Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 389 265
82 online
42 282 VIPy

Jak nie mieć kamieni nerkowych w 8 łatwych punktach?

Ups, sprostowanie, 7 faktycznie zrobisz lewą nogą do lusterka, ale ten ósmy?

7 lat temu z haczykiem zobaczyłam film „Jedzenie ma znaczenie” i po prostu rzuciło mnie na trotuar, wtedy jeszcze reagowałam, jak rosyjska kochanka, z egzaltacją neofitki padłam na kolana bijąc pokłony surowej diecie roślinnej. Dżizas rawfoodzik, witarianizmek, cudzik. Obecnie z miną mnicha trenującego spokój przez dziesięciolecia, nadal pozostaję witarianką niskotłuszczową, ale akceptuję wszystko co wydarza się w tej grze. Wracając do „Jedzenie ma znaczenie” (jest też nowsza wersja „Widelce ponad noże”) po raz pierwszy zetknęłam się z dr. Witaminą, czyli Saulem. Udzielając  wywiadu nawinął, że „Oni” straszą iż po witaminie C i zielonych szejkach pełnych szczawianów ludziom porobią się kamienie nerkowe. A więc nie porobią się, wręcz przeciwnie.

Oto rola witaminy C w zapobieganiu i rozpuszczaniu kamieni nerkowych:

Bardzo często spotykane kamienie fosforanowo-wapniowe mogą występować w drogach moczowych tylko jeśli ich środowisko nie jest kwaśne. Najbardziej powszechną formą witaminy C jest kwas l-askorbinowy, który rozpuszcza kamienie nerkowe i zapobiega ich powstawaniu. Ten rodzaj witaminy C rozpuszcza także kamienie magnezowo-amonowe, które według wielu dochtore klasyfikują się już „pod nóż”. Ten rodzaj kamieni wiąże się z chorobami i infekcjami dróg moczowych. Zarówno kamienie jak i infekcje można wyleczyć (i im zapobiec) dzięki odpowiednio dużym dawkom witaminy C (gramy nie miligramy, od 1g profilaktycznie, na co dzień, do wyższych dawek w przypadku chorób). Powszechne kamienie fosforanowo-wapniowe mogą wykształcić się w moczu z kwaśnym pH zarówno kiedy suplementujesz witaminę C, jak i kiedy jej nie suplementujesz. Jednak jeśli do witaminy C dodasz B-kompleks i magnez, ten typ kamieni ma nikłe szanse żeby się unormować. Oprócz suplementacji 1 gramem witaminy C dziennie, zaleca się dobry B-kompleks i ok. 400 mg magnezu. Askorbinian (aktywny jon witaminy C) podnosi produkcję szczawianów w ciele. Nie robi tego jednak sama witamina C. Dr Emanuela Cheraskin, Dr Marshall Ringsdorf i Dr Emily Sisley w swojej książce „Połączenia witaminy C” (1983) tłumaczą, że odpowiednia ilość tej witaminy redukuje niebezpieczne połączenie szczawianu i wapnia, redukując tym samym prawdopodobieństwo powstania kamieni.

„Witamina C w moczu wiąże wapń i jego strukturę. To oznacza mniejszą szansę na to, że wapno oddzieli się i wytworzy kamienie fosforanowo-wapniowe.”

Mamy 5 typów kamieni nerkowych:

1. Kamienie fosforanowo-wapniowe, częste i łatwe do pozbycia się wraz z moczem za pomocą witaminy C. 2. Kamienie wapniowe, także powszechne, ale nie rozpuszczają się w kwaśnym moczu. 3. Fosforan magnezowo-amonowy (kamienie struwitowe) są znacznie rzadziej występujące, często pojawiają się po zakażeniu lub stanie zapalnym. Rozpuszczają się w moczu zakwaszonym witaminą C. 4. Kamienie kwasu moczowego, które są spowodowane problemami z metabolizacją puryny (bazy chemicznej adeniny, ksantyny, teobrominy [w czekoladzie] i kwasu moczowego). Mogą tworzyć się w stanie takim jak dna moczanowa. 5. Kamienie cystynowe, które są wynikiem dziedzicznej niezdolności do reabsorbowania cystyny. Większość kamieni tego typu występuje u dzieci, ale są one bardzo rzadkie.

Jak nie mieć kamieni nerkowych w 8 łatwych punktach?

1.

Zmaksymalizuj przyjęcie płynów. Zaczynaj dzień od co najmniej litra wody z cytryną, do 15 minut przed posiłkiem pij wodę z octem jabłkowym, nawadniaj się przez cały dzień, a także przed snem. Rano zafunduj sobie sok warzywny lub warzywno-owocowy. Sok marchwiowy, pomarańczowy, grejpfrutowy mają dużo cytrynianów, które zarówno hamują tworzenie się kwasu moczowego, jak i zatrzymanie tworzenia się soli wapnia.

2.

Kontroluj pH moczu: to pomaga zapobiec infekcjom dróg moczowych, rozwiązuje problem kamieni i im zapobiega. w didaskaliach Tutaj mamy pewien zonk, ponieważ powinnaś dbać owszem o kwasowość żołądka, co ma się przekładać w efekcie na lepsze trawienie aminokwasów, czyli alkalizować ciało. Wskaźnikiem dobrze zalkalizowanego ciała jest poziom pH moczu rano na czczo minimalnie kwaśny (6,5), ale o 12 w południe już lekko zasadowy 7-8,5. Jednak w przypadku powracających infekcji pęcherza, problemów z nerkami (białkomocz) należy utrzymywać pH moczu kwaśne i do tego świetnie nadaje się żurawina.

Reklama 

TU ZNAJDZIESZ ORGANICZNĄ SPROSZKOWANĄ ŻURAWINĘ (idealną dla Twojego PĘCHERZA cytrynę dla ubogich🙂 CRANBERRY This is BIO


3.

Jedz warzywa. Badania pokazały, że szczawiany w diecie nie są czynnikiem ryzyka przy powstawaniu kamieni nerkowych. Tu stary, ale jakże jary wpis: Modne zielone szejki pełne szczawianów, bać się?

4.

Większość kamieni nerkowych składa się z wapnia. Aby uniknąć jego przemieszczania się w nieodpowiednie miejsca, należy suplementować witaminę K2, która jest ku temu niezbędna.


5.

Zaopatrz się w suplementowy kwartet  D3+K2, magnez i wapń.

6.

Upewnij się, że przyjmujesz B-kompleks wysokiej jakości, który zawiera także B6. Badania na zwierzętach wykazały, że niedobory B-6 bezpośrednio wpływają na powstawanie kamieni nerkowych i choroby nerek.

7.

Aby oczyścić się z kamieni, zrezygnuj z jedzenia mięsa. Mięso jest największym źródłem puryny. Naturopaci radzą w sytuacji problemów z nerkami leczenie sokami, kwaśnymi owocami (np. wiśniami) i dużą ilością witaminy C.

A teraz przygotuj się na straszny punkt 8, to może być lekka trauma …

8.

Kamienie nerkowe są połączone także z wysokim spożyciem cukru. Wywal cukiernicę z kredensu i batoniki z diety. Źródło 1

owocek

(Visited 5 035 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Mrimi 8 października 2018 o 11:33

  A jaka może być przyczyna częstego oddawania moczu. Ledwo coś wypije i juz pęcherz pełny… kiedyś tak nie miałam

  1. avatar Jarmush 8 października 2018 o 14:17

   zespół nadreaktywnego pęcherza

 2. avatar Natalia 8 października 2018 o 16:51

  niepokoi mnie moja sytuacja..od maja zmagam się ze sliniankami.. brałam. antybiotyki po. których wypalalo mi żołądek i przelyk.. do dnia dzisiejszego gardło i przelyk mnie strasznie boli jakby było tam jakieś zapalenie….mam.tez dwa narosla bale w kształcie nitki z dwóch stron na policzkach od środka.. . język biały z plamami. …miod,herbatka ruminakowa nie pomaga oraz środki na ból gardła. …ale takie go. bolu nigdy nie miałam bo to chyba nie takie jak przy przeziębieniu. . czuć ból, klocie….czasem nawet kluje tylko z jednej strony. . czuć suchote i pieczenie
  laryngolog stwierdził że kamica ślinianek….lekarze zaglądali do gardła i. nic sobie z tego nie zrobili…..do tego boli mnie szyja i promieniuje do uszu. . czuję się osłabiona i ogólnie źle. ….na co wciskają mi jakąś infekcje że niby coś z odpornością …odebralam dziś wyniki morfologii i jestem w szoku . . zazwyczaj robię badania co roku i zawsze płytek krwi miałam ponad 200…..przynajmniej połowę z normy…w tym roku powtarzam badania i w kwietniu miałam wynik . 240 płytek krwi a kilka dni temu robiłam badania ponownie i mam ok 180 i do tego hemoglobina się minimalnie obniżyła….nie wiem co. jest powodem. …boje się że to coś poważnego z jama. ustna, gardłem czy przelykiem….czasem rak?! tylko że dokładnie rok temu gastroskopia nic nie wykazała . aż niemożliwe żeby w rok czasu coś się stało… natomiast crp wynosi 0.15. Od września pije msm z Wit c i mam tak mało płytek….niemozliwe..nie wiem już gdzie się udać bo lekarze odsylaja jeden do drugiego. .. A teraz ponownie daje się we znaki slinianka bo zaczyna puchnac.. 🙁 nie wiem już gdzie się udać. .

  1. avatar Jarmush 8 października 2018 o 18:09
   1. avatar Natalia 8 października 2018 o 19:02

    ob, morfologia, mocznik, kreatynina, e-gfr, kwas moczowy, glukoza, lipidogram, amylaza, crp to teraz a w lipcu płytki wynosiły 230,, ale chyba od wtedy się mogło dużo zmienić. robiłam też oprócz powyższych wapń, fosfor, wątrobowe, ck, sód i potas…..w dniu badania krwi nic rano nie zazywalam. jedynie dzień przed piłam msm

 3. avatar Sappho 8 października 2018 o 17:40

  Droga Pepsi, wybacz, że nie na temat. Chciałabym zapytać o tarczycę.
  9 lat temu, jak bylam dzieckiem, zdiagnozowao u mnie niedoczynność i Hashimoto. Od 9 lat jestem faszerowana sztucznymi hormonami. Dopiero teraz zainteresowalam się tematem (lepiej późno niż wcale:)) Chciałabym odstawić Euthyrox. Mówi się, że jak bierze się sztuczne hormony to tarczyca całkowicie przestaje sama pracować, ale u mnie chyba tak nie jest. Rok temu zrobiłam przeciwciała anty tpo i wynik sugerował brak hashimoto. Pół roku temu zrobilam 7 dni detoxu na sokach a potem po miesiącu surowej diety jak zbadałam TSH okazało się że z niedoczynności zrobiła się nadczynność….czyli jednak coś tam pracuje, może wytarczyło przejść na surowe jedzenie. Zmniejszyłam więc dawkę hormonów. Zauważyłam że jak pojem trochę gotowanych wegańskich śmieci (burgery, pizza itp) TSH idzie do góry, czyli niedoczynność. Pomyślałam, że spróbuje odstawić hormony i będę zażywać ashwagandhe i selen żeby wspomóc tarczyce i po miesiącu czy dwóch zrobię badania tsh, t3 i t4 i wybiorę się do endokrynologa na usg. Myślisz że to dobry pomysł?

  1. avatar Jarmush 8 października 2018 o 18:05

   Próbuj:
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
   Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować na już 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html
   Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (czekamy na dostawę), zamiast tego można do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek dodawać łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO
   Jeśli nie brałaś wcześniej alg, zacznij 4 Greensa do 4 szklanki, od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie, powolutku zwiększaj dawkowanie

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem
   <3

 4. avatar Sappho 8 października 2018 o 18:19

  Dzięki Pepsi! <3
  Czytając ostatnie zalecenia ogólne mam wszystko odhaczone, myślę, że jestem na dobrej drodze!

 5. avatar Edek 8 października 2018 o 18:25

  Cześć Pepsi, gdy trądzik mi się nasilił, to brałem pochodną witaminy A (Izotretynoina) i chciałbym prosić o poradę. Pochodna zahamowała działalność gruczołów łojowych i doprowadziło to do tego, że moja skóra jest strasznie wysuszona i robią się zapalenia. Wiem, że ten temat gdzieś już się pojawiał, ale chciałbym wiedzieć od czego najlepiej zacząć i czym nawilżać skórę, żeby przetrwać sezon zimowy, dodam że skóra robi się strasznie czerwona, gdy posmaruje się ją kremem nawilżającym.

  1. avatar Jarmush 8 października 2018 o 19:45

   wpisz w szukałkę trądzik, pewnie coś tam znajdziesz

   1. avatar Edek 8 października 2018 o 20:09

    A podsuniesz jakiś pomysł, aby złagodzić chociaż trochę tą suchość skóry ?

    1. avatar Jarmush 9 października 2018 o 06:41

     olej kokosowy bio, surowy? działa do tego antyzapalnie

 6. avatar Martusia78 8 października 2018 o 18:37

  Ja też z innej beczki….Od czego powinien zacząć alkoholik….Chce przestać ale bez pomocy psychiatry czy też AA. Jaka suplementacja pomagająca w rozstaniu z nałogiem? Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź

  1. avatar Jarmush 8 października 2018 o 19:41

   magnez, najlepeij zacząć od kuracji 4 szklanek, ale magnez jeszcze na 2 sposoby do kąpieli i jako oliwa magnezowa, jaki poziom 25(OH)D? Kuracja Greens & Fruits TiB, OMega 3 TiB oraz D3+K2 TiB. No i zrobić to dobrze. Były już jakieś próby rzucenia?

 7. avatar Martusia78 9 października 2018 o 13:49

  Było dużo prób?zastanawiam się czy to się kiedyś uda….najgorsze jest to że niby zdrowe odżywianie, sport, a na wieczór( nierzadko i wcześniej)kilka drinków lub piw…

  1. avatar Jarmush 9 października 2018 o 16:37

   piwo jest okropne , nieseksowne, ludzie są tacy obęckani, jak już, to przynajmniej pij bio szampana hiszpańskiego Kava, podnoś sobie jakoś poprzeczkę. Mów, że teraz nie pijesz, ale możesz, nawet zamów lampkę szampana, i zostaw pół na stole. Rób do siebie podchody. baw się tym nałogiem, śmiej się z niego, daj mu prztyka w nos i koniecznie z rana moje 4 szklanki i magnez magnez magnez

  2. avatar Przemol 12 października 2018 o 17:58

   Ja też miałem podobny problem. Codziennie musiałem wypić po 2-3 piwa. W tygodniu aby się odstresować po robocie, a weekend tak dla relaksu. I w końcu czułem, że już tak muszę, bo nie mogę przestać.

   Nigdy nie myślałem o żadnych, jakichś tam dietach. Jadłem to co większość. Niemniej z innych względów zdrowotnych, postanowiłem w lutym zmienić sposób odżywiania, na bardziej pro zdrowotny. Zatem była to dość radykalna zmiana. Szczególnie w stosunku do poprzednich 40 lat.

   I nagle browary same ode mnie odpadły. Po prostu. Tak bez myślenia o tym. I nawet nie był, to mój główny cel.

   Powodzenia 🙂

 8. avatar Martusia78 9 października 2018 o 17:04

  ? Podniesiona na duchu, spróbuję

 9. avatar Luxtc 18 października 2018 o 06:56

  Czy zakamieniona woda pitna może powodować kamienie nerkowe?

  1. avatar Jarmush 18 października 2018 o 08:22

   nie, kamienie wyjdą z kałem

 10. avatar AnnaK 28 lutego 2020 o 18:14

  Witam czy osoba co ma czesto problemy piasek kamienie nerkowe moze spozywac kwiat soli i wodoroweglan sodu?

  1. avatar Jarmush 28 lutego 2020 o 18:54

   soda zakwaszona kwasem fosforowym jak w coca coli bardzo nie jest wskazana przy kamicy, gdyż tworzy kwaśne środowisko, które sprzyja powstawaniu kamieni.
   Jednak soda organiczna, wodorowęglan sodu alkalizuje mocz, i wielu naturopatów zaleca ją jako remedium na niewydolność nerek. Soda może wręcz uratować nerki od dializy. Nie jestem lekarzem, ale równowaga elektrolitowa, magnez, kontrola poziomu potasun i sodu oraz dieta niesprzyjająca tworzeniu się kamieni, takie szczawiany dla zdrowego człowieka nieszkodliwe, i nie należy się bać zielonych szejków , dla ludzi z kamicą mogą nie być wskazane.

 11. avatar Gosia 15 stycznia 2021 o 17:06

  Kochana Pepsi, właśnie odebrałam wyniki i mam niespodziewanie kryształy szczawianów wapnia w moczu, wapń w normie, podwyższone ggtp, alt oraz cholesterol. D3 jest w normie 34,5 Od roku suplementuje d3 k2 wapn magnez omega3 B kompleks witamina c , Twoje 4szklanki przestałam na razie bo jest refluks.Co ma teraz robić? Love❤️

  1. avatar Pepsi Eliot 15 stycznia 2021 o 17:48

   Niskie 25(OH)D. Ile bierzesz? 4 szkalnki powinny rozwiązać problem. https://www.healthline.com/health/calcium-oxalate-crystals#food-sources
   z miłością <3

   1. avatar Gosia 15 stycznia 2021 o 19:22

    2000 plus naświetlam się lampą. A mogę robić 4szklanki bez cytryny (piecze bo refluks) ?

    1. avatar Pepsi Eliot 15 stycznia 2021 o 20:55

     możesz, i bez octu też, i kwasu askorbinowego. Po prostu sącz sobie z rana 2 większe szkalnice. Jedna z wodą, a druga z łyżeczką kopiatą 4 Greens, albo na bogato Hyperfoods. Temperatura około 40 stopni, nie wyższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum