Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 710 236
89 online
42 332 VIPy

Jak przywrócić gęstość włosów oraz brwi z poziomu intelektu?

Znakomita większość obywateli leczy się, lub chce się leczyć z poziomu intelektu, czyli ego. Nie twierdzę, że się nie da, chodzi po tej planecie masa wyleczonych, zaiplantowanych, uratowanych dzięki poziomowi współczesnej medycyny alopatycznej, byłych pacjentów.

Z poziomu bytu mało kto chce się leczyć, bo raz, że niewiadomo co to? A, jak już, wierzy się, że to nadejdzie z nieba, więc z poziomu bytu (jakby co), leczyć się chce prośbą modlitewną, gdy robi się bojno i niejako zawiodło na medycynie. I zdarzają się przypadki, że to działa, gdy potrafi się wypuścić czystą intencję.

Bowiem rzeczywistość jest wypadkowym obrazem Twoich myśli (trochę ją zakłócają myśli bliskich, nawet sąsiadów, ale nie tak bardzo). Przy czym, wszystkich myśli, w tym sprzecznych, wątpiących w wyzdrowienie, podważających możliwości ewolucji własnej świadomości, oraz tych, że intelekt wie lepiej. To się dopiero zobaczy.

A więc nawet tkwiąc w intelektualnym błędzie, biorąc przekonania za własną prawdę, biorąc ego za intuicję, realizując cel obcego wahadła destrukcji, owszem, możesz wyleczyć się z poziomu bytu, bo gdy uda Ci się tam przedostać, wszystko dzieje się natychmiast, jak we śnie. Gdyż takie są prawidła przestrzeni transcendentnej, niezmaterializowanej energii, inaczej niż w naszej gęstej w materię grze.

A tu, któregoś dnia, na drugi dzień po imieninach cioci, gdzie bawiłaś na torcie z całą rodziną, wydarzyło się jakby mniej włosów na Twoich brwiach, oraz generalnie na głowie.

Czyżby spowolnił Ci metabolizm?

Posłużmy się więc intelektem, bo to, póki co, najlepiej Ci wychodzi.

Po drugiej stronie medalu niezbyt dobrego przyspieszania metabolizmu siedzi inny niefajny metabolizm, ten zdecydowanie spowolniony, prowadzący nie tyle, że do odmłodzenia, ale wręcz brzydnięcia, gdyż do utraty Twoich loków.

Dowody naukowo empiryczne są takie, że utrata włosów jest wynikiem zmniejszonego metabolizmu w mieszkach i dotyka na dużą skalę ludzi z niskim poziomem hormonów tarczycy. Trzon włosa wraz z korzeniem zostaje przedterminowo wyrzucony ze skóry głowy, a do tego włosy stają się kruche, oraz rozdwajają się przy końcach.

Takie, raczej niepokojące Cię zjawiska często korelują z niskim poziomem hormonów tarczycy. Dlatego można zdiagnozować już na oko niski poziom tarczycy widząc łysienie na skroniach (nie tylko), a jeszcze bardziej precyzyjnie, dostrzegając braki włosów przede wszystkim na zewnętrznych końcach brwi.

Problemy z tarczycą mogą rozwinąć się w każdym wieku i pojawiają się zwykle na tyle wolno, że nie idą w parze z wyraźnymi symptomami. Ogromna ilość ludzi może mieć nierozpoznane problemy z tarczycą, a zdecydowana większość z nich to kobiety.

Gruczoł tarczycy jest mistrzem metabolizmu

Gdy nie działa prawidłowo, może mieć wpływ na każdy aspekt zdrowia, a w szczególności na ciężar ciała, jego mentalność, zmienną osobowość, temperaturę i poziom energii. Grubość i jakość skóry jest również zależna od czynności tarczycy.

Problemy z tarczycą (w tym znacznie rzadziej występująca nadczynność) dają się we znaki jednej na pięć kobiet w pewnym momencie ich życia.

Nieleczona niedoczynność tarczycy znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych i chorób zwyrodnieniowych. Należy też mieć na uwadze, że lekarze mogą, albo zbyt pochopnie zdiagnozować niedoczynność tarczycy i zapisać syntetyczne hormony, albo wręcz przeciwnie uznać, że TSH równe 3 jest w normie. Plusem drugiej diagnozy jest to, że nie otrzymasz recepty na euthyrox, czy coś podobnego.

Hormony mogą po niedługim czasie wrócić do normy, o czym dochtore jakby nie wiedziało. Szczególnie u ludzi na diecie niskobiałkowej (czyli normalnie białkowej), ale nie tylko.

Innym objawem (obok wypadania włosów) niedoczynności tarczycy jest słabsze bicie serca, a wtedy ilość tlenu, która ma być dostarczana do komórek jest mniejsza. Czyli widzisz, że spowolniony metabolizm też nie jest najlepszym rozwiązaniem problemów zdrowotnych, a już z pewnością nie wspomaga chudnięcia.

 • Dla uzupełnienia wywodu o niedoczynności tarczycy dodaję, że wraz z utratą włosów, oraz siwieniem, do objawów niedoczynności tarczycy należą trudności ze schudnięciem, najczęściej właśnie tycie, oraz bóle mięśni i stawów.
 • Gwałtowne lub długotrwałe zaparcia są często związane z niedoczynnością tarczycy, zaś biegunka i zespół jelita drażliwego, najczęściej łączą się z nadczynnością tarczycy.
 • Depresja i lęk, w tym nagłe ataki paniki, mogą być również objawami zaburzenia czynności tarczycy.
 • Czując, że jest Ci zbyt ciepło (nadczynność, lub menopauza), lub za zimno (niedoczynność, zmęczenie nadnerczy), gdy wszyscy wokół czują się komfortowo również może sugerować awarię tarczycy, podobnie jak nadmierne zmęczenie.
 • Jeśli jesteś zmęczona, gdy wstajesz po dobrze przespanej nocy, lub gdy potrzebujesz drzemki lub nawet dwóch, aby móc prosperować w ciągu dnia, prawdopodobnie masz problem z tarczycą.

Jeśli Twoja tarczyca nie funkcjonuje prawidłowo, ciało będzie próbowało oszczędzać energię poprzez skierowanie jej z obszarów nieistotnych do obszarów wymagających szybkiej naprawy i regeneracji.

Właśnie piękno Twoich włosów, jest ostatnią sprawą o którą będzie dbało ciało o spowolnionym metabolizmie.

Bowiem niedoczynność tarczycy sprawia, że spada wchłanianie jelitowe i wykorzystanie składników pokarmowych jest zagrożone. Nie ma wtedy wystarczająco dużo surowców budowlanych, aby zachować zbędne części Ciebie, czyli Twoje loki.

Co dobrze byłoby jeść przy niedoczynności tarczycy?

Ważne jest, aby dostarczać sobie z dietą Omega-3, niezbędne kwasy tłuszczowe do lepszego funkcjonowania mózgu, a także pełnej puli aminokwasów przyczyniających się do wytwarzania związków chemicznych stymulujących dopaminęw mózgu. Najlepsze białka to takie, które nie zawierają antybiotyków, hormonów i pestycydów.

Buraki przywracają poziom dopaminy i wywołują poczucie zadowolenia. Buraki zawierają betainę, aminokwas który działa jak środek przeciwdepresyjny, tworząc uczucie przyjemności i radości.

Jabłka również zwiększają moc mózgu i pomagają w utracie wagi. Są bogate w kwercetynę, która jest silnym przeciwutleniaczem i może pomóc w zapobieganiu chorób neurodegeneracyjnych, a także stymuluje produkcję dopaminy.

Sok z arbuza pity jak najczęściej, najlepiej codziennie, bowiem jest bogaty w witaminę B-6, ważny składnik odżywczy do produkcji dopaminy.

Jedzenie zawierające kwas foliowy pomaga mózgowi produkować więcej dopaminy. Dobrym źródłem kwasu foliowego obok idealnej chlorelli są w większości zielone warzywa liściaste. Takie jak brokuły, jarmuż, kalafior, soczewica, fasola garbanzo, czarna fasola i papaja.

Uważka, roślinne źródła kwasu foliowego MUSZĄ być spożywane na surowo (przy czym suszenie i proszkowanie, albo mrożenie pokarmu nadal zalicza go do raw food, czyli surawki), aby zapewnić wystarczającą ilość kwasu foliowego jako źródła składników odżywczych.

Tyrozyna jest głównym aminokwasem, który powoduje wytwarzanie dopaminy w mózgu. Pokarmy bogate w tyrozynę to banany, truskawki, jagody i suszone śliwki.

Należy włączyć również suplementy multiwitaminowe z grupy B, C i E, gdyż to dodatkowo pomaga stworzyć zapasy dopaminy w mózgu, jak twierdzą badacze z Franklin Institute, na stronach Nauka Nauka (tyle, że z angielska).

Niektóre zioła również są zalecane, żeby zwiększyć ilość dopaminy w mózgu, takie jak kozieradka, miłorząb japoński, żeń-szeń, czerwona koniczyna, pokrzywa, mniszek lekarski i mięta pieprzowa.

W szczególności zielona herbata zawiera polifenole, które mogą zwiększyć wydajność dopaminy. Co do przyjmowania ziół zawsze należy zasięgnąć porady lekarza, gdyż często wbrew pozorom to silnie działające lekarstwa.

Ospałość i brak energii, oczywiście mogą wskazywać również na inne poważne choroby, oprócz niskiego poziomu dopaminy, dlatego niezwłocznie należy udać się do mądrego dochtore.

Z poziomu bytu z kolei, leczysz się czystą intencją wyzdrowienia, dla ułatwienia sobie sprawy z ego, dałaś mu wiele powyższych zadań. Prawda jest jednak taka, że w czystym ciele o wiele lepiej czujesz się Ty, czyli Twoja świadomość i masz z nią o niebo łatwiejszy kontakt.

A więc każdego dnia mniej lęku i przekonań, za to więcej miłości.

owocek

Źródła:
https://youtu.be/sJ9BXGrgPEQ
www.medhelp.org/user_journals/show/14818/Foods-That-Increase-Dopamine-Naturally
www.blessedmaineherbs.com/hearthealth.html

(Visited 6 278 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Karolina 19 września 2020 o 21:05

  Jaki powinien być optymalny poziom TSH dla 45 latki?

  1. avatar Jarmush 20 września 2020 o 06:01

   w normie, nie wyżej niż 2,2

   1. avatar Ulla29 27 września 2020 o 16:59

    Kochana Pepsi, ratuj!!! Laryngolog stwierdziła chorobę Menier’a, mówi że mam jeść tabletki do końca życia, ja tak nie chce, pomóż mi proszę, co robić?

    1. avatar Jarmush 27 września 2020 o 19:23
 2. avatar Joanna 20 września 2020 o 06:03

  Pepsi,
  mój syn (14 l.) w zeszłym tygodniu dostał potwornego kataru, więc we wtorek (15.09) zrobiłam mu kalibrację wit c z sokiem. Katar praktycznie po 2 dniach minął, ale on zaczął kaszleć. Kontynuowałam więc podawanie wit c, przyznaję już nie tak systematycznie i nie tak dużo, szczególnie ograniczałam dawkę kiedy dostawał biegunki. Podawałam mu syrop z marchewki i z cebuli, inhalował się nad parą z olejkiem z drzewa herbacianego. Dzisiaj mamy ju 20.09 a on nadal kaszle 🙁 Nie miał w ogóle gorączki i nadal nie ma, jednak długo się to utrzymuje i chyba nie pozostaje mi nic innego jak udać się do lekarza. Tak chciałam tego uniknąć, nie pamiętam kiedy tam byłam, wit C praktycznie zawsze pomagała. Piszesz, że kalibracji nie powinno przeprowadzać się więcej niż 1-2 razy w miesiącu. Czy to oznacza, że już nie powinnam mu tyle podawać tej witaminy? Czy jednak mogę jeszcze to kontynuować, licząc, że w końcu zaskoczy?
  Ps. zastosowałam się do Twoich porad w sprawie biegunki – odstawiłam magnez i siarkę. Przeszło. Teraz zaczynam znowu brać magnez, póki co 1 tab. I jak na razie wszystko w porządku. Dziękuję.

  1. avatar Jarmush 20 września 2020 o 18:32

   Po kalibracji , czyli po wysyceniu w witaminę C, należy przejść już na dawkę podtrzymującą, czyli np pół grama- 1 grama dziennie w porcjach podzielonych i z bioflawonoidami z cytrusów. możesz w ogóle przejść na Camu camu, czy rosehip This is BIO, czyli naturalną witaminę C, albo aronię This is BIO, albo czarną porzeczkę. Co do kaszlu to podaj mu syrop marchewkowy np https://www.pepsieliot.com/diety/4489/domowy-syrop-szybko-leczacy-kaszel-oraz-usuwajacy-flegme-z-pluc-doroslych-i-dzieci.html
   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D, multiwitaminy, minerały, może właśnie Hyperfoodsa. Mogę Ci zrobić rozpiskę dla 14 latka na aodpormność. Jeśli się obawiasz, pewnie niech dziecko osłucha lekarz. <3

 3. avatar Magoya 20 września 2020 o 07:02

  Włosy nadmiernie wypadają, siwieją. Wchłanianie jelitowe tak spadło, że nie mogę przytyć. Zawsze jadłam bardzo dużo, nie tyłam. TSH od lat poniżej 1. Endo nie widzi problemu, a ja szukam przyczyny chudnięcia i wypadania włosów. Pozdrawiam serdecznie

  1. avatar Jarmush 20 września 2020 o 18:26

   jak dieta? wiek? jakie są przeciwciała tarczycowe?

 4. avatar pomcia 21 września 2020 o 18:18

  Pepsi, podpowiesz? bo już wszyscy rozkładają ręce, 3 endo, dermato, nawet o trycholog zahaczyłam. nic – tzn. alopaci mówią, że wszystko ślicznie, a lata mijają. nie byłam nigdy wybitnym sierściuchem, ale było bardzo OK. 44l, 5ty rok problemów z wypadającymi włosami, rosną do 10-15cm i bye bye, mówią: „no to lecimy!” (na podłogę w łazience, a jest biała więc ja na kolana i oglądam zbiory…:). mam prześwity i siwulki. jestem z Tobą od lat, nie jem mięsa ani ryb, dieta przemyślana, suple od Ciebie, Twoje wpisy nt. włosów znam na pamięć i się stosuję, wszystkiego spróbowałam i grzecznie biorę, 4 szklanki, msm, maca, masuję, kicam, biegam. sorki, że pod tym tekstem, bo podobno ja nietarczycowa, ale: FT3-5/ FT4-11,2/TSH2,5 /antytg

  1. avatar Jarmush 21 września 2020 o 19:23

   z takim TSH już mogą lecieć, jakby co, a brałaś to? https://thisisbio.pl/uroda/2531-hair-skin-nails-120kaps-gg–5060040823910.html
   do 4 szklanki dodawaj jeszcze łyżeczkę kopiatą Wheat Grass This is BIO, no i kolagen. A jakie Ty masz żelzao i ferrytynę? <3

 5. avatar Sarsi 22 września 2020 o 13:09

  Witaj Pepsi, dzisiaj robiłam USG tarczycy, wszystko w jak najlepszym porządku, a TSH 3,08, ft3 2,72
  Możesz się jakoś do tego odnieść?
  Z innych wyników lekka niedokrwistość, problem właśnie w tym, że ogólnie mi jest zimno, jak temp spadnie do 15 stopni, wręcz robię się sztywna z zimna, ręce fioletowe… Ma to związek z tarczycą czy to coś innego, dziękuję ❤️

  1. avatar Jarmush 22 września 2020 o 13:10

   Klasyczna niedoczynność tarczycy:

   Zalecania suplementacja przy niedoczynności tarczycy bez Hashimoto

   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6

   Opcjonalnie do 4 szklanki kopiatą łyżeczkę Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html?search_query=maca&results=13

   Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli.

   Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

   Jeśli nie jesz nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, bierz także 2 kapsułki cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84. Ważne żeby brać ten wapń przy suplementacji magnezu.

   Na marginesie.
   Jeśli masz zaparcia wg Lasta i dr Sircusa możesz użyć do drugiej szklanki chlorku magnezu , pomimo, że ma przeznaczenie do użytku zewnętrznego. Łyżeczka do 2 szklanki wody z cytryną, dawkowanie dobierz do siebie, czy pełniejsza, czy mniej pełna. Nie jestem lekarzem i to nie jest porada, tylko sugestia ww naturopatów.

   Do śniadania:
   1-2 kapsułek cynku do śniadania  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   Bierz 8 kapsułek D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 wraz z 2 kapsułkami K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Chodzi o to, aby szybko podbić metabolit D do górnej granicy, chyba, ze wiesz, że masz prawidłowy metabolit D, wtedy wystarczy od początku połowa.
   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw suplementy! Gdy podejdzie do góry, przejdź na dawkę podtrzymującą, np. połowa z tego czyli właśnie 4000 jednostek D3 (2 kapsułki D3 TiB) i 1 K2 TiB

   Popołudniu:

   Selen 1 kapsułka https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html?search_query=selen&results=20 (po zbadaniu poziomu selenu być może należy brać 2 kapsułki), nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C – 0,5 – 1 gram, np. kwas askorbinowy lub porcja Liposomalu C TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2512-liposomal-vitamin-c-250ml-tib–5905344040321.html

   W przypadku problemów ze snem , możesz zadziałać odwrotnie, czyli selen do śniadania, a cynk w godzinach wieczornych, np. wraz z kąpielą z dodatkiem Soli Epsom TiB.

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bardzo dobra opcja co już doradziłam wyżej, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek 

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. Jeśli obawiasz się goitrogenes w krzyżowatych, nie jedz jarmużu i brokułow surowych, tylko lekko sparowanaych.

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym właśnie Hashimoto.
   Nie jestem lekarzem, nie mogę radzić, należy więc wszystko skonsultować z pracownikiem służby zdrowia
   <3

   1. avatar Sarsi 22 września 2020 o 13:20

    Dziękuję za szybką odpowiedź ?

    1. avatar gienka 25 września 2020 o 13:41

     uzupełnij ferrytynę do 60-80, to powinno pomoc. też tak miałam, i to mnie uratowało. Ps sprawdź wiązanie żelaza

 6. avatar Olalala 1 października 2020 o 10:10

  Pepsi, kilka dni temu napisałam tutaj komentarz licząc na Twoją odpowiedź, ale on gdzieś uciekł ! Nie dotyczył zdrowia….
  Ola

  1. avatar Jarmush 1 października 2020 o 18:06

   nie wiem gdzie jest Kochana,

 7. avatar Anna Dombrowska 4 października 2020 o 11:26

  Witaj Pepsi, mojej 17-latce wypadają włosy, dermo nie pomaga, FT3-4,99; FT4-13,3;TSH-1,003;LH-11,02;FSH-2,87;ESTRADIOL-85;
  PRL-8,89, będę wdzięczna za każdą podpowiedż

  1. avatar Jarmush 4 października 2020 o 14:04

   żelazo, ferrytyna, 25(OH)D jakie?

   1. avatar Anna Dombrowska 4 października 2020 o 16:15

    zelazo 108, transferyna 3,09, pozostałych nie mamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum