Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
204 827 486
62 online
30 855 VIPy

Jak nie dać się oszukać i wybrać najlepszą witaminę K2

k2, pepsi eliot, this is bio

Nie przegap korzyści płynących z witaminy K2.

Gdyby ktoś powiedział, że istnieje kapsułka, która może zapobiec zwapnieniu kości, zahamować choroby sercowo-naczyniowe, walczyć z rakiem lub spowolnić postępy choroby Alzheimera, wzięłabyś ją? A co gdyby dodatkowo zapewniała zdrowe zęby, pomagała w odchudzaniu i wzmacniała odporność? Czy mogłabyś uznać ją za cudowną witaminę?

Powtórka

Istnieją dwie formy witaminy K. Witaminę K1 możesz pozyskać jedząc szpinak lub inne ciemnozielone, liściaste warzywa i jest ważnym czynnikiem podczas procesu krzepnięcia krwi. Jest również druga forma witaminy K, rosnąca w popularność i coraz głębiej badana przez naukowców, znana jako witamina K2. Badania wykazują jej skuteczność w walce z nowotworem, jak i z chorobą Alzheimera i wieloma innymi przypadłościami. W tym artykule przeczytasz wszystko co musisz o niej wiedzieć. Ogromne korzyści zażywania witaminy K2 obejmują utrzymanie odpowiedniej gęstości kości oraz zapobieganie – a nawet odwrócenie – zwapnienia tętnic (jedna z głównych przyczyn chorób układu sercowo-naczyniowego). Cały kompleks K jest częścią grupy związków mających podobną strukturę znaną jako metylowany pierścień naftochinonu. W połączeniu z odpowiednią ilością tłuszczu wchłanianie witaminy K2 może wzrosnąć z 5% do 13%. Łącząc ją z witaminą D3, magnezem i wapnem, można uzyskać jeszcze wyższe i absolutnie niezwykłe wyniki zdrowotne.

Korzyści suplementacji witaminy K2

Najważniejszą rzeczą, jaką niesie zażywanie witaminy K2 jest kontrola, gdzie dostaje się wapń – a gdzie nie – w naszych ciałach. Wapń powinien dostawać się do Twoich kości i krwi, a nie tętnic i mięśni, wytwarzając przy tym niezwykle szkodliwy paradoks wapnia. W razie niedoborów tego pierwiastka możesz skończyć z ostrogą kości, stwardnieniem tętnic i z chorobami mózgowymi związanymi z wiekiem, jak na przykład choroba Alzheimera. Na dzień dzisiejszy badania wskazują, że witamina K2 również działa w zapobieganiu niektórym rodzajom nowotworów i ubytkowi masy kostnej. W szczególności badania wykazały, że korzyści witaminy K2 obejmują ochronę komórek nerwowych przed stresem oksydacyjnym i w niektórych przypadkach zmniejszają uszkodzenia neuronów (spowolnienie progresu demencji). Stwierdzono również benefit witaminy K2 przy zmniejszeniu się raka wątroby u kobiet i raka gruczołu krokowego u mężczyzn.

Skąd pozyskiwać witaminę K2

Najlepsze źródła: – fermentowana soja, zwana natto – nabiał (surowy, najlepiej z ekologicznym certyfikatem) – mięso od zwierząt karmionych trawą Zapotrzebowanie u dorosłych to 90-120 mg na dzień, jednak w razie przyjęcia nadmiaru witaminy, nie stwierdzono skutków ubocznych.

Niedobory mogą wystąpić, jeśli

– stosujesz antybiotyki – masz uszkodzone jelito grube – w Twojej diecie nie ma nabiału, mięsa i jajek od zwierząt karmionych trawą (co sprawia, że niedobory ma całe zachodnie społeczeństwo) k2, pepsi eliot, this is bio

Istnieje niewiele naturalnych źródeł pozyskiwania witaminy K2, dlatego warto zwracać na nie uwagę przy zakupie!

Jak wybrać witaminę K2?

Dostępne są na rynku wszelkiej maści suplementy, jednak tu warto zwrócić uwagę na ich jakość. Suplementy z K2 z mk4 mają bowiem niską biodostępność i utrzymują się w organizmie do kilku godzin, mk9 natomiast nie zostało dostatecznie zbadane i nie wiadomo jaki jest jego okres półtrwania. Najlepszą formą K2 jest mk7, jednak i tu pod uwagę warto wziąć kilka kwestii.

1. Po pierwsze: z jakich bakterii wytworzono witaminę K2

Tylko cztery laboratoria na świecie wytwarzają prawdziwą witaminę K2. Dwa z nich (w tym doskonałe Gnosis, z którym współpracujemy przy wytwarzaniu naszej witaminy K2 TiB i D3+K2 TiB) używają w tym celu najwyższej jakości, jedynej w pełni naturalnej formy K2 Bacillus subtilis natto, pozostałe dwa produkujące 90% witaminy K2 korzystają z innego szczepu – Bacillus licheniformis. Cała reszta to syntetyczne formy witaminy K2!

2. Proces produkcji

Witaminę K2 wytwarza się w opatentowanym procesie fermentacji. MK7 z Gnosis jest całkowicie naturalna i w jej sposobie produkcji nie używa się żadnych chemikaliów i rozpuszczalników. Ten unikalny proces produkcji został opatentowany przez Gnosis w Europie, USA i Japonii. Zwrócenie na to uwagi jest istotne tym bardziej, że w Unii Europejskiej do obrotu dopuszczone są na zasadzie ekwiwalentu formy witaminy K pozyskiwane w drodze ekstrakcji heksanem, szkodliwą substancją chemiczną!

3. Forma

To ważne, żeby Twoja witamina K2 miała jak najczystszą formę. Szeroko dostępne kryształy (forma krystaliczna witaminy K2) i syntetyczna forma witaminy mają do 95% wchłanialności (często znacznie mniej), podczas gdy czysta forma MK7 z Gnosis, to udowodnione laboratoryjnie 99% i najdłuższy okres półtrwania w organizmie – do 72h przy bardzo niskiej dawce (od 45 μg).

4. Skład

To ważne aby witamina K2 miała jak najkrótszy skład. Potrzebna jest tylko witamina K2 z mk-7, otoczka i śladowe ilości substancji przeciwzbrylających i wypełniających pozwalające tabletce zachować odpowiednią formę i pożądane działanie. Jakość substancji wykorzystanych w produkcji też jest istotna. Otoczka roślinna na przykład jest trudniejsza w produkcji i droższa, ale zdrowsza i lepsza jakościowo (a do tego etyczna) niż popularna otoczka z żelatyny wołowej. Do witamin dodaje się też często substancji, które mają zwiększyć atrakcyjność etykiety. O ile połączenie witamin D3 i K2 w odpowiednich proporcjach (i dużej ilości) jest doskonałe, bowiem aktywizują się one nawzajem, o tyle zbędne są chociażby śladowe ilości różnego rodzaju olei (w tym bardzo popularnego dodatku z oleju lnianego) które przetworzone jełczeją szkodząc bardziej niż pomagają). Źródło: 1

Kwestia warta uwagi!

uściski!;)

   

(Visited 31 359 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. grzegorzadam 22 sierpnia 2017 o 09:14

  PRODUKT WITAMINA K2 W MCG/100G ZAWARTOŚĆ MK-4 0 MK-7

  Natto 1103,4 (0% MK-4, tylko MK-7)
  Wątróbka z gęsi 369,0 (6% MK-4)
  Sery twarde 76,3 (6,5% MK-4)
  Sery miękkie 56,5 (98% MK-4)
  Żółtko jaja 32,1 (100% MK-4)
  Udko gęsie 31,0 (100% MK-4)
  Masło 15,0 (100% MK-4)
  Wątróbka kurza 14,1 (100% MK-4)

 2. Asiek 22 sierpnia 2017 o 10:38

  Jakiś czas temu zaczęłam suplementowac wit d3 z k2. Po jakimś czasie zaczęły boleć mnie nogi, szczególnie prawa. Pojawiają się lekkie opuchlizny o sinym kolorze, które znikają po kilku tygodniach. Nie wiem czemu, ale pierwsze co przyszło mi na myśl, że to właśnie przez te witaminy
  Czy może to mieć jakiś związek? Mam niedobór wit d więc chciałabym go uzupełnić.

  1. Jarmush 22 sierpnia 2017 o 16:55

   nie widzę żadnego związku

  2. grzegorzadam 23 sierpnia 2017 o 06:18

   Proces naprawczy wit.D (i nie tylko) może wywoływać różne objawy z bólami włącznie.
   J.T Bowles o tym pisze, Last i inni.

 3. Aleksandra 22 sierpnia 2017 o 11:26

  Świetny artykuł, otworzył mi oczka. Biorę wit. K2 MK7 właśnie w oleju lnianym, pierwszy i ostatni raz.. Zapewne domyślacie się co to za firna. Zastanawiałam się jakim cudem olej w kapsułce może być okej, skoro lniany szybko jełczeje. Gdzieś tu przeczytałam komentarz osobnika, który mówił, że nie należy łączyć wit. D3 i K2 razem, bo efekt jest nikły czy żaden (nie pamiętam już dokładnie) i on ma to potwierdzony badaniami, dziwne. Trzymanie tych kapsułek w lodówce może minimalnie zapobiec jełczeniu? 🙂

  1. Emanuela Urtica 22 sierpnia 2017 o 11:54

   Jeśli przy procesie wytwarzania/przewożeniu/przechowywaniu w magazynie zjełczał, a pewnie zdążył, to lodówka nie pomoże. Co do przyjmowania z K2 – powinno się przyjmować tę witaminę z D3, bo aktywizują się wzajemnie, faktycznie dziwne. Jeśli masz tę K2, o której myślę, to kiepski wybór jakościowo, w dodatku z kryształami o niższej przyswajalności.

   1. grzegorzadam 22 sierpnia 2017 o 12:11

    Jeśli przy procesie wytwarzania/przewożeniu/przechowywaniu w magazynie zjełczał,”

    Niewykonalne, musiałoby cały czas w czasie transportu być w lodówkach.
    Na półkach też leży odłogiem.
    Z czego tłoczą ten lniany, nikt nie wie, najtańszy jest len GMO, mała ilość Omega3- nie jełczeje….
    Pamiętajmy również o wit. A, korzystają z tych samych ścieżek w organizmie,
    i wzajemnie ograniczają swoją ewentualną toksyczność.
    Są nawet opracowania o potrzebie wielokrotnie wyższych dawek wit.A przy suplementacji wit.D.
    I magnezie, witamina D bez magnezu nie działa.

   2. grzegorzadam 22 sierpnia 2017 o 12:13

    „Toksyczność witaminy D, witamina K i mechanizm molekularny” interakcje między witaminami A D i K 2 . Naukowcy z Tufts University opublikował w Journal of Nutrition opinie (hipotezę),że witamina A chroni przed toksycznością witaminy D w części pomaga regulować produkcję białek zależnych od witaminy K.

    Jaka zatem jest właściwa proporcja witamin A i D?
    Dr Linday i jej współpracownicy: badania na drobiu sugerują optymalny stosunek A do D między czterech do ośmiu.
    Podobnie, we własnych badaniach na pacietach wykazuje, że olej z wątroby dorsza chroni przed infekcjami górnych dróg oddechowych, Linday zaleca swoim pacjentom olej z dorsza,gdzie

    proporcja A do D wynosi od pięciu do ośmiu.”
    https://www.westonaprice.org/health-topics/abcs-of-nutrition/update-on-vitamins-a-and-d/

   3. ola93 22 sierpnia 2017 o 12:15

    Pisząc kryształy, chodzi Ci o Bacillus subtilis natto? Czy źle zrozumiałam?

    1. Emanuela Urtica 22 sierpnia 2017 o 13:08

     Nie, nie o bakterie, tylko o formę.

     1. ola93 22 sierpnia 2017 o 13:31

      Doczytałam. Po prostu trzeba kupować wit. K2 od Gnosis. Widze dwie na rynku – od Was TiB i od innej firmy. Nietani interes, bo przy dwóch osobach 70 zł miesięcznie, ale komu na zdrowiu zależy, nie będzie się cackał.

     2. Emanuela Urtica 22 sierpnia 2017 o 13:34

      Ja wychodzę z założenia, że na zdrowiu się nie oszczędza. Poza tym, lepiej kupić suplementy dobrej jakości, które będą skuteczne, niż kupować tanie syntetyki, które nie zadziałają choćby się je brało i 5 lat.

     3. ola93 22 sierpnia 2017 o 13:48

      Dokładnie tak, szkoda tylko, że zdrowie jest takie drogie. Hy, najcenniejsze, to i najdroższe 🙂 Dziękuję bardzo za ten wpis, wiele mi uświadomił 🙂

     4. Emanuela Urtica 22 sierpnia 2017 o 14:03

      Buziaki <3

 4. paula 22 sierpnia 2017 o 17:30

  czyli to co kupiłam ostatnio dplusK (singularis) jest do dupy? oczywiście z tą wiedzą kupię nastepnym razem w welness skl;epie Tib, ale szkoda mi 88 zł wydanych na te, na opakowaniu jest napisane tylko K2 mk7 myślisz że ma to jakąś przyswajalnosc jesli jest syntetyczna. d3 na szczęscie z lanoliny a dodatki to tylko gliceryna i nieszczesny olej sojowy

  1. Jarmush 22 sierpnia 2017 o 19:30

   Paula nie wyrzucaj, zjedz, nic Ci nie będzie, zawsze coś się przyswoi, nie demonizujmy, na pewno dodali jakichś stabilizatorów do tego oleju, a następne kupuj w thisisbio.pl <3

   1. paula 22 sierpnia 2017 o 21:12

    🙂

 5. Dana Czarnecka 22 sierpnia 2017 o 18:53

  … Proszę o opinię czy dalej kupować i stosować czy to wyrzucona kasa.Specyfik sprowadza dystrybutor …Pozdrawiam.

  1. Jarmush 22 sierpnia 2017 o 19:25

   To był spam, więc został wykropkowany, a odpowiedź jest taka, że i jedna i druga forma może być dobra, jednak polecam po skończeniu opakowania D3+K2 TiB, albo opcję mieszaną, czyli D3 TiB i osobno K2 TiB, dobór ilości zależy od poziomu 25(OH)D i od wagi ciała. Napisz, to dobierzemy pod Ciebie. Pozdrawiam

   1. Dana Czarnecka 23 sierpnia 2017 o 10:43

    Dzięki Pepsi za odpowiedż.Muszę koniecznie zrobić poziom D3 , bo jeszcze nie robiłam a biorę specyfik.Mieszkam nad morzem ale unikam od wielu lat słońca gdyż choruję na zapalenie stawów, które po nagrzaniu ulega rozszerzeniu.Specyfiku mam jeszcze zapas na dwa mies., jak zużyję to na pewno zgłoszę się do was.Dzięki za to że Jesteś i rozjaśniasz nam w łepetynach!Pozdro z kapryśnego bardzo w tym roku Kołobrzegu.

    1. Jarmush 23 sierpnia 2017 o 12:24

     <3

    2. grzegorzadam 24 sierpnia 2017 o 05:56

     Mieszkam nad morzem ale unikam od wielu lat słońca gdyż choruję na zapalenie stawów, które po nagrzaniu ulega rozszerzeniu”

     SŁOŃCE POWINNO MIEĆ DZIAŁANIE TERAPEUTYCZNE na stawy.
     Poczytaj o boraksie i patogenach:
     http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
     http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

    3. grzegorzadam 24 sierpnia 2017 o 06:57

     choruję na zapalenie stawów, ”

     Przy zapaleniach stawów może być przyczyna patogenna, mykotoksyny itd:
     czy warto zrobić dokładny biorezonans:
     http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

 6. KaFig 22 sierpnia 2017 o 20:55

  Korzystam z d3+k2 TiB w kapsułkach i chcąc dostarczyć dziecku dobrej jakości suplement (2 lata) zastanawiam się czy wysypując zawartość kapsułki i mieszając z kawałkiem rozdrobnionego awokado czy ma to sens i nie wpływa negatywnie na wchłanianie itp.?

  1. Jarmush 23 sierpnia 2017 o 05:31

   nie wpływa negatywnie, gdyż ma sens, tłuszcz jest świetnym dodatkiem

 7. Joanna 23 sierpnia 2017 o 03:09

  Hmm sprawdzam „moją” K2 -> MK-7 (menachinon-7), z ekstraktu sfermentowanej soi natto czy jest równoznaczne z tym, że została wyprodukowana w procesie fermentacji Bacillus subtilis natto?
  Czy menachinon 7 oznacza naturalną fermentację za pomocą bakterii Bacillus subtilis natto?

  1. Jarmush 23 sierpnia 2017 o 05:26

   nie oznacza tego, jak skończysz swoją przejdź na naszą TiB, świetna cena do jakości, do tego mamy w szkle 🙂

 8. Anowik 23 sierpnia 2017 o 07:09

  Jak zatrzymać odwapnienie zębów u nastolatka? Poziom wit. D ma powyżej 90, homocysteina 6,7. Codziennie dostaje magnez (jabłczan), 2 tabl. wit K2, wit. C min. 1500, B complex, prebiotyki. Przeszliśmy kurację G&F. Dieta zasadniczo roślinna, bez glutenu, cukru i nabiału. Od roku ma też zapalenie węzłów chłonnych, w różnych miejscach – pojawia się i znika. Żadnych innych objawów. OB, morfologia, wapń, CRP – wszystko ok. Tylko na usg wychodzi, że jest albo było zapalenie. Pasożyty wybiliśmy. Hematolog, onkolog, endokrynolog – odesłali nas z niczym, bo wyniki są dobre. Ale gdzieś musi być przyczyna.

  1. Jarmush 23 sierpnia 2017 o 07:33

   Nasze kapsułki K2 TiB ?

   1. Anowik 23 sierpnia 2017 o 09:53

    No niestety nie TiB

  2. grzegorzadam 23 sierpnia 2017 o 07:43

   Pasożyty wybiliśmy”
   Jak to stwierdzono?

   ”Tylko na usg wychodzi, że jest albo było zapalenie. ”
   I to ma przyczynę, był biorezonans wykonywany?
   Poczytaj o magnezie i kalcyfikacji:
   http://www.pepsieliot.com/jak-szybko-rozpoznasz-ze-masz-braki-magnezu-lekarz-ci-tego-nie-powie/
   http://drsircus.com/magnesium/calcification-and-its-treatment-with-magnesium-and-sodium-thiosulfate/

   1. Anowik 23 sierpnia 2017 o 10:06

    Tak, robiliśmy biorezonans. Nie powinien mieć braków magnezu, bo na co dzień używa oliwki magnezowej i kapiemy się z solą epsom

    1. grzegorzadam 23 sierpnia 2017 o 10:36

     Niby nie powinien, a jednak ucieka z kości..
     ”Od roku ma też zapalenie węzłów chłonnych”
     ZApalenia związane są z patogenami albo wapniem…
     Robiliście analizę APW?

    2. grzegorzadam 23 sierpnia 2017 o 10:40

     Tak, robiliśmy biorezonans.”

     Wyszły jakieś wirusy?

     1. Anowik 23 sierpnia 2017 o 12:48

      Nie, APW nie robiliśmy. Wyszły owsiki, glista, lamblie, na kolejnym już nic nie wyszło. On wcześniej miał też jałową martwicę guzowatości kości kolan, ale wtedy miał niski poziom wit. D. Z kolanami już w porządku, wszystko się pozrastało, ale z zębami nie możemy sobie poradzić. A kąpię się też codziennie w mocnym wywarze z owsa (pokrzywy, skrzypu), bo kiedyś pisałeś, że brak krzemu wyciąga wapń z kości. Nie mam już pomysłu, co jeszcze zastosować, bo co wizyta u dentysty, to kolejne kilka białych plam na zębach. Dentysta nie wierzy, że on nie pije coli, soków z kartonów, nie je słodyczy, itp. I oczywiście twierdzi,m że trzeba dostarczać fluor, bo to jedyna możliwość wzmocnienia, czego rzecz jasna nie robimy. Od roku pije też boraks. Ja wiem, że to jakiś patogen, nie wiem tylko jak go namierzyć. Przedostatnie zapalenie węzłów chłonnych dotyczyło węzłów pachwinowych, co jest bardzo rzadkie, teraz mamy pod brodą, wcześniej były wszystkie obojczykowe lewostronne.

     2. grzegorzadam 24 sierpnia 2017 o 06:13

      Wyszły owsiki, glista, lamblie, na kolejnym już nic nie wyszło. ”
      chodzi o wirusy.
      Czy to w ogóle badano, bo zdarza się że to się pomija.
      ”Ja wiem, że to jakiś patogen, nie wiem tylko jak go namierzyć.”
      Też poszedłbym tym tokiem.

      Zrobiłbym APW i tak, jest gdzieś przyczyna, może pierwiastkowa, zbadajcie poziom fluoru.
      ”3 – fluoroza łagodna. Białe nieprzezroczystości szkliwa są bardziej rozległe niż w poprzedniej postaci, ale nie przekraczają 50% powierzchni szkliwa;”

      ”I oczywiście twierdzi,m że trzeba dostarczać fluor, ”
      Bez komentarza.

 9. Anowik 24 sierpnia 2017 o 09:10

  dziękuję grzegorzuadamie

 10. Penelopa Theodosjadis 24 sierpnia 2017 o 12:49

  Witaj Pepsi!!!
  Jestes Swietna w tym co robisz!!! Z jakosci Twoich artykulow widac ze poswiecasz na swoja prace ogrom pracy. Od dawna sledze Twoja strone! Mieszkam w Grecji a dokladnie w Salonikach. Piszesz W artykule o labolatorium Gnosis. Czy to labolatorium znajduje sie w Grecji?

  Pozdrawiam!!!!
  Penelopa

  1. Jarmush 24 sierpnia 2017 o 13:40

   We Włoszech, ściskam <3

 11. Graźyna Zegadło Weglowska 25 sierpnia 2017 o 12:59

  Czy mozna jednocześnie zażywać wit D3+wit A+ K2MK7+magnez+potas+ wit B6,czy należy robić odstępy w stosowaniu poszczególnych.Ewentualnie które można stosować łącznie?

  1. Jarmush 26 sierpnia 2017 o 07:49

   D3 TiB po śniadaniu z tłuszczem np Omega 3 TiB i wiatamina K2 TiB,
   Resztę możesz do śniadania. Mamy nadzieję, że po zjedzeniu swoich supli będziesz się zaopatrywać w nasze 🙂

 12. ania 1 października 2017 o 12:43

  a czy jeśli piję na śniadanie zielony koktajl, a nie suplementuję omega-3, to powinnam brać D3+K2 rano? czy raczej do kolacji, gdzie mam tłuszcz z pestek

  1. Jarmush 1 października 2017 o 12:45

   do kolacji zwyczajowo nie przyjmujemy supli, z małymi wyjątkami, jedz w środku dnia, jak masz coś tłustego,albo przejdź na liposomal D3+K2 TiB

 13. Karolina 28 listopada 2017 o 17:03

  Witam serdecznie, chciałabym kupić tabletki D3 + K2 oraz 4 greens; dla mnie (kobieta lat 41), córki lat 14 i 16 lat. Pytanie: czy można łączyć ze sobą te dwa suplementy, czy raczej brać na zmianę co drugi dzień?
  Czy suplementy można zażywać np 2-3 razy w tygodniu czy należy brać codziennie, zeby były efekty?
  Jakie dawkowanie powyższych dwóch suplementów zalecają Państwo dla mnie i moich córek?

  Pozdrawiam serdecznie

  1. Jarmush 28 listopada 2017 o 20:42

   oczywiście, że można łączyć, tym bardziej, że 4 greens to jest pokarm. Można co drugi dzień na przykład, ale trzeba też wiedzieć dlaczego się to rbi, czyli zbadać przede wszystkim 25(OH)D

 14. Natka 10 grudnia 2017 o 14:46

  Hej, czy Bacillus subtilis natto występuje również pod nazwą Bacillus natto? Pytam, ponieważ K2MK7 TiB zaiwera skrobię ziemniaczaną, a ja niestety mam nadwrażliwość pokarmową na ziemniaki, więc muszę poszukać suplementu innej firmy.
  Pozdrawiam <3

 15. Bartek 29 stycznia 2019 o 21:38

  …Jestem po usunięciu pęcherza moczowego z powodu nowotworu,skończyłem też chemioterapi dożylną.Czy mogę zażywać ten suplement diety jest on w płynie.

  1. Jarmush 30 stycznia 2019 o 06:38

   moim zdaniem możesz

 16. Pitzet 6 lutego 2020 o 18:47

  Witam
  A co z tymi witaminami?

  Vitamin K2 …
  Vitamin D3 10000iu …
  Dzieki

  1. Jarmush 6 lutego 2020 o 21:20

   To nie są nasze witaminy

 17. Annachicko 30 stycznia 2021 o 17:43

  Witam,
  Niektóre infofmacje są dla mnie trochę niejasne…Pisze Pani, że zapotrzebowanie człowieka na witaminę K2 MK7 to około 90-120 mg na dobę zaś w Tib ma w swojej K2Mk7 – 75 albo 100 ug czyli mcg . To wskazywałoby, że jest jej zdecydowanie za mało…chyba, że źle to wszystko przeliczam albo jest pomyłka w tekście. Bardzo proszę o wyjaśnienie mojej zagwozdki. Pozdrawiam serdecznie.

  1. Pepsi Eliot 30 stycznia 2021 o 19:47

   To zależy od wielu czynników, a witaminę K2 łatwo tracimy. Wielu producentów ma 200 mcg, my celowo zrobiliśmy mniejsze jednostki. Minimalne zapotrzebowanie na dobę nie jest równoznaczne z tym, że właśnie tyle trzeba przyjmować. Dotyczy to wielu witamin. Przy witaminach nierozpuszczalnych w wodzie trzeba być w niektórych przypadkach ostrożniejszym. Szczególnie mam na myśli witaminę A. Ale leczenie dużymi dawkami witamin nie polega na tym, ze podaje się minimalne zapotrzebowanie. Poczytaj A. Saula, dr Sircusa, Jeff.T. Bowlesa <3

   1. Annachicko 31 stycznia 2021 o 13:55

    Dziękuję serdecznie. Na pewno poszukam więcej info?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum