnika – Achillae herba…………………………………………………50,00 g
     Ziele skrzypu polnego – Equiseti herba ………………………………………..50,00 g
     Ziele przywrotnika – Alchemillae herba ……………………………………….50,00 g
     Kłocza perzu – Agropyri rhizoma …………………………………………………50,00 g
     Jeśli możesz napisz,czy to te zioła, jak je stosowałaś i jak długo. Może kupiłaś gotową mieszankę? Pozdrawiam!

   2. Marktoa 7 września 2019 o 11:28

    Liść brzozy 15gr
    Kwiatostany nagietka 10gr
    Kwiatostany kocanek 5gr
    Kora kaliny koralowej 10gr
    Nasienie lnu 10gr
    Ziele bylicy 10gr
    Ziele krwawnik 50gr
    Ziele przywrotnika 50gr
    Ziele skrzypu polnego 50gr
    Kłącza perzu 50gr
    Jeśli torbiel ma średnice 4cm pijemy 2x na dobę, 1 łyżkę ma szklankę przez 2-3tygodnie i torbiel się wchłonie.Jeśli torbiel ma 7cm to 3x na dobę, 1 łyżkę na filiżankę przez min 3tyg. To pomoże się wchłonąć ale jeśli ma się skłonności do powstawania torbieli to one będą się pojawiać. Można również skorzystać z akupunktury. Pozdrawiam

    1. Marktoa 10 września 2019 o 12:39

     Ja kupuje osobno w sklepie zielarskim i tylko te zioła która są przebadane-produkt leczniczy… pierwszy raz piłam 3tyg i 2 torbieli gdzie jedna miała 6cm została jedna 3cm czuli tyle co nic:) teraz drugi raz wrocilam do ziół i piłam 4tyg. Jestem świeżo po wizycie i z 3 torbieli gdzie największa tez trochę ponad 6cm zostały dwie krwiotoczne gdzie jedna 1,5cm druga 2cm. Wiec głowa do góry:) zioła wyleczą torbiele. Pozytywne myślenie tez robi swoje!!

     1. M. 12 października 2019 o 21:14

      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Kupiłam zioła w sklepie zielarskim i zrobiłam mieszankę. Zastanawiam się,czy można pić te zioła dłużej, np. 3 miesiące,czy należy robić przerwy. Moja córka ma torbiel endometrialną, mam nadzieję,że ta mieszanka zadziała. Pozdrawiam!

     2. Agata 3 grudnia 2019 o 12:33

      Kupiłam ziółka, wymieszałam i właśnie pije pierwszy kubek 🙂 mam nadzieje, ze zadziałają. Ja miałam wczoraj usg i to moja pierwsza torbiel. 5cm
      Zastanawiam się czy 2kubki wystarcza na dzień?

    2. Marktoa 3 grudnia 2019 o 13:57

     Agata myśle ze wystarczą, ale nie zaszkodzi pic i 3szklanki.

 4. Domsa 6 września 2019 o 10:45

  Pepsi, jesteś chyba moim jedynym kołem ratunkowym.
  Od lat zmagam się z ( podobno) z endometrioza. 2009 wycięli mi pierwsza torbiel jajnika około 8cm:/ po prawie 10 latach w 2018 znowu torbiel…wtedy miałam już 3 torbiele obok zrośnięte razem około 7cm. Znowu laparoskopia. W między czasie jakieś tam leczenie hormonalne, które oprócz spustoszenia w organizmie nie dało nic dobrego. Zaczęłam w tamtym roku interesować się naturalnymi metodami, ziołami itp. Wszystko zaczęłam stosować. Miałam przez jakiś czas spokój z torbielami ale w między czasie okazało się, ze mam naczyniaka na wątrobie ponad 8cm. Już mi ręce opadły, do tego problemy z prolaktyna(które tez starałam się zwalczył naturalnymi metodami- nawet je opisywałam. Pomogło i prolaktyna idzie w dol). Wiem, ze wątroba i jajniki są ze sobą silnie powiązane. Wczoraj miałam usg i znowu torbiel na jajniku 3 cm 🙁 błagam pomocy!!! Bo już bezsilność mnie dopada. Co radzisz? Co robić żeby pozbyć się tego gowna z organizmu? Żeby sobie pomoc?
  Pozdrawiam,
  Domsa 🙂

  1. Pepsi Eliot 6 września 2019 o 15:45

   Z takim nastawieniem, ściskiem, niezrozumieniem, nie można się naturalnie wyleczyć, to jest leczenie przyczyn, naturalne, to nieprzypadkowo chorujesz. Ciało pokazało najsłabsze punkty, ale choroba dotyczy czego innego. Oczywiście codzienna kuracja 4 szklanek, dieta roślinna organiczna, Omega 3 TiB, witamina E G&G, C TiB, oraz kuracja Greesn & Fruits TiB, D3 TiB i K2 G&G, to będzie wstęp do tego co się dzieje. Trzeba dokonać przemiany w sobie, skończ z tym parciem, odmierzaniem czasu, nic z tego nie będzie, zmuszona będziesz tylko stosować metody klasyczne, alopatyczne, gdyż oni leczą zwykle objawy, i to ludzi uspokaja. Może jeszcze nie jesteś gotowa?
   Często problemy z endometriozą, to także zmęczone nadnercza. Reagujesz na kalibrację witaminą C? https://www.pepsieliot.com/dlaczego-nie-dostajesz-biegunki-podczas-kalibracji-witamina-c/
   Masz badania 25(OH)D, sód, potas, lipidy, cukier i insulna na czczo, B12, kwas foliowy, homocysteina, selen, żelazo, ferrytyna, mocz, kreatynina, kwas moczowy, ogólnie krew, TSH i przeciwciała tarczycowe?
   Tu masz rozpiskę wstępną:

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6,

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 6000 jednostek D3, czyli 3 kapsułki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html i tę 1 K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-90kaps-gg–5060040820261.html?search_query=K2&results=6 (chyba, że bierzesz warfarynę, czy coś na rozrzedzenie krwi, to wówczas nie można brać więcej niż 40 mcg K2)
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Do 4 szklanki kopiata łyżeczka Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html?search_query=maca&results=13, a ile ostatecznie trzeba jeść Macy należy określić indywidualnie na podstawie samopoczucia.

   A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
   Znajdujesz niestrawione kawałki jedzenia w kale?

   Powinnaś też moim zdaniem wejść na zupę solną i zrobić kurację z tydzień, 10 dni https://www.pepsieliot.com/co-ma-wspolnego-endometrioza-marchewka-i-nadmiar-estrogenow/
   no i jedz surową marchewkę

   Ale p[rzede wszystkim odpuść, pogódź się i wtedy działania nagle zaczną przynosić efekty

   1. Domsa 6 września 2019 o 17:59

    Dziękuje za odpowiedz. Może coś w tym być, chyba za bardzo liczyłam na efekty i skupiałam się na tym nie godząc się z rzeczywistością. Dzisiaj poczułam rano już, ze muszę odpuścić i tez o tym napisalas 🙂 We wtorek robię badania krwi, dodatkowo wszystkie które mi zaleciłas. Do tej pory moja morfologia bez zarzutu, tarczycowe wszystkie sprawy tez ok, jedyny problem był z prolaktyna, która udało mi się skutecznie obniżyć naturalnie, ziołami( niepokalanek) i wit C, E i B6. Test na kalibrację Wit C ok, dobrze tez na mnie działa maca. Dodatkowo zastosuje to o czym napisalas. ❤️

    1. Pepsi Eliot 7 września 2019 o 11:20

     na prolaktynę przede wszyskim B6 i w drugiej kolejności E z C

 5. Anik 23 września 2019 o 20:18

  Super porady, mam torbiel na jajniku 4 cm, zabieg na połowę października, wypróbuję zioła. Czy te zioła należy wymieszać i parzyć 1 łyżeczkę na szklankę, czy po łyżeczce wszystkich?

  1. Annmaz 12 października 2019 o 14:33

   Te wszystkie zioła trzeba wymieszać w takiej proporcji, jak podała wyżej Marktoa. Przy takiej wielkości torbieli, jaką Ty masz, trzeba pić 2x dziennie łyżkę takiej mieszanki zalaną szklanką wrzątku (parzyć ok. 20 min.)

 6. Korla 24 października 2019 o 11:24

  Cześć, mam 23 lata zdiagnozowano u mnie 3 torbiele endo na lewym jajniku, największa ma wielkość 31/27mm. Bólów nie mam zbyt częstych są to klucia. Laparoskopie mam na koniec stycznia. Do tego czasu chciałabym jeśli to możliwe zmniejszyć bądź naturalnie aby się wchlonely. Sporo czytałam o tej chorobie, zmieniam teraz swoje całe odżywianie na zdrowe, tak naprawdę całe życie źle się odzywialam. Teraz tylko same owoce warzywa chleb (nie pszenny) woda witaminy. Chciałam zrobić kuracje i pić jak wyżej zostały wymienione mieszankę ziół na torbiele, robić okłady z oleju rycynowego. I dobrać wszystkie suplementy witaminy które by mi w tym pomogły. Mam pytanie jakie brać? Czy mogę zażywać codziennie wszystkie ;korzeń maca, czarny korzeń, dziegiel chiński, ostropest, buzdyganek naziemny, niepokolanek pospolity pochrzyn dziki korzeń, spirulina, chlorella, trawa prseniczna młody jęczmień, nasiona konopi, żurawina, dim, kukurmina, Wit e selen Wit c kwas foliowy lecytyna olej z wiesiołka żelazo magnez jod wapń cynk? Jest tego bardzo dużo nie wiem czy można je wszystkie używać. Czy jeszcze coś dodać bądź usunąć ? Od przyszłego roku chciałabym się starać o dziecko. Proszę o poradę co suplementowac aby wyszło na korzyść.

  1. Pepsi Eliot 24 października 2019 o 12:00

   mieszanka ziołowa tak, żelazo branie w formie wyizolowanego żelaza ostateczność, gdy nic nie działa, bo to marker silnie prozapalny, plus:
   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli. Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

   na marginesie
   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie, podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu caandida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

   Jeśli nie jesz nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, bierz także kapsułkę cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84.

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6,

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib—5905344040154.html, ale jakby się okazało po badaniu (na 5 dni orzed badaniem odstaw D3 i Greens & Fruits TiB) 25(OH)D , że poziom metabolitu D jest niski,to jeszcze należy dobrać 2 lub 3 D3TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Bierz probiotyki najwcześniej z pierwszym kęsem jedzenia, nie naczczo.
   https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94

   A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib-

   Dieta jak najbardziej organiczna, roślinna i surowa.Nie mieszaj cukru, w tym owocowego z tłuszczem.

   nie jestem lekarzem

 7. Iwona 20 grudnia 2019 o 17:12

  A potworniaka da się zmniejszyć naturalnie? Mam 5cm

 8. Iwona81 10 stycznia 2020 o 11:53

  Witam, też prawdopodobnie mam potworniaka, 2 cm, ale boli w boku i lekarka kazała mi zrobić markery, zamierzam stosować dietę i ziółka, bo na razie czekam na wyniki badania i konsultacje, zamierzam z tym walczyć, chociaż jestem podłamana bo na drugim jajniku też mam nierównomierna zmianę ,
  dowiedziałam się wczoraj:(
  coś jeszcze polecacie???,

  1. Pepsi Eliot 10 stycznia 2020 o 12:14

   Nie zrobiłaś jeszcze tego co jest napisane, i rzeczywiście zrob CA -125 , on nie jest żadnym wyrokiem, bo akurat ten marker może wzrastać przy endometriozie, przymięśniaku i bardzo obfitym okresie,

 9. Iwona81 10 stycznia 2020 o 13:54

  Właśnie zrobiłam od razu wczoraj badania zalecone tzn. Ca 125|+HE4+ROMA, czekam na wyniki. Obfitych miesiączek nie miałam, ale Twoje jedno zdanie już dało mi cichutką nadzieję ze to nie musi być to najgorsze
  dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *