Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 951 109
84 online
38 840 VIPy

Za wysokie estrogeny? Zadziałaj tymi trzema krokami

Jak obniżyć wysokie estrogeny?

Zmęczenie, bezsenność, depresja, chory apetyt, obrastanie w tłuszcz na tułowiu i podgardlu, też niskie libido, to wszystko są objawy związane z nierównowagą hormonalną.

Szkoda Ci kaski na jedzenie organiczne, a po drugie gdzie je kupić, nie smakują Ci surowe pokarmy, po owocach masz wysypkę, poza tym lubisz jeść tłuszcz z cukrem, wdychasz brudne powietrze w pracy, poza pracą i w domu, zjadasz inne toksyczne rzeczy, bo to akurat sprawia Ci przyjemność, bo lubisz, nie ćwiczysz codziennie, bo nie lubisz, nie masz zresztą czasu, za to dużo siedzisz.

Pytam więc dlaczego poziom Twoich estrogenów miałby być prawidłowy?

Estrogeny to jest ważna grupa związków wpływających na wzrost i funkcję tkanek w organizmie, w tym tych odpowiedzialnych za reprodukcję.

Odgrywają istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu krążenia, wspierają zdrowie kości i mają silny wpływ na nastrój i zachowanie naszych awatarów.

Jednym słowem, zarówno mężczyźni, jak i kobiety potrzebują estrogenów na odpowiednich poziomach w celu utrzymania optymalnego stanu zdrowia.

Miej też na uwadze, że w tej grze są różne priorytety, gdyż płodność kobiety zależy od wysokiego poziomu estrogenów i to jest jasne. Spadają estrogeny, spada płodność.

Kobiety nie zawsze potrafią się pogodzić z tą naturalną koleją rzeczy, ponieważ oceniają siebie przez pryzmat męskiego pożądania. Zaś mężczyźni nie pożądają kobiet o niskiej płodności.

Czy dalej ktoś się upiera, że jesteśmy nieskończenie bardziej świadomi od wiewiórki?

Tymczasem estrogeny, to nie jest to, o co ludzie, w tym kobiety powinny tak bardzo na codzień zabiegać, bowiem estrogeny w rzeczywistości zakwaszają ciało i mają wiele negatywnych oddziaływań, o czym już było mówione.

Od zawsze chodzi o równowagę hormonalną dającą optymalne warunki do szczęśliwego życia.

Dlatego warto ustabilizować poziom estrogenów, chodzi tylko o to, żeby PRZESTAŁY DOMINOWAĆ!


Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


Jak obniżyć estrogeny w trzech krokach?

Krok pierwszy, czyli etap cięcia tłuszczu z brzucha

Nie ma nic lepszego dla stabilizacji estrogenów niż zmniejszenie grubości tkanki tłuszczowej, ponieważ właśnie tkanka tłuszczowa zwiększa poziom aromatazy, czyli enzymu, który zamienia testosteron w estrogen.

Ponadto, badania opublikowane przez Amerykańskie Stowarzyszenie Badań nad Rakiem z całą pewnością dowodzą, że duża ilość masy tłuszczowej zwiększa częstość występowania nowotworów związanych z tkankami ulegającymi silnej stymulacji estrogenowej, w tym macicy, piersi i prostaty.

Doskonałą opcją szybkiej utraty tłuszczowej masy ciała, jednocześnie z ochroną mięśni jest doskonały „program jem i chudnę z przerywanym postem”.

Jeśli chodzi o tłuszcz w diecie, to pokarmy o wysokiej zawartości korzystnych kwasów tłuszczowych, takie jak awokado i surowy olej kokosowy, same z siebie są skuteczne w normalizacji poziomu estrogenu.

Masz też do dyspozycji działający adaptogen spożywczy, które stymulują mechanizmy adaptacyjne w organizmie: Ashwagandha.

Niestety kolejny raz potwierdza się wieść, że przy za wysokim poziomie estrogenów, najlepiej usunąć estrogeny także z żywności, w tym nawet tej fermentowanej, jak produkty sojowe, bowiem zawierają substancje naśladujące estrogeny i mogą przyczynić się do zaburzeń endokrynologicznych.

🌿 Doświadcz korzyści płynących z Ashwagandhy This is BIO:
poprawy koncentracji,
wielu doświadcza mniejszej lękliwości,
a praktycznie wszyscy większej odporności na stres oraz zwiększonej energii życiowej.

Właśnie dlatego Ashwagandha jest cenionym adaptogenem,
który może wspierać funkcjonowanie tarczycy, szczególnie przy niedoczynności.
Pomaga W NATURALNY SPOSÓB ZBALANSOWAĆ POZIOMY HORMONÓW, przynosząc ulgę i poprawiając samopoczucie.

A jeśli chcesz gotową rozpiskę przy Hashimoto, którą stworzyłam na podstawie opracowania
dr Childsa, specjalisty od niedomagania tarczycy, napisz w komentarzu


Krok drugi, czyli etap uzupełniania braków odżywczych

Tak naprawdę cięcie fatu i jednoczesne odżywianie powinno iść łeb w łeb.

Dieta musi być na tyle odżywcza, aby znacznie poprawić, czyli znormalizować poziomy estrogenów.

Rozpoczynanie dnia od 4 szklanek jest doskonałym pomysłem.

Wiadomo, że niektóre składniki odżywcze szczególnie przyczyniają się do pomocy w metabolizmie estrogenów.

Najlepszymi z tych składników są magnez i witamina B6 (odgrywając niesłychanie ważną rolę w klirensie estrogenów w wątrobie), kwasy tłuszczowe Omega-3, oleje z ryb, melatonina, selen i cynk.

Silnym antyoksydantem jest naturalna witamina E (musi być naturalna i nie należy przesadzać z ilością) znana również ze swoich właściwości wspomagania usuwania estrogenu, hamująca wzrost komórek raka prostaty i raka sutka.

Przykładowa suplementacja wspierająca równowagę hormonalną i nie tylko

 • Na czczo

Zaczynasz dzień (przed śniadaniem) od oczyszczająco, nawadniających i oczywiście odżywiających 4 szklanek.

Druga szklanka już zawiera w sobie magnez.

Kupuj zestawy Jem i chudnę, wygodne i ekonomiczne!

Złoty zestaw JEM I CHUDNĘ GOLDEN PACK 
Dwa smaki Shape Shake TiB (truskawka i wanilia),
Wypasione multiwitaminy Greens & Fruits TiB,
Spalacz tłuszczu Bikini Burn TiB
&
Witamina C w postaci sproszkowanej organicznej dzikiej róży Rosehip This is BIO


 • Do śniadania

Następnie do śniadania bierzesz 1 kapsułkę selenu (należy zbadać poziom selenu), 1 naturalną witaminę E, oraz 1 tabl witaminy C .

Inną opcją dla tej akurat witaminy, jest dodanie łyżeczki sproszkowanego superfoodsa w postaci organicznej aceroli, camu camu, czy owoców róży, gdyż sensu stricte kwas askorbinowy idzie szczyptą do szklanki 3.

Z powodu selenu należy również zadbać o podaż jodu, dodając do 4 szklanki co drugi/trzeci dzień pół łyżeczki organicznego Kelpu. Inną opcją jest branie płynu Lugola z apteki, dla bezpieczeństwa (dużo ludzi jest uczulonych) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2 kropel płynu Lugola i ponawiać suplementację transdermalną po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama).

Jeśli często zapadasz na różnego typu infekcje, dodatkowo wprowadź jeszcze 3 miesięczną akcję prozdrowotną po 1 tabletce do śniadania Greens & Fruits.

Po śniadaniu 2 tabletki dobrze wchłaniającej się z receptorów podjęzykowych witaminy D3+K2 TiB do ssania.

Jednak badanie 25(OH)D jest wskazane aby najlepiej zadedykować ilości witaminy D3 (uwaga, na 5 dni przed badaniem metabolitu D odstaw D3+K2 i Greens & Fruits TiB).

Obok tego również po śniadaniu przyjmij 1 kapsułkę przeciwzapalnej  Omega 3 z oleju rybiego.

Dyplomowany specjalista odnowy psychosomatycznej mgr Grzegorz Lewko
Poleca Witaminę D3+K2 TiB do ssania (smaczna, smak wiśniowy),
Dobrze wchłanianą już z receptorów podjęzykowych!


 • Pod wieczór

Pod wieczór bierzesz relaksującą kąpiel z dodatkiem soli Epsom.

Jeśli okazało się po badaniu (cynk zbadaj wraz z selenem), że masz niski cynk weź jeszcze wieczorem 1 Cynk TiB.

Szczególnie wówczas pij 3 razy w tygodniu herbatkę zalaną wodą z miedzianego naczynia, jedz suszone owoce, gdyż chodzi o troszkę niezbędnej miedzi, antagonistki cynku.

 • Przed snem

Przed snem szklanka wody, czy zielonej herbaty z łyżeczką Ashwagandha.

Jak przez 10 dni oczyścić ciało surową dietą roślinną?

Doskonały e-book detoks hormonalny z tygodniowymi przepisami na każdą (polską!) porę roku
Oraz z listami zakupów może być również dla Ciebie wstępem do nowego stylu życia!


Krok trzeci, czyli etap minimalizowania ekspozycji na naśladowców estrogenowych

Minimalizacja ekspozycji naszych awatarów na naśladowców estrogenów jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku stabilizacji poziomu estrogenów, ale jest to również krok najtrudniejszy, ponieważ naśladowcy estrogenów są praktycznie wszędzie. Być może najbardziej znanym z tych naśladowców jest bisfenol A (BPA), którego w europejskich butelkach plastikowych z wodą na szczęście  nie ma.

Jednak inne związki syntetyczne stosowane w elementach z którymi kontaktujesz swoje ciało, jak dietyloheksyl (DEHP) często stosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów, dioksyny, polichlorowane bifenyle (PCB) też z grupy dioksyn mogą być stosowane w puszkach konserwowych, i polibromowane bifenyle (PBB), to tylko niektóre z wielu sztucznych naśladowców estrogenów czyhających w Twoim środowisku.

Na marginesie

Wszelkie plastikowe opakowania This is BIO spełniają najwyższe normy czystości i dopuszczalności do kontaktu z pokarmami.

Stosujemy identyczne opakowania, jak niemiecka znana i renomowana firma z suplementami organicznymi.

Oczywiście staraj się unikać opakowań plastikowych z niepewnym składem, picia kawy w styropianowych kubkach, nawet w tych z najbardziej szpanerskim logo, centralnie unikaj puszek, ale i tak prawdopodobnie nie unikniesz wszystkich kontaktów z tego rodzaju syntetykami. Jednak nie zrażaj się, nie panikuj, a gdy tylko możesz, bądź świadoma, co ma wpływ na poziom twoich estrogenów.

Niektóre obrazki na bazie: https://depositphotos.com/home.html

Odmaszerować!
Na zawsze Twój

Źródła:

 • www.healthy-holistic-living.com/author/michael-ravensthorpe/

(Visited 21 028 times, 6 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Niki 23 maja 2019 o 09:57

  Soja wszelaka, a także orzechy ziemne arachidy, które orzechami nie są, ale tego producenci nie są skorzy sami wyjaśniać i regulować (UE nie chce tego regulować, gonić jak „burgerów wegańskich” czy „smalczyku” z fasoli, „masła” orzechowego, ciekawe dlaczego…) oraz piwo (chmiel) stąd u mężczyzn brzuch piwny nazywając rzecz po imieniu estrogenowy, powiększające się piersi – u mężczyzn – oraz tembr głosu łagodniejący, tracący głębię

  1. avatar Jarmush 23 maja 2019 o 11:08

   ochchch gdzie te niskie głosy męskie …

 2. avatar drefet 23 maja 2019 o 11:40

  czy brazyliskimi orzechami przy duzym selenie we krwi mozna mocno namieszac? czy raczej ?

  1. avatar drefet 23 maja 2019 o 13:57

   tez unikac?ile tego selenu sie wchlonie z pokarmu jesli jest juz go duzo w organizmie?

   1. avatar Jarmush 23 maja 2019 o 15:42

    z jedzenia raczej się nie przedawkowuje, żelazo owszem

 3. avatar Fanny 23 maja 2019 o 11:47

  Gdzies mi sie obilo o oko ze nie powinno sie laczyc selenu z wit. C ?

 4. avatar grzesia 23 maja 2019 o 12:52

  No dobra Peps, ‘a odwróćmy sytuację, która opiszę prawa ręką do lusterka, odbijając się osobiście w tymże lusterku
  1. Mam za sobą udany rok 4 szklanek
  2. Mam za sobą udany rok wege
  3. Mam za sobą udany rok Macy
  4. Mam za sobą udany rok pp
  5. Mam za sobą udany rok suplementacji, D3, A, E, Selen, Cynk, B12, B6, Omegi, Kolagen
  Ogólnie to był dobry krok..

  Rok temu w maju rozszalała się miesiączka, nikt nie potrafił tego zatrzymać, żaden lekarz.. zioła, sroła i tede. Włosy poszły, udało się zatrzymać armagedon w sierpniu się stosując Twoje zalecenia..
  Włosy odrosły po części i nastał znowu maj… (zacznę bać się maja) i mamy powtórkę z rozrywki.. znowu krwawienia i znowu włosy…
  Tylko, że nie widzę u siebie nadmiaru estrogenów, w końcu krwawienie jest przy odpowiednio niskim poziomie estrogenów, wiekowo mam 47, dzięki PP jestem ogólnie szczupła bez opończy wokół pasa, z racji wieku nie spodziewam się fajerwerków.
  W zasadzie to już nie mam rzeczy, która mogę zastosować…
  Chyba, że masz jakiś pomysł….

  1. avatar Jarmush 23 maja 2019 o 15:43

   kontynuować, jakie TSH, 25(OH)D, żelazo, ferrytyna, B12, kwas foliowy i homocyetina?

  2. avatar bealisa 23 maja 2019 o 19:28

   Jakbym o sobie czytała ech..

  3. avatar ABe 30 maja 2019 o 19:21

   Jeśli marzec przeżył starzec – będzie zdrów; jeśli baba w maju słaba – szykuj grób. Grzesia, ale Ty zdasz radę!

  4. avatar Wiolettac11 23 maja 2023 o 12:44

   Menopauza jak nic, typowe objawy nierownowagi estrogen/Progesteron, mi pomogła zmiana diety, zioła i krem z progesteronem, czyni cuda. Nie tabletki z progesteronem, bo te zabija kwas żołądkowy i nic po nich.

   1. avatar Pepsi Eliot 23 maja 2023 o 15:43

    Peruwiańska Maca This is BIO to zrobi duuużo zdrowiej, bo krem z estrogenem jednak dostarcza hormon, to nic innego tylko HTZ, przeczytaj ten wpis https://www.pepsieliot.com/maca-na-niedobor-progesteronu/

 5. avatar Julia 23 maja 2019 o 19:53

  A co jeżeli ma się tego estradiolu za mało….?
  🙁 I właśnie włosy lecą….. :(( Poty nocne, mgły myślowe….. Maca nie pomogła. ??‍♀️

  1. avatar Jarmush 23 maja 2019 o 20:02

   pomoże, kontynuuj, i ashwe wiecczorem

   1. avatar Julia 23 maja 2019 o 20:07

    Ehhh…..szkoda gadać…. i szkoda się martwić…. to raczej genetycznie zbliża się kres – przedwcześnie…. moja Mama przekwitła w wieku 32 lat….

    A tak z innej beczki – zastanawia mnie, czy to Ty jesteś autorem tych rysunków/ikonek pojawiających się przy naszych nickach? Są przeurocze. <3

 6. avatar Anigabi99 28 maja 2019 o 08:00

  Witaj Pepsi, córka-20l. bierze od roku letrox 50, teraz nasza endo zwiekszyła jej dawkę do 75 po tym, jak tsh skoczyło do 5,25 (endo zawsze każe powtarzać tsh, a ft3 i ft4 już nie). Córka ma jelito drażliwe, nietolerancje laktozy i jest ciągle senna. Od miesiąca lecą jej włosy garściami, łamia sie paznokcie, ma sucha cere i całą skórę. Ma tendencje do torbieli jajników, w czasie miesiączki chodzi po scianach. Jest szczupła (lekka nadwyżka w biodrach). Je ogólnie wszystko, lubi warzywa i owoce. Nie stroni od nabiału (jogurty bez laktozy) i drobiu. Jak moge jej pomóc? Niczym sie nie suplementuje, bo…nie moge jej przekonac do supli. Z góry dziekuje za pomoc! Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 28 maja 2019 o 09:23

   jakie są przeciwciała tarczycowe i USG tarczycy? Czy to zwykła niedoczynność i hashimoto

 7. avatar AnSy 29 maja 2019 o 11:05

  Pepsi Kochana doradz prosze osoba 33 lata homocysteina 9.36 cos z tym robic? na biorezonansie wychodza oslabione naczynia krwionosne w rodzinie choroby sercowe

  1. avatar Jarmush 29 maja 2019 o 11:09

   Droga Ansy, potrzebuję badań: 25(OH)D, `B12, kwas foliowy, żelazo, ferrytyna, jeśli można zrobić B6, to niech zrobi

 8. avatar AnSy 29 maja 2019 o 12:56

  B12-572, kwas foliowy-9.92, D325OH-67 to ostatnie wyniki.Ferytyna zelazo z tamtego roku w normie ale nie ma wynikow dokladnych

 9. avatar Maja7 13 lipca 2020 o 17:41

  Pepsi mam wynik 29000 pg/ml – estrogen, norma: f.folikularna 21-251, edukacyjną 38-649, lutealna 21-312, kompletnie się nie znam. Mogłabyś powiedzieć co myślisz o takim wyniku? Dziękuję

  1. avatar Jarmush 13 lipca 2020 o 19:25

   Miewasz wzdęcia, zimne dłonie i stopy, problemy ze snem, chroniczne zmęczenie, nadwrażliwe piersi, niskie libido? Jesteś na jakiejś terapii hormonalnej? Masz nadwagę? Zbadaj próby wątrobowe, i koniecznie USG narządów rodnych.

   1. avatar Maja7 13 lipca 2020 o 21:59

    Mam wieczne wzdęcia, zaparcia, zimne dłonie też często, zmeczenie też, na terapii nie jestem, próby wątrobowe ok, usg też ok, mam niedowage, dużo sprzeczności.

    1. avatar Jarmush 14 lipca 2020 o 12:22

     a co mówi lekarz?

     1. avatar Maja7 15 lipca 2020 o 12:51

      Lekarze twierdzą, że przesadzam, że wszystko ok, dlatego dziękuję, za to co robisz, za tą stronę!!

 10. avatar Gosik 22 września 2020 o 14:14

  Przed snem zielona herbata to raczej nie, bo przeciez jest pobudzajaca. Ile czasu taka terapia Pepsi?

  1. avatar Jarmush 22 września 2020 o 19:43

   Nie jest powiedziane, nie każda zielona herbata pobudza

   1. avatar Gosik 23 września 2020 o 08:09

    a ile czasu terapia o ktorej piszesz ma trwac?

 11. […] ponieważ te zawierają indolo-3-karbinol, fitoskładnik, który pomaga metabolizować estrogen. Przeczytaj ten artykuł i poznaj inne sposoby na okiełznanie rozhulanych estrogenów. Kortyzol: […]

 12. avatar Anka 19 kwietnia 2024 o 23:05

  Dobra Pepsi! Trafiłam na twoją stronę dziś. Szukam porady/kierunku. Od roku mam nieregularne miesiączki, lat 36, większość życia nadwaga w tym momencie otyłość. Ogółem fatalnie się czuję od jakiegoś czasu, ciągle bóle głowy po parę razy w miesiącu w specyficznym czasie cyklu, skóra stan fatalny, psychicznie źle, leczę nerwice od 2 lat, problem ze zrzuceniem wagi. Nie wiem czy zaczyna mi się menopauza czy mam zaburzenia hormonalne. Na USG wyszło pogrubione endometrium i lekarz chce żebym szła na biopsję. Jestem przerażona.
  Nie wiem co robić. Napewno trzeba zbić wagę. Ginekolog mówi że tarczyce mam trochę za niska i cukier za wysoki a mój lekarz ogólny (za granicą) nie widzi problemu. HELP

  1. avatar Pepsi Eliot 20 kwietnia 2024 o 07:36

   Mam program, który działa od lat,nazywa się „jem i chudnę” najpierw trzeba zbić wagę, wszystkie parametry zdrowia się polepszą.Właśnie czekamy na świeżą dostawę naszych Shape Shake ze Stanów , już wyleciały, więc możesz ruszyć z programem.

   Trzeba też dowiedzieć się co dokładnie z Twoją tarczycą, bo ją można napędzić i zaraz poczujesz się lepiej, o ile to subkliniczna niedoczynność.
   I na pewno masz zmęczone nadnercza.

   Moim zdaniem, to nie menopauza.
   Moje 4 szklanki też włączymy do programu jem i chudnę.
   O programie wstępnie przeczytaj tutaj: https://www.pepsieliot.com/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-rewolucyjnej-diecie-jem-i-chudne-z-przerywanym-postem/

   Potrzebuję takich danych, jak:
   podaj TSH, pozostałe hormony tarczycy, przeciwciała tarczycowe, USG tarczycy, mocz, kwas moczowy, kreatynina, lipidogram, cukier i insulina na czczo, zwykłą morfologia, B12, kwas foliowy, homocysteina, SELEN (konicznie) , cynk, 25(OH)D, fibrynogen, i to co zwykle, czyli sód, potas, magnez, wapń i żelazo.

   Nie jestem lekarzem, więc to nie jest porada lekarska, ale od 20 lat pomagam ludziom i sobie, bo ich zdrowie, to moja pasja. Będzie dobrze.

 13. avatar Agnieszka 7 maja 2024 o 14:00

  Cześć Pepsi. Będziesz jeszcze wracać do Polski czy już na stałe Maroko? Sklep na Bohaterów Września będzie działać?

  1. avatar Pepsi Eliot 7 maja 2024 o 14:42

   Sklep działa, ale internetowy ZAWSZE 24/24/7dni w tygodniu 🙂

   1. avatar Agnieszka 7 maja 2024 o 14:48

    Dziękuję. I oczywiście miało być Monako 😉

    1. avatar Pepsi Eliot 7 maja 2024 o 15:34

     Rozśmieszyło mnie to Maroko 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum