logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
92 956 580
275 online
32 321 VIPy
Reklama

obsesja/ pepsieliot.com

MACA This is BIO
NATURALNIE REGULUJE HORMONY

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jak pozbyć się niedoczynności tarczycy naturalnie?

Gdy nie zrozumiesz pewnych prostych rzeczy może być z Tobą nie halo. Tak właśnie najczęściej powstaje niedoczynność tarczycy. Pracujesz na nią kawałek swojego życia, to nie ma się co dziwić, że roku, a nawet więcej będzie trzeba, żebyś z tego wyszła.

Oto plan działania na wyjście z niedoczynności tarczycy:

W jaki sposób osłabiłaś swoją tarczycę?

To proste, przez złe odżywianie, w tym soja niefermentowana, przez brak ruchu, przez to, żeś się nadmiernie stresowała, i po co? Prowadziłaś się złym stylem życia, pichciłaś w złych garnczkach i zbyt zaufałaś farmaceucie, łykając co popadnie. No i wdychałaś zatrute środowisko.

Teraz tarczyca nie może produkować odpowiedniej ilości potrzebnych Ci hormonów. Jest jeszcze Hashimotio, czyli kolejna choroba z serii autoimmunologicznych, która kołuje organizm do tego stopnia, że układ immunologiczny atakuje siebie samego, niby toksynę. Niestety okazuje się, że zdecydowana większość przypadków niedoczynności tarczycy to Hashimoto.

Gdy dołączymy do tego przetworzoną żywność, fluor w paście i chlor w wodzie, gary pokryte teflonem, farmaceutyki na psyche, jak sole litu, przetworzone zboża i gazowane napoje, a nawet preparaty dla niemowląt z fluorem, to okaże się, że trudno jest na niedoczynność nie zachorować.

Reklama

Tu znajdziesz 100% Organik CHLORELLA This is BIO, o wyjątkowo niskiej ilości alergenu, która dostarczy Ci obok żelaza, magnezu i aminokwasów, oraz witamin z grupy B, również iga wspierające barierę immunologiczną śluzówki


Do tego kobietom stale jest smutno, a leki antydepresyjne wyposażone są we fluor w standardzie. Leki na poprawienie psyche notorycznie powodują niedożywienie, bowiem są fatalnie toksyczne, i znacznie zakłócają poziom serotoniny, która jest niezbędna do trawienia. Firmy produkujące te dragi podają zafałszowane info, a tymczasem tylko 10% serotoniny jest wykorzystywane przez mózg, a około 80% przez układ trawienny.

Tak, czy siak, bez odpowiednich składników odżywczych, niedoczynności tarczycy nie da się wyleczyć, bo są niezbędne do uzyskania równowagi hormonalnej. Ponadto owe dragi zmniejszają funkcjonalną rolę wapnia w organizmie, co powoduje, że magnez staje się bezużyteczny, bo wiadomo, że magnez i wapń są wzajemnie współzależne.

Niedobory magnezu są rozpowszechnione wśród większości z nas, ponieważ nie jemy wystarczająco dużo zielonych warzyw liściastych. Natenczas ciężki niedobór magnezu może prowadzić do nagłych ataków serca, a mniejsze niedobory też mogą powodować ataki serca, gdy dodatkowo glutaminian sodu (MSG) był używany.

a bywa używany i to nagminnie

Gdy cierpisz na niedoczynność tarczycy jesteś znacznie bardziej narażona na problemy z sercem, ponieważ hormony, które są produkowane przez zdrową tarczycę wzmacniają skurcze serca i regulują jego rytm.

Objawy niedoczynności tarczycy nawet nie będę wymieniała, bo wszyscy znają je na pamięć, wspomnę tylko o wahaniach nastroju, wrażliwości na zimno, tyciu, depresji, suchej skórze, braku brwi od połowy, łysieniu, czy zaparciach i obfitych, ale też nieregularnych miesiączkach.

Piguły przepisywane w matrixie medycznym w postaci syntetycznych hormonów sprawiają, ze pacjenci muszą je brać do końca życia, bo ciało przestaje w ogóle produkować hormony tarczycy. Jest to bardzo podobna sytuacja do cukrzyków, którzy biorąc syntetyczną insulinę na zawsze odcinają się od własnych możliwości produkcyjnych.

W obu tych przypadkach przemysł farmacyjny zyskuje bezterminowych klientów, którzy już zawsze będą uzależnieni od systemu dragów, ponieważ te leki ostatecznie niszczą narząd, chociaż miały niby pełnić rolę pomocną.

Jest poważne ostrzeżenie, że owe ortodoksyjne terapie mogą tak zadziałać, że nie będzie już od nich odwrotu. Przy czym wielu potwierdzi, że testy na niedoczynność tarczycy bywają niewiarygodne, i wiele kolejnych badań wskazuje nam inne wyniki.

W rezultacie, niektóre osoby zaczęły brać syntetyczne dragi, a potem muszą je brać do końca życia, chociaż prawdziwa choroba rozwinęła się dopiero z powodu leku. Gdy bierze się farmaceutyczne hormony taka niedoczynność tarczycy jest znacznie trudniejsza do wyleczenia alternatywnymi metodami, niż te tarczyce, które nie zostały potraktowane syntetykiem. W takich przypadkach alternatywne leczenie działa stosunkowo szybko.

Już w 1890 roku faktycznie od pradziejów oryginalna, czyli nie podrobiona medycyna konwencjonalna, którą teraz nazywa się bezczelnie alternatywną, zaczęła korzystać z wszystkich naturalnych hormonów w leczeniu niedoczynności tarczycy. Te naturalne hormony ekstrahowano ze źródeł zwierzęcych.

Jednak w 1958 roku przemysł chemiczny rozpoczął produkcję w pełni syntetycznych wersji hormonów, które zostały wprowadzone do obrotu jako identyczne z naturalnymi hormonami używanymi przez dziesiątki lat. Następnie zaczęto robić delikatne podchody, aby powstrzymać wykorzystanie hormonów naturalnych, których nie można było opatentować.

W Stanach się to udało i lekarz może nawet ryzykować swoją licencję medyczną i zwiększa ryzyko pozwu, jeśli przepisze naturalne hormony. Jest to kolejny przykład eliminujący konkurencję dla firm farmaceutycznych.

acrobat/pepsieliot.com

Jak się leczy alternatywnie tarczycę?

Medycyna alternatywna, tak jak pisałam w moim darmowym e-booku Hormony, jod, oraz sól z solniczki, czyli wszystko o leczeniu chorób przewlekłych, podchodzi bardzo podobnie zarówno do niedoczynności, jak i nadczynności tarczycy.

Bowiem tak naprawdę jest mała różnica w holistycznym podejściu do tych problemów, a leczenie ma za zadanie generalnie pomoc w uzdrowieniu tarczycy.

Również nadczynność w wielu wypadkach można wyleczyć jodem nieorganicznym, chociaż zwykle medykom włosy stają dęba, bo oni owszem, często zalecają spalenie tarczycy jodem radioaktywnym, co ma miejsce przy leczeniu objawowym, podkreślam prawidłowość, że objawowym choroby Gravesa-Basedowa. Chociaż jodu nieorganicznego użyto z powodzeniem już w 1840 roku i to przez samego von Basedowa.

Leczenie chorób tarczycy wymaga długoterminowych zobowiązań wobec własnego ciała, czyli na okres co najmniej roku. Nie dziw się, że tak długo, skoro tworzenie problemu, trwało latami samodzielnego trucia się.

Naprawienie problemu nie będzie więc ani szybkie, ani łatwe, ale da się to zrobić

Alternatywą dla tego podejścia, jest zdanie się na medycynę konwencjonalną, która zaaplikuje przy niedoczynności tarczycy wysoko uzależniające leki, które prawdopodobnie trzeba będzie brać już zawsze.

Bowiem, nagłe zaprzestanie brania tych leków powoduje skrajne zmęczenie i dodatkowe problemy z tarczycą.

Najważniejsze zalecenia, aby naturalnie pozbyć się niedoczynności tarczycy

Gary nieprzywierające won

Należy bezwzględnie wyeliminować, czyli po prostu wyrzucić wszystkie antyadhezyjne gary non-stick. To są te tak zwane nie przywierające, najczęściej pokryte teflonem. Uwierzcie, że to kiła.

Soja won

Należy bezwzględnie wyeliminować soję
Soja hamuje funkcje równowagi hormonów tarczycy, i wykazano, że powoduje wole (powiększenie tarczycy) u osobników wcześniej zdrowych, co wskazuje na to, że soja zakłóca gospodarkę jodu.

Odkwaszanie

Cokolwiek się w temacie nie słyszy, należy bezwzględnie stosować dietę alkaliczną
Dieta alkaliczna oczywiście pomaga przy każdej przewlekłej chorobie. Ph naszego organizmu jest kluczem.

Odkwaszanie ciała wiąże się z yyy … dobrym zakwaszeniem żołądka, bowiem tylko odpowiednia ilość kwasu z żołądku sprawi, że będziemy łatwo trawili aminokwasy, przez co ciału będzie o wiele łatwiej utrzymywać prawidłowe pH krwi (lekka zasada).

Jeżeli chodzi o niedoczynność tarczycy u kobiety, to bardzo ważny jest bilans estrogenów. Niestety nadmiar estrogenów hamuje tarczycę. Oznacza to eliminację leków antykoncepcyjnych i zwiększenie błonnika w diecie. Szczególnie, gdy kobieta jest wszystkożercą, w takim wypadku nie może kontaktować się z mięsem nieekologicznym.

Bowiem hormony wzrostu dodawane do mięsa w chowie przemysłowym prowadzą do rozchwiania gospodarki hormonalnej u ludzi. Ograniczyć należy także spożycie produktów mlecznych, ponieważ mleko często zawiera dużo estrogenu.

Zresztą zalecana wcześniej dieta alkaliczna, sama z siebie eliminuje zakwaszający nabiał i mięso.

Goń Kochanie

Ćwiczenia, właśnie, musisz być aktywna fizycznie. Brak ćwiczeń przyczynia się do spowolnienia pracy tarczycy, a z kolei aktywność leczy tarczycę.

Reklama

Tu znajdziesz organiczną babka płesznik, czyli PSYLLIUM HUSK This is BIO czyli babkę płesznik


Błonnik z konopi, dobra będzie też babka płesznik

Jest to suplement diety, o szerokim spektrum działania, a przy okazji łagodny środek przeczyszczający. Oczywiście, gdy jest się roślinożercą, ten suplement bywa raczej zbędny.

L-tyrozyna

Tyrozyna jest aminokwasem, który naturalnie pomaga organizmowi w produkcji własnego hormonu tarczycy. Większość różnych ścieżek zdrowia zaleca branie 500 mg, 2 do 3 razy dziennie.

L-arginina

Arginina jest znana ze swych właściwości stymulowania hormonów tarczycy. Poprawia odporność i płodność. Jednak w kontekście obniżania ciśnienia, okazało się, że na dłuższą metę nie powinna być stosowana, o czym pisałam Jak obniżyć ciśnienie pomijając farmację, ale też bez argininy

Jod

Wiadomo, że tarczyca potrzebuje jodu do prawidłowego funkcjonowania, a obecnie wiele osób cierpi na niedobory jodu.

Zaleca się na przykład płyn Lugola, który zawiera 1/3 jodu cząsteczkowego i 2/3 jodku potasu.
Ponieważ badania pokazują, że najlepszą formą jodu, jest taka, która zawiera jod cząsteczkowy.

Niedoborom jodu towarzyszą zmiany w produkcji estrogenów przez jajniki oraz gorzej funkcjonujące receptory estrogenów w piersiach. Z tego powodu jajniki zaczynają produkować zbyt dużo estrogenów, a pisałam właśnie przed chwilą, że tego nie chcemy.
I nie tylko chodzi tutaj o niedoczynność tarczycy, ale jest to jeden z ważnych elementów zapobiegania rakowi piersi i nie tylko.

Jak się możemy domyślać choroby tarczycy swoim zasięgiem nie ograniczają się tylko do tarczycy.

Niedobory jodu mają wpływ na częstość występowania nowotworów piersi, to wiadomo, ale też żołądka, jajników, tarczycy, żołądka, tarczycy, przełyku i macicy.

Nie znaczy to, że masz lecieć do apteki i kupować płyn Lugola, żeby go zawczasu chłeptać.
Najlepiej zrobić próbę.

Świetną opcją jest Kelp This is BIO, sprawdź jego dostępność tutaj.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ SZKOCKI KELP This is BIO, ŚWIETNE ŹRÓDŁO JODU, reguluje działanie tarczycy, pomaga chudnąć i upiększa dermę idealny do 4 SZKLANKI


Selen

Cynk

D3 + K2

Jak łatwo sprawdzić, czy nie brakuje Ci jodu?

W tym celu umieść trochę nieorganicznego jodu, w postaci dajmy na to płynu Lugola na brzuchu. Niech to będzie kropla pi razy oko o średnicy 2/3 cm. Jeśli zniknie w ciągu 12 godzin, to oznacza, że masz niedobory jodu.

Dodawaj jodu w rosnących ilościach, aż przekonasz się, że plama nie znika w ciągu 12 godzin.
Twój tułów inteligentnie, właśnie przez skórę pociągnie tyle jodu, ile jest mu potrzebne.

Póki co nie używaj doustnej suplementacji jodem, ponieważ należy zachować szczególne środki ostrożności, gdyby się okazało, że masz niedoczynność tarczycy Hashimoto.

Jeżeli jesz ryby, to one mogą być dobrym źródłem jodu, gdy oczywiście zaraz łykniesz chociaż tabletkę chlorelli, aby wyeliminować ewentualne metale ciężkie.

Unikaj wszelkich źródeł fluoru

Jak już wiesz, fluor obok bromu i chloru, jest antagonistą jodu. Fluor może się okazać najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy.

Nie pij więc kawy, ani herbaty, w tym zielonej, bo zawierają fluor. Pasta do zębów z fluorem won.
No i mamy naszą yyy … wodę.

Szczególnie ludzie z chorobami tarczycy, albo tacy, którym zależy, aby nie zachorować powinni separować się od xenoestrogenesów w plastiku, czy od styropianowych kubków na ęą kawy ze Starbucksa.

Najbardziej radzę  wodę w szkle.

Realizm:

Duże butle z wodą do gotowania zawsze muszą być nowe (czyli nie używane wiele razy dzięki dolewaniu wody z jakiejś ulicznej studni artezyjskiej) i  należy zadbać, aby nigdy nie stały na słońcu.

Dieta

Twoja dieta musi być naturalna i jak najbardziej organiczna.

Przetworzona żywność, sztuczne aromaty, barwniki, konserwanty, biała mąka, biały cukier, zwykła sól kuchenna z fluorem, uwodornione oleje, aluminiowe puszki, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy i etcetera won z diety. To wiadomo.

Żywność ekologiczna byłaby idealna.

Chlorofil, tu chodzi też o miedź

Uzupełnienie chlorofilu zapewnia istotną miedź, pomaga dotlenić organizm, buduje zdrowe czerwone krwinki i zdrową skórę.

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczny 4 GREENS This is BIO idealny do codziennej, zakwaszającej żołądek, alkalizującej limfę, oczyszczającej wątrobę, filtrującej nerki, dotleniającej komórki, nawadniającej i odżywiającej ciało kuracji 4 szklanek


Gruszki i jabłka

Starożytny Chińczyk odkrył, że gruszki mają potężną tendencję do równowagi hormonów, szczególnie u kobiet. Gruszki są w stanie najbardziej nam pomóc, gdy zmieszamy je z jabłkami. Fajny byłby taki mus jabłkowo gruszkowy, który jadłoby się regularnie.

Cynk i selen

Badania wskazują, że niedobory cynku, lub selenu mogą powodować zmniejszenie stężenia hormonów tarczycy. Nigdy nie przyjmuj cynku na pusty żołądek.

Orzechy brazylijskie mają w sobie zarówno cynk,  jak i selen. Niestety często też pleśń, przynajmniej te organiczne, więc uważaj (pomocny art: czy w Twojej solniczce jest witamina C?, dowiedz się, jak zgładzić pleśń)

Uwaga cynk jest antagonistą miedzi, za dużo cynku sprawi, że ważnej miedzi będzie za mało! Jak się suplementować, to z głową. Jedz chlorofil, jedz daktyle i figi, rodzynki, noś bransoletkę z miedzi.

Olej kokosowy

Oczywiście organiczny i tłoczony na zimno, surowy BIO olej kokosowy. Zjadaj około 1 łyżeczki dziennie. Olej kokosowy przyspiesza metabolizm, sprzyja produkcji hormonu tarczycy, i zabija drożdże Candida.

Unikaj oleju rzepakowego

Olej rzepakowy zaburza produkcję hormonów tarczycy, wśród wielu innych niebezpieczeństw, którymi nam grozi. Należy traktować olej rzepakowy jak ohydny efekt inżynierii genetycznej, czyli truciznę

Wpisy w temacie tu mój, a tu dr Pompy

Magnez, B2 i B3

Zabezpiecz sobie również magnez (jednak nie bój się chlorku magnezu przy niedoczynności tarczycy pisałam o tym tutaj) , B2 i B3

Uwaga, w przypadku brania B3 w formie niacyny, upewnij się, że zaczynasz od małej dawki (1/4 kapsułki 100), jeśli nie brałaś wcześniej, bowiem nie będziesz przyzwyczajona do ewentualnego rumienia. Niektórzy reagują mocno alergicznie na B3. 

Dodatkowe Info

Jeśli depresja staje się poważnym problemem, to przede wszystkim należy sprawdzić swój poziom witaminy D, czyli 25(OH)D. A na pewno wystawiać się na słońce. Może kuracja niacyną też dałaby dobre rezultaty.

Możesz mieć problemy z wypróżnianiem, szczególnie, gdy nie jesteś rożślinożercą. Tak jak wspomniałam dobrym rozwiązaniem może być włókno konopne, lub babka płesznik.

Niektórzy zechcą jeść olej lniany i dla siarki zechcą go mieszać z bio naturalnym jogurtem, zgodnie z zaleceniami Budwigowej, co jest drogą do zmniejszania stanów zapalnych, zwiększania poboru tlenu oraz stymulowania korzystnej flory bakteryjnej w jelitach. Jednak olej lniany odradzam (zjełczały i estrogeny) i kazeinę też odradzam. Lepiej popijać kwas askorbinowy, lub askorbinian sodu z MSM(siarka organiczna).

Również metale ciężkie i toksyny mogą powodować nieprawidłowe działanie tarczycy. Jest to szczególnie prawdziwe stwierdzenie w przypadku niedoczynności tarczycy Hashimoto.

Należy systematycznie odtruwać organizm.

Zapalenie tarczycy Hashimoto

Można znaleźć wiele sprzecznych informacji na temat jodu i Hashimoto. Ogólnie wiadomo, że duże dawki jodu mogą zaszkodzić, a nawet całkowicie wyłączyć tarczycę.

Nie ma natomiast dowodów, aby występowały niekorzystne skutki dla małych ilości jodu. Dlatego najbezpieczniejszą metodą jest aplikacja jodu pierwiastkowego przez skórę. Tak jak opisałam rzecz powyżej. Taka przezskórna metoda pozwala naszemu ciału regulować szybkość i ilość wchłanianego jodu.

O Hashimoto masz epopeje na blogu, u góry.

Ref:1

owocek:)

 

(Visited 311 872 times, 21 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. mysz 29 marca 2017 o 16:37

  Sorki borax

 2. Justine 31 marca 2017 o 22:32

  Pepsi, a czy można brać L-tyrozynę biorąc też eutyrox? Czy to nie przeszkadza?

  1. Pepsi Eliot 1 kwietnia 2017 o 06:46

   pytaj swojego lekarza, eutyrox to farmaceutyk

 3. Katrin 18 kwietnia 2017 o 15:12

  Hej Pepsi, odkad znalazlam Twojego bloga (czyli jakis rok temu) czytam Twoje wpisy i polecam to znajomym mam Twoja ksiazke „Leczenie dobra dieta”, jest wspaniala ale nie zdazylam jeszcze calosci przeczytac. pisze teraz bo mam problem z tarczyca i mam kilka pytan. 7 miesiecy temu urodzilam synka, po 5 mies zrobilam badanie krwi i tsh bo czulam sie senna i zmeczona, myslalam ze mam poprostu braki zelaza. Przy czym wyniki krwi wyszly ok a tsh powyzej 100. Ft3 0,77 a ft4 1,76. Postanowilam ogarnac to na wlasna reke.Teraz robilam powtorne badania i tsh dalej ponad 100, ale za to ft3 1,73 ft4 1,94 czyli jakas poprawa jednak jest. Co do swojej diety to staram sie ograniczac gluten, jem olej kokosowy po lyzeczce dziennie, selen cynk, wit D, kwasy omega3, jem tez witaminy dla kobiet w ciazy bo wciaz karmie malego piersia, chlorelle i spiruline tez zazywam. Czy kiedykolwiek slyszalas o takich wynikach? Czy da sie to ogarnac samej? Jesli tak to co jeszcze moge zrobic? A moze to jest poporodowe zapalenie tarczycy i samo minie? Pepsi caluje i czekam na odpowiedz:*

  1. Pepsi Eliot 18 kwietnia 2017 o 20:25

   Jakie masz CRP, fibrynogen, oraz co mówi USG tarczycy? Robiłaś vegatest volla/biorezonans na pasożyty?

   1. Katrin 19 kwietnia 2017 o 19:15

    Pepsi nie robilam tego testu na pasozyty, ale biore się za to jak najszybciej, CPR i fibrynogen tez zrobie, a USG oznaczaloby kontakt z endokrynologiem,a wlasnie tego staralam sie uniknac ;/
    Przypuszczam ze pasozyty moge miec.Mysle by zastosowac olejek z oregano. Czy przy karmieniu piersia mozna przeprowadzic diete jablkowa oczyszczajaca z pasozytow? o ktorej pisalas tu: http://www.pepsieliot.com/jak-w-tydzien-pozbyc-sie-osobistych-pasozytow-2/
    grzegorzadam dziekuje za podeslane linki 😉 czytalam wlasnie o tym wirusie EBV i chyba zrobie sobie badanie diagnostyczne,jesli wyjdzie ze mam to jakies dzialania przeciwirusowe musze podjac. Polecasz cos w mojej sytuacji?
    PS. dziekuje za szybkie odpowiedzi <3 lovciam

    1. Pepsi Eliot 19 kwietnia 2017 o 19:36

     dlaczego? sama sobie zleć badanie, jest konieczne, tylko, że musisz je sfinansować

    2. grzegorzadam 20 kwietnia 2017 o 09:27

     Zdiagnozuj toi najpierw.
     Są różne środki przeciwwirusowe z odpowiednią dietą włącznie.

 4. Ami 30 kwietnia 2017 o 22:28

  A ja mam pytanie, czy przy niedoczynności tarczycy może puchnąć palec u ręki? Badania nie potwierdziły stanu zapalnego i rtzs… A palec mam spuchnięty od paru miesięcy. Po lekach przeciwzapalnych i maści troszkę pomaga na chwilę, ale nie usuwa opuchlizny i bólu zupełnie.

  1. grzegorzadam 1 maja 2017 o 11:04

   U nogi, u ręki, i inne palce.

 5. Ori 30 kwietnia 2017 o 22:36

  Czy jest możliwe, że mam niedoczynność tarczycy spowodowaną wieloletnim (ok. 25 lat) codziennym przyjmowaniu PRAMOLANU? (deprecha, lęki)

  1. Pepsi Eliot 1 maja 2017 o 06:39

   niekoniecznie od tego, niedoczynność ma masę kobiet, zwykle są to braki jodu, lub jak w przypadku chorób autoimmunologicznych przeciekające jelita z powodu nietolerancji pokarmowej, zwykle chodzi o gluten i kazeeinę

  2. grzegorzadam 1 maja 2017 o 11:55

   ”Możliwe skutki uboczne:

   Układ nerwowy: ból i zawroty głowy, niepokój, zaburzenia snu, stany splątania; bardzo rzadko drgawki pochodzenia mózgowego, zaburzenia libido i potencji. Układ pokarmowy: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty); bardzo rzadko zaburzenia czynności wątroby. Układ krążenia: rzadko obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, w pojedynczych przypadkach podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi. Ponadto: zaburzenia oddawania moczu, skórne reakcje alergiczne (wysypka, pokrzywka), obrzęki, zaburzenia smaku, kołatanie serca. W pojedynczych przypadkach zmiany obrazu krwi i wypadanie włosów. Opipramol może upośledzać sprawność psychomotoryczną, dlatego też należy zachować szczególną ostrożność prowadząc pojazdy i obsługując urządzenia mechaniczne w ruchu.”

   Czy 20 letni okres przyjmowania ”leku” bez skutków leczniczych nie zapala czerwonej lampki?

   oczyszczanie i jod!
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/
   http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

 6. Malgosia 71 10 maja 2017 o 08:16

  Witam. Jestem po kompleksowych badaniach po roku. Oczyszczalam sie miedzyczasie suplementowalam. Zmienialam diety. TSH i reszta badan ok poza ATPO. Ze 137 spadlo mi po roku na 28. Uwaxam to za maly sikcesik bo udalo mi sie zbic te przeciwciala. Dalej walka przede mna.
  Dostawilam sobie wlasnie chlorelle 8 tabl dziennie kupiona u Ciebie Pepsi i mlody jeczmien do picia.
  Jest gdxies zaklocenie w konwersji ft3 a ft4. Hm…moze B3 brakuje.
  B12 mam lekko przekroczona gorna granice ale wit D-prawie 80 jedn☺ a bralam 12 tys w dawce.
  Nie wiem gdzie jeszcze diabel sie ukryl?

  1. grzegorzadam 10 maja 2017 o 09:55

   Badałaś ostatnio wirusy i pasożyty biorezonansem?
   Sprawdziłbym dobrym testem, mogą się cystować, diagnosta musi mieć wiedzę jak to ustalić.

 7. Malgosia 71 11 maja 2017 o 19:52

  Tak Grzegorz. Wyniki wyszly zadowalajace zarowno mnie jak i lekarke,ktora robila test dr Volli.
  Owszem mialam infekcje przy koncu oczyszczania. Wiadomo obniza sie odpornosc. Pewnie dlatego mam niskie leukocyty lekko ponizej dolnej granicy normy. Z reszta zawsze ferrytyna i leukocyty u mnie jest niska. Od zawsze. Zoladek- zakwaszenie jego. Ledwo zakwasze i zabawa zaczyna sie od nowa. Wystarcza 2-3 dni po kwasnym zoladku. Tak wiec walcze.

 8. Malgosia 71 11 maja 2017 o 19:57

  Ba. Nawet cholesterol mam swietny 225. Pewnie dlatego tez mam i poziom wit d tak dosc wysoki czyli ok,pomijajac ze faktycznie suplementuje sie.
  I tu prosilabym Cie o wskazowke j.w w watku napisalam…pozdrawiam.

  1. grzegorzadam 11 maja 2017 o 21:11

   o wskazowke j.w w watku napisalam”

   KOnkretnie?

 9. magda amelia 12 maja 2017 o 18:45

  witam chcialam spytac ja podniesc bardzo niska ferrytyne oporna na jezdenie mieska czerwonego kaszanek itd ….moj gastrolog proponuje mi kroplowke z zelazem ale nie wiem czy to dobry pomysl…..

  1. grzegorzadam 12 maja 2017 o 19:39

   W czym miałoby to pomóc?

 10. magda amelia 13 maja 2017 o 11:58

  no wlasnie nie wiem wedlug niego podniosloby to ferrytyne na kilka miesiecy bo skoro nie przyswajam zelaza to i tak spadnie wczesniej czy pozniej …..co moglabym jeszcze wyprobowac zeby ja podniesc chlorella?….nie mam juz pomyslu

  1. grzegorzadam 13 maja 2017 o 16:30

   bo skoro nie przyswajam zelaza”

   Coś to żelazo ze smakiem podjada, krzem również i witaminy:
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   Wychodzą luki w edukacji, brak parazytologii.
   Bardzo sprytna sztuczka farmy.

 11. MIRI 13 maja 2017 o 20:47

  Pepsi a czy tarczyca może mnieć coś wspólnego z czerwoną buzią, która jest stale czerwona policzki rumiane ???? Prosze o odpowiedz

  1. Pepsi Eliot 13 maja 2017 o 23:21

   trądzik różowaty to może być

  2. grzegorzadam 14 maja 2017 o 06:58

   To ma przyczynę,

  3. grzegorzadam 14 maja 2017 o 12:14

   Tarczyca nie jest przyczyną chorób, wirusy tak.

 12. Malgosia 71 14 maja 2017 o 17:08

  Co do zelaza…..ja od dziecka mam problem z przyswajaniem zelaza. Wiecznie niski poziom a nawet ponizej nirmy. Z pewnoscia min brak zakwaszenia zoladka. Moje wnioski:
  .jesli ktos juz ma takie sklonnosci to bedzie mial zawsze. I mozna kombinowac i nic to nie da. Ja wszystki zrobilam co mozna. Zoladek zakwasza sie na chwile i za moment jest brak kwasu. Diete trzymam wlasciwa.
  Kiedys ktos mi doradzil watrobke mala porcje rano jesc lekko ugotowana. Lekko. Niby to podnosi zelazo. Z drugiej strony na dluzsza nete,hm….watroba to siedlisko toksyn wiec na dluzsza mete nie da rady.
  Zwal jak zwal mojej znajomej watrobka pomogla wyjsc z anemii i pisze to calkiem serio.

  1. Pepsi Eliot 14 maja 2017 o 17:10

   mówiliśmy o tym 100 razy, w terapii Gersona (właściwie witarianizm wegański) podaje się jednak wyciąg z wątroby wołowej.

  2. grzegorzadam 14 maja 2017 o 20:37

   .jesli ktos juz ma takie sklonnosci to bedzie mial zawsze.”

   Nieprawda, bzdurka.

 13. MIRI 14 maja 2017 o 21:42

  Pepsi a co poradzisz na trądzik różowaty ?? 🙂

 14. Miri 15 maja 2017 o 11:49

  Pepsi a może poradzisz coś na trądzik różowaty ?

 15. kasia245 20 czerwca 2017 o 12:58

  Ostatnio przez zapalenie pęcherza wylądowałam niestety w szpitalu. Okazało się że wszystko jest ok. Tylko mam oczywiście bakterie w moczu. Tak wykazują badania. Przy okazji zrobiono mi inne badania. Nic nie wykazały. Poziom żelaza mam wysoki, wszystko w normie. Odebrałam tez wynik badania na paznokieć. Wykazał brak grzybicy, uszkodzony. Na dodatek TSH na poziomie 3 mi wyszło a kiedyś miałam 5 czyli w sumie w normie. Jak to możliwe skoro nie biorę leków od 2 lat i szczerze nie czułam się gorzej nie biorąc ich. Dopiero ostatnio bo stres i te infekcje. Już czuje się serio zagubiona z tym wszystkim. Staram się spożywać witaminy przez was zalecane. I dużo ziółek pije po 3 szklanki dziennie ale to w sumie od dawna. Zapalenie skóry głowy załagodziłam octem jabłkowym, maską drożdżową, mydłem cedrowym, dwa rodzaje oleju kokosowego. Przechodzi. Tylko to sebum. Czuje że prolaktyna poszła w górę.

 16. kasia245 20 czerwca 2017 o 13:01

  A dodam że złóg na nerce z 8 mm zmniejszył się na 5 mm sam. Ja chyba jestem jakimś dziwnym przypadkiem.

  1. grzegorzadam 20 czerwca 2017 o 13:59

   Wszystko zmierza w dobrym kierunku.
   gdzie jest problem?

 17. Yla 20 lipca 2017 o 21:14

  Miałam problemy z niedoczynnością tarczycy (wysokie TSH, USG oraz inne badania w akademickiej „normie”). Lekarz przepisał Letrox ale postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce po przeczytaniu artykułów na tym wspaniałym blogu.
  1. Przestałam używać antyperspirantów i pasty z fluorem. Zamiast tego używam olej kokosowy/woda utleniona+soda.Usta przepłukuje płynem Lugola rozcieńczonym w wodzie (świetnie też sprawdza się na bóle gardła jeśli się pojawią).
  2. Do kąpieli używam chlorku magnezu.
  3. Do nawilżania ciała stosuje olej kokosowy lub oliwę z oliwek (virgin).
  4. Przestałam pić wodę niegazowaną z plastikowych butelek.
  5. Wprowadziłam dietę witariańską (nie licząc suplementów)
  6. Suplementy:
  a) z rana kelp, koło 16 (ostatni posiłek) spirulina +chlorella
  b) D3+k2
  c)Greens&Fruits TiB,
  d) B12
  e) omega 3+6

 18. Alina Kryszak 26 lipca 2017 o 00:55

  joannaB i jak efekty leczenia?

 19. jagatoja 27 lipca 2017 o 13:53

  Cześć, kiedyś identyfikowałam siebie jako chorą na Hashimoto. Dziewczyn wokoło mnie z podobną przypadłością było co dziwne bardzo wiele. Był wspólny temat. Jedne narzekały na tuszę, inne na apatię, senność, problemy z zajściem w ciążę. Zgodnie radziłyśmy wszystkim badanie tsh itp. w kierunku niedoczynności. Poza łykaniem euthyrox, który jawił się jako wybawca, żadna z nas nie robiła nic. W końcu doc orzekł, że nieuleczalne. Wpadłam tutaj zupełnie przypadkiem, przywiedziona sławnym postem o kupie <3 . Wskoczyłam na protokół hashi. Usg tarczycy wykazało że żyje i ciągnie temat. Płyn lugola na nadgarstek. z glutenem rozstałam się już wcześniej więc obyło się bez szoku. Dużo surowego. Zero przetworzonego. Czekałam baaardzo długo na hormon naturalny – w międzyczasie zostałam wegetarianką. Więc ten wariant odpadł. Rozstałam się również z euthyroxem. Było ok. W pewnym momencie zaczęłam "gubić" słowa, szukałam kilka sekund w mózgowych szufladkach godnych zamienników, zdarzało się również że wyrazy wyskakiwały w zdanie nie tam gdzie trzeba…Natychmiast poczułam zimny oddech strachu, że robię sobie kuku. Zaczęłam biegać. Od kilku mc dodatkowo intensywnie ćwiczyć. Dopiero zwiększenie intensywności ćwiczeń – tak do konkretnego spocenia dało kapitalny efekt. Do tego stopnia, że nie postrzegam siebie jako hashi…to było. teraz jestem zdrowa 🙂 Dziewczyny ruch to nie jest oklepany slogan. To jest konieczność. I to nie w wymiarze podreptania tylko przeczołgania do utraty tchu. Systematycznie. Działać, a nie gadać o chorobach. Zgodnie z treściami zawartymi na tym blogu to wszystko się da, a to co jest tylko wydaje się takim jakie jest, jeśli w ogóle jest. Bez spiny i strachu. Dzięki Pepsi <3

 20. natalia 27 lipca 2017 o 14:38

  Pepsi, nie mogę znaleźć wpisów o rytuałach tybetańskich…Skasowane są czy ja ich nie mogę znaleźć?? 🙂

 21. Avokado 27 lipca 2017 o 16:16

  Pepsi i Grzegorz czy ph moczu 7 po południu jest ok?

  1. Pepsi Eliot 27 lipca 2017 o 16:28

   tak

 22. owocek 27 lipca 2017 o 18:25

  potrzebuje rady Pepsi, do być może błahego problemu ;/ jakiś czas temu zauważyłam że źle czuję się po chlebie, każdym, pomimo tego np dziś zjadłam dwie kromki, nawet nie miałam na nie ochoty ale nie miałam innego wyboru, a jestem w pracy, tylko to było vegan sycące ( chodź wiem, ze nie ) haha czuje się teraz źle bardzo, i wiem, że już lepsze było nie jeść nic, nic się truć. ile teraz może potrwać proces oczyszczania po zjedzeniu go i czym najlepiej zastąpić pieczywo na szybko ? ;)) ściskam mocno i dziękuję, że jesteś !

  1. Pepsi Eliot 28 lipca 2017 o 00:35

   bananem, kaszą ugotowaną w domu, super sprawa, to bio quinoa (jest w każdym Lidlu) ugotowana i zawinięta w wodorost nori, albo liść sałaty.

  2. grzegorzadam 29 lipca 2017 o 05:49

   Jedz kasze gryczaną zamiast chleba, zagotuj garnek, wstaw do lodówki,
   w szczelny pojemnik zamiast chleba, starczy na tydzień.
   do tego ulubione warzywa, co tam lubisz.

 23. Lucia 27 lipca 2017 o 23:00

  Chudzino, jesteś naprawdę fajna babka. Please don’t go changing. ^^

 24. Paula 28 lipca 2017 o 08:10

  Jestem w 20 tygodniu ciąży i od miesiąca biorę Letrox 75 (levothyroxinum natricum) na niedoczynność Tarczycy. Dodaje,że w momencie zalecania mi tego hormonu moje TSH wynosiło 2,68. Obecnie 2,63. Czy ten syntetyk rzeczywiście jest mi potrzebny? Nie wiem co robić. Lykam te leki ze względu na bejbi ale czy aby na pewno robię dobrze? Urodziłam sie ze sporym niedoborem jodu,rodzice leczli mnie w Prokocimiu przez moje 2 pierwsze lata nie chce by i moje dziecko urodziło się z takim problemem . Może dieta + aktywność fizyczna wesprze moja tarczycę by dała sobie radę do końca ciąży?? Błagam pomóżcie ?

  1. grzegorzadam 29 lipca 2017 o 05:51

   Urodziłam sie ze sporym niedoborem jodu”

   Masz odpowiedź a szprycujesz się protezą letroxem…

 25. Paula 28 lipca 2017 o 08:31

  Dodam,że miesiąc temu robilam USG tarczycy i podobno pracuje bardzo dobrze, jednak jest delikatnie za mała w stosunku do mojej szyi . Jak stwierdziła Pani doktor, może nie dać rady z produkcją hormonów pod koniec ciąży. Robiłam kilkakrotnie badania pod kontem Hashimoto,wyniki wskazują,że mnie nie dotyczy ( ft3-3,13,Ft4-1,42, antyTG<6,40). Jestem jednak wrażliwa na gluten ( puchnięcie twarzy oraz rewolucja w jelitach) od 3 lat straram się go unikać. Proszę odpiszcie.

  1. malgonia 28 lipca 2017 o 09:35

   Paula, nikt nie powie Ci co masz zrobić, sama musisz to wiedzieć, czuć, potrzebować. Nie panikuj. Po prostu czytaj i wyciągaj wnioski. To Ty wiesz jak się czujesz, to Ty wiesz czy twoja tarczyca niedomaga. Organy jak niedomagają dają o sobie znać, posłuchaj tylko dobrze. To Ty musisz być świadoma tego co potrzebuje w tej chwili Twój organizm, z czym tak naprawdę rezonuje.
   Zdrowie Twojego dziecka zależy od wielu aspektów, i od Twojego jedzenia, i od Twoich niedoborów i od Twoich obciążeń i od Tego jakie masz nastawienie, czym smarujesz swoją skórę, jakim powietrzem oddychasz, z jakimi ludźmi obcujesz, ile śpisz, jak bardzo jesteś aktywna, jakiej wody używasz… i tak można by wymieniać w nieskończoność.
   Równowaga w tym wszystkim jest najistotniejsza.
   Jak masz wątpliwości to je rozwiej a nie się tym zamartwiasz.
   Bez strachu (bo on jest zawsze złym doradcą) weź głęboki oddech i rusz ze skrzyżowania, ale świadomie.
   Powodzenia.

  2. Piotr 28 lipca 2017 o 16:26

   Możesz mieć dziurawe jelita i kandydozę . Przydała by się glutamina i może kelp na tarczycę . Ta reakcja na gluten nie musi być tylko na niego ale na drożdże z którymi w pieczywie jest on zawsze łączony , bo to nie są zwykłe drożdże jak kiedyś . Nie wiem czy w Polsce tych się używa , ale są gatunki tzw . termofilne , które hoduje się na kościach , więc są one jak zombi i gdy je zjemy a nie zostaną strawione to zjadają nam minerały i witaminy , a gdy mamy dziurawe jelita i dostaną się one do krwi to jest masakra i chorujemy wtedy na wszystko , bo one zjadają nas wtedy od środka . Organizm sam nie potrafi się ich pozbyć a stanowią one napęd dla wszelkich guzów rakowych . Wymyślili to Naźiści , żeby do chleba je dodawać i nas się pozbyć .

   1. grzegorzadam 29 lipca 2017 o 05:59

    Kto to są ”naziści” i dlaczego piszesz o nich z wielkeij litery?!

    1. Piotr 29 lipca 2017 o 19:08

     Naziści wyszło z dużej , bo to miał być początek zdania ale potem go zmieniłem i tak już zostało .

     1. grzegorzadam 29 lipca 2017 o 21:02

      Dalej niew wiem którzy to ci ”naziści”…

    2. Piotr 30 lipca 2017 o 14:39

     To ci którzy , w każdym wieku nazywają siebie inaczej . W dwudziestym wieku nazywali się naziści , w dwudziestym pierwszym nazywają się islamiści , w średniowieczu to byli krzyżacy itd.

     1. grzegorzadam 1 sierpnia 2017 o 19:13

      Ciekawe co piszesz…
      Beznarodowcy?

 26. Visenna 28 lipca 2017 o 21:24

  Nikt nie je drożdży na surowo, jakiego pochodzenia by one nie były. Drożdże są zabijane przez wysoką temperaturę, Tak około powyżej 40 stopni C. Więc ciasto drożdżowe pieczone w temp. 180 stopni i chleb pieczony w temp.220 stopni już nie posiada aktywnych drożdży.
  Jem pieczywo, które sama wypiekam i nie czuję objawów dziurawego jelita.
  Idąc tokiem myślenia niektórych osób wypadałoby siedzieć w szklanej bańce i wszystkiego wokół się bać, bo szkodliwe i zatrute.

  1. Piotr 29 lipca 2017 o 19:13

   Przecież napisałem , że są termofilne czyli , że lubią wysoką temperaturę , np bakterie termofilne – giną poniżej temperatury: 40° C a żyją powyżej . Jak jest dokładnie z tymi drożdżami to nie wiem , ale normalnie to napewno nie jest .

 27. grzegorzadam 29 lipca 2017 o 06:02

  spirilina i chlorella nie może być stosowana jeżeli ma się amalgamaty.”

  Nie prościej pozbyć się rtęci z uzębienia?

 28. Coda 31 lipca 2017 o 15:06

  Witam
  W szczególności grzegorzadama nie moge wejsc na swoim nicku na forum a szkoda.
  Zadam tu pytanie nie czytałam całego wątku, suplementuje troszke i po 2 msc zrobiłam wyniki sa gorsze niz przed suplementacja. Magnez cynk, b12, bcomplx, spirulin,a omega3, sylimarol, po 2 godz zelazo z witamina c i po 2 godz jodavit z selenem. Co robie nie tak?? Moje wynniki tarczycowe stoją w miejscu. Pije soki odkwaszam organizm, ale srodowisko zasadowe uwielbiają grzyby i nabawiłam sie okropnych dolegliowsci drożdżycy sluzówek oczu i sromu musiałam zażyc flukonazol. Grzyby do rozmnazania potrzebuja srodowiska zasadowego a same wytwrzaja kwasne. Nic nie dała alkalizacja:(

  1. Pepsi Eliot 31 lipca 2017 o 19:16

   Coda przede wszystkim pytaj u sprzedawców swoich suplementów

  2. grzegorzadam 1 sierpnia 2017 o 19:17

   2 miesiące to za krótko na wnioski.

   ” Pije soki odkwaszam organizm, ale srodowisko zasadowe uwielbiają grzyby i nabawiłam sie okropnych dolegliowsci drożdżycy sluzówek oczu i sromu musiałam zażyc flukonazol.”

   Gdzie to przeczytałaś?
   A flukonazol w czym miałby pomóc? Pomógł?
   Żadne pasożyty nie tworzą agregatów w zasadowym organizmie.

 29. Coda 31 lipca 2017 o 15:19

  Rano na czoczo pije wode z octem jabłkowym bio naturalnie metny, dosypuje do tego szypte soli himalajskiej, i czasem wsypuje zielony sproszkowany młody jeczmien. Unikam nabiału chleba na drozdzach wcinam duzo warzyw, codziennie litr lub poł soku z marchwii i selera, lub sok zburakow i jabłek zakwaszony sokiem z cytryny. Zakupiłam tez i brałam super enzymy zeby dokwasic zoładek, pojawiły sie jednak okropne gazy nie wiem czy to dobry objaw.

 30. Coda 31 lipca 2017 o 22:05

  Kupuje suple z roznych zrodeł internetowych, o co mam pytac?

  1. Pepsi Eliot 1 sierpnia 2017 o 08:24

   Naszą wiedzą i poradami dzielimy się z ludźmi, którzy chcą również nam przekazać swoją energię, czyli kupują w naszym sklepie. Pytaj tam, gdzie będziesz kupować.

 31. Kasia M. 4 sierpnia 2017 o 10:15

  Mam niedoczynność tarczycy i od ok. 7 tyg biorę letrox. Mam też zespół policystycznych jajników no i biorę tabletki anty. Z tego co pisałaś powinnam je odstawić, bo niekorzystnie wpływają na tarczycę. Ale co wtedy z policystycznymi jajnikami? ;/ ez tabletek okresu prawie brak lub strasznie nieregularny… no i czy na tak wczesnym etapie można odstawić letrox od razu? W październiku idę na wizytę kontrolną do endo. Zastanawiam się jak zareaguję na moją decyzję o zmianie leczenia…

 32. slyfoto 27 sierpnia 2017 o 07:20

  ojjj…. czy naprawdę olej rzepakowy na zimno tłoczony to totalne …zero? ?

  1. Pepsi Eliot 27 sierpnia 2017 o 07:43

   gorzej, bo zero jest obojętne

  2. grzegorzadam 27 sierpnia 2017 o 09:03

   Syf GMO, poczytaj o powstaniu tego syfu.

 33. Andżelika 29 sierpnia 2017 o 22:02

  Pepsi, mam niedoczynność tarczycy (bez hashi) i od kilku dni suplementuje jod przez skórę (jodyna)-plamka znika w ciagu 9h. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale od tego czasu zaostrzyl mi się trądzik. W necie wyczytałam, ze jod źle wpływa na cerę- czy to prawda? Myślałam, ze będzie wręcz odwrotnie gdy np jod pomoże w funkcjonowaniu tarczycy, jajników-mam pcos. Jeśli nie mam hashi to mogę dodać do tej suplementacji „jodyną” chlorelle lub spiruline tib? Który produkt będzie lepszy dla wsparcia tarczycy? Niedawno zrobiłam pakiet tarczycowy i ft3 i 4 wyszlo mi bardzo nisko(ft3 na poziomie 10% a ft4 34%)-chce naturalnie spróbować sie z tym uporać..

  1. Pepsi Eliot 29 sierpnia 2017 o 22:08

   selen G&G, Chlorella This is BIO, Witamina C TiB, magnez TiB, D3+K2 TiB, jaki masz poziom 25(OH)D? kuracja Greens & Fruits TiB , jakie pH mczu na czczo i o 12 w południe, jaki kolor moczu?

  2. grzegorzadam 29 sierpnia 2017 o 22:12

   W necie wyczytałam, ze jod źle wpływa na cerę”

   Kto tak pisze?
   Przy zatrucaich chlorowcami taka (przejściowa) reakcja jest możliwa.
   Zrób sobie analizę pierwiastkową APW, będziesz miała odpowiedź:
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

 34. mia 1 września 2017 o 12:45

  Piję płyn lugola 5% na candidę, po 10 kropli 3 razy dziennie i jest super oprócz tego, że strasznie piecze mnie po wypiciu gardło. Why? rozcieńczam go w szklance wody. Może być tak, że mam grzyba w gardle i w przełyku i to go drażni? bo nie wiem o co innego mogłoby chodzić..

  1. grzegorzadam 1 września 2017 o 21:56

   Tak, bywa, że przypiecze, biorę teraz po 20 kropli raz dziennie,

   ”Może być tak, że mam grzyba w gardle i w przełyku i to go drażni? bo nie wiem o co innego mogłoby chodzić..”

   Może tak być, to wspaniały środek.
   Po jakim czasie plama znika ”se”?

 35. Agata Zdzieborska 5 października 2017 o 20:13

  Pepsi, a Co zrobic jesli mam Ft3 OK 25% a ft4 OK 67% Co oznacza,ze brakuje czegos by zmienic wlasnie to nieszczesne ft4 w Ft3??
  Czy moge pic OK 20minut po wzieciu euthyroxu kolagen z wit C??Czy nadal musze czekac 30 minut po lekarstwie?

  1. grzegorzadam 5 października 2017 o 21:28

   Jakiim ”lekarstwie?

   Dlaczego stresujesz się ft3, ft4?
   Przecież to tylko objaw czegoś:
   http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

 36. giwonka 8 października 2017 o 00:02

  Cześć kochani. Od 2 tyg zmieniłam po lekturze bloga od razu swoje życie o 180 stopni. Zresztą powiem szczerze, że w jakiś nałóg wpadłam i dzieci me w liczbie 3 szt zaniedbuję 😀 ciągle czytając… Nie jem mięsa, glutenu, kazeiny. Niestety jeszcze popijam kawę, którą słodzę erytrytolem. W sklepie TiB zakupiłam wszystkie polecone mi przez Pepsi suple: B6, cynk, kwas foliowy, d3+k2, selen, wit E (czekam na Omega), robię co rano terapię 4 szklanek, jod na skórę. Duuużo soków, warzyw. Jestem po mastektomii i na hormonoterapii od miesiąca. Nie mam tarczycy od 7 lat i jestem na 100 euthyrox. Dręczą mnie od kilku dni zawroty głowy yyyyy, mocne takie 🙁 . Moje pytania: 1. Czy może to być skutek takiego radykalnego oczyszczania organizmu??? 2. Piję codziennie sok z kapusty, czy powinnam z krzyżowych w ogóle zrezygnować? 3. Pepsi, brać czy nie brać kelp z TiB do kompletu z lugolą smarowaną na skórę, czy nie kombinować jak koń pod górę?

  1. Pepsi Eliot 8 października 2017 o 11:58

   możesz brać i to i to. Dlaczego miałabyś rezygnować z krzyżowych? Raz, że nawet z chorą tarczycą należy jej jeść, tyle, że mniej na surowo, a dwa, że Ty nie masz tarczycy. Zawroty głowy najprawdopodobniej z powodu spadku ciśnienia od nowej diety, albo za dużo siedzenia przy komputerze. Albo raczej od kuracji hormonalnej.

  2. grzegorzadam 8 października 2017 o 13:11

   1. Czy może to być skutek takiego radykalnego oczyszczania organizmu??? ”

   Może, 14 dni to za mało na wnioski!
   Tu trzeba czasu.
   Wyrzuć jakąkolwiek mąkę przemysłową NA ZAWSZE!
   KAŻDA I WYROBY Z NICH SĄ SKAŻONE BROMEM I ALUMINIUM.
   Te ”mąki” stoją na półkach miesiącami, a mąka naturalnie zmielona
   przydatna jest do 2 tygodni.

 37. giwonka 8 października 2017 o 14:00

  Dzięki Pepsi <3 . Chyba zadam durne pytanie…Najwyżej sobie źle o mnie pomyślisz. Hmmm. Nie mam piersi, nie mam tarczycy, czy w związku z tym może tak być, że mój organizm potrzebuje mniej jodu?

  1. Pepsi Eliot 8 października 2017 o 19:11

   sprawdź, suplementuj przez skórę płyn Lugola, i zobaczysz jak szybko plama znika.

  2. giwonka 8 października 2017 o 19:45

   Tak robię jak piszesz Grzegorzuadamie <3. Wywaliłam z menu mąki, mięso, kazeinę, cukry. Wszystko z dnia na dzień po lekturze bloga. Zmieniam swoje życie. Dlatego miałam nadzieję, że to skutki oczyszczania bardziej, te moje zawroty głowy. Jem warzywa, biorę suple polecone przez Pepsi, noszę miedzianą bransoletkę. Ćwiczę codziennie 45 min. na orbitreku. Mam zamiar powrócić za moment do ukochanego biegania.

   1. grzegorzadam 9 października 2017 o 21:55

    Tak nawiasem mówiąc, strasznie Cię okaleczyli zupełnie niepotrzebnie!…

    Ale nic to, jesteś na właściwej ścieżce.
    Wszystko ok, zrobiłbym jeszcze analizę APW i dokłądny biorezonans na patogeny.
    Czasami pokazują bardzo wiele, albo więcej.

    ”Mam zamiar powrócić za moment do ukochanego biegania.”
    Wrócisz,czuć, że masz power 🙂

 38. Pyszczek 12 października 2017 o 09:40

  Cześć Pepsi!
  Już raz mi pomogłaś a właściwie mojemu mężowi który miał mięśnie pleców pospinane na kamień i nerwice. Cały czas moczymy się w soli epsom i kończymy opakowanie 4 Greens, ale nie o tym chciałam.
  Mąż ma niedoczynność tarczycy, Pani endokrynolog którą dopiero co zmieniliśmy przystała na moją propozycję diety zamiast tabletek dla męża i suplementy diety (o dziwo!). Kazała przejść na dietę bez pszenicy i laktozy. Stoję teraz przed decyzją które suplementy zakupić, polecała nam C, D3, E, Cynk i Selen. Chciałabym zakupić u Ciebie w sklepie, ale zastanawiam się które… mam w domu D3 które bierzemy po 8000 j., C w proszku i Cynk helat z Solgara. Zastanawiałam się nad:
  – B-COMPLEX +VITAMIN C&E – 90kaps
  – SELENIUM 200mcg – 120kaps [G&G]
  a może jeszcze OMEGA-3?

  Od pół roku wyeliminowaliśmy z kuchni wszystkie produkty przetworzone, pozbyliśmy się przypraw z konserwantami, sama piekę chleb na zakwasie, robimy soki owocowo-warzywne, pijemy zakwas z buraka i inne kiszonki robione przeze mnie.
  Co kupić? co jeszcze?

  1. Pepsi Eliot 12 października 2017 o 10:20

   tutaj masz pełną rozpiskę, wybierz to co już masz, zobacz jak radzę dawkować i dokup u nas to czego nie masz, a potem przejdź na nasze suple. Z dumą muszę Cię zapewnić, że nasza D3+K2 TiB i K2 TiB w konkyurencji z solgarem wygrywa, mamy K2 z najlepszego na świcie lanortorium, a też pakujemy w szkło 🙂

   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy niedoczynności tarczycy i przy Hashimoto

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
   Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2543-vitamin-d3k2-60kaps-tib–254475917497.html
   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. 
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

   Cynk
   1 kapsułka ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
   a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rumień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Nieszczelność jelita:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   Kwas askorbinowy TiB

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    
   1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używamy bio olej kokosowy surowy

   Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Witamina E (naturalna) jw

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę

 39. Fashmax 25 października 2017 o 23:50

  Po roku diety no gluten i lactose free – tarczyca wrocila do normy 😉 Wystarczy chciec, leki to nie wszystko.

 40. M.G 31 października 2017 o 16:37

  Pepsi, ostatnio robiłam badania i już nie wiem co zrobić. TSH 2,430 (0,400-5,000), FT4 14,890 (8,000-17,000), FT3 4,02 (3,50-7,70). Lekarka powiedziała, że wyniki spoko, bo oczywiście mieści się w normie. No ale ja się spoko nie czuję. Zmęczenie, brak energii, waga stoi w miejscu, nie umiem się skoncentrować, źle mi się uczy. To FT4 niby spoko, ale FT3 w przeliczeniu na proceny wychodzi 12%, wiec to chyba za dobrze nie jest. Dodatkowo zbadałam ferrytynę 7,8 (20,0-159,0), przy czym żelazo jest w normie wiec lekarka olała. Magnez, B12, morfologia w normie. Jakieś rady? Byłabym wdzięczna za wszelką pomoc. Dodam, że mam 18 lat, jeśli to ma jakieś znaczenie.

  1. Pepsi Eliot 31 października 2017 o 17:49

   zbadaj przeciwciała tarczycowe i USG tarczycy

   1. M.G 31 października 2017 o 19:04

    anty TPO miałam robione końcem kwietnia i wtedy było <0,8 (norma 0,00-8,00), powinnam powtórzyć badanie?

    1. Pepsi Eliot 31 października 2017 o 19:41
     1. M.G 31 października 2017 o 20:33

      Faktycznie, ma to sens. O stres jednak nie trudno.
      A ta ferrytyna? Wystarczy włączyć więcej produktów bogatych w żelazo + witamina C żeby polepszyć wchłanialność? Niepokoi mnie tak niski poziom, bo włosy lecą, o paznokciach nie wspomnę

     2. Pepsi Eliot 31 października 2017 o 23:14

      bierz chlorellę 100% organic This is BIO i weź komplex aminokwasów EAA https://thisisbio.pl/aminokwasy/3268-eaa-90kaps-nutrione–8435483505629.html?search_query=EA&results=12

      i zrób biorezonans, bo to mogą też być pasożyty/grzyby

     3. grzegorzadam 1 listopada 2017 o 00:08

      Wystarczy włączyć więcej produktów bogatych w żelazo + witamina C żeby polepszyć wchłanialność?”

      niekoniecznie.
      jaki poziom kwasu żłądkowego?

     4. M.G 1 listopada 2017 o 08:32

      Bardzo dziękuję za pomoc! 🙂

     5. M.G 1 listopada 2017 o 12:15

      Test z sodą wyszedł dobrze, odbiło mi się po 1 min 15 s, więc chyba nie jest źle z zakwaszeniem

     6. grzegorzadam 1 listopada 2017 o 21:16

      przyzwoicie.

 41. maglena 3 listopada 2017 o 14:10

  Witam. A jak zbić prolaktynę? Ale naturalnie czyli normalnie. Mam niedoczynność z hashi. Po wyeliminowaniu glutenu, zmiany trybu życia moje przeciwciała wróciły do normy, tsh również ale ciągle mam podwyższoną prolaktynę (mam też zmiany gruczołowe w piersi). Moja doktorka przepisała mi bromocorn ale zwlekałam z tym lekarstwem ponad rok czasu w nadziei ze moze ta prolaktyna jakoś sie unormuje. Niestety nic z tych rzeczy. Jako że od kilku dobrych lat staram sie zajść w ciąże ostatecznie przyjęłam ten lek, najpierw dostinex później bromocorn. Trwało to może 5 miesięcy (przyjmowanie leku) poziom prolaktyny spadł ale za to TSH poszło w górę 🙁 Nie chcę wracać do tego leku (musiałam przerwać, chyba jakis znak z nieba). Przyjmuję levothyroxine (wczesniej letrox) od 5 lat i wciaż wierzę ze uda mi się zakończyc dni z budzeniem się i widokiem tabletek obok łóżka. 😉 Ostatnie badania pokazują że TSH w normie ale ciągle ta prolaktyna podwyższona. Próbowałam zwiększać poziom dopaminy (kurkuma, biegam, nawet zrezygnowałam ze stresującej pracy na rzecz zmniejszenia prolaktyny). Najgorsze ze moja doktor nie ma innego pomysłu poza bromocornem. Nie próbowałam jeszcze spiruliny. Dodam że obniżanie prolaktyny jest niezbędne do zajścia w ciąże… Czy ktoś ma jakieś pomysły?

 42. maglena 3 listopada 2017 o 14:14

  I dziękuje Pepsi Eliot za wszystkie wpisy o zdrowiu 🙂 Fajnie się to czyta, szkoda tylko ze czasu mało 😉 P.S. Dużo prawdy w postach o hashimoto / niedoczynność tarczycy wiem na własnym przykładzie. Mam nadzieje że uda mi się w niedalekiej przyszłości całkowicie odstawić L-thyroxine. Pozdrawiam wszystkich!

 43. Oksana 7 listopada 2017 o 15:32

  Witam! Naczytałam się tu trochę ciekawych rzeczy =D Od 4 lat lekarze mnie trzymają na letrox 100 i nie chcą powiedzieć jak w naturalny sposób mogłam by się leczyć >:( Miałam niedoczynność tarczycy, teraz wyniki mam dobre. Ale do końca życia mam brać leki?!? Ja nie chcę!!!! Ja wolę naturalnie!!! Proszę o pomoc! Czy mogłam by sama po woli odstawić letrox i zacząć się leczyć naturalnie!? Może ktoś już tak robił? czy już jest za późno? :'(

  1. Takajaka 8 listopada 2017 o 09:48

   Raczej odwrotnie. Najpierw zmiana stylu życia i suplementacja a po uzupełnieniu niedoborów i przywróceniu prawidłowego stanu organizmu stopniowe powolne schodzenie z dawki.

   1. grzegorzadam 8 listopada 2017 o 19:19

    Dokładnie tak.
    Dodatkowo wykluczyć trzeba ewentualne przyczyny patogenne, czyli grzybice, Yersinię,
    EBV i inne, biorezonans fachowy wskazany.

 44. Hala 15 listopada 2017 o 16:42

  Na hashimoto choruje 12 lat, nie mam żadnych objawow o jakich wy piszecie. Czy w tym wypadku mogę brać płyn lugola, dietę bezglutenowa. Jestem tutaj nowa proszę o poradę. 🙂

  1. Pepsi Eliot 15 listopada 2017 o 18:28

   przez skórę płyn Lugola tak, to jak doszło do diagnozy Hashi skoro nie miałaś objawów?

  2. grzegorzadam 16 listopada 2017 o 13:08

   to jak doszło do diagnozy Hashi skoro nie miałaś objawów?”

   Otóż to? Jaką masz pewność, że na to chorujesz?

 45. Malgorzata 16 listopada 2017 o 06:45

  Witam. Postanowiłam wpisać się bo może ktoś skorzysta…
  Miałam niedoczynnosc tarczycy. Lekarz stwierdził Haszimoto. Moje aTpo to ponad 137.- było. Plus 2 guzki na tarczycy. 1,5 roku walczyłam. Pominę listę suplementow bo wierzcie mi,że była długa. Generalnie w okresie letnim również brałam Wit D dawkę 5 tys. Oczywiście k2 Mk7 nierozlacznie. Weszłam w porę jesień zima w poprzednim roku przeszlam na 12 tys. W tym roku jesień 15 tys plus 200 jedna k2 Mk7. Mój poziom 25(OH) po braniu owej dawki to 77 jedn. Jak wiecie aby wyleczyć przewlekłe stan zapalny min musi być 80 i ponad. Chlorelle 10 tabletk , plus 10 kropel płynu Lugola PILAM ! Na odrobinę mleka dosłownie odrobinkę. Selen,cynk, Mg, B100, Wit c, itd…itd. moje Atpo spadło ze 137 na 21 w 1,5 roku. Tłuszcze zwierzęce ograniczyłam do minimum. Olej konopny, Krokoszowy. Kokosowy te tylko na zimno. Czyli w tym samoleczeniu w miarę właściwą dieta. Słodkie sporadycznie i mało. Kawę pije ale filiżankę z mlekiem bez Kazeiny z ksylitolem. Cukru w domu nie ma od kilku lat. Reasumując można? Można. Niestety wymaga wszystko samodyscypliny a z tym u mnie bywa różnie. Ale jakoś poszło.
  Pozostały torbiele w piersiach więc jodu nie pomijam szczególnie ta pora roku a Wit d zwiekszylam do 20 tys. Chlorelle do 20 dziennie. Potwierdzone są badania ,że Wit d leczy niedoczynnosc.
  Między czasie przeczytałam wiele książek znakomitych autorstw do których odwołują się Pepsi….i Grzegorzadam. Oczywiście poszlam dalej. Bez ziół też się nie obeszło i nie obchodzi.
  Warto czytać co Ci ludzie piszą bo jest to preludium do wiedzy która sami też musicie poszerzać. Nie można wymagać by Oni stawiali diagnozę i podali jednoznaczną receptę na wyleczenie. Jest to bardzo złożone. My jesteśmy nauczeni do podania na tacy a tu trzeba wysilić się i czytać,czytać,czytać. Leczenie naturalne jest dość skomplikowane i w zasadzie cały czas te wiedzę się pogłębia i dowiaduje coś nowego bądź po prostu potwierdza. Artykuły Pepsi świetnie naprowadzaja,zwracają uwagę na istotne sprawy,jednakże niestety ale musicie sami też sięgać po te wiedzę jak już wspomniałam.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia w samoleczeniu i odwagi.
  P.s. siedział koło mnie przed laboratorium starszy pan,który odmówił chemii, leczenia raka jelita grubego o ile podawanie chemii to leczenie a nie zabijanie w czasie. Przyjmował pestki moreli. Zapytałam do ilu doszedł dziennie. Do 16. Raczysko znikło.

  1. Pepsi Eliot 16 listopada 2017 o 10:22

   <3

  2. grzegorzadam 16 listopada 2017 o 15:48

   Po prostu znakomicie!

   Kolejne ”placebo” 😀

 46. Manerka 24 listopada 2017 o 18:11

  A czy jest szansa na naturalne leczenie niedoczynnosci przy jednoczesnym braniu antykoncepcji?:(

  1. Pepsi Eliot 24 listopada 2017 o 18:34

   można próbować, ale przy antykoncepcji hormonalnej ciało inaczej reaguje

   1. Manerka 24 listopada 2017 o 19:22

    Rok temu miałam TSH 3.8, ale lekarz rodzinny powiedział ze wszystko jest Ok, powtórzyłam badanie we wrześniu TSH wynosiło 2.8 , trochę czytałam i dowiedziałam się ze nie jest to również satysfakcjonujący wynik. Dzis odebrałam poszerzone wyniki TSH o ft3 i ft4.

    TSH 3.79 norma 0.27-4.2

    FT4 40.26% [ wynik 1.24, norma (0.93 – 1.7)]

    FT3 46.43% [ wynik 3.1, norma (1.8 – 4.6)]

    Nie pójdę z tym do endo bo mi pewnie da hormony a tego brać nie chce !
    Anty tez odstawiam, ale w marcu bo w lutym mam operacje i nie mogę mieć na niej miesiaczki, a po odstawieniu nie mogłabym nią manipulować .

    Czy mam się bardzo martwić tymi wynikami?

    1. Pepsi Eliot 24 listopada 2017 o 21:54

     zrób przeciwciała i UsG tarczycy

    2. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 22:18

     A masz jakieś niepokojące objawy?

     1. minionek 25 listopada 2017 o 10:58

      Właśnie wracam z badań przeciwciał, wyniki będą dopiero we wtorek.
      Z objawów to ciagle uczucie zimna, strasznie mnie to meczy. Ale to może dlatego, ze jem masę owoców?
      Zauważyłam tez, ze kiedy intensywnie biegam moja waga zaczyna rosnąć .. jest to dla mnie bardzo dziwne.
      No i senność…. mam takie zejścia w ciągu dnia ze nie daje sobie rady.
      Chociaż latem ten problem w ogóle nie występuje…

     2. grzegorzadam 25 listopada 2017 o 13:17

      Możesz mieć niedobory jodu… Zimno.
      B3 kwas wspaniale oczyszcza naczynia, te najmniejsze- limfatyczne również.

      Owoce … Może za mało tłuszczu ?

      Senność:
      Popróbuj z kuracją WU, wygodne inhalacje nebulizatorem mogą być skuteczne.

      Pozbyłem się takich senności raz na zawsze dotleniając organizm za pomocą
      kropelek H2o2 na zmianę z wit.C.
      odeszło w niepamięć (kilkukrotna kalibracja co miesiąc i regularne spożycie po tem.)

  2. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 19:00

   Antykoncepcja hormonalna czyni spustoszenie w organizmie kobiety, niestety.

   1. minionek 24 listopada 2017 o 22:27

    Dokładnie ! Jestem w stanie nawet stwierdzić , ze przez podwyższony estrogen antykoncepcja mogłam nabawić się niedoczynnosci… jestem taka zła, ze nie wiedziałam, po prostu nie wiedziałam. Chodziłam otumaniona po tym świecie, ufałam lekarzom… jak taki .. cep, wrrrrrrrrr :((((

    1. grzegorzadam 25 listopada 2017 o 12:02

     Chodziłam otumaniona po tym świecie, ufałam lekarzom… jak taki .. cep, ”

     Każdy tak ma, niektórzy wcale nie zaskakują 😉
     Taka rzeczywistość.

     1. minionek 25 listopada 2017 o 15:47

      Owoce kocham, a tarczyca chyba ich nie lubi? Za dużo węgli? Moje śniadanie wyglada tak ze zjadam zawsze sałatkę owocowa np cały granat, Bio banan, kiwi, pol mango, połówka awokado, Bio pomarańcza, przed naczczo terapia 4 szklanek, później długo długo nic i na obiadokolacje jakaś ryba albo krewetki gotowane w Bio pomidorach i obok surówka z warzyw lub z gotowane mleczkiem kokosowym . Potem jakieś siemię lniane w między czasie dużo pije a po śniadaniu biegam co drugi dzień, jakieś 10 km.
      Dzięki za sugestie z tym dotlenieniem, na pewno spróbuje, ta senność i uczucie zimna mnie wykończy. 🙁

     2. Pepsi Eliot 25 listopada 2017 o 16:47

      tarczyca, ani wątroba nie znosi cukru prostego z tłuszczem, a Ty jesz owoce z tłustym awokado.

 47. minionek 25 listopada 2017 o 17:31

  :((( załamka!! Myślałam ze to dobrze, ze tłuszcz pozwala lepiej przyswoić witaminy…
  czy mogę dorzucić awokado do krewetek zamiast na śniadanie??
  Lub może na śniadanie samo awokado, później owoce?
  Jak żyć skąd to wszystko wiedzieć 🙁

  1. Pepsi Eliot 25 listopada 2017 o 17:32

   no lepiej

 48. minionek 28 listopada 2017 o 19:24

  Wracam z usg i od endokrynologa.
  Niestety nie mam wyniku przeciwciał który mial być dziś , w laboratorium rozlali moje osocze i muszę pobrać krew na nowo….

  Trafiłam chyba na dobrego endo bo niechciałby mnie leczyć euthyroxem, stwierdził ze mogę mieć niedobory jodu i moglibyśmy włączyć suplementację.

  Jeśli przeciwciała będą podwyższone to jednak bałby się jodu, bo podobno sprawa może się pogorszyc. Wtedy zalecalby euthyrox, a raczej letrox, bo nie ma laktozy.

  Tarczyce mam za mała, 8 ml, najmniej powinna mieć 10…

 49. minionek 29 listopada 2017 o 15:09

  Przeciwciała Ok, lekarz zalecił KELP 150 mcg raz dziennie, myślicie ze to dobra dawka?

  1. Pepsi Eliot 29 listopada 2017 o 23:57

   mamy dobry organiczny kelp G&G

 50. Agnieszka23 31 grudnia 2017 o 21:48

  Witajcie, jestem tutaj zupełnie nowa, ale już widzę, że wiele ciekawych informacji można uzyskać. Mam takie zmartwienie. Niedoczynność tarczycy, która daje mi w kość – wieczne zmęczenie, wahania nastroju itd. Byłam na diecie Dąbrowskiej, bardzo dobrze się po niej czułam. Od jakiś dwóch miesięcy męczą mnie bóle stawów. Zaczęło się od dłoni, później stopy, teraz łokcie i kolana. Ból jest okropny i permanentny. Czy to może być od tarczycy. W necie czytałam, że tak, ale czy ktoś się z tym spotkał? I jak sobie z tym radzić? Mam 32 lata, aż taka stara nie jestem chyba. Dodam, że mam też stwierdzoną chorobę Reynaulda. Będę wdzięczna za każdy komentarz. Pozdrawiam!

  1. Pepsi Eliot 31 grudnia 2017 o 22:00

   jakie masz przeciwciała tarczycowe, czy to Hashimoto? robiłaś USG tarczycy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *