logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
106 116 910
150 online
32 999 VIPy
Reklama

TO MOŻE BYĆ DOSTATEK 
CYTRYNIANU MAGNEZU TiB® 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jak, po co i ile brać magnezu? Czyli mega ważne porady doktora Sircusa


96655691_xs

Autyzm, ADHD, atak serca, udar, cukrzyca, stres, złość, czy z tego wszystkiego może wyciągnąć kąpiel w magnezie?

NIieśmiało nadchodzą czasy, które będą nazywały się erą Naturalnej Medycyny Alopatycznej? To musi nastąpić głównie z tego powodu, że istnieje coś takiego jak Internet.

Strategie lecznicze stosowane w naturalnej medycynie odbiegają znacznie od potworności, medycyny zwanej przeze mnie „medycyny zakutej pały” stosowanej w konwencjonalnym leczeniu.

Zamiast używać małych ilości toksycznych leków, należy stosować wyjątkowo duże dawki wysoko-skoncentrowanych naturalnych substancji odżywczych

Doktor Mark Sircus mówi ze smutkiem:

Przy obecnym stanie świadomości ostatnią rzeczą, która przyszłaby nam do głowy w przypadku zawału serca albo udaru mózgu byłaby kąpiel w kilku łyżkach magnezu rozpuszczonego w wannie wody

Dr Sircus zaleca, aby pacjenci cierpiący na schorzenia nowotworowe, i wszyscy zmagający się z poważnymi schorzeniami podnieśli maksymalnie poziom stosowanych stężeń chlorku magnezu, jodu i wodorowęglanu sodu (czyli popularnej sody organicznej)

Przy czym:

Wielkość dawki uważaną za leczniczą w Naturalnej Medycynie, patrząc na nią kryteriami współczesnej medycyny konwencjonalnej (alopatycznej) będzie uznana za yyy … toksyczną.

Przykład: autyzm

Osoby bezpośrednio zaangażowane w walkę z autyzmem powinny zdawać sobie sprawę, że obstawanie przy obecnie stosowanych niskich dawkach suplementów magnezu ponosi winę za mizerne rezultaty procesu chelatacji, czyli oczyszczania organizmu z toksycznych substancji.

Zatem w przypadku dzieci autystycznych, u których występuje upośledzona praca jelit, zamiast podawać magnez doustnie w formie tabletek, trzeba radykalnie zmienić strategię leczniczą na korzyść stosowania miejscowego/ przezskórnego. 50 mg 2 razy dziennie to zdecydowanie za mało.

Dopóki lekarze nie przebudzą się, wyrządzą jeszcze bardzo wiele szkód, a wszystko w imię swoich legalnych kompetencji medycznych.

2111

Dawki profilaktyczne magnezu wg dr. Sircusa:

Dawka w suplementacji magnezu stosowana profilaktycznie (nie terapeutycznie), powinna zawierać 6 do 8 mg minerału na kilogram masy ciała na dobę

Zatem w przypadku osoby ważącej około 90 kg możemy mówić o dawce dziennej w granicach od 550 do 750 mg magnezu na dobę, co znacznie, to prawie dwukrotnie przekracza obecnie zalecaną dawkę dzienną.

Jeśli chodzi o dawkowanie u dzieci, niektórzy badacze zalecają więcej, bo 10 mg na kilogram masy ciała na dobę, bo po pierwsze ciężar ich ciała jest mały, a po drugie organizm dziecka potrzebuje dużych ilości magnezu ze względu na proces dynamicznego wzrostu.

Również sportowcy potrzebują większych ilości, w zależności od wysiłku i poziomu stresu.

Dawkę można zwiększyć również w okresie szczególnego obciążenia emocjonalnego i w czasie poważnej choroby.

Powyższe dawki są właściwie przypadku suplementacji doustnej, jednak powinno się włączyć równoległą terapię przezskórną.

Nasze komórki mają się najlepiej, gdy dysponują zapasami magnezu

Można przyjąć, że w przypadku wysokiej, dojrzałej osoby, trwające 6 miesięcy codzienne spryskiwanie całego ciała ilością chlorku magnezu odpowiadającą 2 łyżkom stołowym (około 30 g) powinno odtworzyć fizjologicznie korzystny poziom magnezu komórkowego.

W przypadku dzieci dawka magnezu powinna być obniżona w zależności od wieku i masy ciała

Takie zabiegi w połączeniu z suplementacją doustną, która w przypadku dorosłych jest szczególnie ważna, dają gwarancję optymalizacji korzyści płynących z uregulowania poziomu magnezu

W przypadku, gdy poziom magnezu wykazuje drastycznie niskie wartości, można skorzystać z opcji podania dożylnego (IV), która oczywiście w sytuacjach nagłych staje się koniecznością.

W przypadku przedawkowania

Profil toksyczności chlorku magnezu jest zbliżony do profilu szkodliwości witaminy C i w obu przypadkach konsekwencją będzie biegunka, chyba że mamy do czynienia z poważnie zaburzoną pracą nerek.

78252075_xs

Wysoko stężone kąpiele stóp

Kolejną opcją terapeutyczną (szczególnie u osób cierpiących na neuropatię cukrzycową). Zanurzamy tylko stopy (ale można zanurzyć też całe ciało) przez 20 do 30 min w wodzie o temperaturze 42°C.

Optymalny program zakłada codziennego kąpiele ciała, lub moczenie tylko stóp, rozpoczynając od niższych stężeń I stopniowo zwiększając dawkę magnezu. Po 7 dniach codziennych kąpieli rozpoczynamy etap (6-8 tygodni, bądź jeszcze dłuższy) w którym częstotliwość kąpieli redukujemy do 2 lub 3 tygodniowo.

Uwaga

Należy zachować szczególną ostrożność w terapii dzieci, dbając o właściwą dawkę, temperaturę wody i indywidualnie dobrany poziom stężenia (wiek, waga, wzrost). W odosobnionych przypadkach przy zbyt długim przebywaniu w wannie mogą nastąpić skurcze mięśni, zatem w terapii dzieci nie można ich spuszczać z oka, jednocześnie dbając aby kąpiel nie trwała zbyt długo.

Wszelkie nasilone reakcje takie jak miejscowe zaczerwienienia, biegunki, czy skurcze mięśni, należy uznać za sygnał sugerujący konieczność obniżenia poziomu stężenia kąpieli. Dlatego w początkowych fazach terapii należy zdwoić czujność, gdyż dopiero po pewnym czasie nabierzemy wyczucia w kwestii wielkości dawek, ma to szczególne znaczenie w przypadku dzieci.

Dawkę należy dostosować do naszych potrzeb i masy ciała.

Pamiętajmy, że chlorek magnezu można przyjmować doustnie, można aplikować go bezpośrednio na skórę wcierając bądź wmasowując, stosować w formie kopieli stóp, lub całego ciała oraz spryskiwać nim  błony śluzowe.

W przypadku oleju magnezowego można, a nawet powinno się go rozcieńczyć

Szczególnie jeśli podczas stosowania specyfiku bezpośrednio na skórę (często u dzieci, albo u kobiet które golą nogi) wystepują zaczerwienienia bądź odczucie pieczenia.

Jeśli terapię magnezem stosujemy u osób przewlekle chorych, wysokość dawki (zarówno przy stosowaniu doustnym, jak i miejscowym) powinno się stopniowo zmieniać, rozpoczynając od wartości niższych niż docelowe.

Jakie ilości magnezu proponuje dr. Vergin, na które powołuje się dr. Sircus?

Dr. Raul Vergin proponuje następujące zalecenia dotyczące doustnego dawkowania 2,5 %  roztworu chlorku magnezu sześciowodnego (Mg Cl2  6H2O) tzn. 25 g substancji oczyszczonej formie nadającej się do spożycia na 1 litr wody.

Ilość czystego magnezu w postaci pierwiastka zawartego w 125 mililitrach takiego roztworu wynosi około 500 mg

42951be9b688ad893ef5f6ccdcebda59

Zalecenie dawkowania 2,5% roztworu chlorku magnezu sześciowodnego:

Dorośli i dzieci powyżej piątego roku życia- 125 ml

Czterolatki – 100 ml

Trzylatki – 80 ml

Roczne i dwulatki – 60 ml

Dzieci ponad półroczne – 30 ml

Dzieci do pół roku – 15 ml

Przy czym:

Dr. Vergin nadmienia, że w ostrych stanach przyjmowanie chlorku magnezu sześciowodnego powinno następować co  6 h, a jeśli stan jest poważny to pierwsze 2 dawki powinny nastąpić w odstępie 3 h; następnie stosownie do tempa polepszania się stanu, należy zwiększyć interwały do 8 a potem 12 h. Po ustaniu objawów przez kilka dni należy przyjmować dawkę co 12 h.

Daniel REID wyraża następującą opinię:

Dzięki przenikaniu specyfiku bezpośrednio przez skórę stosowanie oleju magnezowego jest najszybszym i najwygodniejszym sposobem. Zalecam spryskiwanie grzbietów dłoni i stóp o każdej porze dnia i nocy. Bez względu na to, która część ciała zostanie spryskana, gdy tylko płyn spenetruje skórę, substancja odżywcza powędruje do tych tkanek, które jej najbardziej potrzebują.

Na koniec:

Ze względu na częstotliwość skutków w postaci biegunek praktyka terapeutyczna dochtore z góry przekreślała stosowanie wysokich dawek magnezu doustnie. Okazuje się, że magnez możemy/bezwzględnie powinniśmy dodatkowo aplikować przezskórnie.

Źródło: „Leczenie magnezem – metoda przezskórna, nowa koncepcja leczenia” Dr. Mark Sircus

Tu przepis na  domowy sposób robienia oliwy magnezowej

owocek:)

(Visited 73 483 times, 9 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Alex 3 kwietnia 2018 o 10:24

  Hej Pepsi!

  Nie znalazłam odpowiedzi na swój ostatni komentarz, wiec pozwole sobie zapytać ciebie i grzegorzadama czy macie namiary na jakis dobry biorezonans we Wrocławiu, i, czy waszym zdaniem biorezonans pod katem wirusów, pasozytów i grzybów jest lepszy od badania żywej kropli krwi?

  Pepsi, droga, robicie mega dobrą robotę z tym blogiem, dzięki wam za to. Chciałam się ciebie również dopytać, czy moglabys zerknąć na moje ostatnie badania z przed miesiąca i je skomentować swoim doswiadczonym okiem? Mogę ci je wysłac na maila?Czy podać tutaj na blogu?

  1. Pepsi Eliot 3 kwietnia 2018 o 14:06

   badanie żywej kropli krwi to śmich

  2. grzegorzadam 3 kwietnia 2018 o 14:58

   czy waszym zdaniem biorezonans pod katem wirusów, pasozytów i grzybów jest lepszy”

   Zdecydowanie tak.

   ul. Wesoła 11, 55-002 Gajków
   aparat Bicom

  3. grzegorzadam 3 kwietnia 2018 o 15:05

   ul. Jedności Narodowej 114/1
   Wrocław

   Też bicom, ceny nie odstraszają.

 2. Alex 5 kwietnia 2018 o 12:32

  Grzegorzadam, dzieki za namiary. Napewno skorzystam. Pepsi, podaj prosze ile tej D3+K2 TIB i Omega 3 miałabym teraz brać przy moim poziomie wit D metabolit 25(OH) 25,20 i jak długo brać? Czy coś jeszcze oprócz chlorku magnezu byś jeszcze poleciła na tę chwilę (przed biorezonansem)?
  Mam też pytanie dot mojego dziecka, gdyż zauważyłam, że pare razy zgrytneło w nocy zębami i już od dluższego czasu strasznie się poci w nocy, szczegolnie głowa. Co byś na to doradziła?Też biorezonans?Dziecko ma 2.5 roku waga 14 kg.

  1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2018 o 14:05

   A badałaś dziecku poziom metabolitu witaminy D?
   Ty: 6 tabletek D3 i 1 K2 TiB, badanie za 2 miesiące na 5 dni przed badaniem odstaw D3.

   Pestki z dyni na odrobaczanie małych dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 
   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   Po tej kuracji podawaj do śniadania 1 Multi Kids TiB, po śniadaniu 1/2 D3+K2 TiB do ssania (po badaniu 25(OH)D okaże się, czy ma brać całą) do tego 2 kapsułki Omega 3 G&G dla dzieci (można przecinać i wylewać).
   Przed śniadaniem, albo obiadem podawaj mu do schrupania 3 tabletki Chlorelli This is BIO, tyle, że zaczynaj od 1/4 tabletki i co tydzień zwiększaj dawkę.

  2. grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 14:53

   Też biorezonans?”

   Dobrze wykonany zawsze.

 3. Alex 5 kwietnia 2018 o 15:51

  Hej Pepsi!mega dzięki za obszerną instrukcję. Nie badałam jeszcze poziom metabolitu D, ale zrobię to. Czy po takim oczyszczaniu mały organizm nie odwodni się za bardzo? Jeżeli chodzi o 1 Multi Kids TiB i D3+K2 TiB czy sa to preparaty w kroplach?bo chodzi o to, że on nie umie jeszcze ssać tabletki, a wszystko, co mu podawalismy do tej pory było w postaci płynnej. To samo dotyczy Chlorelli This is BIO w tabletkach. Macie te preparaty w kropelkach?
  Pepsi,kochana, pytałam też o siebie, ale nie odpowiedziałaś:-( Podaj prosze ile tej D3+K2 TIB i Omega 3 miałabym teraz brać przy moim poziomie wit D metabolit 25(OH) 25,20 i jak długo brać? Czy coś jeszcze oprócz chlorku magnezu byś jeszcze poleciła na tę chwilę (przed biorezonansem)?

  1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2018 o 18:53

   `Multi Kids to jest suplemnt w kapsułce, mogą go brać już 2 letnie dieci, można otworzyć kapsułkę wysypać i podać z jedzeniem, natomiast D3+K2 jak są w kroplach to muszą mieć jakiś syf konserwujący w środku, nasz Liposomal D3+K2 TiB ma tylko alkohol, malutko, który można odstawić do wywietrzenia,ale ja poleciłam Ci preparat do ssania dla dorosłych, ale dzieci notorycznie jedzą tę witaminę.
   Ty Omega 3 TiB razem z D3 TiB i K2 TiB po śniadaniu

 4. Alex 6 kwietnia 2018 o 15:42

  Dzięki Pepsi za obszerne wyjasńienie!
  Czy te suple dla dziecka (podane wyżej) podawać ciągle czy z jakimiś przerwami? ( w okresie letnim też dawać wit D3+K2?)
  A moje Omega 3 TiB razem z D3 TiB i K2 TiB tez brac przez cały czas?
  i last but not least: Czy doustne przyjmowanie samego chlorku/jabłczanu magnezu bez B6 jest ok?

  1. Pepsi Eliot 6 kwietnia 2018 o 16:59

   to zależy jak spędzają lato, w dni plażowe nie ma potrzeby

 5. Kodak 13 maja 2018 o 19:53

  „ILOŚĆ czystego magnezu w postaci pierwiastka zawartego w 125 mililitrach takiego roztworu wynosi około 500 mg” – trochę mniej, dokładnie to 375mg

 6. Majka 7 czerwca 2018 o 06:38

  Pepsi, moja córka ma AZS i kąpiele w chlorku magnezu bardzo wysuszaja jej skórę. Czy mogę łączyć chlorek z siarczanem, czy to pomoże? A może stosować coś innego?

  1. Pepsi Eliot 7 czerwca 2018 o 08:17

   zmień na Epsom TiB, i dodawaj jakiejś bio oliwki, gorzej potem myć wannę

  2. grzegorzadam 8 czerwca 2018 o 07:45

   Nie musi chlorek pomóc, proszę poszukać przyczyny :
   https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Po likwidacji AZS zniknie.

 7. Marzena 4 lipca 2018 o 16:22

  Z tego artykułu wynika że samo dostarczanie magnezu przez skórę nie wystarczy tylko należy jeszcze zażywać go doustnie? Dobrze zrozumiałam?

  1. Pepsi Eliot 4 lipca 2018 o 20:08

   najlepiej na 3 sposoby naraz bierze się magnez, przez skórę np smarując łydki, kostki, stawy oliwą magnezową, dodając do kąpieli i doustnie.

  2. grzegorzadam 5 lipca 2018 o 08:42

   naskórnie teoretycznie wystarczy, ale w jedzeniu jest też i to dobrze przyswajalny.

  3. grzegorzadam 5 lipca 2018 o 08:43

   chlorek magnezu czy inne formy doustnie mają swoje udowodnione korzystne działanie.

 8. Zuzia z Daleka 8 lipca 2018 o 10:44

  Hello,
  Rozpoczęłam kurację 4szklanek z jabłczanem magnezu od Was. Czy oprócz tego zakupić jeszcze magnez w innej postaci np chlorek żeby robić jeszcze do tego kąpiele czy na początek wystarczy kuracja 4szkl?
  Moje dzieci 2l i 10l biorą wiśniową Wit D3 K2 i póki co nic więcej… Co im zapodac jeszcze żeby zrobić dobrze i wzmocnić odporność?

  1. Pepsi Eliot 8 lipca 2018 o 11:04

   Tak, chlorek magnezu obok suplemntacji doustnej do smarowania (z wodą tworzy sie oliwa magnezowa) kostek, łydek, oraz do kąpieli. Taki magnez jest bardzo przydatny w domu dla wszystkich domowników. Łapie kogoś kurcz, natychmiast w ręce zmieszać trochę chlorku z wodą, i taka oliwą magnezową wsmarować w to miejsce.

   EWENTUALNE PASOŻYTY

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo.

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie.

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częścirj niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba. https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   UODPORNIENIE

   Jakie dzieci mają poziom 25(OH)D?

   Podawaj 2 latkowi 1 Multi Kids G&G do śniadania
   10 latek kuracja 1/2 Greens & Fruits TiB (trzeba ubić w moździerzu i zmieszać z dżemem na przykład) do śniadania, a Ty całą.

   Po śniadaniu 2 latek 1/2 tabletki D3+k2 TiB do ssania (dopóki nie będzie wyników badania 25(OH)D, na 5 dni przed badaniem odstaw dziecku suplementację) oraz Omega 3 G&G dla dzieci, też po śniadaniu. Można przecinać/otwierać kapsułki.

   2 latek może zjadać 1 gram chlorelli This is BIO i 1 gram spiruliny This is BIO, Ale zacznij mu podawać od 1/4 tabletki chlorelli i co tydzień sukcesywnie zwiększaj jej dawkowanie. Przed posiłkiem.

   Dziecko 10 lat, niech zjada 2 gramy chlorelli This is BIO i 2 gramy spiruliny This is BIO , przed posiłkiem/lub w sumie przed 2 posiłkami), czyli wtedy po 4 tabletki, dzieci o dziwo lubią chrupać chlorellę. Ale zacznij 10latkowi podawać od 1/2 tabletki chlorelli, i co tydzień sukcesywnie zwiększaj dawkowanie. Potem dopiero włącz spirulinę.
   PO śniadaniu 10 latek 2 omega 3 G&G dla dzieci, oraz 1 D3+k2 TiB do ssania i trzeba zbadać 25(OH)D, na 5 dni przed badaniem niech odstawi D3 z K2 i Greens & Fruits TiB

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj dziecku do kąpieli kieliszek (100 mllitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   nie jestem lekarzem

 9. Zuzia z Daleka 8 lipca 2018 o 11:23

  Dzięki za szybką odpowiedź.
  Czy zamiast spiruliny i chlorelii Tib mogę im dawać 4greens Tib? bo mam dla siebie kupioną na kurację

  1. Pepsi Eliot 8 lipca 2018 o 13:40

   tak, ale zaczynaj od odrobinki, czubek łyżeczki

 10. Zuza 28 sierpnia 2018 o 15:37

  Jeszcze mam pytanie odnośnie d3k2i omegi3 – czy ma znaczenie że należy ją zażywać po śniadaniu czy po prostu po posiłku? Mamy taki plan dnia,że łatwiej to zrobić po obiedzie, bo śniadania dzieci jedzą w postaci szejków w samochodzie w drodze do szkoły i nie chcę im w tym pędzie jeszcze podawać tabletek

  1. Pepsi Eliot 28 sierpnia 2018 o 16:47

   można po każdym posiłku.

 11. Bart 6 września 2018 o 18:59

  Witam, chciałbym dołączyć ustną suplementację chlorkiem magnezu do codziennej diety. Czy są jakieś wskazania co do godziny przyjmowania lub nie łącznie z jakimiś innymi substancjami?
  Zastanawiałem się czy by nie dosypywać po niecałej łyżeczce do butelki z wodą, którą piję w ciągu całego dnia. Albo do mojego napoju z wit C, MSM i innymi dodatkami.

  1. Pepsi Eliot 6 września 2018 o 21:38

   możesz stosować jak w kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, możesz dosypywać do wody z C i MSM, albo C i MSM do 2 szklanki w kuracji. Przeciwskazania to skłonności do rozwolnień, bo zwykle ta forma magnezu trochę rozwalnia.

 12. justyna_ 10 września 2018 o 15:28

  juz się pogubilłam z tym magnezem, w przypadku mocno obnizonej funkcji nerek?
  ( za duzo mocznika, białko, kreatynina 180, potas 5,6(norma 5,5) czytam wpisy, analizuje, nie wiem jak połczyć wszystko , żeby było ok, a przede wysztskim czy można?
  3 lata kreatynina byla 135-145 a ostatnie badanie sprzed kilku dni taki wzrost :(w dodatku potas 🙁 porażka, załuję ze dopiero tu trafilissmy 🙁
  Postanowilismy zacząć z sodą, wczesniej byly soki z wisni i cytryn. czy te kąpiele w magnezie, oliwa na plecy, szklanka zero oraz 4 szklnki to dobry pomysł?

  1. Pepsi Eliot 10 września 2018 o 21:14

   zrób i kontroluj sód i potas, sodem obniżysz potas, uważaj na szklankę z octem jabłkowym, to świetne źródło potasu

 13. justyna_ 10 września 2018 o 15:30

  czy naraz mozemy z tym ruszać? chcialam jeszcze zapodać kwas alfa liponowy, odstawic mieso, wstawic koktajle warzywno owocowe i zboża?

 14. Emma 17 września 2018 o 20:13

  Witajcie Drodzy
  Ponad trzy miesiące kuracji 4 szklanek. Do tej pory do drugiej szklanki dodawałam chlorek magnezu, ostatnio pojawiły się u mnie biegunki. Wyszedł bolesny hemoroid. Zamieniłam na jabłczan magnezu. Na mojej twarzy pojawiły się małe krosteczki, taka „kaszka”, nie szczypie, nie swędzi. Skóra jest chropowata. Czy możliwa jest reakcja alergiczna na jabłczan magnezu? Czy to oczyszczanie? Od czasu, kiedy jestem z Wami, mam gorszą cerę. Wszystkie suplementy są od Was.
  Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 17 września 2018 o 21:38

   a na jakiej byłaś diecie wcześniej, przed oczyszczaniem? swoją drogą można być uczulonym na wszystko, ale właściwie nikt nie jest uczulony na frytki

   1. EMMA 18 września 2018 o 20:16

    Ja od 20 lat jestem wegetarianką. Żadnych radykalnych zmian w żywieniu nie stosowałam. Odstawiłam kawę. Nie jem przetworzonych rzeczy ani cukrowych śmieci. Jedyna zmiana to chlorek magnezu na jabłczan. Trochę mnie przeczyszczał ten chlorek.
    Suplementy przyjmuję według wskazówek:

    Rano, kuracja 4 szklanek.

    Do śniadania Omega 3, 3 x D3, 2 x D3+K2, 1 x Geens & Fruits, na noc 1 x B6 i 1 x kwas foliowy.
    Dzisiaj przyszła paczka z kolejnym i suplementami. Od jutra dodaję do czwartej szklanki 1 łyżeczkę CamuCamu i 1 łyżeczkę kolagenu i 1 łyżeczkę MSM.
    Dużo tego.
    Ale spróbuję zniwelować ból kolana, od kilku miesięcy maszeruję i biegam, kolano mi wysiada. No i chyba z wysiłku, który jest umiarkowany wyszedł hemoroid. Pojawiły się też wypryski. Droga do zdrowia 😉

    1. Pepsi Eliot 18 września 2018 o 20:28

     nie napieraj, zdrowie się pojawi <3 jedz też sezam, tylko sprawdzony, bo bywa z pleśnią

 15. Mini Monia 24 marca 2019 o 14:39

  Hej Pepsi. Moj lekarz powiedzial mi, ze mam wyczerpany organizm (chodzi o stres, nueprzespane noce, 2jka dzieci :)) i zalecil wlewy dozylne z magnezu (to klinika, w ktorej robia to na miejscu). Czy takie wlewy sa bezpieczne? Pozdr

  1. Pepsi Eliot 24 marca 2019 o 15:31

   według mnie tak, ale magnez to nie wszystko

 16. Mini Monia 24 marca 2019 o 21:01

  Dzieki za odpowiedz. Stosuje twoje 4szklaneczki, sa super. Czy polecasz cos jeszcze?

  1. Pepsi Eliot 25 marca 2019 o 09:14

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Czy masz może wynik badania 25(OH)D? To dobrałabym Ci witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
   Znajdujesz niestrawione kawałki jedzenia w kale?

   Nie jestem lekarzem
   Serdecznie pozdrawiam

 17. A.Mika 25 marca 2019 o 18:00

  HALLO,
  NO TO ILE TEGO MAGNEZU TERAUPEUTYCZNIE?
  POZDROWKO
  ANTEK

  1. Pepsi Eliot 25 marca 2019 o 22:18

   w artykule masz rozpisane ilości.

 18. A.Mika 26 marca 2019 o 08:33

  Znalazlem tylko profilaktycznie no i te poprzez skore. Nie doszukalem sie rad przy konkretnych schorzeniach doustnie, ale z drugiej strony piszesz, ze mozna sie az do rozwolnienia dotestowac.
  Czy chodzi tui tylo o chlorek magnezu?
  W Twoim artykule po raz pierwszy dowiaduje sie o jego (doustnym stosowaniu?)
  Sa jeszcze tlenki i wiele innych takich jako sol kwasu jablkowego i cytrynowego oraz bardzo propagowany „glicynian” magnezu.
  Jakie sa najlepiej przyswajalne?
  Pomimo zlych „Recenzji” na skorcze dzialaja najskuteczniej u mnie i mojej zony tlenki magnezu.
  Pozdrowienia Antek

 19. iwoblo 15 kwietnia 2019 o 14:54

  Pepsi, w Twoim artykule jest napisane, że dr Sirucus zaleca stosowanie roztworu chlorku magnezu sześciowodnego (Mg Cl2 6H2O). Ponieważ, ponad rok temu zakupiłam całą masę siedmiowodnego siarczanu magnezu, ale nie stosowałam kąpieli i go nie zużyłam to czy mogę go stosować do kąpieli, bo szkoda mi go wyrzucać. Czy jest jakaś różnica w zastosowaniu pomiędzy sześciowodnym a siedmiowodnym siarczanie magnezu? Szukałam wzmianki w komentarzach, ale nie zauważyłam, aby ktoś poruszał ten wątek….

  1. Pepsi Eliot 15 kwietnia 2019 o 15:54

   do kąpieli tak, ale nie do picia, bo to wybitnie preczyszcza, ale oprócz kąpieli stosuj też doustnie, oczywiście badaj sód, potas, magnez, to że temn ostatni będzie w normie ni9e oznacza że nie brakuje go w komórkach, ma nie być za dużo

 20. m 28 maja 2019 o 18:14

  Czy bezpiecznie jest zaczac kuracje oliwa magnezowa przy karmieniu piersia? Czuje potezne niedobory (skurcze, drgania miesni, nerwowosc, wybuchy agresji, poroblemy ze snem) ale nie chce zrobic krzywdy swojemu dziecku. Podobno magnez oczyszcza z toksyn czy wiec te toksyny nie przenikna do mleka?

  1. Pepsi Eliot 28 maja 2019 o 18:45

   rób kurację 4 szklanek, to jest delikatny, codzienny detoks, albo tylko oliwę

 21. Agatkowa 2 lipca 2019 o 21:57

  Pepsi Droga,
  czyli jeśli występuje biegunka, a piję chlorek w 4 szklankach to znaczy że powinno się go odstawić ?

  1. Pepsi Eliot 3 lipca 2019 o 08:08

   zamienić na jabłczan magnezu, lub popijać w tym czasie 2 kapsułki cytrynianu magnezu, albo zweryfikować ilość chlorku. ale i tak z chlorku zrób oliwę magnezową i smaruj łydki, nadgarski

 22. viktia 14 września 2019 o 08:58

  Pepsi, ile mg magnezubjest w płaskiej łyżeczce chlorku magnezu która polecasz w kuracji 4 szklanek? Biorę magnez w innej postaci i chce zastąpić chłodniej magnezu jednak muszę znać ilość czystego magnezu aby brać ta sama dawkę?

  1. Pepsi Eliot 14 września 2019 o 09:04

   przelicz sobie z zaleceń dr Sircusa w tym artykule. Nie polecam chlorku magnezu, tylko sugeruję za dr Sircusem, to jest produkt do robienia oliwy magnezowej i do kąpieli

 23. muszkavip 30 września 2019 o 18:27

  jaka jest najbezpieczniejsza forma magnezu przy niewydolności nerek?

 24. Marta 30 listopada 2019 o 00:38
  1. Pepsi Eliot 30 listopada 2019 o 08:22

   Zalecenia dziennego spożycia magnezu amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia w miligramach są takie:

   Od narodzin do 6 miesięcy 30 mg
   Niemowlęta w wieku 7–12 miesięcy 75 mg
   Dzieci 1–3 lata 80 mg
   Dzieci w wieku 4–8 lat 130 mg
   Dzieci w wieku 9–13 lat 240 mg
   Nastolatki 14–18 lat 360 mg
   Nastolatkowie 14–18 lat 410 mg
   Kobiety 310–320 mg
   Mężczyźni 400–420 mg
   Nastolatki w ciąży 400 mg
   Kobiety w ciąży 350–360 mg
   Nastolatki karmiące piersią 360 mg
   Kobiety karmiące piersią 310–320 mg

 25. Marta 30 listopada 2019 o 10:26

  Pepsi ale czy to znaczy ze moge mu dawac 80 mg cytrynianu magnezu ?

  1. Pepsi Eliot 30 listopada 2019 o 17:33

   w 1 kapsułce masz 110 mg magnezu, dziecko coś je zapewne z magnezem, ale też to są takie podstawy zapotrzebowania, więc możesz tak na oko odsypywać po 1/4 kapsułki, izadbaj o podaż wapnia (pokarm) i d3 z k2.

 26. Kiki 17 grudnia 2019 o 13:37

  Pepsi wszystkie objawy wskazują że mam nie dobory magnezu… I nie wiem co lepsze . Nie mam wanny więc kąpiele opadają . Od czego zacząć, czy od moczenoa stop w tym chlorku magnezu?A doustne przyjmowanie tego specyfiku jak wygląda ? 🙂

  1. Pepsi Eliot 17 grudnia 2019 o 16:50

   Oliwa magnezowa do smarowania łydek i nadgarstków, można doustnie chlorek magnezu, opinia dr Sircusa, ale jak masz tendencje do rozwolnien, bierz jeszcze cytrynian magnezu TiB, magnez zwykle bierźe się na 2 sposoby w ciągu dnia, prźez skore i doustnie

 27. kiki 19 grudnia 2019 o 11:12

  Ok oliwe zrobię sobie, a co z chlorkiem magnezu doustnie. Około 10mg na 1kg masy ciała? Jak to brać? rozpuszczać w wodzie ?

  1. Pepsi Eliot 19 grudnia 2019 o 13:10

   tak, ale nie jestem lekarzem, proszę to skonsultować z pracownikiem służby zdrowia

 28. Lea 27 grudnia 2019 o 10:54

  Cześć. Może mi doradzisz co dalej, jestem po operacji zwrotów jelitowych zatruta przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi nie mogę dojść do siebie ciągle zaparcia ból brzucha i jelit ciągle dieta ani cukru ani wędlin nerwy i stres co dalej to trwa już 4 lata poradz proszę

  1. Pepsi Eliot 27 grudnia 2019 o 12:12

   wprowadź 4 szklanki, chlorek magnezu w drugiej szklance dozowany doustnie zlikwiduej zaparcia, 1 tabletka do śniadania greens & Fruits TiB,do tego po śnioadaniu 6 kapsułek D3 i 2 K2 TiB i 1 omega 3 TiB, z tłuszczu tylko bio masło ,najlepiej klarowane, bio olej kokosowy, oliwa bio.
   Nie jestem lekarzem

 29. Lea 29 grudnia 2019 o 22:11

  Dziękuję za odpowiedź, ale nie wiem jaką ilość i w jakiej postaci mam dodać do drugiej szklanki chlorku magnezu.

  1. Pepsi Eliot 30 grudnia 2019 o 07:27

   Przelicz sobie https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/ i weź pod uwagę czy Cię ta ilość  rozwalnia, czy nie, ja biorę płaską łyżeczkę od herbaty, ale jeszcze oliwą magmnezową nacieram łydki, nadgarstki po treningu

 30. Lea 30 grudnia 2019 o 09:03

  Czekałam na odpisanie jesteś super a Twoje wskazówki nieocenione zwłaszcza że dopiero niedawno znalazłam tego bloga.

 31. robert 5 stycznia 2020 o 15:05

  Hej

  Proszę o podanie artykułów naukowych dowodzących skuteczność terapii magnezem przez skórę

  Dziękuję
  Robert

  1. Pepsi Eliot 5 stycznia 2020 o 15:10

   Kup sobie książkę i tam masz masę odnośników: Dr Marc Sircus „Leczenie magnezem, metoda przezskórna, nowa koncepcja leczenia” Tłumaczenie Mariusz Szerocki, konsultacja medyczna dr n. med. Grzegorz Kopacz

 32. Aga 8 stycznia 2020 o 22:29

  Cześć Pepsi, czy mogłabyś doradzić ile wsypać chlorku magnezu na litr wody do kąpieli stóp? Kilka dnia temu odkryłam twój blog i na razie mój mózg stara się to wszystko przeprocesować 😉

  1. Pepsi Eliot 9 stycznia 2020 o 06:53

   to nie jest jak w aptece, na sporą miednicę wsyp pół szklanki

   1. AgaInes 9 stycznia 2020 o 08:32

    Dziękuję za odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *