logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
75 836 910
294 online
30 333 VIPy
Reklama

TWOJA CHLORELLA 
This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Jak pozbyć się niedoczynności tarczycy naturalnie?

  Gdy nie zrozumiesz pewnych prostych rzeczy może być z Tobą nie halo. Tak właśnie najczęściej powstaje niedoczynność tarczycy. Pracujesz na nią kawałek swojego życia, to nie ma się co dziwić, że roku, a nawet więcej będzie trzeba, żebyś z tego wyszła.

  Oto plan działania na wyjście z niedoczynności tarczycy:

  W jaki sposób osłabiłaś swoją tarczycę?

  To proste, przez złe odżywianie, w tym soja niefermentowana, przez brak ruchu, przez to, żeś się nadmiernie stresowała, i po co? Prowadziłaś się złym stylem życia, pichciłaś w złych garnczkach i zbyt zaufałaś farmaceucie, łykając co popadnie. No i wdychałaś zatrute środowisko.

  Teraz tarczyca nie może produkować odpowiedniej ilości potrzebnych Ci hormonów. Jest jeszcze Hashimotio, czyli kolejna choroba z serii autoimmunologicznych, która kołuje organizm do tego stopnia, że układ immunologiczny atakuje siebie samego, niby toksynę. Niestety okazuje się, że zdecydowana większość przypadków niedoczynności tarczycy to Hashimoto.

  Gdy dołączymy do tego przetworzoną żywność, fluor w paście i chlor w wodzie, gary pokryte teflonem, farmaceutyki na psyche, jak sole litu, przetworzone zboża i gazowane napoje, a nawet preparaty dla niemowląt z fluorem, to okaże się, że trudno jest na niedoczynność nie zachorować.

  chlorella, this is bio, pepsi eliot

  TU KUPISZ CHLORELLA 100% Organic This is BIO (o szczególnie niskiej zawartości alergenu, który jest w każdej chlorelli)

  Do tego kobietom stale jest smutno, a leki antydepresyjne wyposażone są we fluor w standardzie. Leki na poprawienie psyche notorycznie powodują niedożywienie, bowiem są fatalnie toksyczne, i znacznie zakłócają poziom serotoniny, która jest niezbędna do trawienia. Firmy produkujące te dragi podają zafałszowane info, a tymczasem tylko 10% serotoniny jest wykorzystywane przez mózg, a około 80% przez układ trawienny.

  Tak, czy siak, bez odpowiednich składników odżywczych, niedoczynności tarczycy nie da się wyleczyć, bo są niezbędne do uzyskania równowagi hormonalnej. Ponadto owe dragi zmniejszają funkcjonalną rolę wapnia w organizmie, co powoduje, że magnez staje się bezużyteczny, bo wiadomo, że magnez i wapń są wzajemnie współzależne.

  Niedobory magnezu są rozpowszechnione wśród większości z nas, ponieważ nie jemy wystarczająco dużo zielonych warzyw liściastych. Natenczas ciężki niedobór magnezu może prowadzić do nagłych ataków serca, a mniejsze niedobory też mogą powodować ataki serca, gdy dodatkowo glutaminian sodu (MSG) był używany.

  A bywa i to nagminnie

  Gdy cierpisz na niedoczynność tarczycy jesteś znacznie bardziej narażona na problemy z sercem, ponieważ hormony, które są produkowane przez zdrową tarczycę wzmacniają skurcze serca i regulują jego rytm.

  Objawy niedoczynności tarczycy nawet nie będę wymieniała, bo wszyscy znają je na pamięć, wspomnę tylko o wahaniach nastroju, wrażliwości na zimno, tyciu, depresji, suchej skórze, braku brwi od połowy, łysieniu, czy zaparciach i obfitych, ale też nieregularnych miesiączkach.

  Piguły przepisywane w matrixie medycznym w postaci syntetycznych hormonów sprawiają, ze pacjenci muszą je brać do końca życia, bo ciało przestaje w ogóle produkować hormony tarczycy. Jest to bardzo podobna sytuacja do cukrzyków, którzy biorąc syntetyczną insulinę na zawsze odcinają się od własnych możliwości produkcyjnych.

  W obu tych przypadkach przemysł farmacyjny zyskuje bezterminowych klientów, którzy już zawsze będą uzależnieni od systemu dragów, ponieważ te leki ostatecznie niszczą narząd, chociaż miały niby pełnić rolę pomocną.

  Jest poważne ostrzeżenie, że owe ortodoksyjne terapie mogą tak zadziałać, że nie będzie już od nich odwrotu.

  Przy czym wielu potwierdzi, że testy na niedoczynność tarczycy bywają niewiarygodne, i wiele kolejnych badań wskazuje nam inne wyniki.

  W rezultacie, niektóre osoby zaczęły brać syntetyczne dragi, a potem muszą je brać do końca życia, chociaż prawdziwa choroba rozwinęła się dopiero z powodu leku. Gdy bierze się farmaceutyczne hormony taka niedoczynność tarczycy jest znacznie trudniejsza do wyleczenia alternatywnymi metodami, niż te tarczyce, które nie zostały potraktowane syntetykiem. W takich przypadkach alternatywne leczenie działa stosunkowo szybko.

  Już w 1890 roku faktycznie od pradziejów oryginalna, czyli nie podrobiona medycyna konwencjonalna, którą teraz nazywa się bezczelnie alternatywną, zaczęła korzystać z wszystkich naturalnych hormonów w leczeniu niedoczynności tarczycy. Te naturalne hormony ekstrahowano ze źródeł zwierzęcych.

  Jednak w 1958 roku przemysł chemiczny rozpoczął produkcję w pełni syntetycznych wersji hormonów, które zostały wprowadzone do obrotu jako identyczne z naturalnymi hormonami używanymi przez dziesiątki lat. Następnie zaczęto robić delikatne podchody, aby powstrzymać wykorzystanie hormonów naturalnych, których nie można było opatentować.

  W Stanach się to udało i lekarz może nawet ryzykować swoją licencję medyczną i zwiększa ryzyko pozwu, jeśli przepisze naturalne hormony. Jest to kolejny przykład eliminujący konkurencję dla firm farmaceutycznych.

  Ale Ty właśnie zaraz dowiesz się jak się leczy alternatywnie tarczycę:)

  Medycyna alternatywna, tak jak pisałam w moim darmowym e-booku Hormony, jod, oraz sól z solniczki, czyli wszystko o leczeniu chorób przewlekłych, podchodzi bardzo podobnie zarówno do niedoczynności, jak i nadczynności tarczycy.

  Bowiem tak naprawdę jest mała różnica w holistycznym podejściu do tych problemów, a leczenie ma za zadanie generalnie pomoc w uzdrowieniu tarczycy.

  Również nadczynność w wielu wypadkach można wyleczyć jodem nieorganicznym, chociaż zwykle medykom włosy stają dęba, bo oni owszem, często zalecają spalenie tarczycy jodem radioaktywnym, co ma miejsce przy leczeniu objawowym, podkreślam prawidłowość, że objawowym choroby Gravesa-Basedowa. Chociaż jodu nieorganicznego użyto z powodzeniem już w 1840 roku i to przez samego von Basedowa.

  Leczenie chorób tarczycy wymaga długoterminowych zobowiązań wobec własnego ciała, czyli na okres co najmniej roku. Nie dziw się, że tak długo, skoro tworzenie problemu, trwało latami samodzielnego trucia się.

  Naprawienie problemu nie będzie więc ani szybkie, ani łatwe, ale da się to zrobić

  Alternatywą dla tego podejścia, jest zdanie się na medycynę konwencjonalną, która zaaplikuje przy niedoczynności tarczycy wysoko uzależniające leki, które prawdopodobnie trzeba będzie brać już zawsze.

  Bowiem, nagłe zaprzestanie brania tych leków powoduje skrajne zmęczenie i dodatkowe problemy z tarczycą.

  Oto najważniejsze zalecenia, aby naturalnie pozbyć się niedoczynności tarczycy

  Gary nieprzywierające won

  Należy bezwzględnie wyeliminować, czyli po prostu wyrzucić wszystkie antyadhezyjne gary non-stick. To są te tak zwane nie przywierające, najczęściej pokryte teflonem. Uwierzcie, że to kiła.

  Soja won

  Należy bezwzględnie wyeliminować soję
  Soja hamuje funkcje równowagi hormonów tarczycy, i wykazano, że powoduje wole (powiększenie tarczycy) u osobników wcześniej zdrowych, co wskazuje na to, że soja zakłóca gospodarkę jodu.

  Odkwaszanie

  Cokolwiek się w temacie nie słyszy, należy bezwzględnie stosować dietę alkaliczną
  Dieta alkaliczna oczywiście pomaga przy każdej przewlekłej chorobie. Ph naszego organizmu jest kluczem.

  Odkwaszanie ciała wiąże się z yyy … dobrym zakwaszeniem żołądka, bowiem tylko odpowiednia ilość kwasu z żołądku sprawi, że będziemy łatwo trawili aminokwasy, przez co ciału będzie o wiele łatwiej utrzymywać prawidłowe pH krwi (lekka zasada).

  Jeżeli chodzi o niedoczynność tarczycy u kobiety, to bardzo ważny jest bilans estrogenów. Niestety nadmiar estrogenów hamuje tarczycę. Oznacza to eliminację leków antykoncepcyjnych i zwiększenie błonnika w diecie. Szczególnie, gdy kobieta jest wszystkożercą, w takim wypadku nie może kontaktować się z mięsem nieekologicznym.

  Bowiem hormony wzrostu dodawane do mięsa w chowie przemysłowym prowadzą do rozchwiania gospodarki hormonalnej u ludzi. Ograniczyć należy także spożycie produktów mlecznych, ponieważ mleko często zawiera dużo estrogenu.

  Zresztą zalecana wcześniej dieta alkaliczna, sama z siebie eliminuje zakwaszający nabiał i mięso.

  Goń Kochanie

  Ćwiczenia, właśnie, musisz być aktywna fizycznie. Brak ćwiczeń przyczynia się do spowolnienia pracy tarczycy, a z kolei aktywność leczy tarczycę.

  Błonnik z konopi, dobra będzie też babka płesznik

  Jest to suplement diety, o szerokim spektrum działania, a przy okazji łagodny środek przeczyszczający. Oczywiście, gdy jest się roślinożercą, ten suplement bywa raczej zbędny.

  L-tyrozyna

  Tyrozyna jest aminokwasem, który naturalnie pomaga organizmowi w produkcji własnego hormonu tarczycy. Większość różnych ścieżek zdrowia zaleca branie 500 mg, 2 do 3 razy dziennie.

  L-arginina

  Arginina jest znana ze swych właściwości stymulowania hormonów tarczycy. Poprawia odporność i płodność. Jednak w kontekście obniżania ciśnienia, okazało się, że na dłuższą metę nie powinna być stosowana, o czym pisałam Jak obniżyć ciśnienie pomijając farmację, ale też bez argininy

  Jod

  Wiadomo, że tarczyca potrzebuje jodu do prawidłowego funkcjonowania, a obecnie wiele osób cierpi na niedobory jodu.

  Co do jodu, to mówimy tutaj tylko i wyłącznie o nieorganicznej formie jodu i oczywiście jodzie nieradioaktywnym. Natomiast nie należy stosować formy organicznej i radioaktywnej jodu.

  Zaleca się na przykład płyn Lugola, który zawiera 1/3 jodu cząsteczkowego i 2/3 jodku potasu.
  Ponieważ badania pokazują, że najlepszą formą jodu, jest taka, która zawiera jod cząsteczkowy.


  TU KUPISZ WITAMINĘ D3 (z lanoliny)+K2 MK7 z natto
  (z legendarnego laboratorium Gnosis) TiB

  Niedoborom jodu towarzyszą zmiany w produkcji estrogenów przez jajniki oraz gorzej funkcjonujące receptory estrogenów w piersiach. Z tego powodu jajniki zaczynają produkować zbyt dużo estrogenów, a pisałam właśnie przed chwilą, że tego nie chcemy.
  I nie tylko chodzi tutaj o niedoczynność tarczycy, ale jest to jeden z ważnych elementów zapobiegania rakowi piersi i nie tylko.

  Jak się możemy domyślać choroby tarczycy swoim zasięgiem nie ograniczają się tylko do tarczycy.

  Niedobory jodu mają wpływ na częstość występowania nowotworów piersi, to wiadomo, ale też żołądka, jajników, tarczycy, żołądka, tarczycy, przełyku i macicy.

  Nie znaczy to, że masz lecieć do apteki i kupować płyn Lugola, żeby go zawczasu chłeptać.
  Najlepiej zrobić próbę.

  Selen

  Cynk

  D3 + K2

  Jak łatwo sprawdzić, czy nie brakuje Ci jodu?

  W tym celu umieść trochę nieorganicznego jodu, w postaci dajmy na to płynu Lugola na brzuchu. Niech to będzie kropla pi razy oko o średnicy 2/3 cm. Jeśli zniknie w ciągu 12 godzin, to oznacza, że masz niedobory jodu.

  Dodawaj jodu w rosnących ilościach, aż przekonasz się, że plama nie znika w ciągu 12 godzin.
  Twój tułów inteligentnie, właśnie przez skórę pociągnie tyle jodu, ile jest mu potrzebne.

  Póki co nie używaj doustnej suplementacji jodem, ponieważ należy zachować szczególne środki ostrożności, gdyby się okazało, że masz niedoczynność tarczycy Hashimoto.

  Jeżeli jesz ryby, to one mogą być dobrym źródłem jodu, gdy oczywiście zaraz łykniesz chociaż tabletkę chlorelli, aby wyeliminować ewentualne metale ciężkie.

  Unikaj wszelkich źródeł fluoru

  Jak już wiesz, fluor obok bromu i chloru, jest antagonistą jodu. Fluor może się okazać najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy.

  Nie pij więc kawy, ani herbaty, w tym zielonej, bo zawierają fluor. Pasta do zębów z fluorem won.
  No i mamy naszą yyy … wodę.

   

  Szczególnie ludzie z chorobami tarczycy, albo tacy, którym zależy, aby nie zachorować powinni separować się od xenoestrogenesów w plastiku, czy od styropianowych kubków na ęą kawy ze Starbucksa.

  Najbardziej radzę  wodę w szkle.

  Realizm:

  Duże butle z wodą do gotowania zawsze muszą być nowe (czyli nie używane wiele razy dzięki dolewaniu wody z jakiejś ulicznej studni artezyjskiej) i  należy zadbać, aby nigdy nie stały na słońcu.

  Dieta

  Twoja dieta musi być naturalna i jak najbardziej organiczna.

  Przetworzona żywność, sztuczne aromaty, barwniki, konserwanty, biała mąka, biały cukier, zwykła sól kuchenna z fluorem, uwodornione oleje, aluminiowe puszki, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy i etcetera won z diety. To wiadomo.

  Żywność ekologiczna byłaby idealna.

  Chlorofil, tu chodzi też o miedź

  Uzupełnienie chlorofilu zapewnia istotną miedź, pomaga dotlenić organizm, buduje zdrowe czerwone krwinki i zdrową skórę.

  TWÓJ ELIKSIR MŁODOŚCI Z MASĄ CHLOROFILU: 4 GREENS 100% ORGANIC This is BIO

  Gruszki i jabłka

  Starożytny Chińczyk odkrył, że gruszki mają potężną tendencję do równowagi hormonów, szczególnie u kobiet. Gruszki są w stanie najbardziej nam pomóc, gdy zmieszamy je z jabłkami. Fajny byłby taki mus jabłkowo gruszkowy, który jadłoby się regularnie.

  Cynk i selen

  Badania wskazują, że niedobory cynku, lub selenu mogą powodować zmniejszenie stężenia hormonów tarczycy. Nigdy nie przyjmuj cynku na pusty żołądek.

  Orzechy brazylijskie mają w sobie zarówno cynk,  jak i selen. Niestety często też pleśń, przynajmniej te organiczne, więc uważaj (pomocny art: czy w Twojej solniczce jest witamina C?, dowiedz się, jak zgładzić pleśń)

  Uwaga cynk jest antagonistą miedzi, za dużo cynku sprawi, że ważnej miedzi będzie za mało! Jak się suplementować, to z głową. Jedz chlorofil, jedz daktyle i figi, rodzynki, noś bransoletkę z miedzi.

  Olej kokosowy

  Oczywiście organiczny i tłoczony na zimno, surowy BIO olej kokosowy. Zjadaj około 1 łyżeczki dziennie. Olej kokosowy przyspiesza metabolizm, sprzyja produkcji hormonu tarczycy, i zabija drożdże Candida.

  Unikaj oleju rzepakowego

  Olej rzepakowy zaburza produkcję hormonów tarczycy, wśród wielu innych niebezpieczeństw, którymi nam grozi. Należy traktować olej rzepakowy jak ohydny efekt inżynierii genetycznej, czyli truciznę

  Wpisy w temacie tu mój, a tu dr Pompy

  Magnez, B2 i B3

  Zabezpiecz sobie również magnez (jednak nie bój się chlorku magnezu przy niedoczynności tarczycy pisałam o tym tutaj) , B2 i B3

  Uwaga, w przypadku brania B3 w formie niacyny, upewnij się, że zaczynasz od małej dawki (1/4 kapsułki 100), jeśli nie brałaś wcześniej, bowiem nie będziesz przyzwyczajona do ewentualnego rumienia. Niektórzy reagują mocno alergicznie na B3. 

  Dodatkowe Info

  Jeśli depresja staje się poważnym problemem, to przede wszystkim należy sprawdzić swój poziom witaminy D, czyli 25(OH)D. A na pewno wystawiać się na słońce. Może kuracja niacyną też dałaby dobre rezultaty.

  Możesz mieć problemy z wypróżnianiem, szczególnie, gdy nie jesteś rożślinożercą. Tak jak wspomniałam dobrym rozwiązaniem może być włókno konopne, lub babka płesznik.

  Niektórzy zechcą jeść olej lniany i dla siarki zechcą go mieszać z bio naturalnym jogurtem, zgodnie z zaleceniami Budwigowej, co jest drogą do zmniejszania stanów zapalnych, zwiększania poboru tlenu oraz stymulowania korzystnej flory bakteryjnej w jelitach. Jednak olej lniany odradzam (zjełczały i estrogeny) i kazeinę też odradzam. Lepiej popijać kwas askorbinowy, lub askorbinian sodu z MSM(siarka organiczna).

  Również metale ciężkie i toksyny mogą powodować nieprawidłowe działanie tarczycy. Jest to szczególnie prawdziwe stwierdzenie w przypadku niedoczynności tarczycy Hashimoto.

  Należy systematycznie odtruwać organizm.

  Zapalenie tarczycy Hashimoto

  Można znaleźć wiele sprzecznych informacji na temat jodu i Hashimoto. Ogólnie wiadomo, że duże dawki jodu mogą zaszkodzić, a nawet całkowicie wyłączyć tarczycę.

  Nie ma natomiast dowodów, aby występowały niekorzystne skutki dla małych ilości jodu. Dlatego najbezpieczniejszą metodą jest aplikacja jodu pierwiastkowego przez skórę. Tak jak opisałam rzecz powyżej. Taka przezskórna metoda pozwala naszemu ciału regulować szybkość i ilość wchłanianego jodu.

  O Hashimoto masz epopeje na blogu, u góry.

  Ref:1

  owocek:)

   

  (Visited 291 964 times, 60 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Bryla 24 czerwca 2018 o 07:40

   Witaj Pepsi, kilka miesięcy temu przypadkowo natknęłam się na twój blog szukajać informacji na temat niedoczynności tarczycy. Przez ostatni rok czułam się świetnie, mój cykl menstruacyjny był zawsze regularny. Moja waga jest w normie. Mam 38 lat i chciałabym mieć dziecko, więc zdecydowałam zrobić badania kontrolne by przygotować się do ciąży. Moje badania okazały sie być w normie z wyjatkiem TSH, lekarz pierwszego kontaktu od razu przepisał mi Unithroid. Po przeczytaniu skutków ubocznych tych proszków zdecydowałam że nie bede tego brać tylko spróbuje coś naturalnego. Wtedy też znalazłam twój blog na którym przeczytałam o płynie Lugola i zaczęłam go wcierać w nadgarstek, brałam też multivitaminy z Iodine 150mcg. Po kilku miesiacach starań o dziecko zaszłam w ciąże ale niestety po kilku tygodniach poroniłam. Przestałam też wcierać płyn Lugola bo nie wiedziałam co sie ze mna dzieje. Po kilku tygodniach lekarz ginekolog zalecił badania krwi. Badania wyszły w normie z wyjatkiem TSH które jest na poziomie 12.1 Lekarz zaleca brać Synthroid, ale ja nie wiem co robić. Mam nadzieje że moge wyleczyć się naturalnie stosujac twoje wskazówki. Zaczełam też spowrotem wcierać płyn Lugola i zakupiłam zestaw supplementów na tarczyce w których składzie jest:

   Czy branie tych supplementów bedzie okay z równoczesnym wcieraniem płynu Lugola ?
   Bardzo proszę o odpowiedź.

   1. Pepsi Eliot 24 czerwca 2018 o 11:55

    Przeciwciała tarczycowe masz w normie?

    Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)

    Zero cukru z cukiernicy

    Zero kazeiny

    Zero glutenu

    Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności

    Dużo surowych owoców i warzyw ( jedz krzyżowe, nie bój się)

    Długo śpij

    Całkowicie odstaw kofeinę

    Bierz 50mg cynku dziennie, jest też niezbędny przy bielactwie!

    2 tabletki, lub 1 gdy nie badałaś poziomu miedzi i cynku. ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/32-zinc-100tabl-scitec–728633108961.html?search_query=cynk&results=32

    cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

    Bierz 200* mcg selenu dziennie, 
    czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
    Selenu nie łącz z cynkiem, ale bierz go z 1 witaminą E G&G i 1 C TiB około godziny 17.

    Bierz witaminę C

    Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
    albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

    KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
    Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
    Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
    Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
    jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

    Jod
    Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
    Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

     i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5

    Bierz D3 w protokole z K2
    Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 80, a nawet wyżej, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
    Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
    Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

    Bierz probiotyki
    https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

    Oczyść wątrobę
    https://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/
    tam są namiary na bardzo dobrą, codzienną terapię 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

    Bierz magnez
    Magnez
    MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
    np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
    magnez w godzinach porannych, właśnie możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ 

    Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
    Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

    Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html, zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B. 

    Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy  i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek – tu prosty test na ilość kwasu w żołądku
    WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
    Czasy „odbicia”:
    Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
    Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
    Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
    Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
    Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
    Co robić więc?
    PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
    Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

    Schudnij

    Zbadaj poziom kortyzolu

    Nie jestem lekarzem

   2. PS 2 sierpnia 2018 o 21:35

    Bryla poronienie nie jest od zawyżonego TSH….przyczyna jest inna…

    Zbadaj sobie poziom wit D3 również.

   3. PS 2 sierpnia 2018 o 21:39

    Aha i jeszcze mi sie przypomniało, brałam sobie zioła tybetańskie ( od lekarza tybetańskiego ) głównie na poprawienie pracy układu pokarmowego oraz gospodarki hormonalnej.

    Oprócz tego co w artykule oczywiście, bo tak jak w artykule : wit D3 uzupełnianie ( krople),wit K2, zero herbaty, zero kawy i zero cukru.

    1. Bryla 12 sierpnia 2018 o 07:07

     Dziekuje za odpowiedz!!! Co myślisz o olejkach eterycznych na niedoczynność tarczycy. Czy moga pomóc?

     1. grzegorzadam 13 sierpnia 2018 o 06:33

      przy niedoczynności tarczycy.najważniejsze są zawsze jod i selen.

   4. Lea 18 listopada 2018 o 11:30

    Po przeczytaniu ,już sama nie wiem co mi jest. Choruję na łuszczycę od prawie 10 lat, problemy z tarczycą zaczęły się w trakcie trzeciej ciąży. Mam również przewlekłe problemy z nerkami ( od 5 roku życia). Brałam Euthyrox przez całą ciąże i po urodzeniu synka odstawiono mi je w szpitalu.Mam 36 lat a jak patrzę w lustro to płakać mi się chcę, na szyj pojawiła jakby „gula” i sprawiła że wyglądam jakbym miała 200 kg nadwagi, normalnie przerażające.Soli nie mogę przyjmować prawie w ogóle bo siadają mi nerki, i koło się zamyka.Jakieś pomysły?

    1. grzegorzadam 18 listopada 2018 o 13:20
  2. Ela 24 czerwca 2018 o 12:32

   Witam probowalam posmarować brzuch płynem lugola ale on spływa czy to normalne?Czy braki jodu mogą byc przyczyną endometriozy? Mam jeszcze pytanie nie wiem czy tu moge go zamieścić jeśli nie to z góry przepraszam od jakiegoś czasu jem sporo warzwyw i owoców soki swieze sałatki koktaile zero cukru białej mąki ciemnej tez zreszta , zero mlecznych produktów i mieso rzadko a zaczęły mi wypadac wlosy i strzela mi w kościach co moze byc tego przyczyną?

   1. grzegorzadam 27 września 2018 o 09:29

    ale on spływa czy to normalne?”

    jak najbardziej normalne, ze płyn spływa, jakikolwiek.
    Próbuj pędzelkiem, albo czymś podobnym, na leżąco.

   2. Lea 18 listopada 2018 o 11:39

    Aha, dodam że na chwilę obecną nie biorę antykoncepcji ,ale niedługo będę musiała. Nie mogę już mieć dzieci ( miałam 3 cc) i kolejna ciąża mogłaby mnie zabić.Także bez tego chyba się nie obędzie.

    1. Pepsi Eliot 18 listopada 2018 o 13:07

     zrób to za pomocą zabiegu, a nie wal w siebie hormonów.

  3. PS 2 sierpnia 2018 o 21:25

   Ponieważ sama wyleczyłam niedoczynność tarczycy ( bez brania sztucznych hormonów, z TSH początkowego 12 ) mogę do tego jeszcze dodać:

   – odpowiednią ilośc snu i najlepiej nie wstawać przez godz. 8 ( ze względu na nadnercza, ktore sie o tej godznie budzą a sa sprzężone z hormonami tarczycy)

   – unikanie jak się da fal elektromagnetycznych radiowych ( routery, tel. komórkowe i inne źródła wywalić z domu albo komórke wyłaczac i stosować w przypadkach awaryjnych, a już na pewno nie spać przy właczonych)

   – unikanie bisfenoli ( tzw. BPA ale nie tylko „a’ ) ponieważ zaburzaj a gospodarke hormonalną ( a sa również w białych plombach dentystycznych)

   – założenie sobie filtra do wody z odwrócona osmozą ( unikamy fluoru z wody i chloru)

   – unikanie warzyw które zaburzaja prace tarczycy , blokując wchłanianie jodu lub jego przemiane w hormony , czyli warzywa krzyżowe jak kapusta itd ( gotowane maja trochę mniej tych substancji „blokujących” ) , równiez np. …

   – jeść sobie spirulinę ( dostarcza prawie wszystkie aminokwasy które sa potrzebne tarczycy)

   – jeśc pełnowartościowe białko i tłuszcze, jaja ( tarczyca potrzebuje białka i tłuszczu )

   i pewnie jeszcze cos o czym zapomniałam w tej chwili….

   Pozdrawiam.

   1. Pepsi Eliot 2 sierpnia 2018 o 22:35

    unikanie warzyw krzyżowych nie jest dobrym pomysłem, żeby goitrogensy szkodziły, trzeba by zjadać tcyh warzyw bardzo duże ilości, natom,iast korzyści są nie do rpzecenienia, taka sałatka z jarmużu jest wręcz w stanie wspierać tarczycę

  4. Mag. 23 września 2018 o 18:11

   Mam ważne bardzo pytanie: czy w przypadku braku tarczycy lepsze będzie przejście ze sztucznego hormonu na naturalną sproszkowaną świńską tarczycę? Szukałam bardzo długo, odpowiedzi nie znalazłam. Lekarze oczywiście są na nie.Jest kilka preparatów, niestety, nie znalazłam możliwości zamówienia w Europie. Można zamówić przez aptekę międzynarodową z USA, ale są poważne ostrzeżenia związane z możliwością zatrzymania w Urzędzie Celnym, ze względu na zmianę przepisów. Doradzisz pliz?

   1. Pepsi Eliot 23 września 2018 o 19:01

    to zależy od Ciebie, jedni bardzo dobrze reagują, inni gorzej, o wiele lepiej na eutyroks.

    1. Mag. 23 września 2018 o 19:17

     dzięki za odpowiedź, spróbuję. A czy wiesz coś na temat shippingu? czy faktycznie zatrzymują w Urzędzie Celnym? zupełnie nie mam doświadczenia w tej kwestii. (wygląda na to, że w EU jest niedopuszczona do użytku).

     1. Pepsi Eliot 23 września 2018 o 19:22

      niestety nie mam pojęcia, staram się unikać kontaktów z matrixem, jak tylko nie muszę

      1. Mag. 23 września 2018 o 19:32

       rozumiem, ja też unikam jak tylko mogę. Przed chwilą przypadkiem zupełnym znalazłam kontakt do endo blisko mnie, który ponoć leczy takimi preparatami, więc się umówię i zobaczymy 🙂

  5. Anika 3 października 2018 o 18:05

   Witam serdecznie! Jak się cieszę, że tutaj trafiłam! Mam nadzieję, że coś mi doradzisz, bo nie wiem już zupełnie, gdzie szukać pomocy. Moja córka ma obecnie 11 lat. W wieku 5 lat zdiagnozowano u niej niedoczynność tarczycy (tsh 6). Poza sennością nie miała żadnych innych objawów. Oczywiście lekarz bez zastanowienia przepisał Euthyrox25. W zasadzie bierze go bez przerwy od tamtego czasu. Po drodze było kilka prób zmniejszenia dawek, ale tsh bardzo szybko szybowało w górę. W tym czasie odwiedziliśmy 11 (tak, jedenastu!) endokrynologów, wydaliśmy masę kasy i każdy, absolutnie każdy lekarz jedyne co robił, to ważył córkę, mierzył, komentował, że za dużo waży (nie ma nadwagi, ale jest w górnej granicy- ma tendencję do tycia) i przepisywał hormon, wciskając mi do głowy, że tego się nie leczy. Mam tak wielki żal i uraz do lekarzy, że szkoda gadać, serio. Dużo czytałam, dowiadywałam się. Na własną rękę zrobiłam badania ft3 i ft4 (bo po co zlecać, prawda?), poszliśmy na usg tarczycy, zbadaliśmy poziom ferrytyny (w normie), d3 (w normie), za to jodu za mało. Rok temu córkę zaczęło odrzucać od mięsa. Obecnie nie je w ogóle mięsa, nabiał małe ilości. Suplementujemy selen, cynk, jod. Z całej tabletki Euthyroxu25 zeszła na połówkę. Przez ten rok tsh utrzymuje się na stałym poziomie 3,1, mimo zmniejszenia dawek hormonu. Niestety córka nadal odczuwa zmęczenie i ma wahania nastrojów. Co mogę zrobić, żeby jej bardziej pomóc? Sporo wiedzy wyniosłam z Twojego artykułu. Od dzisiaj wyrzucamy olej rzepakowy na rzecz kokosowego, pozbywamy się soi. Czy myślisz, że jest szansa na regenerację tarczycy? Pozdrawiam.

   1. Pepsi Eliot 3 października 2018 o 18:28

    Tak, dziecko może mieć zdrową tarczycę

  6. grzegorzadam 4 października 2018 o 12:24

   Oczywiście lekarz bez zastanowienia przepisał Euthyrox25. W zasadzie bierze go bez przerwy od tamtego czasu.”

   a poziomu jodu nie zbadał, wit.D, selenu również…

   Po co, jak można przyciąć parę złotych..

   ”Mam tak wielki żal i uraz do lekarzy, że szkoda gadać, serio.”

   I masz powody, jak widać.
   99% populacji tak ma.

  7. Trini 22 października 2018 o 13:06

   Kochana Pepsi,choruję na haschimoto, po 10 miesiącach brania letrox 0,25, odrzuciłam zażywanie hormonu stopniowo, zaczynając od sierpnia tego roku.Bardzo dbam o dietę, czułam się dobrze zażywając hormon i teraz również czuję się dobrze. Do tej pory stosowałam się do porad dietetyczki, niestety przeszłąm na dietę bezmięsną, wiec nasze drogi się rozeszły. Ona również zaleciłą mi, bym zażywała przepisany przez endo hormon. Obecnie jestem na diecie roślinnej w 70 % surowej, to znaczy jem ciepły obiad w postaci zupy z jarzyn lub kaszy.W miejsce hormonu zaczęłam się suplementować płynem lugola, b2, b3, D3+K2, wit.C,magnez, cynk, selen, omega 3. Jeszcze nie robiłam badania krwi, bo podobno TSH lubi skakać jak sie zaczyna suplementację jodem. Kochana Pepsi, czy myślisz, że to jest bezpieczne?Czy ta moja tarczyca ma szansę podjąć pracę po tych 10 miesiącach zażywania letroxu? A wogóle, Pepsi, czy Ty udzielasz porady na podstawie badań? Całuski

   1. Pepsi Eliot 22 października 2018 o 15:57

    Trini, w miarę możliwości pomagam dobierać suplementy, ale z naszego sklepu, często badania są dla mnie wskazówkami, jednak nie jestem lekarzem i to nie są porady w związku ztym <3

  8. Trini 25 października 2018 o 09:47

   Dzięki Pepsi, mam jeszcze jedno pytanie, czy myślisz, że zniszczona przez chorobę haschimoto tarczyca (zmiany echogeniczne) jest w stanie po odstawieniu hormonu, przy odpowiedniej diecie, suplementacji i stylu życia się zregenerować i sama zacząć produkować więcej F4? Czy spotkałąś się z takim przypadkiem choćby w literaturze? Czy może jest tak, że zmiany są nieodwracalne i ta tarczyca więcej nie jest w stanie wyprodukować? Nie proszę o poradę, tylko proszę abyś wyraziłą swoją opinie na ten temat, całuski , love.

   1. Pepsi Eliot 25 października 2018 o 11:47

    uważam, że 20% ludzi odbuduje w ten sposób tarczycę i nawet o tym może nie wiedzieć

    1. grzegorzadam 26 października 2018 o 19:45

     egzaktkli 🙂

  9. Trini 25 października 2018 o 12:32

   Dziękuję Pepsi za odpowiedź, ściskam cieplutko

  10. Anestka 12 listopada 2018 o 17:32

   Droga Pepsi a co myślisz o KELPIE w niedoczynności bez Hashimoto??? Czy Lugola będzie lepszym źródłem jodu ? Bo stosowanie razem to chyba można przedobrzyć ? Zastanawiam się , czy nie stosować zamiennie??

   1. Pepsi Eliot 12 listopada 2018 o 22:34

    nie razem, a płyn Lugola przez skórę

   2. grzegorzadam 13 listopada 2018 o 14:40

    Zbadaj poziom jodu, po co zgadywać i się stresować?

  11. Dorotka 13 listopada 2018 o 09:21

   Pepsi, a co powiesz na guzy w tarczycy przy TSH, na poziomie 2, braku przeciwciał, i FT3 i FT4 w normie? Lekarze od kilku lat tylko „usunąć i usunąć” bo tchawica przesunięta o dwa centymetry przez guzy… Ale łatwo powiedzieć usunąć, a potem całe życie na lekach? Nie chcę tak! masz pomysł co robić?

   1. Pepsi Eliot 13 listopada 2018 o 10:23

    guzy niezłośliwe o wiele wolniej się wchłaniają, stosujesz się do moich instrukcji dla poprawienia funkcji tarczycy, oraz codziennego oczyszczania ciała? jak inne badania? https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

    1. Dorotka 13 listopada 2018 o 13:21

     dziękuję. część z tych badań robiłam i jest ok, a części jeszcze nie. Jeszcze jedno pytanie – myślisz, że mogę bez obaw stosować metodę 4 szklanek karmiąc piersią? zastanawiają mnie szklanki nr 2 i 3.

     1. Pepsi Eliot 13 listopada 2018 o 22:49

      ocet jabłkowy i magnez? dlaczego nie?

     2. grzegorzadam 15 listopada 2018 o 12:20

      Przecież to woda z naturalnymi dodatkami 😃

   2. grzegorzadam 13 listopada 2018 o 14:38

    Smarowałbym DMSO z dodatkami.

    Jakie masz pH i kolor moczu?
    Poziom wit. D?

    1. Dorotka 15 listopada 2018 o 12:54

     Wit. D 30,00 ng/ml
     mocz- zależy od tego ile piję , jak więcej to jasny, jak mało to ciemny. PH w granicach 6

     1. grzegorzadam 15 listopada 2018 o 21:39

      Przy takich brakach i wynikach nie masz co liczyć na poprawę.

      wit.D spokojnie razy 3.
      PH powyżej 7 do 8.
      Nawodnienie z solą też potrzebne- to są podstawy.

      Zakwaszenie żołądka, test sody?

  Nawigacja komentarzy

  Dodaj komentarz