logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
92 849 539
160 online
32 312 VIPy
Reklama

MOJA REWOLUCYJNA KSIĄŻKA
„LECZENIE DOBRĄ DIETĄ”
z autografem:)

i w nowej odsłonie!

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jak naturalnie pozbyć się torbieli jajników bez operacji?

Czyli co bidne dochtore myślało, jak wszystko wycinało?

Oraz fajny reportaż „Styl Véronique Tristram”.

Torbiele jajników są workowatym powiększonym tworem wypełnionym płynem w kobiecych jajnikach. Rozwój torbieli jajników (potocznie tzw. cysty) może wystąpić w jednym lub w obu jajnikach. Zwykle torbiele są nieszkodliwe i samoczynnie ustępują, ale czasami mogą stać się na tyle duże, że pękają lub powodują uszkodzenie jajnika.

Bardzo duże torbiele jajników mogą spowodować przemieszczenie się narządów rozrodczych. Uszkodzenie wywołane pęknięciem cysty może powodować gromadzenie się tkanki bliznowatej lub tworzenie się zrostów pomiędzy jajnikiem a częścią ciała wewnętrznego.

Torbiele jajników występują najczęściej u kobiet w latach płodności, rzadko rozwijają się u kobiet po menopauzie.

Kobiece jajniki są wielkości i kształtu migdałów. To zdumiewające, że coś tak niewielkiego i delikatnego może rozwinąć w sobie cystę. Na szczęście istnieją naturalne środki, które mogą wspomóc ciało w pozbyciu się torbieli, bez konieczności operacji.

Jest kilka rodzajów torbieli jajników

miękki, nonszalancki płaszcz (chyba Sonia Rykiel, bo widziałam coś podobnego u niej w sklepie), cudnie noszona torebka, włoskie okulary i spodnie obcięte szczypcami kraba 

Funkcjonalne torbiele jajników, związane z okresem:

Jajniki zawierają tysiące pęcherzyków jajnikowych, które mieszczą w sobie niedojrzałe jaja. W cyklu miesiączkowym, w miarę zbliżania się owulacji, wybrana liczba pęcherzyków otrzymuje sygnał do wzrostu (dojrzewania). Cysta jajników, która powstaje wskutek nieprawidłowego wzrostu pęcherzyków, jest określana jako funkcjonalna torbiel jajników.

Są 2 typy funkcjonalnych torbieli:

1. Torbiel folikularna

Występuje, gdy pęcherzyk nie przerywa się i nie uwalnia jaja w czasie owulacji, ale wciąż rośnie, formując cystę.

2. Torbiel Corpus Luteum

Po owulacji, kiedy jajo zostało uwolnione, pęcherzyk zmienia się w ciało zwyczajne (corpus luteum). Rozwój cysty corpus luteum następuje wtedy, gdy otwór w pęcherzyku jajnikowym, z którego uwalniane jest jajo, uszczelnia się, a następnie powoduje, że corpus luteum gromadzi w sobie płyn i rozrasta się do torbielu.

dwie histerycznie dobrze ubrane panny, zielony trenczyk wymiata

Inne typy torbieli jajników tworzące się na jajnikach, ale niezwiązane z cyklem menstruacyjnym:

1. Torbiel Dermoid (potworniak)

Te cysty są uważane za złożone i rozwijają się z komórek produkujących jaja. Z tego powodu mogą zawierać w sobie włosy, zęby lub skórę. Rzadko są złośliwe.

2. Cystadenomas:

Ten typ torbiela rozwija się z tkanki jajnika i jest wypełniony płynem lub śluzem.

3. Endometriomas:

Ten rodzaj cysty tworzy się, gdy przemieszczona komórka endometrium (błony śluzowej macicy) przyczepia się do jajnika i formułuje wzrost (endometriozę). Ten typ torbieli jajników jest powszechnie nazywany torbielą czekoladową.

Powyższe 3 typy torbieli jajników mogą powodować uszkodzenie jajników, w tym skręcanie, bliznowacenie i tworzenie się adhezji. Zarówno Dermoid jak i Cystadenoma mogą powodować, że jajnik stanie się bardzo duży i przesunięty. Dlatego te typy torbieli są uważane za bardziej skomplikowane i zwykle nie reagują pozytywnie na terapie naturalne. Najlepiej współpracować z lekarzem w odniesieniu do tego typu torbieli.

Policystyczne jajniki:

Policystyczne jajniki są związane z zespołem policystycznych jajników (PCOS). Policystyczny jajnik wykształca wiele mniejszych cyst pod rząd, na powierzchni jajnika, które wyglądają jak sznur pereł. Jajniki mogą się powiększać, zazwyczaj dwukrotnie niż normalne jajniki. PCOS szybko staje się wiodącym zaburzeniem endokrynologicznym wśród kobiet. Jednak nie wszystkie kobiety zdiagnozowane z PCOS mają jajniki z takim typem torbieli.

płaszczyk  ściągnięty i jest kostium z przypiętym pasem (w kolorze sieny palonej) rękawem, aż przechodzą ciary, gdy ktoś z tym rezonuje

Co powoduje cysty jajników?

Nieregularne cykle menstruacyjne
Brak równowagi hormonalnej
Niedoczynność tarczycy
Darcie faj
Wczesna miesiączka (w wieku 11 lat lub wcześniej)
BMI powyżej 30, czyli otyłość
Leczenie bezpłodności gonadotropinami powoduje powstawanie wielu dużych torbielów jajników u niektórych kobiet
Stosowanie Klomifenu (Clomiphene) zwiększa ryzyko rozwoju torbieli Corpus Luteum
Stosowanie Tamoksyfenu (Tamoxifen) w leczeniu raka piersi

Objawy i symptomy torbieli jajników

Większość kobiet mających torbiele jajników nie zdaje sobie nawet z tego sprawy, gdyż zazwyczaj nie ma żadnych objawów ani symptomów. Większość torbieli jajników jest wykrywana podczas rutynowego badania fizycznego. Im większa cysta tym bardziej prawdopodobnym jest, że będzie powodować objawy.

Objawami mogą być:

Ból brzucha, zwykle po tej stronie, po której znajduje się torbiel. Ból może być ostry, nagły lub przychodzący i odchodzący w ciągu cyklu.
Nieregularne cykle menstruacyjne
Cykle anowulacyjne (brak jajeczkowania) mogą być oznaką cyst pęcherzykowych, monitorowanie cyklu może pomóc w określeniu, czy występuje anowulacja
Ból brzucha po stosunku lub wysiłku fizycznym
Nudności i wymioty, zwykle występują po pęknięciu torbiela
Ból pochwy z krwawieniem w połowie cyklu
Nacisk i / lub wzdęcie brzucha, może być widoczne z jednej strony lub z drugiej
Ból lub nacisk w jamie brzusznej podczas oddawania moczu lub przemieszczenia się jelit
Bezpłodność

Uwaga: natychmiast skontaktuj się z lekarzem, jeśli odczuwasz rozdzierający ból, nudności, wymioty i / lub krwawienie z pochwy w którymkolwiek momencie cyklu.

dobrze że zgniły zachód ma takie czyste trotuary i można zakładać na siebie dzieła sztuki

Jak zdiagnozować torbiel jajników?

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć torbiel jajników zrób badanie ultrasonograficzne narządów rodnych przy użyciu sondy ultrasonograficznej włożonej do pochwy. Ten typ ultrasonografu zapewnia lepszy obraz torbieli jajników niż zewnętrzne badanie USG ściany brzucha.

Chirurgia laparoskopowa może być przeprowadzona w celu określenia rodzaju torbieli i wykonania biopsji. Jednak kwestia biopsji jest zawsze kontrowersyjna szczególnie, gdy faktycznie mamy do czynienia z nowotworem.

W przypadku dalszych obaw można zastosować tomografię komputerową, która jest silnym promieniowaniem rentgenowskim i nigdy nie powinna być stosowana „prewencyjnie”, podobnie jak mammografia. Bo to nie jest prewencja.

Test antygenu nowotworowego, czyli marker  CA-125 to badanie krwi w celu określenia, czy torbiel jest rakotwórcza. Ten test nie zawsze jest dokładny, ponieważ podwyższone poziomy CA-125 mogą również sygnalizować obecność mięśniaków macicy, adenomiozę lub endometriozę. Również tuż po bardzo obfitej miesiączce poziom CA-125 może być podwyższony.

Opcje medyczne leczenia torbieli jajników

Najczęstszym sposobem leczenia funkcjonalnych torbieli jajników jest przepisywanie pigułek antykoncepcyjnych. Co zapobiega owulacji i dlatego tworzenie się funkcjonalnych torbieli jajników nie występuje. Stosowanie pigułki antykoncepcyjnej jest oczywiście mocno problematyczne, chociaż zapobiega ciąży powoduje długotrwałe zaburzenia równowagi hormonalnej i nie stanowi rozwiązania źródła problemu.

Jeśli zaś torbiel jajnika:

– staje się zbyt duża
– podejrzewa się ryzyko jej pęknięcia
– jest skomplikowaną cystą
– jest skręcona lub złączyła z innymi częściami ciała wewnętrznego,

lekarz może zdecydować się na jej chirurgiczne usunięcie i takie rozwiązanie powinnaś wziąć pod rozwagę.

styl miejski, niby zwykła czerń, ale zderzenie faktur i fasonów wymiatają, a na głowie fajna dżokejka. 

Naturalne terapie mogą pomóc przy torbielach jajników?

Na szczęście są naturalne i bardzo skuteczne sposoby radzenia sobie z funkcjonalnymi torbielami jajników. Możemy wyróżnić profilaktykę na dwóch różnych płaszczyznach, czyli usuwanie i zapobieganie.

Zaraz dowiesz się, jak usunąć nadmiar estrogenu i torbieli, zapobiegając równocześnie tworzeniu się przyszłych.

Terapia daje zazwyczaj rezultaty w ciągu 3 miesięcy, ale powinna być przeprowadzana przed próbą zajścia w ciążę

Jakie korzyści możesz wyciągnąć z naturalnej terapii przy torbielach jajników?

Redukują nadmiar estrogenu
Promują równowagę hormonalną
Zmniejszają rozmiar i wzrost torbieli
Są najmniej inwazyjne
Są bardzo efektywne
Nie powodują efektów ubocznych

niby zwyczajnie, ale jakże miejsko i szykownie, chociaż w trampeczkach

Krok pierwszy: zredukuj estrogen

Nadmiar estrogenu jest jednym z najczęstszych typów zaburzeń równowagi hormonalnej, które mogą powodować zaburzenia owulacji. Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się nadmiaru estrogenu jest zminimalizowanie ekspozycji na ksenobiotyczne hormony i rozpoczęcie suplementowania DIM (Diindolilometan), albo (o tym za moment).

Unikaj ekspozycji na estrogeny i ksenoestrogeny

Przestań spożywać potrawy zawierające soję, należy też ograniczyć inne strączkowe oraz len

Jak już musisz, to jedz tylko organiczne mięso i nabiał

Jednak najlepszą prewencją jest przejście na witarianizm niskotłuszczowy, z dużą ilością zielonych liści, w tym pełnego Indolo-3-karbinol (I3C), oraz 3,3’-diindolilometan (DIM) naturalnie występujących w warzywach krzyżowych.

Nie podgrzewaj żywności w mikrofali w plastiku

Nie pij wody z plastikowych butelek, które nie mają odpowiednich atestów.

W didaskaliach

Do najbardziej niebezpiecznych z nich należą utwardzacze plastiku bisfenol A bisfenol B oraz nonylfenol obecne np. w wielu plastikach, wnętrzu puszek, detergentach. W butelkach plastikowych na wodę używanych w Unii nie ma bisfenolu.

Unikaj olejów mineralnych i parabenów w produktach do pielęgnacji skóry

W didaskaliach

Ksenoestrogeny znajdują się w pestycydach i środkach ochrony roślin, niektórych farmaceutykach jak np. pigułki antykoncepcyjne, leki hormonalne, mięsie niektórych zwierząt hodowlanych (dodawane do pasz i zastrzyków), rybach z zatrutych wód oraz w ponad 700 000 produktach codziennego użytku np: detergenty, kosmetyki, środki higieny osobistej, kremy, szampony, mydła, antyperspiranty, plastikowe pojemniki na żywność, opakowania, butelki, zabawki, butelki do karmienia niemowląt itd.

Przy czym, ksenoestrogeny wchłaniane przez skórę działają dziesięciokrotnie silniej niż przyjmowane doustnie, ponieważ kontakt przezskórny powoduje natychmiastowe wchłanianie i przedostanie się toksyn bezpośrednio do tkanek, bez ich wcześniejszego metabolizmu w wątrobie.

Używaj naturalnych detergentów
Suplementuj DIM, albo.

DIM pomaga oczyścić ciało z nadmiaru estrogenu, wspomagając równowagę hormonalną i zmniejszając możliwość wzrostu torbieli jajników. DIM należy przyjmować codziennie przez co najmniej 3 miesiące wraz z wprowadzeniem zmian w stylu życia, obejmujących unikanie ksenoestrogenów występujących w produktach, żywności i środowisku.

no i ślicznie, ulubione buty na kilka sposobów

Ale co to jest ten DIM?

3,3’-diindolilometan (DIM), związek powstający w organizmie po spożyciu roślin krzyżowych, np. kapusty, jarmużu, brokułów, brukselki, czy kalafiora, jest silnie przeciwnowotworowy, ale też chroni przed skutkami kontaktu ze śmiertelnymi dawkami promieniowania gamma.

Autorzy artykułu z pisma PNAS podkreślają, że wcześniej wiedziano o przeciwnowotworowej aktywności 3,3’-diindolilometanu.

Od lat badano DIM jako czynnik prewencyjny w przypadku choroby nowotworowej, ale to pierwsza wskazówka, że 3,3’-diindolilometan może także działać jako substancja chroniąca przed promieniowaniem – podkreśla prof. Eliot Rosen.

Krok drugi: zwiększenie progesteronu i zbalansowanie hormonów

Naturalny progesteron

Gdy występuje nadmiar estrogenu w organizmie, zazwyczaj występuje również niedobór progesteronu. Równoważenie stężenia estrogenu i progesteronu przy użyciu naturalnego kremu progesteronowego pomoże zmniejszyć torbiele jajników jak i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia ich w przyszłości. Zastosowanie naturalnego kremu progesteronowego pomaga zwiększyć poziomy progesteronu.

Dr John Lee uważa, że naturalny progesteron jest jedną z najlepszych metod leczenia cyst jajników. Jedną z metod użycia naturalnego progesteronu w celu wyeliminowania torbieli jajników było stosowanie go od 10-26 dnia cyklu. To sprawia że ciało myśli że jest w ciąży, co hamuje owulację. Jeśli nie występuje owulacja, funkcjonalne torbiele jajników nie mogą się wytworzyć.

Czyli widzisz, że kombinowanie z hormonami, nawet tymi naturalnymi, to zawsze kuracja hormonalna, i zawsze będzie miała wpływ na Twoje naturalne hormony

Uwaga:

Jest to kuracja krótkotrwała, najlepiej wykonywana w połączeniu z innymi suplementami wspomagającymi. Pamiętaj, jeśli zdecydujesz się zastosować naturalny protokół progesteronowy Dr. Lee, możesz nie owulować w tym czasie, co oznacza, że możesz nie być w stanie zajść w ciążę.

piękny klasyczny płaszcz (teraz należy powłóczyć rękawami, więc Weronika powłóczy, mi2) w połączeniu z luzackim hip hopem, stonowana kolorystyka, z czerwono oranżadowymi akcentami, bardzo spoko.

Zioła wspierające przy cystach jajników

Etap „oczyszczania” masz już za sobą (szczególnie, jako uzupełnienie polecam poranną terapię 4 szklanek) , skupmy się teraz na zbalansowaniu ciała, aby zapobiec przyszłym cystom. Weźmy pod uwagę ziołowy program zapobiegania tworzeniu się torbieli jajników.

Używamy ziół w celu odżywiania systemu endokrynologicznego, wspierania równowagi hormonalnej, regularnej owulacji i właściwego krążenia do narządów rozrodczych. Używamy też ziół detoksykacyjnych dla wątroby w celu poprawy równowagi hormonalnej i metabolizmu estrogenu.

Torbiele jajników są uważane za stan stagnacji w ciele, zarówno w odniesieniu do wątroby, jak i prawidłowego krążenia do narządów rozrodczych.


TU KUPISZ W 100% ORGANICZNĄ PERUWIAŃSKĄ MACĘ, REGULUJE HORMONY, PODNOSI ENERGIĘ, WZMACNIA LIBIDO I PŁODNOŚĆ

Korzeń Maca (Lepidium meyenii): Maca jest znakomitym ziołem płodności, który pomaga organizmowi wytwarzać progesteron i równoważyć gospodarkę hormonalną, sama nie zawierając w sobie żadnych hormonów. Maca pomaga naturalnemu progesteronowi w lepszym funkcjonowaniu przez odżywienie układu endokrynologicznego. Macę najlepiej przyjmować dziennie w ilości 1000-3000 mg.

Czarny korzeń Cohosh (Actaea racemosa): To ziele wspomagające regulację całego cyklu menstruacyjnego. Czarny cohosh jest jednym z najlepszych ziół łagodzących bóle jajników.

Dzięgiel chiński korzeń (Angelica sinensis): To tradycyjne chińskie ziele wspomaga równowagę hormonalną i jest używane przy problematycznych kwestiach związanych z płodnością. Dong Quai wspiera także zdrową cyrkulację do narządów rozrodczych i uśmierza ból związany z różnymi problemami płodności.

Nasiona Ostropestu plamistego (Silybum marianum): To zioło wspomaga równowagę hormonalną przez wspieranie wątroby. Ostropest plamisty pomaga wątrobie oczyścić się i zregenerować. Wątroba może normalnie filtrować toksyny z organizmu, w tym nadmiar hormonów.

TU KUPISZ 100% ORGANICZNY TRIBULUS TERRESTRIS This is BIO do naturalnego wyrównywania hormonów , pełen mega zdrowych saponin, indoli i polifenoli

Buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris): Tribulus stosowany przed owulacją normalizuje jej przebieg. Badanie przeprowadzone na 36 kobietach, u których nie zachodziła owulacja, wykazało, że u 67% stwierdzono prawidłową owulację po zaledwie 2-3 miesiącach konsekwentnego stosowania. Uważa się również Tribulus za odżywczy tonik dla kobiecego układu rozrodczego jako całości, szczególnie w odniesieniu do jajników.

Vitex, Niepokalanek pospolity (Vitex agnus-castus): Vitex pomaga w regulowaniu równowagi hormonalnej, sprzyja owulacji i poprawia funkcjonowanie całego cyklu menstruacyjnego.

Pochrzyn dziki korzeń (Dioscorea villosa): Wild Yam wspiera zdrowy cykl menstruacyjny i równowagę hormonalną. Jest również doskonałym lekarstwem na zmniejszenie bólu jajników.

Krwawnik pospolity (Achillea millefolium): Yarrow zmniejsza przekrwienie miednicy poprzez poprawę krążenia do narządów rozrodczych.

Krok trzeci: rozpuszczenie i zmniejszanie torbieli

Znane są 2 naturalne terapie wspomagające organizm w uporaniu się z cystami, zmniejszeniem ich rozmiaru i pomagające w całkowitym zniknięciu.

1. Terapia enzymatyczna:

Ciało ma wiele enzymów. Enzymy są katalizatorami reakcji chemicznych niezbędnych do niezliczonych procesów, które utrzymują prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Podklasa enzymów znana jako Enzymy Systemowe pomaga organizmowi rozbijać nadmiar obcych tkanek i redukować stany zapalne. Suplementacja wysokiej jakości mieszanką enzymów systemowych, taką jak Wobenzym N, może pomóc organizmowi zmniejszyć rozmiar cysty jajników lub z biegiem czasu ją wyeliminować.

2. Okłady z oleju rycynowego:

Okłady z użyciem oleju rycynowego to starożytna terapia, która pomaga oczyścić i wyleczyć obszar ciała, na którym okład jest umieszczany. Olej rycynowy ma właściwości ściągające, które pomagają organizmowi oczyścić się z nadmiaru tkanek i toksyn. Okłady z oleju rycynowego stymulują układ limfatyczny i krążenia. Układ limfatyczny usuwa toksyny z tego obszaru, na którym stosowany jest olej.

Okłady wpływają również na poprawę krążenia, co pomaga w dostarczaniu bogatej w świeży tlen i składniki odżywcze krwi do narządów rozrodczych, w tym jajników. Jest to świetna kuracja pomagająca organizmowi zmniejszyć i pozbyć się torbieli jajników.

Uwaga: nie należy stosować okładów w czasie miesiączki.

Konklużyn

Główną przyczyną powstawania funkcjonalnych torbieli jest brak równowagi hormonalnej, który zakłóca naturalny cykl menstruacyjny i może prowadzić do formowania się cyst jajników. Ważnym jest, aby przywrócić ciału stan równowagi i zapobiec tworzeniu się torbieli.

1. Zredukuj nadmiar estrogenu w organizmie, unikając ekspozycji na ksenoestrogeny i naturalnie wspomagając metabolizm estrogenu poprzez właściwą, czyli surową dietę roślinną pełną zielonych szejków z warzyw krzyżowych, dobrze, gdy zawierającą oczyszczającą ( w tym wątrobę) kurację 4 szklanek.

2. Zwiększ poziom progesteronu i wspieraj ogólną równowagę hormonalną. Weź pod uwagę korzyści płynące z naturalnej suplementacji progesteronem i ziołami dla równowagi hormonalnej i zmniejszenia możliwości formowania się cyst.

3. Rozpuszczanie i zmniejszanie torbieli jajników poprzez terapię enzymatyczną i stosowanie okładów z oleju rycynowego.

TU KUPISZ sproszkowany 100% ORGANIC JARMUŻ This is BIO

Naturalna Terapia torbieli jajników:

1. Codziennie:

DIM – 1 kapsułka, 1 do 4 razy dziennie z posiłkiem, lub 2 szejki z dużego pęku BIO jarmużu, brokułów, lub rzymskiej kapusty.

TU KUPISZ sproszkowane 100% ORGANIC BROKUŁY This is BIO

2. Maca BIO – 5 gramów (łyżeczka od herbaty) dziennie
3. Terapia enzymatyczna – 3 tabletki 2 razy dziennie na czczo co najmniej 45 minut przed posiłkiem z wodą.

2. 10 -26 dzień cyklu miesiączkowego:

Zastosuj 40mg kremu progesteronowego dziennie – 20 mg 2 razy na dobę: jedną dawkę 20 mg rano i jedną 20mg na noc, w sumie 40 mg naturalnego progesteronu dziennie. Ta metoda terapii progesteronowej najlepiej, żeby wykonywać ją przez 3 miesiące, a następnie powinna zostać przerwana.

Taki rodzaj kuracji ma na celu zahamowanie owulacji, więc nie stosuj progesteronu w ten sposób, gdy próbujesz zajść w ciążę.

3. 6 razy w miesiącu przez okres 3 miesięcy:

Okłady z oleju rycynowego – stosuj okłady po 30 minut dziennie przez conajmniej 6 dni w ciągu miesiąca, w dowolnym momencie po menstruacji. Kontynuuj przez 3 miesiące.

Uwaga:

Pomiędzy terapią pozbycia się torbieli jajników a podjęciem próby zajścia w ciążę powinno upłynąć przynajmniej 3 miesiące. Jeśli próbujesz zajść w ciążę podczas stosowania okładów z oleju rycynowego, stosuj je tylko przed owulacją.

Oczywiście tak jak zawsze należy zadbać o odpowiedni poziom 25(OH)D, i w razie potrzeby brać suplementy D3 +K2 TiB,  B complex G&G, selen G&G z witaminą C TiB  i E G&G, oraz przyjmować jod pierwiastkowy (płyn Lugola) przez skórę.

Uważka i jeszcze taki koment news z dnia 02.08. 2019

Pewna Babka (wnuczka szeptuchy z Ukrainy) kazała mojej córce z torbielami na jajnikach (potwierdzone u dwóch lekarzy), jeść garść suszonej żurawiny (świetna będzie ta Cranberry This is BIO organiczna bez cukru), pic herbatkę z krwawnika 1-2 szt i ocet jabłkowy łyżkę dziennie. Po dwóch tygodniach, dwoje lekarzy (nie ufam lekarzom, a co dopiero jednemu) podczas badania się zdziwiło, bo torbiele zniknęły.
Ponadto Babka powiedziała, że gdyby kobiety piły krwawnik regularnie (nie podczas miesiączki), to nie miałyby problemów żadnych kobiecych.
U mnie były bardzo bolesne miesiączki, teraz zero bólu. W litrowym dzbanku zaparzamy miętę, krwawnik i co tam wpadnie mi w rękę, czyli: skrzyp, mniszek lekarski, babka lancetowa, melisa, liść maliny, pokrzywa itp. Raz z tym, raz z innym. Takich dzbanków rodzinnie wypijamy kilka dziennie, zamiast napojów.

Tu znajdziesz 100% organiczną, sproszkowaną żurawinę CRANBERRY This is BIO®, idealny dodatek do 4 SZKLANKI, gdy chesz zakwasić mocz w związku z powracającymi zapaleniami pęcherza, i jak widać z relacji czytelniczki, może pomóc również w przypadku torbieli jajnika.


Reportaż zdjęciowy „Styl Véronique Tristram” od Kasi Poni 

owocek:)

(Visited 66 086 times, 17 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Aneta D Falkiewicz 14 października 2017 o 13:48

  TE białe botki <3 <3 <3 chyba przestawię się na taki styl butów <3 <3 <3 btw. mogłabym dodać 'szkoda, że nie trafiłam na Twego bloga przed kastracją trzonu macicy i mięśniaków', jeszcze półtora roku temu, no, ale…

  1. Pepsi Eliot 14 października 2017 o 15:21

   spoko, można to odtworzyć za pomocą fantomowej medycyny

   1. Aneta D Falkiewicz 14 października 2017 o 15:27

    wkręcę się w temat, dzięki Pepsi <3 ale najpierw muszę chcieć, bo póki co – wygodnie 🙂

 2. Alina 14 października 2017 o 15:21

  Dzięki za wyczerpujący wpis. Czy można łączyć niepokalanek z macą?

  1. Pepsi Eliot 14 października 2017 o 15:28

   Niepokalanek mnisi – skutki uboczne
   Sporadycznie w pierwszym tygodniu kuracji mogą wystąpić nudności. Jednoczesne przyjmowanie środków zawierających progesteron lub gestageny może wzmagać działanie zioła.
   Niepokalanek mnisi – przeciwwskazania
   Nie zaleca się przyjmować zioła w czasie ciąży, ponieważ brak jest badań potwierdzających jego bezpieczeństwo stosowania w czasie ciąży.

   Nie widzę przeciwskazań, ale niekoniecznie w tym samym czasie.

   http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/niepokalanek-mnisi-wlasciwosci-lecznicze-i-zastosowanie_43928.html

 3. Alina 14 października 2017 o 16:02

  wiem wiem, nie jesteś lekarzem 🙂 Dziękuję za odp!

 4. Niki 14 października 2017 o 16:41

  Tylko pytam – bo temat nie dotyczy mnie – czy Palma Sabałowa też może występować w tej kuracji? czy jej działanie jest podobne do któregoś z wymienionych ziół?

 5. Gonia 14 października 2017 o 16:49

  Mam endometriozę. Dzięki diecie, suplementacji i ziołom nie wiem co to problemy z menstruacją Mam 38 lat i nigdy w swoim życiu nie miałam takich lajtowych bezobjawowych okresów. Miewałam pobolewania w owulację choć od 3 m-cy jest spokój również 🙂 wg mnie w takich przypadkach zioła są niezbędnym dopełnieniem diety, grunt żeby dobrze dobrane

  1. grzegorzadam 17 października 2017 o 23:42

   grunt żeby dobrze dobrane…”

   Tak, nie jest to proste, trzeba mieć duże doświadczenie.

   1. Sabina 26 lutego 2019 o 10:38

    Dodałabym do leczenia ziołami wiesiołka, a dokładniej olej z wiesiołka …

    1. Kama 9 maja 2019 o 17:17

     Czy możesz opisac ze szczegółami bardzo proszę ?

 6. ggreyy 14 października 2017 o 23:53

  A ja się pozbyłam cysty, którą miałam od pięciu lat, za pomocą 2-tygodniowego postu warzywno-owocowego. Polecam spróbować. Krótkotrwała głodówka też ładnie reguluje hormony.

  1. ANNA 16 lipca 2018 o 15:50

   FIKCJA, ziołami nie pozbędziesz się torbieli piłam specjalna mieszankę nic to nie dało!

   1. Pepsi Eliot 16 lipca 2018 o 16:16

    fikcję Ty sprawiasz, tak to działa

  2. mamilla 9 maja 2019 o 17:32

   Mogę prosić o szczegoly ?

 7. Cater 15 października 2017 o 00:45

  Przeczytałam chyba wszystkie wpisy o torbielach i mięśniakach, ale nurtuje mnie jedno pytanie: czy przy mięśniakach można brać macę?

  1. Pepsi Eliot 15 października 2017 o 09:59

   To nie jest środek skierowany do kobiet z mięśniakami

   1. Cater 18 października 2017 o 11:56

    Dziękuję ?

  2. grzegorzadam 17 października 2017 o 23:45

   o torbielach i mięśniakach, ale nurtuje mnie jedno pytanie: czy przy mięśniakach można brać macę?”

   Podumałbym czy warto brać jod.

 8. Paula 15 października 2017 o 08:54

  Gonia jakie zioła stosujesz i w jakich dawkach?

 9. Basiczku 15 października 2017 o 09:15

  Hej mam Pcos sznury pereł na obu jaknikach, w zeszłe lato codziennie jadłam arbuzy. Po krótkim czasie rzuciła mi się na czoło gęsta grzywka z babyhair. Pojawiły się regularne okresy, wcześniej musiałam brać tabletki antykoncepcyjne żeby go w ogóle mieć.

  1. grzegorzadam 17 października 2017 o 23:46

   codziennie jadłam arbuzy.”

   Z gryzieniem pestek?

 10. Gosia. 15 października 2017 o 12:49

  Czy mięśniaki macicy też można tak leczyć?

  1. Pepsi Eliot 15 października 2017 o 12:58

   na mięśniaki są troszkę inne porady, niektóre się zazębiają , ponieważ zwykle też wiążą się z estrogenami, http://www.pepsieliot.com/jak-leczyc-miesniaki-wedlug-w-saula/
   http://www.pepsieliot.com/co-laczy-miesniaki-i-torbiele-z-rojnikiem-z-przydomowych-skalniakow/

 11. Gonia 15 października 2017 o 15:55

  Paula: przede wszystkim sprawdziłam poziom selenu i ten był bardzo nisko -w pół drogi do dolnej granicy normy. Uzupełniłam więc selen biore wit C -szczególnie w okres bo wit C skraca czas trwania krwawienia i zmniejsza je oraz biorę zwiększoną ilośc magnezu okołoowulacyjnie. Suplementuję również b complex i porócz tego jeszcze B1 i b7 w dodatkowych dawkach oraz wit E i cynk. Wspomagam swoją wątrobę NAC i ziołami oczyszczającymi a stricte na macicę, która w USG zawsze wychodziął mi ”czarna” podaję sobie liść jeżyny -1 łyżka suszu oraz 1 łyżka krwawnika, pije też herbatke Pepsi na 60 chorób codziennie na wieczór. 2 razy w miesiącu stosuje też ”perły księżniczki” biorę też nalewkę z tymianku-ta zawiera b-kariofilen pomocny przy endo. A no i dieta-pochłaniam mnóstwo warzyw i owoców

 12. Smok 15 października 2017 o 19:48

  A co na
  Torbiele
  A raczej włókniaki w piersi ?

  1. Pepsi Eliot 15 października 2017 o 20:02

   dieta niskotłuszczowa, najlepiej witarianizm

 13. Kasia 15 października 2017 o 21:25

  Torbiel Dermoid, (pot. potworniak) to jest nowotwor. Poprawne jest stwierdzenie, że rzadko bywa złośliwy. I niestety poza operacją nie ma żadnego innego sposobu na pozbycie się jej. Poza tym bardzo ciekawy artykuł 🙂

  1. grzegorzadam 17 października 2017 o 23:50

   I niestety poza operacją nie ma żadnego innego sposobu na pozbycie się jej. ”

   A powstanie torbieli wg tej logiki jest możliwe?
   Skoro powstała, jak (?) – to można to usunąc analogicznie.
   Wszytko ma przyczynę i remeduim, chyba że doprowadzimy się do ściany.
   Wtedy święty nie pomoże.

 14. natalia 16 października 2017 o 11:08

  Pepsi, jesli dobrze zrozumialam, piszesz tutaj o naturalej terapii ktora jest skutecza raczej w przypadku tych funkcjonalnych torbieli.
  Ja mialam 3cm torbiel endometrialna/ czekoladowa, czyli tę nie związaną z cyklem menstuacyjnym. Przeszłam laparoskopie i jest niby okej, ale ponoc to ma tendencje do ”nawracania”…Co moge zrobic zeby ewentualnie temu zapobiec? Co prawda od 3 lat bardzo zmienilam sposob odzywiania ( tyle tez jestem z Tobą:), nie jem miesa, sama przygotowuje posilki, staram sie jesc surowe na ile to mozliwe, wit d3 na poziomie- 60/70, green & fruits codziennie,i biegam nawet!
  I ogarnia mnie niestety ten STRACH…boje sie isc na usg ze usłysze ze to znowu mam:( czy ta torbiel to po prostu chora głowa?
  Napisz mi coś plis Pepsi.
  Sciskam!

  1. Anna 17 października 2017 o 12:03

   Hej Natalia! Ze swojej strony mogę Cię utwierdzić, że w tym szaleństwie jest metoda i żebyś się nie strachała 🙂 Miałaś jedną torbiel, więc obstawiam że masz raczej łagodną formę. Fakt, to draństwo będzie gdzieś czyhać w ciele, ale nie ma co się martwić na zapas. U mnie po dwóch miesiącach od laparoskopii miałam (mam) torbiel endo. Tylko że ja przed pierwszą operacją miałam istny sajgon w brzuchu (ponoć cudem uniknęłam laparotomii), pani ginekolog skierowała mnie na bezwzględną, natychmiastową operację, (dodam, że rok wcześniej miałam zapalenia wyrostka robaczkowego, co też jest często powiązane z endo), a o badaniu histopatologicznym można by napisać spory referat. Co nie czytam, gdziekolwiek, z kimkolwiek bym nie rozmawiała konkluzja zawsze jest jedna – terapia żywieniowa to podstawa. Jeśli będziesz dbać o prawidłowo skomponowane posiłki, swój spokój (polecam medytację/jogę) i dużo śmiechu to uszy do góry a wszystko będzie dobrze. Ja się szykuję na drugą operację, tym razem w Niemczech, robione mam testy na dysbiozę jelitową, później wprowadzenie do terapii żywieniowej (m.in. oczyszczanie organizmu) i dopiero operacja. A później spokój, spokój i permanentne zwracanie uwagi na to co ląduje na talerzu. Wykluczyłam mięso, w dużym stopniu nabiał (ew. jajka eko, zamiast mleka pije napoje roślinne itd.), kawę zastąpiłam taką ChiCafe, czarna herbata też poszła w odstawkę… no i cukier – z tym jest najtrudniej 😉 i to nie tylko ze względu na uzależnienie (niach niach), ale jest on dodawany na potęgę do prawie wszystkiego… A no i pieczywo – przeważnie razowe. Idzie Ci świetnie, lubię czytać jak świadome się wszystkie robimy przy tych wszystkich endo/torbielo działaniach. 3mam kciuki, każdy przypadek jest mega indywidualny, ale wierzę, że nic nie dzieje się bez przyczyny, zwyczajnie nikt nie jest niezniszczalny, więc trzeba brać na klatę co przynosi nam życie 🙂

   1. natalia 19 października 2017 o 12:02

    Kochana Aniu, bardzo Ci dziękuje za te słowa otuchy <3 Życzę nam zdrówka ! 🙂

 15. elkamodelka 16 października 2017 o 12:07

  Potwierdzam,na Potwornika czyli Dermoid nie ma sposobu naturalnego. Owszem dzięki postowi Daniela torbiel zmniejszyła się z 6cm do 3,5cm a potem usunęłam ją laparoskopowo bo ścianka zrobiła się bardzo cienka i było ryzyko pęknięcia. Brałam jod, selen, cynk, msm, adek i bcomplex50. Może za krótko, ale nie miałam już więcej czasu.
  Tylko teraz BARDZOOO WAŻNE Pytanie?
  Pepsi co robić żeby nie było nawrotu i paskudztwo nie zrobiło się na drugim jajniku?

  1. Pepsi Eliot 16 października 2017 o 12:11

   ja bym stosowała taką prewencję o której mowa w całym wpisie, czyli zielona dieta, oczyszczanie moja terapia 4 szklanek,

   1. natalia 16 października 2017 o 13:51

    Terapia 4 szklanek u mnie rządzi! Teraz nie wyobrażam sobie inaczej:) Tylko mam trochę zmodyfikowany przepis, ale myślę ze równie dobry:
    1szklanka- woda z odrobiną octu jabłkowego naturalnego
    2szklanka- czysta woda
    3szklanka z cieplejsza woda- pol cytryny z kwasem askorb.+ kurkuma i czarny pieprz
    4szklanka- woda z jabłczanem magnezu tib

  2. grzegorzadam 17 października 2017 o 23:56

   Pepsi co robić żeby nie było nawrotu”

   prewencja, PROFILAKTYKA, OCZYSZCZANIE, nie będzie nawrotów.
   Brak przyczyn > brak skutków.
   Trudne , ale wykonalne.

 16. aliali33 16 października 2017 o 23:18

  Czyli jakiś preparat z brokuł obniża poziom estrogenu ?

 17. Ż 21 października 2017 o 18:23

  a co w przypadku torbieli endometriozy? mam takową w mięśniu. Jeśli nie uda mi się coś z nią zrobić czeka mnie nieprzyjemne krojenie. Czy te sposoby mogę do tego użyć? Tym bardziej, że mam niedoczynność tarczycy oraz Hashimoto 🙂 to taki bonus

  1. Pepsi Eliot 21 października 2017 o 19:45
  2. grzegorzadam 21 października 2017 o 20:24

   Jeśli nie uda mi się coś z nią zrobić czeka mnie nieprzyjemne krojenie”

   Dokąd się spieszysz? Popróbuj naturalnie najpierw:
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

   Wyklucz przyczyny patogenne, potem zdecyduj:
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   1. Ż 22 października 2017 o 08:35

    Dzięki, będę próbować. Krojenie to ostateczność. A płyn lugola z apteki nie może być? właśnie taki stosuje.

    1. grzegorzadam 22 października 2017 o 09:52

     może, raczej naskórnie.
     Docelowo zrób sobie swój, wsypujesz do wody 2 składniki i już.

     1. Ż 22 października 2017 o 12:09

      To zrobię. Mam jeszcze pytanie czy orientujecie sie czy ćwiczenia mięśnia brzucha jesli jest tam endometrioza mogą zaszkodzić? Trochę panikuje bo to dwie torbiele i zbliżone do otrzewnej i jelita. Tak orzekł lekarz.

     2. Pepsi Eliot 22 października 2017 o 15:42

      ja bym odpuściła teraz ćiwczenia mięśni brzucha

     3. Ż 26 października 2017 o 10:57

      Czy jod przez skore moge zafundować rownież dzieciakom – 6 lat.

     4. Pepsi Eliot 26 października 2017 o 11:14

      możesz, ale może poparzyć, podawaj im wodorosty, dzieci uwielbiają wegetariańskie sushi, rolka wodorostów, a w środku awokado, mango,posiekany ogórek i quinoa, lub bio ryż, to mega posiłek dla dziecka.

     5. grzegorzadam 26 października 2017 o 11:25

      tak, zrób plameczkę na skórze, zobacz jak reaguje, kiedy znika.

 18. Anka 6 listopada 2017 o 12:27

  a czy cysta na jajniku u mezczyzn jest leczona w podobny sposób czy jest jakas inna terapia aby uniknać operacji ? z góry dziekuje za podpowiedzi.

  1. Pepsi Eliot 6 listopada 2017 o 15:33

   jesteś pewna, że na jajniku?

   1. Anka 6 listopada 2017 o 19:29

    przepraszam za pomylke 🙂 na jądrze oczywiscie…

 19. Patrycja W 12 listopada 2017 o 10:27

  Peps czy całą tą terapię można bezpiecznie zastosować przy torbielach endometrialnych (czekoladowych)? Gdzie kupić DIM i Wibenzym M ? Czy słyszałaś o przypadkach wyleczenia?

 20. Renata Szczepańska 6 grudnia 2017 o 14:55

  Pepsi czytałam Twój artykuł, ale nigdzie nie było jak mają wyglądać te okłady z oleju rycynowego na cysty ? proszę o instrukcję i dziekuję.

 21. Irena Raczkowska 17 stycznia 2018 o 20:23

  Chętnie zaczęłam zaglądać na twój blog i czytać. Ineresują mnie poruszane tematy naturalnego ratowania zdrowia.Sama zmieniam życie swoje z powodu dolegliwości postmenopauzalnych, zmęczenia nadnerczy, torbieli i mięsniaków oraz kłopotów z trawieniem i innych. Przyjmuję ashwagandę, wit.C, D3 K2 MK7 z Natto forte oraz wit,B comp. Bardzo szczerze- nie lubię nic w tabletkach. Uchowałam się przez ok.20 lat bez antybiotyków. Wiele lat jadałam wg p. A.Ciesielskiej – zainteresowanych odsyłam do ANNA Centrum. Zostało mi po tym lubienie jedzenia gotowanego a nie surowizny. Odstawiam mięso i słodycze, ale mnie czasami nosi nawet na tłuste. Chetnie piję kombuczę, z cytryną, octem winnym albo wodę z solą. Używam płynu lugola na przegubach ale niewiem jak często to stosować przy Hashimoto chociaż wyniki hormonów tarczycy mam w górnych granicach ale w normie. Wyeliminowałam fitoestrogeny z obawy o częste krwawienia a w ogóle doradźcie co gdy cała lewa strona ciała jest wrażliwa i słabsza,. Nie wiem czy idę w dobrym kierunku ale łzawię, żle widzę w dzień muszę stosować krople nawilżające – spadek jakiegoś hormonu, obciążona watroba…CZy moge zastosować DIM i Wibenzym M.

  1. grzegorzadam 18 stycznia 2018 o 06:40

   Odstawiam mięso i słodycze, ale mnie czasami nosi nawet na tłuste.”

   Posłuchaj organizmu.
   Poziom cholesterolu, homocysteiny?

   ”Wyeliminowałam fitoestrogeny”
   Jak?

   Zrób spokojnie te testy:
   http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

 22. Irena Ra 20 stycznia 2018 o 20:57

  Wielkie dzięki grzegorzuadamie za pomoc. Zaczęłam się dopiero wgryzać w różne porady. Zabiorę się za testy i dzięki za linki.Poziom cholesterolu w normie 158 HDL 74,3 LDL 71. Za twoją radą zrobię poziom chomocysteiny. Odpowiadając – odstawiłam soję, strączkowe, siemię lniane i używałam homeopatyczne środki na menopauzę wszak większość suplementacji jest na bazie fitoestrogenów a ginekolog zalecił wyciszenie hormonów.

  1. grzegorzadam 21 stycznia 2018 o 11:39

   Poziom cholesterolu w normie 158”

   Za niski.

   Dlaczego odstawiłaś strączki, to doskonałe pożywienie z wapniem i magnezem itd.

   ”a ginekolog zalecił wyciszenie hormonów.”
   Jak to ”wycisza”?

   A zioła? Cały arsenał, na blogu jest sporo o tym.

   1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2018 o 16:21

    nie za niski wg Campbella „China Study” wykluczający śmierć z powodu incydentu sercowego

    1. grzegorzadam 21 stycznia 2018 o 20:11

     Mam inne źródła 😉

     1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2018 o 20:52

      moje oparte są na ponad dwudziestoletnim chińskim badaniu

     2. grzegorzadam 21 stycznia 2018 o 21:44

      Hmm, moje bardziej długofalowo cywilizacyjne 😉

      ”10 tajemnic żywienia
      najzdrowszych ludzi na Ziemi

      NUMER 1
      —Dieta zdrowych ludów prymitywnych nie zawiera
      rafinowanej ani nienaturalnej żywności typu biały cukier, rafinowane
      oleje, biała mąka, puszkowane jedzenie, pasteryzowane,
      homogenizowane, oczyszczone lub odtłuszczone mleko, margaryna,
      sztuczne witaminy lub szkodliwe dodatki i barwniki.

      NUMER 2
      —Wszystkie tradycyjne kultury spożywają jakiś rodzaj
      białka i tłuszczu zwierzęcego: z ryb, owoców morza, ptactwa
      wodnego i lądowego, zwierząt lądowych, jaj, przetworów
      mlecznych.

      NUMER 3
      —Prymitywne diety zawierają co najmniej cztery razy
      więcej wapnia i innych minerałów i DZIESIĘĆ razy więcej witamin
      pochodzących z tłuszczów zwierzęcych niż dieta amerykańska.

      NUMER 4
      —W kulturach tradycyjnych niektóre produkty zwierzęce
      jadane są na surowo.

      NUMER 5
      —Prymitywne i tradycyjne diety mają wysoką zawartość
      enzymów z produktów mleczarskich, mięsa, nieprzetworzonego
      miodu, owoców tropikalnych, olejów tłoczonych na
      zimno, owoców i przypraw.

      NUMER 6
      —Nasiona, ziarna i orzechy są moczone, skiełkowane,
      fermentowane, aby zobojętnić szkodliwe substancje z pożywienia,
      takie jak kwas fitynowy, inhibitory enzymów, tanina.

      NUMER 7
      —Całkowita zawartość tłuszczu w tradycyjnych dietach
      waha się między 30% a 80%, ale jedynie około 4% kalorii
      pochodzi z wielonienasyconych tłuszczów naturalnie zawartych
      w ziarnach, roślinach strączkowych, orzechach, rybach, tłuszczu
      zwierzęcym i warzywach.
      – 80 –

      NUMER 8
      —Wszystkie diety prymitywne zawierają sól (!).

      NUMER 9
      —Tradycyjne kultury spożywają kości zwierzęce, zazwyczaj
      w postaci rosołów bogatych w żelatynę pochodzenia
      kostnego.

      NUMER 10
      —Kultury tradycyjne zabezpieczają zdrowie przyszłych
      pokoleń przez dostarczanie specjalnych składników
      żywnościowych przyszłym rodzicom, ciężarnym kobietom i dorastającym
      dzieciom, przez odpowiednie planowanie urodzin i
      przez uczenie młodych ludzi zasad prawidłowego żywienia.”
      Biuletynzdrowia

     3. Pepsi Eliot 21 stycznia 2018 o 23:09

      poczytaj raczej moją książkę Leczenie Dobrą Dietą, na blogu też ładnie opisałam błękitne strefy

 23. monika123 16 lutego 2018 o 17:15

  Mam cyste na jajniku wielkości jajka i … termin na krojenie. Boję się, że wytną mi również jajnik więc zaczęłam szukać innych sposobów, tych naturalnych. Co powinnam dokładnie brać na rozpuszczanie i zmniejszanie torbieli jajników ? Pisze Pani o terapi enzymatycznej. Czy mam brać broccoli, kale czy mace ? Czy mogę miksować ?

  1. Pepsi Eliot 16 lutego 2018 o 18:44

   taka cysta jest duża, należy postępować rozważnie, myślę, że generalnie należy zmienić dietę na roślinną, nawadniać się, brać witaminy E,C, zadbać o jod i selen. Jaki masz poziom 25(OH)D?

 24. monika123 16 lutego 2018 o 23:04

  Cysta jest wielkości jajka – 5,3 cm/ 3,8cm. Jem dużo warzyw i owoców, nabiał, mięso jem raz w tygodniu jak jestem u teścia, rybę też raz w tygodniu. Piję praktycznie tylko wodę i piję jej dużo. Niestety nie znam poziomu 25(OH)D i nie biorę witaminy D mimo tego, że mąż mnie cały czas goni do łykania.
  Zaopatrzę się w witaminę E i C i zacznę łykać D.
  Termin na cięcie mam na koniec marca. Mam nadzieję, że uda mi się tego uniknąć. Od poniedziałku zacznę działać i zbadam poziom 25(OH)D.

  1. Pepsi Eliot 17 lutego 2018 o 07:53

   całkowicie odstaw mięso, żyw się głównie roślinami surowymi, lub lekko na parze, koniecznie moja kuracja 4 szklanek, D3 +K2 TiB, i maksymalnie 10% tłuszczu w diecie, zero mięsa. Zobaczysz czy się nie zmniejszyła. Sok z kapusty pij i jedz wytłoki.

  2. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 18:12

   i nie biorę witaminy D mimo tego, że mąż mnie cały czas goni do łykania.”

   U mnie to samo 😉
   Nie słucha mnie, ale podsypuję do jedzenia, karmię jak kurkę na grzędzie 😉

 25. amazonka 17 lutego 2018 o 11:15

  A mnie to wszystko już wkurza i deprymuje 🙁 Mastektomia obustronna, jako jedyne „leczenie”hormonoterapia TAMOXIFENEM 🙁 . Nigdy nie miałam problemów z torbielami (macica ok, endo nie ma)…. OD 5 miesięcy nie jem mięsa, glutenu, cukru, nabiału, zero alko, faj. Biegam codziennie godzinę, 3 x tygodniowo aerobik. Wszystko od 5 mcy: terapia 4 szklanek, jod na skórę plus kelp, selen, cynk, bcomplex, E, D3+K2, oranżadka msm, acerola, acai, wit. C, omega 3. Wszystko oczywiście od Pepsi. Wyniki wszystkie wzorcowe oprócz fosfatazy alkalicznej, która jest nieco niżej normy. Poza tym B12, homocysteina, pozostałe próby wątrobowe, cholesterol, cynk i wiele, wiele innych ok. Podwyższone żelazo i kwas foliowy, wobec tego ostawiłam suple kwasu i chlorellę. Poziom D3-54, zwiększyłam już dawkę.

  Myślałam, że będę miała jakiś wpływ na swoje zdrowie…. a tu d..pa. Torbiel 3,5 cm, ginekolog nie mógł znaleźć jajnika, przesunięty był. Badanie markerów zlecone. Ta torbiel na 100% związana z tamoxifenem. Ja wiem, że tamoxifen to syf, ale boję się odstawić. Czy qrde mogę coś zrobić jeszcze? Co mam robić, żeby się pozbyć tego dziadostwa i zapobiegać następnym? Nie rozumiem tych wszystkich zależności estro-progesteronowych, boję się, że coś zaburzy działanie tamoxifenu. Qrde, ale jestem zła, już tak fajnie ruszyłam dzięki Wam ze skrzyżowania, a teraz jestem znów w czarnej dupie i stanęłam w miejscu.

  1. Pepsi Eliot 17 lutego 2018 o 11:34

   Cały Twój post jest dokładną odpowiedzią na Twój problem. Nie jestem lekarzem.

   1. amazonka 17 lutego 2018 o 11:53

    Wiem. Nie da się nic zrobić. Nie można połączyć „leczenia” tamoxifenem i terapii naturalnych 🙁 Fuck fuck fuck

    1. Aneta D Falkiewicz 17 lutego 2018 o 13:52

     Bo ruszenie ze skrzyżowania to nie tylko zacząć zdrowo jeść. Skupiłaś się na swojej duszy też? Skupiłaś się na stronie psychicznej, zwłaszcza na elemencie kobiecości (narządy rodne)? Akceptujesz swoją kobiecość? Masz partnera? Jakaś przemoc na tle seksualnym w rodzinie? Może dusza miała takie wspomnienia i ‚przekłada’ to na obecne wcielenie? (u mnie tak było, moja dusza wcześniej była zmuszana do prostytucji w rodzinie, i to nieraz, teraz się przełożyło na aseksualność w tym wcieleniu, sama jestem po histerektomii 2 lata temu i do dziś nie załuję tej decyzji, nawet jeśli bym znała Pepsi w tamtym czasie, dalej bym usunęła swoją macicę i tak). Oczyszcz może swoją duszę, postaw na czakry, może akurat czaka podstawy i sakralna są zablokowane i energia nie krąży? Jak sama napisałaś, byłaś zbyt mocno nastawiona na cel i miałaś za duże oczekiwania, a nie o to w tym wszystkim chodzi…Energie czasem są ważniejsze niż zdrowe jedzenie.

     1. amazonka 17 lutego 2018 o 18:06

      Eureka! Dzięki Aneta. W 100% masz rację. Mądrze mówisz. Ruszyłam ze skrzyżowania fizycznie, psychicznie stoję w miejscu od samego początku. Wczorajsze usg i wykrycie głupiej, niegroźnej torbielki i konieczność zrobienia markera zadziałało na mnie jak wyrok jakiś…. Na pewno energia nie krąży 🙁 Użalam się i stawiam w pozycji ofiary losu. I niby wiem, że psychika najważniejsza, ale jakoś nie potrafię, kuuuurcze!

     2. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 18:17

      ”i wykrycie głupiej, niegroźnej torbielki i konieczność zrobienia markera zadziałało na mnie jak wyrok jakiś”

      To objaw, nie spinaj się tym.

     3. malacza 19 lutego 2019 o 23:41

      Aneta, skąd wiesz co twoja dusza robiła przedtem?

  2. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 18:16

   Ta torbiel na 100% związana z tamoxifenem.”

   To może zabić!
   Nie szukaj po omacku, zrób testy:
   http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   potem pomożemy ułożyć plan.
   Jak z wit. D ? Poziom?
   PH moczu?

   1. amazonka 20 lutego 2018 o 10:59

    Grzegorzadam:
    Morfologia z rozmazem – wszystko w normie
    OB – 5 (0-10), mocz ok, z elektrolitów za wysoki lekko sód 146 (135-145), B12 652,7 (197,00 771,00), kwas foliowy 32,4 (4,60-18.70), żelazo 161 (37-145), ferryna 85 (13 – 150), próby wątrobowe wszystkie idealne oprócz zaniżonej fosfatazy zasadowej 30 (35 – 105), mocznik 12,4 (16.6 – 48,50), kreatynina 0,68 (0,50 – 0.90), pakiet lipidowy ok, fibrynogen 270 (200 – 400), homocysteina 8,29, D3 54 (już zwiększyłam dawkę, żeby docelowo mieć ok. 80-100), cynk 80 (50 – 150), miedź 143 (76 – 152), tsh 1,4 (żadnych problemów tarczycowych nie mam, ale i tarczycy nie mam 😉 ), CRP 0,46 (0,00 – 5,00), białko całkowite 7,3 (6,4 – 8,3), magnez 0,94 (0,66 – 1,07), wapń całkowity 2,34 (2,09 – 2,54).

    1. grzegorzadam 20 lutego 2018 o 15:12

     Widzisz, wyniki w normie…
     Zrób biorezonans profesjonalny (gdzie mieszkasz?) i analizę włosa i napisz

     1. amazonka 20 lutego 2018 o 18:17

      Mieszkam na Dolnym Śląsku

    2. grzegorzadam 20 lutego 2018 o 15:12

     Wit, D podwyższyłbym nawet do 300..

    3. grzegorzadam 20 lutego 2018 o 20:58

     POdaj maila, coś podeślę.

     1. amazonka 22 lutego 2018 o 07:20

      ifona@tlen.pl dzięki z góry grzegorzadam

 26. monika123 17 lutego 2018 o 14:47

  Dziękuję, będę trzymać się ” zaleceń ” i za jakiś czas dam znać czy coś się zmieniło.

 27. Gon 27 lutego 2018 o 08:26

  Post warzywno-owocowy (z przewagą warzyw)przez 4 tyg. u mnie przyniosl efekt. Torbiel na 6 cm wchłonęła się a kilka innych dolegliwosci zniknelo. Warto spróbować niż iść od razu pod nóż.

  1. Pepsi Eliot 27 lutego 2018 o 08:39

   to nie jest post, to normalna dieta, jestem na takiej (do tego surowej) od lat 🙂

 28. Mania 28 lutego 2018 o 13:10

  Czytam artykuł i komentarze i…u mnie jest wszystko na odwrót. Jestem po menopauzie i mam torbiel jajnika. Dwa lata temu miałam zapisane hormony, żeby jej się pozbyć, ale w tzw międzyczasie przeszłam operację urologiczną i wszystko się odwlekło. Tabletki na mnie nie działają, więc w nie nie wierzę i zwykle tylko pogarszały moje samopoczucie. Wczoraj byłam na wizycie i moja torbiel przez dwa lata urosła o 1 cm, czyli do prawie 4 cm. Już ją odczuwam. Mam do wyboru – pozbyć się jej naturalnie, albo wycinamy. Lekarz dał mi czas do końca czerwca. Zrobię wiele, żeby naturalnie się wyleczyć. Od lat unikam glutenu, mleka i cukru z uwagi na hashimoto. Jestem mięsożerna, ale bez przesady. Spróbuję diety warzywno – owocowej. Może ktoś ma pomysł co jeszcze mogę zastosować, ja kobieta z torbielą jajnika po menopauzie -:)

  1. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 20:53

   Dwa lata temu miałam zapisane hormony, żeby jej się pozbyć,”

   To ma jakiś związek?

   ”Lekarz dał mi czas do końca czerwca.”
   Nie rozumiem, dlaczego nie do maja przyszłego roku np.?

   Zrób sobie najpierw testy, poszukaj przyczyny:
   http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

 29. Asia 11 kwietnia 2018 o 22:44

  Witam serdecznie i zarazem bardzo, bardzo proszę o poradę! Mam 29 lat. Na wizycie u ginekologa została odkryta u mnie torbiel 3,6 cm ( Dochtore stwierdziła, że jest to torbiel krwotoczna). Powiedziała, że trzeba wyciąć, ale w sumie można spróbować najpierw leczenie hormonami – Dienogsetum, przez pół roku. Po 3 mc mam przyjść skontrolować sytuację. Przed tym miałam zrobić marker Ca 125 (czyli były wątpliwości czy to czasem nie torbiel endo?), gdzie Dochtore zaznaczyła, że wyjdzie mi pewnie z 45 lub więcej, gdzie max to 35. Wyszło mi 35,9 czyli ok..
  I od chwili odkrycia Twojego artykułu – nastąpiła u mnie rewolucja, dużo czytam, analizuję, ale już się trochę gubię i nie wiem, jak to ogarnąć, co powinnam, czego nie.
  Póki co, zaczęłam od wyrzucenia kosmetyków z podejrzanym składem (czyli prawie wszystko..), teraz przechodzę powoli do zmiany żywienia.
  Co chcę zrobić, oprócz mocnego wyeliminowania ksenoestrogenów i zmiany żywienia przede wszystkim na owoce i warzywa, to:
  1. Kuracja 4 szklanek
  2. Kupiłam u Was Broccoli, Maca, Krwawnik, Ostropest, Kurkumę, kwas foliowy, oraz 4 greens
  3. W aptece płyn lugola (jod 10mg, potasu jodek 20mg, gliceryna 99,5%, woda oczysz)
  I o ile kuracja 4 szklanek jest dla mnie jasna, to nie wiem co zrobić z resztą zakupu (kiedy, ile mam dawkować – czy wszystko naraz…), a płyn lugola jest dla mnie całkowitą abstrakcją  i czy powinnam zrobić/kupić coś jeszcze?
  Czy może spróbować też odłożyć te przepisane hormony?
  Chciałabym też zacząć uprawiać sport, ale boję się, że np. przy bieganiu lub innych aktywnościach, torbiel może mi pęknąć..
  Z góry bardzo dziękuję za wszelką poradę!

  1. Pepsi Eliot 11 kwietnia 2018 o 23:28

   Macę, Brokuły, do 4 szklanki. kwas foliowy 1 do śniadania. Kurkuma 1 szklanka. $ greens 4 szklanka, ale zaczynaj od 1/4 łyżeczki, jeśli nie brałaś nigdy alg. Płyn Lugola plama na nadgarstku ok 3 cm średnicy i jak zniknie powielasz smarowanie. A co do ziółek to skorzystaj na przykład z tej strony https://ostropestplamistyblog.wordpress.com/2013/01/02/ziele-krwawnika-w-leczeniu-watroby/

  2. grzegorzadam 14 kwietnia 2018 o 21:37

   leczenie hormonami – Dienogsetum, przez pół roku.”

   Nie idzcie tą drogą, to nie jest przyczyną a skutkiem.

 30. Asia 17 kwietnia 2018 o 08:21

  Grzegorzadam – boję się szczerze, że jak przestanę brać te hormony – torbiel urośnie i pozostanie już tylko operacja 🙁 od kilki dni stosuję „rozszerzoną” kurację 4 szkl, tj jeszcze z broccoli i maca. Biorę kwas foliowy i piję krwawnik. Większość (wszystkiego nie dam rady) kosmetyków poszła do śmieci, mam zamienniki naturalne. Moje jedzenie to coraz bardziej tylko warzywa i owoce. Ruszać się boję, żeby mi torbiel nie pekla, nad czym ubolewam.
  Dziękuję, że zwróciłes uwagę na mój wpis. Proszę daj znać, co sądzisz o tym co już robię i co mogłabym zrobić więcej.. będę bardzo wdzięczna

 31. BOGUSIA 23 czerwca 2018 o 18:32

  Dzień dobry. Chciałam podziękować za rady. W lutym trafiłam do ginekologa, torbiel ok 5 cm czyli w wieku 42 lat do usunięcia. Wyniki hormonów prawie w normie, estradiol I testosteron nieznacznie podwyższone, wit d 8 jednostek. Lekarz przepisał duphaston I termin kolejnej wizyty za miesiąc …. wykupiłam receptę oraz wit. D 4000 jednostek, oraz witaminy dla kobiet. Po miesiącu torbiel 3,7 cm, lekarz niezadowolony bo powinna zejść cała ale poprosiłam o czas, który potrzebowałam na wszystkie inne metody, czyli olej rycynowy , zioła na skąpe bolesne miesiączki, ćwiczenia miednicy(moja ala joga), w kwietniu torbiel ma już 2,5 cm, uparta nie chce się wchłonąć, ja uradowana lekarz zdumiony. Wczoraj czyli po 4 miesiącach czysto. Pozdrawiam.

 32. Anna 28 czerwca 2018 o 19:06

  Dzien dobry, ja wlasnie wyszlam od ginekologa z diagnoza: jajnik prawy z drobną torbielką o średnicy 23mm, prawdopodobnie endometrialna. W lewym jajniku dwie zmiany, jedna o wymiarach 65x58mm, mogaca odpowiadac endometrialnej oraz druga o srednicy 44.5mm mogaca odpowiadac torbieli krwotocznej.
  Rok temu usunelam z lewego jajnika jedna toeniel ok 60mm. Myslicie ze jest dla mnie szansa na wyleczenie naturalne? Dodam ze z torbielami mam problemy od 2008 roku, mialam 2x laparpskopie, 1x laparotomie, potem urodzilam syna który teraz ma 6 lat i znow zaczynaja mi nawracac torbiele. Ratujcie, co robic!!! Lekarze oczywiscie kieruja na laparoslopie.

 33. Natalia 8 lipca 2018 o 13:27

  czy wszystkie te rady odnoszące się do torbieli można też odnieść 1:1 do polipów endometrium?

  1. Pepsi Eliot 8 lipca 2018 o 13:32

   raczej nie, to co innego, oczywiście, założenie jest takie, że gdy prawidłowo odżywisz ciało ono zacznie się samoleczyć, ale przeczytaj może to https://www.pepsieliot.com/jak-leczyc-endometrize-wedlug-andrew-w-saula/

 34. jaa 20 lipca 2018 o 09:33

  Cześć Pepsi,

  wykryto i u mnie torbiel pół roku temu. Co dziwne lekarz mówi, że mam ją na lewym jajniku, a podczas biegania, kucania, rozciągania się czuję prawą stronę! Co jest grane?
  Czy możliwe jest, że od torbieli od tygodnia śpię po 10h-11h?
  Cały dzień nie mam na nic siły….Jestem przerażona…:( Po bieganiu czuję się super, mam dużo energii, ostatnio biegałam tydzień temu, bo po porstu nie mam siły! Chcę się dzisiaj zmusić, ale wiem, że będzie ciężko. I w sumie boję się, że ta torbiel może pęknąć podczas biegu.
  Chodzę jak ćma, nie wiem co się dzieje. Pomóżcie

  1. Pepsi Eliot 20 lipca 2018 o 12:33

   jaka jest duża?

 35. jaa 20 lipca 2018 o 09:34

  Jeszcze jedno…gdzie można dostać ziele rojnika? Będę pić byle ta torbiel zniknęła…:(

  1. Pepsi Eliot 20 lipca 2018 o 12:30

   to nie jest ziele tylko roślina z przydomowego skalniaka, najlepiej ją sfermentować, czyli ukisić.

 36. jaa 20 lipca 2018 o 12:38

  Pół roku temu miała 3cm, teraz byłam do kontroli i powiedział mi, że urosła. Mam się zgłosić do kontroli znowu we wrześniu. Zero zaleceń, nic. Ona rośnie, a co dziwne, boli mnie prawa strona brzucha, nie wiem co się dzieje. Pobiegałam dziś, 10 km i od razu człowiek inny. Ale jutro znowu b,ędzie opad sił, tak jak w zeszłym tygodniu po bieganiu.

  1. Pepsi Eliot 20 lipca 2018 o 12:43

   zastosuj jakieś naturalne metody, spróbuj dojść do przyczyny

 37. jaa 20 lipca 2018 o 13:22

  W zeszłym roku wycięto mi 9cm mięśniak. Zaczęłam biegać od sierpnia zeszłego roku, wizyta u ginekologa i….znowu jakieś g…ta torbiel. Dowiedziałam się o niej w lutym tego roku.Nie wiem….hormony? Tak mówią…Ważę 50 kg, staram się utrzymywać formę, ale ciągle z tym brzuchem mam problemy. Domyślam się, że jest „napuchnięty” przez tę torbiel.
  Na razie piję przywrotnik, skrzyp i krwawnik, staram się jeść zdrowo- sałata, pomarańcze, kiwi, olej z pestek dyni. Zobaczymy …

  1. Pepsi Eliot 20 lipca 2018 o 14:13

   niekoniecznie przez torbiel, robiłaś test sody na trawienie?

 38. jaa 20 lipca 2018 o 22:05

  Nie robiłam. Przetestuję jutro

 39. jaaa 2 sierpnia 2018 o 22:32

  Jaka dawka dim jest dobra na początek? Kupiłam 200mg w 1 kapsułce. Trochę boję się, że to za dużo. Słyszałam o skutkach ubocznych w postaci rozdrażnienia, podwyższonej agresji. Czy są prawdopodobne w takiej sytuacji?

  Czy dim, macę i terapię enzymatyczną stosować można bez obaw niekorzystnych interakcji, czy należy zadbać o odstęp czasowy pomiędzy dawkowaniem kolejnych ziół? Czy takie zioła, jak żeń-szeń również mogą powodować niekorzystne interakcje pomiędzy pozostałymi z zakresu tej terapii?

 40. giwonka 7 sierpnia 2018 o 21:55

  Pepsi kochanie, tu giwonka, obustronna mastektomia, rak przedinwazyjny z małą mikroinwazją, jedyne „leczenie” to tamoxifen……… Kochana, ja wiem, że to gówno, ale boję się rzucić 🙁 Od roku nie jem mięsa, glutenu, nabiału, cukru, kofeiny. Odżywiam się głównie warzywami i owocami (bio). Rano terapia 4 szklanek. Jod kelp od Ciebie plus na skórę. Od kwietnia zrobiłam 12 tyg kurację antynowotworową na sodzie. Poziom D3 ok 100. Wszystkie inne: b12, homocysteina, no wsiooo ok. Rano omega 3, b complex na przemiennie z b6, omega3, d3 plus k2, po południu E i kelp. Selenu nie biorę bo po pół roku w dawce 200 poziom 400 i nie bardzo chce spaść, zbadam we wrześniu. Odrobaczona. Wszystkie suple oczywiście kochana od Ciebie. Popijam msm, chlorek magnezu, kupiłam acerolę, baobab, białko groszku, ryży. No wszystkie Twoje cuda wianki stosuję….

  No iiii… przed tamoxifenem torbieli nie było. Po pół roku brania zrobiłam usg macicy i jajników, macica ok, na prawym jajniku torbiel 3,5 cm. Dziś – po kolejnym pół roku wizyta i usg, torbiel bez zmian, dalej 3,5 cm.

  Kurna Pepsiaku, nie złość się na mnie z tym syfem tamoxifenem 🙁 ale czy coś mogę zrobić żeby tej torbielki się pozbyć? Jeden z ginekologów z którymi się konsultowałam nakazał wywalić macicę i jajniki….

 41. zofija 8 sierpnia 2018 o 22:52

  Jak dokładnie zrobić okład z oleju rycyniwego? Na necie znalazłam przepis: olej rycynowy na flanelę na to termofor i trzymać 1,5 godziny. Dużo tego oleju dać? Czy faktycznie aż 1,5 godz i ten termofor?

 42. klaudia 30 listopada 2018 o 13:29

  czy mozna oklady z oleju rycynowego stosowac u poltora rocznego dziecka?

 43. anialhamo 5 grudnia 2018 o 23:39

  witam,
  mam pytanie, czy tę kurację na naturalne usunięcie torbieli można stosować razem z tabletkami przepisanymi przez lekarza czy należy wybrać jedną z nich

  1. Pepsi Eliot 6 grudnia 2018 o 09:41

   pytaj lekarza

 44. Renata 12 grudnia 2018 o 21:38

  Nie wiecie, czy czosnek pomaga navtorbiel jajnika

  1. Pepsi Eliot 12 grudnia 2018 o 21:48

   Nie można tak wyrwać z kontekstu jednej rzeczy, to złożony problem

 45. OlaS 15 lutego 2019 o 10:01

  szukam czegos o torbieli jadra, czy to cos innego niz torbiel jajnika? czy ma wplyw na testosteron? cysta sie powieksza

  1. Pepsi Eliot 15 lutego 2019 o 10:02

   jaka dieta, jaki poziom testosteronu, a estrogenów?

   1. OlaS 15 lutego 2019 o 10:32

    dieta weganska, bezglutenowa, podejrzewam ze poziom testosteronu niski biorac pod uwage niskie libido i zmeczenie ,ale on nie chce badac, a ja nie moge zmusic.

 46. dzu 19 lutego 2019 o 16:09

  Moja torbiel nadal rośnie. Czeka mnie operacja 🙁 Pepsi,.czy torbiel może powodować tak duże zmęczenie? Nie mam na nic siły. Nawet bieganie nie daje mi już kopa…

  1. Pepsi Eliot 19 lutego 2019 o 19:36

   no tak, przede wszystkim siadła Ci psyche, nie potrafisz tego zaakceptować, nie martw się, będzie dobrze, zrób co uważasz

 47. Zimtstern 14 marca 2019 o 11:21

  Mam „cos”. A zaczelo sie od Refluksu. Ja! Skad. Przy tych wszystkich warzywach i owocach, ok ser i jajko tez bywaja. I kasza gryczana sie zdarza. Maz jest radiologiem, wiec kazal mi sie polozyc, wlaczyl aparat, popatrzyl na ekran i znalazl „cos”. Z tym „czyms” wyslal mnie do ginekologa. Pani ginelkolog po zrobieniu usg dopochwowego nic nie znalazla. Wrocilam do meza. Maz sie zdenerwowal, zaprosil kolege i razem wpatrzyli sie w ekran. UsG brzucha nie wystarczy. Wsadzili mnie do rury. Magnetyczny rezonans. Pobrzeczalo, popiszczalo.
  I jest. „Cos” ma 13 cm wielkosci, wazy z pol kilo i jest przyczepione do jajnika.
  To historia z wczoraj. Dzisiaj czekamy na opinie specjalisty. Ja mam nadzieje, ze to torbiel jajnika.
  Nie chce operacji. Ale jesli bedzie: Mozna organizm i psyche na nia jakos przygotowac?
  Przed operacja implantow zeba suplementowalam wysoko witamine c. Faktycznie goilo sie szybko i bez bolu.
  Moge prosic o jakis wskazowki.

  1. Pepsi Eliot 14 marca 2019 o 11:25

   To coś to zapewne właśnie torbiel

 48. Betka 30 kwietnia 2019 o 21:24

  W styczniu miałam usuwaną torbiel o wielkości 14x17cm. Gruczolakotorbielak. Po 3 miesiącach mam torbiel czynnościową. Powodowała mocne krwawienie, więc zgodziłam się na leczenie hormonami. Co prawda tylko 10-dniowa kuracja, ale czuję się taka przegrana…

  1. Pepsi Eliot 30 kwietnia 2019 o 22:58

   nie czuj się przegrana, zaakceptuj, wszystko będzie dobrze, ludzie latami biorą hormony

 49. Betka 1 maja 2019 o 20:44

  Dzięki 🙂
  Czasami to zwykłe „wszystko będzie dobrze” jest takie ważne….
  Zmieniłam styl odżywiania na początku stycznia, zaraz po laparotomii. Ze strachem zaczęłam suplementować D3+K2, witaminę C, pić pokrzywę (pochodzę z lekarskiej rodziny gdzie wyśmiewa się takie rzeczy). Stosuję terapię 4 szklanek, używam Vita Greens od Ciebie. Podjadam ziarna kakao, kupuję warzywa i owoce eko. I nowa torbiel do szybkiego leczenia hormonami. Latami piłam kawę, jadłam na szybko, karmiłam piersią piątkę dzieci ( łącznie 22 lata) i rozumiem, że to brak pokory, ze za szybko ( po wprowadzeniu zmian) chciałabym, aby wszystko było dobrze…Miałam brzuch otwierany 8 razy, nie mam woreczka żółciowego od 22 lat ( pierwsze cięcie cesarskie było razem z cholecystektomią). Późno się obudziłam, a muszę żyć bo najmłodsza ma 3 lata…
  Dzięki za przeczytanie

 50. Jul 3 lipca 2019 o 12:21

  Jak długo należy stosować DIM i w jaki sposob odstawiać? czy po odstawieniu mogę wrócić problemy?

  Jestem po odtsawieniu antykocepcji i staram się naturalnie wyrównać hormony i tradzik hormonalny.

  1. Pepsi Eliot 3 lipca 2019 o 12:25

   Zjedz opakowanie, czy dwa, ale najlepiej wejść na codzienną kurację 4 szklanki i do 4 szklanki dodawać codziennie krzyżowe, jak jarmuż, brokuły miksować świeże, albo dodawać jarmuż Kale This is BIO i/czy Broccoli This is BIO, po kopiatej łyżeczce

   1. Jul 3 lipca 2019 o 12:26

    Tak robię, jednak zastanawiam się jak długo i po jakim czasie liczyć że hormony się ustabilizują

    1. Pepsi Eliot 3 lipca 2019 o 12:28

     przede wszystkim na nic nie licz, ciesz się że jesteś w drodze oczyszczania ciała, detoksu, kochania siebie i dbania, nie dociskaj ciała, nie ma czegoś takiego jak terminy, a ile lat ciało było trute? <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *