Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 304 372
161 online
41 805 VIPy

Jak przechowywać owoce jagodowe żeby się nie psuły?

Na targu warzywnym i w zieleniaku dostaję czasem małpiego rozumu. Mówią do mnie te wszystkie piękne warzywa i owoce, uśmiechają się zalotnie i kuszą swoimi barwami. I choćbym miała listę zakupów i plan na wszystkie posiłki świata, to kupię coś jeszcze i zapełnię wszystkie swoje pojemniczki i wielorazowe woreczki. Szczególnie latem! A to wpadnie słoik jagód, a to kobiałeczka truskawek lub porcyjka malin. I wszystko jest spoko, dopóki nadwyżka nie przestaje mieścić się do pełnego witamin koktajlu i powstaje zgrzyt.

Co zrobić z nadmiarem owoców jagodowych i jak je przechowywać?

Ocet jabłkowy

Przed zapakowaniem ich do lodówki wrzuć na 5 minut owoce jagodowe do wody z połową szklanki octu. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się zanieczyszczeń i pestycydów, ale także przedłużysz ich żywotność. Następnie opłucz je i bardzo dokładnie osusz (zostaw je w sitku lub na ściereczce nawet na kilka godzin.

Trik z ręcznikiem

Przygotuj niewielką ściereczkę lub ręcznik i umieść go na dnie pudełka z owocami, a górę zamknij. Ideą tego haka jest to, że ręcznik pochłania wilgoć, która jest przyjacielem pleśni. Uwaga: trik zadziała tylko jeśli w pudełku nie będzie zbyt wielu warstw owoców.


Przejrzyj owocki

Zanim radośnie odłożysz je na bok lub schowasz do lodówki, przejrzyj owoce i wyrzuć te spleśniałe lub wyglądające jakby miały się zepsuć zanim je zjesz. Na początku zawsze zużywaj te o widocznie krótszej żywotności.

Chroń się przed pleśnią C-ntastycznie

Świetnym odpleśniaczem jest witamina C. Posyp delikatnie (jakbyś oprószała solą) kwasem l-askorbinowym owoce a unikniesz ich szybkiego pleśnienia i zepsucia się.

Zamroź się

Możesz zamrozić sproszkowane owoce i dzięki temu trikowi wykorzystać je nawet za parę tygodni czy miesięcy! Nie ma nic lepszego niż w pierwsze chłodne, niemal jesienne poranki wyjąć z lodówki woreczek owoców pamiętających słońce!

Sproszkuj się

Ostatnia opcja, ale moja super ulubiona. Sproszkowane owoce jagodowe. Są zawsze pod ręką, jeśli są ze sprawdzonego źródła, to ma się pewność, że są organiczne i przepyszne. Nie psują się, nie pleśnieją i idealnie nadają się nie tylko do celów spożywczych, ale także kosmetycznych. Mój absolutny hit i to, co zawsze warto mieć w domu!

uściski:)

(Visited 2 105 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum