Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
0
18 online
30 216 VIPy

Jak prosto zgładzić pleśń? Czy w twojej solniczce jest już witamina C?

Tak więc efekty toksyczne pleśni mogą pozostać niezauważone przez kilka tygodni!

Słyszałaś o aflatoksynie? Fatalna pleśniowa kiła

Prawie każdy wie jak bardzo szkodliwa jest pleśń. Okazuje się, że wiele problemów można rozwiązywać prostymi metodami. A najlepszym pomysłem może okazać się postawienie na stole solniczki z yyy… kwasem askorbinowym, czyli witaminą C.

Aflatoksyna

Niektóre pleśnie wytwarzają bardzo toksyczne substancje, a nawet jedne z najsilniejszych znanych trucizn. Należy do nich aflatoksyna. Jej działanie zostało dokładnie przebadane, a testy dr Huldy Regehr Clark potwierdziły obecność aflatoksyny w przypadkach raka.

Aflatoksyna mogła się nagromadzić, ponieważ organizm nie zdołał zneutralizować jej dostatecznie szybko.

OWA PLEŚŃ dostaje się do wątroby i po prostu zaczyna ją niszczyć po kawałku. Po większej dawce wątroba zostaje osłabiona przypuszczalnie na całe lata.

Przypadki marskości i zapalenia wątroby zawsze wykazują obecność aflatoksyny

Wątroba walczy z trucizną o własne przetrwanie, lecz po 2 lub 3 tygodniach poddaje się i częściowo obumiera. Tak więc efekty toksyczne mogą pozostać niezauważone przez kilka tygodni!

Pospolite pleśnie spotykane w pieczywie, orzechach, owocach, piwie, occie winnym i syropach wytwarzają aflatoksynę, która blokuje detoksykację propanolu w ustroju.

Kupuj świeży chleb w piekarni lub wypiekaj własny. Orzechy przemywaj rozpuszczoną witaminą C i praż. Zamiast syropów stosuj miód i dodawaj witaminę C.

Bywa, że czytelnicy bloga jedzą orzechy brazylijskie w ramach suplementacji selenu. Ponieważ spotkałam się tyle razy ze spleśniałymi orzechami brazylijskimi, proponuję właśnie tę metodę, czyli przemycie orzechów rozpuszczonym kwasem askorbinowym. A nawet (pomimo, że jestem witarianką) dodatkowe ich podprażenie.

Dr. Clark obwieszcza na podstawie swoich długoletnich badań:

 • Witamina C pomaga neutralizować wszystkie toksyny pleśniowe, również aflatoksynę
 • Trzymaj sproszkowaną witaminę C w solniczce. Dodawaj ją gdziekolwiek to możliwe, do płatków, zupy, ryżu (wystarczy 1/8 łyżeczki, czyli mniej niż pół grama).
 • Sposoby leczenia opisywane w wydawnictwach naukowych to: nadtlenek wodoru, woda z limoną, czy cytryną, metadwusiarczyny (znany reduktor) i wysoka temperatura.
 • Próbowałam temperatury i witaminy C, która również jest czynnikiem redukcyjnym.

Likwidacja aflatoksyny

 • Zwykłe posypanie prażonych orzeszków witaminą C nie daje pożądanych efektów, ponieważ pleśń penetruje nie tylko ich powierzchnię. Najpierw należy wypłukać je w wodzie, następnie namoczyć i dodać witaminę C (1/4 łyżeczki na 1/2 litra orzeszków). Odstawić na 5 minut, aby mogła zajść reakcja, odlać wode i wysuszyć orzeszki w piekarniku (uwaga na benzopireny).
 • Ryż i makarony częściowo są odpleśniane poprzez gotowanie, a częsciowo przez dodanie witaminy C (nie za dużo, by nie popsuć smaku).
 • Brązowy ryż jest szczególnie podatny na pleśnie

Kto to Hulda Regehr Clark?

Hulda Regehr Clark studiowała biologię w Kanadzie, naturopatka, autorka, i kontrowersyjna propagatorka medycyny niekonwencjonalnej. Twierdziła, że istnieją dwie przyczyny chorób u ludzi: pasożyty i zanieczyszczenie środowiska.

W wieku 81 lat zmarła w Kalifornii w 2009 roku zachorowawszy niestety na szpiczaka mnogiego (nowotwór układu krwiotwórczego). Tyle mówi w wielkim skrócie biografia.

Dezynfekcja produktów żywnościowych wg dr Clark

 • Sterylizujcie każdą rzecz przed lub po przygotowaniu. wystarczy zrobić to raz.
 • Korzystajcie z płyty kuchennej, a nie kuchenki mikrofalowej, by zachować wit.C i german.

1. Dezynfekcja płynem Lugola

1 kropla płynu Lugola
1 litr wody

 • Napełnić zlew lub miskę odmierzoną ilością wody. Zaznaczcie jej poziom kreską, żeby nie musieć jej mierzyć następnym razem.
 • Dodać płyn Lugola (1 kropla na litr). Zanurzyć sałatę lub szpinak, tak by liście były dobrze zamoczone, na minutę.
 • Można je potem spłukać.
 • Nie zostawiać wody do późniejszego użycia, gdyż traci swoją moc.

2. Dezynfekcja cysteiną z solą

1/8 łyżeczki proszku cysteiny
1/8 łyżeczki soli
1 litr wody

 • Zamieszać do rozpuszczenia.
 • Zanurzyć produkty rolne na 5 minut.
 • Nie ma potrzeby płukania.
 • Kiedy cysteiny z solą używa się do sterylizowania napojów, np. mleka lub soku, te szybko zaczynają pachnieć siarką, więc należy równie szybko je zużyć.

3. Dezynfekcja HCl (kwas solny)

1-2 krople HCl na pół szklanki wody

 • Dobrze wstrząsnąć
 • Pozostawić w nim żywność na parę minut

4. Dezynfekcja światłem o pełnym spektrum

 • Wilgotna żywność wymaga 5 minut,
 • Sucha żywność wymaga 20 minut.
 • Należy ją umieścić blisko żarówki

… Do niektórych potraw można dodawać sok cytrynowy i ocet jabłkowy. Najpewniejszym sposobem jest rozpuszczenie 1 łyżki stołowej w szklance wody razem z łyżeczką miodu. Daje to wodzie słodko-kwaśny posmak, poprawiajàc jej walory smakowe.

Świeży sok z cytryny lub ocet, oraz „solniczka” z kwasem askorbinowym i łatwy w użyciu dozownik z miodem powinny się zawsze znajdować na stole.

w didaskaliach

Maleńka szczypta kwasu askorbinowego wmasowana w tylną, zajętą nalotem część języka i dobre wypłukanie ust, dbając, aby kwas nie skontaktował się ze szkliwem zębowym, w okamgnieniu likwiduje ten nalot.

Obfite posypanie ananasa, przed obraniem, od spodu, w miejscu, gdzie pojawia się pleśń (właśnie) kwasem askorbinowym i przemycie ananasa pod bieżącą wodą sprawi, że będzie jak świeżo zerwany, oczywiście bez pleśni.

owocek

Źródło:


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 3 326 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. Hanna 18 maja 2020 o 13:21

  Ja do tego typu rzeczy używam ozonatora. Usuwa wszystko co złe z żywności, wody, ubrań, powietrza. Jest super!!!

  1. Spark 1 czerwca 2021 o 07:08

   Jaki ozonator polecacie? Na co zwrócić uwagę ?

   1. Pepsi Eliot 1 czerwca 2021 o 18:12

    poszukaj gdzieś na jakimś forum

 2. Hania 18 maja 2020 o 19:48

  No właśnie, co sądzisz o ozonowaniu? Ja ozonuję wszystkie warzywa i owoce po przyniesieniu do domu. Nie wiem tylko jak ozonować orzechy 🙂

  1. Jarmush 19 maja 2020 o 06:25

   ozonowanie i C

 3. bozena 18 maja 2020 o 22:01

  no właśnie a jak z ozonowaniem, czy to nie bardziej skuteczna metod ?

  1. Jarmush 19 maja 2020 o 06:23

   bardzo dobra, synergicznie z C

 4. Śliwka 19 maja 2020 o 08:38

  Trochę się przestraszyłam, w sprawie tego kontaktu kwasu askorb. ze szkliwem. Może robię sobie krzywdę. Na noc robię sobie butlę wody filtrowanej , lekko gazowanej (niestety lubię) ze szczyptą kwasu askorb.i popijam jak się obudzę z suchością w ustach lub coś. Czasami nawet 1 litr przez noc wypiję. Czyżbym sobie na zęby szkodziła? Pozdrawiam i proszę o pomoc w powyższej. Buziaki

  1. Jarmush 19 maja 2020 o 16:01

   nie rób tego

  2. Karabela 31 maja 2021 o 09:40

   Jak można litr przez noc wypijać? Nie masz cukrzycy? Nie przejmowałabym się Wit C , a ilością płynu, którą wypijasz

   1. Pepsi Eliot 31 maja 2021 o 11:10

    nie wiem o czym mówisz, w nocy się śpi

 5. Przemko :-) 19 maja 2020 o 13:57

  Ozonowanie jest bardzo dobrą metodą szczególnie dla tych, którzy 365 dni (w tym roku 366) spędzają w pobliżu prądu. Natomiast gdy chcesz chociaż na tydzień odciąć się od tzw. cywilizacji i wyjechać dajmy na to do lasu, to oczywiście należy się odpowiednio zaopatrzyć. I tak. Zabieramy ze sobą Jagienkę. No chyba, że sama masz na imię Jagna, chociażby na drugie, to nie trzeba. Jagna zapewnia nam odpowiednim usiadnięciem prawidłowe rozłupanie orzecha. Teraz bierzesz burzę i celujesz z niej piorunem w oweż orzeszki celem wytworzenia dostatecznej ilości ozonu. I już. Pleśnie załatwione na cacy. Prościzna 😉
  Ewentualnie jeśli nie masz żadnej z dwóch wymienionych pod ręką, a ich poszukiwania umęczyły Cię okrutnie, to zwyczajnie pożyczasz od Drogiej sąsiadeczki Huldy solniczkę z askorbinowym. I już!
  Może mniej spektakularnie. Może mniej wystrzałowo. I na pewno nie aż tak szałowo. Ale jakże i równie skutecznie 🙂
  PS: w delegacji tudzież w restauracji też się może przydać!

 6. Karolina 4 czerwca 2020 o 19:47

  Pepsi mam do ciebie zapytanie odnośnie pleśni czerwonej w bananach.zauwazylam że pojawia się zarówno w bananach zwykłych i ekologicznych
  co z nią zrobić?posypać banana witamina c?

  1. Jarmush 5 czerwca 2020 o 08:36

   posyp i dużo odkrój

   1. Karolina 5 czerwca 2020 o 11:59

    Ostatnio zjadłam dużo bananów i muszę ci powiedzieć że one mają całe skóry w czerwonej pleśni,a nawet jak nie na na skórze to jest w środku nawet na ekologicznych widziałam w środku i na zewnątrz.podobno banany atakuje czerwona pleśni,czulam zapach bananów z tych pudełek jest jakby coś gniło ha czuję nawet zapach wymiocin.przepraszam za określenie ale tak pachną nawet te ekologiczne. czy to wina transportu że są mokre i tworzy się ta pleśń czy na drzewach je atakuje tego nie wiem .Jadłam bo nie zdawałam sobie sprawy jeszcze wtedy nie przeczytałam o tych mykotoksynach co powodują .
    nie zjem już banana.Prosze powiedz mi jak się teraz odtruć jeśli rzeczywiście najadłam się tej Pleśni i mykotoksyn Wystarcza jak mówi dr czerniak witaminy …, b i c
    jadłam twoją d bo miałam niska
    napisz mi czy aby wydalić te mykotoksyny organizm zużywa te witaminy?i czy od tych toksyn człowiek może być rozdrażniony?dzięki za odpowiedź

    1. Jarmush 6 czerwca 2020 o 07:44

     Przestań panikować, rób codziennie 4 szklanki, to jest moja rada, jest to naturalne oczyszczanie wątroby, ciała, nawadnianie i dotlenianie. Zawierają też kwas askorbinowy idealny odtruwacz.

 7. Gosia 2 czerwca 2021 o 10:34

  Pepsi, taka prośbą o poradę.
  U mojej 9-letniej córki w biorezonansie wyszła AFLATOKSYNA (20Hz). Z powyższego artykułu wyczytałam, że Wit.C jak zwykle zbawienna jest. Domyślam się, że w dużych dawkach, ale jak jeszcze mogę pomóc córce się oczyścić ? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 2 czerwca 2021 o 12:48

   Podaję Ci więcej informacji, które mogą Ci się przydać, w tym jak oczyszczanie z pasożytów, jakby dziecko złapało jakąś infekcję itd

   Odporność

   Dziecko lat 9

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 2 gram chlorelli This is BIO https://thisisbio.pl/chlorella/21-chlorella-100-organic-230tabl-this-is-bio-5905344040062.html (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę też od małej dawki), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO https://thisisbio.pl/spirulina/20-spirulina-100-organic-230tabl-this-is-bio-5905344040055.html

   Zamiast tych alg możesz podać dziecku HyperFoods This is BIO https://thisisbio.pl/superfoods/4099-hyperfood-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040826.html
   pełna łyżka stołowa zmiksowana z bananem, mlekiem migdałowym bio i garstką jakichś owoców kwaskowych (jagody, maliny, teraz mogą być mrożone)

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib—5905344040680.html

   Tu ważny wpis: https://www.pepsieliot.com/jak-ruszyc/14285/czy-trzeba-wycinac-migdalki-tylko-7-prostych-krokow-aby-uratowac-migdalki.html

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 2 tabletki D3+k2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację
   lub 2 porcjae Liposomalu D3+K2 TiB (czekamy na dostawę tej do ssania ze Stanów, i przylecą też nasze świetne probiotyki dla dzieci, o opatentowanym składzie)

   oraz też po śniadaniu 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html

   W razie potrzeby kapsułki Vitek i omega 3 można przecinać i wysypywać/wylewać zawartość i mieszać z czymś pysznym.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
   Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa

   Zalecenia dziennego spożycia magnezu w sumie, czyli z pokarmami:
   Od narodzin do 6 miesięcy 30 mg
   Niemowlęta w wieku 7–12 miesięcy 75 mg
   Dzieci 1–3 lata 80 mg
   Dzieci w wieku 4–8 lat 130 mg
   Dzieci w wieku 9–13 lat 240 mg
   Nastolatki 14–18 lat 360 mg
   Nastolatkowie 14–18 lat 410 mg
   Kobiety 310–320 mg
   Mężczyźni 400–420 mg
   Nastolatki w ciąży 400 mg
   Kobiety w ciąży 350–360 mg
   Nastolatki karmiące piersią 360 mg
   Kobiety karmiące piersią 310–320 mg

   Uwaga: przy problemach z wypróżnieniem u dziecka 9 lat można zastosować płaską łyżeczkę chlorku magnezu na szklankę wody z cytryną i dziecko niech wypije kieliszek 125 ml (pół szklanki). Nie jestem lekarzem, wszystko o czym piszę należy skonsultować z pracownikiem służby zdrowia.

   Jednak przy unormowanych stolcach sól Epsom TiB, czy chlorek magnezu TiB tylko do kąpieli stóp lub do wanny, nie należy zostawiać dziecka samego w wannie.

   PROBIOTYKI!!!!

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy. Doskonały probiotyk opatentowany Probiotic This is BIO, niech zjada codziennie tuż przed śniadaniem 1 żelkę.
   https://thisisbio.pl/dla-dzieci/4154-kids-probiotic-30-zelek-this-is-bio–5905344040840.html

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym.

   Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB

   Wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.

   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   Na codzień dziecko powinno przyjmować pół porcji /o,5 grama Liposomalu C TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2512-liposomal-vitamin-c-250ml-tib–5905344040321.html

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   W przypadku wzdęć u dzieci

   Należy dziecku podawać bulion z kości zwierząt z hodowli organicznej, albo bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit z dodatkiem kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   Nie jestem lekarzem, dlatego zawsze należy skonsultować się z pediatrą. Takie jest prawo.
   Serdecznie ściskam <3

 8. taka prawda 9 czerwca 2021 o 10:00

  dr Clark zasłabła na ulicy i została przewieziona do szpitala A tam się już postarano by z niego nie wyszła… Była niewygodna… dla wielu tego świata.
  Info o chorobie (raku) to ściema. Nie warto tej ściemy dalej podawać ludziom. Pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 9 czerwca 2021 o 18:39

   Nieeeee, o każdym naturopacie mówi się w ten sposób. Wszystkich pozabijali? Pomyśl, jak ktoś taki umiera a teoretycznie mógłby żyć, to trzeba dorobić teorię . Moim zdaniem pracowała z dużą ilością chemicznych odczynników, ciągle narażona na pleśnie itd.

 9. Renata 9 czerwca 2021 o 18:46

  Czytałam coś o tej Huldzie kiedyś. Odrzuciło mnie, bo nie wyobrażam sobie takiego życia, żeby ciągle bać się toksyn i pasożytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum