Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 938 889
119 online
38 789 VIPy

Jak, po co i ile brać magnezu? Czyli ważne porady wybitnego naturopaty dr Sircusa

To musi nastąpić głównie z tego powodu, że istnieje coś takiego jak Internet.

Oops:

Niestety trochę rozminęłam się z proroctwami, gdyż zadecydowała: wolność domku w swoim domku gigantycznej przeglądarki.

Tak czy siak:

Zamiast używać małych ilości toksycznych leków, należy stosować wyjątkowo duże dawki wysoko-skoncentrowanych naturalnych substancji odżywczych

Doktor Mark Sircus mówi ze smutkiem: Przy obecnym stanie świadomości ostatnią rzeczą, która przyszłaby nam do głowy w przypadku zawału serca albo udaru mózgu byłaby kąpiel w kilku łyżkach magnezu rozpuszczonego w wannie wody Dr Sircus zaleca, aby pacjenci cierpiący na schorzenia nowotworowe, i wszyscy zmagający się z poważnymi schorzeniami podnieśli maksymalnie poziom stosowanych stężeń chlorku magnezu, jodu i wodorowęglanu sodu (czyli popularnej sody organicznej)

Przy czym wielkość dawki uważaną za leczniczą w Naturalnej Medycynie, patrząc na nią kryteriami współczesnej medycyny konwencjonalnej będzie uznana za toksyczną.

Przykład: autyzm

Osoby bezpośrednio zaangażowane w walkę z autyzmem powinny zdawać sobie sprawę, że obstawanie przy obecnie stosowanych niskich dawkach suplementów magnezu ponosi winę za mizerne rezultaty procesu chelatacji, czyli oczyszczania organizmu z toksycznych substancji.

Zatem w przypadku dzieci autystycznych, u których występuje upośledzona praca jelit, zamiast podawać magnez doustnie w formie tabletek, trzeba radykalnie zmienić strategię leczniczą na korzyść stosowania miejscowego/ przezskórnego. 50 mg 2 razy dziennie to zdecydowanie za mało. Dopóki lekarze nie przebudzą się, wyrządzą jeszcze bardzo wiele szkód, a wszystko w imię swoich legalnych kompetencji medycznych.

Dawki profilaktyczne magnezu wg dr. Sircusa:

Dawka w suplementacji magnezu stosowana profilaktycznie (nie terapeutycznie), powinna zawierać 6 do 8 mg minerału na kilogram masy ciała na dobę

Zatem w przypadku osoby ważącej około 90 kg możemy mówić o dawce dziennej w granicach od 550 do 750 mg magnezu na dobę, co znacznie, to prawie dwukrotnie przekracza obecnie zalecaną dawkę dzienną. Jeśli chodzi o dawkowanie u dzieci, niektórzy badacze zalecają więcej, bo 10 mg na kilogram masy ciała na dobę, bo po pierwsze ciężar ich ciała jest mały, a po drugie organizm dziecka potrzebuje dużych ilości magnezu ze względu na proces dynamicznego wzrostu. Również sportowcy potrzebują większych ilości, w zależności od wysiłku i poziomu stresu. Dawkę można zwiększyć również w okresie szczególnego obciążenia emocjonalnego i w czasie poważnej choroby. Powyższe dawki są właściwie przypadku suplementacji doustnej, jednak powinno się włączyć równoległą terapię przezskórną.

Nasze komórki mają się najlepiej, gdy dysponują zapasami magnezu

Można przyjąć, że w przypadku wysokiej, dojrzałej osoby, trwające 6 miesięcy codzienne spryskiwanie całego ciała ilością chlorku magnezu odpowiadającą 2 łyżkom stołowym (około 30 g) powinno odtworzyć fizjologicznie korzystny poziom magnezu komórkowego.

W przypadku dzieci dawka magnezu powinna być obniżona w zależności od wieku i masy ciała

Takie zabiegi w połączeniu z suplementacją doustną, która w przypadku dorosłych jest szczególnie ważna, dają gwarancję optymalizacji korzyści płynących z uregulowania poziomu magnezu W przypadku, gdy poziom magnezu wykazuje drastycznie niskie wartości, można skorzystać z opcji podania dożylnego (IV), która oczywiście w sytuacjach nagłych staje się koniecznością.

W przypadku przedawkowania

Profil toksyczności chlorku magnezu jest zbliżony do profilu szkodliwości witaminy C i w obu przypadkach konsekwencją będzie biegunka, chyba że mamy do czynienia z poważnie zaburzoną pracą nerek.

Wysoko stężone kąpiele stóp

Kolejną opcją terapeutyczną (szczególnie u osób cierpiących na neuropatię cukrzycową). Zanurzamy tylko stopy (ale można zanurzyć też całe ciało) przez 20 do 30 min w wodzie o temperaturze 42°C. Optymalny program zakłada codziennego kąpiele ciała, lub moczenie tylko stóp, rozpoczynając od niższych stężeń I stopniowo zwiększając dawkę magnezu. Po 7 dniach codziennych kąpieli rozpoczynamy etap (6-8 tygodni, bądź jeszcze dłuższy) w którym częstotliwość kąpieli redukujemy do 2 lub 3 tygodniowo.

Uwaga!

Należy zachować szczególną ostrożność w terapii dzieci, dbając o właściwą dawkę, temperaturę wody i indywidualnie dobrany poziom stężenia (wiek, waga, wzrost). W odosobnionych przypadkach przy zbyt długim przebywaniu w wannie mogą nastąpić skurcze mięśni, zatem w terapii dzieci nie można ich spuszczać z oka, jednocześnie dbając aby kąpiel nie trwała zbyt długo.

Wszelkie nasilone reakcje takie jak miejscowe zaczerwienienia, biegunki, czy skurcze mięśni, należy uznać za sygnał sugerujący konieczność obniżenia poziomu stężenia kąpieli. Dlatego w początkowych fazach terapii należy zdwoić czujność, gdyż dopiero po pewnym czasie nabierzemy wyczucia w kwestii wielkości dawek, ma to szczególne znaczenie w przypadku dzieci.

Dawkę należy dostosować do naszych potrzeb i masy ciała.

Pamiętajmy, że chlorek magnezu można przyjmować doustnie, można aplikować go bezpośrednio na skórę wcierając bądź wmasowując, stosować w formie kopieli stóp, lub całego ciała oraz spryskiwać nim błony śluzowe.

W przypadku oleju magnezowego można, a nawet powinno się go rozcieńczyć

Szczególnie jeśli podczas stosowania specyfiku bezpośrednio na skórę (często u dzieci, albo u kobiet które golą nogi) wystepują zaczerwienienia bądź odczucie pieczenia. Jeśli terapię magnezem stosujemy u osób przewlekle chorych, wysokość dawki (zarówno przy stosowaniu doustnym, jak i miejscowym) powinno się stopniowo zmieniać, rozpoczynając od wartości niższych niż docelowe.

Jakie ilości magnezu proponuje dr. Vergin, na które powołuje się dr. Sircus?

Dr. Raul Vergin proponuje następujące zalecenia dotyczące doustnego dawkowania 2,5 % roztworu chlorku magnezu sześciowodnego (Mg Cl2 6H2O) tzn. 25 g substancji oczyszczonej formie nadającej się do spożycia na 1 litr wody. Ilość czystego magnezu w postaci pierwiastka zawartego w 125 mililitrach takiego roztworu wynosi około 500 mg

Zalecenie dawkowania 2,5% roztworu chlorku magnezu sześciowodnego:

 • Dorośli i dzieci powyżej piątego roku życia- 125 ml
 • Czterolatki – 100 ml
 • Trzylatki – 80 ml
 • Roczne i dwulatki – 60 ml
 • Dzieci ponad półroczne – 30 ml
 • Dzieci do pół roku – 15 ml

Przy czym Dr. Vergin nadmienia:

, że w ostrych stanach przyjmowanie chlorku magnezu sześciowodnego powinno następować co 6 h, a jeśli stan jest poważny to pierwsze 2 dawki powinny nastąpić w odstępie 3 h; następnie stosownie do tempa polepszania się stanu, należy zwiększyć interwały do 8 a potem 12 h.

Po ustaniu objawów przez kilka dni należy przyjmować dawkę co 12 h.

Daniel REID wyraża następującą opinię:

Dzięki przenikaniu specyfiku bezpośrednio przez skórę stosowanie oleju magnezowego jest najszybszym i najwygodniejszym sposobem. Zalecam spryskiwanie grzbietów dłoni i stóp o każdej porze dnia i nocy.

Bez względu na to, która część ciała zostanie spryskana, gdy tylko płyn spenetruje skórę, substancja odżywcza powędruje do tych tkanek, które jej najbardziej potrzebują.

Na koniec:

Ze względu na częstotliwość skutków w postaci biegunek praktyka terapeutyczna z góry przekreślała stosowanie wysokich dawek magnezu doustnie.

Okazuje się, że magnez możemy/bezwzględnie powinniśmy dodatkowo aplikować przezskórnie.

owocek

Źródło: „Leczenie magnezem – metoda przezskórna, nowa koncepcja leczenia” Dr. Mark Sircus

(Visited 80 853 times, 3 visits today)

Komentarze

 1. avatar Siasia 25 września 2016 o 12:06

  A co z siarczanem ? Czy ten tez można trandermalnalnie w postaci oliwki ?

  1. avatar pepsieliot 25 września 2016 o 17:49

   o siarczane czyli soli epsom napisze jeszcze osobno, wspominałam w kontekście Lasta i oczyszczania jelit

  2. avatar grzegorzadam 25 września 2016 o 21:40

   Do oliwki chlorek, siarczan też dobry.
   Polecają chlorek i tak stosuj,
   Sircus nie widzi różnicy
   Ale chlorek jest uniwersalny, nawet dopaszczowo, siarczan jelitowo mocno ”czyści”.

   1. avatar Ania Sz. 2 stycznia 2018 o 19:28

    grzegorzadam który magnez ze sklepu Thisisbio.pl polecasz dla 3,5letniego dziecka? Dietetyk córki przepisał jej Seeking Health Optimal Magnesium, ale ja nie chcę córce podawać chelatów.
    Córka waży 15 kg.

    1. avatar grzegorzadam 2 stycznia 2018 o 21:58

     Rodzaj soli magnezowej jest mniej istotny, jedni lubią mleczan, inni jabłczan,
     ja od zawsze stosuję chlorek na 3 sposoby, mam też cytrynian,
     Ważne, żeby był w organizmie.
     Dzieci świetnie przyjmują magnez przezskórnie, a więc oliwka, moczenie stóp i kąpiele.
     Dorośli tak samo 😉

 2. avatar Bartek1990 25 września 2016 o 12:21

  A co z nerwicami, lękami? Magnez, witaminy b, banany, bieganie ? Cos jeszcze nalezy dolaczyc?

  1. avatar pepsieliot 25 września 2016 o 17:48

   Osho

 3. avatar uk 25 września 2016 o 12:37

  Ciekawy artykuł . A co jeżeli wezmę cytrynian magnezu pół łyżeczki ze szklanką wody i wypije po tym mi drgaja mięśnie .a jak nie biorę to przestaje ?

 4. avatar Aveugle 25 września 2016 o 12:51

  Pepsi, a skąd wziąć 2,5% chlorek magnezu sześciowodnego albo olej magnezowy??

  1. avatar pepsieliot 25 września 2016 o 17:47

   doczytałas posta do końca? Będzie u nas w przyszłym tygodniu, oliwę mamy Swansona, ale nauczę robić ja samemu w domu

   1. avatar Aveugle 26 września 2016 o 15:15

    Aj em very aszejm Peps (:. Biję się w pierś – nie doczytałam! Ale wszystko już wiem, bo jak zwykle nie odpuszczam. MImo gupiego:) pytania dzięki za odpowiedź :-).

    1. avatar pepsieliot 26 września 2016 o 15:25

     spoko, wszyscy tak czytamy w necie 🙂

 5. avatar Joanna 25 września 2016 o 13:54

  Pepsi masz jeszcze ten płyn lugola, który robiłaś z Grzegorzem? mam prośbę. chcę zamówić u Ciebie korzeń maca i selen i przeczytałam w komentarzu, że dzielisz się z klientami płynem lugola. myślę, że to byłaby dobra rekompensata za to, że zamówiłam Twoją książkę w przedsprzedaży, a Twojego podpisu nie mam(błąd Pani pracującej w sklepie internetowym). co myślisz? byłaby taka możliwość? 🙂

  1. avatar pepsieliot 25 września 2016 o 17:45

   już rozdałam

  2. avatar grzegorzadam 25 września 2016 o 20:34

   Joanna
   Bez żadnego problemu zrobisz sobie sama, podaję przepis:

   5/10/85 : Jodek potasu/jod krystaliczny/woda oczyszczona
   Wystarczy wymieszać 😉

   Albo tak, przyda się do dezynfekcji kulinarnej bardzo też:

   ==Płyn Lugola
   Kupowanie gotowego roztworu jest zbyt niebezpieczne. Z pewnościà będzie on zanieczyszczony
   alkoholem propylowym lub metylowym. Przyrządź go sam lub poproś aptekarza,
   by to zrobił dla ciebie. Oto przepis na 1 litr roztworu:

   44 g jodu (w granulkach),
   88 g jodku potasu (w granulkach).

   Rozpuść jodek potasu w około I/2 litra wody. Następnie dodaj kryształki jodu i napełnij wodą
   do poziomu 1 litra.
   Kryształki potrzebują około 1 dnia, by się całkowicie rozpuścić.
   Wstrzàsaj nimi od czasu do czasu.
   Trzymaj je z dala od dzieci. Nie stosuj preparatu, jeżeli jesteś uczulony na jod.
   Nie używaj butelkowanej wody do przygotowania roztworu.==

   Wg dr Clark, stężenie to samo wyjdzie.

   1. avatar Joanna 26 września 2016 o 07:51

    Dzięki Grzegorz 🙂 jesli nie woda z butelki to jaka z czajnika czy kranówką?

   2. avatar Kaligaj 26 września 2016 o 09:41

    Grzegorzuadamie. Gdzie najlepiej kupic te granulki? Jakies pewne źródło?

 6. avatar grzegorzadam 25 września 2016 o 15:17

  Fajnie że zagościł dr Marek na blogu.
  Ciekawa postać w świecie medycyny alternatywnej.
  Kapitalna ksiażka o sodzie również warta uwagi.

 7. avatar grzegorzadam 25 września 2016 o 15:25

  Dlaczego w tytule jest Circusa a nie Sircusa?

  1. avatar pepsieliot 25 września 2016 o 17:44

   pomyłka dyktafonu 😀

   1. avatar grzegorzadam 25 września 2016 o 18:50

    🙂

 8. avatar Eva byra 25 września 2016 o 15:33

  A co z magnezem,który przyjmujemy doustnie,jakie dawki powinnismy brać?

  1. avatar pepsieliot 25 września 2016 o 17:44

   przecież dokładnie podałam w artykule ilości !!!!

 9. avatar DobraWrozka 25 września 2016 o 15:52

  Peps a co z np cytrynianem magnezu? Kapiele magnezowe nie dawaly mi nic, wsypywalam niemal szklanke do wanny i nie czulam zadnych zmian. Dopiero stosowanie cytyrynianu magnezu doustnie, w wersji proszkowej, nieco daje sie odczuc. Co myslisz o takiej suplementacji? Dodam ze lykam 2×0,5 lyzeczki a wiec ok 450 jednostek czystego magnezu.

  1. avatar pepsieliot 25 września 2016 o 17:43

   suplementacja łączona czyli koniecznie tez doustna daje najlepsze rezultaty u dorosłego

   1. avatar grzegorzadam 25 września 2016 o 18:51

    Tak jest, to i to.

 10. avatar magda 25 września 2016 o 16:50

  super artykuł, jeśli chodzi o moczenie stópto ile magnezu na 2 litry wody

 11. avatar grzegorzadam 25 września 2016 o 18:52

  100 gram wystarczy (1/2 szklanki), liczy się systematyczność.

 12. avatar Tysia 26 września 2016 o 06:59

  Pepsi, od kilku dni nie otrzymuję powiadomień od Ciebie o nowym poście… Co się stało? Może to coś z moją pocztą…

  1. avatar pepsieliot 26 września 2016 o 17:28

   podobno jutro ma zostać naprawione, przzepraszam

 13. avatar Anka 26 września 2016 o 07:48

  Pepsi błagam Cię o radę. Wykryto u mnie Chlamydie która prawdopodobnie jest koinfekcja boreliozy mojego partnera. Lekarz zalecił mi 4tygodniową antybiotykorapie(a może trwać nawet i 3msc…) boję się tego cholernie, czy posiadasz jakas wiedze w tym temacie? łykać chemie czy jest inny ratunek? Pozdrawiam

 14. avatar Betka 26 września 2016 o 13:00

  Droga Pepsi, czy mogę wysłać Ci moje wyniki do interpretacji? Pamiętam, że wspominałaś o uruchomieniu takiej płatnej usługi. Jak to zrobić?
  Wierna czytelniczka z małą arytmią serca.

  1. avatar pepsieliot 26 września 2016 o 15:31

   jak będę wiedzieć to pomogę, wyślij, a obok podaj wartoście referencyjne laboratorium, nie wszystko mam w głowie, i musiałaby szukać, póki co nie będzie takiej płatnej usługi

 15. avatar Panii 26 września 2016 o 13:47

  Pepsi możesz napisac co sadzisz o wyniku cynku –> 11, 4 ( norma: 9, 0 – 18, 0 ) Pozdrawiam

  1. avatar pepsieliot 26 września 2016 o 15:30

   jedz cukinie, pestki z dyni, arbuzy, a dla pewności bierz suplement cynku, oczywiście mogłabyś też zrobić analizę pierwiastkową włosa, aby sprawdzić, czy nie za dużo masz miedzi (miedź i cynk to antagoniści)

   1. avatar Panii 26 września 2016 o 16:39

    Ale czy ten cynk jest za niski Pepsi ? I jesli w prreparacie mineralow jest cynk i miedz to nie moge brac ? Juz sie glubie w tym wszystkuim ? Dziekuje Pepsi ! P.s Twoja ksiazka jest super wydana ( ilustracje , obrazki i wyjasnienia )

    1. avatar pepsieliot 26 września 2016 o 17:32

     mieści się w normie, ale blisko dolnej skali, to w przypadku żelaza jest ok, ale nie cynku, z kolei D dobrze jest utrzymywać na poziomie bliżej górnej skali

    2. avatar Adsumus 2 sierpnia 2018 o 18:48

     Cynk i miedź, to antagoniści. Mam za mało jednego i drugiego. Brać oba?

     1. avatar Jarmush 2 sierpnia 2018 o 20:42

      cynk G~&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg-5060040827116.html?search_query=cynk&results=31 do śniadania wraz z B complex G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
      natomiast miedz w postaci bransoletki miedzianej, jedzenie kilka razy w tygodniu potraw z miedzianego garnka, daktyle rodzynki, suszone figi

   2. avatar Panii 26 września 2016 o 16:46

    P:S ten preparat ma cynku 7, 5 mg a miedz 500m mcg Moze byc ?

 16. avatar Paweł 26 września 2016 o 15:15

  „… dają gwarancję optymalizacji korzyści płynących z uregulowania poziomu magnezu”

  A jakie to są korzyści?

  1. avatar pepsieliot 26 września 2016 o 15:27
   1. avatar Paweł 26 września 2016 o 16:53

    O dzięki! Nie czytałem.

 17. avatar Michał 26 września 2016 o 17:10

  Stosuje moczenie nóg i muszę przyznać że działa! Czy oliwę magnezową można zrobić z dejnonizowanej wody ? Na stacji mieli tylko to. Aha no i co z tymi kąpielami ? W końcu od groma chloru w wodzie…

  1. avatar grzegorzadam 26 września 2016 o 21:15

   Oliwę możesz zrobic nawet z kranówką.
   Tu chodzi o magnez, jest go bartdzo dużo.
   Najlepiej 2/3 chlorku i 1/3 wody.
   Robie na ”oko”.

 18. avatar Kaligaj 26 września 2016 o 18:45

  Ehh..im bardziej na sobie eksperymentuję, tym gorzej chyba na tym wychodzę 🙂 Pepsi, zamówilam dziś u Ciebie lizyne. Czytałam u oliviorganic, ze odgrywa kluczową rolę w walce z trądzikiem hormonalnym…sie zobaczy. Do czego zamierzam. Ciągle meczy mnie odbijanie . Po jedzeniu, przed jedzeniem…w trakcie…test sody wyszedł mi po minucie. Wiec chyba dobrze. Ocet javlkowy gości u mnie codziennie w vinegre, biorę troche soli na palec po jedzeniu. Ale to widac nie wystarcza…nno i skoro test wyszedł dobrze, to czemu są te odbicia? Chyba jutro powtórzę test…tak czy inaczej, mam zamiar kupic betaine hcl. Skoro kupiłam juz lizyne, a chciałabym jeszcze hcl..czy to nie będzie sie jakos kłócilo? Jak brać te dwie rzeczy?
  A druga sprawa….moja mama sie oczyszcza, wiec tez chciałam co nieco spróbować i pobawiłam sie w lewatywy. Mimo brania probiotykow, mam wrażenie ze rozpieprzylam równowagę we florze bakteryjnej. Czy mam racje? Jak teraz sobie pomoc? Cokolwiek zjem, zwłaszcza owoce, to strasznie mnie wzdyma. Nawet jak zejdzie powietrze, to mam lekko nabrzmiale nadbrzusze, pod biustem. Wiatry nie z tej ziemi 😉 co byś Pepsi poleciła? Nie mogę tak dluzej funkcjonować. Chce biegać, a nie mogę, bo ludzi pozabijam 😛

  1. avatar pepsieliot 26 września 2016 o 19:40

   Odbicia są najczęściej, gdy jelita źle pracują, zwykle chodzi o gluten, albo kazeinę. Zdarza się tez, że jak źle łączycz pokarmy,to są takie skutki, Niektórych owoców nie powinno się z niczym łączyć, bo tak szybko się trawią, jak melon.

  2. avatar grzegorzadam 26 września 2016 o 21:18

   Robiłaś test obciążeń?

   1. avatar Kaligaj 27 września 2016 o 07:42

    Robiłam w sierpniu i pasożytów brak. Az sie zdziwiłam. Dlatego teraz robię kolejny. A te dolegliwości są świeże, mam je raptem od tygodnia.

    1. avatar grzegorzadam 27 września 2016 o 15:03

     Coś się przykolegowało chyba..

 19. avatar urszula58 26 września 2016 o 19:28

  Pepsi, piję codziennie płaską łyżeczkę cytrynianu magnezu z odrobiną boraksu rozpuszczone w 1 szklance wody. Czy mogę stosować jeszcze kąpiele z użyciem posiadanego cytrynianu?Jeśli tak, to ile mam go wsypać do np,2 litrów wody? Czy procedura taka sama jak przychlorku magnezu?

  1. avatar pepsieliot 26 września 2016 o 19:32

   ani Last, ani Sircus (póki co, bo jeszcze nie wszystko rozkminiłam) nie wspomina o kąpielach w cytrynianie. Raczej zaczekaj na nasz epsom, albo chlorek, będzie w przyszłym tygodniu, a cytrynian sobie skończ doustnie. Dorosła osoba powinna przyjmować magnez i przez skórę i doustnie

  2. avatar grzegorzadam 26 września 2016 o 21:04

   Do wanny chlorek albo siarczan.

   1. avatar Michał 27 września 2016 o 15:06

    A co z wodą chlorowaną ? Ja mieszkam za granicą i woda jest katastrofalna po prostu! Przy okazji gdybyś mógł polecić jaką wodę pić najlepiej…

    1. avatar grzegorzadam 27 września 2016 o 17:32

     Jeżeli tak to zmieszaj chlorek z wodą destylowaną, nawet taką do żelazek, jest bez minerałów, będzie czysta substancja w dobrym roztworze.

    2. avatar grzegorzadam 27 września 2016 o 20:08

     Zamieściłem więcej o wodzie, ale wcięło.

     1. avatar pepsieliot 28 września 2016 o 06:47

      tak wcięło, prosiłam o niecytowanie bredni, że woda z kranu jest ok.

     2. avatar grzegorzadam 28 września 2016 o 06:55

      Woda z kranu filtrowana weglem jest lepsza od butelkowanego szitu,

      Badania dr biologii to nie sa wynurzenia Zenka spod sklepu,

      Nic by sie nie stało jakby ludzie mogli to sami ocenić.

     3. avatar grzegorzadam 28 września 2016 o 07:43

      W ostatniej wydanej książce Clark opisuje bardzo precyzyjnie na kilkudziesięciu stronach
      aspekty związane z wodą, jej czystością na powodowanie i eliminację raka.
      Jest to warunek konieczny i dostateczny- czysta woda (…)

     4. avatar grzegorzadam 28 września 2016 o 07:45

      Mogłaś to chociaż zostawić w temacie o H. Clark.
      Nic by się nie stało.

     5. avatar Aleksandra 4 lutego 2024 o 15:23

      Dlaczego woda z kranu bee? chodzi o chlor? Przecież można ją przegotować i wiekszość minerałów idzie w precz, tzn ja tak robie, jak się naczytalam, ze w tych butelkowanych mozna się zarazić lamblią, ktora kiedys juz 2 x mialam to teraz sobie wodę przegotowuję, chociaż najlepiej smakuje mi pewna silnie gazowana, no ale cóż

 20. avatar Edka 27 września 2016 o 10:42

  A co z potasem?

  1. avatar pepsieliot 27 września 2016 o 14:57

   dieta niskosodowa i wysoko potasowa na przykład

 21. avatar kamartyna 27 września 2016 o 11:05

  Kurcze mam problem z analiza i interpretacją. Syn ma zespół aspergera (spektrum autyzmu). Pije magnezik który of kurs nic nie daje. Wazy 20 kg i ma 4 lata. Zapytam najprosciej jak go kąpać w tym prochu :D. Przepraszam, ale nie chce sama wyliuczac, bo nie chce zaszkodzic. Bo cyrk juz mamy w domu wystarczajacy. 😀 Pozdrawiam

  1. avatar grzegorzadam 27 września 2016 o 15:00

   Magnez nie jest w stanie zaszkodzić.
   Szklanka płatków na wannę wystarczy, do tego 1-2 kg soli i 1/2 szklanki sody.

   Można moczyć nóżki na wieczór w misce w mocno ciepłej wodzie, wtedy 1/2 szklanki chlorku lub siarczanu wystarczy.

   1. avatar Kamartyna 28 września 2016 o 09:11

    Dziekuje, szukam tez rady co do diety no glut no cukru i no nabialu. Czy sadzicie, ze to moze cos pomoc? Obawiam sie ze i tak nie dam rady bo mlody i tak je tylko kilka rzeczy.

    1. avatar ewamirta 24 lutego 2018 o 13:15

     Przeczytaj ten artykuł, jest bardzo długi ale wartościowy. Niektóre chemiczne zagmatwane możesz pominąć, ale naprawdę warto. Pozdrawiam.
     https://szczepienia.wybudzeni.com/2017/05/16/synergiczne-toksyczne-dzialanie-glifosatu-aluminium/

     1. avatar grzegorzadam 24 lutego 2018 o 18:54

      Znakomity artykuł.
      Wspaniała kobieta o wielkiej inteligencji, nie-lekarz zindoktrynowany 😉

     2. avatar Malgosia 18 kwietnia 2018 o 05:43

      Ewamirta ja dopiero dzisiaj zahaczyłam ten link. Robi wrażenie a we mnie budzi odruch buntu, że takie tematy się kamufluje, wycofuje z publicznej informacji, nie stosuje się w końcu.
      Bardzo ciekawa wypowiedź bardzo mądrej kobiety. Myślę,że to jedna z części wierzchołka góry…

      Nasunęło mi się pytania….refleksje…co tak na prawdę jeść?
      Najlepiej uprawiać rośliny samej na glebie przygotowanej przez nas, bez sąsiedztwa bo sąsiad może zastosować pestycyd. I to do końca nie będzie jeszcze zdrowe bo opady atmosferyczne też robią swoje.
      Omijam kukurydzę, soje….czytam etykiety choć są opisywane tak maleńkimi literkami,że bez okularów ostatnio się nie obejdzie, wielkość liter celowo- przemyślana, a i tak jakieś g….o, przepraszam za wyrażenie człowiek zje bo skoro są dolegliwości to coś nie gra w organizmie.
      Artykuł świetny.

   2. avatar Anna 29 września 2016 o 22:09

    A czy ma znaczenie jakiej soli użyjemy do kąpieli tzn zwykłej stołowej ze spożywczaka czy warto zainwestować w himalajska czy morska? Czy to poprawi jeszcze wartość kąpieli?

    1. avatar pepsieliot 30 września 2016 o 06:41

     żadnej stołowej, szarą morską, po prostu taką która ma conajmniej 70 minerałów

    2. avatar grzegorzadam 30 września 2016 o 06:46

     Zwykła kłodawska a’70 groszy za kilogram, obojętnie jaką.
     Też ma tyle minerałów, bo też jest morska, tzn. z morza pochodzi 😉

     Szara morska też super.

    3. avatar grzegorzadam 30 września 2016 o 06:56

     Sól stołowa jest nieporozumieniem, pożądana przez przemysł spożywczy.
     Czysty chlorek sodu, dodatkowo z antyzbrylaczami.
     Zakwasza w przeciwieństwie do soli naturalnych.

 22. avatar grzegorzadam 28 września 2016 o 16:41

  Dieta jest najważniejsza
  Ale:
  PYROLURIA and CANDIDA
  Twin Causes of Modern Diseases
  Walter Last

  Wygoogluj

  Zdiagnozuj malca biorezonansem, to może b. wiele wyjaśnić.

 23. avatar shobe 29 września 2016 o 16:17

  A jak zażywać jabłczan magnezu w proszku? Kurcze ten proszek w ogóle nie chce się rozpuścić w wodzie 🙁

 24. avatar mbs 4 października 2016 o 08:52

  strasznie smakuje chlorek mg, rozpuściłam w wodzie i odmierzyłam 125 ml, czy dla zabicia smaku moge dodać do tego kwas l-askorbinowy? albo po prostu cytryny wcisnąć?

  1. avatar pepsieliot 4 października 2016 o 10:57

   wciśnij sok z pomarańczy nawet

  2. avatar grzegorzadam 4 października 2016 o 11:21

   Nawet wskazane.
   Możesz zmieszać z czym chcesz.
   Idzie się przyzwyczaić. 😉
   Pamiętaj o moczeniu stóp co wieczór z chlorkiem, siarczanem, soda też wskazana.

   Przy wszelkich napojach trzeba pamiętać, aby pH było co najmniej 7.7. (paski)
   Dlatego sodki warto dodać, trzyma pH chemicznie koło 8.1.

 25. avatar Jane 18 grudnia 2016 o 19:46

  Cześć – ja niestety znów w biegu i znów moje serduszko staje dęba, ale tak często jak ostatnio to chyba nie pamiętam :(, aż się boję… Dziś dopiero mogę pozamawiać wszystko co trzeba, a póki co cytrynian mg doustnie, chlorek mg też z B6, no i potas od lekarza (kuleczki niebieskie w szklanej butelce). Ale głupieje, bo czytam, że trzeba wszystkie minerały naraz zażywać i to w odpowiednich proporcjach: wapnia 2x więcej niż mg, do tego „trochę” potasu i cynku… A z drugiej strony wapń wszak nie za dobrze ot tak zażywać, stąd zażywamy K2 MK7, żeby ta gospodarka wapniem była ok… Proszę Was, tak wprost i najprościej – poradźcie jak to zażywać żeby było ok i się pouzupełniało w końcu (był i jest stres, mało snu, bieganina przy dzieciach i budowie, no i przerwa w kąpielach mg może ze 2 czy już 3 tygodnie?, a doustnie w biegu sporadycznie, słabo – no i efekt mam teraz fatalny… 🙁 Muszę zrobić zapasy (nie mogę w moim mieście kupić mg, tylko w sieci, no tak się zabiegaliśmy 🙁 – PLEASE: Grzegorzadam, Ty masz cierpliwość jeszcze do „pogubionych”, poradź w najprostszym zapisie! Z góry wielkie dzięki!!!

  1. avatar Jarmush 18 grudnia 2016 o 19:50

   zrób EKG, badanie echa serca, dotlenienie, B12, homocysteinę, kwas foliowy, żelazo, ferrytynę, a co do supli pytaj tam, gdzie je kupujesz

  2. avatar grzegorzadam 19 grudnia 2016 o 08:07

   Na serce wit.C , lepiej askorbinian, do naparów z dzikiej róży, Resveratrol dobry
   Magnez- moczenie stóp codziennie wieczorem, oliwa magnezowa.
   poczytaj o boraksie, krzemie:
   http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

 26. avatar Jane 18 grudnia 2016 o 19:53

  Dodam jeszcze, że kolejny raz zaczęliśmy serię odrobaczania cała rodzinkę – nalewką z zielonych łupin orzecha, piołunu i goździków, jeszcze chlorellę bierzemy – boję się dobrodziejstw takich jak „Greens&Fruits” np., bo podejrzewam robale u nas, a wtedy wszak tylko je będziemy dożywiać, czyż nie tak? Więc też stąd tak chciałam pofolgować z minerałami i innymi suplementami żeby robale wybić, a nie dokarmiać. Widać źle to robię 🙁 Stąd proszę – poradźcie!
  Pepsi – świetne masz suple, chlorellę i inne rzeczy w sklepie, kupuję co jakiś czas, ale jak widzisz pomieszałam wszystko, proszę podpowiedzcie po kolei: przy odrobaczaniu co można, żeby robali nie dożywiać, ale i sobie nie szkodzić, no i jakie proporcje serio z tymi minerałami (w tym art. też o dużych dawkach mg i kąpielach, ale co z wapniem, potasem, cynkiem? Sól dobrą dodaję do picia, sodę też.

  1. avatar Jarmush 18 grudnia 2016 o 20:05

   Wytęp robaki, wejdź na greens & Fruits, wzbogać to cynkiem G&G 1 kapsułka do śniadania razem z 1 tabletką Greens &Fruits, magnez na przykłąd jabłczan magnezu TiB z wodą pół płaskiej łyżeczki na szklankę, selen 1 kapsułka GG wieczorem i wtedy rób plamę z jodu na nadgarstku, D3 TiB na razie 2 tabletki po śniadaniu i 1 kapsułkę K2 (póki co jeszcze nie doszłą anasza) więc 100mcg Swansona,po śniadaniu,do tego 1 Omega 3 TiB, czy siemię lniane, oraz w razie potrzeby (infekcja) witaminą C, i koniecznie zrób podstwowe badania. Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D przerwij branie D3.
   Chlorellę 15 minut przed rannym lub południowym posiłkiem. Najlepeiej w porcjach podzielonych. Dzień zaczynaj od wody z cytryną, przed obiadem wypij szkalnkę wody z octem jabłkowym i troszkę oprósz ją kwasem askorbinowym TiB, w stanach zapalnych po kalibracji kwasem askorbinowym TiB , możesz robić sobie oranżadkę z MSM (siarka organiczna) TiB.

   Dużo się ruszaj, długo i dokłądnie wydychaj powietrzem, atomatyczny wdech do brzucha. Wchodź na wysokie wibracje. Nawadniaj się. Staraj się być jak najczęściej tu i teraz.Ciesz się życiem, nie myśl o przeszłości, nie wybiegaj w przyszłosć. Nie bój się.

   Wszystkie moje porady należy skonsultować z lekarzem prowadzącym.

   1. avatar Katarzyna27 14 września 2018 o 08:30

    Jak sie wchodzi na wysokie wibracje? Poza eft nie znam innych metod. Raz szlam sobie z przedszkola, slonce pieknie swiecilo, tak sie cieszylam istnieniem. Pelna harmonia. Nagle podbiegl jakis pies, ugryzl mnie w dupsko i bylo po wysokich wibracjach. Jak to zrobic, zeby nawet pies mnie nie wyprowadzil z rownowagi?

    1. avatar grzegorzadam 26 września 2018 o 06:33

     ten pies nie pojawił się tam przypadkiem 🙂

  2. avatar grzegorzadam 19 grudnia 2016 o 08:08

   odrobaczanie, link wyżej, polecam Siemionową.

 27. avatar Jane 18 grudnia 2016 o 19:57

  Pepsi – u Ciebie ostatnio kupuję, a echo w listopadzie robione, ekg co jakiś czas też, dopiero w lutym mam holter – kardiolog mówi, że taką mam urodę i mg i potas zażywać, ot tyle… Dotlenienie – serca, to koenzym Q10 czy co dokładnie rozumiesz? Ja chyba ost. pomieszałam wszystko – może z przemęczenia, nie wiem – innym polecam Cię Pepsi, mówię, że świetnie się czyta i mądre rzeczy, więc znajomi już stosują, a ja chyba źle wciąż to robię, ech… Muszę się wziąć za siebie!

  1. avatar Jarmush 18 grudnia 2016 o 20:08

   To świetnie, no to jakie wyniki ekg, nerwica wegetatywna serca? Dotlenienie serca bada się takim aparacikiem. Stosujesz oddechy?

 28. avatar Jane 18 grudnia 2016 o 20:33

  takie na paluszek? 😉 Jeśli tak to pod koniec sierpnia miałam ost. gdy z powodu walącego mega serca wylądowałam na izbie przyjęć – wynik bdb był. O nerwicy wegetatywnej słyszałam parę lat temu, potem jakoś lepiej, teraz problemy z pracą (tzn. nowa – 2., po rozwiązaniu katedry na uczelni, adaptacja, straszenie innych, no i muszę popracować nad myślami, bo miejscami mnie negatywnie nakręcają a to dopiero tydzień new pracy. Chcę spróbować jeszcze, a jak mnie te 8 h dalej tak nakręcać będzie to chcę mieć odwagę jak Ty i blog pisać – książkę już dawno zakupiona, to i wzór jest 🙂
  Oddechy – no właśnie, czytałam i nawet chwilę stosowałam, muszę od nowa zacząć! + dwupunkt fajnie brzmi, no i ruchu więcej, fakt. No i to mi się właśnie kłóci z takim jednolitym 8 h dniem pracy – od do, bo przy blogu można sobie samemu aranżować dzień, przerwy robić, a tak to wracam do domu o 16:00 z dziećmi, no i na czas z Nimi zostaje ok. 4 godz., a dla siebie, mężusia, lelum-polelum, to już po „obowiązkach” (choćby ogólne porządki, gotowanko, zakupki, zadania z 1-klasistą itp.) nic nie zostaje, ew. kosztem snu… Może to serio nerwica serca? Ale fakt, że mg przez 2-3 tyg. słabiej zażywany i bez kąpieli, bez oliwki. A jak to jest z tym mg do wapnia i cynku i potasu? Jak to sobie ułożyć, żeby faktycznie kolana nie strzelały bo dużych dawkach mg (mówią, że to po tym? 😉 DZIĘKI!!!

  1. avatar Jarmush 18 grudnia 2016 o 20:51

   nie podaję tych proporcji, jestem przeciwna, aby samemu wyizolowany potas brać, dla Twojego zdrowia, liczy się wynik badania, masz braki potasu? wapnia wyizolowanego też nie można przyjmować ot tak sobie. Liczy się wchłanianie.

 29. avatar Jane 18 grudnia 2016 o 20:38

  O, dzięki! Teraz widzę Twoje rady – super! To jeszcze dołożę do listy zakupów ten cynk! I dla mnie najważniejsze chyba te psychiczne rady – być tu i teraz, cieszyć się życiem, nie bać się – tak! I śmiać się jak najczęściej! 🙂 + muszę unikać tych marudzących w job, straszących i tych mam „co to trzeba robić z dzieckiem w 1 klasie i Ty jeszcze tego nie robisz? Żartujesz?” – ostatnio niestety dużo takich głosów w moim środowisku i faktycznie zwariować można!
  No to głowa do góry i do roboty!!! + cierpliwości, bo będzie dobrze i jeszcze lepiej! 🙂 PA, pa! 🙂

  1. avatar Jarmush 18 grudnia 2016 o 20:51

   ubieraj natenczas maskę mamy przy innych mamach, uśmiechaj się i sobie oddychaj, jak najwięcej milcząc 🙂

 30. avatar Jane 18 grudnia 2016 o 21:04

  Bad. podstawowe w sierpniu na tej izbie przyjęć – dobre, spoko, nawet w 6 dc., co nie jest wiadomo dobrym momentem na analizę krwi, ale wyniki ok, nawet krwinki białe wzrosły, choć od ostatniego porodu tendencję do niskich widziałam, ale to pewnie wit. C :). Wit. B complex mam akurat z miejscowego sklepu ziołowego, ale i tak niezły skład – wszystkiego min. 50 mg, choliny 83, kw. foliowego 400 i ost. 2-3 x dz. biorę, bo miałam mega zajady 2 tygodnie temu (z 2 stron, chyba 1 raz!), no i zaziębiona fes byłam – straciłam głos, moje gardło wykładowcy zareagowało na zimno na polu i upał w PKP gdy wracałam z delegacji z Krak., L4, recepty od lekarza nie wykupiłam tylko syrop z buraka, propolis, nalewka z geranium, herbatki Korżawskiej na gardło, wit. C, no ale noce nieprzespane, bo wtedy gardło i przytkane zatoki nie dawały spać 🙁 – może to wszystko dało efekt, że to serduszko teraz tak wariuje? No nic – dzięki Pepsi i kupuję co trzeba i działam, bez załamywania się – brr – oby i niech będzie lepiej! 🙂

 31. avatar Jane 18 grudnia 2016 o 21:05

  Właśnie – muszę też maskę mamy sobie zrobić 🙂 – hi hi, maska dla Jane, to jest zadanie, podoba mi się! Thanks! 🙂

  1. avatar Jarmush 19 grudnia 2016 o 05:49

   🙂

 32. avatar Jane 18 grudnia 2016 o 21:11

  O, teraz dopiero widzę co napisałaś o potasie i wapniu – no właśnie! Ja też tak czuję, z niepokojem intuicyjnie jakoś do tego podchodzę i stąd głupieję czasami już całkiem 😉 – czyli jednak na mg się skupić i tej całej reszcie, a tak i D3 i K2, więc też powinno być ok, nie? Analizę włosa sobie powtórzę to wtedy będę coś więcej wiedzieć – dotąd 2 x robiłam i mg fakt mi słabo wychodzi we wszystkich ujęciach i relacjach i to mi ten naturopata lek. kiedyś zalecał, a potasu fakt, że jakoś nie… – natomiast wapń z firmy…owszem i wapń … no i tam też 2x więcej wapnia niż mg właśnie… Enzymy mi też … zalecał, ale fakt, że enzymy to myślę, że warto i fajna rzecz 🙂

  1. avatar grzegorzadam 19 grudnia 2016 o 08:11

   Z wapniem nie szalej.
   Wit.D3, bor, krzem, magnez, potas, kolagen, MSM, wit.C weź na tapetę.

 33. avatar Jane 19 grudnia 2016 o 22:01

  Dzięki Grzegorzadam (nieraz się zastanawiam jak odmieniać te nasze nicki tutaj 😉 – co do boraksu to ja strachliwie zaczęłam od zewnętrznego stosowania, muszę się przygotować ;), a co do krzemu to herbatki z ziół krzemowych nieregularnie niestety gotuję z 15 min. w obecności dzikiej róży, bo tak u Rożańskiego chyba wyczytałam? A kolagen… – nic nie robiłam dotąd 🙁 – masz na uwadze jakiś ze sklepu Pepsi? Ja chyba tak niechętnie, bo gdzieś słyszałam, że ktoś nagle (co na nic nie był uczulony jak ja) dostał mega uczulenia po zjedzeniu skorupiaków i jakiś tam morskich żyjątek bogatych w fajne rzeczy 😉 – no a to jak kiedyś czytałam z czegoś takiego jest i tak jakoś mi się nie zbiera… – ech, tchórzyk ze mnie, choć i tak rodzina uważa, że NIC się nie powinno suplementować, bo wszystko w jedzeniu jest – he he 😉 – niereformowalni nauczyciele, nic nie poradzę (ale ich kocham 🙂
  No i to MSM też jakoś nie biorę w końcu – a mam chęć – to można dłużej spokojnie, czy też jakieś przerwy robić? Pozdrówka 🙂

  1. avatar grzegorzadam 20 grudnia 2016 o 05:00

   Boraksu nie ma co się obawiać, działa naskórnie, ale w diecie niezbędny.
   Kolagen w suplach czy z diety, musisz dostarczyć.

   O MSM jest na blogu, DMSO też, poczytaj.
   Przerwy choćby weekendowe, wskazane zawsze.

 34. avatar Agnieszka 5 stycznia 2017 o 22:34

  Witajcie!

  Grzegorzadam zadaję pytanie bezpośrednio Tobie, ponieważ tak poradziła mi Pepsi, właśnie pod tym wpisem 🙂

  Mój synek (1,5 roku) urodził się z jedną nerką, druga składała się z samych torbieli i była nieprawidłowo położona, dlatego została usunięta zaraz po urodzeniu syna. W tej chwili synek ma zwiększone wydalanie wapnia w moczu, jest pod opieką nefrologa CZD, ale chcę znaleźć inne metody. Nie wiem, czy za dużo dostaje wapnia w diecie i dlatego wydala nadwyżkę, czy organizm nie przyswaja w ogóle wapnia i wydala. Jeśli ma Pan jakieś informacje na ten temat, to bardzo proszę o pomoc

  1. avatar grzegorzadam 6 stycznia 2017 o 16:38

   Powiem krótko, trzeba pilnować pH i dostarczać wodorowęglanu sodu i potasu.
   Bor, sód, krzem i magnez obowiązkowo, to regulatory wapnia.

   Nefrolog będzie miał inne zdanie.
   Z 1 nerką można żyć długo i zdrowo bez dializ i innych sposobów.
   Jak bierze ”leki” będzie problem.

   1. avatar Agnieszka 6 stycznia 2017 o 21:03

    Leków na razie nie przyjmuje, ale obawiam się, że jeśli wyniki badan poziomu wapnia nie poprawią się, to nefrolog bedzie chciał wprowadzić jakieś leki. Nie chce faszerować synka chemią, dlatego zamierzam wyregulować poziom wydalania wapnia naturalnymi sposobami.

    Grzegorzadam proszę naprowadź mnie jeszcze:
    – czy pH badać w laboratorium czy paskami? Jaki poziom jest prawidłowy?
    – czy wodorowęglan sodu i potasu, bor, sód, krzem i magnez podawac w formie suplementów? Jeśli tak, to moglbys polecić jakieś?

    Dziękuję serdecznie za pomoc 🙂
    Pozdrawiam ciepło!
    Agnieszka

    1. avatar grzegorzadam 7 stycznia 2017 o 09:17
   2. avatar Eva 1 marca 2017 o 22:31

    Moja znajoma urodziła się bez jednej nerki i nie wiedziała o tym aż do ponad 40-tki. Teraz wie, ale nic sobie z tego nie robi, a na dodatek całe życie piła mnóstwo alkoholu i pije go nadal. W tej chwili ma około 60-tki. To tak tylko, jako ciekawostkę podaję.

    1. avatar Jarmush 2 marca 2017 o 07:15

     przecież można żyć z jedną nerką, stąd dawcy, 60 lat to nie tak dużo, więc spoko, yyy … a na co to jest przykład?

 35. avatar maritka 13 sierpnia 2017 o 19:04

  Kochana chcę zacząć kąpiele stóp w chlorku magnezu, od jakiej ilości powinnam zacząć?

  1. avatar Jarmush 13 sierpnia 2017 o 19:15

   1/4 szklanki chlorku, 1/4 soli morskiej, albo himalajskiej

   1. avatar Maciej 18 sierpnia 2017 o 10:32

    Czy takie same ilości, będą tyczyć sie soli EPSOM?

    1. avatar grzegorzadam 18 sierpnia 2017 o 11:17

     Może być epsom, ilości podobne, można korygować.
     Dodaj sody, współgra z magnezem.

 36. avatar jzel 31 sierpnia 2017 o 12:16

  Pepsi – czy ten chlorek z Twojego sklepu po 20,90 zł. można stosować doustnie? czy tylko do kąpieli/oliwy?

  1. avatar Jarmush 31 sierpnia 2017 o 13:12

   Jak najbardziej doustnie go stosuję 🙂

 37. avatar jzel 4 września 2017 o 07:54

  Kurczę, ale w sklepie w opisie produktu jest na pisane, że jest on do kąpieli, moczenia stóp i oliwy magnezowej. Nie ma ani słowa, że można go jeść.

  1. avatar Emanuela Urtica 4 września 2017 o 09:05

   Informacje zamieszczone na etykietach produktów i w ich opisach w internecie mogą zawierać wyłącznie informacje zdrowotne określone prawem, zgodne z rozporządzeniem komisji UE. To oznacza na przykład, że nie możesz napisać na witaminie, że jest zdrowa, albo że ma działanie prozdrowotne – będzie to niezgodne z prawem, bo nie ma tego w odpowiednim rozporządzeniu. Na tej samej zasadzie nie możesz na przykład napisać, że kalibracje witaminą C pomagają zwalczyć chorobę, bo podasz zbyt wysoką dawkę, tak samo nie możesz napisać, że stosowanie chlorku mg doustnie jest b. dobrą formą suplementacji, etc.

 38. avatar jzel 4 września 2017 o 09:38

  dzięki za info

 39. avatar jzel 8 września 2017 o 13:03

  A ile tego chlorku magnezu brać? Gdzieś czytałam, że dwa razy dziennie po ćwierć łyżeczki do herbaty. To bedzie ok?

  1. avatar Emanuela Urtica 8 września 2017 o 13:45

   tak. Albo raz dziennie płaska łyżeczka (ale zacznij od ćwierci żeby sprawdzić, czy Cię nie przeczyszcza). 🙂

   1. avatar Ana 4 stycznia 2018 o 07:19

    Pytanko mam ,zamowilam jablczanu magnezu Tib .jaka dawkę stosować dziennie tego specyfiku ?:)

    1. avatar Emanuela Urtica 4 stycznia 2018 o 07:48

     Łyżeczka dziennie wymieszana ze szklanką wody. 🙂 Jabłczan magnezu nie rozpuści się całkiem w wodzie, ale nie zrażaj się, to normalne. 🙂

    2. avatar Jarmush 4 stycznia 2018 o 07:49

     płaską łyżeczkę do filiżanki wody, dodaję soku z cytryny, nie rozpuszcza się w wodzie, wymieszać i wypić. Chlorek rozpuszcza się.

     1. avatar maria 4 stycznia 2018 o 08:30

      Pepsi kiedy bedzie dostepny Jablczan magnezu TiB?

     2. avatar Jarmush 4 stycznia 2018 o 11:34

      będzie dzisiaj

     3. avatar Ana 4 stycznia 2018 o 09:17

      Dzięki dziewczyny 🙂

 40. avatar sylwia 18 września 2017 o 20:16

  kupiłam chlorek magnezu szesciowodny, ze sie w nim moge kompac to wiem(wsypac ciutke do wanny, ile?) ale ciekawi mnie jak zrobic wode do pryskania?

 41. avatar Komorowski Irena 26 września 2017 o 16:05

  Kupilam cyrian magnezu wielam 2x po pol lyzeczki i wywolal biegunke ,czy zmniejszyc dawke?

  1. avatar Jarmush 26 września 2017 o 17:18

   zmniejsz do 1, ale skoro nie kupujesz w naszym sklepie pytaj tam gdzie kupiłaś

 42. avatar Darek 19 grudnia 2017 o 07:18

  Witam Pepsi i całą reszte fajnych i mądrych ludzi.
  Proszę Was o wpis w mały skórcie jakie konkretnie powinno sie zrobic badania mojej córce ( 6lat ) bo ma wiecznie wzdęty brzuch , problemy ze stolcem , czasem puchnie jej buzia po niektórych posiłkach , ma sucha skóre szczególnie na rączkach , często się przeziębia , wiecznie jest głodna , dużo pije ,ma częst zimne rączki i nożki ?

  1. avatar Jarmush 19 grudnia 2017 o 11:09

   dobry biorezonans , no i czy je gluten? robiliście dietę eliminacyjną? Tak się może objawiać celiakia.

  2. avatar grzegorzadam 19 grudnia 2017 o 12:07

   bo ma wiecznie wzdęty brzuch , problemy ze stolcem , czasem puchnie jej buzia po niektórych posiłkach ,….”

   Przede wszystkim biorezonans i pozostałe:
   http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

 43. avatar roztwór 19 stycznia 2018 o 11:30

  Witam, czy do spożycia doustnego konieczne jest stosowanie wcześniej przygotowanego roztworu […] czy można po prostu rozpuścić 1 płaską łyżeczkę w herbacie tuz przed konsumpcją?

  1. avatar Emanuela Urtica 19 stycznia 2018 o 11:57

   Można rozpuścić w wodzie/herbacie przed konsumpcją. 😉 Zacznij od mniejszych dawek, od mniej więcej połowy łyżeczki.

  2. avatar grzegorzadam 19 stycznia 2018 o 14:28

   potraktuj to jak zwykłą sól, ale smakowo gorzką.
   Nie za dużo bo przeczyści.
   Lepiej kilka razy a mniej.

 44. avatar Maciej 25 lutego 2018 o 22:18

  Niby wszystko jest jasne ale jednak nie do końca. Najpierw piszesz, że dawka profilaktyczna to 6-8mg/kg masy ciała. Przy moich 85kg to daje w max ok 700mg. Następnie przy zaleceniach do picia chlorku magnezu 2,5% piszesz, że dorośli 125ml co daje przeszło 3gr magnezu. Skąd ta różnica ?

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2018 o 07:14

   chlorek magnezu to nie czysty magnez

  2. avatar grzegorzadam 26 lutego 2018 o 07:37

   Przeliczaj na jony magnezowe, będzie dokładnie.
   Więcej jak gram jonów raczej nie przyswoisz.

   ””1 gram Cytrynianu Magnezu zawiera 11,3% jonów magnezu czyli 113mg czystego magnezu.
   1 łyżeczka (3325mg) cytrynianu magnezu to 375mg jonów magnezu.”

   ””1 gram (1000 mg) bezwodnego chlorku magnezu zawiera 255,3 mg jonów Mg2+.

   1 gram sześciowodnego chlorku magnezu zawiera 119,6 mg jonów magnezu Mg2+, czyli
   sześciowodnego potrzeba w przybliżeniu wziąć 2 razy więcej (dokładniej 2,13 razy) niż bezwodnego.”

   Szczegóły w kartach charakterystyk poszczególnych produktów.

   1. avatar Malgosia 18 kwietnia 2018 o 04:48

    No i tu dopiero znalazłam odpowiedź. Ile jonów Mg jest np w chlorku magnezu.
    Nie kumam tego bezwodnego i szesciowodnego – znów brak znajomości chemii ?
    Chlorek magnezu Pepsi to ten szesciowodny tak?
    Jeśli tak to mam odpowiedź na zapytania do Pepsi.
    Tu bardzo proszę o informacje i dziękuję.

    1. avatar Jarmush 18 kwietnia 2018 o 05:23

     sześciowodny chlorek magnezu TiB, jest to dokładnie opisane przy produkcie na stronie sklepu

     1. avatar Malgosia 18 kwietnia 2018 o 05:47

      Nie doczytałam Pepsi, sorry, chyba zbyt dużo czytam ostatnio i przeaczam. ?

      A książki 2 możesz kolejne szykować bo mam zamiar córkom zakupić, może zmadrzeja kiedyś i zaczną czytać te kierunki wiedzy ( pewnie jak zejdę już z tego świata żywych):)

 45. avatar Ewa 27 lutego 2018 o 07:35

  A jak dawkować dzieciom jabłczan magnezu, jakie ilości w zależności od wagi dziecka?

  Roztwór chlorku magnezu ma nieprzyjemny smak, dzieci odmawiają wypicia nawet w dużym rozcieńczeniu.

  1. avatar Jarmush 27 lutego 2018 o 07:39

   trzeba przeliczyć zgodnie z ilością magnezu zalecaną przez Sircusa. Ile waży dziecko?

 46. avatar Ewa 27 lutego 2018 o 07:45

  Jedno waży 23 kg, drugie 30 kg.

  1. avatar Jarmush 27 lutego 2018 o 07:52

   podaj mniej niż pół płaskiej łyżeczki do wody z cytryną, lub do soku pomarańczowego. Nie rozpuszcza się, więc trzeba zamieszać, aby podniósł się z dna i szybko wypić. Ale z chlorku magnezu zrób oliwę magnezową i ssamruj im łydki, nadgarstki, żeby nie piekło, rób podkłąd z oleju kokosowego. Możesz dodawać do kąpieli stópek, ok 80 g na miednicę.

   1. avatar Ewa 27 lutego 2018 o 08:00

    Dziękuję.

 47. avatar Alex 29 marca 2018 o 12:43

  witaj Pepsi! mam pytanie. Stwierdzono u mnie tężyczkę (próbą tężyczkową) z powodu braku magnezu, chociaż w badaniu laboratoryjnym wyszło, że mam 0,97mmo/l i wit D metabolit 25(OH) 25,20.Mam taki dziwny stan niby lekkiego kaca. Od jakiegoś czasu biorę Magne B-6, ale po przeczytaniu twojego bloga, szczególnie o magnezie, kupilam sobie sól magnezową i zrobiłam sobie oliwkę magnezową, którą spsikuję się po wyjściu z pod prysznica. Na razie nie widzę róznicy w moim stanie, ale chciałam się ciebie dopytać, co byś poradziła pić?Chlorek magnezu?w jakich proporcjach?Czy coś jeszcze byś doradziła?Chcę dodać, że od kilku miesięcy jem mniej mięsa i prawie w ogóle białego chleba, czy to może też ma wpływ na ten mój stan?

  1. avatar Jarmush 29 marca 2018 o 13:37

   Magnez na 3 sposoby, doustnie https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do kąpieli pół szklanki chlorku magnezu, lub soli epsom, i ta Twoja oliwa magnezowa
   doradziłabym te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

  2. avatar grzegorzadam 29 marca 2018 o 14:09

   chociaż w badaniu laboratoryjnym wyszło, że mam 0,97mmo/l”

   Dlatego piszemy, że to badanie nie ma żadnego znaczenia

 48. avatar Alex 29 marca 2018 o 14:09

  dzięki Pepsi! a jeżeli chodzi o moczenie stóp? to w jakich proporcjach używać chlorku magnezu?

  1. avatar Jarmush 29 marca 2018 o 19:46

   to zależy jaka miedniczka, sypnij trochę, np pół literatki

 49. avatar Alex 30 marca 2018 o 12:44

  Dziękuje Pepsi i grzegorzadam! I znów mam pytanie, a nawet kilka:

  1.Zamierzam zakupić u was i brać doustnie chlorek magnezu /jabłczan magnezu. W związku z tym mam odstawić Magne B-6? Jak długo brać chlorek magnezu/jabłczan- na stale go włączyć do swojej diety?

  2. Używam oliwki magnezowej, głownie do psikania pod pachami i w pachwinach, ale często mnie piecze, szczególnie pod prawą pachą-mam troche ją rozcieńczyć?

  2,Czy macie może namiary na dobry biorezonans we Wrocławiu?

  1. avatar Jarmush 30 marca 2018 o 14:27

   magnez zwykle bierzemy przez całe życie, wprowadź taką higienę osobistą (oprócz D3 w protokole z K2 TiB i Omega 3 TiB) https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   skończ najpierw sówj magnez i smaruj się też oliwą magnezową, a potem przejdź na kurację, ale oliwa, kąpiele z dodatkiem magnezu chlorek, czy epsom TiB pozostają.

 50. avatar Alex 30 marca 2018 o 14:28

  Witaj Pepsi i grzegorzadam! Dzięki za odpowiedź. Zamieścilam następny komentarz, ale gdzies mi zniknął. Więc sprobuję jeszcze raz. Sorki, jeżeli się zdubluje

  Mam znowu kilka pytań:

  1. Oliwka magnezowa piecze, szczególnie pod jedną pachą-mam ja rozcieńczyć?
  2, Możecie polecić jakiś dobry biorezonans we Wroclawiu?
  3. Czy niektore badania sprzed miesiacą nadawałyby się do analizy?Mogłabym ci je później podeslać na maila do analizy? Czy najlepiej na świeżo?

 51. avatar Alex 3 kwietnia 2018 o 08:24

  Hej Pepsi!

  Nie znalazłam odpowiedzi na swój ostatni komentarz, wiec pozwole sobie zapytać ciebie i grzegorzadama czy macie namiary na jakis dobry biorezonans we Wrocławiu, i, czy waszym zdaniem biorezonans pod katem wirusów, pasozytów i grzybów jest lepszy od badania żywej kropli krwi?

  Pepsi, droga, robicie mega dobrą robotę z tym blogiem, dzięki wam za to. Chciałam się ciebie również dopytać, czy moglabys zerknąć na moje ostatnie badania z przed miesiąca i je skomentować swoim doswiadczonym okiem? Mogę ci je wysłac na maila?Czy podać tutaj na blogu?

  1. avatar Jarmush 3 kwietnia 2018 o 12:06

   badanie żywej kropli krwi to śmich

  2. avatar grzegorzadam 3 kwietnia 2018 o 12:58

   czy waszym zdaniem biorezonans pod katem wirusów, pasozytów i grzybów jest lepszy”

   Zdecydowanie tak.

   ul. Wesoła 11, 55-002 Gajków
   aparat Bicom

  3. avatar grzegorzadam 3 kwietnia 2018 o 13:05

   ul. Jedności Narodowej 114/1
   Wrocław

   Też bicom, ceny nie odstraszają.

 52. avatar Alex 5 kwietnia 2018 o 10:32

  Grzegorzadam, dzieki za namiary. Napewno skorzystam. Pepsi, podaj prosze ile tej D3+K2 TIB i Omega 3 miałabym teraz brać przy moim poziomie wit D metabolit 25(OH) 25,20 i jak długo brać? Czy coś jeszcze oprócz chlorku magnezu byś jeszcze poleciła na tę chwilę (przed biorezonansem)?
  Mam też pytanie dot mojego dziecka, gdyż zauważyłam, że pare razy zgrytneło w nocy zębami i już od dluższego czasu strasznie się poci w nocy, szczegolnie głowa. Co byś na to doradziła?Też biorezonans?Dziecko ma 2.5 roku waga 14 kg.

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 12:05

   A badałaś dziecku poziom metabolitu witaminy D?
   Ty: 6 tabletek D3 i 1 K2 TiB, badanie za 2 miesiące na 5 dni przed badaniem odstaw D3.

   Pestki z dyni na odrobaczanie małych dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 
   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   Po tej kuracji podawaj do śniadania 1 Multi Kids TiB, po śniadaniu 1/2 D3+K2 TiB do ssania (po badaniu 25(OH)D okaże się, czy ma brać całą) do tego 2 kapsułki Omega 3 G&G dla dzieci (można przecinać i wylewać).
   Przed śniadaniem, albo obiadem podawaj mu do schrupania 3 tabletki Chlorelli This is BIO, tyle, że zaczynaj od 1/4 tabletki i co tydzień zwiększaj dawkę.

  2. avatar grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 12:53

   Też biorezonans?”

   Dobrze wykonany zawsze.

 53. avatar Alex 5 kwietnia 2018 o 13:51

  Hej Pepsi!mega dzięki za obszerną instrukcję. Nie badałam jeszcze poziom metabolitu D, ale zrobię to. Czy po takim oczyszczaniu mały organizm nie odwodni się za bardzo? Jeżeli chodzi o 1 Multi Kids TiB i D3+K2 TiB czy sa to preparaty w kroplach?bo chodzi o to, że on nie umie jeszcze ssać tabletki, a wszystko, co mu podawalismy do tej pory było w postaci płynnej. To samo dotyczy Chlorelli This is BIO w tabletkach. Macie te preparaty w kropelkach?
  Pepsi,kochana, pytałam też o siebie, ale nie odpowiedziałaś:-( Podaj prosze ile tej D3+K2 TIB i Omega 3 miałabym teraz brać przy moim poziomie wit D metabolit 25(OH) 25,20 i jak długo brać? Czy coś jeszcze oprócz chlorku magnezu byś jeszcze poleciła na tę chwilę (przed biorezonansem)?

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 16:53

   `Multi Kids to jest suplemnt w kapsułce, mogą go brać już 2 letnie dieci, można otworzyć kapsułkę wysypać i podać z jedzeniem, natomiast D3+K2 jak są w kroplach to muszą mieć jakiś syf konserwujący w środku, nasz Liposomal D3+K2 TiB ma tylko alkohol, malutko, który można odstawić do wywietrzenia,ale ja poleciłam Ci preparat do ssania dla dorosłych, ale dzieci notorycznie jedzą tę witaminę.
   Ty Omega 3 TiB razem z D3 TiB i K2 TiB po śniadaniu

 54. avatar Alex 6 kwietnia 2018 o 13:42

  Dzięki Pepsi za obszerne wyjasńienie!
  Czy te suple dla dziecka (podane wyżej) podawać ciągle czy z jakimiś przerwami? ( w okresie letnim też dawać wit D3+K2?)
  A moje Omega 3 TiB razem z D3 TiB i K2 TiB tez brac przez cały czas?
  i last but not least: Czy doustne przyjmowanie samego chlorku/jabłczanu magnezu bez B6 jest ok?

  1. avatar Jarmush 6 kwietnia 2018 o 14:59

   to zależy jak spędzają lato, w dni plażowe nie ma potrzeby

 55. avatar Kodak 13 maja 2018 o 17:53

  „ILOŚĆ czystego magnezu w postaci pierwiastka zawartego w 125 mililitrach takiego roztworu wynosi około 500 mg” – trochę mniej, dokładnie to 375mg

 56. avatar Majka 7 czerwca 2018 o 04:38

  Pepsi, moja córka ma AZS i kąpiele w chlorku magnezu bardzo wysuszaja jej skórę. Czy mogę łączyć chlorek z siarczanem, czy to pomoże? A może stosować coś innego?

  1. avatar Jarmush 7 czerwca 2018 o 06:17

   zmień na Epsom TiB, i dodawaj jakiejś bio oliwki, gorzej potem myć wannę

  2. avatar grzegorzadam 8 czerwca 2018 o 05:45

   Nie musi chlorek pomóc, proszę poszukać przyczyny :
   https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Po likwidacji AZS zniknie.

 57. avatar Marzena 4 lipca 2018 o 14:22

  Z tego artykułu wynika że samo dostarczanie magnezu przez skórę nie wystarczy tylko należy jeszcze zażywać go doustnie? Dobrze zrozumiałam?

  1. avatar Jarmush 4 lipca 2018 o 18:08

   najlepiej na 3 sposoby naraz bierze się magnez, przez skórę np smarując łydki, kostki, stawy oliwą magnezową, dodając do kąpieli i doustnie.

  2. avatar grzegorzadam 5 lipca 2018 o 06:42

   naskórnie teoretycznie wystarczy, ale w jedzeniu jest też i to dobrze przyswajalny.

  3. avatar grzegorzadam 5 lipca 2018 o 06:43

   chlorek magnezu czy inne formy doustnie mają swoje udowodnione korzystne działanie.

 58. avatar Zuzia z Daleka 8 lipca 2018 o 08:44

  Hello,
  Rozpoczęłam kurację 4szklanek z jabłczanem magnezu od Was. Czy oprócz tego zakupić jeszcze magnez w innej postaci np chlorek żeby robić jeszcze do tego kąpiele czy na początek wystarczy kuracja 4szkl?
  Moje dzieci 2l i 10l biorą wiśniową Wit D3 K2 i póki co nic więcej… Co im zapodac jeszcze żeby zrobić dobrze i wzmocnić odporność?

  1. avatar Jarmush 8 lipca 2018 o 09:04

   Tak, chlorek magnezu obok suplemntacji doustnej do smarowania (z wodą tworzy sie oliwa magnezowa) kostek, łydek, oraz do kąpieli. Taki magnez jest bardzo przydatny w domu dla wszystkich domowników. Łapie kogoś kurcz, natychmiast w ręce zmieszać trochę chlorku z wodą, i taka oliwą magnezową wsmarować w to miejsce.

   EWENTUALNE PASOŻYTY

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częścirj niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba. https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   UODPORNIENIE

   Jakie dzieci mają poziom 25(OH)D?

   Podawaj 2 latkowi 1 Multi Kids G&G do śniadania
   10 latek kuracja 1/2 Greens & Fruits TiB (trzeba ubić w moździerzu i zmieszać z dżemem na przykład) do śniadania, a Ty całą.

   Po śniadaniu 2 latek 1/2 tabletki D3+k2 TiB do ssania (dopóki nie będzie wyników badania 25(OH)D, na 5 dni przed badaniem odstaw dziecku suplementację) oraz Omega 3 G&G dla dzieci, też po śniadaniu. Można przecinać/otwierać kapsułki.

   2 latek może zjadać 1 gram chlorelli This is BIO i 1 gram spiruliny This is BIO, Ale zacznij mu podawać od 1/4 tabletki chlorelli i co tydzień sukcesywnie zwiększaj jej dawkowanie. Przed posiłkiem.

   Dziecko 10 lat, niech zjada 2 gramy chlorelli This is BIO i 2 gramy spiruliny This is BIO , przed posiłkiem/lub w sumie przed 2 posiłkami), czyli wtedy po 4 tabletki, dzieci o dziwo lubią chrupać chlorellę. Ale zacznij 10latkowi podawać od 1/2 tabletki chlorelli, i co tydzień sukcesywnie zwiększaj dawkowanie. Potem dopiero włącz spirulinę.
   PO śniadaniu 10 latek 2 omega 3 G&G dla dzieci, oraz 1 D3+k2 TiB do ssania i trzeba zbadać 25(OH)D, na 5 dni przed badaniem niech odstawi D3 z K2 i Greens & Fruits TiB

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj dziecku do kąpieli kieliszek (100 mllitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   nie jestem lekarzem

 59. avatar Zuzia z Daleka 8 lipca 2018 o 09:23

  Dzięki za szybką odpowiedź.
  Czy zamiast spiruliny i chlorelii Tib mogę im dawać 4greens Tib? bo mam dla siebie kupioną na kurację

  1. avatar Jarmush 8 lipca 2018 o 11:40

   tak, ale zaczynaj od odrobinki, czubek łyżeczki

 60. avatar Zuza 28 sierpnia 2018 o 13:37

  Jeszcze mam pytanie odnośnie d3k2i omegi3 – czy ma znaczenie że należy ją zażywać po śniadaniu czy po prostu po posiłku? Mamy taki plan dnia,że łatwiej to zrobić po obiedzie, bo śniadania dzieci jedzą w postaci szejków w samochodzie w drodze do szkoły i nie chcę im w tym pędzie jeszcze podawać tabletek

  1. avatar Jarmush 28 sierpnia 2018 o 14:47

   można po każdym posiłku.

 61. avatar Bart 6 września 2018 o 16:59

  Witam, chciałbym dołączyć ustną suplementację chlorkiem magnezu do codziennej diety. Czy są jakieś wskazania co do godziny przyjmowania lub nie łącznie z jakimiś innymi substancjami?
  Zastanawiałem się czy by nie dosypywać po niecałej łyżeczce do butelki z wodą, którą piję w ciągu całego dnia. Albo do mojego napoju z wit C, MSM i innymi dodatkami.

  1. avatar Jarmush 6 września 2018 o 19:38

   możesz stosować jak w kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, możesz dosypywać do wody z C i MSM, albo C i MSM do 2 szklanki w kuracji. Przeciwskazania to skłonności do rozwolnień, bo zwykle ta forma magnezu trochę rozwalnia.

 62. avatar justyna_ 10 września 2018 o 13:28

  juz się pogubilłam z tym magnezem, w przypadku mocno obnizonej funkcji nerek?
  ( za duzo mocznika, białko, kreatynina 180, potas 5,6(norma 5,5) czytam wpisy, analizuje, nie wiem jak połczyć wszystko , żeby było ok, a przede wysztskim czy można?
  3 lata kreatynina byla 135-145 a ostatnie badanie sprzed kilku dni taki wzrost :(w dodatku potas 🙁 porażka, załuję ze dopiero tu trafilissmy 🙁
  Postanowilismy zacząć z sodą, wczesniej byly soki z wisni i cytryn. czy te kąpiele w magnezie, oliwa na plecy, szklanka zero oraz 4 szklnki to dobry pomysł?

  1. avatar Jarmush 10 września 2018 o 19:14

   zrób i kontroluj sód i potas, sodem obniżysz potas, uważaj na szklankę z octem jabłkowym, to świetne źródło potasu

 63. avatar justyna_ 10 września 2018 o 13:30

  czy naraz mozemy z tym ruszać? chcialam jeszcze zapodać kwas alfa liponowy, odstawic mieso, wstawic koktajle warzywno owocowe i zboża?

 64. avatar Emma 17 września 2018 o 18:13

  Witajcie Drodzy
  Ponad trzy miesiące kuracji 4 szklanek. Do tej pory do drugiej szklanki dodawałam chlorek magnezu, ostatnio pojawiły się u mnie biegunki. Wyszedł bolesny hemoroid. Zamieniłam na jabłczan magnezu. Na mojej twarzy pojawiły się małe krosteczki, taka „kaszka”, nie szczypie, nie swędzi. Skóra jest chropowata. Czy możliwa jest reakcja alergiczna na jabłczan magnezu? Czy to oczyszczanie? Od czasu, kiedy jestem z Wami, mam gorszą cerę. Wszystkie suplementy są od Was.
  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 17 września 2018 o 19:38

   a na jakiej byłaś diecie wcześniej, przed oczyszczaniem? swoją drogą można być uczulonym na wszystko, ale właściwie nikt nie jest uczulony na frytki

   1. avatar EMMA 18 września 2018 o 18:16

    Ja od 20 lat jestem wegetarianką. Żadnych radykalnych zmian w żywieniu nie stosowałam. Odstawiłam kawę. Nie jem przetworzonych rzeczy ani cukrowych śmieci. Jedyna zmiana to chlorek magnezu na jabłczan. Trochę mnie przeczyszczał ten chlorek.
    Suplementy przyjmuję według wskazówek:

    Rano, kuracja 4 szklanek.

    Do śniadania Omega 3, 3 x D3, 2 x D3+K2, 1 x Geens & Fruits, na noc 1 x B6 i 1 x kwas foliowy.
    Dzisiaj przyszła paczka z kolejnym i suplementami. Od jutra dodaję do czwartej szklanki 1 łyżeczkę CamuCamu i 1 łyżeczkę kolagenu i 1 łyżeczkę MSM.
    Dużo tego.
    Ale spróbuję zniwelować ból kolana, od kilku miesięcy maszeruję i biegam, kolano mi wysiada. No i chyba z wysiłku, który jest umiarkowany wyszedł hemoroid. Pojawiły się też wypryski. Droga do zdrowia 😉

    1. avatar Jarmush 18 września 2018 o 18:28

     nie napieraj, zdrowie się pojawi <3 jedz też sezam, tylko sprawdzony, bo bywa z pleśnią

 65. avatar Mini Monia 24 marca 2019 o 13:39

  Hej Pepsi. Moj lekarz powiedzial mi, ze mam wyczerpany organizm (chodzi o stres, nueprzespane noce, 2jka dzieci :)) i zalecil wlewy dozylne z magnezu (to klinika, w ktorej robia to na miejscu). Czy takie wlewy sa bezpieczne? Pozdr

  1. avatar Jarmush 24 marca 2019 o 14:31

   według mnie tak, ale magnez to nie wszystko

 66. avatar Mini Monia 24 marca 2019 o 20:01

  Dzieki za odpowiedz. Stosuje twoje 4szklaneczki, sa super. Czy polecasz cos jeszcze?

  1. avatar Jarmush 25 marca 2019 o 08:14

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Czy masz może wynik badania 25(OH)D? To dobrałabym Ci witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
   Znajdujesz niestrawione kawałki jedzenia w kale?

   Nie jestem lekarzem
   Serdecznie pozdrawiam

 67. avatar A.Mika 25 marca 2019 o 17:00

  HALLO,
  NO TO ILE TEGO MAGNEZU TERAUPEUTYCZNIE?
  POZDROWKO
  ANTEK

  1. avatar Jarmush 25 marca 2019 o 21:18

   w artykule masz rozpisane ilości.

 68. avatar A.Mika 26 marca 2019 o 07:33

  Znalazlem tylko profilaktycznie no i te poprzez skore. Nie doszukalem sie rad przy konkretnych schorzeniach doustnie, ale z drugiej strony piszesz, ze mozna sie az do rozwolnienia dotestowac.
  Czy chodzi tui tylo o chlorek magnezu?
  W Twoim artykule po raz pierwszy dowiaduje sie o jego (doustnym stosowaniu?)
  Sa jeszcze tlenki i wiele innych takich jako sol kwasu jablkowego i cytrynowego oraz bardzo propagowany „glicynian” magnezu.
  Jakie sa najlepiej przyswajalne?
  Pomimo zlych „Recenzji” na skorcze dzialaja najskuteczniej u mnie i mojej zony tlenki magnezu.
  Pozdrowienia Antek

 69. avatar iwoblo 15 kwietnia 2019 o 12:54

  Pepsi, w Twoim artykule jest napisane, że dr Sirucus zaleca stosowanie roztworu chlorku magnezu sześciowodnego (Mg Cl2 6H2O). Ponieważ, ponad rok temu zakupiłam całą masę siedmiowodnego siarczanu magnezu, ale nie stosowałam kąpieli i go nie zużyłam to czy mogę go stosować do kąpieli, bo szkoda mi go wyrzucać. Czy jest jakaś różnica w zastosowaniu pomiędzy sześciowodnym a siedmiowodnym siarczanie magnezu? Szukałam wzmianki w komentarzach, ale nie zauważyłam, aby ktoś poruszał ten wątek….

  1. avatar Jarmush 15 kwietnia 2019 o 13:54

   do kąpieli tak, ale nie do picia, bo to wybitnie preczyszcza, ale oprócz kąpieli stosuj też doustnie, oczywiście badaj sód, potas, magnez, to że temn ostatni będzie w normie ni9e oznacza że nie brakuje go w komórkach, ma nie być za dużo

 70. avatar m 28 maja 2019 o 16:14

  Czy bezpiecznie jest zaczac kuracje oliwa magnezowa przy karmieniu piersia? Czuje potezne niedobory (skurcze, drgania miesni, nerwowosc, wybuchy agresji, poroblemy ze snem) ale nie chce zrobic krzywdy swojemu dziecku. Podobno magnez oczyszcza z toksyn czy wiec te toksyny nie przenikna do mleka?

  1. avatar Jarmush 28 maja 2019 o 16:45

   rób kurację 4 szklanek, to jest delikatny, codzienny detoks, albo tylko oliwę

 71. avatar Agatkowa 2 lipca 2019 o 19:57

  Pepsi Droga,
  czyli jeśli występuje biegunka, a piję chlorek w 4 szklankach to znaczy że powinno się go odstawić ?

  1. avatar Jarmush 3 lipca 2019 o 06:08

   zamienić na jabłczan magnezu, lub popijać w tym czasie 2 kapsułki cytrynianu magnezu, albo zweryfikować ilość chlorku. ale i tak z chlorku zrób oliwę magnezową i smaruj łydki, nadgarski

 72. avatar viktia 14 września 2019 o 06:58

  Pepsi, ile mg magnezubjest w płaskiej łyżeczce chlorku magnezu która polecasz w kuracji 4 szklanek? Biorę magnez w innej postaci i chce zastąpić chłodniej magnezu jednak muszę znać ilość czystego magnezu aby brać ta sama dawkę?

  1. avatar Jarmush 14 września 2019 o 07:04

   przelicz sobie z zaleceń dr Sircusa w tym artykule. Nie polecam chlorku magnezu, tylko sugeruję za dr Sircusem, to jest produkt do robienia oliwy magnezowej i do kąpieli

 73. avatar muszkavip 30 września 2019 o 16:27

  jaka jest najbezpieczniejsza forma magnezu przy niewydolności nerek?

 74. avatar Marta 29 listopada 2019 o 23:38
  1. avatar Jarmush 30 listopada 2019 o 07:22

   Zalecenia dziennego spożycia magnezu amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia w miligramach są takie:

   Od narodzin do 6 miesięcy 30 mg
   Niemowlęta w wieku 7–12 miesięcy 75 mg
   Dzieci 1–3 lata 80 mg
   Dzieci w wieku 4–8 lat 130 mg
   Dzieci w wieku 9–13 lat 240 mg
   Nastolatki 14–18 lat 360 mg
   Nastolatkowie 14–18 lat 410 mg
   Kobiety 310–320 mg
   Mężczyźni 400–420 mg
   Nastolatki w ciąży 400 mg
   Kobiety w ciąży 350–360 mg
   Nastolatki karmiące piersią 360 mg
   Kobiety karmiące piersią 310–320 mg

 75. avatar Marta 30 listopada 2019 o 09:26

  Pepsi ale czy to znaczy ze moge mu dawac 80 mg cytrynianu magnezu ?

  1. avatar Jarmush 30 listopada 2019 o 16:33

   w 1 kapsułce masz 110 mg magnezu, dziecko coś je zapewne z magnezem, ale też to są takie podstawy zapotrzebowania, więc możesz tak na oko odsypywać po 1/4 kapsułki, izadbaj o podaż wapnia (pokarm) i d3 z k2.

 76. avatar Kiki 17 grudnia 2019 o 12:37

  Pepsi wszystkie objawy wskazują że mam nie dobory magnezu… I nie wiem co lepsze . Nie mam wanny więc kąpiele opadają . Od czego zacząć, czy od moczenoa stop w tym chlorku magnezu?A doustne przyjmowanie tego specyfiku jak wygląda ? 🙂

  1. avatar Jarmush 17 grudnia 2019 o 15:50

   Oliwa magnezowa do smarowania łydek i nadgarstków, można doustnie chlorek magnezu, opinia dr Sircusa, ale jak masz tendencje do rozwolnien, bierz jeszcze cytrynian magnezu TiB, magnez zwykle bierźe się na 2 sposoby w ciągu dnia, prźez skore i doustnie

 77. avatar kiki 19 grudnia 2019 o 10:12

  Ok oliwe zrobię sobie, a co z chlorkiem magnezu doustnie. Około 10mg na 1kg masy ciała? Jak to brać? rozpuszczać w wodzie ?

  1. avatar Jarmush 19 grudnia 2019 o 12:10

   tak, ale nie jestem lekarzem, proszę to skonsultować z pracownikiem służby zdrowia

 78. avatar Lea 27 grudnia 2019 o 09:54

  Cześć. Może mi doradzisz co dalej, jestem po operacji zwrotów jelitowych zatruta przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi nie mogę dojść do siebie ciągle zaparcia ból brzucha i jelit ciągle dieta ani cukru ani wędlin nerwy i stres co dalej to trwa już 4 lata poradz proszę

  1. avatar Jarmush 27 grudnia 2019 o 11:12

   wprowadź 4 szklanki, chlorek magnezu w drugiej szklance dozowany doustnie zlikwiduej zaparcia, 1 tabletka do śniadania greens & Fruits TiB,do tego po śnioadaniu 6 kapsułek D3 i 2 K2 TiB i 1 omega 3 TiB, z tłuszczu tylko bio masło ,najlepiej klarowane, bio olej kokosowy, oliwa bio.
   Nie jestem lekarzem

 79. avatar Lea 29 grudnia 2019 o 21:11

  Dziękuję za odpowiedź, ale nie wiem jaką ilość i w jakiej postaci mam dodać do drugiej szklanki chlorku magnezu.

  1. avatar Jarmush 30 grudnia 2019 o 06:27

   Przelicz sobie https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/ i weź pod uwagę czy Cię ta ilość  rozwalnia, czy nie, ja biorę płaską łyżeczkę od herbaty, ale jeszcze oliwą magmnezową nacieram łydki, nadgarstki po treningu

 80. avatar Lea 30 grudnia 2019 o 08:03

  Czekałam na odpisanie jesteś super a Twoje wskazówki nieocenione zwłaszcza że dopiero niedawno znalazłam tego bloga.

 81. avatar robert 5 stycznia 2020 o 14:05

  Hej

  Proszę o podanie artykułów naukowych dowodzących skuteczność terapii magnezem przez skórę

  Dziękuję
  Robert

  1. avatar Jarmush 5 stycznia 2020 o 14:10

   Kup sobie książkę i tam masz masę odnośników: Dr Marc Sircus „Leczenie magnezem, metoda przezskórna, nowa koncepcja leczenia” Tłumaczenie Mariusz Szerocki, konsultacja medyczna dr n. med. Grzegorz Kopacz

 82. avatar Aga 8 stycznia 2020 o 21:29

  Cześć Pepsi, czy mogłabyś doradzić ile wsypać chlorku magnezu na litr wody do kąpieli stóp? Kilka dnia temu odkryłam twój blog i na razie mój mózg stara się to wszystko przeprocesować 😉

  1. avatar Jarmush 9 stycznia 2020 o 05:53

   to nie jest jak w aptece, na sporą miednicę wsyp pół szklanki

   1. avatar AgaInes 9 stycznia 2020 o 07:32

    Dziękuję za odpowiedź!

 83. avatar Kasia 14 czerwca 2021 o 16:32

  Cześć 🙂 poradźcie proszę. Staram się uzupełnić magnez, bo myślę że miałam spory niedobór. Od pół roku nie piję kawy ani czarnej herbaty, ograniczyłam też drastycznie alkohol (obecne spożycie na poziomie kieliszek czerwonego wina raz na dwa tygodnie). Codziennie łyżeczka chlorku magnezu lub jabłczanu magnezu od TiB + okresowo moczenie stóp w roztworze chlorku magnezu. Jem raczej zdrowo, w przewadze wegańsko (szpinak i orzechy towarzyszą mi dość często), sporadycznie ser, ryba lub jajko – zazwyczaj w oknie 9 godzinnym. Dzisiaj czuję, że „lata mi powieka”, co oznaczałoby, że ta suplementacja jest nieskuteczna. Cóż czynić? Więcej przyjmować doustnie? Częściej moczyć stopy? Wprowadzić coś do diety? Poratujcie mądrym słowem 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 15 czerwca 2021 o 04:50

   Niekoniecznie, jaki masz poziom potasu i sodu?

   1. avatar Kasia 18 czerwca 2021 o 10:58

    Dziękuję bardzo za odpowiedź – dzisiaj zrobiłam badania. Wyniki sodu, potasu i magnezu są następujące:
    Sód: 140 mmol/l
    Potas: 4,06 mmol/l
    Magnez: 0,82 mmol/l

    1. avatar Pepsi Eliot 18 czerwca 2021 o 14:43

     podaj zakres tabu dla magnezu

     1. avatar Kasia 18 czerwca 2021 o 14:57

      Chodzi o zakres normy wskazanej w wynikach? Jeśli tak to 0,66 – 1,07

     2. avatar Pepsi Eliot 18 czerwca 2021 o 21:49

      tak

  2. avatar Mario 12 września 2021 o 09:25

   Podaję tylko „wyrywki” przetłumaczone przwz Google Translate, (cały post jest bardzo długi i już nie istnieje – tylko u mnie na dysku w pdf, ale tu nie ma jak załączyć):

   …MUSI użyć osmoza, aby dotrzeć tam, gdy dotrzeć do dna mieszka włosowego w dół do papili, gdzie nie może już zejść dalej. Więc jeśli pamiętasz, w selektywnie półprzepuszczalnej membranie zawierającej wodę destylowaną z jednej strony (zero substancji rozpuszczonych) i NaCl (sól kuchenna) z drugiej strony, ruch wody przejdzie od strony „0 substancji rozpuszczonej” do bardziej skoncentrowanej obok gradientu osmolitowego (strona NaCl) rozcieńczając go aż do osiągnięcia równowagi po obu stronach i po obu stronach roztwory mają równą osmolarność. Czyli z jednej strony mamy ludzkie tkanki, az drugiej Mag „Olej”. …
   Pacjenci ze stopami cukrzycowymi – 30% roztworu siarczanu magnezu w zwykłym kranie CIEPŁEJ wody i moczyć stopy codziennie przez maksymalnie 20 minut. To powstrzymałoby stan zapalny i złagodziłoby objawy, takie jak ból, obrzęk i ogólnie bolesność.
   Kiedy używa się 50% roztworu, gdyby pacjent miał jakieś drobne skaleczenia lub otarcia, TO BYŁO PIEKŁO! Więc nie używałbym stężenia większego niż 30%, a żeby to zrobić, musisz mi powiedzieć, jaką masz markę oleju mag i jaki konkretny rodzaj produktu, ponieważ w każdej marce jest wiele produktów.

   Jak mieszać epsom, aby uzyskać 1000 ml (1 l) 30% roztworu
   1) Jeśli obawiasz się zanieczyszczenia metalami ciężkimi, kup jadalne bezwodne (SUCHE) sole epsom klasy spożywczej (MgSO4 = siarczan magnezu).
   2) Kup torbę taniej organicznej soli kłodawskiej w dowolnym sklepie spożywczym
   3) Kup galon wody destylowanej w dowolnym sklepie spożywczym
   4) Kup tanią wagę kuchenną i akcesoria do mieszania

   Proces mieszania
   1) Wlej 900 ml wody destylowanej do czystego słoika
   2) Odważ 300g (500g dla 50% roztworu, jeśli nie ma cukrzycy) suchej soli Epsom na wadze kuchennej i powoli dodawaj do wody, cały czas mieszając, aż do całkowitego rozpuszczenia
   3) Odważ 500 mg (830 mg dla 50% roztworu, jeśli nie ma cukrzycy) organicznej soli kłodawskiej i powoli dodawaj do wody, cały czas mieszając, aż do całkowitego rozpuszczenia
   4) Dodaj 100 ml wody destylowanej, aby uzupełnić 1000 ml

   Sole Epsom „są bardzo alkaliczne i mogą niekorzystnie zmienić równowagę PH skóry”, prowadząc do grzybicy problemy po dłuższym użytkowaniu. Wystarczy odrobina taniej organicznej soli kłodawskiej (zawiera dużo jonów Cl – a także tonę innych oligoelementów / minerałów śladowych) i zrównoważysz pH DOKŁADNIE tak samo jak mag „Olej”.
   Inne rzeczy poprawiające wchłanianie jonów z kąpieli – Wałek Derma: Mikroperforuje warstwę rogową naskórka, tworząc więcej „tunelów”, do których może wejść roztwór. – Jonoforeza – Prąd elektryczny – JEŚLI jony penetrują skórę łatwo i znacząco, nie byłoby potrzeby używania urządzeń do jonoforezy! Moglibyśmy więc eksperymentować z prądami elektrycznymi – Pomyśl o elektrotrichogenezie.
   Jonoforeza, zwana również elektromotorycznym podawaniem leków (EMDA), to technika wykorzystująca niewielki ładunek elektryczny do dostarczania leku lub innej substancji chemicznej przez skórę; zasadniczo jest to zastrzyk bez igły. Jonoforeza wody z kranu, jedna z metod leczenia nadpotliwości, wykorzystuje prąd elektryczny do wprowadzania jonów do organizmu przez gruczoły potowe przy użyciu zwykłej wody z kranu.

 84. avatar Iza 27 kwietnia 2023 o 09:22

  Więc jak zrobić oliwe magnezowa dla dziecka 7 letniego które ma autyzm? Będę wdzięczna

  1. avatar Pepsi Eliot 27 kwietnia 2023 o 10:07

   najlepiej przezskórnie, niech moczy stopy, wsypujesz chlorek magnezu TiB do miednicy (ok 60 gram, czyli ćwierć szklanki) i moczenie stóp 10 minut w przyjemnie ciepłej wodzie. Ale przy autyzmie można doustnie podawać jabłczany magnezu z wodą. Tu masz artykuł z podlinkowanym ważnym badaniem. https://www.pepsieliot.com/4-sposoby-jak-radzic-sobie-z-zanieczyszczeniem-metalami-ciezkimi-u-dzieci/ Nie jestem lekarzem, konsultuj więc wszystko co mówię z pediatrą prowadzącym, pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum