Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 877 803
33 online
42 358 VIPy

Jak nie przytyć (a nawet schudnąć) przez święta

Rozmawiamy sobie od trzech lat jak nie przytyć, a nawet schudnąć w święta. Tu można znaleźć część pierwszą i część drugą tej serii. Bo wiecie, święta to czas stołów uginających się od parujących półmisków i talerzyków na specjalne okazje zasłanych ciastami każdego rodzaju. Ten dzień kiedy mogłoby się wydawać, że wszyscy mieszkańcy kraju nad Wisłą zawarli niemy zakład o to kto zje naraz więcej pierogów bez zapijania barszczem. Święta to święta: nie trzeba odejmować sobie od ust, ograniczać się i tłumić fantazji żywieniowych. Po wielkiej fieście przychodzi Sylwester i chociaż nie ma co się przejmować gratisową fałdką na brzuchu, można być daleko od zachwytu kiedy okazuje się, że kupiona miesiąc wcześniej kreacja jest niebezpiecznie opięta. Dlatego zastanowimy się jak celebrować gwiazdkę żeby nie przytyć, a nawet schudnąć.

Po pierwsze chill

Nie siadaj do świątecznego stołu z twardym postanowieniem, że zjesz 300 kalorii i ani krzty jedzenia więcej. Im bardziej będziesz próbowała się ograniczać tym ładniej potrawy będą się do Ciebie uśmiechały, puszczały Ci oczko i zmuszały do wzmożonej pracy ślinianek. Podejdź do sprawy zdroworozsądkowo i na chłodno: jakkolwiek śmiesznie to brzmi, przy świątecznym stole można stracić głowę. Wyluzuj się, ciesz się celebracją tych szczególnych chwil i nie traktuj pustego talerzyka jako wyzwania.

Post przerywany po raz trzeci

Powtórzę to kolejny rok z rzędu, co mi tam. Po prostu post przerywany to genialny sposób na nieprzytycie w okresie świątecznym. Post przerywany jest tak potężnym narzędziem, że właściwie powinien być nazywany stylem życia, nie dietą. PP nie tylko przyśpiesza ogólny metabolizm w ciągu doby, ale także pozwala podnieść sprawność i ogólną żywotność! (1) Co prawda zaleca się stosowanie postu przerywanego we wcześniejszych godzinach, a świąteczna feta przypada raczej na porę wieczorową, ale lepiej zacząć jeść wraz z rozpoczęciem kolacji niż podjadać godzinami, od samego rana. Po prostu wyznacz w świątecznym czasie okno żywieniowe wyłącznie na czas trwania głównego posiłku. Uwaga! Jeśli czujesz, że kiedy już usiądziesz przy stole, to na maksa się zapchasz jedząc po milionkroć za dużo, 3 godziny wcześniej wypij koktajl białkowy, na przykład na bazie izolatu serwatki CFM, na przykład Shape Shake-a TiB. Taki koktajl treningo-podobny nie tylko pomoże Ci spalić kalorie, ale także wywoła uczucie sytości.


Sącz to na zielono

Sącz zieloną kawę. Kwas chlorogenowy zawarty w zielonej kawie jest znany jako aktywator metalbolizmu. Podnosi on podstawowy wskaźnik metabolizmu co minimalizuje nadmierne uwalnianie glukozy z wątroby do krwi. Z powodu niewielkiej ilości glukozy ciało aby pozyskać energię spala zmagazynowane komórki tłuszczowe aby zapewnić sobie odpowiednią ilość glukozy. Dodatkowo zielona kawa tłumi apetyt przez co łatwiej jest kontrolować organizm i przestać podjadać.(2)

Nie stresuj się

Przygotowywanie świątecznej uczty może odbić się na poziomie stresu i skutkować obniżonym nastrojem. Ten z kolei może zaszkodzić Twojej wadze. Gdyby można było w trakcie wzmożonego stresu zajrzeć do wnętrza ciała, byłoby widać jak na dłoni, że mózg odczuwając stres lub niepokój, w rezultacie uwalnia kortyzol od nadnerczy. Następnie można by śledzić wiadomość z mózgu podróżującą do ciała i prowadzącą do uwolnienia cukru we krwi i zwiększenia glukoneogenezy – procesu, który przekształca niecukrowcowych prekursorów w glukozę. Kiedy stresujące wydarzenie kończy się, sygnał oczywiście ustaje. I jest to w porządku w sytuacji zagrożenia. Może jednak szkodzić, kiedy dzieje się kilka razy w tygodniu,czy nawet w ciągu dnia. Taka sytuacja może prowadzić do dezorientacji organizmu i dużej ilości krążącej w nim, niepotrzebnej glukozy, której mięśnie i ciało w zasadzie nie mają jak wykorzystać, szczególnie w święta kiedy dni upływają na siedzeniu przy stole. (3)

Jedz żywy, dobry dla ciała pokarm

Na świątecznym stole postaw na jakość, nie ilość. Poszukaj lżejszych zamienników, zweganizuj przepisy, zadbaj o obecność warzyw i owoców w gwiazdkowym menu.

Wytańcz to

Po świątecznej kolacji, zamiast siedzieć i omawiać, zgodnie z panującym zwyczajem, bieżące wydarzenia polityczne, włącz przyjemną muzykę i rozbujaj towarzystwo. Świetna zabawa i spalanie kalorii gwarantowane.

uściski:)

Źródła: (1) sciencedirect.com/science/article/pii/S0303720715300800?via%3Dihub (2) nutraingredients-usa.com/Article/2019/04/15/Green-coffee-improved-metabolic-syndrome-symptoms-in-new-rat-study (3) mayoclinic.org/healthy-lifestyle/stress-management/in-depth/stress/art-20046037

(Visited 2 737 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum