logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
95 941 380
438 online
32 617 VIPy
Reklama

 

 

MACA 100% ORGANIC This is BIO
POMOŻE ZLIKWIDOWAĆ 
RÓWNIEŻ TĘ SYTUACJĘ

TWOJA
ENERGIA I RÓWNOWAGA
HORMONALNA

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jak określić swój typ metaboliczny? Czy możesz czuć się dobrze na Paleo?

Jeśli chodzi o zdrowie, to wiadomo że nie ma jednej diety idealnej dla wszystkich. Wciąż jednak pojawiają się spory w kwestii prawd oczywistych. Dochodzi nawet do tego, że pomimo zgody wśród ludzi zajmujących się dietetyką, zdarzają się konkretne anomalie. Pomimo że owoce i warzywa to tak zwana dobra alkalizacja ciała, a białko zwierzęce to tak zwane złe zakwaszanie, mędrcy dochodzą do wręcz krańcowo innych wniosków.

Jeśli chodzi o kwestie wyższych wibracji, zerowania się i wychodzenia z matrixu należy spożywać tylko pokarmy wysoko wibrujące, rośliny, to co rezonuje z ziemią, nie doświadcza cierpienia. Ale to temat na inną historię. Gdy Twoja świadomość będzie ewoluować

O czym tak właściwie nawijasz?

Ależ o typach metabolicznych

Znajdziemy je w Tao, znajdziemy w ajurwedzie, znajdziemy nawet we własnym domu.

Dr. William Donald Kelley wyleczył się dietą roślinną i dobrym nastawieniem duchowym z raka trzustki, a uwierzcie, że to nie jest proste i częste. Szczególnie przy tym raku. Gdy zachorowała z kolei jego żona, również zaczął ją leczyć wyłącznie roślinami, a kobieta marniała w oczach. Dopiero dawka pokarmów odzwierzęcych wyciągnęła ją z choroby. To dało mu do myślenia. Powstała logiczna hipoteza, która się jakby sprawdza.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ POLECANĄ PRZEZ NAS 100% ORGANICZNĄ KURKUMĘ This is BIO, idealna do pierwszej szklanki KURACJI 4 SZKLANEK


Nasz autonomiczny układ nerwowy składa się z układu przywspółczulnego odpowiedzialnego za odpoczynek i poprawę trawienia, oraz wręcz przeciwnie działającego układu współczulnego, czyli podkręcającego adrenalinę, przyspieszającego tętno i metabolizm

Chodzi o biochemiczne indywidualności. Twój metabolizm jest nastawiony na pewne paliwa, które dadzą mu najwięcej energii życiowej. Nie można stosować oleju napędowego w aucie na bezołowiową benzynę.

Insulina, która kontroluje poziom cukru we krwi, jest również ważnym czynnikiem decydującym. Jeśli wystąpi nadprodukcja insuliny (insulinooporność), w celu obniżenia poziomu cukru we krwi, system będzie konwertować go do trójglicerydów i innych tłuszczów. To spowoduje, że węgle zamienią się w tłuszcz.

Jak więc sprawdzić, co Ci służy?

Jakim jesteś typem metabolicznym?

Oto 4 podstawowe typy metaboliczne:

1. Z dominującym układem współczulnym

2. Z dominującym układem przywspółczulnym

3. Z szybkim utlenianiem

4. Z powolnym utlenianiem

Na szczęście nie znaczy to, że będą to cztery różne diety. Będą tylko dwie, ale podstawowe z różnymi czynnikami dominującymi.

Wegetarianie:

Dominanty układu współczulnego i powolnie oksydacyjnego

Beztłuszczowe białka, mnóstwo warzyw, owoce i wiadomo, że bez rafinowanych węglowodanów.

Mięsożerni:

Dominanty to szybkie utlenianie i przewaga układu przywspółczulnego

Najlepsze jedzenie, to ciężkie białka i tłuszcz jako preferowanego źródła paliwa.

Inni mogą jeść to i to. Są uprzywilejowani.

images-4

Jak szybko określić swój typ metabolizmu wg dr Williama Donalda Kelley’a?

1.

Zbadaj poziom trójglicerydów na czczo. Gdy masz ponad 80, to oznacza, że nadmiar insuliny jest przekształcany w trójglicerydy. Jedz dietę mięsną, bo jesteś takim typem metabolicznym.

Jeżeli z kolei masz trójglicerydy poniżej 80 jedz węgle.

Uwaga, tutaj jest pewien haczyk, gdyż typ wegetariański może mieć jednak zbyt wysokie trójglicerydy również z powodu zbyt niskiej podaży Omega-3 w diecie roślinnej (a, przy okazji, to także podnosi fibrynogen).

2.

Weź 50 mg niacyny na pusty żołądek. Jeśli skóra zrobi się czerwona i czujesz się bardzo, bardzo rozgrzany i wystąpi swędzenie w ciągu pół godziny, jesteś mięsożercą (masz dominantę przywspółczulnego układu). Jeśli czujesz, że jest Ci cieplej i masz lekki rumienieć na twarzy, oznacza to, że masz metabolizm na dwoje babka wróżyła. Ale jeśli nic nie czujesz, jesteś typem metabolicznym stworzonym do jedzenia węglowodanów, czyli, że masz układ współczulny dominujący. To wszystko dlatego, że niacyna jest alkalizerem.

3.

Weź 8g na dzień witaminy C w postaci kwasu askorbinowego przez trzy kolejne dni.

Oznaki, że jesteś mięsożercą to:

czujesz się przygnębiony, ospały, wyczerpany, rozdrażniony, a jak jesteś kobietą możesz mieć dodatkowo podrażnienie pochwy.

Jeśli nie czujesz żadnych zmian, jesteś typem zrównoważonym.

Jesteś typem wegetariańskim, gdy zobaczysz zdecydowaną poprawę – wyższa energia, lepszy sen i generalnie supcio.

Generalnie medycyna alopatyczna uważa dr. Williama Donalda Kelley’a za szarlatana, może świra. Z dwóch powodów, że jest samoukiem, gdyż jedynie dentystą, a drugi powód, że mówi dziwnie. Ma też wielu wyznawców. Ktoś pytał się, jak określić swój typ metaboliczny, więc powiedziałam co wiedziałam and:

No właśnie, jaki system dominuje w Twoim ciele? Czy przywspółczulny, czy współczulny? A może siedzisz mniej więcej trochę tu, trochę tu?

Niestety genetyka też będzie odgrywała bardzo istotną rolę. Na przykład Eskimosi to genetyczny typ, który je mięso. Wielkie rejony Chin jadły głównie rośliny, o czym pisze Campbell w swoim bestsellerze China Study. Znając swój typ metaboliczny jesteś w stanie dobrać dla siebie najlepszy pokarm, czyli lekarstwo.

Jeśli nie jesteś typem roślinożercy będziesz słabo się czuł jedząc dużo węglowodanów. Przy czym słowo węglowodan zawiera w sobie tyle znaczeń, że musimy zdawać sobie z tego sprawę. Cukier z cukierniczki (puste kalorie) to węglowodan, i brokuł to też węglowodan (ten ma sporo białka).

Reklama

TU ZNAJDZIESZ 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny do KURACJI 4 SZKLANEK


Ludzie z Hashimoto, czyli z chorobą autoimmunologiczną często źle się czują jedząc dużo węglowodanów?

Dlaczego tak się dzieje?

Czy to oznacza, że tylko pewien typ metaboliczny zapada na Hashimoto?

Oczywiście, że nie, ale często historia choroby wygląda następująco. Ludzie jedzą węglowodany, chodzi tutaj o pszenicę i wszystko co zawiera gluten, lub „glutenopodobne” białka. W ciele panuje totalne złe trawienie węglowodanów w postaci białka pszenicznego i jemu podobnych. Jelita zaczynają przepuszczać. Po takich węglowodanach ludzie ci czują się źle, ale jedzą je nadal, bo lubią. Jedzą też zwykle białko zwierzęce, a system jest w stanie zapalnym. Nadchodzi w końcu choroba autoimmunologiczna, często też taka choroba też już wystąpiła u przodków. Chorzy zaczynają na siłę rzucać się ku różnym dietom, ale ich ciało nie trawi już dobrze ani złego, ani dobrego pokarmu.

Hashimoto to nie jest choroba tarczycy, nigdy nie wyleczy jej endokrynolog eutyroksem. Chorujesz na Hashimoto nie dlatego, że brakuje Ci jakiegokolwiek leku. Tylko Ty jesteś w stanie wyleczyć się z Hashimoto oczyszczając swoją yyy … wątrobę.

Oczyszczanie wątroby, nerek, 4 szklanki plus szklanka zero (z sodą gaszoną wrzątkiem), oraz koniec z dietą lwa, to przepis na nowe narodziny?
Już tłumaczę tę enigmę.

Nie wyleczysz Hashimoto eutyroksem, czy innym syntetykiem nigdy, bowiem Hashimoto to nie jest choroba tarczycy, to jest wynik zanieczyszczonego ciała, przeciekających jelit i przede wszystkim zanieczyszczonej wątroby. Wyleczyć Cię z Hashimoto może tylko oczyszczenie ciała, z ogromnym naciskiem na oczyszczenie wątroby. Gdy problem nie był tłumiony latami masz ogromne szanse na wyleczenie choroby w ciągu roku, tylko poprzez oczyszczenie wątroby.

Głównymi produktami tarczycy są dwa hormony, tyroksyna (T4) i trójjodotyronina (T3). Tyroksyny jest 85 %, a T3 15%. Owe hormony sensu stricte są niczym, po prostu wodą, gdy dostaną się do krwi. Dopiero w wątrobie dzięki specjalnym enzymom aktywują się. Tymczasem u 90% ludzi, to wątroba jest problemem.

Przede wszystkim ludzie jedzą żarcie, które ich zakwasza. Naturopaci enigmatycznie nawijają o tym co sami jedzą. Jednak wystarczy spojrzeć na człowieka i już wszystko wiesz. Czysta wątroba, odpowiednie pH moczu jest widoczne na twarzy. To jest energia ciała, to jest żwawość, skoczność, łatwa kucliwość (wymyśliłam to mega słówko:) i kreacja.

owocek

(Visited 51 331 times, 15 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Joanna123 28 marca 2017 o 17:35

  A co Grzegorzuadamie powiesz na trójglicerydy 1000 mg/dl ?

  1. grzegorzadam 29 marca 2017 o 00:04

   ?

 2. Pietrek 2 kwietnia 2017 o 14:38

  Zastanawiam się czy dawka niacyny jest mocno istotna w tym teście. U mnie np. za pierwszym razem, po 100 mg miałem czerwone całe uszy, nos i trochę szyję, natomiast dwa dni później po zażyciu 50 mg (oczywiście według wskazań czyli na czczo) nie zadziało się kompletnie nic.

  1. Pepsi Eliot 2 kwietnia 2017 o 15:19

   trzeba powolutku przyzwyczajać ciało do niacyny,

   1. Pietrek 2 kwietnia 2017 o 16:20

    No tak, to że powolutku to wyczytałem z Twojego świetnego (szacun :-)) bloga. No ale pytanie brzmi czy według dr Kelley’a objawy typu czerwona skóra mają powstać dla dawki 50 mg czy mogą wystąpić dopiero przy 500 mg. W jednym z komentarzy grzegorzadam napisał, że wziął 350 mg i wystąpiły objawy jak dla mięsożercy. Pytanie czy gdyby wziął na dzień dobry 50 mg to czy miałby takie same objawy. Myślę, że to istotne bo może jednak jest „roślinny”, a test wskazał na mięso.

    1. Pepsi Eliot 2 kwietnia 2017 o 17:26

     od każdej dawki mogą wystąpić

    2. grzegorzadam 2 kwietnia 2017 o 17:35

     Pytanie czy gdyby wziął na dzień dobry 50 mg to czy miałby takie same objawy.”

     Tego nie wiem, w każdym razie pierwszy kontakt zwykle zaczerwienia.
     Nie ma tu obaw, wieksza dawka, większe objawy.

    3. Johan_Burbon63.5℅ 29 września 2017 o 13:43

     Po jednorazowej dawce 0.5 g niacyny nie zauważyłem reakcji ale nie pamietam czy to bylo na czczo. Jednak kiedy dochodzi do większej koncentracji efekt jest piorunujacy 🙂

 3. Anna 12 kwietnia 2017 o 09:34

  Witam. Chciałam zapytać o te typy metaboliczne? Ja mam trójglicerydy 37 więc wychodzi na to, że mam typ węglowy. A co w przypadku gdy tak jak mój mąż ma nadwagę i trójglicerydy 250? Czy to oznacza że jest typem mięsnym czy jak się jest chorym to już na to się nie patrzy? Jeszcze wrócę do swojej osoby. U mnie insulina na czczo wyszła 3,6 (2,6-24,9) a hemoglobina glikozylowana HBA1C 5,49 % (4,8-5,9%), oraz wartość jej to 36,55 (29-42). Czy to są juz jakieś objawy insulinooporności? Czy ta insulina na czczo w dolej normie nie za niska? Dziękuję za odpowiedź.

  1. Pepsi Eliot 12 kwietnia 2017 o 10:12

   a na jakiej jesteś diecie? Insulinooporność to wysoka insulina. Co innego, gdy mówimy o cukrzycy.

 4. Anna 12 kwietnia 2017 o 10:16

  Wtedy jak robiłam te badania byłam na takiej diecie, że jadłam wszystko, ale nie gotowce tylko sama sobie przygotowywałam jedzenie tj. chleb na zakwasie, owoce, warzywa, mięso. Unikam chemii. Teraz nie jem już glutenu, ale wyniki jeszcze są z tamtego okresu.

 5. Anna 12 kwietnia 2017 o 12:07

  Glukozę na czczo miałam 83 więc chyba dobrze, tylko ta insulina jakaś niska mi się wydawała, choć w normie. Znowu ta hemoglobina glikozylowana w górnej granicy normy, nie umiem tego zinterpretować? Dziękuję za odpowiedzi.

  1. Pepsi Eliot 12 kwietnia 2017 o 18:22

   insulina ma być niska

 6. Sally 19 kwietnia 2017 o 16:49

  Pepsi..u mnie Hashi..przez polroku AIP dieta..wyniki wciaz takie same..ogolnie lubie i miesko i wegle ale bez przesady..sa dni kiedy moglabym być caly dzien na sokach..smaki mi sie zmieniaja…ogolnie jestem chudzielec od zawsze..170 cm a 50-51 waga..moge zjesc co chce a waga wciaz w miejscu,,,cukier na czczo w normie, insulina ponizej normy, po kwasie askorbinowym ogolnie dobrze..senna po nim napewno nie jestem..raczej mi po nim zimno :)) i nawet mam energie..triglicerydów i cholesterolu jeszcze nie badalam..zaczelam jesc jajka—zrobilam testy pokarmowe i wyszla intolerancja na jajka..shit…wiec jem tylko zoltka….wiec kiedy jest insulina ponizej to jest problem czy nie ? Podczas AIP spadly mi plytki oraz leukocyty w krwi..nie wiem dlaczego..stracilam podczas tego okres i hormony plciowe prawie wszystkie w dolnej granicy-cysta z krwia na lewym jajniku od roku czasu…wiec jezeli AIP sie zbyt nie sprawdza to jaka diete polecasz ? Ogolnie to na AIP mialam bardzo malo wegli..jezeli byly to tylko bataty i to tylko od czasu do czasu bo krecilo mi w brzuchu no i warzywa korzeniowe..tak pozatym..zero cukru, wegli…ale chyba tez malo tluszczu bo jadlam wiekszosci drób i podroby…dzieki za wszystkie rady..

  1. Pepsi Eliot 19 kwietnia 2017 o 18:45

   Po prawej na blogu masz kilka wpisów tylko dla i o Hashi, poczytaj w spokoju, tam jest właściwie wszystko co potrzebujesz wiedzieć

 7. Rafał 23 kwietnia 2017 o 09:00

  U mnie trójglicerydy na czczo 35, a po niacynie zrobiłem się bardzo czerwony i swędziało 😉 po węglach czuje się dobrze…po mięsie trochę ciężej ale też ok.

 8. mwsuwaj 29 maja 2017 o 13:03

  eee… u mnie trójglicerydy 1,14 (0,40-1,54) jak TO interpretować? mam hashimoto, a od większości mięsa mnie odrzuca, mam odruch zwrotny…

  1. Pepsi Eliot 29 maja 2017 o 13:43

   a co tu interpretować? jest ok

 9. Gosialavenda 20 lipca 2017 o 22:02

  Hej wszystkim, ja nie sprawdzałam jakim jestem typem metabolicznym, ale zaraz po glutenie odstawiłam mięso, a potem produkty mleczne. W dwa i pół miesiąca zlecialo 11 kg, skóra na mnie nie wisi, kolezanka użyła sformułowania, że się ubijam, a bała się, że się rozciągnę. Mam mnostwo energii, zapomnialam co to refluks czy bole brzucha. A najciekawsze jest to, że wyleczylam się zapalenia okoloustnego.Kilka lat smarowalam sie różnymi masciami łącznie z Elocomem, a to steryd. Faszerowalam się antybiotykami, i lekami antyalergicznymi i nic nie pomagało. A teraz? Nawet słońce mi nie szkodzi. Niech żyją owoce i warzywa. I nawet po czerwonej fasoli nie mam już wysypki. Do konca nie wiem co mnie wyleczylo, brak glutenu, produktów mlecznych, czy cukru i mięsa. A przy okazji wprowadzenie do diety mnóstwa witamin. Nie wiem ,ale to nie ważne bo i tak nie mam zamiaru wrócić do dawnych nawyków, bo niby po co?

 10. iza 21 lipca 2017 o 08:42

  Hej Pepsi! Mam pytanie o suplementację D3. Mąż miał ostatnio badanie 25OH, wyszło mu na poziomie 37. Do tej pory brał jedną tabletkę D3+K2 TIB. Ile powinien brać, żeby podkręcić te wyniki i kiedy sprawdzić ten poziom ponownie? Waga męża około 75kg.

  1. Pepsi Eliot 21 lipca 2017 o 10:57

   1 D3+K2 TiB, 4 D3 TiB po śniadaniu, najlepiej razem z 1 Omega 3 TiB

   1. iza 21 lipca 2017 o 11:39

    ok, dziękuję <3

 11. Anna 21 lipca 2017 o 16:53

  a ja poproszę o jakąś podpowiedz bo nie mam pewności co do typu metabolicznego jakim jestem bo ..wielokrotnie robiłam test niacyną w czystej postaci na pusty żołądek (50 mg) i nigdy nie występowało żadne zaczerwienienie czy w ogóle nawet lekkie uczucie ciepła (absolutnie nie …raczej w drugą stronę – jestem wiecznym zmarzluchem z dość niskim ciśnieniem i chętnie znalazłąbym sposób żeby naturanie je podwyższyć i czuć się bardziej żywa a jak dotąd jest w stanie mi tylko podwyższyć ciśnienie niezdrowa dzieta – poprosiłabym o wskazówkę gdyby ktoś znał zdrowy naturalny sposób) …wracając do niacyny i typu metabolicznego – dziś byłam bardzo zaskoczona bo wzięłam niacynę w ilości 50 mg ( ale nie w czystej postaci ) tylko w suplemencie Super Balanced B Complex 50mg with Niacin (G&G) oraz wraz z tym inny suplement diety ( wiem przesadziłam ) tej samej firmy -Complete Beauty (tam również jest niacyna 20 mg) i …w 15 minut potem po prostu wszystko zaczęło mnie szczypać i super rumieniec na twarzy, dekolcie, rękach i super gorąco ..to trwało jakieś 20 min. i ustąpiło …i teraz nie wiem czy był to efekt pomieszania jeszcze innych witamin czy też zbyt dużej ilości niacyny czy może wskazuje na pewien typ metaboliczny ? Co sądzisz Pepsi ? ..ktokolwiek mógłby mi coś podpowiedzieć to bardzo proszę …Generanie byłam wcześniej przez ponad rok roślinożercą na surowym i świetnie się przy tym sposobie zywienia czułam …Pozdrawiam serdecznie…PS.Test witaminą C też robiłam ale czułam się raczej neutralnie tzn. nie super dobrze ani też nie byłam ospała …tak zwyczajnie jak zazwyczaj.

  1. grzegorzadam 22 lipca 2017 o 08:47

   super rumieniec na twarzy, dekolcie, rękach i super gorąco ..to trwało jakieś 20 min. i ustąpiło ”

   Zażyłbym 100 mg czystej niacyny i wtedy ocenił.
   To normalna reakcja.
   Test sody na kwas żołądkowy przed posiłkiem?

  2. grzegorzadam 22 lipca 2017 o 08:48

   Test witaminą C też robiłam ale czułam się raczej neutralnie”

   Co to za test?

 12. Anna 22 lipca 2017 o 22:42

  Miałąm na myśli test wit, C w postaci kwasu askorbinowego o którym pisała Pepsi ( 8g wit. C przez kilka kolejnych dni ) …natomiast testu sody nigdy nie robiłam ale spróbuję 100 mg czystej niacyny. Dziękuję i pozdrawiam ..

 13. Muddy 13 sierpnia 2017 o 15:14

  Czy fakt, że robi mi się niedobrze po zjedzeniu jajek i generalnie po każdym posiłku tłuszczowo-białkowym pozbawionym węglowodanów, może świadczyć o tym, że mój typ metaboliczny jest węglowodanowy?

  1. Pepsi Eliot 13 sierpnia 2017 o 15:19

   niekoniecznie, to może być psyche, po prostu nie rezonujesz z białkiem zwierzęcym, ja też nie 🙂

 14. Aga 29 sierpnia 2017 o 10:06

  Pepsi, mam pytanie, czy wit C przez 3 dni w tych ilościach bierzemy „na raz” czy rozkładamy na etapy w ciągu dnia
  ? góry serdeczne dzięki!

 15. Gosialavenda 22 listopada 2017 o 21:39

  Pepsi czy osoba z typem metabolicznym mięsnym, że tak go nazwę odżywiająca się wegetariańsko może zrobić sobie krzywdę? Albo typ roślinny jedzący mięso pochoruje się w końcu? I czy zawsze należy przeprowadzić taki test? Dziękuję z góry.:-) Lavendusik.

  1. Pepsi Eliot 22 listopada 2017 o 21:46

   nie, gdy jest się świadomym, robić od czasu do czasu badania etc. G. jak przeszedł na wegański witarianizm zbyt drastycznie natychmiast spadły mu trojglicerydy do poziomu odpowiaadającego zabiedzeniu, oraz leukocyty, stracił odporność.

  2. grzegorzadam 23 listopada 2017 o 00:09

   Słuchałbym natury 😉

   1. Gosialavenda 23 listopada 2017 o 15:36

    A Ty czego unikasz w pożywieniu?

    1. grzegorzadam 23 listopada 2017 o 16:54

     Nie kupuję nic gotowego praktycznie oprócz żytniego chleba na zakwasie, jem proste posiłki.
     Moja dieta to praktycznie o. Grande ze swoją świetną nie polecaną
     przez Pepsi dietą 😀

     Teraz zimą fasolówki, grochówki, codziennie świeże zupy, kasze, rosoły na dzikich kurach ;), jaja obowiązkowo podwórkowe, jakieś owoce, coś sobie zblenduję z lnem czasami, dużo kiszonek , soli, wody i trochę witamin i minerałów.

     1. Gosialavenda 23 listopada 2017 o 18:48

      No to zupelnie inaczej niż nasza Pepsi. Napisz mi proszę czy stosujesz post przerywany i czy jadasz czasami desery i czy pijesz kawę i dużo wody i czy bierzesz suplementy TiB. I ile razy dziennie jesz. I czy gluten z chleba żytniego to jedyny jaki jesz. I jeśli się nie obrazisz..to czy masz nadwagę,albo jesteś za chudy?

     2. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 07:27

      czy stosujesz post przerywany i czy jadasz czasami desery i czy pijesz kawę i dużo wody i czy bierzesz suplementy TiB.”

      Jem w oknie, ale robię tak od lat niezależnie od tych wskazań, pomiędzy woda , zioła, owoce.
      Deser zdarza się domowy rzadko, dziewczyny coś tam klimacą,
      choć wolę tarta marchewkę z jabłkiem i miodem.
      Kawy praktycznie wcale, wolę rumianek, inne zioła.
      TiB mam kilka.
      3 razy dziennie jem, nie liczę, zaczynam koło południa, tak robiłem od wielu lat.
      Rano owoce (Tombak), teraz woda z sola, dodatkami.

      ”gluten z chleba żytniego to jedyny jaki jesz.”
      Tak, wolę kasze jednak. Zupy na świeżo codziennie, doskonałe są.

      ”I jeśli się nie obrazisz..to czy masz nadwagę,albo jesteś za chudy?”

      żona mówi, że może być 😉
      Zima parę kilo wiecej, waga nie jest najważniejsza, utrzymuje stałą
      od chyba 30 lat, ćwiczyłem trochę, dużo jeździłem rowerem,
      choć kilka lat temu, było wyżej, i było bardzo
      blisko cukrzycy II, miałem wiele innych problemów, na pewno było
      odwodnienie, braki witamin, wtedy zacząłem czytać,
      ”eksperymentować” i naprawiłem się. 😉

      Tak na skróty całkiem.
      Widzę , ze mnóstwo ludzi przechodząc na raw ma problemy, z ciepłem,
      odżywieniem, to jest bardzo restrykcyjne.
      Nie wszystkim służy drastyczne odstawienie tłuszczów.
      Ta dieta jest dobra dla pasa podwzrotnikowego, u nas nie rosną banany i awokado…
      Dietę trzeba sobie dobrać do metabolizmu, nie jest to prosta sprawa,
      ale wykonalna.

     3. Pepsi Eliot 24 listopada 2017 o 07:36

      Szkoda, że osoba tak udzielająca się na mojej „surowej” stronie ma takie przeciwne poglądy, ale widać jakoś rezonujemy już kilka lat 🙂

     4. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 08:44

      Szkoda, ”

      Absolutnie 🙂
      Masz tu cały przekrój diet i żywienia na blogu.

      ”jakoś rezonujemy już kilka lat ? ”

      Bo dieta nie jest najważniejsza, a styl życia, omijanie przetworzonego
      sklepowego żarcia, chemii przemysłowej, ”leków”.
      Od bananów wolę zupy warzywne na świeżo, efekt ten sam…. 😉

 16. Gosialavenda 22 listopada 2017 o 22:32

  O kurczę, poważna sprawa, a jak teraz się odżywia?

  1. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 09:15

   przypomnę , było 🙂

   7 zasad zdrowia wg prof. Nieumywakina:

   1-wsza zasada:
   należy jeść niewiele i dobrze przeżuwać pokarmy. W
   normie objętość żołądka wynosi od 500 do 700 ml.
   Jeśli ilość spożywanych pokarmów zostanie 3-4 razy zwiększona to i objętność żołądka ulegnie powiększeniu,
   a to z kolei powoduje pomniejszenie organów jamy brzusznej i spowoalnia trawienie pokarmów

   Druga zasada:
   okresowo należy przeprowadzać 1-2dniową głodówkę opartą na wodzie, nie popijać podczas
   i po posiłku, gdyż obniża to stężenie soków trawiennych,
   popijanie do posiłku przyśpiesza procesy fermentowania i gnicia, powstają powstaje wiele procesów metabolicznych, wydziela się siarkowodór, metan oraz inne gazy.
   Gazy te są swego rodzaju substancjami trującymi. Należy pić jedynie czystą wodę.
   Wodę pijemy 10-15 minut przed posiłkiem i 1.5-2 godziny po posiłku.
   Tak jak w ciągu doby organizm traci nie mniej niż
   1.5L płynów to należy pić 1.5-2 L czystej wody.
   Herbata kawa są to płyny moczopędne. Piją ich Pańśtwo mniej za to wydalają więcej
   płynów z organizmu. W wyniku ich picia organizm odwadnia się- tj. zaczyna chorować.

   Trzecia zasada:
   4:57 – 5:03
   Stosunek pokarmów węglowodanowych i pokarmów białkowych powinien wynosić 3:1. Zaleca się ich nie mieszać.
   W przypadku wystąpienia chorób nie zaleca się jedzenia pokarmów białkowych, gdyż takei pokarmy
   zakwaszają organizm, a wraz z wiekiem najlepiej jest zrezygnować z pokarmów białkowych.

   Zasada czwarta:

   Niech Państwo przyjmują sodę spożywczą na czczo 1/4
   łyżeczki of herbaty na szklankę ciepłej wody.
   Ewnetulanie można wykorzystać podgrzane mleko do 20 minut przed posiłkiem.
   To skuteczny środek przywracający równowagę kwaśno-zasadową.

   Piąta zasada:
   5:36 – 5:44
   Stosujcie wodę utlenioną jako jeden z nasilniejszych przeciwutleniaczy powstających w komórkach systemu odpornościowego organizmu
   zabijającymi każdy formę patogenó i uruchamiającymi zdrową.
   Do szklanki wody proszę zakroplić 10-15 kropel 3% wody
   utlenionej na 15- 20 minut przed posiłkiem.

   Szósta zasada:

   Jako profilaktykę przy zwalczaniu grypy lub chorób gardła na 1/4
   szklanki wody wkroplić 10-15 kropli 3%wody utlenionej.
   Do każdego nozdrza 1-2 ml płynu i wciągnąć go nosem.
   Po 2-3 minutach delikatnie oddychamy nozdrzami. Procedurę można powtórzyć.

   Zasada siódma:

   Nie spożywaćposiłków po 19-ej czasu lokalnego z wyłączeniem sfermetnowanego nabiału, warzyw oraz owoców.

   W celu zachowania odpowiedniego napięcia co tydzień lub 2-3
   razy w tygodniu przez godzinę uprawiać gimnastykę.
   Co dziennie przyjmować przemienne prysznice (ciepłe i chłodne).

   Te siedem zasad, jakie profesor Nieumywakin zaleca przestrzegać przez całe życie.

   1. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 09:16

    Kiedyś zrobiłem to zestawienie z filmu, którego już nie ma 😉

   2. Gosialavenda 24 listopada 2017 o 19:20

    Jak to z wiekiem zrezygnować z produktów białkowych? Nic, a nic? Myślałam, że białko potrzebne jest dla mięśni?

    1. Pepsi Eliot 24 listopada 2017 o 21:55

     nie można zrezygnować z białka, to pokarm pierwszy, niezbędny do przeżycia. Nie to miał Grzegorzadam na myśli.

    2. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 22:25

     Dlaczego całkiem?
     Jeść mniej ogólnie, człowiek nie jest wtedy w fazie wzrostu.
     Ma się odżywić.

 17. Gosialavenda 24 listopada 2017 o 08:11

  Pepsi to, że rezonujecie już tyle lat razem oznacza, że jesteś uczciwa i szanujesz cudze poglądy.

 18. Gosialavenda 24 listopada 2017 o 08:18

  Dodam, że zamykasz pyski i ryje wszystkim tym, którzy mówią i piszą, że nie publikujesz komentarzy, ktorzy jedzą inaczej niż Ty. ?

 19. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 21:58

  tak w skrócie powiedział, że nie przykłada już wagi do diety wysokobiałkowej.”

  Tak, z wiekiem trzeba mniej jeść, szczególnie białka.

  1. Pepsi Eliot 24 listopada 2017 o 22:03

   po to, aby w starszym (starczym) zacząć jeść więcej, jak dzieci.

   1. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 22:20

    Zobaczy się.
    Nieumywakin swoim przykładem pokazuje , że to dobry kierunek 😉
    Babcia Gerson chyba też.

    1. Pepsi Eliot 25 listopada 2017 o 10:44

     starsza od niego 🙂

     1. grzegorzadam 25 listopada 2017 o 11:58

      Chyba koło 5 lat.
      Też jedzie na surowych roślinach.

 20. Gosialavenda 24 listopada 2017 o 23:03

  A to już zrozumiałam, lepiej się dopytać niż sobie krzywdę zrobić. Dziękuję za wyrozumiałość.

 21. derylldg 20 grudnia 2017 o 07:00

  do Pepsi lub grzegorzadam moje pytanie dotyczy typu metabolicznego a mianowice określenia sie mam tójglicerydy dokładnie 80 i jak mam do tego podejść

 22. Mysz 22 lutego 2018 o 18:06

  Zrobiłam na ten czas dwa testy: niacyna na pusty żołądek spowodowała potworny ból żołądka (na 3-4 minuty), a czerwona i piekąca byłam od głowy po piety, dosłownie. Kwas askorbionowy brałam swego czasu codziennie i nie zauważyłam nic raczej na plus ani na minus. Odczucia obojętne. Czy z tego co napisałam można ocenić co nieco, czy potrzebne jest jeszcze badanie trójglicerydów?. Czy dobrze myśle, że jestem „mieszana” i powinnam raczej włączyć do diety białko? Usilnie staram się być 100% wegan ale nie wychodzi. Marzę o serze kozim, albo o jakiejś „wkładce” do surowej sałatki na obiadokolacje. Śniadnia są owocowe (tak tylko dodam).

  <3

  1. grzegorzadam 23 lutego 2018 o 22:56

   ”Usilnie staram się być 100% wegan ale nie wychodzi. ”

   Dlaczego usilnie?
   Słuchaj organizmu.
   test jest raczej wymowny.

   1. Mysz 24 lutego 2018 o 13:24

    Czyli mogę sądzić, że moje kompulsy (strasznie też utyłam) mogą brać się z braku białka w diecie? Dłuższy czas nie mogę poradzić sobie z tym napadowym obżarstwem. Mój mąż np. może zjeść 1 kg jabłek, 8 bananów, melona i przegryść to wszystko gruszkami i jest najedzony i zadowolony a mnie przy takiej diecie „czegoś” brakuje. I jest mi z tego powodu bardzo smutno, bo chciałam być roślinożerna nie ze względu na modę, a z powodu, że tak to ujmę, mocy uzdrowieńczych i oczyszczających. A stało się zupełnie odwrotnie. Nie żywiłam się na co dzień wegańskim złomem (no oprócz napadów), nigdy nie robiłam wegańskich deserów, pizzy, chleba, past, pasztetów, raczej stawiałam na prostotę. Chciałam dla siebe dobrze.

    Jakie białko mogłabym dodać aby żyć w zdrowiu?

    1. Pepsi Eliot 24 lutego 2018 o 17:30

     20 dkg zielonych liści, trawa pszeniczna This is BIO, trawa jęczmienna This is BIO, spirulina This is BIO, chlorella This is BIO, brokuły This is BIO, Hemp protein This is BIO, Jarmuż This is BIO, szpinak This is BIO. Jak nie musisz być 100% wege, to porcja shape shake TiB

     1. Mysz 24 lutego 2018 o 17:42

      Dziękuje, dziękuje! W tym momencie już wszystko wiem. Rozplanuje to sobie, w dniu gdzie trening mam wieczorem będę piła shape shake na wodzie, a w dniu bez terningu będę jadła zielonki w dużej ilości. Bedę mogła żyć w zgodzie ze sobą!

      loooove <3

     2. Pepsi Eliot 24 lutego 2018 o 18:46

      <3

    2. grzegorzadam 24 lutego 2018 o 20:48

     I jest mi z tego powodu bardzo smutno, bo chciałam być roślinożerna”

     Nie widzę powodu, aby mieć z tych powodów traumę 😉
     Osobiście mam z tego radochę, czuję się znakomicie.
     Pepsi pisała o swoim G..
     Nie wszystko dla wszystkich.
     Pokora wobec natury wskazana 😉

    3. grzegorzadam 24 lutego 2018 o 21:01

     Jedz jajka, rybki eko, poza tym możesz być weganką 🙂

 23. Natalia 18 czerwca 2018 o 19:45

  Pepsi, pomóżcie. Mój tata – 52 lata od niedawna ma zaniki pamięci – nie pamięta, że gdzieś był, że już o coś zapytał, wygląda na rozkojarzonego i jakby był nieswój. Dodatkowo jest bardzo senny, przysypia i nic mu się nie chce. Ma bardzo dużo na głowie firma -dom – opiekuje się schorowanym dziadkiem, kilka lat wcześniej długo pomagał choremu na raka jelita ojcu = sporo stresu. Pójdzie do jakiegoś dohtora ale chciałabym swoją drogą, żeby zrobił badania krwi itp – jakie najlepiej żeby badania zrobił? Będę wdzięczna za odpowiedź!!

  1. Pepsi Eliot 18 czerwca 2018 o 20:01

   Był Alzheimer w rodzinie?

   1. Natalia 18 czerwca 2018 o 20:19

    Z tego co wiem to nie, przynajmniej nie w najbliższej..

   2. Natalia 18 czerwca 2018 o 23:32

    O alzhaimerze w rodzinie nie słyszałam, mama też mówi, że raczej nie. Podpowiecie coś?

    1. Pepsi Eliot 19 czerwca 2018 o 09:09

     badania musi zrobić. sód, potas, lipidy, cuklier i insulina na czczo, B12, kwas foliowy, HOMOCYSTEINA !!, próby wątrobowe, kreatynina, kwas moczowy, wapń, chlorki

     1. Natalia 19 czerwca 2018 o 10:06

      Dziękuję, na pewno dopilnuję żeby wszystko zbadał i pewnie się jeszcze odezwę w temacie. Powinnam się poważnie martwić? Na co te objawy mogą wskazywać? Bo trochę się niepokoję 🙁 🙁

     2. Pepsi Eliot 19 czerwca 2018 o 10:51

      To w ogóle nie jest Twój problem, nie promieniuj na niego swoimi podejrzeniami i smutną energią strachu. To ewentualnie jego problem i on to będzie rozwiązywał, lub nie. Do niego należy wybór. Ty możesz mu podpowiedzieć coś i to wszystko. Ty zajmij się sobą, poobserwuj swoje emocje, strach, nie identyfikuj się z tym. najlepiej, żeby to on do mnie pisał, ale dopuszczam też i takie relacje, ale nic na siłę.

    2. grzegorzadam 20 czerwca 2018 o 06:05

     te testy wykonałbym, szczególnie poziom wit. D i biorezonans z analizą włosa:

     https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

     1. Natalia 14 lipca 2018 o 19:48

      kochani problem się nasilił. badań wykonanych mnóstwo na tę chwilę żadnej diagnozy ale po dzisiejszej konsultacji wiemy, że czekamy na wyniki krwi, które mogą potwierdzić 3 choroby, a wśród nich najgorszą – chorobę wściekłych krów. Na wynik musimy czekać do 2 tygodni. Usłyszeliśmy od lekarza i wszędzie czytam, że to coś jest nieuleczalne i nic się nie da zrobić. Czy Wy moi drodzy wiecie coś więcej w temacie? Czy można coś jeść pić zrobić cokolowiek na to cholerstwo jeśli jest to choroba creutzfeldta- jakoba? Będę wdzięczna za każde info, wskazówkę, cokolwiek.

     2. grzegorzadam 15 lipca 2018 o 10:34

      Usłyszeliśmy od lekarza i wszędzie czytam, że to coś jest nieuleczalne i nic się nie da zrobić. ”

      spokojnie, bez paniki, napisz co im tam wyszło w tych badaniach atomowych.

     3. Natalia 15 lipca 2018 o 17:14

      tzn dohtor powiedział, że jest małe prawdopobieństwo tego czegoś ale że musi też wykonać w tym kierunku badanie i w międzyczasie czekamy na pozostałe wyniki z krwi. Jak będę mieć coś więcej to dam znać, usiłuję nie panikować ale lekko nie jest :/, dzięki za odpowiedź

     4. grzegorzadam 15 lipca 2018 o 21:02

      spokojnie, napisz potem.

      Strach:

      ”Trzeba również pamiętać, że zdrowie fizyczne jest równie ważne jak zdrowie psychiczne.

      Śmiech, zabawa oraz inne pozytywne emocje są również bardzo istotne.

      Negatywne uczucia, takie jak strach, depresja, obawa, podobnie jak nieodpowiednia dieta i brak ćwiczeń, prowadzą do choroby.

      Największym czynnikiem powodującym rozwijanie się chorób jest strach.

      Krąży pewna legenda o epidemii cholery w Bagdadzie.

      Cholera postanowiła zdobyć Bagdad.
      Wybierając się do tego miasta, przyłączyła się do arabskiej karawany.
      Jeden z Arabów zapytał, dokąd podąża i w odpowiedzi usłyszał: „Idę do Bagdadu, by zabić tam 5 tys. ludzi”.

      Krótko po tym w Bagdadzie epidemia cholery rzeczywiście wybuchła i uśmierciła 45 rys. ludzi.

      Kiedy cholera wracała, napotkała tę samą karawanę, z którą przybyła, a wtedy jeden z Arabów powiedział: Okłamałaś mnie mówiąc, że zamierzasz zabić 5 tys. osób”.

      Na co cholera odpowiedziała:
      „Reszta umarła ze strachu!”.

      Strach wynikający z niewiedzy jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem wpływającym na rozwój choroby, który w dosłownym tego słowa znaczeniu zamraża witalność organizmu – siły odpowiedzialnej za cały metabolizm. Możemy to porównać do odcięcia prądu w gospodarstwie domowym.”

      Z: ”Dlaczego lekarze nie szczepią siebie i swoich dzieci

      IAN SINCLAIR”

     5. Natalia 9 sierpnia 2018 o 23:30

      hej kochani ponownie,
      chciałam do Was wrócić z jakimiś konkretnymi badaniami ale dohtory w innym mieście wszystko pozabierały i nie mam jak przepisać ale jak coś będzie istotne dajcie znać zdobędę wyniki. Diagnoza jest taka: autoimmunologiczne zapalenie mózgu, wyszło to z badania krwi w którym wykryto jakieś przeciwciała. Obecnie tata ma zabiegi plazmaferezy, 4 za nim nie wiemy ile jeszcze mu tego zrobią i czekamy co dalej. Czy Wy moi drodzy możecie coś powiedzieć na taką diagnozę lub coś doradzić jakie można podjąć kroki/ działania w celu polepszenia zdrowia w przypadku stwierdzenia takiej choroby? pozdrawiam Was!

     6. grzegorzadam 10 sierpnia 2018 o 20:16

      Diagnoza jest taka: autoimmunologiczne zapalenie mózgu, wyszło to z badania krwi w którym wykryto jakieś przeciwciała.”

      burza mózgów normalnie i jest w końcu diagnoza !

      Zróbcie te badania pilnie na początek:
      https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

 24. Anutek 19 czerwca 2018 o 09:08

  Peps kochana, powiedz proszę czy masz jakąś dobrą omegę dla 15miesięcznego malca, który jest praktycznie wege [azs] i ciumka sobie czasem cyca. I co z b12, ja sama biorę, ale nie wiem ile z tego przejdzie do mleka.
  :*

  1. Pepsi Eliot 19 czerwca 2018 o 09:19

   wystarczająco przejdzie, a co do Omega 3 mamy doskonałą https://thisisbio.pl/dla-dzieci/2527-children-s-fish-oil-500mg-omega-3-dla-dzieci-120kaps-gg–5060040823026.html, można przecinać kapsułkę i wylewać olej, mieszać z czymś pysznym i dziecko zje z chęcią.

 25. Pan Witkacy 19 czerwca 2018 o 09:39

  a dieta genotypowa?

 26. Anutek 19 czerwca 2018 o 09:56

  Super, dziekuje Ci bardzo :*

 27. Marzena 9 lipca 2018 o 16:13

  Zrobiłam badanie ale u mnie jakieś inne wartości. TRIG mmol/l 0,00 – 1,70 mój wynik to 1,80.

 28. Litra. 9 lipca 2018 o 21:33

  Mam od 8 lat hashi i niedoczynność,tarczyca jest malutka po4-5 mm z każdej strony,słyszałam,że dobrze by było pić płyn lugola,ale ile?do tego jestem dwa m-ce po antybiotykach na helicobacter pyroli,narobiła mi nadzerek,od czasu do czasu mnie żołądek pokolenia,zawsze po jedzeniu po 2-3h,jestem na witarianizmie 1,5 m-ce,nie jem mięsa,glutenu i nabiału,jak wyleczyć te nadzerki?

  1. grzegorzadam 12 lipca 2018 o 06:26

   do tego jestem dwa m-ce po antybiotykach na helicobacter pyroli”

   Po prostu ręce opadają, nikomu na świecie nie udało się zwalczyć HP.
   Po pierwsze dlat6ego że nie ma takiej potrzeby.
   Te protezy udające lekarzy zawsze znajdą powód, aby wcisnąć człowiekowi
   antybiotyki…

   Najpierw sprawdz poziom kwasu żołądkowego.
   HP to naturalne korzystne bakterie !

 29. viktia 31 maja 2019 o 18:17

  Pepsi, owies i gryka ma również białka glutenoodobne, czyli potencjalnie szkodliwe?

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2019 o 20:15

   przy celiakii zakazane, przy nadwrażliwości na gluten można jeść jak jest napisane że są bez glutenu

 30. Lil 18 lipca 2019 o 13:15

  Proszę kopnijcie mnie w tyłek bo utknęłam i nie mogę ruszyć z kolejnego skrzyżowania. Stosuję od pół roku 4 szklanki, suple, kupuję ekologiczne jedzenie, porobiłam badania. Mam prawie 50lat, jestem generalnie zdrową kobietą, ale cały czas poszukuję optymalnej diety. Trójglicerydy mam 60, przy niacynie 25mg straszny flash, duże dawki witaminy C dobrze wpływają. Niepokoją mnie jelita, nic mi nie dolega, ale czuję, że coś tam jest nie tak. Dobrze dobrana dieta byłaby bezcenna.Kim jestem?

 31. Tina 30 lipca 2019 o 23:52

  A czy jeżeli mam genetyczny zespół Gilberta i okresowo ( dość często )podniesiona bilirubine i zażółcone białka oczu tez mogę oczyszczać wątrobę ?

 32. Ola 19 października 2019 o 17:03

  Zrobię jutro test z wit. C. Czy to musi być na czczo?Trójglicerydy zbadam później jak zniknie mi tzw. wysypka bostonska. Mam 33lata i zaraziłam się od dzieci, a u dorosłych to ponoć rzadkość. Coś jest ewidentnie nie tak z moją odpornością. Czuje, że jakieś jedzenie mi nie służy(gluten jem kilka razy w roku).
  Chce też zrobić kurację pestkami dyni. Czy to ma być po 4szklankach czy przed?
  I jak pepsi z tą Wic. C?

  1. Pepsi Eliot 19 października 2019 o 18:48

   po 4 szklankach, np przed obiadem, czyli później, pestki mają być obrane przez Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *