logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
94 313 708
188 online
32 378 VIPy
Reklama

PETARDA ODŻYWCZA
GREENS & FRUIT TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jak przywrócić gęstość włosów oraz brwi z poziomu intelektu?

thyroid / pepsieliot.com

Czyli jak wyjść z niedoczynności tarczycy, wraz ze spowolnionym metabolizmem?

I może jednak zacząć się budzić, bo odrazu wszystko zrobi się łatwiejsze?

Znakomita większość obywateli leczy się, lub chce się leczyć z poziomu intelektu, czyli ego. Nie twierdzę, że się nie da, chodzi po tej planecie masa wyleczonych, zaiplantowanych, uratowanych dzięki poziomowi współczesnej medycyny alopatycznej, byłych pacjentów.

Z poziomu bytu mało kto chce się leczyć, bo raz, że niewiadomo co to, jak już, wierzy się, że to Niebo z Wszechmogącym, więc z poziomu bytu jakby co, leczyć się chce prośbą modlitewną, gdy robi się bojno i niejako zawiodło dochtore. I zdarzają się przypadki, że to działa, gdy świadomość (dusza) działająca na poziomie bytu (i tylko tak) potrafi wypuścić czystą intencję.

Bowiem rzeczywistość jest wypadkowym obrazem Twoich myśli. Wszystkich, w tym sprzecznych, wątpiących w wyzdrowienie, podważających możliwości ewolucji własnej świadomości, oraz tych, że intelekt wie lepiej. To sie zobaczy sie.

A więc nawet tkwiąc w intelektualnym błędzie, biorąc przekonania za własną prawdę, biorąc ego za podszepty duszy, realizując cel obcego Ci wahadła destrukcji, owszem, możesz wyleczyć się z poziomu bytu, bo gdy uda Ci się tam przedostać, wszystko dzieje się natychmiast, jak we śnie. Gdyż takie są prawidła przestrzeni transcendentnej, niezmaterializowanej energii, inaczej niż w naszej gęstej w materię grze.

Jednak nie jesteś awatarem w tej grze, Ty jesteś graczem spoza tej gry. Gracz jest świadomością obdarzoną wolną wolą z poziomu bytu, a Twój awatar, do którego jesteś zalogowana, zanurzona w nim po szyję, że nawet o tym nie wiesz, gra z poziomu intelektu.

thyroid / pepsieliot.com

I któregoś dnia, na drugi dzień po imieninach cioci, gdzie bawiłaś na torcie z całą rodziną, wydarzyło się jakby mniej włosów na Twoich brwiach, oraz generalnie na głowie.

Czyżby spowolnił Ci metabolizm?

Posłużmy się więc intelektem, bo to, póki co, najlepiej Ci wychodzi.

Po drugiej stronie medalu niezbyt dobrego przyspieszania metabolizmu siedzi inny niefajny metabolizm, ten zdecydowanie spowolniony, prowadzący nie tyle, że do odmłodzenia, ale wręcz brzydnięcia, gdyż do utraty Twoich loków.

Dowody naukowo empiryczne są takie, że ​​utrata włosów jest wynikiem zmniejszonego metabolizmu w mieszkach i dotyka na dużą skalę ludzi z niskim poziomem hormonów tarczycy. Trzon włosa wraz z korzeniem zostaje przedterminowo wyrzucony ze skóry głowy, a do tego włosy stają się kruche, oraz rozdwajają się przy końcach.

Takie, raczej niepokojące Cię zjawiska często korelują z niskim poziomem hormonów tarczycy. Dlatego można zdiagnozować już na oko niski poziom tarczycy widząc łysienie na skroniach (nie tylko), a jeszcze bardziej precyzyjnie, dostrzegając braki włosów przede wszystkim na zewnętrznych końcach brwi.

Problemy z tarczycą mogą rozwinąć się w każdym wieku i pojawiają się zwykle na tyle wolno, że nie idą w parze z wyraźnymi symptomami. Ogromna ilość ludzi może mieć nierozpoznane problemy z tarczycą, a zdecydowana większość z nich to kobiety.

Gruczoł tarczycy jest mistrzem metabolizmu

Gdy nie działa prawidłowo, może mieć wpływ na każdy aspekt zdrowia, a w szczególności na ciężar awatara, jego mentalność, temperaturę i poziom energii. Grubość i jakość skóry jest również zależna od czynności tarczycy.

Problemy z tarczycą (w tym znacznie rzadziej występująca nadczynność) dają się we znaki jednej na pięć kobiet w pewnym momencie ich życia.

thyroid / pepsieliot.com

Nieleczona niedoczynność tarczycy znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych i chorób zwyrodnieniowych. Należy też mieć na uwadze, że lekarze mogą, albo zbyt pochopnie zdiagnozować niedoczynność tarczycy i zapisać syntetyczne hormony, albo wręcz przeciwnie uznać, że TSH równe 3 jest w normie. Plusem drugiej diagnozy jest to, że nie otrzymasz recepty na euthyrox, czy coś podobnego.

Hormony mogą po niedługim czasie wrócić do normy, o czym dochtore jakby nie wiedziało. Szczególnie u ludzi na diecie niskobiałkowej (czyli normalnie białkowej), ale nie tylko.

Innym objawem (obok wypadania włosów) niedoczynności tarczycy jest słabsze bicie serca, a wtedy ilość tlenu, która ma być dostarczana do komórek jest mniejsza. Czyli widzisz, że spowolniony metabolizm też nie jest najlepszym rozwiązaniem problemów zdrowotnych, a już z pewnością nie wspomaga chudnięcia.

Dla uzupełnienia wywodu o niedoczynności tarczycy dodaję, że wraz z utratą włosów, oraz siwieniem, do objawów niedoczynności tarczycy należą trudności ze schudnięciem, najczęściej właśnie tycie, oraz bóle mięśni i stawów.

Gwałtowne lub długotrwałe zaparcia są często związane z niedoczynnością tarczycy, zaś biegunka i zespół jelita drażliwego łączą się z nadczynnością tarczycy.

Depresja i lęk, w tym nagłe ataki paniki, mogą być również objawami zaburzenia czynności tarczycy. Czując, że jest Ci zbyt ciepło (nadczynność, lub menopauza), lub za zimno (niedoczynność, zmęczenie nadnerczy), gdy wszyscy wokół czują się komfortowo również może sugerować awarię tarczycy, podobnie jak nadmierne zmęczenie.

Jeśli jesteś zmęczona, gdy wstajesz po dobrze przespanej nocy, lub gdy potrzebujesz drzemki lub nawet dwóch, aby móc prosperować w ciągu dnia, prawdopodobnie masz problem z tarczycą.

Jeśli Twoja tarczyca nie funkcjonuje prawidłowo, ciało będzie próbowało oszczędzać energię poprzez skierowanie jej z obszarów nieistotnych do obszarów wymagających szybkiej naprawy i regeneracji.

Właśnie piękno Twoich włosów, jest ostatnią sprawą o którą będzie dbał Twój awatara o spowolnionym metabolizmie. Bowiem niedoczynność tarczycy sprawia, że spada wchłanianie jelitowe i wykorzystanie składników pokarmowych jest zagrożone. Nie ma wtedy wystarczająco dużo surowców budowlanych, aby zachować zbędne części Ciebie, czyli Twoje loki.

Reklama

Tu znajdziesz przeciwzapalne kwasy tłuszczowe OMEGA 3 TiB w dużych dozach, bez transów i metali ciężkich


Co należy jeść przy niedoczynności tarczycy?

Ważne jest, aby dostarczać sobie z dietą Omega-3, niezbędne kwasy tłuszczowe do lepszego funkcjonowania mózgu, a także pełnej puli aminokwasów przyczyniających się do wytwarzania związków chemicznych stymulujących dopaminęw mózgu. Najlepsze białka to takie, które nie zawierają antybiotyków, hormonów i pestycydów.

Buraki przywracają poziom dopaminy i wywołują poczucie zadowolenia. Buraki zawierają betainę, aminokwas który działa jak środek przeciwdepresyjny, tworząc uczucie przyjemności i radości.

Jabłka również zwiększają moc mózgu i pomagają w utracie wagi. Są bogate w kwercetynę, która jest silnym przeciwutleniaczem i może pomóc w zapobieganiu chorób neurodegeneracyjnych, a także stymuluje produkcję dopaminy.

Sok z arbuza pity jak najczęściej, najlepiej codziennie, bowiem jest bogaty w witaminę B-6, ważny składnik odżywczy do produkcji dopaminy.

Jedzenie zawierające kwas foliowy pomaga mózgowi produkować więcej dopaminy. Dobrym źródłem kwasu foliowego obok idealnej chlorelli są w większości zielone warzywa liściaste. Takie jak brokuły, jarmuż, kalafior, soczewica, fasola garbanzo, czarna fasola i papaja.

Reklama

Tu znajdziesz wyjątkowo dobre BROKUŁY, 100% organiczne i sproszkowane BROCCOLI This is BIO, idealne do terapii 4 szklanek


Uważka, roślinne źródła kwasu foliowego muszą być spożywane na surowo (przy czym suszenie i proszkowanie, albo mrożenie pokarmu nadal zalicza go do raw food, czyli surawki), aby zapewnić wystarczającą ilość kwasu foliowego jako źródła składników odżywczych.

Tyrozyna jest głównym aminokwasem, który powoduje wytwarzanie dopaminy w mózgu. Pokarmy bogate w tyrozynę to banany, truskawki, jagody i suszone śliwki.

Należy włączyć również suplementy multiwitaminowe z grupy B, C i E, gdyż to dodatkowo pomaga stworzyć zapasy dopaminy w mózgu, jak twierdzą badacze z Franklin Institute, na stronach Nauka Nauka (tyle, że z angielska).

Niektóre zioła również są zalecane, żeby zwiększyć ilość dopaminy w mózgu, takie jak kozieradka, miłorząb japoński, żeń-szeń, czerwona koniczyna, pokrzywa, mniszek lekarski i mięta pieprzowa.

Reklama

Tu znajdzieszorganiczną, sproszkowaną herbatę MATCHA This is BIO®, możesz pić solo, ale to także może być dodatek doterapii 4 szklanki


W szczególności zielona herbata zawiera polifenole, które mogą zwiększyć wydajność dopaminy. Co do przyjmowania ziół zawsze należy zasięgnąć porady lekarza, gdyż często wbrew pozorom to silnie działające lekarstwa.

Ospałość i brak energii, oczywiście mogą wskazywać również na inne poważne choroby, oprócz niskiego poziomu dopaminy, dlatego niezwłocznie należy udać się do mądrego dochtore.

Z poziomu bytu z kolei, leczysz się czystą intencją wyzdrowienia, dla ułatwienia sobie sprawy z ego, dałaś mu wiele powyższych zadań. Prawda jest jednak taka, że w czystym ciele o wiele lepiej czujesz się Ty, czyli Twoja świadomość i masz z nią o niebo łatwiejszy kontakt.

A więc każdego dnia mniej lęku i przekonań, za to więcej miłości.

banan/ pepsieliot.com

owocek

Źródła:

www.medhelp.org/user_journals/show/14818/Foods-That-Increase-Dopamine-Naturally
www.blessedmaineherbs.com/hearthealth.html

(Visited 10 433 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Keyt 11 kwietnia 2019 o 13:44

  Sen dla ciała jest niezbędny, a można by się podeprzeć konkluzją: noc-ciemność-strach-ego, zatem noc zdrowiej przespać, po za dnia ego da się tym bardziej we znaki, zamiast w nocy sobie podziałać we snach, oczywiście jak sobie człowiek „śpi” i się z tym ego utożsamia, albo tylko w pełni nie panuje? Taka sobie luźna myśl.
  No i z tym spaniem… w pełni przebudzony miałby potrzebę snu? Skoro ciało to też energia? A może ciało to zawsze będzie ciało i nie przeskoczymy jego potrzeb? Czy to tylko kwestia świadomości?

 2. Ania 11 kwietnia 2019 o 16:35

  Czy martwić się niskim mocznikiem – 11 ( norma – 15 – 36 L) i kreatyniną 0.62 ( norma – 0.7 – 1.2 L) czy nie bardzo? Resztę badań z „Jak ruszyć ze skrzyżowania” mam OK.

  1. Pepsi Eliot 11 kwietnia 2019 o 19:30

   nie martwić się wcale

   1. Troll 11 kwietnia 2019 o 21:18

    ja mam codziennie od 1 do 3,25 % i żyje .

 3. Julia 11 kwietnia 2019 o 18:57

  “Co do przyjmowania ziół zawsze należy zasięgnąć porady lekarza”…. a to taki żart był…? To żeś pojechała ;))) Przecież oni kompletnie nic nie wiedzą! Chyba dawno nie byłaś u alopaty i zapomniałaś, jaki rodzaj dialogu jest tam prowadzony….

  1. Pepsi Eliot 11 kwietnia 2019 o 19:29

   nigdy nie chodzę

  2. Anna 12 kwietnia 2019 o 01:42

   Chodziłam kiedyś do lekarki która miała sporą wiedzę o ziołach, witaminach itp a antybiotyki zapisywała w ostateczności. Nawet blog Pepsi znała ;D tak że czasem można jednak trafić 😉

   1. Pepsi Eliot 12 kwietnia 2019 o 08:18

    pewnie że tak, mam wielu czytelników lekarzy, lekarze recenzowali moją książkę Leczenie Dobrą Dietą, rozmawiam ze światłymi lekarzami, mają też związane ręce.

  3. Niki 15 kwietnia 2019 o 12:14

   A więc ową znaną, wyświechtaną i zgrzytającą formułkę „…zasięgnąć porady lekarza” (a nawet farmaceuty – od Bayera) należałoby dostosowując do poziomu dzisiejszej wiedzy, faktów medycznych oraz postępu medycyny naturalnej i komplementarnej uzupełnić o „dobrze poinformowanego, świadomego lekarza” – dla którego po pierwsze nie szkodzić jest złotą zasadą, a leczenie przyczyn, nie objawów ma nadrukowane na fartuchu i drzwiach gabinetu.

 4. Julia 11 kwietnia 2019 o 20:19

  Jak wyrwać się z kieratu Eutyroxu? Bo już ostatnio odstawiałam E. na 4ry miesiące i niestety TSH podeszło do 5,4….. Po Twoim artykule rozumiem, czemu na skroniach znacznie pogorszyły mi się zakola :/

  Więc plan mam taki: niestety znowu zaczęłam go brać i będę to codziennie robić jeszcze przez jakiś miesiąc, żeby obniżyć TSH około 1, następnie odstawię, ale tym razem mądrzej, czyli suplementując jod (bo uprzednio zrobiłam to spontanicznie – po prostu zmęczona tym całym „chorym” procederem…. nie dość, że czuję się na smyczy big pharma, to jeszcze to g…. zabiera ze 45min snu dziennie, osobie która jest chora i akurat tego snu najbardziej potrzebuje. No i dochodzi adaptacja do substancji.
  Co do jodu, to zdaje się, że w przypadku osoby, która od dobrych paru lat stosuje sól jedynie himalajską ma to bardzo duże znacznie. Podobno można mieć niedobór, jeżeli nie stosuje się soli jodowanej. Następnie mam zamiar co jakiś czas – ze 3 razy w tygodniu – brać jeszcze 25mg E., żeby tej tarczycy, co to była zwolniona z produkcji hormonów przez lat 6, a może i 7 (brałam po 75/50mg), tak od razu na głęboką wodę nie rzucać. Żeby miała czas się obudzić, zorientować się, że musi znowu zacząć ciężej pracować… bo przecież organ, co to tyle lat był wyręczany, jest zwyczajnie rozleniwiony. Mam zamiar brać E. nieregularnie, żeby ją tak trochę też tą nieregularnością „potrząsnąć” i jakby w tym procesie produkcji „rozhuśtać”. I jeżeli wyniki będą satysfakcjonujące, to będę ten E. brać coraz żadziej i właśnie cały czas nieregularnie.
  Dodam, że nie mam Hashimoto, tylko zwykłą niedoczynność, którą i zresztą sama na siebie ściągnęłam, tak jak i większość osób, z tą tylko różnicą, że ja wiem jak: brałam za dużo moroznika kaukaskiego.
  Czy taki plan wydaje Ci się sensowny?

  1. Pepsi Eliot 11 kwietnia 2019 o 22:27

   Zrób te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Do śniadania:
   1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki
   Po śniadaniu:
   Bierz 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html i 1 K2 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=k2&results=6,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę Ci precyzyjniej D3.

   Popołudniu:

   Bierz 200 mcg selenu dziennie,
   czyli 1 kapsułka  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.
   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bardzo dobra opcja, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

   Euthyroks niekoniecznie nalezy odrzucić odrazu w całości, bywa, że dobrze jest próbować schodzić z dawki

   Nie jestem lekarzem

   1. Julia 12 kwietnia 2019 o 22:57

    Po pierwsze dziękuję za tak zaangażowaną odpowiedź i całkowicie kompletny instruktarz.

    Po drugie się może pokrótce wytłumaczę – po kolei:
    *Do terapii 4rech szklanek zbieram się od roku i teraz już na pewno od maja rozpocznę 😉
    *Omega 3 + D3 + K2MK7 biorę codziennie już od 2 lat (wcześniej bez K2MK7) … Ze stałych suplementów biorę również Resveratol + Pterostylben oraz obecnie Macę.
    *Selen – codziennie jem 3 orzechy brazylijskie.
    *Magnez – mam magnezowy filtr do wody. Poza tym dość zdrowo się odżywiam, także nie myślę, żeby akurat w mojej diecie brakowało magnezu.
    *Cynku nie suplementuję – czy to jest bardzo ważne? I czy nie dostarczam dość cynku wraz z dietą?

    *O Płynie Lugola wiem – nawet go kupiłam ze dwa lata temu, ale jak raz zrobiłam tego kleksa na ręce, to jakoś zaprzestałam używania i ostatnio musiałam wyrzucić, bo już się przeterminował. Wolę teraz suplementację doustną. No a kiedy skończą się moje zapasy soli himalajskiej, mam zamiar kupić morską, w nadziei, że tam jest więcej jodu. (?)

    *Chlorellę i spirulinę oczywiście stosuję, choć teraz raczej sporadycznie (ostatnio dodawałam do placuszków z cukinii), bo niestety dwa razy udało mi się zwymiotować po szejkach mocno nimi nafaszerowanych i jakoś mi się ten smak źle utrwalił. Także czekam z tym aż to skojarzenie minie. ;/

    *Nie denerwuję się za bardzo – uprawiam wolny zawód, więc mam mniej stresów niż dajmy na to „człowiek korporacji”. Także ilość stresu w życiu poniżej średniej, choć temperament mam raczej choleryczny.

    *Układ trawienny mam sprawny „że hej” (nawet nie pamiętam, co to wzdęcie, albo ból brzucha), a czegoś takiego jak „przeciekające jelita” to nawet nie przyjmuje do świadomości 😉 Gdyby się okazało, że po tylu latach wyrzeczeń (które oczywiście weszły w nawyk i już wyrzeczeniami nie są) i tylu nieznośnych (w smaku) substancjach, które ja przez te lata w siebie wpakowałam, tylu dziwnych kuracjach (w stylu dehelmintyzacja), czy 14sto dniowy post nieprzerywany, gdyby się teraz okazało, że mam przeciekające jelita, to bym sobie chyba palnęła w łeb. Nie pamiętam smaku coli czy frytek, parę lat byłam wegetarianką (ale po tym, jak zaliczyłam trzecią anemię, to wróciłam do mięsa, wręcz się do niego zmuszając, bo nie leżało to w mojej naturze), natomiast wieprzowiny nie jadałam z 10 lat (no a że wcześniej była wegetarianką, albo osobą, która niby je mięso, ale wypada jej to raz w miesiącu, bo o tym zapomina, to już nawet nie wiem, ile lat)…. Inne świństwa też staram się omijać szerokim łukiem…. także gdyby się przy tym okazało, że mam przeciekające jelita, to…. to…. brak słów – nawet nie biorę tego pod uwagę. 😉
    Ale dziękuję bardzo z podsunięcie, jakże ciekawej metody na „czas odbicia”. Na pewno spróbuję, bo lubię takie dziwactwa i precyzyjny pomiar też lubię. 🙂

    Witaminę C też sobie biorę – zeszłego lata regularnie, ale teraz z doskoku. Natomiast wraz ze zbliżającym się słońcem, planuję (tak jak z Twoją terapią 4rech szklanek) znowu wziąć się za to porządnie (a nawet jeszcze porządniej). Dotychczas brałam po 5-6 razy dziennie 200mg, ale zwykłe z apteki – niebuforowane. Wiem, że są gorzej wchłaniane, ale jak się leży na plaży, to lepszy rydz niż nic. Polecam witaminę C na plamy po-słoneczne w trakcie opalania. Zeszłego lata miałam jakieś 50% mniej wyraziste plamy, a zażyłam z 500% więcej słońca niż w latach poprzednich, kiedy to się przed tymi plamami chroniłam.
    Co do dawki – bo zaleciłaś jako opcję 1x 1000mg – słyszałam/czytałam, że to kompletnie nie ma sensu, no chyba że się chce mieć bogatszy mocz. 😉 Że właśnie małe dawki, a często – chociaż 100mg, ale np. przykład co godzinę (albo i częściej ze względu na pół-rozpad, ale ciężko temu sprostać, kiedy nie jest się w domu). Także mam zamiar kupić askorbinian wapnia, albo askorbinian magnezu i się tym raczyć, kiedy będę w domu, to co około 30min właśnie, a jeżeli będę poza domem, to takie zwykłe z apteki co godzinę. Lub jeszcze przychodzi mi do głowy, żeby jeść co godzinę grejpfruta (albo pół, jeszcze nie policzyłam tych dawek wit.C) – wit.C się na pewno wchłonie i jakieś to takie bardziej naturalne (można wsiąść ze sobą w pojemniku), no i inne wartości odżywcze jeszcze dodatkowo wskoczą. 😉

    Wiem, że nie jesteś lekarzem, śledzę Twój blog kilka lat, również Insta i wiem, kim jesteś – na tyle, na ile można w ogóle wiedzieć, kim Ty jesteś 🙂

    Jeszcze raz wielkie dzięki <3

  2. Ewciaa 12 kwietnia 2019 o 00:05

   Julia a mozesz napisać dlaczego przez moroznik? On sam w sobie jakoś degraduje tarczyce czy dlatego ze brałaś go za dużo?

   1. Julia 12 kwietnia 2019 o 21:31

    Dlatego, że brałam go za dużo. Nie słyszałam, żeby sam w sobie degenerował tarczycę – jak wiadomo „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę”. Także to wszystko to tylko moja wina. Chciałam schudnąć, co i się udało – wyglądałam jak młoda gazela 😉 ale problem pozostał…..
    Ciężko jest mi dokładnie określić, ile za dużo go brałam, bo sypałam „na oko”, zamiast korzystać z tych miareczek, ale myślę, że przykładowo (bo nie pamiętam dokładnego dozowania) należało zjeść max. 4 miareczki, to ja zjadałam 6. I tak gdzieś z 4-5 miesięcy. Całe noce się pociłam po tym (czyli była nadczynność)… Byłam młoda i głupia i po prostu nie doceniałam siły ziół. Nie przyszło mi do głowy, że „jakieś tam ziółko” może mi zaszkodzić… Także, jeżeli nie przekraczasz dziennej zalecanej dawki, się nie przejmuj. 😉

    1. Ewciaa 12 kwietnia 2019 o 23:32

     Dziękuję za info, nie biorę tego ale był czas kiedy bardzo mnie interesował ten preparat dlatego zapytałam bo i bez tego mam niedoczynność wiec może byłoby wieksze,, kuku,, po?

     1. Julia 13 kwietnia 2019 o 09:01

      Nie wiem. Chyba trzeba by zapytać zielarzy, którzy go sprzedają. W każdym razie moroznik na pewno działa na tarczycę.
      Chyba przy już osiągniętej niedoczynności ja bym nie grzebała przy tym….

 5. Nelly0501 11 kwietnia 2019 o 22:00

  Hej Pepsi, a co jeśli włosy zaczęły okropnie wypadać podczas karmienia piersią? Czy to może oznaczać problemy z tarczyca i czy można brać jakieś suplementy? Na szkole rodzenia mówili, ze takie wypadanie jest normalne podczas karmienia piersią, ponieważ wypadają włosy, które nie wypadły w ciąży. Faktycznie w ciazy w ogóle mi nie wypadały, a teraz jest tragedia wychodzą garściami, co robić? 🙁

  1. Pepsi Eliot 11 kwietnia 2019 o 22:17

   odpowiadam jak Kotlis
   Zrób następującą kurację 1 raz dziennie 1 miarka Shape Shake TiB https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–5905344040031.html z 1 łyżeczkę 4 greens This is BIO w proszku https://thisisbio.pl/superfoods/24-4greens-100-organic-110g-this-is-bio–5905344040093.html, zmiksuj z wodą, i jakimś owocem, banan i jagody i wypijaj każdego dnia przez miesiąc. Do tego bierz jeszcze tę kapsułkę https://thisisbio.pl/uroda/2531-hair-skin-nails-120kaps-gg–5060040823910.html
   Pełna pula aminokwasów i żelazo, plus reszta powinny zadziałać. Jaki masz poziom 25(OH)D?

   Ale dobrze też jest przebadać tarczycę

   1. Nelly0501 12 kwietnia 2019 o 14:35

    Dziękuje Ci Pepsi ze odpisałaś! Poziom witaminy D muszę zbadać, bo nie wiem jaki mam. Tarczyce również. Poczytam na Twoim blogu jakie dokładnie badania trzeba zdobić, aby już nie zawracać Ci głowy takimi pytaniami i zabieram się za suplementację, którą opisałaś, dziękuje, owocek 😘

    1. Pepsi Eliot 12 kwietnia 2019 o 19:52

     <3

 6. Kotlis 11 kwietnia 2019 o 22:04

  Mam wszystkie wymienione objawy, ale poziom TSH 0,90… dwa lata po ciąży . Lekarz rzekł ze wszystko w normie. Ponad połowa włosów mi wypadła

  1. Pepsi Eliot 11 kwietnia 2019 o 22:16

   Zbadaj przy okazji przeciwciała tarczycowe, i USG tarczycy.

   Zrób następującą kurację 1 raz dziennie 1 miarka Shape Shake TiB https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–5905344040031.html z 1 łyżeczkę 4 greens This is BIO w proszku https://thisisbio.pl/superfoods/24-4greens-100-organic-110g-this-is-bio–5905344040093.html, zmiksuj z wodą, i jakimś owocem, banan i jagody i wypijaj każdego dnia przez miesiąc. Do tego bierz jeszcze tę kapsułkę https://thisisbio.pl/uroda/2531-hair-skin-nails-120kaps-gg–5060040823910.html
   Pełna pula aminokwasów i żelazo, plus reszta powinny zadziałać. Jaki masz poziom 25(OH)D?

 7. Poetyroxja 12 kwietnia 2019 o 01:52

  Pepsi, doradź proszę co na ciagle nawracające zapalenie pęcherza? Ból taki, ze zdecydowałam się isc do dochtore. W żadnym badaniu nic nie wychodzi, mimo to dostałam spory zestaw leków, w tym antybiotyk…

  1. Pepsi Eliot 12 kwietnia 2019 o 08:17

   w moczu jest białko, czy nie ma? jakie pH moczu? jakie są bakterie? był posiew?

 8. ktosia 12 kwietnia 2019 o 02:46

  Mam Hashimoto. Biore Levothyroxine (polski odpowiednik Euthyrox) Wynik TSH – 9 sprzed kilku tygodni sprawil, ze lekarz zwiekszyl dawke ze 150 do 175g. Mam chyba wszystkie objawy choroby, z ktorych najwiecej przeszkadza mi szybkie meczenie sie po naglym lub intensywnym wysilku (bieg, szybkie wyjscie po schodach) i oczywiscie nadwaga, problem pozbycia ktorej zwieksza i tak juz duza depresje : )
  A teraz do rzeczy. Pytanie mam moze zaskakujace, ale od pewnego czasu bardzo mocno chrapie. Rozumiem, ze nadwaga temu sprzyja jak rowniez ze moga byc rozne powody chrapania. Laryngolog niczego nie stwierdzil. Domyslam sie ze moze mam bezdech senny, ale badania a raczej ich koszt pod katem bezdechu mnie odstraszaja. Spanie w masce w ktorej przypomina sie astronaute rowniez. Czy ze swojego doswiadczenia lub problemow innych osob znasz jakis sposob jak poradzic sobie z chrapaniem?
  Czy przy Hashimoto powinnam wykluczyc gluten z diety profilaktycznie czy musze zrobic badania pod katem jego nietolrancji?
  Dzieki z gory.

  1. Pepsi Eliot 12 kwietnia 2019 o 08:16

   Tu masz sporo i Hashimoto i suplementacji, raczej się bez tego nie obejdzie, a pod tym artykułem są linki, w tym do diety, wśród badanych blisko 90% miało poprawę po wyłączeniu glutenu, po prostu bez wczesniejszych badań.
   https://www.pepsieliot.com/hashimoto-wszystko-zebrane-do-jednego-tygla-czyli-z-lekka-podsumowanie/

   Po co badać bezdech senny, lepiej przestać chrapać już.

   Na chrapanie ten art jest raczej taki teoretyczny https://www.pepsieliot.com/top-10-naturalnych-niezawodnych-sposobow-na-chrapanie/, a w praktyce działa wszycie kieszonki na plecy, a w niej trzymanie piłeczki pingpongowej i automatycznie odwracasz się na bok.

   A tu cały artykuł jak schudnąć z hashimoto, ale jeszcze z rakiem piersi, ten aspekt pomiń, ale artykuł jest ważny: https://www.pepsieliot.com/program-jem-i-chudne-z-przerywanym-postem-w-strategii-antyrakowej-piersi/

 9. Katka 12 kwietnia 2019 o 09:35

  Jestem po resekcji tarczycy (z powodu nadczynnych woli) – jeden płat usunięty całkowicie, drugiego został jakiś szczątek (1999 r., miałam wtedy 16 lat). Oczywiście jestem od tego czasu na Euthyroxie z powodu niedoczynności… Widzisz dla mnie jakiś ratunek tj. porzucenie Euthyroxu i aktywizowanie tego szczątka, który pozostał?

  1. Pepsi Eliot 12 kwietnia 2019 o 20:07

   raczej nie, ale nic Ci nie będzie, nie myśl o tym. Ciesz się życiem, działaj, kreuj, ewoluuj, i dobrze się odżywiaj, dbaj o ciało tyle na ile w danym momencie możesz, wszystko będzie ok

 10. Kotlis 12 kwietnia 2019 o 09:43

  Dziękuje Pepsi! Buziaki! Nie robiłam badania. Zaczęłam ssać Twoja witaminę D3. 4 szklanki tez – ale 4 szklanka popijam 6 chlorelli oraz kolagen – mam tez hemp protein oraz GG B complex.

  1. Pepsi Eliot 12 kwietnia 2019 o 20:06

   bardzo dobrze

 11. Miki 12 kwietnia 2019 o 10:15

  Czy herbata owocowa z ksylitolem przerywa PP?

  1. Pepsi Eliot 12 kwietnia 2019 o 20:05

   ksylitol ma kupę kalorii i jest niezbyt zdrowy

   1. Julia 13 kwietnia 2019 o 00:35

    A dlaczego ksylitol nie jest zdrowy?

     1. Julia 13 kwietnia 2019 o 08:57

      Dzięki <3

 12. Agata 12 kwietnia 2019 o 11:58

  Kochana Pepsi, poradź mi, proszę. Rano piję Twoje cztery szklanki. Potem jeszcze sok warzywny (z dużą ilością zielonych warzyw). Potem za jakąś godzinę jem albo duży omlet albo jajecznicę albo ze 2-3 jajka na miękko. Do tego wielka micha ciepłej owsianki z całym bananem i daktylami. I po tym wszystkim po jakiejś godzinie jestem naprawdę bardzo głodna. Czego mi brakuje? Czytałam, że jak głód to białka za mało ale przecież ja te jajka jem. A taka zwykła sałatka z zielonych warzyw typu sałaty, rukola itd. z pieczoną papryką, polana jogurtem kokosowym i zjedzona wieczorem około 20stej trzyma mnie całą noc. W ogóle nie jestem głodna. Nie rozumiem.

  1. Pepsi Eliot 12 kwietnia 2019 o 19:59

   to potem zjedz tę sałatkę wcześnie i nie jedz już nic do następnego dnia rano

   1. Agata 12 kwietnia 2019 o 20:31

    o dzięki! nie pomyślałam o tym. Może moje ciało potrzebuje jeść dużo do pierwszej połowy dnia a potem już nie.

 13. Tania 12 kwietnia 2019 o 23:44

  nie mam juz tarczycy jak Katka i Eutyrox do konca zycia.Nie ma wiec szans na poprawę metabolizmu i ogolnego dobrego samopoczucia? Mozna suplementowac d3 i omega i selenem ect.? Czy to jest tylko dla niedoczynności z tarczycą tak jak pisalas u Julii?

  1. Pepsi Eliot 13 kwietnia 2019 o 08:37

   skądże, masz inne części ciała! serce, wątrobę, mózg, nerki

 14. Paulina87 13 kwietnia 2019 o 20:16

  A o czym świadczy “ból Serca”? Raz na jakiś czas czuje ucisk w klatce, tak jakbym się denerwowała
  czymś ale teoretycznie tak się nie dzieje w tej chwili, czy to dusza daje mi o
  Czymś znać ? Czy to jakiś objaw typowo fizyczny? Zawsze jak odczuwam ten stan, zaczynam myśleć czy nie wydarzy się zaraz coś złego, nie mojemu ciału ale po prostu w moim życiu. Wiem, ze przede wszystkim nie martwić się pewnie tym, ale
  Co to może oznaczać ? Dzis będąc na urlopie czyli
  teoretycznie no stres czuje to cały dzień

  1. Pepsi Eliot 13 kwietnia 2019 o 22:46

   ile masz lat? robiłaś elektrokardiogram?

   1. Paulina87 14 kwietnia 2019 o 11:32

    Mam 32, nie robiłam nigdy elektrokardiamu powinnam?

    1. Pepsi Eliot 14 kwietnia 2019 o 12:46

     tak , powinnaś, że by się upewnić, że nie ma żadnej wady serca, może echo serca

     1. Paulina87 14 kwietnia 2019 o 12:55

      Echo miałam robione jakieś ponad 15lat temu, i wtedy kardiolog mi powiedział, ze nie domyka
      Się lewa komora , jeśli dobrze pamietam , nic więcej nie stwierdził wtedy

 15. coffi 15 kwietnia 2019 o 19:21

  Pepsi…co to znaczy, że tsh wróci do normy przy diecie niskobiałkowej? Myślałam, że przy niedoczynności trzeba zwiększyć ilość białka w diecie.

  1. Pepsi Eliot 15 kwietnia 2019 o 19:25

   dla każdego coś innego, ja optuję za 1 gramem białka góra na kilogram ciała, ale bardzo dobre białko ma to być

   1. coffi 16 kwietnia 2019 o 10:59

    Dziękuję za odpowiedź.
    Pepsi, a co sądzisz o diecie … (ostatnio modnej)…czy osoba z niedoczynnością może ją stosować?

    1. Pepsi Eliot 16 kwietnia 2019 o 11:08

     jeśli masz nadwagę, polecam tylko jedną dietę, którą sama opracowałam w ciągu 30 lat poszukiwań i jest to program „Jem i chudnę z przerywanym, postem” Nie wszyscy ludzie mogą korzystać z cudownej mocy autofagii podczas postu, ale jest ich znacznie więcej niż sądzą, również jak się okazuje cukrzycy. Dietę dobiera się do własnych możliwości zdrowotnych i potrzeb.

     A ta dieta to raczej marketing

     1. coffi 16 kwietnia 2019 o 12:54

      Akurat z wagą nie mam problemu. Ale z niespodziankami trądzikowymi mam 🙁
      Tylko, czy dieta beztłuszczowa jest zdrowa na dłuższą metę.

     2. Pepsi Eliot 16 kwietnia 2019 o 15:27

      nikt nie mówi o diecie beztłuszczowej, ale o niejedzeniu cukru z tłuszczem, w tym owoców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *