logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 100 497
422 online
32 888 VIPy
Reklama

obsesja/ pepsieliot.com

MACA This is BIO
NATURALNIE REGULUJE HORMONY

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jak pozbyć się niedoczynności tarczycy naturalnie?

Gdy nie zrozumiesz pewnych prostych rzeczy może być z Tobą nie halo. Tak właśnie najczęściej powstaje niedoczynność tarczycy. Pracujesz na nią kawałek swojego życia, to nie ma się co dziwić, że roku, a nawet więcej będzie trzeba, żebyś z tego wyszła.

Oto plan działania na wyjście z niedoczynności tarczycy:

W jaki sposób osłabiłaś swoją tarczycę?

To proste, przez złe odżywianie, w tym soja niefermentowana, przez brak ruchu, przez to, żeś się nadmiernie stresowała, i po co? Prowadziłaś się złym stylem życia, pichciłaś w złych garnczkach i zbyt zaufałaś farmaceucie, łykając co popadnie. No i wdychałaś zatrute środowisko.

Teraz tarczyca nie może produkować odpowiedniej ilości potrzebnych Ci hormonów. Jest jeszcze Hashimotio, czyli kolejna choroba z serii autoimmunologicznych, która kołuje organizm do tego stopnia, że układ immunologiczny atakuje siebie samego, niby toksynę. Niestety okazuje się, że zdecydowana większość przypadków niedoczynności tarczycy to Hashimoto.

Gdy dołączymy do tego przetworzoną żywność, fluor w paście i chlor w wodzie, gary pokryte teflonem, farmaceutyki na psyche, jak sole litu, przetworzone zboża i gazowane napoje, a nawet preparaty dla niemowląt z fluorem, to okaże się, że trudno jest na niedoczynność nie zachorować.

Reklama

Tu znajdziesz 100% Organik CHLORELLA This is BIO, o wyjątkowo niskiej ilości alergenu, która dostarczy Ci obok żelaza, magnezu i aminokwasów, oraz witamin z grupy B, również iga wspierające barierę immunologiczną śluzówki


Do tego kobietom stale jest smutno, a leki antydepresyjne wyposażone są we fluor w standardzie. Leki na poprawienie psyche notorycznie powodują niedożywienie, bowiem są fatalnie toksyczne, i znacznie zakłócają poziom serotoniny, która jest niezbędna do trawienia. Firmy produkujące te dragi podają zafałszowane info, a tymczasem tylko 10% serotoniny jest wykorzystywane przez mózg, a około 80% przez układ trawienny.

Tak, czy siak, bez odpowiednich składników odżywczych, niedoczynności tarczycy nie da się wyleczyć, bo są niezbędne do uzyskania równowagi hormonalnej. Ponadto owe dragi zmniejszają funkcjonalną rolę wapnia w organizmie, co powoduje, że magnez staje się bezużyteczny, bo wiadomo, że magnez i wapń są wzajemnie współzależne.

Niedobory magnezu są rozpowszechnione wśród większości z nas, ponieważ nie jemy wystarczająco dużo zielonych warzyw liściastych. Natenczas ciężki niedobór magnezu może prowadzić do nagłych ataków serca, a mniejsze niedobory też mogą powodować ataki serca, gdy dodatkowo glutaminian sodu (MSG) był używany.

a bywa używany i to nagminnie

Gdy cierpisz na niedoczynność tarczycy jesteś znacznie bardziej narażona na problemy z sercem, ponieważ hormony, które są produkowane przez zdrową tarczycę wzmacniają skurcze serca i regulują jego rytm.

Objawy niedoczynności tarczycy nawet nie będę wymieniała, bo wszyscy znają je na pamięć, wspomnę tylko o wahaniach nastroju, wrażliwości na zimno, tyciu, depresji, suchej skórze, braku brwi od połowy, łysieniu, czy zaparciach i obfitych, ale też nieregularnych miesiączkach.

Piguły przepisywane w matrixie medycznym w postaci syntetycznych hormonów sprawiają, ze pacjenci muszą je brać do końca życia, bo ciało przestaje w ogóle produkować hormony tarczycy. Jest to bardzo podobna sytuacja do cukrzyków, którzy biorąc syntetyczną insulinę na zawsze odcinają się od własnych możliwości produkcyjnych.

W obu tych przypadkach przemysł farmacyjny zyskuje bezterminowych klientów, którzy już zawsze będą uzależnieni od systemu dragów, ponieważ te leki ostatecznie niszczą narząd, chociaż miały niby pełnić rolę pomocną.

Jest poważne ostrzeżenie, że owe ortodoksyjne terapie mogą tak zadziałać, że nie będzie już od nich odwrotu. Przy czym wielu potwierdzi, że testy na niedoczynność tarczycy bywają niewiarygodne, i wiele kolejnych badań wskazuje nam inne wyniki.

W rezultacie, niektóre osoby zaczęły brać syntetyczne dragi, a potem muszą je brać do końca życia, chociaż prawdziwa choroba rozwinęła się dopiero z powodu leku. Gdy bierze się farmaceutyczne hormony taka niedoczynność tarczycy jest znacznie trudniejsza do wyleczenia alternatywnymi metodami, niż te tarczyce, które nie zostały potraktowane syntetykiem. W takich przypadkach alternatywne leczenie działa stosunkowo szybko.

Już w 1890 roku faktycznie od pradziejów oryginalna, czyli nie podrobiona medycyna konwencjonalna, którą teraz nazywa się bezczelnie alternatywną, zaczęła korzystać z wszystkich naturalnych hormonów w leczeniu niedoczynności tarczycy. Te naturalne hormony ekstrahowano ze źródeł zwierzęcych.

Jednak w 1958 roku przemysł chemiczny rozpoczął produkcję w pełni syntetycznych wersji hormonów, które zostały wprowadzone do obrotu jako identyczne z naturalnymi hormonami używanymi przez dziesiątki lat. Następnie zaczęto robić delikatne podchody, aby powstrzymać wykorzystanie hormonów naturalnych, których nie można było opatentować.

W Stanach się to udało i lekarz może nawet ryzykować swoją licencję medyczną i zwiększa ryzyko pozwu, jeśli przepisze naturalne hormony. Jest to kolejny przykład eliminujący konkurencję dla firm farmaceutycznych.

acrobat/pepsieliot.com

Jak się leczy alternatywnie tarczycę?

Medycyna alternatywna, tak jak pisałam w moim darmowym e-booku Hormony, jod, oraz sól z solniczki, czyli wszystko o leczeniu chorób przewlekłych, podchodzi bardzo podobnie zarówno do niedoczynności, jak i nadczynności tarczycy.

Bowiem tak naprawdę jest mała różnica w holistycznym podejściu do tych problemów, a leczenie ma za zadanie generalnie pomoc w uzdrowieniu tarczycy.

Również nadczynność w wielu wypadkach można wyleczyć jodem nieorganicznym, chociaż zwykle medykom włosy stają dęba, bo oni owszem, często zalecają spalenie tarczycy jodem radioaktywnym, co ma miejsce przy leczeniu objawowym, podkreślam prawidłowość, że objawowym choroby Gravesa-Basedowa. Chociaż jodu nieorganicznego użyto z powodzeniem już w 1840 roku i to przez samego von Basedowa.

Leczenie chorób tarczycy wymaga długoterminowych zobowiązań wobec własnego ciała, czyli na okres co najmniej roku. Nie dziw się, że tak długo, skoro tworzenie problemu, trwało latami samodzielnego trucia się.

Naprawienie problemu nie będzie więc ani szybkie, ani łatwe, ale da się to zrobić

Alternatywą dla tego podejścia, jest zdanie się na medycynę konwencjonalną, która zaaplikuje przy niedoczynności tarczycy wysoko uzależniające leki, które prawdopodobnie trzeba będzie brać już zawsze.

Bowiem, nagłe zaprzestanie brania tych leków powoduje skrajne zmęczenie i dodatkowe problemy z tarczycą.

Najważniejsze zalecenia, aby naturalnie pozbyć się niedoczynności tarczycy

Gary nieprzywierające won

Należy bezwzględnie wyeliminować, czyli po prostu wyrzucić wszystkie antyadhezyjne gary non-stick. To są te tak zwane nie przywierające, najczęściej pokryte teflonem. Uwierzcie, że to kiła.

Soja won

Należy bezwzględnie wyeliminować soję
Soja hamuje funkcje równowagi hormonów tarczycy, i wykazano, że powoduje wole (powiększenie tarczycy) u osobników wcześniej zdrowych, co wskazuje na to, że soja zakłóca gospodarkę jodu.

Odkwaszanie

Cokolwiek się w temacie nie słyszy, należy bezwzględnie stosować dietę alkaliczną
Dieta alkaliczna oczywiście pomaga przy każdej przewlekłej chorobie. Ph naszego organizmu jest kluczem.

Odkwaszanie ciała wiąże się z yyy … dobrym zakwaszeniem żołądka, bowiem tylko odpowiednia ilość kwasu z żołądku sprawi, że będziemy łatwo trawili aminokwasy, przez co ciału będzie o wiele łatwiej utrzymywać prawidłowe pH krwi (lekka zasada).

Jeżeli chodzi o niedoczynność tarczycy u kobiety, to bardzo ważny jest bilans estrogenów. Niestety nadmiar estrogenów hamuje tarczycę. Oznacza to eliminację leków antykoncepcyjnych i zwiększenie błonnika w diecie. Szczególnie, gdy kobieta jest wszystkożercą, w takim wypadku nie może kontaktować się z mięsem nieekologicznym.

Bowiem hormony wzrostu dodawane do mięsa w chowie przemysłowym prowadzą do rozchwiania gospodarki hormonalnej u ludzi. Ograniczyć należy także spożycie produktów mlecznych, ponieważ mleko często zawiera dużo estrogenu.

Zresztą zalecana wcześniej dieta alkaliczna, sama z siebie eliminuje zakwaszający nabiał i mięso.

Goń Kochanie

Ćwiczenia, właśnie, musisz być aktywna fizycznie. Brak ćwiczeń przyczynia się do spowolnienia pracy tarczycy, a z kolei aktywność leczy tarczycę.

Reklama

Tu znajdziesz organiczną babka płesznik, czyli PSYLLIUM HUSK This is BIO czyli babkę płesznik


Błonnik z konopi, dobra będzie też babka płesznik

Jest to suplement diety, o szerokim spektrum działania, a przy okazji łagodny środek przeczyszczający. Oczywiście, gdy jest się roślinożercą, ten suplement bywa raczej zbędny.

L-tyrozyna

Tyrozyna jest aminokwasem, który naturalnie pomaga organizmowi w produkcji własnego hormonu tarczycy. Większość różnych ścieżek zdrowia zaleca branie 500 mg, 2 do 3 razy dziennie.

L-arginina

Arginina jest znana ze swych właściwości stymulowania hormonów tarczycy. Poprawia odporność i płodność. Jednak w kontekście obniżania ciśnienia, okazało się, że na dłuższą metę nie powinna być stosowana, o czym pisałam Jak obniżyć ciśnienie pomijając farmację, ale też bez argininy

Jod

Wiadomo, że tarczyca potrzebuje jodu do prawidłowego funkcjonowania, a obecnie wiele osób cierpi na niedobory jodu.

Zaleca się na przykład płyn Lugola, który zawiera 1/3 jodu cząsteczkowego i 2/3 jodku potasu.
Ponieważ badania pokazują, że najlepszą formą jodu, jest taka, która zawiera jod cząsteczkowy.

Niedoborom jodu towarzyszą zmiany w produkcji estrogenów przez jajniki oraz gorzej funkcjonujące receptory estrogenów w piersiach. Z tego powodu jajniki zaczynają produkować zbyt dużo estrogenów, a pisałam właśnie przed chwilą, że tego nie chcemy.
I nie tylko chodzi tutaj o niedoczynność tarczycy, ale jest to jeden z ważnych elementów zapobiegania rakowi piersi i nie tylko.

Jak się możemy domyślać choroby tarczycy swoim zasięgiem nie ograniczają się tylko do tarczycy.

Niedobory jodu mają wpływ na częstość występowania nowotworów piersi, to wiadomo, ale też żołądka, jajników, tarczycy, żołądka, tarczycy, przełyku i macicy.

Nie znaczy to, że masz lecieć do apteki i kupować płyn Lugola, żeby go zawczasu chłeptać.
Najlepiej zrobić próbę.

Świetną opcją jest Kelp This is BIO, sprawdź jego dostępność tutaj.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ SZKOCKI KELP This is BIO, ŚWIETNE ŹRÓDŁO JODU, reguluje działanie tarczycy, pomaga chudnąć i upiększa dermę idealny do 4 SZKLANKI


Selen

Cynk

D3 + K2

Jak łatwo sprawdzić, czy nie brakuje Ci jodu?

W tym celu umieść trochę nieorganicznego jodu, w postaci dajmy na to płynu Lugola na brzuchu. Niech to będzie kropla pi razy oko o średnicy 2/3 cm. Jeśli zniknie w ciągu 12 godzin, to oznacza, że masz niedobory jodu.

Dodawaj jodu w rosnących ilościach, aż przekonasz się, że plama nie znika w ciągu 12 godzin.
Twój tułów inteligentnie, właśnie przez skórę pociągnie tyle jodu, ile jest mu potrzebne.

Póki co nie używaj doustnej suplementacji jodem, ponieważ należy zachować szczególne środki ostrożności, gdyby się okazało, że masz niedoczynność tarczycy Hashimoto.

Jeżeli jesz ryby, to one mogą być dobrym źródłem jodu, gdy oczywiście zaraz łykniesz chociaż tabletkę chlorelli, aby wyeliminować ewentualne metale ciężkie.

Unikaj wszelkich źródeł fluoru

Jak już wiesz, fluor obok bromu i chloru, jest antagonistą jodu. Fluor może się okazać najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy.

Nie pij więc kawy, ani herbaty, w tym zielonej, bo zawierają fluor. Pasta do zębów z fluorem won.
No i mamy naszą yyy … wodę.

Szczególnie ludzie z chorobami tarczycy, albo tacy, którym zależy, aby nie zachorować powinni separować się od xenoestrogenesów w plastiku, czy od styropianowych kubków na ęą kawy ze Starbucksa.

Najbardziej radzę  wodę w szkle.

Realizm:

Duże butle z wodą do gotowania zawsze muszą być nowe (czyli nie używane wiele razy dzięki dolewaniu wody z jakiejś ulicznej studni artezyjskiej) i  należy zadbać, aby nigdy nie stały na słońcu.

Dieta

Twoja dieta musi być naturalna i jak najbardziej organiczna.

Przetworzona żywność, sztuczne aromaty, barwniki, konserwanty, biała mąka, biały cukier, zwykła sól kuchenna z fluorem, uwodornione oleje, aluminiowe puszki, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy i etcetera won z diety. To wiadomo.

Żywność ekologiczna byłaby idealna.

Chlorofil, tu chodzi też o miedź

Uzupełnienie chlorofilu zapewnia istotną miedź, pomaga dotlenić organizm, buduje zdrowe czerwone krwinki i zdrową skórę.

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczny 4 GREENS This is BIO idealny do codziennej, zakwaszającej żołądek, alkalizującej limfę, oczyszczającej wątrobę, filtrującej nerki, dotleniającej komórki, nawadniającej i odżywiającej ciało kuracji 4 szklanek


Gruszki i jabłka

Starożytny Chińczyk odkrył, że gruszki mają potężną tendencję do równowagi hormonów, szczególnie u kobiet. Gruszki są w stanie najbardziej nam pomóc, gdy zmieszamy je z jabłkami. Fajny byłby taki mus jabłkowo gruszkowy, który jadłoby się regularnie.

Cynk i selen

Badania wskazują, że niedobory cynku, lub selenu mogą powodować zmniejszenie stężenia hormonów tarczycy. Nigdy nie przyjmuj cynku na pusty żołądek.

Orzechy brazylijskie mają w sobie zarówno cynk,  jak i selen. Niestety często też pleśń, przynajmniej te organiczne, więc uważaj (pomocny art: czy w Twojej solniczce jest witamina C?, dowiedz się, jak zgładzić pleśń)

Uwaga cynk jest antagonistą miedzi, za dużo cynku sprawi, że ważnej miedzi będzie za mało! Jak się suplementować, to z głową. Jedz chlorofil, jedz daktyle i figi, rodzynki, noś bransoletkę z miedzi.

Olej kokosowy

Oczywiście organiczny i tłoczony na zimno, surowy BIO olej kokosowy. Zjadaj około 1 łyżeczki dziennie. Olej kokosowy przyspiesza metabolizm, sprzyja produkcji hormonu tarczycy, i zabija drożdże Candida.

Unikaj oleju rzepakowego

Olej rzepakowy zaburza produkcję hormonów tarczycy, wśród wielu innych niebezpieczeństw, którymi nam grozi. Należy traktować olej rzepakowy jak ohydny efekt inżynierii genetycznej, czyli truciznę

Wpisy w temacie tu mój, a tu dr Pompy

Magnez, B2 i B3

Zabezpiecz sobie również magnez (jednak nie bój się chlorku magnezu przy niedoczynności tarczycy pisałam o tym tutaj) , B2 i B3

Uwaga, w przypadku brania B3 w formie niacyny, upewnij się, że zaczynasz od małej dawki (1/4 kapsułki 100), jeśli nie brałaś wcześniej, bowiem nie będziesz przyzwyczajona do ewentualnego rumienia. Niektórzy reagują mocno alergicznie na B3. 

Dodatkowe Info

Jeśli depresja staje się poważnym problemem, to przede wszystkim należy sprawdzić swój poziom witaminy D, czyli 25(OH)D. A na pewno wystawiać się na słońce. Może kuracja niacyną też dałaby dobre rezultaty.

Możesz mieć problemy z wypróżnianiem, szczególnie, gdy nie jesteś rożślinożercą. Tak jak wspomniałam dobrym rozwiązaniem może być włókno konopne, lub babka płesznik.

Niektórzy zechcą jeść olej lniany i dla siarki zechcą go mieszać z bio naturalnym jogurtem, zgodnie z zaleceniami Budwigowej, co jest drogą do zmniejszania stanów zapalnych, zwiększania poboru tlenu oraz stymulowania korzystnej flory bakteryjnej w jelitach. Jednak olej lniany odradzam (zjełczały i estrogeny) i kazeinę też odradzam. Lepiej popijać kwas askorbinowy, lub askorbinian sodu z MSM(siarka organiczna).

Również metale ciężkie i toksyny mogą powodować nieprawidłowe działanie tarczycy. Jest to szczególnie prawdziwe stwierdzenie w przypadku niedoczynności tarczycy Hashimoto.

Należy systematycznie odtruwać organizm.

Zapalenie tarczycy Hashimoto

Można znaleźć wiele sprzecznych informacji na temat jodu i Hashimoto. Ogólnie wiadomo, że duże dawki jodu mogą zaszkodzić, a nawet całkowicie wyłączyć tarczycę.

Nie ma natomiast dowodów, aby występowały niekorzystne skutki dla małych ilości jodu. Dlatego najbezpieczniejszą metodą jest aplikacja jodu pierwiastkowego przez skórę. Tak jak opisałam rzecz powyżej. Taka przezskórna metoda pozwala naszemu ciału regulować szybkość i ilość wchłanianego jodu.

O Hashimoto masz epopeje na blogu, u góry.

Ref:1

owocek:)

 

(Visited 317 047 times, 41 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Bryla 24 czerwca 2018 o 07:40

  Witaj Pepsi, kilka miesięcy temu przypadkowo natknęłam się na twój blog szukajać informacji na temat niedoczynności tarczycy. Przez ostatni rok czułam się świetnie, mój cykl menstruacyjny był zawsze regularny. Moja waga jest w normie. Mam 38 lat i chciałabym mieć dziecko, więc zdecydowałam zrobić badania kontrolne by przygotować się do ciąży. Moje badania okazały sie być w normie z wyjatkiem TSH, lekarz pierwszego kontaktu od razu przepisał mi Unithroid. Po przeczytaniu skutków ubocznych tych proszków zdecydowałam że nie bede tego brać tylko spróbuje coś naturalnego. Wtedy też znalazłam twój blog na którym przeczytałam o płynie Lugola i zaczęłam go wcierać w nadgarstek, brałam też multivitaminy z Iodine 150mcg. Po kilku miesiacach starań o dziecko zaszłam w ciąże ale niestety po kilku tygodniach poroniłam. Przestałam też wcierać płyn Lugola bo nie wiedziałam co sie ze mna dzieje. Po kilku tygodniach lekarz ginekolog zalecił badania krwi. Badania wyszły w normie z wyjatkiem TSH które jest na poziomie 12.1 Lekarz zaleca brać Synthroid, ale ja nie wiem co robić. Mam nadzieje że moge wyleczyć się naturalnie stosujac twoje wskazówki. Zaczełam też spowrotem wcierać płyn Lugola i zakupiłam zestaw supplementów na tarczyce w których składzie jest:

  Czy branie tych supplementów bedzie okay z równoczesnym wcieraniem płynu Lugola ?
  Bardzo proszę o odpowiedź.

  1. Pepsi Eliot 24 czerwca 2018 o 11:55

   Przeciwciała tarczycowe masz w normie?

   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)

   Zero cukru z cukiernicy

   Zero kazeiny

   Zero glutenu

   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności

   Dużo surowych owoców i warzyw ( jedz krzyżowe, nie bój się)

   Długo śpij

   Całkowicie odstaw kofeinę

   Bierz 50mg cynku dziennie, jest też niezbędny przy bielactwie!

   2 tabletki, lub 1 gdy nie badałaś poziomu miedzi i cynku. ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/32-zinc-100tabl-scitec–728633108961.html?search_query=cynk&results=32

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Bierz 200* mcg selenu dziennie, 
   czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Selenu nie łącz z cynkiem, ale bierz go z 1 witaminą E G&G i 1 C TiB około godziny 17.

   Bierz witaminę C

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

    i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5

   Bierz D3 w protokole z K2
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 80, a nawet wyżej, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
   Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

   Oczyść wątrobę
   https://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/
   tam są namiary na bardzo dobrą, codzienną terapię 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Bierz magnez
   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, właśnie możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html, zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy  i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek – tu prosty test na ilość kwasu w żołądku
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

   Schudnij

   Zbadaj poziom kortyzolu

   Nie jestem lekarzem

  2. PS 2 sierpnia 2018 o 21:35

   Bryla poronienie nie jest od zawyżonego TSH….przyczyna jest inna…

   Zbadaj sobie poziom wit D3 również.

  3. PS 2 sierpnia 2018 o 21:39

   Aha i jeszcze mi sie przypomniało, brałam sobie zioła tybetańskie ( od lekarza tybetańskiego ) głównie na poprawienie pracy układu pokarmowego oraz gospodarki hormonalnej.

   Oprócz tego co w artykule oczywiście, bo tak jak w artykule : wit D3 uzupełnianie ( krople),wit K2, zero herbaty, zero kawy i zero cukru.

   1. Bryla 12 sierpnia 2018 o 07:07

    Dziekuje za odpowiedz!!! Co myślisz o olejkach eterycznych na niedoczynność tarczycy. Czy moga pomóc?

    1. grzegorzadam 13 sierpnia 2018 o 06:33

     przy niedoczynności tarczycy.najważniejsze są zawsze jod i selen.

  4. Lea 18 listopada 2018 o 11:30

   Po przeczytaniu ,już sama nie wiem co mi jest. Choruję na łuszczycę od prawie 10 lat, problemy z tarczycą zaczęły się w trakcie trzeciej ciąży. Mam również przewlekłe problemy z nerkami ( od 5 roku życia). Brałam Euthyrox przez całą ciąże i po urodzeniu synka odstawiono mi je w szpitalu.Mam 36 lat a jak patrzę w lustro to płakać mi się chcę, na szyj pojawiła jakby „gula” i sprawiła że wyglądam jakbym miała 200 kg nadwagi, normalnie przerażające.Soli nie mogę przyjmować prawie w ogóle bo siadają mi nerki, i koło się zamyka.Jakieś pomysły?

   1. grzegorzadam 18 listopada 2018 o 13:20
 2. Ela 24 czerwca 2018 o 12:32

  Witam probowalam posmarować brzuch płynem lugola ale on spływa czy to normalne?Czy braki jodu mogą byc przyczyną endometriozy? Mam jeszcze pytanie nie wiem czy tu moge go zamieścić jeśli nie to z góry przepraszam od jakiegoś czasu jem sporo warzwyw i owoców soki swieze sałatki koktaile zero cukru białej mąki ciemnej tez zreszta , zero mlecznych produktów i mieso rzadko a zaczęły mi wypadac wlosy i strzela mi w kościach co moze byc tego przyczyną?

  1. grzegorzadam 27 września 2018 o 09:29

   ale on spływa czy to normalne?”

   jak najbardziej normalne, ze płyn spływa, jakikolwiek.
   Próbuj pędzelkiem, albo czymś podobnym, na leżąco.

  2. Lea 18 listopada 2018 o 11:39

   Aha, dodam że na chwilę obecną nie biorę antykoncepcji ,ale niedługo będę musiała. Nie mogę już mieć dzieci ( miałam 3 cc) i kolejna ciąża mogłaby mnie zabić.Także bez tego chyba się nie obędzie.

   1. Pepsi Eliot 18 listopada 2018 o 13:07

    zrób to za pomocą zabiegu, a nie wal w siebie hormonów.

 3. PS 2 sierpnia 2018 o 21:25

  Ponieważ sama wyleczyłam niedoczynność tarczycy ( bez brania sztucznych hormonów, z TSH początkowego 12 ) mogę do tego jeszcze dodać:

  – odpowiednią ilośc snu i najlepiej nie wstawać przez godz. 8 ( ze względu na nadnercza, ktore sie o tej godznie budzą a sa sprzężone z hormonami tarczycy)

  – unikanie jak się da fal elektromagnetycznych radiowych ( routery, tel. komórkowe i inne źródła wywalić z domu albo komórke wyłaczac i stosować w przypadkach awaryjnych, a już na pewno nie spać przy właczonych)

  – unikanie bisfenoli ( tzw. BPA ale nie tylko „a’ ) ponieważ zaburzaj a gospodarke hormonalną ( a sa również w białych plombach dentystycznych)

  – założenie sobie filtra do wody z odwrócona osmozą ( unikamy fluoru z wody i chloru)

  – unikanie warzyw które zaburzaja prace tarczycy , blokując wchłanianie jodu lub jego przemiane w hormony , czyli warzywa krzyżowe jak kapusta itd ( gotowane maja trochę mniej tych substancji „blokujących” ) , równiez np. …

  – jeść sobie spirulinę ( dostarcza prawie wszystkie aminokwasy które sa potrzebne tarczycy)

  – jeśc pełnowartościowe białko i tłuszcze, jaja ( tarczyca potrzebuje białka i tłuszczu )

  i pewnie jeszcze cos o czym zapomniałam w tej chwili….

  Pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 2 sierpnia 2018 o 22:35

   unikanie warzyw krzyżowych nie jest dobrym pomysłem, żeby goitrogensy szkodziły, trzeba by zjadać tcyh warzyw bardzo duże ilości, natom,iast korzyści są nie do rpzecenienia, taka sałatka z jarmużu jest wręcz w stanie wspierać tarczycę

 4. Mag. 23 września 2018 o 18:11

  Mam ważne bardzo pytanie: czy w przypadku braku tarczycy lepsze będzie przejście ze sztucznego hormonu na naturalną sproszkowaną świńską tarczycę? Szukałam bardzo długo, odpowiedzi nie znalazłam. Lekarze oczywiście są na nie.Jest kilka preparatów, niestety, nie znalazłam możliwości zamówienia w Europie. Można zamówić przez aptekę międzynarodową z USA, ale są poważne ostrzeżenia związane z możliwością zatrzymania w Urzędzie Celnym, ze względu na zmianę przepisów. Doradzisz pliz?

  1. Pepsi Eliot 23 września 2018 o 19:01

   to zależy od Ciebie, jedni bardzo dobrze reagują, inni gorzej, o wiele lepiej na eutyroks.

   1. Mag. 23 września 2018 o 19:17

    dzięki za odpowiedź, spróbuję. A czy wiesz coś na temat shippingu? czy faktycznie zatrzymują w Urzędzie Celnym? zupełnie nie mam doświadczenia w tej kwestii. (wygląda na to, że w EU jest niedopuszczona do użytku).

    1. Pepsi Eliot 23 września 2018 o 19:22

     niestety nie mam pojęcia, staram się unikać kontaktów z matrixem, jak tylko nie muszę

     1. Mag. 23 września 2018 o 19:32

      rozumiem, ja też unikam jak tylko mogę. Przed chwilą przypadkiem zupełnym znalazłam kontakt do endo blisko mnie, który ponoć leczy takimi preparatami, więc się umówię i zobaczymy 🙂

 5. Anika 3 października 2018 o 18:05

  Witam serdecznie! Jak się cieszę, że tutaj trafiłam! Mam nadzieję, że coś mi doradzisz, bo nie wiem już zupełnie, gdzie szukać pomocy. Moja córka ma obecnie 11 lat. W wieku 5 lat zdiagnozowano u niej niedoczynność tarczycy (tsh 6). Poza sennością nie miała żadnych innych objawów. Oczywiście lekarz bez zastanowienia przepisał Euthyrox25. W zasadzie bierze go bez przerwy od tamtego czasu. Po drodze było kilka prób zmniejszenia dawek, ale tsh bardzo szybko szybowało w górę. W tym czasie odwiedziliśmy 11 (tak, jedenastu!) endokrynologów, wydaliśmy masę kasy i każdy, absolutnie każdy lekarz jedyne co robił, to ważył córkę, mierzył, komentował, że za dużo waży (nie ma nadwagi, ale jest w górnej granicy- ma tendencję do tycia) i przepisywał hormon, wciskając mi do głowy, że tego się nie leczy. Mam tak wielki żal i uraz do lekarzy, że szkoda gadać, serio. Dużo czytałam, dowiadywałam się. Na własną rękę zrobiłam badania ft3 i ft4 (bo po co zlecać, prawda?), poszliśmy na usg tarczycy, zbadaliśmy poziom ferrytyny (w normie), d3 (w normie), za to jodu za mało. Rok temu córkę zaczęło odrzucać od mięsa. Obecnie nie je w ogóle mięsa, nabiał małe ilości. Suplementujemy selen, cynk, jod. Z całej tabletki Euthyroxu25 zeszła na połówkę. Przez ten rok tsh utrzymuje się na stałym poziomie 3,1, mimo zmniejszenia dawek hormonu. Niestety córka nadal odczuwa zmęczenie i ma wahania nastrojów. Co mogę zrobić, żeby jej bardziej pomóc? Sporo wiedzy wyniosłam z Twojego artykułu. Od dzisiaj wyrzucamy olej rzepakowy na rzecz kokosowego, pozbywamy się soi. Czy myślisz, że jest szansa na regenerację tarczycy? Pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 3 października 2018 o 18:28

   Tak, dziecko może mieć zdrową tarczycę

 6. grzegorzadam 4 października 2018 o 12:24

  Oczywiście lekarz bez zastanowienia przepisał Euthyrox25. W zasadzie bierze go bez przerwy od tamtego czasu.”

  a poziomu jodu nie zbadał, wit.D, selenu również…

  Po co, jak można przyciąć parę złotych..

  ”Mam tak wielki żal i uraz do lekarzy, że szkoda gadać, serio.”

  I masz powody, jak widać.
  99% populacji tak ma.

 7. Trini 22 października 2018 o 13:06

  Kochana Pepsi,choruję na haschimoto, po 10 miesiącach brania letrox 0,25, odrzuciłam zażywanie hormonu stopniowo, zaczynając od sierpnia tego roku.Bardzo dbam o dietę, czułam się dobrze zażywając hormon i teraz również czuję się dobrze. Do tej pory stosowałam się do porad dietetyczki, niestety przeszłąm na dietę bezmięsną, wiec nasze drogi się rozeszły. Ona również zaleciłą mi, bym zażywała przepisany przez endo hormon. Obecnie jestem na diecie roślinnej w 70 % surowej, to znaczy jem ciepły obiad w postaci zupy z jarzyn lub kaszy.W miejsce hormonu zaczęłam się suplementować płynem lugola, b2, b3, D3+K2, wit.C,magnez, cynk, selen, omega 3. Jeszcze nie robiłam badania krwi, bo podobno TSH lubi skakać jak sie zaczyna suplementację jodem. Kochana Pepsi, czy myślisz, że to jest bezpieczne?Czy ta moja tarczyca ma szansę podjąć pracę po tych 10 miesiącach zażywania letroxu? A wogóle, Pepsi, czy Ty udzielasz porady na podstawie badań? Całuski

  1. Pepsi Eliot 22 października 2018 o 15:57

   Trini, w miarę możliwości pomagam dobierać suplementy, ale z naszego sklepu, często badania są dla mnie wskazówkami, jednak nie jestem lekarzem i to nie są porady w związku ztym <3

 8. Trini 25 października 2018 o 09:47

  Dzięki Pepsi, mam jeszcze jedno pytanie, czy myślisz, że zniszczona przez chorobę haschimoto tarczyca (zmiany echogeniczne) jest w stanie po odstawieniu hormonu, przy odpowiedniej diecie, suplementacji i stylu życia się zregenerować i sama zacząć produkować więcej F4? Czy spotkałąś się z takim przypadkiem choćby w literaturze? Czy może jest tak, że zmiany są nieodwracalne i ta tarczyca więcej nie jest w stanie wyprodukować? Nie proszę o poradę, tylko proszę abyś wyraziłą swoją opinie na ten temat, całuski , love.

  1. Pepsi Eliot 25 października 2018 o 11:47

   uważam, że 20% ludzi odbuduje w ten sposób tarczycę i nawet o tym może nie wiedzieć

   1. grzegorzadam 26 października 2018 o 19:45

    egzaktkli 🙂

 9. Trini 25 października 2018 o 12:32

  Dziękuję Pepsi za odpowiedź, ściskam cieplutko

 10. Anestka 12 listopada 2018 o 17:32

  Droga Pepsi a co myślisz o KELPIE w niedoczynności bez Hashimoto??? Czy Lugola będzie lepszym źródłem jodu ? Bo stosowanie razem to chyba można przedobrzyć ? Zastanawiam się , czy nie stosować zamiennie??

  1. Pepsi Eliot 12 listopada 2018 o 22:34

   nie razem, a płyn Lugola przez skórę

  2. grzegorzadam 13 listopada 2018 o 14:40

   Zbadaj poziom jodu, po co zgadywać i się stresować?

 11. Dorotka 13 listopada 2018 o 09:21

  Pepsi, a co powiesz na guzy w tarczycy przy TSH, na poziomie 2, braku przeciwciał, i FT3 i FT4 w normie? Lekarze od kilku lat tylko „usunąć i usunąć” bo tchawica przesunięta o dwa centymetry przez guzy… Ale łatwo powiedzieć usunąć, a potem całe życie na lekach? Nie chcę tak! masz pomysł co robić?

  1. Pepsi Eliot 13 listopada 2018 o 10:23

   guzy niezłośliwe o wiele wolniej się wchłaniają, stosujesz się do moich instrukcji dla poprawienia funkcji tarczycy, oraz codziennego oczyszczania ciała? jak inne badania? https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   1. Dorotka 13 listopada 2018 o 13:21

    dziękuję. część z tych badań robiłam i jest ok, a części jeszcze nie. Jeszcze jedno pytanie – myślisz, że mogę bez obaw stosować metodę 4 szklanek karmiąc piersią? zastanawiają mnie szklanki nr 2 i 3.

    1. Pepsi Eliot 13 listopada 2018 o 22:49

     ocet jabłkowy i magnez? dlaczego nie?

    2. grzegorzadam 15 listopada 2018 o 12:20

     Przecież to woda z naturalnymi dodatkami ?

  2. grzegorzadam 13 listopada 2018 o 14:38

   Smarowałbym DMSO z dodatkami.

   Jakie masz pH i kolor moczu?
   Poziom wit. D?

   1. Dorotka 15 listopada 2018 o 12:54

    Wit. D 30,00 ng/ml
    mocz- zależy od tego ile piję , jak więcej to jasny, jak mało to ciemny. PH w granicach 6

    1. grzegorzadam 15 listopada 2018 o 21:39

     Przy takich brakach i wynikach nie masz co liczyć na poprawę.

     wit.D spokojnie razy 3.
     PH powyżej 7 do 8.
     Nawodnienie z solą też potrzebne- to są podstawy.

     Zakwaszenie żołądka, test sody?

 12. Koko 24 listopada 2018 o 17:56

  Cześć Pepsi mam pytanie i proszę o wyrozumiałość . Bardzo chciałbym zajść już.w.ciaze mam prawie 32 lata i w związku z tymi planami zrobiłam trochę badań. Wszystko oprócz tsh mam ok. Tsh mam 4,5. Endokrynolog powiedziała że mogę na razie nie brać leków a jedynie sam jod i może samo spadnie. Przepisała mi też lek na obniżenie tsh w dawce 0,25. Jeśli nawet znajdę w.ciaze przy.duzym tsh to powinnam w ciąży brać na zbicie tego tsh.bo wysokie tsh może powodować wady rozwojowe u płody. Dlatego co byś doradzila komuś kto z ważnych przyczyn nie może odkładać macierzyństwa? Czy dawka.0,25 to na tyle dużo.ze.jesli po ciąży chciałbym z niej zrezygnować moja.tarczyca już nigdy nie będzie reagować prawidłowo.na własne hormony? Dodam jeszcze że od lat odzywam się.bardzo.zdrowo..jestem.prakrycznie wegetarianka bo mięso jem kilka razy w roku. Suplemenuuje wszystko o czym piszesz poza selenem i jedem więc może to jest przyczyną złego tsh. Ważę 48 kg przy.153 cm i jeśli mam regularny wysiłek fizyczny (ćwiczenia basen bieganie ) to nie tyje a wręcz chudne… Jestem.zdezorientowana nie wiem czy mam próbować zajść w ciążę z wyższym tsh dodając do tego suplementacje jodu i selenu oraz wykluczając laktoze gluten kawę i herbatę czy jednak ze względu na ciążę wziąć to 0,25 na obniżenie bo nie chce narażać dziecka…

  1. Pepsi Eliot 25 listopada 2018 o 00:06

   Możesz zacząć obniżać TSH naturalnie, a co do Eutyroxu czy podobnego leku w ciąży, to później raczej da się z niego zrezygnować, ale to zawsze indywidualna sprawa.
   Tu masz kurację dla niedoczynności tarczycy, ale żeby zobaczyć rezultaty trochę trwa, a Ty się spieszysz, ale podaję Ci na wszelki wypadek:

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   Do czwartej szklanki dobrze byłoby dodać Gorzki melon, łyżeczka od herbaty, Bitter Melon This is BIO
   Do 2 szklanki (kuracji 4 szklanek) weź 1 witaminę B6 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2525-vitamin-b6-100mg-120kaps-gg-5060040820230.html?search_query=B6&results=40 i 1 kwas foliowy G&G https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2505-folic-acid-5-mth-400mcg-90kaps-gg–5060040826195.html?search_query=kwas+foliowy&results=700
   Do śniadania:
   1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   Bierz 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html wraz z 4 tabletkami D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-5905344040130.html?search_query=D3&results=8
   i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html , ale zamiast tego możesz do 4 szklanki (tych sprzed śniadania) z kuracji 4 szklanek dodać jeszcze kopiatą łyżkę Hemp Protein This is BIO https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-5905344040215.html

   Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB

   Popołudniu:

   Bierz 200 mcg selenu dziennie, 
   czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.
   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB
   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.
   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

  2. grzegorzadam 26 listopada 2018 o 09:33

   Suplemenuuje wszystko o czym piszesz poza selenem i jedem więc może to jest przyczyną złego tsh.”

   niezwłocznie sprawdz te poziomy, będzie jasność.
   Albo w labo albo badanie włosa!

  3. grzegorzadam 26 listopada 2018 o 09:42

   zostaw w spokoju to tsh!
   Są ważniejsze elementy.

   Zrobili sobie z tego podstawę do aplikacji chemii i hormonów…

 13. Tomek 27 listopada 2018 o 15:17

  Witaj i ja się podzielę swoim problemem, ponieważ nie wiem juz kogo się poradzić.
  Mam 21 lat, płeć M, Nigdy nie chorowałem i nigdy nie robiłem badan, prowadziłem bardzo aktywny tryb do 18 roku zycia, od 3 lat cwiczę na siłowni w związku z tym dieta bardziej pod budowę.
  Przez ostatni miesiąc miałem strasznie malo sily, nerwowość, wzmożony aptetyt, ‚otłumanienie’, kłucie serca , którkie bóle mięsni
  zrobiłem 2 tygodnie temu badania, ( TSH, ft4, morfologia krwi, sod potas, glukoza , magnez, ast alt ) no i wyszła niespodzianka TSH 17,6ulU czyli dużo poza normą, FT4 1,11 , gdzie norma ( 0,96-1,70 ) czyli w dolnej normie. Natychmiast udałem się do endokrynologa,, który stwierdził zapalenie tarczycy, do tego mam powiększone wężły chlonne, ślinianki , ktore da się wyczuć poprzez dotyk.
  Lekarz tak jak myslalem, przepisał hormon, którego nie mam zamiaru brac.
  Po tygodniu powtórzyłem badania, + dodatkowo zrobiłem przeciwciała by wszystko potwierdzić,
  TSH juz wynosiło 19,66 , przeciwciała chyba rekordowe ATPO – 4370U/ML ATG 413uML gdzie norma w atpo i atg 0-60 czyli organizm walczy, ale dlaczego?
  Od 3 dni wystapiły nowe powikłania m.in Mam małe ciężkości z przełykaniem sliny, czuć wyraznie powiększenie się gardla, czyli tarczyca caly czas rosnie.
  Cisnienie mam dobre
  Robiłem takze test na niedobór jodu, po 3 godzinach plama prawie calkowicie znikneła ze skóry, został jedynie delikatni cień.

  Jak myślisz, w jakim kierunku iść? suplementacja joden selenem, cynkiem, d3,k2, magnezem czy hormonem tarczycy(Letrox)? Który w zasadzie patrząć na wynik ft4 mam w normie.
  Mam zamiar porobić dodatkowe badania. ft3 którego nie mialem robionego, kortyzol i witaminę D

  Stan zapalny się powiększa więc trzeba działac, a jak na razie stroje na rozstaju dróg między chemią a naturalna suplementacja.

  1. Pepsi Eliot 27 listopada 2018 o 15:24

   To prawdopodobnie Hashimoto, masz może przyspieszone bicie serca, czy masz wrażenie że metabolizm przyspieszył, czy zwolnił? jak wypada test na zakwaszenie żołądka? Koniecznie zbadaj jeszcze 25(OH)D, mocz, pH moczu, B12, kwas foliowy, żelazo i ferrytynę, lipidy, sód, potas, cukier i insulinę na czczo,kreatyninę. Zrób plamę na ręce od wewnątrz, na nadgarstku z płynu Lugola i zobacz kiedy zniknie.

   1. Tomek 27 listopada 2018 o 15:51

    Tak, znacznie przyspieszone, ale nie dzieję się to przez cały dzień, 3,4 razy w ciągu dnia.
    Metabolizm znacznie się przyspieszył, chociaż zawsze miałem mocno nakręcony, zawsze utrzymywał mi się niski poziom tkanki tłuszczowej, nie miałem nigdy problemów z nadwagą.
    Test na zakwszaszenienie czyli woda + soda, na pusty żołądek?

    PH moczu,6,0 – norma 5,8-7,4
    barwa zółty, , przejrzystość klarowny, reszta ok.
    sód: 141 mmol/L – norma 136-145
    potas 4,3- norma 3,5-5,1
    glukoza 92 mg/dl norma, 70-99
    W morfologi krwi mam podwyzszone limfocyty, obnizone neurofile 35 % gdzie norma zaczyna się od 50
    Aminotrasferaza asparagin AST – Gorna granica 31U/L norma od 3 do 37

    W czwartek będe robił juz trzecie badania,
    Test robiłem, ale na brzuchu, po trzech godzinach został malo widoczny cień, wczoraj i dzis powtórzyłem , także mija 3 godzina i plama staję się cięzko widoczna.

    1. Pepsi Eliot 27 listopada 2018 o 16:17

     To może być nadczynność z zapaleniem tarczycy, Bazedow, coś takiego, masz podwyższoną temperaturę wieczorami? pocenie? Jakie masz CRP? i cholesterol, zwykle bywają przy tym wysokie

     1. Tomek 27 listopada 2018 o 16:43

      Nie mam ani pocenia ani podwyższonej temperatury, CRP ani cholostereolu nie sprawdzałem, jest na wynikach z morfologii?
      Myślisz , ze może to wszystko być spowodowane niedoborem jodu lub którejś z witamin? Strasznie sie tym niepokoje tym bardziej ze cale zycie byłem zdrowy, gardło się powiększa i zaczyna uciskac na przełyk. + dochodza bóle głowy
      Możę poszukać czegoś na złagodzenie zapalenia, np tarczyca bajkalska, olej cbd,

      Dodam, ze zamówilem, koncentrat jodu, nie roztwór wodny, selen cynk, a+e, Które dzis powinny mi przyjsc. Zacząć suplementacje nimi?

     2. Pepsi Eliot 27 listopada 2018 o 17:33

      no nie, na zwykłych nie ma, to dodatkowe badania, z morfologią może być OB, jakie masz?

     3. Tomek 27 listopada 2018 o 17:41

      Odczyn biernackiego
      4mm/h – norma <15
      Czyli dobre

    2. grzegorzadam 28 listopada 2018 o 08:29

     PH moczu,6,0 – norma 5,8-7,4”

     nie, normą jest ponad 7.
     Jak badane pH?

     Masz stan zapalny, plama po jodzie znika szybko, działaj.

     1. Tomek 28 listopada 2018 o 11:48

      Zrobiłem dziś test z wody z sodą, to nie chciało się odbić, tylko tak jaby się zbierało do tego, ale to po uplywie 6 minut, czyli niedokwaszenie? Moze to mieć jakiś związek z tarczycą?

      Działać odpowiednią suplementacja?

     2. Pepsi Eliot 28 listopada 2018 o 15:19

      Jakie masz TSH? i przeciwciała

     3. grzegorzadam 30 listopada 2018 o 07:39

      może mieć związek, ze wszystkim.
      Do tarczycy zbadaj jod, selen i bor.

 14. Tomek 28 listopada 2018 o 16:35

  Pierwsze TSH z ft4 17,6, ft4 1,10
  Po 4 dniach powtórzyłem badanie tsh wynosiło już 19,6 czyli rośnie.
  Przeciwciała 4550 , chyba rekord z tego co czytam na forach
  Atg 413
  Badania robione ponad tydzien temu, teraz podejrzewam ze było by więcej bo stan zapalny się powiększa

  1. Tomek 30 listopada 2018 o 12:21

   Dzisiaj odebrałem resztę wyników
   Kortyzol 21,18 norma, 5-22
   25(OH) D – 32,6 norma 30-100 Czyli ledwo w granicy
   Kreatynina – 1,1 norma 0,5-1,2
   mocznik w surowicy 28,2 norma 10-50
   kwas moczowy 5,90 norma 3,4 – 7,0
   Bialko C reaktywne – 0,03 mg/l norma 0,00-5,0 nie za niskie?

   TSH poraz trzeci – 18,3
   FT3 – 3,6 norma 2-4,40

   Koryzol nie za wysoki?

   1. Pepsi Eliot 30 listopada 2018 o 16:22

    CRO nie za niskie, Kortyzol wysoki, niski metabolit D

  2. A Eg 30 listopada 2018 o 18:08

   Tomku, jeśli to stan zapalny, to powiedz, czy słyszałeś o przeciwzapalnym (między innymi, bo ma jeszcze wiele innych zdolności) DMSO? Piłabym to po pół łyżeczki raz dziennie przez jakiś czas, dodawałabym do ziół np. czystka. Wpisz tu u Pepsi w szukałkę DMSO i poczytaj, włącznie z komentarzami.

   1. Tomek 30 listopada 2018 o 22:10

    Nie mogę nigdzie wyczytać , że ktoś stosował to na problemy związane z tarczyca.
    Ale myślę , że spróbuję i z tym, nie mam innego wyjscia, bo sztucznego hormonu nie mam zamiaru brać w tak młodym wieku
    Czytałem także o właściwosciach przeciwzapalnych oleju cbd, oraz tarczycy bajkalskiej, wiesz coś może o tym?
    Jak na razie zacząłem suplementacje jodem selenem cynkiem,a+e, oraz d3 + k2 i kwas – l askorbinowy, które mają niebawem przyjsc.
    ps; dziekuję za podpowiedz 🙂

    1. A Eg 1 grudnia 2018 o 08:32

     Tomku, nie jestem lekarzem, ale wydaje mi sie, ze najpierw trzeba usunąć ten stan zapalny ( i miedzy innymi do tego DMSO stosowałabym), a potem regulować pracę tarczycy czy wątroby, czy innych narządów. To tak jak idziesz z bólem zęba do dentysty. Czasami najpierw dostajesz antybiotyk, a dopiero na kolejnej wizycie dentysta bierze się za pracę przy tym zębie.

     1. grzegorzadam 1 grudnia 2018 o 15:59

      …”ale wydaje mi sie, ze najpierw trzeba usunąć ten stan zapalny ( i miedzy innymi do tego DMSO stosowałabym), a potem regulować pracę tarczycy czy wątroby, czy innych narządów.”

      dokładnie tak.

     2. Martitka 2 grudnia 2018 o 09:49

      A Eg, a czy Ty może cierpialas kiedyś na zapalenie stawów? Bo tutaj piszesz o dmso i jeszcze w innym poście polecałas mi okłady z dmso. Ja mam przewlekłe zapalenie stawów, z którym nie mogę dać sobie rady. Cały czas wysokie CRP i OB. Od dwóch dni zaczęłam pić dmso, pół łyżeczki dziennie. Może ono mi pomoże. Gdybys miała może jeszcze jakieś sugestie to chętnie je poznam 🙂

     3. grzegorzadam 3 grudnia 2018 o 09:24

      boraks, H2o2, jod, DMSO i inne, to jest do ogarnięcia w krótkim czasie.
      Możesz mieć mykotoksyny w stawach i innych gości, boreliozę, grzyby….
      https://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz- dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

      braki krzemu, jakie pH i kolor moczu i poziom wit. D?

     4. A Eg 2 grudnia 2018 o 16:48

      Martitka, myślę, że powinno pomóc DMSO, ale po trochę dłuższym okresie niż po dwóch dniach. Spróbuj z 10 dni, może z 14, potem zrób troszkę przerwy. Obserwuj siebie i ciało. Przy każdej chorobie zadziała, wg mnie, ten sam zestaw, tzn. codzienne pilnowanie ph moczu (rano i w południe) i podnoszenie go, a potem obniżanie po ok. 2h, jesli za szybko do góry się podnosi (tak, żeby 8 nie przekraczac). Bedzisz pamietac, zeby zwracac uwagę na dostarczanie sobie potasu, gdy pijesz sodę? Do tego aplikacja na 3 sposoby magnezu, no i podnoszenie poziomu wit. D2. A także dokwaszanie żołądka. To chyba takie podstawy. Suplementy, zioła, sól szara, olejki eteryczne też potrzebne.

     5. grzegorzadam 3 grudnia 2018 o 09:27

      To chyba takie podstawy. Suplementy, zioła, sól szara, olejki eteryczne też potrzebne.”

      tak, to podstawy.
      Dodałbym kąpiele oczyszczające z solą, sodą, magnezem i kwasem cytrynowym,
      wspaniale oczyszczają organizm z tych toksyn, alkalizują.
      Inhalacje
      https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/
      https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu- przelom-leczeniu/

      teraz w netto są dobre nebulizatory w dobrej cenie, kupiłem, niezły.

     6. grzegorzadam 3 grudnia 2018 o 09:28

      świetny wpis Waltera Lasta o stawach, translator niezle tłumaczy:
      http://www.health-science-spirit.com/arthritis.html

 15. Pepsi Eliot 5 grudnia 2018 o 21:12

  mogę Ci podać suplemntację, masz jakieś badania z tej listy? https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

 16. grzegorzadam 6 grudnia 2018 o 09:40

  interniści nie mają za wiele wspólnego z tymi testami 🙂

 17. grzegorzadam 6 grudnia 2018 o 17:24

  na krew i mocz, reszta prywatnie.

 18. Gosia 18 grudnia 2018 o 18:28

  Witam na USG mam stwierdzone zanikowe zapalenie tarczycy.Tarczyca jest pomniejszona a hormony w normie,antyTPO rownież.Tylko jest jeden problem:mam prawie wszystkie objawy niedoczynnosci.Szczególnie dokucza mi zimno,wypadajace włosy i tycie.Jedyne co mam w normie to miesiączke.Niepokoją mnie jeszcze dwie rzeczy:nie odczuwam pragnienia-zmuszam sie do picia i często się pocę a przy tym mam uderzenia gorąca(na menopauze za wcześnie)!Z czego to moze wynikać?Czy powinnam suplementować sie jak przy niedoczynności?Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 18 grudnia 2018 o 19:18

   Objawy wskazują na niedoczynność, a jakie masz TSH?

   1. Gosia 18 grudnia 2018 o 22:43

    TSH-1,1531/ FT3-2,83 /FT4-1,05

 19. Pepsi Eliot 28 grudnia 2018 o 12:52

  Zrób te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/, to czego brakuje w Twoich wynikach, szczególnie homocysteina

  Jesteś bardzo zakwaszona jeśli chodzi o ciało, jeśli chodzi o żołądek pewnie brakuje Ci kwasu, ale zrób domowy test dla pewności

  Zalecania suplementacja
  Przed śniadaniem:
  Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
  https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

  Dodatkowo do 2 szklanki bierz 1 B6 G&G i 1 kwas foliowy G&G.

  Do śniadania:
  1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
  cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

  Po śniadaniu:
  Bierz 6 tabletek D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html?search_query=D3&results=7 i 1 K2 G&G, https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=K2&results=6
  i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html ,

  Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę Ci precyzyjniej D3.

  Popołudniu:

  Bierz 200 mcg selenu dziennie, 
  czyli 1 kapsułka  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
  Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
  i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

  KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
  kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
  Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
  Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

  Jod
  Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
  Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
  albo bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
  dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek

  Bierz probiotyki
  https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
  Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

  Magnez
  MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
  np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

  Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
  Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

  Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

  Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

  WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
  Czasy „odbicia”:
  Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
  Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
  Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
  Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
  Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
  Co robić więc?
  PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
  Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

  Nie jestem lekarzem

  Tu masz ważny wpis: https://www.pepsieliot.com/10-sposobow-naturalnego-zakwaszenia-zoladka-o-paskudnym-dzialaniu-pewnych-lekow/
  https://www.pepsieliot.com/endometrioza-rewolucyjne-ale-wybitnie-skuteczne-podejscie-do-tej-choroby/

 20. Magdalena 30 grudnia 2018 o 23:17

  Witam serdecznie,
  Jestem tu pierwszy raz i wpadłam po uszy:)
  Dziękuję za cenne informacje. Z wielu na pewno skorzystam. Mam 45 lat.Choruję na hashi od 10. W wieku 42 lat urodziłam wspaniałego Syna. Wcześniej straciłam dwie ciąże. Lekarze nakłaniali mnie na in vitro przekonując, że jest to dla mnie jedyna szansa na macierzyństwo. Poprosiłam o trzy miesiące i zrobiłam post … Po 6 tygodniach postu zaszłam w pierwszą ciążę, którą jednak utraciłam.Poszłam tym tropem i po ponad pół roku powtórzyłam ” eksperyment” który po 4 tyg. musiałam przerwać bo…byłam w ciąży- drugiej ,którą utraciłam. Intuicja mówiła mi, że to nie przypadek. Po niemal roku spróbowałam jeszcze raz. Tym razem doczekałam się Synka. Cała ciąża przebiegła książkowo.
  Jestem osobą wierzącą. Wiem, że Dzieci nie do końca pochodzą od Nas:) To ważne:)
  Piszę o tym, bo może komuś to okaze sie pomocne. Post jakby resetował mój organizm. Uchylał drzwi..Z hashi walczę dalej.
  Pozdrawiam i życzę zdrowia
  Magdalena

  1. Pepsi Eliot 30 grudnia 2018 o 23:23

   Nie walcz z niczym, to nie jest dobre dla Ciebie, ani dla wszechświata, miłość i akceptacja jest dobra:

   Ten art warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
   Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować na już 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html
   Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (czekamy na dostawę), zamiast tego można do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek dodawać łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO
   Jeśli nie brałaś wcześniej alg, zacznij 4 Greensa do 4 szklanki, od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie, powolutku zwiększaj dawkowanie

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli. Tu jest stosowny artykuł o glutaminie https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
   1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem

 21. Anna 24 stycznia 2019 o 16:46

  W badaniu włosa wyszedł mi dobry poziom: jodu, selenu i cynku. W badaniu krwi dobry poziom TSH i T4. A w badaniu USG tarczycy 9 zrobionym profilaktycznie),że ma tylko 8 ml. Zachodzę w głowę dlaczego taka mała? Suplementuję się witaminami …Poziom D3 :40. Samopoczucie ok.

  1. Pepsi Eliot 24 stycznia 2019 o 23:37

   jak już suplementuj się naszymi witaminami

 22. Tempietto 8 lutego 2019 o 11:48

  Pepsi droga, właśnie wróciłam od endokrynologa. Mam niedoczynnosc tarczycy i Hashimoto. Od września 2017 biorę letrox 50 mg. Moje wyniki sukcesywnie poprawiaja się, dziś mam TSH poniżej normy – 0,191. Liczyłam na to, ze zmniejszy mi dawkę hormonów. Nie chciał. Usłyszałam, ze tarczyca się rozpada i nie odrasta 🤔 i spadek TSH wynika z faktu, ze badanie zrobiłam właśnie w chwili takiego rozpadu, ale to moje życie i zdrowie, wiec realnie może zmniejszyć dawkę do 37,8 mg. Generalnie za chwile nie będę mieć tarczycy a dawke hormonów trzeba będzie zwiększyć. Ani słowa o tym, co mogę zmienić w życiu aby zadbać o tarczyce. Moje ciało i intuicja podpowiada mi od dłuższego czasu, ze dawka letroxu jest za duża i będę brała polowe dotychczasowej dawki.Wkurza mnie, ze lekarz poza zwiększaniem dawki prochów nie ma nic do zaproponowania. Czy jest możliwe odstawienie leków, czy jest tak jak mówi dochtore- tylko więcej i zanik tarczycy? Słaba perspektywa..

  1. Pepsi Eliot 8 lutego 2019 o 12:54

   nie gdybaj, próbuj, działaj, akceptuj to co Cię spotyka, to Twoja droga, będzie bardzo dobrze, gdy szczerze tak pomyślisz, zobaczysz jakieś dobre strony:
   Ten art warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
   Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować 2 D3+K2 TiB do ssania po śniadaniu. Zwykle wskazane jest jeszcze dobieranie D3 TiB, szczególnie w naszej szerokości geograficznej jesienią i zimą, a nawet wiosną.
   Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html 
   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 G&G i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli. Tu jest stosowny artykuł o glutaminie https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
   1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem

 23. MS 8 lutego 2019 o 14:19

  Bardzo dziękuje za ważne słowa i wskazówki. Próbuje i działam 😉

 24. Merci 8 marca 2019 o 09:49

  Hej Pepsi, jestem na początku drugiego trymestru ciąży.
  Odebrałam wyniki i moje tsh jest podwyższone. Na maks 4,200 mam 6,170/ µIU/ml.
  Podwyższone mam też Neutrofile, ale domyślam się, ze to ze względu na infekcję którą teraz przechodzę.

  Przyjmuję codziennie
  wit d3 i k2mk7, wit c, pregnancy comlex : witamina C, potas, cholina, żelazo, wapń, naturalny beta-karoten, magnez, cynk, krzem, kompleks aminokwasów, inozytol, selen, niacyna, mangan, bor, kwas pantotenowy, miedź, witamina B6, witamina B1, witamina B2, witamina K1, folacyna, witamina D3 (wegańska), chrom, jod, molibden, biotyna, witamina b12, otoczka: hydroksypropylometyloceluloza (wegetariańska kapsułka).
  jabłczan magnezu, 4 szklankę w tym jagody acai, mace, Waszą omegę 3, Wasz kolagen, jod.

  Badania robiłam w trakcie paskudnego zapalenia krtani i przez ostatni miesiąc dałam sobie pozwolenie na gluteny, cukier, kazeinę, brak ruchu i przejadanie się… (już wiem że to bebe :(…)

  Czy jeśli ruszę ze skrzyżowania i wyeliminuję ze swojego życia ostatni akapit jest szansa, że to trochę zejdzie w dół?
  Dziękuję za odpowiedź 🙂

 25. Aga 4 kwietnia 2019 o 15:31

  Witaj Pepsi
  Czy Twoje rady na niedoczynność mogę zastosować razem z Letroxem? Zrobiłam badanie TSH, bo ostatnio gromadzi mi się woda i mam skoki ciśnienia, no i wyszło 8,5! Muszę działać szybko, bo moje samopoczucie psychiczne mocno się pogorszyło….i dlatego chcę zacząć również z hormonem.

  1. Pepsi Eliot 4 kwietnia 2019 o 15:48

   można, letrox wcześnie przed pierwszą szklanką na pół godziny.

 26. Aga 4 kwietnia 2019 o 15:58

  A co z jodem czy kelpem? Co będzie lepsze? Biorę pod uwagę cały Twój protokół.

  1. Pepsi Eliot 4 kwietnia 2019 o 16:38

   Ja biorę trochę kelpu do 4 szklanki, i robię od czasu do czasu plamę na nadgarstku płynem Lugola.

 27. Aga 4 kwietnia 2019 o 16:57

  I jeszcze jeno pytanie. W dzisiejszym badaniu wyszły mi jeszcze w morfologii – w preparacie stwierdzono aglomeraty PLT. Czy to groźne i co na to poradzić?

  1. Pepsi Eliot 4 kwietnia 2019 o 17:58
 28. Aga 5 kwietnia 2019 o 11:11

  Płytki 340

 29. Aga 5 kwietnia 2019 o 14:36

  Droga Pepsi zrobiłam dziś kolejne badania i mam podwyższony kwas foliowy > 20 i B12 – 960. Co to oznacza?

  1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2019 o 18:03

   zrób homocysteinę, zobaczymy, brałaś B12 i kwas foliowy< czy bez suplementacji?

 30. Aga 6 kwietnia 2019 o 10:22

  Homocysteina ostatnio 9,6, brałam dłuższy czas B-complex

  1. Pepsi Eliot 6 kwietnia 2019 o 10:44

   Bierz suplementy TiB, This is BIO, a przede wszystkim te które polecam. Masz dość wysoką homocysteinę, a nadmiar kwasu foliowego. Jaka tam była forma kwasu foliwoego, foliany?

 31. Aga 6 kwietnia 2019 o 11:41

  Tam były foliany. Mam przyjmować kwas foliowy mimo, że jest podwyższony?

  1. Pepsi Eliot 6 kwietnia 2019 o 12:26

   Nie, chciałam się tylko dopytać, czy był to L-5-MTHF

   A B6 w jakiej formie?

 32. Aga 6 kwietnia 2019 o 12:28

  To skład, ja brałam 1 kapsułkę

  Porcja dzienna- 2 kapsułki zawiera (referencyjna wartość spożycia %):

  1. Pepsi Eliot 6 kwietnia 2019 o 14:35

   nie mam czasu rozkminiać  cudzych suplementów, pytam jaka forma B6

 33. Monika 15 maja 2019 o 16:59

  Droga Pepsi czy miałaś do czynienia/ spotkałaś się z leczniczą „wodą jodowaną”?mam niedoczynność tarczycy + hiperprolaktynemię wywołaną mikrogruczolakiem przysadki. Od kilku dni stosuje się do Twoich kuracji 4ech szklanek, aplikuje Wit C + protokół suplementacyjny zalecany na blogu, smaruje nadgarstki płynem Lugola, i zastanawiam się nad wprowadzeniem dodatkowo wody jodowej „ dziedzilla” i zastanawia mnie duża zawartość m.in. sodu NA+ 1471mg/L z czego zalecana jest jedna butelka 330ml/dzień rozcieńczona ze zwykłą wodą w proporcji 1:1 nie dłużej niż przez miesiąc czasu. Czy Twoim zdaniem warto oprócz standardowego nawodnienia dodatkowo pić taki rodzaj wody, aby wspomóc tarczyce?

  1. Pepsi Eliot 15 maja 2019 o 18:48

   nie brałabym tej wody, bierzesz wieczorem B6 complex G&G

 34. Monika 15 maja 2019 o 21:01

  Tak B-complex zażywam, do tego cynk i selen oczywiście rozdzielnie, D3+K2 z omega 3, kwas foliowy, do 4tej szklanki dorzucam Maca i MSM.
  Nie brałabyś, bo aplikacja przez skórę jest wystarczająca żeby dostarczyć jodu, czy chodzi bardziej o sam skład wody?

 35. Kiki 25 maja 2019 o 15:12

  Hej Pepsi, mam pytanie byłam wczoraj na usg piersi i przy badaniu węzłów chłonnych lekarz powiedział że mam ognisko zapalne w prawym płacie tarczycy. Powiedział że to nic poważnego i że nie muszę się z tym spieszyć ale dobrze pójść do rodzinnego po skierowanie na usg tarczycy i badania. Oczywiście umowie się ale co mogę robić już??? Stosuje 4 szklanki od miesiaca do czwartej daje 4 greens, D3i K2 zażywam, omega. Co mogę jeszcze żeby uniknąć leków. A i muszę zrobić ten test z płynem lugola koniecznie.

  1. Pepsi Eliot 25 maja 2019 o 16:31

   Zbadaj TSH, pozostałe hormony tarczycy, przeciwciała i USG tarczycy, nie potrzebujesz skierowania jeśli sama zapłacisz za te badania, i będziesz wszystko wiedziała tego samego dnia

   1. Kinga 18 lipca 2019 o 16:20

    Hej Pepsi. Zrobiłam badania tarczycy. TSH 1,126 FT3 2,74 FT4 1,09 anty TPO 1,10 anty TG 0.92 według norm niby wszystko ok. Na usg stwierdzono zmianę ogniskowa w płacie prawym. Do obserwacji. No i co teraz?? Badania zrobiłam prywatnie, więc nie konsultowalam tego z nikim póki co.

    1. Pepsi Eliot 18 lipca 2019 o 17:17

     wolne hormony w normie? bo TSH i antyciała w normie, ale nie pamiętam free, nie za niskie?

     1. Kinga 18 lipca 2019 o 17:30

      I ft3, ft4 też w normie

     2. Pepsi Eliot 18 lipca 2019 o 23:50

      te wole powinny być bliżej górnej granicy, w około 1/3 od góry

     3. Kinga 18 lipca 2019 o 17:43

      Ft3 2.74 norma 1.71 – 3.71 ft4 1.09 norma 0.70 do 1.48. anty wg norm też są ok. Teraz martwi mnie skąd to ognisko zapalne i jak się tego ewentualnie pozbyć.

     4. Pepsi Eliot 18 lipca 2019 o 23:49

      jest lekka niedoczynność, a na jakiej jesteś diecie?

     5. Kinga 19 lipca 2019 o 00:23

      W zasadzie to na żadnej specjalnej. Od 2 miesięcy stosuje 4 szklanki. Próbowałam z postem przertwanym już 2 razy ale nie wychodzi mi to. Może do 3 razy sztuka. Zażywam d3+k2 i greens&fruits od Ciebie i w sumie tyle. Jem wszystko bo nie mam żadnych przeciwwskazań zdrowotnych póki co. No i moja zmora to słodycze. Ciężko mi sobie odmówić chociaż ostatnio ograniczam ile się da.

     6. Pepsi Eliot 19 lipca 2019 o 11:20

      zamień na owoce, popijaj kawką bezkofeinową, smakują jak czekolada, mogę zrobić Ci rozpiskę i plan suplementacyjny jak chcesz <3

     7. Kinga 19 lipca 2019 o 12:30

      Oj gdybyś mogła mi zrobić taka rozpiske to będę Ci bardzo wdzięczna. Wogole to że na Ciebie trafiłam to już dla mnie sukces. Tyle dobrego z tad wynosze 😍

     8. Pepsi Eliot 19 lipca 2019 o 15:50

      no i masz moją miłość 🙂

    2. Kinga 20 lipca 2019 o 11:05

     Oj czuje się zaszczycona ❤ jeżeli będziesz miała chwilę i możesz mi rozpisać suplementacje to będę Ci wdzięczna bo wyjeżdżam na urlop i prawie przed wszystko bym kupiła i działam 😉

     1. Kinga 20 lipca 2019 o 15:10

      Dostałam powiadomienie że mi odpisałaś ale nic tu nie ma 😕

    3. Pepsi Eliot 20 lipca 2019 o 17:35

     Zalecania suplementacja
     Przed śniadaniem:
     Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
     https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

     Jeśli nie brałaś nigdy alg, (ale rozumiem, że bierzesz, piszę na wszelki wypadek) do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jak nie ma chwilowo 4 greensa, możesz brać spirulinę, trawy wszystko This is BIO w proszku, Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

     do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6, oraz łyżeczkę kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html?search_query=kolagen&results=27 i ok 2 gramy MSM TiB (mniej niż połowa płaskiej łyżeczki od herbaty) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–5905344040260.html?search_query=MSM&results=9

     Do 4 szklanki kopiatą łyżeczkę Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html?search_query=maca&results=13
     Chyba że masz jakieś problemy z wysokim ciśnieniem krwi.

     Do śniadania:
     1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
     cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

     Po śniadaniu:
     Bierz 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html
     oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

     Popołudniu:

     Bierz100 mcg selenu dziennie,
     czyli 1/2 kapsułki  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

     Dopóki nie zbadasz poziomu selenu, bo raczej napewno trzeba będzie brać całą.

     Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
     i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

     KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
     kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
     Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
     Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

     Jod
     Przy selenie konieczne jest branie jodu.
     Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
     albo bardzo dobra opcja, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
     dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek

     Bierz probiotyki
     https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3
     Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

     Magnez
     MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
     np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

     Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

     Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

     WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
     Czasy „odbicia”:
     Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
     Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
     Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
     Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
     Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
     Co robić więc?
     PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
     Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.
     Nie jestem lekarzem
     <3

     1. Kinga 20 lipca 2019 o 18:32

      No trochę tego do ogarnięcia jest ale dziękuję Ci bardzo 😘😘😘

 36. Miniaka 26 maja 2019 o 14:46

  Kochana Pepsi,
  mam ogromny problem. Od półtorej tygodnia mam zawroty głowy, ogólnie poczucie osłabienia, ucisku w głowie… Zrobiłam dużo badań, wiele z Twojej listy, pomagającej „ruszyć ze skrzyżowania”. Poszłam z wynikami do internisty, po wstępną interpretację.
  Przy TSH 6,650 lekarz stwierdził, że mam albo niedoczynność albo hashimoto. Chciał mi w ciemno przepisać leki, na co się nie zgodziłam. Co o tym myślisz? Czuję się bezslina, trudno mi funkcjonować.
  P.S. mogę podać również inne wyniki, jeśli pomogą w interpretacji. Niestety FT3, FT4 jeszcze nie mam

  1. Pepsi Eliot 26 maja 2019 o 17:56

   najważniejsze w tym momencie są przeciwciała tarczycowe i USG tarczycy, napisz co i jak, bo niedoczynność zwykła polega na czym innym niż choroba autoimmunologiczna Hashimoto

 37. Halkobalko 9 lipca 2019 o 21:07

  Pepsi, Grzegorzuadamie takie wyniki meza: tsh-30,9, ft4-0,68, antyTPO-242,11, glukoza-86, cholesterol-240,hdl-34,00, nieHDL-206,00, LDL-160,60, trojglicerydy-227,00, homocysteina-12,13, witD-37,30, insulina-12. Tylko wypil szklanke piwa 13godz przed badaniem. Co robic? Jaka kolejnosc dzialan?

  1. Pepsi Eliot 9 lipca 2019 o 23:03

   Hashimoto, za wysoka homocysteina, insulinooporność już może
   Mogę podać rozpiskę

 38. Halkobalko 10 lipca 2019 o 06:49

  Tak, poprosze o rozpiske.

  1. Pepsi Eliot 10 lipca 2019 o 08:00

   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto, podwyższonych trójglicerydach, homocysteinie i być może początkach insulinooporności
   Ten artykuł warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Śniadanie i przed
   Cynk
   2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
   Cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.
   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać też B12, i kwas foliowy, a jak się uda to jeszcze B6), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 G&G i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może homocysteina się obniży już po samej B comlex właśnie.
   Po śniadaniu
   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Bierz 2 D3+K2 TiB do ssania po śniadaniu. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html
   Po śniadaniu wraz z D3 + K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html
   SELEN
   Niedobór selenu upośledza pracę tarczycy https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz 1/2 kapsułki selenu G&G (jakby co, to nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z naturalną witaminą E https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2526-natural-vitamin-e-400iu-octan-90kaps-gg–5060040820766.html i Witamina C albo kwas askorbinowy TiB, 2 gramy kwasu https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html albo 1 C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html około 17
   1/2 kapsułki bierzesz dopóki nie zbadasz poziomu selenu (bo raczej trzeba będzie brać całą kapsułkę, czyli 200 mcg)

   Inna też naturalna i bardzo dobra Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   UWAGA!
   Można delikatnie zacząć od podawania 1/2 łyżeczki Kelp This is BIO do 4 szklanki, kuracji 4 szklanek, o ile dobrze reagujesz na taki jod. Kuracja 4 szklanek byłaby świetną opcją na rozpoczęcie dnia, uzupełnia też dietę w magnez, inne minerały i pomaga trawić.
   Jeśli decydujesz się na kurację 4 szklanek, cynk bierzesz wraz z 4 szklanką.
   Tu masz wszystko o tej kuracji: https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych, lub właśnie z drugą szklanką kuracji 4 szklanek.
   Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html, a gdyby wciąż były rozwolnienia należy przejść na 3 kapsułki cytrynianu magnezu G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2167-magnesium-100mg-90kaps-gg–5060040827093.html , i dobrze jest wziąć też 1 cytrynian wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Dobrze jest zrobić domowy test kwasowości żołądka https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Tu jest stosowny artykuł o glutaminie https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   KOLAGEN
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
   1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Rozważ Glutation i Koenzym Q10 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2175-coq10-100mg-60kaps-gg-5060040820445.html

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie dużo chodzenia, 10 000 kroków byłoby idealnie
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij, liczy się bardzo prozdrowotnie sen przed 12 w nocy, śpij 8 godzin, jak możesz.
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem
   ściskam
   <3

 39. Halkobalko 10 lipca 2019 o 22:58

  Dziekujemy. Zrobimy rozpiske z tego, zaopatrzy sie w co trzeba.

 40. Irena 10 września 2019 o 13:13

  Droga Pepsi 🙂 od 6lat mam stwierdzone haszimoto. Przez ten okres udało mi się metodą prób, błędów i obserwacji siebie: eliminacja cukru, glutenu, laktozy i wszelkich przetworzonych produktów, bez przyjmowania sztucznych hormonów znacznie poprawić wyniki badań a co za tym idzie jakość życia:) Od pewnego czasu czytam Twoje artykuły z korzyścią dla swojego zdrowia 🙂 Chciałabym wprowadzić do diety aminokwasy i w związku z tym mam pytanie: czy jako osobie (65lat) dla której jedyną aktywnością są szybkie spacery bardziej odpowiednie będzie Total amino w kapsułkach czy może shake białkowy? Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź 🙂

  1. Pepsi Eliot 10 września 2019 o 16:27

   możesz braać naprzemiennie, jedno opakowanie Shape shake, a potem aminokwasy i tak sobie dokładać białka w diecie <3

  2. Irena 10 września 2019 o 16:40

   Dziękuję bardzo 🙂

 41. KasiaZ 10 października 2019 o 23:13

  Pepsi kochana, poradź coś. Mam GB + Hashimoto. Do lipca G-B (przez 3 lata; wcześniej 6 lat Hashimoto), w lipcu skierowanie na jod radioaktywny, nie zgodziłam się i zaczęłam protokół jodowy, który trwa już 3 miesiące. Obecnie Ft4 poniżej normy, ft3 dolna granica, TSH=0.013 (wcześniej długo nieoznaczony). Objawy: bole stawów, zwłaszcza kolan, wypadanie włosów, brak energii, senność. Czy ja powinnam zacząć brać hormony? Syntetyki czy zwierzęce? Czy Maca pomoże? Biorę wszystkie suple z protokołu jodowego + 10 kropli Płynu Lugola 1%. Czy olej CBD może pomóc? Czy brać L-tyrozynę? Pytam, bo nie chcę wejść znowu w nadczynność. Dziś fosfotaza zasadowa 124 (norma do 105), więc pewnie wątrobę trzeba wspomóc. Co poza ostropestem? 4 szklanki pomogą? Ogólnie, odkąd zaczęły się problemy z tarczycą i pierwsze Hashimoto, mam niskie leukocyty (około 3.2). Jak je podnieść? Są jakieś sposoby? Jestem na diecie bez glutenu i nabiału. Poradź proszę.

  1. Pepsi Eliot 11 października 2019 o 07:33

   Napiszę Ci, ale dopiero po weekendzie bo mam targi Bio expo warsaw, ale w poniedziałek jak będę wracać zajmę się Twoją sprawą <3

   1. KasiaZ 11 października 2019 o 10:49

    Dziękuję. Będę czekać:).

 42. Korla 15 listopada 2019 o 05:22

  Witam, czy tarczyca może się unormowac bez lekow? Przez rok miałam wyniki idealne wszystko w normie. Miesiąc temu zazywalam za duże dawki jodu w tabletkach (suplementacja również innych witamin) codziennie przez ok 2 tyg. Tydzień temu miałam tsh 3.40. Po 3 dniach wykonane znowu i wyniki tsh-6.56 ft3 – 4.09 ft4 – 1.32. AtG<16. Norma <60 ATPO <28 norma <60. 2 lata wcześniej wykryto u mnie guzki niezlosliwe.

  1. Pepsi Eliot 15 listopada 2019 o 07:43

   Może się unormować, masz jakieś inne objawy niedoczynności oprócz podwyższonego TSH?

 43. Korla 15 listopada 2019 o 08:03

  Na początku brania tabletek było super miałam napływ Energi jakby i myślałam że działa a później po kilku dniach nagle zaczęłam być zmęczona nie wyspana chodziłam blada w dzień zimno strasznie mimo że ciepło się ubieram, w nocy za to za gorąco, jeszcze ból oczu ale nie wiem czy to ma zwiazek. Przyspieszenie metabolizmu. Napewno te objawy mam. A Jestem szczupła osoba waga trzyma się tak samo.

 44. Anna 20 stycznia 2020 o 10:58

  Witam. Proszę o informację czy garnki non-stick są niezdrowe tylko teflonowe czy również ceramiczne, granitowe itd. które też mają właściwości nieprzywierania…używam obecnie ze stali chirurgicznej niby ale ze względu na uczulenie córki na nikiel chciałam je zmienić. Dziękuję za odpowiedź.

  1. Pepsi Eliot 20 stycznia 2020 o 13:47

   ceramiczne są bardzo dobre, granitowe nie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *