Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
0
34 online
30 221 VIPy

Jak osiągnąć autofagię, schudnąć, wyładnieć, oraz być zdrową?

Dzień 3 października 2016 roku zapewne był dość ważny dla Yoshinori Ohsumi’ego, gdyż otrzymał właśnie Nagrodę Nobla w dziedzinie  medycyny za odkrycie mechanizmów autofagii, który to termin nie ma na celu nikogo obrazić, ale przekłada się na self-eat, czyli samo-zjadanie się ciała. W skrócie autofagia jest mechanizmem, dzięki któremu komórki pozbywają się odpadów tego co się w nich, czyli organellach komórkowych, białkach, też błonach komórkowych wyprawia. Jest to uporządkowany, czyli o niskiej entropii, harmonijny sposób degradacji i recyklingu składników komórkowych. Proces autofagii jest jak wymiana części w aucie, czasem naprawdę potrzebujesz nowego silnika lub częściej akumulatora, aby lepiej, lub w ogóle funkcjonować. Przeciętny użytkownik szos sądzi, że czarny dym wydobywający się z tyłka przed nim, to straszna kiszka, w rzeczywistości to niebieski dym z silnika diesla oznacza praktycznie zgon.  Gdy nie działasz, aby sprzyjać autofagii, po pewnym czasie z komórek poleci siwy dym. Za to w trakcie włączonej autofagii beznadziejne odpady komórek wysyłane są do specjalnych komór, pakamerek o nazwie lizosomy. Lizosomy zamieszkują enzymy rozkładające owe stare zanieczyszczenia, rozłamując je na jeszcze mniejsze kawałeczki, aby mogły być ponownie użyte przez komórki, ale.

Jak zmusić dobrze nażartą komórkę do autofagii?

Jak zmusisz dobrze nażartą komórkę, żeby wyjadała okruszki spod szuflady? Jedynym sposobem jest przegłodzenie. 12 godzin postu, to minimum, żeby włączył się proces autofagii. Ciało zaczyna się samo-zjadać, oczyszczając z toksycznych odpadów. Dlatego tak promuję program jem i chudnę z przerwanym postem, nie tylko dlatego, że jest jakby mój i jakby odchudza, ale przede wszystkim dlatego, że tak naprawdę chodzi właśnie o równowagę, o homeostazę. Naturalną, wyważoną konsekwencją zdrowia jest zwinne ciało z odpowiednią ilością tkanki tłuszczowej, mięśniowej i kostnej, a nie odwrotnie, że najpierw się odchudźmy, a potem się zobaczy, czy z tego nie wyjdzie jeszcze większa szkorbutowa kaszana, kiszka zdrowotna skwaśniałej limfy, czy zaburzony cykl metylacji z powodu braku B12, kwasu foliowego, oraz witaminy B6.

Tymczasem ludzie, szczególnie płci żeńskiej poszukują idealnej diety od drugiej strony, gdyż bycie szczupłym, najlepiej w rozmiarze 34,  jest najbardziej cennym towarem. Wiotkość cienkiego ciała, gdzie się tam mieści żołądek i cała reszta? Kanon sznurówkowatości nie do utrzymania w pionie już przy średnim wietrze. Na sopockim molo znana modelka ledwo trzymając się barierki usiłuje nie odlecieć w kipiel, podczas gdy jej ciało łopocze jak wstążka. Mewa bez problemu utrzymująca pion patrzy na nią ze zdziwieniem, mew, mew, chichocze.

Jaka dieta jest najlepsza dla Ciebie?

Furorę robią zatem diety, których propagatorzy zapewniają o szybkim wyszczupleniu. Można się jednak domyślać, że nie jest to właściwe podejście, gdyż tylko dobrostan zdrowia jest tym, o co naprawdę warto zabiegać. Skoro jest popyt, a rynek nie znosi pustki, jest też podaż, dlatego ciągle daje się słyszeć o kolejnej najlepszej diecie, która odmienia życie. Tak czy siak, nie traktując żywienia poważnie wyrządzasz sobie szkodę. Służba zdrowia została niejako przekształcona w służbę chorobie. W związku z tym bycie zdrową, a dzięki temu dobrze wypróżnioną, kucliwą (nie obrażasz mnie?), zwartą, z użyteczną tkanką mięśniową siedzi po Twojej stronie. Ale szczerze, jak być smukłą, ubitą i giętką, gdy oprócz wzmacniania karku przy parkowaniu tyłem, nieufna kamerze cofania, oraz bicepsa pchając wózek w hipermarkecie, Twoje ciało leży odłogiem? Trójpolówką. Nie musisz jak zwinna szympansica jedną łapą uczepiona gałęzi, drugą trzymać pod pachą czworonożnego potomstwa Naprawdę liczy się tylko to, że blisko połowa ludzi na świecie chce wyglądać chudo. Chociaż z powodu braku mięśni ciała nie nadają się do robienia naprawdę ciekawych rzeczy jak noszenie tobołów w Himalajach, samodzielne odkręcanie słoików twist, czy chociaż uprawiania sportów ulicznych. Jedna wielka dysharmonia, zero Dalajlamy.


Jak ruszyć z tego chorowitego i grubego skrzyżowania?

Na debacie o zdrowie zapytano mnie, jak ruszyć ze skrzyżowania? Tak naprawdę powinnam powiedzieć to: – walka jest zajebista, ale jeszcze piękniejszy jest brak walki. Gdy musisz ze sobą walczyć, żeby zakończyć jedzenie o 16, nie rób tego. Ale Manuel umie tylko te kanapki smarować. Po prostu powiedz, że zrobisz to innym razem, a teraz kończysz o 18. Zaakceptuj swoje możliwości na dzisiaj, ciesz się z tego co już masz, bo to jest idealny poziom do odbicia się. A dno? Jak najbardziej też. Jedno jest pewne i rachunek jest prosty, skoro autofagia włącza się po 12 godzinach niejedzenia, trzeba dać ciału trochę czasu na wyjedzenie resztek spod szuflady, na ten samodzielny detox i regenerację. Na to działanie ozdrowieńcze lewą stopą do lusterka, bo nie robisz nic, możesz siedzieć w kinie, a będziesz się oczyszczać, będziesz to na głodzie wyjadać. Szczególnie pomocne będą codzienne 4 szklanki, właściwie osobista higiena, coś jak poranne czyszczenie jęzora (przed 4 szklankami) i mycie kłów (po 4 szklance). Okno, gdy pościsz, musi trwać minimum 16 godzin, i tylko wtedy program jem i chudnę z postem przerywanym możesz nazwać postem przerywanym, gdy spełniłaś ten jeden warunek, 16 godzin niczego co ma kalorie nie zjadłam, ani nie wypiłam. Oczywiście w trakcie okna postu nawadniasz się, pijesz herbatki ziołowe, pokrzywę, zieloną herbatę, zieloną kawę, oraz czystą wodę. Ju noł łót aj min. Potencjał oczekiwań na sukces zdrowotny i wagowy rozprosz czymś pięknym. On po prostu nadejdzie.

owocek

And bonusik 🙂 Kto zgadnie skąd ten Manuel ??!! od smarowania kanapek, weźmie udział w losowaniu jednej, ale idealnej Macy This is BIO!

(Visited 7 437 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. Sławek 30 maja 2019 o 14:15

  A woda z cytryną, kurkumą, pieprzem i octem jabłkowym przerywa post?

  1. Jarmush 30 maja 2019 o 14:18

   niee, to są tak znikome ilości kalorii, że zupełnie śmiało możesz zapodać w poście

 2. Sisi 30 maja 2019 o 14:38

  Świetny tekst! Więcej takich, bo jestem już coraz bliżej startu ze skrzyżowania… a Manuel to poczciwy reprezentant wytworu margarynopodobnego, który umiejętnościami operowania nożem na kanapce (i chyba wielkością kapelusza!) próbował nadrobić szitowy skład produktu w kultowej reklamie 😀

  1. Jarmush 30 maja 2019 o 16:48

   😀

 3. Anitamta 30 maja 2019 o 14:47

  Skąd Manuel? Manuel z Kruszwicy 😀 Smarował kanapki 'margaryną z dodatkiem masła’ jakieś… 20 lat temu?

  A z tą autofagią i 12/16 godzinami to tak bym pewnie nie szła. Jestem postująca od lat i wg moich obserwacji żżeranie zaczyna się dopiero po przecierpieniu tego głodu i bólu głowy na początku, czyli duuuużo później. Dopiero wtedy jak przychodzi ta ulga i lekkość ciała & duszy. Ten moment jest taki mocno namacalny i ja go utożsamiam z włączeniem autofagii. Jak myślisz Pepsi?

  1. Jarmush 30 maja 2019 o 16:41

   myślę, że z pewnością się przyczynia <3

 4. Magda 30 maja 2019 o 14:52

  Manuel z reklamy margaryny

 5. Sandra-821 30 maja 2019 o 15:01

  Dzięki za wpis… to tylko potwierdziło moje kroki i to co osiągnęłam…. co nie znaczy, że usiadłam na pupie. Teraz robię wszystko dalej, tylko świadomie i z nazywaniem rzeczy po imieniu. Dzięki Pepsi za te wsparcia i pomoc w poukładaniu ? Chciałabym Cię kiedyś poznać osobiście, osobę która dała radę w tak piękny i jakże delikatny sposób pchnąć mnie do działania ? wiedza i świadomość jest piękna i to od nas zależy co z nią zrobimy ?a to dopiero początek ?

  1. Jarmush 30 maja 2019 o 16:40

   będą spotkania 🙂

 6. Edi 30 maja 2019 o 15:01

  Manuel występował w reklamie margaryny 🙂

 7. Annn 30 maja 2019 o 15:07

  Manuel z reklamy? 😉

 8. kasiadg 30 maja 2019 o 15:11

  Za chwilę roczek mi stuknie jak odkryłam Twój blog Peps i zaczęłam stosować pp, i 4 szklanki. I całe mnóstwo innych mądrych rzeczy TiB.
  I niniejszym bardzo, ale to bardzo Ci dziękuję, bo odmieniłaś moje życie (zacząwszy od utraty zbędnego tłuszczyku, po takie duperele jak wreszcie zdrowe, niepękające paznokcie).
  Przede mną jeszcze długa droga, bo chorób do wyleczenia mam sporo (dlatego teraz porządkuję głowę, bo one tam mają początek). Ale najważniejsze, że mam kierunek.
  DZIĘKI!

  1. Jarmush 30 maja 2019 o 16:39

   z miłością

 9. Anitelka 30 maja 2019 o 15:23

  Hej.
  Manuel od smarowania kanapek jest z reklamy margaryny sprzed wielu lat?

 10. Pati 30 maja 2019 o 15:30

  A czy można rano walnąć sobie matchę?

  1. Jarmush 30 maja 2019 o 16:39

   pewnie, jest na zero, ja walę

 11. Lucy 30 maja 2019 o 15:44

  Manuela smaruje kanapki tłuszczem utwardzonym.

  1. Jarmush 30 maja 2019 o 16:38

   Manuel 🙂

 12. Ania 30 maja 2019 o 16:03

  Och, to ta reklama, gdzie Manuel nie chciał ani koszul wyprasować, ani… firanek zawiesić? chyba! Tylko smarował kanapki margaryną 😀

  1. Jarmush 30 maja 2019 o 16:38

   😀

 13. ololo 30 maja 2019 o 16:04

  czy sok warzywno owocowy otwiera okno żywieniowe czy zaliczamy go do postu?
  całuski <3

  1. Jarmush 30 maja 2019 o 16:37

   wszystko co ma kalorie, a sok warzywno owocowy ma duuużo kalorii, duuużo

 14. Sophie 30 maja 2019 o 16:12

  Jak wkomponować w to „4 szklanki.”4 szklanka jest już w oknie jedzenia tak?

  1. Jarmush 30 maja 2019 o 16:33

   zależy, jak tylko łyżeczka 4 Greens to nie, to prawie sam błonnik

 15. OlaS 30 maja 2019 o 16:40

  ten Manuel to jest z reklamy margaryny! smarowala kanapki i tylko to umial, nie chcial pomoc dziewczynie haha

 16. Kama0287 30 maja 2019 o 16:41

  Reklama czegos do smarowania Manuel robi kanapki https://m.joemonster.org/filmy/16173

 17. Ola 30 maja 2019 o 16:44

  Oj Manuel wiadomo że z reklamy ♥ margarynki czy maselka jakiegoś

 18. Hubertx7x 30 maja 2019 o 17:21

  Haha, Manuel z reklamy margaryny, zawsze kojarzył mi się z gondolierem i Wenecją ? Wiesz jak przywrócić czar dawnych reklam, bananek ??

 19. Julia 30 maja 2019 o 17:23

  Pepi, a czy Eutyrox rano (popity oczywiście jedynie wodą), przerywa post? Wydaje mi się, że nie, ale z drugiej strony pewnie ma jakieś kalorie i działa na metabolizm w końcu…. ?

  1. Jarmush 30 maja 2019 o 18:49

   nie przerywa, potem za 20 minut pierwsza szklanka

 20. Amelia 30 maja 2019 o 17:36

  Manuel z reklamy 😉

 21. Marta9090 30 maja 2019 o 18:02

  Manuel z reklamy margaryny 😀 nic nie chciał robić tylko smarować kanapki margaryną 😀

  1. Jarmush 30 maja 2019 o 18:47

   Ale ja tylko te kanapki umiem smarować 🙂

 22. Aga 30 maja 2019 o 18:11

  Oj jak cudownie nie mieć telewizora i nie musieć oglądać tych durnowatych reklam ??

 23. AnkaB 31 maja 2019 o 06:16

  Pepsi, czy pity wieczorem zakwas buraczany przerywa post?

  1. Jarmush 31 maja 2019 o 09:05

   oczywiście, że tak, to słodycz, kwaśna, ale słodycz

 24. Joanna 31 maja 2019 o 06:35

  A ja myślałam że ten Manuel to brat „naszej ” Emanueli. ???pozdro.

 25. AniaS 31 maja 2019 o 07:03

  Hehe nie kojarzę tej reklamy, myślałam ze Manuel z serialu „Hotel Zacisze” 🙂

 26. Agrado 31 maja 2019 o 07:54

  Cudownie nie mieć telewizora już 25 lat i mieć czas dla Pepsi 😉 Z miłością!

  1. Jarmush 31 maja 2019 o 09:02

   <3

 27. Jagatoja 31 maja 2019 o 15:10

  Oj tam Manu el jak nie smsruje to przepradowuje koszule przeciez, albo firany wiesza. Ole!

 28. Ewa 31 maja 2019 o 15:21

  Czy 6 tabletek chlorelli przerwie post? Wypite z zielonym jęczmieniem, łyżeczka ostropestu i siemienia lnianego?

  1. Jarmush 31 maja 2019 o 18:18

   siemię lniane przerywa post zawsze, reszta z wymienionych nie

 29. Natasza 1 czerwca 2019 o 21:14

  Pepsi, znacząco zwiększyłam przyjmowanie D3 + K2 bo miałam za niski poziom i zauważyłam, że gubię tłuszcz, że woda mi się nie zatrzymuje, mam 50 lat, czy to może być za sprawą właśnie witaminy D3 + K2, oprócz tego codziennie 4 szklanki i maca

  1. Jarmush 2 czerwca 2019 o 06:00

   tak, ale głównie 4 szklanki, one tak pobudzają wątrobę do pracy, codziennie jest oczyszczana , maca zaś naturalnie reguluje hormony, wszystko ma wpływ, ale największy 4 szklanki

 30. Amelia 2 czerwca 2019 o 06:21

  Pepsi ,kiedy losowanie macy ;)?

  1. Jarmush 2 czerwca 2019 o 08:25

   teraz, Ty 😀 podaj na pepsieliot31@gmail.com dane i adres do wysyłki, i numer telefonu,gratulejszyn, w tytule mejla Maca Manuela

 31. Amelia 2 czerwca 2019 o 08:27

  Ciesze się ,dzięki 😉

 32. Trini 8 czerwca 2019 o 08:05

  Pepsi, czy jedna kawa rano, po szklankach wody, bez dodatków oczywiście, podczas gdy zaczynam okno żywieniowe o 13 00, może być. Kocham kawę i ten poranny rytuał, może mi to kiedyś samo odejdzie. Tak jak odeszło mi jedzenie od rana, a trochę to trwało,Prosze, powiedz, ze może,Pepsi Kochana❤️❤️??ach tak w ogóle wielkie dzięki za tego blogasa❤️

  1. Jarmush 8 czerwca 2019 o 11:36

   1 kawa i 4 szklanki wody z cytryną, mnajlepiej kuracja 4 szklanek <3

   1. Viola 15 lipca 2019 o 10:55

    Pepsi Czy ta kawa lepiej po 4 szklankach czy przed?

    1. Jarmush 15 lipca 2019 o 16:20

     obojętnie, byle nie było dużo w żołądku

 33. Ewa Kramarczuk 30 czerwca 2019 o 15:38

  Pepsi, czy jak nie mogę cytryny stosować trzy pozostałe szklanki?
  Pozdrawiam

  1. Jarmush 30 czerwca 2019 o 16:37

   nie stosuj

 34. Sława 17 września 2019 o 12:10

  Dzień dobry Pepsi,
  mam prośbę o podpowiedź, co zrobić w poniższej kwestii. Od trzech miesięcy stosuję post przerywany. (8/16) . Kurację 4 szklanek również. Schudłam 7 kg i super, czuję się bardzo dobrze, mam więcej energii, ale twarz się „zrobiła ” bardzo szczupła, policzki opadły, pojawiły się chomiki 🙁 wylazły bruzdy i zmarchy. Nie chcę przytyć, by znów mieć pełniejsza twarz, ale tez nie chce mieć takich skutków ubocznych mojego zdrowszego prowadzenia się. Czy coś mogę dla siebie zrobić, żeby policzki wrócily na swoje miejsce ?
  Pozdrawiam serdecznie

  1. Jarmush 17 września 2019 o 15:03

   Niestety kochana, popatrz jak ja wyglądam przy 49 kilosków 😀 coś za coś, pół, lub cały lifting u chirurga 🙂

  2. Natura 25 lipca 2020 o 15:26

   Ja polecam ćwiczenia twarzy opisane przez Evelyne Gauthier – Pieuchot w książce Palce przywracają młodość twarzy, czasami jest dostępna na Allegro. Twarz, tak jak pozostałe mięśnie trzeba ćwiczyć z obciążeniem, to pomaga odzyskać młodość i urodę ale trzeba być systematycznym.

 35. Sława 17 września 2019 o 15:22

  Wyglądasz baaardzo dobrze!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum